Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. okt. 07, 2024 2:19



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
KD7-E VIA KT333 akad, rontja a CD-ket 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Re All!

Azt hiszem boldogan kijelenthetem végre, hogy SIKERÜLT!!! Megszűnt a jelenség. A legvalószínűbb, hogy a hangkártya okozta a problémát (Diamond Monster MX400), mert e nélkül gyönyörűen repül a rendszer. Visszaraktam a Celeronos rendszerbe a hangkártyát, és ott jól működik. ??? Nem okozza a fent említett problémát. A DIMM-et végülis hagytam a 2-es slotban, nem helyeztem vissza. A CD írási probléma is megszűnt, és nyugodtan TV-zhetek, filmet nézhetek, MP3-at hallgathatok, és még másolhatok is CD írás közben! Igaz, akkor felsült a szimulációval, és write errorral abortált a Nero, mikor párhuzamosan elindítottam a CPU Stability Hardcore tesztjét. De ez érthető.

Oriza:
Win XP SP1a után, HDD UDMA mode 6 (133MB/s), CD Combo Drive UDMA mode 2 (16MB/s ?).

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

A legegyszerűbb dolgok fognak ki rajtunk. Egy abszolút hozzá nem értő, pl. ha akad a hang, lehet, hogy rögtön a hangkártyával kezdve volna... ;-) Neki már 3 napja működne a rendszere.

Üdv: Alcatras.


vas. júl. 06, 2003 22:50
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
No és a DMA üzemmód vajon be volt kapcsolva.


vas. júl. 06, 2003 15:45
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Re

Zso:
Kártyák OK. Kicseréltem a hangkártyát most (Diamond Monster MX400 -> SB16 PCI), kikötöttem a CDROM-ot, és ezzel most üres a második IDE csatorna. Áttettem az 512-es modult DIMM1-ből DIMM2-be. Kontakt spray-vel befújtam a csatlakozóit előtte. A CPU pörgetve van ez igaz, de nem az okozza, mivel korábban visszavettem már a sebességet, és a jelenség ugyanúgy fennállt. A bevezetőben leírtam a pontos körülményeket is. CPU Stability 5.2 23 ótán át futott atom stabilan. Certificate is készült. Most látom, nem is 23, hanem 24 órán át. A Certificate és a proram is megtalálható itt: http://www.hszk.bme.hu/~al196/test.html. A hőmérsékletek a Certificate-ben. Most egyébként kb. 1,5 órája rendesen megy. Nem akadt még. Szobahőmérséklet 23 fok körüli, CPU 52,5 Chipset 50. Terhelten. 2 DivX, két monitoron, Plusz egy 235Mb-os 35mp-es AVI háttérben, hogy a HDD se pihenjen, mindegyik Loop-ban. Háttér: MP3. Paraméterek figyelése: Microsoft Management Consol 2.0 -> System Monitor.

Akki:
A tápban lehet ráció, mivel csak egy 300W-os hajtja. Bár csak 1 winchester, és egy CD író van benne, és előtte még a 250W-osról is ment. De ha más nincs, kérek majd azt is kölcsön, 400W-osat. A két szélső PCI-t nem teljesen értem, miért nem használhatom. Ennek ellenére megmozgatta a fantáziámat, megnéztem az eszközkezelőt, de sajnos nem találtam IRQ shareingot. Problémája nincs. Felírtam mindennek a rendszer által használt IRQ-ját, és a PCI helyét. Ha más nincs, manuálisan fogok mindent BIOS-ból beállítani. És addig variálom, amíg nem működik.

Nem akarom elkiabálni, de eddig nem csinálta. Most már azon gondolkodom, hogy akkor melyik lehet a gond. Hangkártya, DIMM áthelyezés, vagy CDROM kikötés, mert egyszerre csináltam ezt a 3at.

Továbbra is köszönöm az értékes hozzászólásokat.

Üdv: Alcatras.


vas. júl. 06, 2003 14:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Tápod mekkora?
A két szélső PCI ba ne rakj semmit, és kukkold meg az eszközkezelőt, van e valami gondja.


vas. júl. 06, 2003 10:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hali!
Esetleg még valami KH.Nézd meg a kártyák párhuzamosságát az alaplapi csatlakozókra!És a memóriamodulokat igazgasd meg!
Én memtesztnek a Q3A motoros játékokat szeretem.JDK 2,MOHA.A Serius Sam 1,2 is rendesen kihozza a memhibát.Vagy az UT 2k3.Nekem most ezzel a játékkal derült ki a memhiba.Állandóan kidobott a játék a szokásos hibaüzenettel./Valami textúra hiba/Aztán ráengedtem a gépre a memtesztet és ki is dobta,hogy a 128MB-s modul rossz.
Ja és látom a rendszer pörgetve van./1667MHz/Tedd alapra és próbáld úgy a gépet!Esetleg a CPU stabilyti vagy mi a neve tesztet nyomd rá a gépre!A hőfokok,hogy alakulnak ?A frekik mennyik?
By Zso :-)


vas. júl. 06, 2003 10:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Gord le az XP-t!


vas. júl. 06, 2003 10:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Re

Az éjjel lefutott 1szer a Goldmem Quick tesztje. A shareware verzió csak erre képes. Utána a DocMemoryt futtattam egész éjjel. 28-szor futott le a Burn-In, hiba nélkül. Rárakom még a következő napokban is, de továbbra sem sikerült még lokalizálni a hiba forrását. Nagyon jól csinálja! Mindig akkor akad meg, mikor nem számít rá az ember, és önfeledten csinál valamit, pl. hallgatja a zenét.
Kicseréltem az egyik ATA kábelt. Csak az egyiket tudtam kicserélni, mert csak 1 volt itthon plusz. Reménykedtem, hogy hátha az volt a hiba, mert újraindítás után nem akadt. Egy ideig... Aztán újra elkezdte, amikor rájött.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, próbálkozom tovább a memóriateszttel is, de továbbra is várom az őrültebbnél, őrültebb megoldásokat. A túl triviálisakat se vessétek el!

Üdv: Alcatras.


vas. júl. 06, 2003 9:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Sztem is az lesz, amit zso írt, a lényeg, hogy ne a quick teszted nyomd rá, hanem a teljeset, és hagyd egész éjszakára futni, sőt, ekkora memóriaméretnél lehet, hogy 3 nap kellene :-(


szomb. júl. 05, 2003 20:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Re

Köszi a tippet, de nem talált semmit.

DocMemory RAM Diagnostic V2.0 Quick test: Passed
Memtest86 V2.9 test: Passed 2x

A DocMemory Burn-In tesztjét majd éjjelre hagyom, mert gondolom nem úszom meg 10-20 perccel, mint a quick teszttel. A Goldmem disk-je nem sikerült bad sector miatt, azt is estére hagyom, most nem akarok már kilépni.

Várom a további tippeket! Bármi jöhet!

Üdv: Alcatras.


szomb. júl. 05, 2003 18:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hali!
Nekem ez az ismétlődő hang kiakadás a memóriaproblémámra emlékeztet.Nézd meg a membeállításokat!Docmem,goldmem-es ellenőrzést javaslok!
Üdv Zso :-)


szomb. júl. 05, 2003 16:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!

A rendszer: Abit KD7-E (VIA KT333) alaplap, AMD Athlon XP 1800+ (@2000+ -> 1,67Ghz) CPU, 512Mb 333DDR RAM, 80Gb Maxtor ATA133 7200RPM 8Mb Cache, TEAC 4x4x32 Rewriter (vagy Toshiba Combo Drive 32/10/12/40), (Radeon 9000Pro II 128Mb DDR, Egyebek: 1x SMC ??? 100M -net, 1x RTL8139 -helyi háló, BT878 TV, Diamond Monster MX400 Sound) BIOS: CY, vagy DN (legújabb). Oprendszer: Windows XP Eng.

Jelenség: Időnként megakad a gép. Általában 1mp-ig, vagy ennél rövidebb ideig, de volt már, mikor 2-3 mp.-ig akadt. Ilyenkor a zene úgy akad, mintha valami megszakítás gond lenne. Nem kap processzoridőt, és a hangkártya az utolsó részt ismételgeti. CD írás közben ez az akadás éppen elég arra, hogy kiürüljön a buffer, és elrontsa a CD-t. És mellesleg nagyon idegesítő! Főleg azért, mert a régi Celeronomat nem tudtam úgy leterhelni soha, hogy elrontson CD-t. A megakadást nem tudom semmihez kötni. Mintha függene a terheltségtől, de nem egyértelmű. CPU Stability Test 5.2 23 órán keresztűl hiba nélkül futott. Hőmérsékletek: magas környezeti hőmérséklet (25-30) mellett is CPU: 50-56 Chipset: 47-54. Terhelten.

Eddigi próbálkozásaim: CPU Disconnect function disable-re a biosban, TV kártya ki, általában, kártyák ki, CD író, winchester helyezgetése más csatornákra. Régebbi bios felrakása. Proci sebesség visszavétele. Driver problémák merültek fel, de mikor a windows installáláskor is megakadt, akkor azt elvetettem, hogy driver okozná.

UI: Windows SP1a sem segített.

Ha valakinek volt akárcsak hasonló jelensége, az kérem írjon!!!

Segítsetek! A falra lehet mászni ettől zenehallgatás közben!

Előre is köszi,
Üdv: Alcatras.


szomb. júl. 05, 2003 15:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség