Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 09, 2024 23:19



Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ] 
Melyik vinyot vegyem?? 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
MansonBoy!

Igazad van a teherbírás helyett a tapasztalat szó jobb lett volna.

Az utólsó mondatom alényeg!
Én eddíg mindig akkor faragtam rá ha túl sokáig töprengtem egy akármi megvételén. Legyen az informatika, autó vagy háztartás.

Mindenesetre sok sikert Balage1979


pén. máj. 09, 2003 10:06
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
hi mindekinek

én eddig véresszájú quantum/maxtor fanatikus voltam, mert ezek mindig jól működtek és csak pár darabbal volt gond, ami elenyésző az eladott darabokhoz képest, de nemrég valaki kért egy 120gb-s hdd és éppen nem volt raktáron maxtor és a nagykerből seagate barracuda V-t tudtak hozni. gép összeszerel, bekapcs, mondom jézus, nem megy a hdd, szép, most csomagoltam ki és már nem jó. egyszerűen nem hallottam, hogy működik. gép megy tovább, látom felismeri, mondom ez már fél siker, és láss csodát rendesen működik. a hdd-t jobban szeműgyre véve (dobozban adták, nem kis zacsiban mint a többit, elektrónikát védő fémlemez, ami nem rossz mert nem csinál akkora galibát ha csak lerakom az asztalra). szóval én úgy gondolom, hogy ez a seagate elég jó választás a többihez képest. itthon 2db 80gb maxtor 7200 hdd van-volt. elég nagy hangzavar volt amikor mind a 2 ment és amikor kikapcsolja az ember a gépet olyan hangot ad a 2 maxtor, hogy az ember rögtön elsírja magát és azt hiszi itt a vég, ezek már nem idulnak el. én mostantól mindenféleképpen seagate barracuda V-s hdd fogok venni és javasolni mindenkinek, mert ezzel az eggyel elég jó tapasztalataim voltak. lehet, hogy szerecsés voltam? bocsi a hosszú és értelmetlen írásért :-))

bye


csüt. máj. 08, 2003 22:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
Alien8: szerintem ez hülyeség hogy a teherbírásról nemlehet mit monndani, mert 3éve vannak még csak piacon.Folyamatosan jönnek ki új modellek és nemhiszem hogy pont egy 3éve kiadott vinyót fog venni valaki,aki újban és jóban gondolkozik.Az új és jó vinyónál pedig max tesztekre meg emberkék fél-egy éves tapasztalatára alapozhat az ember hogy elszállt vagy sem.
Monndok egy példát.Nekem volt egy régi WD Caviarvinyóm, ami mais műxik csak más gépében és kb11éves , akkor a legjobbvolt és mais műxik.
Van egy elhalálozott quantum winyóm ami régi, működött 4évig és egyszercsak megadta magát.Szerintem totál szériától függ a dolog,ésha 1évet kibír másnál és nemvisznek sokat vissza belőle akkor biztos vétel.
A maxtor meg melegszik mindt a dög, úgyhogy ha valaki újat akar venni akkor megéri hoyg rászánjon plusz pár ezer forintot és vegyen egy márkás darabot ami biztosan működni fog.
Ez pont olyan mindt az egér.Láttál már 8éves Genius egeret úgy hogy nem a raktárban pihent és még működik?
szerintem senki nemlátott...
nade Logitech egeret? azt igen, igaz drágább, nemsokkal drágább de minőségre sokkal jobb.
Na szerintem kb ez a helyzet az IBM(NEM A MAGYAR ÖSSZESZERELÉSŰ:)) ) , WD, Seagtate, Maxtor, és a régebbi quantum winyókkal is.


csüt. máj. 08, 2003 18:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Hát szerintem a user-nek nem feladata hûteni a wincsit.
(Jó oké az nem egészséges ha a házban 50 °C van, de 30°C-os házhõmérséklet vegyünk)
Legalábbis én még nem láttam olyat, hogy oda lett volna írva a kötelezõ hûtés!
üdv by Pele


csüt. máj. 08, 2003 16:39
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Tönkretenni többféleképpen szokták a vinyót

pl. elégtelen hűtés miatt elég az elektronika
vagy az állandó ki-be szereléstől eltörik vagy elhajlik a csatlakozások valamelyike
láttam már túl hosszú csavar használata miatt rövidzárba került vezérlőpanelt is nem is egyet
Na még egyet.....
találkoztam már celluxal leragasztott "levegőző" lyukkal
stb.


csüt. máj. 08, 2003 8:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Na de miért hagytad az 1 hónapos monitort 1 évig a
szervizben? A törvény úgy rendelkezik, hogy ha nem jön a
hajó, akkor csere!


csüt. máj. 08, 2003 8:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Na de miért hagytad az 1 hónapos monitort 1 évig a
szervizben. A törvény úgy rendelkezik, hogy ha nem jön a
hajó, akkor csere!


csüt. máj. 08, 2003 8:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
"Minden fajtából láttam már tönkrement és tönkretett vinyót."

Honnan lehet látni a különbséget? Úgy értem, biztos nem olyan hülyék az emberek, hogy egy behorpadt fedelű vinyóval kopogtatnak a szerviz ajtaján.


csüt. máj. 08, 2003 7:58
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
na hej.
UTINI> nekem VOLT mag monotorom. vagyis van. a porban hever.

kb 4 éve kaptam. 19"-os DJ800, anno még 180.000 Ftvolt.
rablás fényes nappal.
a sorkimenője 1 hónap alatt ment tönkre.
1 évig volt szervizben. mindig mondták hogy majd jön. csak várni kell a hajóra! hajóra. hihetetlen. azonták japánból hozzák az alkatrészt várni kell.
a cég megszünt. jogutód nélkül. persze ugyanazok az emberek ugyanabból a pénzből. ugyanott. másnéven tovább folytatták tevékenységüket. azóta is várom a sorkimenőm. habár garanciába már ugye nem csinálják meg. de azért 5 évig kötelesek lennének alkatrészt biztosítani. bár mikor vettem még 9-ig kellett volna. tök mind1. nincs kit perelni. nincs kin behajtani. elbuktam.
most samsungom van. és nem megy tönkre. de ha tönkre is menne. biztos hogy van kivel megcsináltatni.
a lényeg hogy nem ismerem a samsung vinyókat. de tuti hogy vállalnak rá garanciát és nem próbálják megúszni. ugyanis volt hogy egy 17"-es samtron beszart. megcsinálták 2 nap alatt. na mind1.

ja van 2db 40Gb-os IBM vinyóm raidbe kötve.
mikor megvettem. megcsináltam a raidet. ráraktam a sok archivot a kölcsönkért vinyóról. arról persze letöröltem. majd bedöglött az egyik. eredmény mindennek fuccs a raid miatt. (fűzve volt) aznap kicsrélték. azóta mükszik mind kettő. és nem hűtöm őket. a 60-as maxtorom meg bekrepált.
igaz ezentűl nem rakom az anyós ülésre. satu. aztán a vinyónak is nyenyó.

igaz az én hibám. de akkor is az IBM az IBM. szerintem a legjobb.


szer. máj. 07, 2003 22:43
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Üdv!

Röviden...

Teljesen mindegy milyen tipust választ a mandinka.

10 éve foglalkozom komolyabban a "vassal".
Minden fajtából láttam már tönkrement és tönkretett vinyót.
Én az elmúlt 1 évben X IBM-t és Maxtor-t adtam el.

Minimális a meghibásodás talán 1-3%

A WD-t nem ismerem már. 2 éve nagyon roszz tapasztalatokat szereztem, azóta hanyagolom.

Seagate-et valamikor nagyon sokat eladtunk de a Sea sebességben nagyon lemarat az IBM és a Quantum(most Maxtor) mögött. A Baarcuda-t (remélem jól írom a nevét)még nem volt alkalmam megdögönyözni. Jó dolgokat hallani róla.

Ha ajánlanom kellene én az előző hozzászólások ellenére nyugodtan a Maxtorra voksolnék.
Az új folyadákcsapágyas diamodMax Plus 8 és 9 rendkívül csendes és gyors. A teherbírásról még nem igazán lehet mit mondani mert még nincs a piacon 3 éve.

Na csá!

Most már kellően informált vagy.
Vedd meg azt amelyik először megtetszik. Mindig az első gondolat az igazi.


szer. máj. 07, 2003 20:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Nekem IBM van 120gxp 60GB tökéletes király gyors és halk (lehalkitva szoftveresen)!!! Ennél jobb nem kell! Amugy igazat adok Blur44-nek meghibásodási értéke 4% és ez nem vicc! amugy 24 órás használatba van már vagy 6 hónapja mert soha nem kapcsolom ki a gépet!


szer. máj. 07, 2003 19:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Kilehet itt jatszani minden gart, ha megszunik a ceg, bottal lehet utni a nyomat, ezen az EU sem valtoztat. (igaz ott nem is szoktak csak ugy megszunni, vagy evente 3x-4x-er nevet (es ezaltal tovabbi felelosseget+gart NEM vallani) valtoztatni a cegek. A 2 ev sem mindig 2 ev am az EU-ban sem... (sot tobbszor nem, mert nagy altalanossagban csak az EU-s termekekre igaz a kotelezo 2 ev. Mas kerdes sok gyarto direkt megadja a hosszabb gart csak azert is, hogy az o termeket vedd, stb) Mind1, vissza a temara:

A Seagate + WD egesz kellemes dolgokat tud produkalni, magamnak ez utobbira szavaztam, eddig magaval a Western Digital-lal mint ceggel csak JO tapasztalataim voltak. Kuldtunk mi ki vissza tobbszor is tobb HDD-t, mindig csereltek szepen (magyar garon tul is) sot altalaban sokkal jobb+nagyobb hdd-k erkeztek vissza. Az mindenesetre igaz, nem olcso a dolog, es idoigenyes, de nem egy utolso szempont ha mar minden veszettnek tunik. Igaz hozzateszem a magyar hozzaallas is inkabb a kicsi es sokszor gazos helyeknel nyugos, pld a WD magyarorszagi importore is korrektul allt tobbszor is a temahoz. Olvastam a Maxtor-os importor temat, az kisse furmany, igaz nem naluk lett veve direktbe, de hacsak nem lopott darab azert megiscsak az altaluk viszonteladott ceg termeke, azert elkuldeni az ugyfelet, "mondvan semmi kozuk hozza" szerintem inkorrekt. (A WD mo-i importore sem ingyen szolgaltat, de pld 5e-t meger egy HDD garon tuli csereje)

udv,Istvan


hétf. máj. 05, 2003 23:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Majd bekaphatja a sok kereskedő (akinek nem inge...), amikor pár hónap múlva bejön az alap(!) kötelező 2 év gari, minden cuccra. Az EU hozadéka


hétf. máj. 05, 2003 15:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem eddig quantum volt és most maxtorom van. Nálam semmi baja. De a seagate-ről jókat hallottam a barracudától kezdve (havernak volt olyan hogy 2 seagate még a 6-8-10gb-ból -nem emléxem mekkorák voltak- nem volt hajlandó 1 GÉPben, nem egy kábelen, működni) Sztem olyat vegyél amilyet akarsz, mert ha kifogsz egy gyári hibásat akkor úgyis mindegy melyiket ajánlottuk ha meg jó lesz akkor úgyis működni fog :)


hétf. máj. 05, 2003 15:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Sziazstok!
Nekem is ez volt a problemam par honapja. En akkor a Seagate mellett dontottem, mert a Maxtorrol es az IBMrol nagyon rosszakat hallottam. En eddig nem bantam meg, mert eleg gyors, de ami fobb biztonsagos es nem melegszik annyira. Nincs nagy kerreges.
En ezt ajanlom.


hétf. máj. 05, 2003 14:00
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali !

Nekem eddig volt:
Sea 540Mb (még mindig működhetne, ha akarnám)
IBM 3.2Gb (tönkrement sima otthoni használatnál, először megjelent pár bad sector és a scandiskes kijelölés közben úgy elszállt, hogy a következő restartnál a BIOS már nem is látta, durva mi?)
Most van egy maxtor 40GB 7200-esem (adattárolásilag semmi baja (kopp-kopp), de hátul valami érintkezőjével lehet hogy van valami, mert néha meg kell mozgatni, hogy felpörögjön, de nem jellemző).
Haveromnak éppen most döglődik egy WD 20Gigás néha kattog bekapcsoláskor és olyankor persze nem is műkszik, de ha nem kattog, akkor jó).

Mindezeket összevetve (és persze a fórumot követve), a követekező winyóm 100%, hogy Seagate lesz és az is elég valszínű, hogy 8M cache-el.
Apropó cache, magasan egyetértek Gabor2-vel, ugyanis a cache-t a lassabb alkatrészek miatt találták ki 2 irányban nézve a proci és a winyó között biztos, hogy a winyó a lassabb, tehát olvasáshoz nemigen kell cache (ahhoz már nagyon le kell legyen terhelve a proci).

Én láttam valahol teszteket RAID-be kötött 2Megás és 8Megás (cache) winyókkal és mondanom sem kell a 8Megások toronymagasan verték a 2Megásokat. (persze ez teszt és nem mindig igaz :( ).

Na ennyi.
Üdv mindenkinek,
Zsoca-M5


hétf. máj. 05, 2003 11:38
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Köszönöm a hozzászólásokat, most már csak pénz kérdése az egész.Maxtort biztos nem veszek, IBM-et sem szivesen, mert csak a 120-asoktól felfelé jó.Marad a seagate, vagy WD.
Thanx mégegyszer.


szomb. máj. 03, 2003 23:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Már nem emlékszem ki volt az, de régebben ezen a fórumon írta valaki, hogy amikor 1 év után visszavitte a vinyóját (amin több év gari volt) pont a gar lejárta előtt, akkor ráfogták, hogy ő tette tönkre. Majd bement egy másik boltba, ahol felajánlották neki, hogy elküldik a gyárba. És úgy is lett, majd megkapta a cserevinyót.


pén. máj. 02, 2003 1:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Háj Gabor2 !

marci78 erről a garanciatémáról sokat tudna mesélni, neki egy Maxtor vinyó ájult el, de Magyarországon a hivatalos márkaképviselet elküldte. Hivatalos Maxtor márkaképviselet. Mert itt csak 1 év gari van rá, a gyártó meg 3 évet vállal. Tehát neki vissza kéne küldeni amcsiba, és várni, hogy mikor vizsgálják be. Na most ha kiszámítjuk, hogy elküld egy vinyót az USA-ba, addig nincs gépe, vár, vár, az kb. mennyi lóvé ? Szerintem itt az a baj, hogy hazánkban egyik kereskedő sem meri felvállalni a gyártó által meghatározott garanciális időt, talán kivéve az LG CD-romokat, mert arra már néhol megadják a 3 évet. És azért, mert a garancia érvényesítése sok pénzbe kerül. Nehogy már a cég küldje vissza, aki eladta. Majd a vevő ! Na ez az, amitől hányingerem van.
Nekem egy MAG monitorom van. A gyártó 3 év garit vállal rá, SONY trinitron képcső, persze hogy kibírná. De nem mindig bírja ki. Nálunk az áram is más (50Hz az nem mindig 50Hz)
Amikor megvettem a moncsit, természetesen közölték, hogy csak 1 évet vállalnak. Naná, hogy beszart 1 év 2 hónap múlva.
Most akkor küldjem ki Tajwanba?

Mert hülye azért nem vagyok....

Ungarische wirtschaft :-))))


csüt. máj. 01, 2003 20:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
A garanciát többek között a gyártó is vállalja. Ha tönkre is megy a bolt, attól még vissza lehet küldeni a gyártónak, aki kicseréli. Így egy jó hónap és 3-5eFt után ott az új vinyó. Ha szerencséje van az embernek, akkor már csak nagyobbra és/vagy jobbra tudják kicserélni :-).

Az új IBM-ekre is igaz a régi "pletyka", hogy egy idő (3-6 hónap) után képesek szörnyű visító alaphangot produkálni? Vagy már folyadékcsapágyasak?

Amúgy én a Seagate-re szavazok. A M***lnál 8MB-os is van az árlistán. Nincs esetleg valakinek tapasztalata vele?

"steveetm", nem értek hozzá, de szerintem az íráshoz fontosabb a gyorsítótár. Olvasásnál gondolom rögtön átkerül a rendszermemóriába az adat (a rendszer vár az adatra), nem nagyon időzik a gyorsítótárban. Írásnál viszont a fejmozgás miatt néha várni kell a vinyóra, ilyenkor a rendszer feltölti a gyorsítótárat. Az én elgondolásom szerint (ami nem biztos, hogy jó, viszont logikus :-) ) a vinyó gyorsítótára olvasásakor szinte mindig üres, mivel az adatok gyorsan a rendszermemóriába kerülnek, íráskor viszont szinte mindig tele van, mivel a vinyó lassabban tudja lemezre írni a dolgokat, mint ahogy az az IDE csatornán hozzá beáramlik. Éppen ezért a nagy cache írásnál/másolásnál fontosabb.
(A régebbi Windowsokban volt olyan hiba, hogy kilépéskor túl hamar leállították a vinyót, ami miatt a cache-ében lévő adatok nem íródtak a lemezre, és a Win azt hitte, hogy nem szabályosan lett leállítva.)


csüt. máj. 01, 2003 19:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
Samsung winyót ne vegyél!! az **** is meg lassú is.
IBM et csak akkor ha nem magyar szerelésű:)
Seagate nemrossz.
nekem most egy WD 1200BB van (120GB) és tök halk és qrvagyors.
Tudom ajánlani:)
ja és nettó 28 br. 35. szerintem 5e ft ot megér +40gb nem?


csüt. máj. 01, 2003 19:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
3 év gari volt az én IBM vinyómra is de a Hitachi átvállal mindent,amúgy meg a gari szerint a bolt válalta rá(csak a bolt ne szünjön meg)


csüt. máj. 01, 2003 18:39
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
A 3 év gari csak vevőcsalogató. Kicsivel drágább az 1 éves garis vinyóknál, de pár év múlva a cég, ami árulja a vinyókat különös módon megszűnik, és sehol nem tudod majd érvényesíteni a garanciát.


csüt. máj. 01, 2003 11:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Samsungról mi a vélemény?
3 év gari van rá!


csüt. máj. 01, 2003 10:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Azért szidják a boltokban szntem az IBM winyókat, mert azok a legolcsóbbak


csüt. máj. 01, 2003 1:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Ezek szerint én le voltam maradva IBM-ügyben, bár így
visszavonottan is visszásnak tartom ezt a 24 órát (mi az,
hogy nem lehet huszonnégy vagy akár száz órán keresztül
használni? ez nonszensz).

A másik, ez a 4-8%, ami azt jelenti, hogy 100 emberből 4-8-
nak vesznek el teljesen vagy részben a vinyón tárolt
adatai, amik valószínűleg fontosak volt neki. Ez a 4%
baromi sok. Valószínűleg kiszámolták a cégnél, hogy így éri
meg, több profitot termel, ha **** gyártanak és
kicserélik a rosszakat. Szerintetek mit szóltak volna a 60-
as években ehhez a mentalitáshoz?


szer. ápr. 30, 2003 22:44
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
A winyók tönkremeneteléről annyit, hogy egy rendes boltban felhomályosítják a vevőt, ha olyan ezközt vásárol ami aktív hűtést igényel és ezalól a merevlemez sem kivétel. Mivel a túlmelegedés a meghibásodásoknak a fő oka, ne gondolja bárki, hogy csak megvetettek vele egy hűtőt, tessék megvenni és használni, nem összeg egy új HDD árához képest! Én nem ajánlok márkát, mert nekem mindegyik féle volt, de egyik sem ment tönkre a kezem alatt. Ami eddig a tartóssági pálmát viszi, az egy Quantum, de ez a név már csak emlék, a második helyezett egy WD, a harmadik egy IBM, a negyedik a Seagate (ez pusztán a korbeli különbségeket jelöli).


szer. ápr. 30, 2003 21:41
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!
Nem vagyok benne teljesen biztos hogy így van e, de a vinyón lévo cache-t
nem csak olvasáskor használja? a write cache nem a rendszermemben van?
Üdv.: Steveetm


szer. ápr. 30, 2003 20:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
IBM vinyóknak a legkisebb a meghibásodási aránya(http://www.storagereview.com/ itt meg is nézheted)asszem 4% a WD 4,8% Seagate 8% de ez nem pontos mert fejböl nemtom,az IBM visszavonta a nem 24 órás haználatot a 120gxp óta ugyanis a 60és 75gxp sorozat volt elég gagyi,amúgy nekem 120gxp ből egy 80gb-os modell van halk 32fok fölé nem megy zárt háznál(méri saját magát)és nem csalóka ugyanis kb kézmeleg a vinyó,a szoftveres csendesítés miatt teljesen halk ami nem megy a sebesség rovására.Amúgy az IBM vinyók már Hitachi néven futnak.Maxtort nem ajánlom(csomó tönkrement a környezetemben,utánna már csak a WD-t vagy a Seagate-et ajánlom.


szer. ápr. 30, 2003 19:27
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
A 8 Mb cache-el az a probléma, hogy ha lemezművelet közben (írás/olvasás) megszűnik a tápellátás, akkor az a 8Mb-nyi adat nagy vszínűséggel el fog veszni. Persze ez igen ritka eset. Gondolom erre is van mindenféle védelmi technika.

Egy példa arra milyen fontos a CACHE mentése.

Dolgoztam IBM-nél, ahol a SHARK szekrényeket (kétajtós szekrény tele vinyókkal) rakják össze, meg szerelik, tesztelik, javítják, stb. A SHARK-okban lévő tetemes mennyiségű (több 10kg) aksik kb 2 másodpercre!!! elegendő szaftot tárolnak. Ezt arra használják, hogy áramszünet idején a HDD cache-ből lementsék az adatokat, és beszüntessék szabályosan az adatforgalmat. 2 másodperc után az aksik lemerülnek, a szekrény leáll, de minden adat SAFE.
Szóval fontos a cache, de 80Gb-nál 2 MB bőven megfelel.


szer. ápr. 30, 2003 18:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Miután a napokban ment tönkre egy egyhónapos Maxtorom, az IBM meg pár hónapja jelentette be, hogy nem javasolja a vinyói 24 órás használatát, nem sok lehetőség marad... Seagate vagy Western Digital. Szerintem a 8MB cache az árához képest nem ér annyit (a normálban is van 2MB), azt a pénzt költsd inkább RAM-ra.


szer. ápr. 30, 2003 18:00
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szeretnék 80Gb-os vinyót venni(van rá kb 30eft-om).Azt hallottam,hogy a Maxtorok,IBM-ek nem igazán jók.Valamint megéri e kiadni a plusz manit a 8Mb-s re?Segítenétek nekem?Elörre is Köfike.


szer. ápr. 30, 2003 17:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 32 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség