Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. szept. 30, 2024 2:23



Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
sb5.1digital-dig.out probléma 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Szamy0111 írta:
kezd letisztulni.
a film egy eredeti cd-s gladiátor 5.1-es hanggal,a power dvd ki is jelzi,hogy dolby digital,tehát eddig eljutottam.


Hát szerintem ez csak annyit jelent, hogy kiguberálható belőle az 5.1 ha van ami kiguberálja, de nálad nincs. (Amúgy a DD: 2.0-ás hangot is jelenthet így önmagában, nem automatikusan 5.1)


szer. dec. 21, 2005 18:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 14, 2005 18:26
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
most olvastam,hogy ennek a hangkártyának a digit kimenete egy "4-pin 3,5 mini jack". én mono jackel kötöttem be.lehet hogy ez a hiba???


csüt. dec. 15, 2005 22:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 14, 2005 18:26
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
kezd letisztulni.
DE
a gond az,hogy átállítottam a power dvd-ben a kimenetet spdif-re,de változatlanul sztereo jön ki rajta.(a film egy eredeti cd-s gladiátor 5.1-es hanggal,a power dvd ki is jelzi,hogy dolby digital,tehát eddig eljutottam.)hiába kapcsolok bármit a a creative Hq-ban-pl:settingsben találtam egy olyat hogy "Ac3 decode" ez akár be van pipálva akár nem az erősítő csak nem kapcsol át.gyanítom hogy még valahol van mit átállítani,de én már széttúrtam az összes windózos audió opciót.gondolom jelen felállásban az ac3 filternek nincs jelentősége,az csak a divx-nél aktív.van még ötleted? MEGŐRÜLÖK...


csüt. dec. 15, 2005 22:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás Re: sb5.1digital-dig.out probléma
Szamy0111 írta:
üdv!
Van egy creative live5.1 digital kari a gépemben,és ezt koaxal kötném össze az erősítővel.a gond hogy így csak a két front hangszóró szólal meg a kártya saját tesztjének indításakor.természetesen átállítottam a kimenetet 5.1-re és bekapcsoltam a digital out opciót.
egyébként analóg kimeneteket használva szépen megszólal a teszt során az összes hangszórókimenet.
olyan mintha csak sztereót tudna a kártya a digital kimeneten kiadni.
ötlet?

Mivel a kártya nem tartalmaz Dolby Digital encoder-t ezért értelemszerű, hogy nem képes önállóan Dolby Digital-t előállítani. Minden ami nem Dolby Digital (AC3), DTS az csak sztereóban fog szólni. Ez természetes mivel ha nincs AC3 encóder akkor csak sztereó PCM jön ki a digitális kimeneten.
Ha DVD lejátszó programmal nézel DVD-t és kikapcsolod a kártya valamint a program dekóderét és azt állítod be a lejátszó programban, hogy az AC3 valamint a DTS hangokat közvetlenül az S/PDIF-re (digitális kimenet) nyomja ki akkor az erősítőn rendesen több csatornában fog megszólalni.


csüt. dec. 15, 2005 12:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 14, 2005 18:26
Hozzászólások: 3
Hozzászólás sb5.1digital-dig.out probléma
üdv!
Van egy creative live5.1 digital kari a gépemben,és ezt koaxal kötném össze az erősítővel.a gond hogy így csak a két front hangszóró szólal meg a kártya saját tesztjének indításakor.természetesen átállítottam a kimenetet 5.1-re és bekapcsoltam a digital out opciót.
egyébként analóg kimeneteket használva szépen megszólal a teszt során az összes hangszórókimenet.
olyan mintha csak sztereót tudna a kártya a digital kimeneten kiadni.
ötlet?


szer. dec. 14, 2005 18:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség