Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. okt. 04, 2024 18:26



Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ] 
Árháborúba kezdett a Nokia és a Siemens 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2473
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A PTT (Push-To-Talk) gyakorlatilag a "Hangos SMS" vagy Walkie-talkie.. :) Csak dumálsz egy darabig és átküldöd akár egyszerre több címzettnek is.. Legtöbb helyen havi fix díjas szolgáltatás..

A Presence (Jelenlét) funkció pedig "csak" egy interaktív telefonkönyv, amiben azonnal látod a barátaid, üzletfeleid elérhetőségét, plusz azt az apró képet, vagy szöveges megjegyzést amit beállított magának. Remélhetőleg valóban ingyenes, vagy nagyon alacsony árú szolgáltatás lesz.

Macika, mire a 6230-asnak igen jó ára lesz, biztosan elérhető lesz nálunk is azzal a reklámkampánnyal, amit írtál, persze csak a nagy vörös szolgáltatótól.. :lol:


kedd jún. 22, 2004 9:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás 
Hát igen, a -legyünk magyarosak - jelenlét( :?: :lol: ) és a PTT(ez mondjuk sajna nincs a 6230-ban) tényleg jó ötletnek tűnnek, mondom ezt úgy, hogy még egyiket sem láttam működni, de szívesen használnám így látatlanban mindkettőt.
S65- a kijelző tényleg jobb, csakhát szvsz ez édeskevés lesz a sikerhez. Már most is necces lenne(sőt!), nemhogy hónapok múlva...


hétf. jún. 21, 2004 19:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
An-Dante.. írta:
Viszont hamarosan kihasználahtod az EDGE átvitelt, a Presnece vagy PTT funkciókat.. Ezekre a Siemens sajna nmem igen lesz képes, és úgy tűnik sem FM rádió, sem pedig mp3 lejátszó nem lesz benne, úgyhogy csak a 176x144-es videóiddal rakhatod tele az ajándék rsMMC kártyát..
:evil:


Na igen, a Presence és a PTT külön-külön is nagyobb dobás véleményem szerint, mint a szolgáltatók elmúlt 2-3 évben nyújtott összes kínlódása mobilújítás terén. Kérdés csak, hog ymikorra vezetik be a szolgáltatók, és hogy milyen áron.
Aztán majd jönnek ebben is a reklámok: 'Mi ingyen nyújtjuk a Presence szolgáltatást, A PTT-t pedig SMS-áron!
A Te szolgáltatód többet kér ezekért?
És Te miért nem nálunk vagy akkor???' :D


hétf. jún. 21, 2004 18:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2473
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Qksi írta:
Hát ez az, annak idején az elsők között vettem S55-t, használtam is egy évig, szerettem, csakhát eljárt felette az idő. Jelenleg 6230-at használok, de nem hinném - pont az általad is említett dolgok miatt - , hogy lecserélném s65-re, ha esetleg még az idén megjelenik. Bár már ezt is kétségesnek látom. :evil:


- Tök jó dolog, ha szép nagy képeket csinál a kamera, de MMS-hez a 640x480-as is jó, nagyobbat csak emilben tudsz elküldeni, és eddig nem láttam olyan 1280x960-as telóval készült képeket ami igazán szép lett volna
- A Siemens nagyobb kijelzője jobb, mint a Nokiáé ez tény

Viszont hamarosan kihasználahtod az EDGE átvitelt, a Presnece vagy PTT funkciókat.. Ezekre a Siemens sajna nmem igen lesz képes, és úgy tűnik sem FM rádió, sem pedig mp3 lejátszó nem lesz benne, úgyhogy csak a 176x144-es videóiddal rakhatod tele az ajándék rsMMC kártyát..
:evil:


hétf. jún. 21, 2004 16:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás 
Hát ez az, annak idején az elsők között vettem S55-t, használtam is egy évig, szerettem, csakhát eljárt felette az idő. Jelenleg 6230-at használok, de nem hinném - pont az általad is említett dolgok miatt - , hogy lecserélném s65-re, ha esetleg még az idén megjelenik. Bár már ezt is kétségesnek látom. :evil:


hétf. jún. 21, 2004 16:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2473
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Qksi írta:
Hát igen, szerintem is nagyon sok múlik az s65-ön, csak félő hogy igencsak nagy késéssel fog megérkezni, de ez az árán nem fog meglátszódni...


Ha jól tudom nem lesz benne mp3 lejátszó, illetve FM rádió sem.. Technológiailag a 6230 mögött van a kijelzőt és kamerát leszámítva.. Hiszen sem EDGE sem PTT sem pedig Presence támogatás nincs az S65-ben. A SonyEricsson K700i kijelzője jobb, kamerája rosszabb, csak ugye nem bővíthető a memóriája, és ebben sincs sok technológia felvonultatva..
De ha az S65 úgysem tud mp3-at lejátszani, akkir mire az a sok memória??

Az S65 picit már így is elkésett, napokon belül a K700i forgalmazása is megkezdődik. Az S65-ről pedig semmi hír.. :roll:


hétf. jún. 21, 2004 15:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás 
Hát igen, szerintem is nagyon sok múlik az s65-ön, csak félő hogy igencsak nagy késéssel fog megérkezni, de ez az árán nem fog meglátszódni...


hétf. jún. 21, 2004 15:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2473
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
kicsivocsok írta:
balazs.x600 írta:
Talán a többi márka is felveszi ezt az ,,árháborút" 8)

ezt most arra értetted, hogy a többi telefon is olcsóbb lesz, vagy arra, hogy ezzel mégjobban csökkennek a Nokia árai? :D


A Nokia az új telefonjainak árát kellően mérsékelte.. A 6170 a 250 dolláros árfekvésével szintén igen jó vételnek ígérkezik a karácsonyfa alá.. ;) De ha minden igaz hamarosan a 3xxx széria is tovább bővül új tagokkal.

A Siemens C szériája jelenleg nem versenyképes. Mind a Sagem mind az Alcatel jobb értékű készülékeket kínál az adott árszegmensben.. Persze a C65 érdekes versenyző lehet, ha majd szemet húny valaki a 352x288-as kamera felett..

A Siemens újabb üzleti kategóriája, az STxx széria csúfosan megbukott, kiegyensúlyozatlan szolgáltatáskínálata, valamint iszonyatosan lassú processzora miatt..
Az S65 egy nagyon ígéretes telefon., ha az árát úgy pozícionálja, mint annó az S55 árát, akkor garantált a siker. (Remélem nem 32 megaás lesz a legnagyobb rsMMC amit támogat.. ;))


hétf. jún. 21, 2004 14:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
balazs.x600 írta:
Talán a többi márka is felveszi ezt az ,,árháborút" 8)

ezt most arra értetted, hogy a többi telefon is olcsóbb lesz, vagy arra, hogy ezzel mégjobban csökkennek a Nokia árai? :D


hétf. jún. 21, 2004 14:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jún. 20, 2004 12:20
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: A monitor előtt
Hozzászólás 
Talán a többi márka is felveszi ezt az ,,árháborút" 8)


hétf. jún. 21, 2004 12:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
GyuSzuM írta:
pampika, neked ilyened volt/van, vagy rosszul tudom? :)


Beza!Fél évig volt nálam a 6310i,de sajna utólag kiderült,hogy be van ázva,ezért gyorsan el kellett passzolni...:(
Imádtam!! Ha monokrómba kéne választanom,akkor egyértelmű :lol:

Fateromnak 1 éve C55-e van és jó kis telcsi.Bár nekem az alsó gombok egy picit kicsik nekem,de amúgy tetszik.Neki meg azért jó,mert kicsi,mégis kultúrált és az akksi is jól bírja (egy Alca után főleg :lol: )


hétf. jún. 21, 2004 12:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2473
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
GyuSzuM írta:
Infra sem volt benne. :P
Ellenben kihangosítható volt, amit a "nagy konkurencia" nem tudott.

De télleg jó teló, nekem is volt. Sőt, abban is különleges volt, hogy gyárilag kétféle háttérvilágítással árulták, narancs és kék. Nekem persze kék volt. :D

An-Dante.. írta:
... a C55 egy hatalmas nagy durranás volt annó, mely gyakorlatilag a 6310i tudását mutatta be BT nélkül.. java képes olcsó teló volt modemmel és kiegyensűlyozott funkciókkal, ráadásul igen jó áron..


Jó igaz, de a Pannon adta hozzá a kábelt.. :wink:


hétf. jún. 21, 2004 12:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 636
Tartózkodási hely: 900/1800 Mhz
Hozzászólás 
Infra sem volt benne. :P
Ellenben kihangosítható volt, amit a "nagy konkurencia" nem tudott.

De télleg jó teló, nekem is volt. Sőt, abban is különleges volt, hogy gyárilag kétféle háttérvilágítással árulták, narancs és kék. Nekem persze kék volt. :D

An-Dante.. írta:
... a C55 egy hatalmas nagy durranás volt annó, mely gyakorlatilag a 6310i tudását mutatta be BT nélkül.. java képes olcsó teló volt modemmel és kiegyensűlyozott funkciókkal, ráadásul igen jó áron..


hétf. jún. 21, 2004 12:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2473
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
GyuSzuM írta:
A Siemens új készülékei valóban ígéretes paraméterekkel rendelkeznek, ám általában nem akkor jönnek ki, mikor annak ideje lenne - mikor a többi gyár forgalmazza a hasonló paraméterekkel rendelkező kütyüket, hanem mikor már pl. a Nokia köv. generációs telóiról keringenek az értesülések.
Másrészt viszont a késést az árban nem érvényesítik, úgy árulják, mintha hű de csúcsteló lenne, közben pedig dehogy...


Egy másik topciban írtam, hogy a C55 egy hatalmas nagy durranás volt annó, mely gyakorlatilag a 6310i tudását mutatta be BT nélkül.. java képes olcsó teló volt modemmel és kiegyensűlyozott funkciókkal, ráadásul igen jó áron..
Utána viszont a Siemens ragaszkodott a 101x80 felbontású kijelzőkhöz.. Így lehet az is, hogy pl az MC60-on felismerni sem tudod kit fényképeztél.. :(( Ugyanakkor az árai nem visszafogottak..


hétf. jún. 21, 2004 12:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 636
Tartózkodási hely: 900/1800 Mhz
Hozzászólás 
A Siemens új készülékei valóban ígéretes paraméterekkel rendelkeznek, ám általában nem akkor jönnek ki, mikor annak ideje lenne - mikor a többi gyár forgalmazza a hasonló paraméterekkel rendelkező kütyüket, hanem mikor már pl. a Nokia köv. generációs telóiról keringenek az értesülések.
Másrészt viszont a késést az árban nem érvényesítik, úgy árulják, mintha hű de csúcsteló lenne, közben pedig dehogy...


hétf. jún. 21, 2004 12:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 725
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A Siemensek eddig nem voltak drágák, bár az elkövetkező telók nem tünnek olcsónak.
Majd meglássuk.. :D


hétf. jún. 21, 2004 12:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2473
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szegény SEmens.. Elgondolkodhatna a világ dolgain.. Ugyanabban a cikkben volt azért egy másik meglepő mondat is:
Idézet:
Az első negyedévben a Siemens 12,8 millió mobiltelefont adott el, ez éves szinten 60 százalékos növekedést jelent, azonban mindössze 13 millió euró nyereséget ért el, vagyis minden egyes telefonon 1 euró profitot realizált.


Tehát nem tudom mennyire akarja csökkenteni az árait.. :wink:

A legversenyképesebb modellje a C55 volt annó, ami tudásával a BT kivételével szinte megegyezett a 6310i-vel.. Árban persze a töredéke volt. Az S55 a gyenge kijelzőn kívül jó konstrukció lett volna, de ezt már csak az alacsony felbontású kijelzős telók tömkelege követte csúcsponton a szeXi MC60-al aminek a kijelzőjén ember nem ismerte fel, hogy mi a szösszenet lehetett a kamerával készített képen.. :roll: :shock: További gond volt az is, hogy pl a C szériából kikerült a modem, de ami érdekes, hogy bizonyos C60-as mobilok modem képesek voltak, bizonyosak nem.. :?: Az Alien kézhez igazított SX1 sem hozta el neki a Kánaánt.. :mrgreen:

Az új telefonok persze jobb paraméterekkel lettek megáldva, csak épp még a Nokiánál is ijesztőbb árszabásba kezdett..


hétf. jún. 21, 2004 12:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 636
Tartózkodási hely: 900/1800 Mhz
Hozzászólás 
pampika, neked ilyened volt/van, vagy rosszul tudom? :)


hétf. jún. 21, 2004 12:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
gasztonmartini írta:
Pld a 6310i nemigen van többe a Nokiának/no jó 35€ :wink: /


Annyiért jöhetne :lol:


hétf. jún. 21, 2004 12:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 254
Hozzászólás 
Régebben volt szó arról,hogy egy mobiltelefon a gyártó készárú-raktárában /garancia ,csomagolási és egyéb költségekkel/ cirka 20-30€-t kóstál :)
Ez persze a hagyományos,nem szétnyithatós-csúsztatós-flipes telefonokra
érvényes és nem a 6230-félékre :)
Pld a 6310i nemigen van többe a Nokiának/no jó 35€ :wink: /


hétf. jún. 21, 2004 12:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Idézet:
"A Nokia konkurenciájával elsősorban az alacsony és középső árfekvésű modellek, illetve a csupán alapfunkciókkal rendelkező készülékek piacán kell számolnunk" - mondta el a Manager Magazinnak a cég szóvivője.


Ez most melyik gyártót minősíti?Vagy azt mondja,hogy nem nagyon van a Siemensnek felső kategóriás telcsije?Vagy van,csak nem tud versenyezni a Nokiájéval ? :lol:


hétf. jún. 21, 2004 12:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 636
Tartózkodási hely: 900/1800 Mhz
Hozzászólás Re: Árháborúba kezdett a Nokia és a Siemens
Pedig én nem bánnám... :wink:

Szívem ezentúl kissé azért össze fog szorulni, ha valamelyikük termékét megvásárolom, mikor arra gondolok, hogy lemondtak az extraprofitról, s csak "rendesen" kaszálnak rajtam... :lol:

BrOnZ írta:
"...Egy elhúzódó árháborúba viszont nem kíván belemenni a német konszern..."



hétf. jún. 21, 2004 12:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Árháborúba kezdett a Nokia és a Siemens
Ideje volt...


hétf. jún. 21, 2004 11:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás Árháborúba kezdett a Nokia és a Siemens
"...A finn mobilgyártó óriás után a Siemens is úgy határozott, hogy csökkenti egyes modelljeinek az árát. Egy elhúzódó árháborúba viszont nem kíván belemenni a német konszern..."

Teljes cikk:

http://www.mfor.hu/cikkek/cikk.php?article=14738


hétf. jún. 21, 2004 11:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 24 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség