Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. okt. 06, 2024 18:26



Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Monitor kábel probléma? (VGA - RGB kábel HD15M/5xBNC) 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Ahogy igazgattam a csatlakozókat egy pár másodpercre bekapcsolt a monitor (kép nem volt, de a led zöldre váltott), ezért gondoltam, hogy talán kábeltörés vagy ilyesmi. Az egyik dugó (V jelû) igen laza. Valaki azt már régebben feszegethette.

Szerintem.

Ha elviszem szervizbe ott lehet, hogy pár ezerért megmondják, hogy rossz a cstalakozó vagy átvernek :(

nekem az is jó, ha tud valaki egy megbízható embert aki megnézi.


hétf. dec. 06, 2004 12:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Miből gondolod, hogy a kábele sérült meg? Átszereléskor történt valami, ami miatt ezt gondolod? Szerintem a hiba jellege nem a kábel meghibásodására, hanem a monitor meghibásodására utal leginkább. Azon belül is így látatlanban a tápra tippelek. De persze ahhoz, hogy biztosat lehessen mondani, látni kéne a monitort és rámérni pár helyen.


hétf. dec. 06, 2004 12:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Monitor kábel probléma? (VGA - RGB kábel HD15M/5xBNC)
Sziasztok!

Van egy 1994-es HITACHI 21"-os monitorom. Egy ismerõstõl kaptam, pár hónapja használom TV és DVD nézésre. Másra már nem jó, mert 1024*768@85 Hz felett már nagyon homályos, szellemképes és van egy függõleges "domború" csík a kijelzõn.
Filmnézésre eddig kifogástalan volt. Pár napja áttelepítettem a szobám másik szegletébe és valószínüleg megsérülhetett az adatkábel. A monitor bemeneti csatlakozója viszont elég speciális (a mellékelt fotókon látható). Külön megy be az R G B H/HV és V és szerintem a V csatlakozó zsinórja sérült meg. Nem értek hozzá, nem tudom megjavítani.
A kábel típusa ha jól tudom: VGA - RGB kábel HD15M/5xBNC

http://fbalazs.uw.hu/hitachi/hitachi001.jpg
http://fbalazs.uw.hu/hitachi/hitachi002.jpg

A hiba a következõ:
A monitort csatlakoztatom az elektromos hálózathoz - semmi gond. Pár másodpercre bekapcsol (a sárga led zöldre vált) aztán nem érzékel jelet így kikapcsol (zöld sárgára vált) Ha csatlakozatom a számítógéphez, ugyanez történik, ahelyett, hogy megjelenne a kép a monitoron.


Szerintetek is a csatlakozóval van a gond (a gép "dualmonitoros", a másik monitor jól mûködik)? Nem akarok 4000 HUF-t kidobni, ha nem biztos, hogy ez a hiba.
Várom segítségeteket :cry:


hétf. dec. 06, 2004 12:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség