Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. okt. 05, 2024 0:22



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Szabalyzat modositas 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hát a szabályzat módosítása volt a kiinduló téma. Ordas farkas! Azért nem volna szabad a Birdivel ilyen hangnemben beszélned! Azt nem kéne elfelejteni, hogy mennyit köszönhetünk neki, mikor válaszol a kérdéseinkre, profi szaktudással, maximális türelemmel, és érthető módon elmagyarázva a dolgokat. Az ő tapasztalata nélkül itt a fórumban gyakran csak olyan válaszokat olvashatnánk, ami találgatáson alapul. Meg aztán ez stílus dolog inteligencia kérdése is. Attól, hogy esetleg soha nem derül ki valakinek a személyazonossága, még nem kell bunkónak lenni...


pén. aug. 29, 2003 15:44
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

> From: "BOLLA" <gumirolo(a)freemail.hu>
> Sent: Saturday, August 23, 2003 9:09 PM
> Gime! Nyaralni voltam, csak most kerültem gépközelbe,
> köszönöm a válaszodat!

Szívesen.
Ugyan már gőzöm sincs, hogy mi volt a téma, mert most meg én voltam
nyaralni... ;-)))

Üdv:
Gime.


pén. aug. 29, 2003 15:38
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Birdie!
Ha te lenn=E9l itt a "Jani" m=E1r r=E9gen kiv=E1gtad volna ezt a =
Orden=E1r=E9 Farkas
gyereket. =DAgyhogy ne j=E1tszd az agyad, hogy te vagy itt az Isten! =
Azaz,
ha =E9n "F=F3rum-Isten" lenn=E9k m=E1r megtettem volna - mindenekfeletti
mivoltomb=F3l fakad=F3an. ;)

(vajon csak =E9n vagyok =EDgy ezzel?)

Gyuri


hétf. aug. 25, 2003 19:17
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ordas:

1. Nem mondtam, hogy isten vagyok, ha ezt te igy látod, az a te bajod.
2. Soha nem mondtam, hogy mindenről tudok, sőt! Egyre kevesebbet tudok, de ez természetes. Bár azért az érdekes, hogy végül a kérésemre nem magyaráztad el, csak a rövidítéseket lökted az arcomba, de mind1, ezen lépjünk túl, hiszen azóta egyik kedves olvasó vette a fáradságot és elmagyarázta nekem, mit is jelentenek ezek a rövidítések (s mint kiderült nincs jelentősége), de neked az az életcélod, hogy bemocskold a szakmai tudásom. Ügyesen csinálod, meg kell hagyni. Van aki azért jön ide, hogy másnak segítsen és úgy látszik van, aki azért, hogy másba belekössön. Kinek melyik megy jobban ugye...
3. Mivel én hoztam létre ezt a csoportot, jogomban áll a szabályokat úgy módosítani, ahogy az nekem tetszik. Te is, sőt bárki hozhat létre új csoportot, amiben olyan szabályokat, elveket, működést alakít ki, ami neki tetszik, hiszen az ő saját csoportja. (Aki egyébként nem tudná, a magyarnyelvű kezelési útmutatók szellemi terméknek minősíthetők, amikre érvényes a szerzői- és szomszédos jogok védelméről szóló törvény. A másolásra buzdítás pedig már okozhat problémát (ha felbérelsz valakit, hogy öljön meg engem, akkor is lecsuknak téged is, csodálkozom, hogy erről nem tudsz.))
4. Új nicket természetesen lehet regisztrálni, eddig is lehetett. De ha valaki nagyon rendetlenkedik és azzal próbálkozik, hogy mindig újra regisztrál, ő sokkal többet dolgozik egy-egy új e-mail cimmel, mint a moderátor a kitiltással. De lehet próbálkozni, nincs tiltva.

U.i: A stílusodon ideje lenne változtatnod, mert elég kiábrándító az arrogáns hangnemed, nem tudom mit akarsz ezzel elérni, de ha nem tetszenek az itteni szabályok, nem kell ide járni.

Ui2: fenti sorokat csakis a tisztánlátás érdekében irtam, nem kell rá válaszolni (de ha akarsz válaszolhatsz, bár részemről a téma lezárva)


hétf. aug. 25, 2003 17:42
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Gime! Nyaralni voltam, csak most kerültem gépközelbe, köszönöm a válaszodat!


szomb. aug. 23, 2003 20:09
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

> From: "BOLLA" <gumirolo(a)freemail.hu>

1etértek...

> ... mit jelent, ha valaki azt a röviditést használja, hogy:
> SZVSZ, mert ezt még nem tudtam megfejteni.

SZerény Véleményem SZerint.
ua., mint az IMHO, csak ez angolul van: In My Huble Opinion.

Üdv:
Gime.


hétf. aug. 18, 2003 11:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
erre inkább nem is mondok semmit....

Bird megint azt hiszi magáról, hogy ő itt az Isten.

A múltkor meg azt se tudta, milyen LCD fajták vannak a digitgépek piacán...

"Az ilyen kérések, hirdetések, hozzászólások kimoderálásra kerülnek, az üzenet feladója azonnal és véglegesen kitiltásra kerül!!"

Na ne mond, és mibe kerül egy másik nick-et regisztrálni?
Tökéletes az ötleted, gratulálok.

Mellesleg, talán nem ilyen agresszíven kellene reagálni,
hiszen tudod, az erőszak erőszakot szül.... illetve asszem, te nem tudod.... az erőszak sosem megoldás, egy lista tagjainak nem azért kellene betartani a szabályokat, mert különben mindenható Bird megvonja az írásjogot...

pl ha én most megkérdezem, hogy nincs-e valakinek coolpix2000-hez magyarnyelvű leírása,
akkor én már törvénysértést követtem el?

ezt te hol olvastad?

jobb helyeken, ahol nem ennyire csőlátással bíró moderátorok vannak, az alapszabályzat kialakítása nem egyoldalúan történik, hanem közösen, esetleg szavazással...

"A szabályok megsértőjétől az írásjog megvonásra kerül, ez ellen fellebbezni a da_bird@freemail.hu cimre küldött beismerő vallomással lehet. "

Az ilyen stílust pedig kéretik melllőzni, vagy ha ragaszkodsz hozzá, akkor az írásjogod azonnal kerüljön megvonásra, ha lehet, örökre.

Mégis mit gondolsz te, hogy egyszemélyes bíróság vagy, vagy mi? Fellebezni? Nálad? Ugyanmár....


szomb. aug. 16, 2003 22:41
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szerintem Gyewzew-nek tökéletesen igaza van.Én sem értek egyet ezzel a kitétellel, hogy nem szabad magyar nyelvü útmutatót kölcsönkérni a fórumban.Lehet, hogy nem így van, de szerintem a fotós-fórum pontosan azért jött létre, hogy tapasztalatot cseréljünk, információkkal segítsük egymást, és ha valaki nem tud olyan fokon angolul mint Birdie, és nem kapott magyar nyelvüt a gépéhez, akkor jobb az ha egyenként kérdezi meg a legalapvetőbb dolgokat a fórumon, ezzel unalmassá téve a többi felhasználó számára a témákat?Sőt Birdie azon állításával sem értek egyet, hogy lustaság ha valaki nem fordítja le saját maga prospektust.Birdikém, nekem itt van kéznél négy angolszótár, én napokig szoktam szenvedni a fordítással, /legutóbb például a winfast 2000xp tévékártyáéval/, rengeteg felesleges energiámat bele fektetem, és jó ha a végére az alapvető funkciókat ki tudom hámozni.Birdie szerint hirdetési oldalon kéne keresni az ilyesmit: van benne igazság, csak éppen esély nem lenne semmi.Mert aki vesz egy uj digigépet, egészen biztosan nem a hirdetési oldalakat fogja bújni, hanem sokkal nagyobb valószinüséggel a fórumot.Hát csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni a témához.Ja, és hadd kérdezzek valamit: mit jelent, ha valaki azt a röviditést használja, hogy: SZVSZ, mert ezt még nem tudtam megfejteni.Üdv: baratta


szomb. aug. 16, 2003 14:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
El=F5rebocs=E1jtom, hogy engem a magyar nyelv=FB haszn=E1lati
=FAtmutat=F3k nem =E9rintenek, mert az eredeti angolt olvasva nem
=FCk=F6z=F6m olyan probl=E9m=E1ba, hogy =E9rtelmetlen, amit magyarul
=EDrtak, vagy kihagytak valamit stb.
Arra viszont kiv=E1ncsi vagyok, hogy melyik magyar
jogszab=E1lyba =FCtk=F6zik az, ha valaki magyar nyelv=FB haszn=E1lati
=FAtmutat=F3t keres. K=E9rn=E9k pontos t=F6rv=E9ny/rendelet
paragrafussz=E1mot. Elk=E9pzelem, hogy megk=E9rdezem a list=E1n,
hogy van-e valakinek magyar nyelv=FB haszn=E1lati =FAtmutat=F3ja a
f=E9nyk=E9pez=F5g=E9pemhez =E9s emiatt m=E1snap bilincsbe verve
elvisznek a rend=F5r=F6k.
Valami az=E9rt itt nem stimmel. =C9n m=E1r t=F6bb g=E9p teljes
k=E9zik=F6nyv=E9t let=F6lt=F6ttem a gy=E1rt=F3 honlapj=E1r=F3l, mert =E9r=
dekelt,
mit tud a g=E9p. A gy=E1rt=F3nak az az =E9rdeke, hogy min=E9l t=F6bb
g=E9pet eladjon, =E9s azt seg=EDti, ha hozz=E1f=E9rhet=F5v=E9 teszi a
haszn=E1lati =FAtmutat=F3t. Magyarorsz=E1gon a =FAgy l=E1tszik a
keresked=F5k a haszn=E1lati =FAtmutat=F3k =E9rt=E9kes=EDt=E9s=E9b=F5l
szeretn=E9nek meggazdagodni, ez=E9rt b=E1sty=E1zz=E1k k=F6r=FCl magukat
jogszab=E1lyokkal, a g=E9p=E9rt=E9kes=EDt=E9s =E9rdektelen sz=E1mukra. Va=
gy
tal=E1n m=E9gsem =F5k a h=FCly=E9k?

Gyewzew


Birdie wrote:
> 2003.08.07-tol mar aktiv az uj szabalyzat, amely az adatlapon olvashato=
, de hogy ne legyen ez se problema itt is kozzeteszem:
> Magyarnyelv=FB kezel=E9si =FAtmutat=F3k keres=E9se =E9s m=E1s, a magyar=
jogszab=E1lyokba =FCtk=F6z=F5 tev=E9kenys=E9gre val=F3 felbujt=E1s, k=E9=
r=E9s, rekl=E1moz=E1s, vagy arra utal=F3 =FCzenet k=FCld=E9se tilos. Az i=
lyen k=E9r=E9sek, hirdet=E9sek, hozz=E1sz=F3l=E1sok kimoder=E1l=E1sra ker=
=FClnek, az =FCzenet felad=F3ja azonnal =E9s v=E9glegesen kitilt=E1sra ke=
r=FCl!! K=E9retik ezt nagyon komolyan venni! A f=F3rum nem hirdet=F5fal =E9=
s nem a feketebiznisz fellegv=E1ra!


szomb. aug. 16, 2003 10:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Azt hiszem meg van oldva a kerdes; ha nem webre akkor a sajat vinyomra
gyujtom, majd mindenkit szeretettel varok a DC++ -on
Ott aztan csurig van torvenyellenes dolgokkal.
Mp3, DivX... ezeket a HUB-okat miert nem zartak be?
De jo lenne ha ezekre a kerdesekre valaki valami normalis-elhiheto es igaz
valaszt adna.



----- Original Message -----
From: "Szergej" <partizancsapat@freemail.hu>
To: <list@digitcam.lx.hu>
Sent: Tuesday, August 12, 2003 4:40 PM
Subject: Re: [digitcam] Szabalyzat modositas


>
>
> lgallo: Csak még egy észrevétel, ha vita alakulna ki, szerintem inkább
nyissunk a témának új topicot.
> Én nem etikailag kérdőjelezem meg a másolás tiltását, hanem jogilag. A
magyar jog szerint magáncélra bármilyen könyvet szabadon lemásolhatsz. Nincs
külön kitétel a felhasználói kézikönyvekre. Akármit írhatnak egy kiadvány
borítójára, az nem írja felül a jogot. A pénzért történő terjesztés
természetesen jogellenes.
>
>
>
> --
> Üzenet a csoportnak: list@digitcam.lx.hu
> Feliratkozás: subscribe@digitcam.lx.hu
> Leiratkozás: unsubscribe@digitcam.lx.hu
>
>
>


kedd aug. 12, 2003 16:18
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
lgallo: Csak még egy észrevétel, ha vita alakulna ki, szerintem inkább nyissunk a témának új topicot.
Én nem etikailag kérdőjelezem meg a másolás tiltását, hanem jogilag. A magyar jog szerint magáncélra bármilyen könyvet szabadon lemásolhatsz. Nincs külön kitétel a felhasználói kézikönyvekre. Akármit írhatnak egy kiadvány borítójára, az nem írja felül a jogot. A pénzért történő terjesztés természetesen jogellenes.


kedd aug. 12, 2003 10:56
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
"Magyarnyelvű kezelési útmutatók keresése és más, a magyar jogszabályokba ütköző tevékenységre való felbujtás, kérés, reklámozás, vagy arra utaló üzenet küldése tilos."
Nekem már lassan úgyis kijár a kitiltás, mégsem kötekedésből kérdezem:
Milyen magyar jogszabályba ütközik a kezelési utasítások magáncélú másolása? Próbáltam a szerzői jogi törvényből kiokoskodni a magyar képviseletek hozzáálllását, de nekem nagyon sántított minden levezetési próbálkozásom. Nem vagyok jogász, valószínűleg tévedek. Mindenesetre, amikor konkrétan rákérdeztem az egyik disztribútornál a dokumentációkkal kapcsolatos gyakorlatuk miértjére, nagyon homályosan válaszoltak. Miközben például a HP szó nélkül és ingyen küld bármit.


kedd aug. 12, 2003 10:00
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
2003.08.06-tol valtozott a csoport szabalyzata.

2003.08.07-tol mar aktiv az uj szabalyzat, amely az adatlapon olvashato, de hogy ne legyen ez se problema itt is kozzeteszem:

A csoport moderált! Nick választáskor figyelj arra, hogy nem lehet olyan becenevet választanod, ami más(ok) érdekeit, jogait, vagy személyiségét sértheti!

Üzenet küldésekor maradj kultúrált!
Témába nem vágó üzeneteket ne küldj, azonos téma esetén viszont ne hozz létre új topicot!
Topic létrehozásakor:
1. témacímet adni kötelező, a téma nélküli topicok törlésre kerülnek!
2. topiccímben ne használj ékezeteket, mert a válaszokat nem biztos, hogy ugyanabban a topicban kapod meg!

A hozzászólásokba lehetőleg http:// előtag nélkül linkelj képeket, gondolj a modemesekre is! A http:// előtaggal egy nap maximum 60 kB-nyi képet linkelhetsz. http:// előtag nélkül természetesen bármennyit. Azok a hozzászólások, amelyek túllépik a fenti limitet, -1-es szintre lesznek kimoderálva. (Vagyis a webes felületen -1-es szintű megjelenítést beállítva a hozzászólás továbbra is látható marad).

Hírdetéseket ne ide irj, arra használd az apro.terminal.hu, digitalisfoto.lap.hu, vagy más apróhirdetésre alkalmas oldalt!
Magyarnyelvű kezelési útmutatók keresése és más, a magyar jogszabályokba ütköző tevékenységre való felbujtás, kérés, reklámozás, vagy arra utaló üzenet küldése tilos. Az ilyen kérések, hirdetések, hozzászólások kimoderálásra kerülnek, az üzenet feladója azonnal és véglegesen kitiltásra kerül!! Kéretik ezt nagyon komolyan venni! A fórum nem hirdetőfal és nem a feketebiznisz fellegvára!

A topicokban a flood szigorúan tilos, hasonló szankciókkal jár, mint a hirdetések!

A szabályok megsértőjétől az írásjog megvonásra kerül, ez ellen fellebbezni a da_bird@freemail.hu cimre küldött beismerő vallomással lehet.


csüt. aug. 07, 2003 7:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség