Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 09, 2024 9:24



Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 
Hol lehet márkás mobil rack-et kapni? 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Kispityu kartársnak:

Amennyiben aktuális még az ajánlatod az Enermax 106-os
Mobil Rack-re, jelentkeznék rá.

ViPower rack-ekhez valamelyst kompatibilis?


davidkoma@hotmail.com

Köszönettel
davidkoma


szer. okt. 08, 2003 22:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
No, a nagy WD-dicsérgetés "közepette" vettem gyorsan egy másik HDD-t magamnak, de nem Western-t, hanem Hitachi/IBM/-et. :)) vagy esetleg :(( kinek melyik szimpatikusabb.

De mivel ez nem az öntömjénezö topic, igy ezt a döntésemet nem részletezem, de a 180GXP-s 80GB-os olcsóbb volt, mint a WD800BB, igaz a Hitachit csak 1 év garival vettem.
Tanulság: 3 év helyet egy év múlva lesz érdemes HDD-t cserélni. :))

Viccet félretéve a hardvertesztek tanúlsága szerint a mai WD-k is elég szépen teljesitenek, mint a konkurrens gyártmányok modelljei.

Jelentös árbeli eltérés nincs a márkák között, igy mindenki olyat vesz, ami neki szimpatikus.

A nálam "dolgozó" mobil rack is elég koros példány (ohne venti, UDMMA 33), még akkor vettem, mikor elöször megjelentek itthon a ViPower-es rack-ek.
Ettöl függetlenül én is osztom azt a véleményt, hogy addig kell(ene) kicserélni a gagyi rack-et, amig nem késö, de hát a derék User úgy véli álltalában: az enyém aztán nem fog bedögleni!

Igy voltam anno a CX-es 10GB-os Quantumommal is, aztán lett füst, meg égett szag, meg jajveszékelés.


Az Enermax, Vantec stb. rack-ek mennyire kompatibilisek az idegen példányokkal? (Külsö-><-belsö)

Gondolom az itt megfordulókat elsösorban a ViPower-hez csereszabatos megoldásokat dijjaznák (mint pl. én), ha jól sejtem, még ez utóbbi a legelterjedtebb márka idehaza.


szomb. szept. 27, 2003 17:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Davidkoma: lehet hogy igazad van, akkor ne átverésnek nevezzük, nevezzük marketingnek (tisztább, szárazabb, könyedebb érzés....) az a széria furamód nagyon kidöglött sajnos, és épeszű ember nem mondja azt hogy normális volt aki úgy tervez meg egy vinchit hogy egy kis papírcsik választa el a "tiszta részt" a külvilágtól ráadásul egy igen sérülékeny helyen, ráadásul nem ezze ásta el magát a WD nálam végleg hanem amikor leteszteltük a sebességét a többihez képest az akori vinyóknak, a WD a Seagate-el majdnem holtversenyben voltak az utolsók a Quantum természetesen a nyerő, 650 megányi adat másolásánál 1/3-al voltak lasabbak, ami szerintem nagyon lassú, természetesen a tesztprogik hasonlora hozták ki, de éreztem hogy valami nem stimmel, és lestopperoltam (régi módszerek néha célravezetöbbek) :-)

A rack-ekhez meg csak annyit hogy nekem mindig is "gagyi" volt a gépemben, most is, 40 eres ráadásul mert a 80-eresek nagyon törnek, 1 venti van benük, de nem gyári hanem utólag raktam beléjük, elöször 486-osét majd 2,5 év után eredetileg erre a célra gyártottakat, ezek 3 éve mennek és egyszer szedtem szét (napi 24-ben mennek).
Véleményem kb ennyi a "gagyirol" néha melléfog az ember, meg kell válogatni, meg meg kell a többiek véleményét hallgatni, de sokszor jobban jár az ember ha kevesebbet fizet (természetesen nem lehet mindenhol spórolni, pl alaplapon nagyon sokminden múlik, azon nem kell spórolni stb stb)

Tisztelettel: Virgil


csüt. szept. 25, 2003 23:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ha érdekel nekem van 2 überfasza.
Sajna a SATA miatt passzolom őket, 3 hónaposak:
http://www.herta.hu/termekek/enermax/uc106.htm
Párban odaadom annyiért, mint egy darab ára.
Alu, halk ( igaz én 6V-ra csináltam )
Hűtése úgy - 10 C még így is.
Ha érdekel ( valakit ) dobj meg egy emillel.


szer. szept. 24, 2003 0:59
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ha érdekel nekem van 2 überfasza.
Sajna a SATA miatt passzolom őket, 3 hónaposak:
http://www.herta.hu/termekek/enermax/uc106.htm
Párban odaadom annyiért, mint egy darab ára.
Alu, halk ( igaz én 6V-ra csináltam )
Hűtése úgy - 10 C még így is.
Ha érdekel ( valakit ) dobj meg egy emillel.


szer. szept. 24, 2003 0:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Moson megye
Hozzászólás 
ThomasTheKoRner! Nekem is 2.1-es régi Quantum-om van rack-ben és a nulla ventisben sem melegedett. Most egy sima egy ventisben van.
- egy ismerős a 80GB Maxtor-ját olyan rack-ben tartja, amiben elől hátul is ventik vannak... és egyre zajosabbak, ahogy már mások is írták...

Más:
Én a régen elfeledett Slot hűtőkre esküszöm. Ha ebből kettőt a gépbe raksz, akkor az már olyan kereszthuzatot csinál a gépben, hogy a Rack első szellőzőin szerintem elég levegő tódul be és így kevésbé vagy kiszolgáltatva a gagyi Rack ventiknek.
SLOT hűtőkből pedig elég nagy választék van... egész profik is vannak... kevésbé lutri, mint a Rack...

Üdv.
Mirage


hétf. szept. 22, 2003 11:38
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
http://wentiltech.hu/
Itt vannak vantec rack-ek

NyZ


vas. szept. 21, 2003 19:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Nekem egyventis valami noname-em van, tökéletes. A venti jó és nem hangos, mondjuk pucolom is hetente a portól. A benne lévő 20 GB-os Maxtor vinyóm épphogy langyos.

Üdv: Dester


vas. szept. 21, 2003 17:44
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Az LCD-s kivitelt is lehet ugyanott kapni,arról ott nincsen kép,csak árlistában van.Bruttó 9900.
Amúgy köszi a segítséget Davidkoma.


vas. szept. 21, 2003 16:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Ahoj!


Enermax-ot pl. a Hertánál is beszerezhetsz, (http://www.herta.hu/termekek/enermax/uc106.htm, ill. http://www.herta.hu/termekek/enermax/uc101.htm).

Nem olcsók, de nem véletlenül.

Az LCD-s kivitelt (http://www.maxpoint.com/products/perph/ ... 106tfm.htm) nem tudom, hogy mennyiért (és hol) lehet kapni idehaza, de szerintem azt is importálják.


Egyébként az ViPower-nek is van alu.-s kivitele, az alapváltozattól "némileg" dráábban.

Ha sürübben akarod cserélgetni a HDD-ket, azért gondolj rá, hogy nem minden (gyártámányú) mobil rack kompatibilis egymással.


vas. szept. 21, 2003 16:01
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ugyanolyan van nekem is,és 1 hét alatt elszaródott a ventije...no comment...szóval,valaki?


hétf. szept. 15, 2003 14:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Hali!

Én a Mistralban vettem egy mezei VIPower 2 ventis műanyag rack-et. Egy 120GB-os IBM/Hitachi 180GXP figyel benne.
IBM tesztprogit rászabadítva 10perc random LBA seeking után kemény 41 fok.... Ha jól emlékszem kb. 3000Ft körül volt az ára.

Üdv: Imre


vas. szept. 14, 2003 11:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 103
Hozzászólás 
Hat amit most leirtal az mind igaz,szep es jo, de...
Hogy miert van ertelme egy markas,esetleg jobb minosegu racknek?
En csak a sajat peldamat tudom felhozni.
Vettem egy teljesen no name,de designos racket(mindenhol ilyet arulnak..)
Direkt 2 ventiset vettem,gondolva arra hogy ha jobban melegedo vinyot rakok bele,akkor azt meg megfelelo homersekleten tartsa.
A rackben levo ventilatorok 3!! nap alatt lettek csapagyasak,ugy zugnak mint egy hajszarito...Mondanom se kell hogy garancia erre nincsen,hiszen maga a rack az mukodik...A ventilatorokat szepen kiszedtem belole,mert a hangjuk elviselhetetlen volt,az eredmeny:
A regi 2,1 quantum vinyo ami alig melegszik ,felmelegedett vagy 80 fokra.Eltudom kepzelni hogy mi tortenne egy mai 7200-on porgo vinyoval..elolvadna??
Szoval azert lehet hogy van ertelme a markas racknek,persze azt is tudom hogy lehet hogy az is ugyanilyen ****...


szomb. szept. 13, 2003 9:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Dvorek: (nameg a többieknek akik márkás vacakokat vásárolnak) csak megjegyezném hogy ha egy cucc márkás akkor az nem azt jelenti hogy jó is, sőőőt, ha a legnagyobb csalót figyelembevesszük és tudjuk hogy menyi gyártó csinálja még ezt akkor főleg nem vásárolnátok "márkás vackokat"
a legnagyobb csaló a Sony őméltósága, azt ugyan nem tudom hogy most hol csináltatja a CD-ROM-jait, de egy jóideig a CyberDrive gyártószalagjain csinálták, a Cyberhez képest csak anyi volt más benne hogy az előlap és a firmware volt más amit rá/bele raktak. Ez igen komoly minőséget jelent, főleg hogy amikor egyszer véletlen eladtunk a boltban vagy 50 db Cybert CD-t utána 1 éven belül 44 visszakerült, majd a maradék is elhullott :-( nem tartom kizártnak hogy ez éppen egy rossz széria volt, de a 100%-os vagy majdnem 100%-os hullási arányt túlzásnak tartom akkor is.
De meg lehetne pl emlegetni a CD-R-eket is az igen tisztelt Sony-tól (hasonlóan a CD-khez ez is gagyi gyártótól származik) stb stb
Vagy a tisztelt Western Digital HDD-ket, ezek ugyan saját gyártósoron készülnek (máramenyire saját lehet egy gyártósor ebben a piacágban :-)) ) csakhogy a régebbi időkben még 3 év garanciával adták el öket, mivel sokan bedöltek neki, vagyis ha sok garit mernek valamire vállalni akkor biztosan nagyon jó is, hát igen, könyü úgy 3 évet vállalni ha eszembe sem jut hogy teljesítsem és rendszerint az volt az ok az elutasításra hogy nem rendeltetésszerű használat..... (számtalan esetben jöttek vissza a garanciális, de megtagadott termékek).

és így tovább........
azt főleg külön nem értem hogy egy nyamvadt mobil rack-nek miért kellene márkásnak lennie
(hallottam már olyat hogy valaki márkás audio kábelt kért egy boltban CD-hez)

Tisztelettel: Virgil


szomb. szept. 13, 2003 0:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 103
Hozzászólás 
...


pén. szept. 12, 2003 11:12
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
???


pén. szept. 12, 2003 9:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség