Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. okt. 05, 2024 4:17



Hozzászólás a témához  [ 94 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Ártalmas a mobil a nemzőképességre 

Szerinted ártelmas
Igen 40%  40%  [ 33 ]
Nem 60%  60%  [ 49 ]
Szavazatok száma : 82

Ártalmas a mobil a nemzőképességre 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Szerintem nagyrészt gumicsont a téma.

Akkor okozhat bármilyen elváltozást az alhasi üregben, vagy bárhol, ha ott működik a készülék. Amennyiben csak készenlétben van, akkor csak alig-alig működik a teló adója. A vétel (tehát maga térerő, a rádióhullámok) meg ugye akkor is annyira szennyez bennünket, ha nincs mobiltelefonunk.

Igen, egyetértek sokakkal, hogy sokkal inkább az E-betűkről lenne szükség bővebb tájékoztatást nyújtani a laikusoknak, csakhát ez nagyon komoly érdekekkel ütközhet. Csakúgy, mint a mobiltelefónia...


kedd jún. 29, 2004 23:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
skynet írta:
kiskocsin kell magad után húzni a mobilt, akkor nem sugároz :)


De csak fém mentes madzaggal húzzuk,különben a madzag még antennaként szolgál és átterjed a sugárzás ránk :mrgreen:

Sztem lehet benne vmi,hiszen sok embernek a feje is fáj hosszabb telefonálás után.Nyakba tuti sose hordanám,mert akkor a szív/tüdő,etc. kapja a fő sugárzást.De hogy konkrétan oda hat-e,majd kiderítik az okos dokik :wink:


kedd jún. 29, 2004 22:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
Igen
47% [ 22 ]
Nem
52% [ 24 ]

Ez is azt mutatja, hogy az emberek (asszonyok :wink: ) nem biztosak a dolgukban.


kedd jún. 29, 2004 22:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Azt hiszem igen.


Na igen. Általában csak ezek a régi sztorik maradnak meg. Utólag minden megszépül, stb-stb...


kedd jún. 29, 2004 21:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
simico írta:
Egyébként nem kell úgy finomkodni meg félni mindentől, a tejüzemben és sörgyárban is marha jó úszóversenyt szoktak rendezni az egerek :)

Én már láttam is olyan sörösüveget, amibe bele volt palackozva egy egér. Ezt viszont már csak hallottam: Baráti társaság, sörözés. Ember elkezdi meghúzni a sörét, de egyszer csak nem jön a nedü. Rázogatja, semmi. Tanulmányozás :arrow: egér észrevevés :arrow: hányás :lol:


kedd jún. 29, 2004 21:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólás 
Azt hiszem igen.


kedd jún. 29, 2004 21:30
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Idézet:
Eddig a kenyérgyár volt az egyetlen, ahonnan jó étvággyal jöttem ki gyárlátogatásról :D


Akkor egy kis adalék: Nemrég hallottam a történetet, igaz régen történt valahol Szabolcsban. Friss, meleg kenyeret megvett a pofa, hazaviszi, felvágja. Mit lát a kenyérben? Egy jókora bogarat, amit belesütöttek. Feldúlva visszarohan a pékhez reklamálni. Mutatja a bogarat az eladónak. Az fogja, kikapja a bogarat a kenyérből, jól összerágja, lenyeli, majd azt mondja: "Mi itt a probléma? Én nem látok semmit, minden rendben, hol itt a bogár?"


Ez azért durva. A sztori gondolom még az "ántivilágban" jáccódott. :D

Idézet:
Ártalmas a mobil a nemzőképességre

Én nem vettem észre pedig már a telót hamarabb kezdtem el használni mint a .... Én ráadásul majd' mindig a t*köm mellett hordom :?


kedd jún. 29, 2004 21:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólás 
Idézet:
Eddig a kenyérgyár volt az egyetlen, ahonnan jó étvággyal jöttem ki gyárlátogatásról :D


Akkor egy kis adalék: Nemrég hallottam a történetet, igaz régen történt valahol Szabolcsban. Friss, meleg kenyeret megvett a pofa, hazaviszi, felvágja. Mit lát a kenyérben? Egy jókora bogarat, amit belesütöttek. Feldúlva visszarohan a pékhez reklamálni. Mutatja a bogarat az eladónak. Az fogja, kikapja a bogarat a kenyérből, jól összerágja, lenyeli, majd azt mondja: "Mi itt a probléma? Én nem látok semmit, minden rendben, hol itt a bogár?"


kedd jún. 29, 2004 20:41
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Meggylé írta:
A friss hentesárura gondoltam.


Csak a baj,hogy már a friss hentesáru is mindenféle szutyok tápon növekszik... :twisted:


kedd jún. 29, 2004 16:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Sulla írta:
Meggylé írta:
A mi van a párizsiban dologra én is kíváncsi lennék, meg hogy hogyan is készül. Lehet utána már csak 100%húsokat mernék megvenni. :)


100% hús :D hol élsz te?


A friss hentesárura gondoltam.


kedd jún. 29, 2004 16:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: Győr-Tatabánya
Hozzászólás 
Csirke vágóhídon dolgoztam kb. 8-10 éve, nyári diák meló keretében. Utána több mint 2 évig nem ettem meg a szárnyas állatok húsát...


kedd jún. 29, 2004 14:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Meggylé írta:
A mi van a párizsiban dologra én is kíváncsi lennék, meg hogy hogyan is készül. Lehet utána már csak 100%húsokat mernék megvenni. :)


Látogass el a húsüzembe vagy a vágóhídra. Utána valószínűleg egy darabig nem eszel olyat :)
Egyébként hozzávalók párizsihoz: csirkebőr, toll (!), fej és egyéb más célra hasznosíthatatlan "vágóhídi hulladék" ledarálva, egy rakás vegyszer (legyen színe meg valami íze is). Utólag pofátlanság szerinti mennyiségű víz hozzáadásával fűszerezhetjük a boltban.

Egyébként nem kell úgy finomkodni meg félni mindentől, a tejüzemben és sörgyárban is marha jó úszóversenyt szoktak rendezni az egerek :) Eddig a kenyérgyár volt az egyetlen, ahonnan jó étvággyal jöttem ki gyárlátogatásról :D


kedd jún. 29, 2004 11:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: on-line
Hozzászólás 
Meggylé írta:
A mi van a párizsiban dologra én is kíváncsi lennék, meg hogy hogyan is készül. Lehet utána már csak 100%húsokat mernék megvenni. :)


100% hús :D hol élsz te?


kedd jún. 29, 2004 10:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
A mi van a párizsiban dologra én is kíváncsi lennék, meg hogy hogyan is készül. Lehet utána már csak 100%húsokat mernék megvenni. :)


kedd jún. 29, 2004 10:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
A minta egyértelműen nem volt reprezentatív, arról nem is beszélve, hogy nem azt mérték, hogy a mobilozás időben hogyan változtatja a megtermékenyítő képességet, hanem a 221 férfi közül a mobilozók és nem mobilozók közt mekkora az eltérés. Mivel nem elég nagy a minta ezért ebből nem lehet következtetni (vagy a folyamatot kellett volna vizsgálni, vagy ennél lényegesen nagyobb mintát venni). Itt az orvosok egy lényeges hibát követtek el, de ez már a szociológi módszertanához tartozik. Lehet, hogy nem csak orvosok kellenek egy ilyen vizsgálathoz, hanem szociológusok is...

Tuvok írta:
Ezzel szerintem akkor foglalkozzanak hogyha végre kivonták a rákkeltő anyagokat az élelmiszerből, hogyha a tejben lesz tej és hogyha a CBA-s gyümölcslében lesz gyümölcs nemcsak EXXX és ha bátran nyilvánosságra hozzák mi van a párizsiban. :roll:


Az említett felmérés egyértelműen sántít, de mint már írtam a szociológiai oldala. Az szerintem nyilvánvaló, hogy a sugárzás, a "műanyagkaja" és még sok egyéb a környezetünkben ártalmas. Nem értem a hipochondriát, de a "golyóállóvagyok" mentalitás sem. Az élet veszélyes! A mobilok, a röntgen, az UV, de a legártalmasabb egy golyó a felybe :wink: . Kisebb mértékben, de csökkentheti a nemző képességet, mint egy jól irányzott rugás! :D


kedd jún. 29, 2004 10:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Én egy dolgot nem értek. Az egy dolog, hogy az övemen lóg a mobil, na de a lógás idejének 99%-ában nem sugároz. Akkor meg mitől is okozna bármit? :roll:


kedd jún. 29, 2004 9:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: on-line
Hozzászólás 
Most jönnek majd az ólomtokok, illetve a Faraday kalitka különböző méretekben S M XL. A Levis már ífy is piacra dobott egy olyan gatyát, aminek fémszálak vannak szőve a zsebébe, befelé fogja a sugárzást. Mos már csak arra kell vigyázni, hogy a farkadat ne a gatyán kívül hordd.


kedd jún. 29, 2004 9:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
Megint valami hülyeség... 221 férfi az reprezentatív minta? Pha.. :lol:

Amúgy én nem szomorkodom a dolog miatt, úgyse szeretem a gumit :oops:


kedd jún. 29, 2004 7:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 371
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
T68m írta:
nekem máris megártott: annyit ingyendumálok, hogy este + hétvégén nem is érek rá másra......

viccet félretéve, jó lenne, ha 1-2W helyett csak milliwat lenne a maximális kimenő teljesítmény. Csak a tudat kedvéért. :)


Ingyendumás barátunkat legaláb arra sikerült rávennünk, hogy headsetet vegyen! Már meg sem lepődünk, ha este/hétvégén eltünik a társaságból. :lol:
A függőség is betegség, és ez már az. Tessék, lehet perelni a Vodafone-t. A dohánygyárakkal szemben is nyertek már emberek. És a tarifacsomagokra sincs ráírva, hogy függőséget okozhat!

Gabesz


kedd jún. 29, 2004 7:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Where no man has gone before...
Hozzászólás 
Ezzel szerintem akkor foglalkozzanak hogyha végre kivonták a rákkeltő anyagokat az élelmiszerből, hogyha a tejben lesz tej és hogyha a CBA-s gyümölcslében lesz gyümölcs nemcsak EXXX és ha bátran nyilvánosságra hozzák mi van a párizsiban. :roll:


kedd jún. 29, 2004 4:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
vizesember írta:
Az én harmadikam is már 4 hónapos, pedig 94-óta mobilozok.
PGSM akció:
Motorola 7200 havi 7200-ért!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OFF:
Nekem is ez volt az első, akkor még nem nagyon volt térerő sem felénk 8)
ON:
Én sem tervezek már több gyereket, bár a zsebemben sosem hordtam még a telefont, mert annál jobban szoktam vigyázni rájuk.


kedd jún. 29, 2004 0:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Első fiam 94-ben született, a második 2000-ben. Semmivel nem jött nehezebben össze, mint az első. Pedig 4 mobillal járkálok régóta.


hétf. jún. 28, 2004 23:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Modernizált világunkban a sok sugárzó eszköz mind hatással van ránk. A többi tényezőt meg ne is említsem. A szervezetünk túl bonyolult ahhoz, hogy ne reagáljon ezekre a dolgokra. Vagy így, vagy úgy.


hétf. jún. 28, 2004 23:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
T68m írta:
nekem máris megártott: annyit ingyendumálok, hogy este + hétvégén nem is érek rá másra......

viccet félretéve, jó lenne, ha 1-2W helyett csak milliwat lenne a maximális kimenő teljesítmény. Csak a tudat kedvéért. :)


Sharp GX30 max mért 0,3!!


hétf. jún. 28, 2004 23:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Meggylé írta:
Valszeg a sok vizsgálat volt rájuk ártalmas. :)
Amíg fiatal vagy, mindig áll. :)


A téma nem arról szól, hogy áll-e vagy nem áll...


hétf. jún. 28, 2004 23:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nekem máris megártott: annyit ingyendumálok, hogy este + hétvégén nem is érek rá másra......

viccet félretéve, jó lenne, ha 1-2W helyett csak milliwat lenne a maximális kimenõ teljesítmény. Csak a tudat kedvéért. :)


hétf. jún. 28, 2004 23:11
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 246
Tartózkodási hely: Máshol
Hozzászólás 
20%?!
70cm?! :shock:

vagy:

Csak hússzal??!! :x


hétf. jún. 28, 2004 22:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Sigma írta:
30%?!
De hisz ez tök jó!
Csak négy mobil kell hogy nálam legyen és már nem is kell védekezni!


...nekem is valami hasonló jutott az eszembe... :lol: :lol: Az akkufresh után kijön majd a "****saver" - amit a sliccedre kell ragasztani, de persze belülről! És nem csak megvéd, de min. 20%-kal nagyobb lesz a ... (itt gondolsz, amire akarsz :D) és akkor majd örülhetsz :D


hétf. jún. 28, 2004 22:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Bp+20 KM
Hozzászólás 
Silver írta:
Nos, három gyermekkel a hátam mögött én halálosan nyugodt vagyok :)
:lol:

Az én harmadikam is már 4 hónapos, pedig 94-óta mobilozok.
PGSM akció:
Motorola 7200 havi 7200-ért!!!!!!!!!!!!!!!!!!


hétf. jún. 28, 2004 22:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 246
Tartózkodási hely: Máshol
Hozzászólás 
30%?!
De hisz ez tök jó!
Csak négy mobil kell hogy nálam legyen és már nem is kell védekezni!


hétf. jún. 28, 2004 22:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 725
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A legjobb, ha húzod magad után zsinóron... :wink:
Na de ha meglesz a nyakbaakasztós Motorolám.. :D csak az még vagy 1 év.. addig csak kitartanak a kis lurkók.. :D


hétf. jún. 28, 2004 21:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
Bár én a nem -re szavaztam, de a válasz úgy hangzik részemről, hogy 'remélem nem'
Én még fiatal vagyok hozzá :D


hétf. jún. 28, 2004 21:49
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Hozzászólás 
Rozso2 írta:
P.ter írta:
És ha ingzsebben hordom az vajon nincs káros hatással a szívemre? Hol kell hordani a mobilt?!


Bokaszíjon :)


Ejj, de ha sántítani kezdek... :lol:


hétf. jún. 28, 2004 21:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
P.ter írta:
És ha ingzsebben hordom az vajon nincs káros hatással a szívemre? Hol kell hordani a mobilt?!


A jelek szerint minnel messzebb magadtol.


hétf. jún. 28, 2004 21:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
P.ter írta:
És ha ingzsebben hordom az vajon nincs káros hatással a szívemre? Hol kell hordani a mobilt?!


Bokaszíjon :)


hétf. jún. 28, 2004 21:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 56
Hozzászólás 
És ha ingzsebben hordom az vajon nincs káros hatással a szívemre? Hol kell hordani a mobilt?!


hétf. jún. 28, 2004 21:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Majd jön a biokarma, és ajánl valami farokgyűrűt mobilsugázás ellen. :)


hétf. jún. 28, 2004 21:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Nos, három gyermekkel a hátam mögött én halálosan nyugodt vagyok :)


hétf. jún. 28, 2004 21:19
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Azért szerintem lehet benne némi igazság, bár nem félek, így 17 évesen... :)


hétf. jún. 28, 2004 21:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Szerintem akkor sem lenne elég bizonyíték, ha a t*****re kötve telefonálnák. Ritka nagy marhaságot tudnak kitalálni. Szerintem hamarosan kihoznak valamilyen "csodaszer"-t, amivel eme káros sugárzás kivédhető. :lol: Először beetetik a népet hogy féljen, aztán elébe dobják a megoldást jó drágán. :twisted: Mint annak idején az antennára szerelhető sugárzásvédő katicabogár. Csak ezt nem az antennára kell majd tenni. :shock:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég hétf. jún. 28, 2004 21:13-kor.



hétf. jún. 28, 2004 21:09
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás 
Szerintem akkor ártalmas,ha az asszony helyett a telefon gombjait nyomkodjuk! :P
Ekkora hülyeséget!


hétf. jún. 28, 2004 20:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 291
Hozzászólás 
Egyetértek Meggylével... :D


hétf. jún. 28, 2004 20:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Valszeg a sok vizsgálat volt rájuk ártalmas. :)
Amíg fiatal vagy, mindig áll. :)


hétf. jún. 28, 2004 20:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás Ártalmas a mobil a nemzőképességre
Magyar orvosok szerint akár 30 százalékkal is csökkenhet a férfiak nemzőképessége, ha a nemiszervükhöz közel hordják mobiltelefonjukat. Legalábbis erről számolt be a brit Sunday Times című lap, amely egy Szegeden végzett vizsgálat eredményét ismerteti. Más magyar orvosok viszont kételkedve fogadják az eredményt.

A zsebbe tett mobil veszélyes lehet a férfiak nemzőképességére. A Sunday Times szerint a szegedi egyetemen jutottak erre a következtetésre. A lap szerint az orvosok 221 férfit vizsgáltak 13 hónapon át, és megállapították meg, hogy a mobilozás rossz hatással van a férfi ivarsejtekre. Pontosabban az káros, ha valaki sokat hordja magával a telefont, ráadásul úgymond rossz helyen: nadrágzsebben, övtáskában. A vizsgálat szerint ezeknek a férfiaknak 30 százalékkal kisebb a spermiumszámuk azokhoz képest, akik nem mobiloznak. Fejes Imrét, a kutatás vezetőjét nem tudtuk megkérdezni, mert külföldön van, szakmai konferencián vesz részt. Több szakorvost megkerestünk, aki látatlanban nem akart véleményt mondani a vizsgálatról.

"Az általunk megkérdezett szakorvosok azonban telefonon azt mondták: kételkednek. Szerintük kevés 221 férfit megvizsgálni. Úgy vélik, az lenne a hiteles vizsgálat, ha a férfiak saját mostani spermiumszámát hasonlítanák össze azzal, amikor még nem használtak mobiltelefont.

Eddig már számos tanulmány született a mobiltelefonok egészségügyi hatásairól, de némi túlzással: ahány tanulmány, annyi vélemény arról, hogy káros-e a mobilozás az egészségre, vagy nem.


hétf. jún. 28, 2004 20:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 94 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség