Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. okt. 03, 2024 14:21



Hozzászólás a témához  [ 4890 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 98  Következő
A Nokia bejelentette 6230 mobiltelefonját 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 245
Tartózkodási hely: nyh.
Hozzászólás 
mati88 írta:
Sikerült rájönnöm mégegy hibára!

Ha a szolgáltatónál a hívószám elküldése tiltva van, mint a Vodánál az új előfizetőknek, akkor ha a telefon menüjében megváltoztatjuk a beállítását, akár be vagy ki (tehát nem az alapbeállítást), akkor ha közvetlenül a telefonba beírva a számot tárcsázunk, nem azonosítja be a számot - cseréli fel a nevet!

Remélem segítettem, ha valaki belefut ebbe a dologba.


úgy látom mindenki elsiklott e hozzászólás felett, pedig pont egy olyan dolog megoldására mutat, amit már többen is észleltek hibának!!!

kicsit másképpen megfogalmazva: ha a számküldés alapértelmezettre van állitva (menü 4-7-8 ), akkor a kézzel beirt és tárcsázott számokhoz is megtalálja a nevet (amennyiben le lett tárolva ugye), a többi esetben pedig nem! kipróbáltam és igy már tényleg jól müxik!


szer. júl. 28, 2004 0:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Meggylé írta: "A fszod rinyál, nem én" - a kultrúrát, úgy látszik nem az anyatejjel szívtad magadba... (amilyen az aggyonisten... kérek mindenkit a gyerekes veszekedés befejezésére vagy szétültetlek Benneteket!!!) - Ákoska

A sebességekről annyit: adott egy USB 1.1-s és egyUSB 2.0-s kártyaolvasó: az USB 1.1 adatátviteli sebessége 1Mb/s körül van, az USB 2.0 480Mb/s. Ezek alapján a 2.0-nak teperni kellene, mint a szél. A tesztjeim szerint, azonban legfeljebb 30-40%-al gyorsabb a 2.0-s olvasó. MIÉRT???? Azért, mert az MMC karik adatátviteli sebessége csak 3-4Mb/s. A nonameseké, lehet, hogy kisebb. Na, ezt nevezik parasztvakításnak. Mi a fenének egy 480Mb/s sebességű olvasó a 3-4Mb/s kártyához? (bár igaz, az USB 1.1 meg csak 1Mb/s)


szer. júl. 28, 2004 0:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: Bluetooth sebesség
1. Senki sem rinyál
2. A BT aszinkronban is tudja nyomni, így egyirányba elég gyors lehetne.
3. Az 512kb/s és a 20kbs között van némi különbség, amit jó lenne megtalálni és ami nem a bit, byte átváltásból ered. Ha ebben tudnál segíteni, az hasznos lenne...


AndrySoft írta:

Ezért jobb a kábel, annak a sebessége 1Mb/s. A BT is tudja ezt, de szinkron módon, tehát fel is 512kb/s, le is 512kb/s. Ebbõl még lejön egy kicsi a hibajavításra, és hip-hopp az IRDA 2-3-szorosánál tartunk. Jó lenne végre rájönni, hogy a BT három dologra jó: 1. BT-s fejhallgató 2. BT-s autós kihangosító 3. A havernek egy képet vagy csengõhangot áttölteni a telójára. Tehát NEM nagy tömegû adat áttöltésére találták ki. De nem értem: 3e ft-ért kapsz egy kártyaolvasót (USB2.0 480Mb/s). Miért nem azt vesztek, ahelyett, hogy itt rinyáltok???


kedd júl. 27, 2004 21:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
kuf írta:
Énis találtam, talán másnak infóó.

http://www.imserba.com/viewdowncat98-0-titleA-10.html

Kuf :lol:



Vagyis ezt találtad:
http://www.imserba.com/free-nokia-series40-games.html
:)


kedd júl. 27, 2004 20:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 56
Hozzászólás 
Énis találtam, talán másnak infóó.

http://www.imserba.com/viewdowncat98-0-titleA-10.html

Kuf :lol:


kedd júl. 27, 2004 20:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
xtel.com.ua


kedd júl. 27, 2004 20:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 56
Hozzászólás 
Sziasztok!

ma vettem egy 6230-ast, 3.15-os sw, eddig semmi bajom vele. Faterom 2 hete hasznal szinten egy ilyet Bt-vel egy w98-al, en Xp alatt infran hasznalom. Eddig se fagyas, se semmi:) Szeretnek hozza egy 128 v. 256 memkartyat, az Aqua "féle" akkor tuti? :)

ha van valakinek java-s url-je, marmint java-s alkalmazasok, ahol wap nelkul le tudnek szedni progikat, irja mar meg plz!
koszi!

udv,
kuf


kedd júl. 27, 2004 20:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
A fszod rinyál, nem én. Csak megállapítottunk valamit.
Nekem jobb a bluetoothos net. Ezt 1000szer többet használom, mint a kép vagy egyéb áttöltést.


kedd júl. 27, 2004 19:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Re: Bluetooth sebesség
akerekes írta:
Hali!

Engem is érdekelt a dolog ezért megnéztem. Nálam 21-23kbs-sel megy az anyag az Acer Bluetooth dongle és a N6230 között. Ez elég gyér, alig kétszer gyorsabb, mint az infrám. Widcomm meghajtót használok (amit adtak az eszközhöz). Azt nem találtam meg, hogy a sebességet hol lehet állítani (telefonon se, meg a Windowsban se). Lehet, hogy a telefontól függ a dolog? Csak ennyit bírna? Mindegy, hogy az MMC kártyára küldöm vagy a telefon memóriájába! Valakinek valami más öltlete van? Hol lehet megnézni a windowsban a port sebességének beállítását? Jó lenne begyorsítani, mert eredendőleg azért vettem a bluetooth-t, hogy ne kelljen szétszedni a telót, ha cserélem az mp3 állományaimat...

Tóni

Meggylé írta:
Nme tudom a sebességet, de tényleg lassú nekem is.


Ezért jobb a kábel, annak a sebessége 1Mb/s. A BT is tudja ezt, de szinkron módon, tehát fel is 512kb/s, le is 512kb/s. Ebből még lejön egy kicsi a hibajavításra, és hip-hopp az IRDA 2-3-szorosánál tartunk. Jó lenne végre rájönni, hogy a BT három dologra jó: 1. BT-s fejhallgató 2. BT-s autós kihangosító 3. A havernek egy képet vagy csengőhangot áttölteni a telójára. Tehát NEM nagy tömegű adat áttöltésére találták ki. De nem értem: 3e ft-ért kapsz egy kártyaolvasót (USB2.0 480Mb/s). Miért nem azt vesztek, ahelyett, hogy itt rinyáltok???


kedd júl. 27, 2004 18:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 12:25
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: W@P és PDA világában
Hozzászólás 
Pikkolo írta:
Tud valamelyikötök valamilyen java emulatort, hogy a letöltött játékokat kipróbálhassam a telefonra töltés elött?


http://erni.brutalchat.com/down/webFileBrowser.php

itt egy másik: Telefon emulátor PC-re by KKS töltsd le


kedd júl. 27, 2004 12:38
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Bluetooth sebesség
Hali!

Engem is érdekelt a dolog ezért megnéztem. Nálam 21-23kbs-sel megy az anyag az Acer Bluetooth dongle és a N6230 között. Ez elég gyér, alig kétszer gyorsabb, mint az infrám. Widcomm meghajtót használok (amit adtak az eszközhöz). Azt nem találtam meg, hogy a sebességet hol lehet állítani (telefonon se, meg a Windowsban se). Lehet, hogy a telefontól függ a dolog? Csak ennyit bírna? Mindegy, hogy az MMC kártyára küldöm vagy a telefon memóriájába! Valakinek valami más öltlete van? Hol lehet megnézni a windowsban a port sebességének beállítását? Jó lenne begyorsítani, mert eredendõleg azért vettem a bluetooth-t, hogy ne kelljen szétszedni a telót, ha cserélem az mp3 állományaimat...

Tóni

Meggylé írta:
Nme tudom a sebességet, de tényleg lassú nekem is.


kedd júl. 27, 2004 12:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 22:23
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
köszi a segitséget


hétf. júl. 26, 2004 22:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1341
Tartózkodási hely: Inzell
Hozzászólás 
Pikkolo írta:
Tud valamelyikötök valamilyen java emulatort, hogy a letöltött játékokat kipróbálhassam a telefonra töltés elött?


A pappfer.uw.hu-ra felraktunk egyet.


hétf. júl. 26, 2004 21:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Nme tudom a sebességet, de tényleg lassú nekem is.


hétf. júl. 26, 2004 20:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Sziasztok

Volt mar rola szo, megsem talatam gyakorlati valaszt. Akinek van USB Bluetooth Dongle-ja azt megkernem, h nagyjabol merje meg, h mennyi ido alatt lehet feltolteni a telefonra mp3-at Nokia PC Suite 5.8-al. Nekem 11Mb 8perc korul van, ami kozel 23Kbps. A leiras szerint max 723Kbps, ami gyakorlatilag max 400Kbps, ahogy olvastam. Ma csereltettem ki a Dongle-t mas tipusura is, eredmeny u.a. A rendszer Xp.

Ha tenyleg csak ennyi a sebessege, akkor belenyugszom, de bizom benne, h feljebb lehetne ezt tornazni.

thx.


hétf. júl. 26, 2004 20:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 22:23
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Tud valamelyikötök valamilyen java emulatort, hogy a letöltött játékokat kipróbálhassam a telefonra töltés elött?


hétf. júl. 26, 2004 20:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Sikerült rájönnöm mégegy hibára!

Ha a szolgáltatónál a hívószám elküldése tiltva van, mint a Vodánál az új előfizetőknek, akkor ha a telefon menüjében megváltoztatjuk a beállítását, akár be vagy ki (tehát nem az alapbeállítást), akkor ha közvetlenül a telefonba beírva a számot tárcsázunk, nem azonosítja be a számot - cseréli fel a nevet!

Megoldás: be kell kacsoltatni ezt a szolgáltatást a Vodával és az alapbeállítást kell alkalmazni a telefonon!

Remélem segítettem, ha valaki belefut ebbe a dologba.


hétf. júl. 26, 2004 8:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 739
Tartózkodási hely: La Hongrie
Hozzászólás 
Pikkolo írta:
http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=26193 - Mégis kiadta szoftverfrissítéseit a Nokia a Bluetooth-implementáció biztonsági rése kapcsán


Ebben a cikkben az is benne van, hogy többek között a 7200-hoz is van egy ilyen frissítés. Az nagyon jó, egyetlen szépséghibája, hogy abban nincsen Bluetooth... :lol:

(by Darth Smoke)


vas. júl. 25, 2004 18:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 22:23
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=26193 - Mégis kiadta szoftverfrissítéseit a Nokia a Bluetooth-implementáció biztonsági rése kapcsán

Ebben van egy ilyen:

..azonban egyelőre kérdéses, hogy miképpen juthat el az új szoftver a mobiltelefonok tulajdonosaihoz. Egyelőre nem tisztázott, hogy a frissítéshez be kell-e majd vinni a telefont valamelyik szakszervízbe, avagy a felhasználók az otthonukban, számítógépük segítségével is elvégezhetik majd a telepítést.


Ő még biztosan nem csinált garis sw cserét és azért tesz fel ilyen idióta kérdést.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pikkolo hétf. júl. 26, 2004 9:56-kor.



vas. júl. 25, 2004 18:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 22:23
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Ha otthagyom éjjelre akkor úgyis teljesen fel fogja tölteni. A jóakarók ellen pedig ottvan a csendes üzem :>


vas. júl. 25, 2004 18:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Azért jobb kikapcsolva tölteni, mert úgy jobban feltöltődik. Ha be van kapcsolva, sosem töltődik fel teljesen, mert közben merül is. (meg igy a "jóakarók" sem tudnak zargatni :D )


vas. júl. 25, 2004 18:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Meggylé írta:
AndrySoft írta:
"meg rosszabb képet csinál mint a 3650"
Ezzel kapcsolatban két megjegyzésem van:
1. Miért nem maradtál akkor a 3650-nél?


Mert kék az ég, azért. (most nagyon finom voltam, és nőies)
Nekem meg bekapcsolt állapotban töltéskor nem veszti el az időt, hanem csak kikapcsolt állapotban töltéskor.


Ezek szerint slendriánul fogalmaztál: nem bekapcsolt telefonról volt szó, hanem bekapcsolt töltésről... :D

"Sztem szinte bármelyik képnézegető meg tudja csinálni,de az ACDSee az tutira.Bármennyi képet ki lehet jelölni,beállítod a méretet és mehet neki" - speciel az AcdSee 4.0 ezt nem tudja....
A bélyegképes dologgal az a bajom, hogy az az egész képet kicsinyíti, én meg szeretem a kép egy részét kivenni és azt kicsinyíteni.


vas. júl. 25, 2004 18:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 22:23
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Miért jó kikapcsolt állapotban tölteni? :twisted:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pikkolo vas. júl. 25, 2004 22:51-kor.



vas. júl. 25, 2004 17:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
irfanView úgyszintén. vagy bármely másik, ami tud 'thumbnail' funkciót! Ez a bélyegkép


szomb. júl. 24, 2004 18:45
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Frenklin írta:
Hi:) Van olyan progid ami (pl) 128*96-ba teszi az összes képet amit kijelölök neki?


Sztem szinte bármelyik képnézegető meg tudja csinálni,de az ACDSee az tutira.Bármennyi képet ki lehet jelölni,beállítod a méretet és mehet neki :)

(beállíthatod,hogy az eredeto képet megtartsa-e,kép arány maradjon-e,mekkora legyen,etc.. elég egyszerűen kezelhető :wink: )


szomb. júl. 24, 2004 14:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Akkor a kutyámról készült képeket nem teszem fel a netre, nehogy azt mondhassa, hogy az az ő kutyája. :twisted:


szomb. júl. 24, 2004 12:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Úgy csinálok, hogy már évek óta gyüjtöm őket: már a 3650-re is ezeket tettem, aztán a 6600-ra majd az SX1-re és most a 6230-ra. Nem 128x96-ot használok, hanem 176 x 220-at. Másrészt a netről százszámra lehet háttérképeket leszedni (nekem is van párezer); ezek már eleve ilyen méretüek. Egyébbként a fényképezőm nem 800x600-as képeket csinál, ott bizony vágni kell, majd kicsinyíteni.


"én tettem rá, családi fotoalbum, bélyegméretüre kicsinyítve a képeket"

A netről családi fotókat töltessz le:)? Ejj-ejj:)

Amúgy a 176 x 220 (vagyis a 220 x 176) annak aránya megegyezik majdnem a 800*600-zal. (4:3)

Na mindegy:)


szomb. júl. 24, 2004 12:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
"meg rosszabb képet csinál mint a 3650"
Ezzel kapcsolatban két megjegyzésem van:
1. Miért nem maradtál akkor a 3650-nél?


Mert kék az ég, azért. (most nagyon finom voltam, és nőies)
Nekem meg bekapcsolt állapotban töltéskor nem veszti el az időt, hanem csak kikapcsolt állapotban töltéskor.


szomb. júl. 24, 2004 10:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Úgy csinálok, hogy már évek óta gyüjtöm őket: már a 3650-re is ezeket tettem, aztán a 6600-ra majd az SX1-re és most a 6230-ra. Nem 128x96-ot használok, hanem 176 x 220-at. Másrészt a netről százszámra lehet háttérképeket leszedni (nekem is van párezer); ezek már eleve ilyen méretüek. Egyébbként a fényképezőm nem 800x600-as képeket csinál, ott bizony vágni kell, majd kicsinyíteni.


szomb. júl. 24, 2004 9:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Egyébbként most hasonlítottam össze a videokat: 6230, SX1, GX30, S700. A 6230 magasan veri a többi felvételt (szerintem): a többi lehet, hogy valamivel nagyobb felbontású, esetleg a képminőség is jobb, de kegyetlenül szaggatottak. A 6230 videoja sokkal folyamatosabb. :lol:

Frenklinnek: olyan progi szerintem nincs, ami ezt automatkusan megcsinálná, ugyanis az arányok betartásánál (aspect ratio) vagy csalni kell egy kicsit, vagy vágni. Honnan tudná a gép, mit kell levágni?


a 128*96-os felbontás, amit a galériád is mutat, éppen arányos pl a 800*600-zzal. (4:3) Csalni nem kell. Szóval minden stimm:) (kivéve ha nagyítani akarsz 1-1 képre, de az már nem az arány kérdése) Csak nem értettem hogyan csinálsz bélyegnyi méretű képeket a telcsidbe... több ezret:)

üdv


szomb. júl. 24, 2004 0:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Egyébbként most hasonlítottam össze a videokat: 6230, SX1, GX30, S700. A 6230 magasan veri a többi felvételt (szerintem): a többi lehet, hogy valamivel nagyobb felbontású, esetleg a képminőség is jobb, de kegyetlenül szaggatottak. A 6230 videoja sokkal folyamatosabb. :lol:

Frenklinnek: olyan progi szerintem nincs, ami ezt automatkusan megcsinálná, ugyanis az arányok betartásánál (aspect ratio) vagy csalni kell egy kicsit, vagy vágni. Honnan tudná a gép, mit kell levágni?


pén. júl. 23, 2004 23:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
"a hozzáadott progi nem tudja megnyitni a közel 200képet az MMC-ről"
Nekem közel 2000 kép van rajta, én tettem rá, családi fotoalbum, bélyegméretüre kicsinyítve a képeket, érdekes módon tökéletesen tudom kezelni a Data Suite 5.8-as verzióval + USB kábellel. A BT-t elég hervatag dolognak tartom, az infra meg lassú. Egyébbként olyan nagy pénz egy 2.0-ás USB kártyaolvasóért kiadni 3e ft-ot?


Hi:) Van olyan progid ami (pl) 128*96-ba teszi az összes képet amit kijelölök neki? Gondolom Te is így tetted be a képeket:)

üdv


pén. júl. 23, 2004 23:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
"a hozzáadott progi nem tudja megnyitni a közel 200képet az MMC-ről"
Nekem közel 2000 kép van rajta, én tettem rá, családi fotoalbum, bélyegméretüre kicsinyítve a képeket, érdekes módon tökéletesen tudom kezelni a Data Suite 5.8-as verzióval + USB kábellel. A BT-t elég hervatag dolognak tartom, az infra meg lassú. Egyébbként olyan nagy pénz egy 2.0-ás USB kártyaolvasóért kiadni 3e ft-ot?


pén. júl. 23, 2004 23:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
"nekem is kikapcsolt töltéssel eltudja veszteni az időt" - speciel csak BEKAPCSOLT töltéssel veszti el (több, mint 6órára bekapcsolt esetén)
Ilyenkor 4 dolgot tehetsz:
1. Nem töltöd, csak 3órát, és nem felejti el.
2. Többet töltöd 6óránál, és elfelejti (de nem világit legalább töltés közben, mint a K700).
3. Nem veszel Nokia 6230-at (inkább K700-at) :lol:
4. Siránkozol még egy sort.

"meg rosszabb képet csinál mint a 3650"
Ezzel kapcsolatban két megjegyzésem van:
1. Miért nem maradtál akkor a 3650-nél?
2. Szerintem nem rosszabb, csak más. A 3650-é színgazdagabb, a 6230-é meg kontrasztosabb (kicsit túlságosan is: lejjebb szoktam venni egy grafikus progival, úgy pont jó) Viszont a 6230-al kevés fénynél is lehet képet csinálni, a 3650-el meg nem.

Egyébbként nem ezekkel van bajom: azon akadok ki, hogy vannak olyan nagyeszű idióták, akik nem képesek egy topicot végigolvasni, és elsütik az 1000-szer lerágott dolgokat: pl. hogyan lehet MP3 fájl-listát csinálni... Ennél csak az a jobb, mikor azzal jönnek, hogy a 6230 vacak, mert az MMC főkönyvtárából hajlandó csak a zenéket lejátszani. Volt olyan egyén is, aki nem tudott egy infrával feltöltött videot letörölni, azon panaszkodott, hogy szoft frissítés után is megmaradt neki. Az volt a kérdése, milyen kóddal lehet alaphelyzetbe állítani a telót....
:(


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AndrySoft pén. júl. 23, 2004 23:08-kor.



pén. júl. 23, 2004 23:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Sub Nokia()

Set nms = Application.GetNamespace("MAPI")
strSource = "Contacts"
strTarget = "Nokia"
strCategory = ""
Set fldSource = nms.Folders("Személyes mappák").Folders("Névjegyalbum")
Set fldTarget = nms.Folders("Személyes mappák").Folders("Nokia")

'MsgBox "Source folder: " & strSource
'MsgBox "Target folder: " & strTarget
'MsgBox "Category: " & strCategory

Set itms = fldSource.Items

If itms.Count = 0 Then
MsgBox "No items to export"
Exit Sub
End If

If strCategory = "[All Categories]" Or strCategory = "" Then
MsgBox itms.Count & " unfiltered items to export"
For i = 1 To itms.Count
Set itm = itms(i)
itm.FullName = Trim(itm.FirstName & " " & itm.LastName)
Set itmNew = itm.Copy
itmNew.Move fldTarget
Next
Else
'Set up Restrict clause to filter items
strMatch = "[Categories] = " & Chr(39) & strCategory & Chr(39)
Set ritms = itms.Restrict(strMatch)
If ritms.Count = 0 Then
MsgBox "No items matching " & strCategory & " to export"
Exit Sub
End If

Set itms1 = fldTarget.Items
If itms1.Count > 0 Then
For i = 1 To itms.Count
itms1.Remove 1
Next
End If


'MsgBox ritms.Count & " filtered items to export"
For i = 1 To ritms.Count
Set itm = ritms(i)
itm.FullName = Trim(itm.LastName & " " & itm.FirstName)
itm.Categories = "To Mobile"
Set itmNew = itm.Copy
itmNew.Move fldTarget
Next

End If
MsgBox "All items exported!"

End Sub



Ez lenne a script, amit kiteszel pl. egy nokia.bas file-ba, majd az outlook visual basic editorral importálod az állományt.

Létrehozol a mappaszerkezetben egy Nokia tárolót (névjegy) - ide kerül a megfordított.

És lefuttatod! Utána a PC Suite-ban átállítod a forrást erre a Nokiára.

Használjátok egészséggel, ha valami kérdés van, állok rendelkezésetekre!


pén. júl. 23, 2004 21:22
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Andry-val én sem értek egyet. Azok a hibák, amiket felsoroltak (idővesztés pl) nem hiszem hogy ember függő lenne, de úgy mondom ezt, hogy életemben nem volt 5 percnél hosszabb ideig ez a teló! Szóval azért ez így elég durva hiba volt. amit Te írsz, azt inkább én az S60-okra tudnám jellemezni, meg a többi smartphone -ra. Ott jellemző ez, hogy nem tudják kihasználni és leszarozzák


pén. júl. 23, 2004 21:06
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1341
Tartózkodási hely: Inzell
Hozzászólás 
mati88 írta:
No sikerült szerezni a netről egy vbscriptet, ami átforgatta a neveket, így a szinkronizációkor visszafordult! Szal ez így OK, de nem örök megoldás, viszont nem kell egyenként szórakozni vele!!! :lol:


Ezt akar kozze is tehetned :)


pén. júl. 23, 2004 20:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Az a probléma általában, tisztelet a kivételnek, hogy a pénz meg a tudás az nem jár együtt. Megveszik a legnagyobb tudású telót, mert "jaj, milyen sikkes", aztán nem tudják használni, mert a tudást, ami kellene hozzá, azt nem tudják megvenni hozzá. Aztán jön a "jajj, de vacak ez a teló!" szöveg.... Pedig csak fel kellene reálisan mérni az igényeket és a tudásukat. Ezeknek ismeretében kellene telót választani...


Jaja! Én egy nagy tahó baromarc (kinek több a pénze mint az esze), nem tudok telót választani az igényeimnek,mert nekem is kikapcsolt töltéssel eltudja veszteni az időt, meg a hozzáadott progi nem tudja megnyitni a közel 200képet az MMC-ről, meg rosszabb képet csinál mint a 3650.
Mekkora egy állat vagyok!


pén. júl. 23, 2004 17:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Az a probléma általában, tisztelet a kivételnek, hogy a pénz meg a tudás az nem jár együtt. Megveszik a legnagyobb tudású telót, mert "jaj, milyen sikkes", aztán nem tudják használni, mert a tudást, ami kellene hozzá, azt nem tudják megvenni hozzá. Aztán jön a "jajj, de vacak ez a teló!" szöveg.... Pedig csak fel kellene reálisan mérni az igényeket és a tudásukat. Ezeknek ismeretében kellene telót választani...


pén. júl. 23, 2004 17:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
Komolyan mondom, kezdem nem erteni az egeszet! :)

3.15os szoftom van fent a telefonon, de ilyen
sokaig toltjuk, elmegy a datum, satobbi nyalanksagok nincsenek
a telefonommal.
Se a hangrogzitos torlesi gond.
Ezt az MP3kuldesi problemat sem ertem teljesen, mert megnyitom
a Phone Browsert (asszem) aztan siman mint windowsban copy-paste
modszerrel telefonrol le es fel masolok MP3mat kepeket, egyebek.
Nem egyenkent, hanem akarmennyit.
Kijelolom aztan abba a mappaba masolom ahova akarom.

Meggyle altal irt kepminoseg problemam sincs.
Teljesen szep kepeket csinal a telefon.


Miert vannak ezek a kulonbsegek, ha egy telefonrol/szoftverrol beszelunk?


pén. júl. 23, 2004 17:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
No sikerült szerezni a netről egy vbscriptet, ami átforgatta a neveket, így a szinkronizációkor visszafordult! Szal ez így OK, de nem örök megoldás, viszont nem kell egyenként szórakozni vele!!! :lol:


pén. júl. 23, 2004 14:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Hát ez elég gáz! Ilyen blamázst! Nem lenne ez rossz telefon, ha sikerülne a betü szineket is megváltoztatni (a voda feliratot már eltüntettem :-), de 266 nevet átirni... erőt veszek magamon :-)


pén. júl. 23, 2004 13:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Darth Smoke írta:
mati88 írta:
Szóval, az Outlook-ból a nevek fordítva kerültek be a telóba (Kersztnév - Vezetéknév).
266 tételem van, valahogy át kellene vinni a telóba, hogyan?


Nekem is ez volt a problémám. Én úgy oldottam meg, hogy a Phone Editorral utána átírtam a neveket :cry:

Ha valaki tud más módszert, szóljon!!! 8)

(by Darth Smoke)

Üdv!

Nekem azt tanácsolták, hogy az outlookban írjam át az adatokat: vezeték+keresztnév egy mezőbe. Ez egyszer ugyanannyi ideig tart, viszont csak egyszer kell megcsinálni, nem minden szinkronizálásnál...
Kipróbálni viszont még nem volt időm :? Jah, Nokiáék azt nyilatkozták, hogy a problémát már továbbították a központba és leszek szíves figyelni a honlapon a frissítéseket :shock:

priamos


pén. júl. 23, 2004 12:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Kosz, ott mar reg megvettem volna, de a kabare, hogy a kozponti szamitogepjukre ott nem tudnak kuldeni. Nekem a meglevo elofizuhoz pedig az kell.


pén. júl. 23, 2004 5:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 22:23
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Telefanni írta:
Ez a felretettek nekem egyet meg biztatoan is hangzana szamomra, ha en nem jartam volna ugy a momparkkal, es westenddel, hogy mi elott meg a gondolat megszuletett volna bennem a csaj elore kozolte hogy nem tud felretenni... Szerintem minden eladojuk elott ott van a fenykepem, ha megjelennek...


A duna plázában nekem is azt mondta a ****, hogy nem tud félretenni, mert nagyon nagy az igény a telefonra. Próbáld meg a kisebb boltokat, hátha onnan nem kapkodják el olyan hamar.


csüt. júl. 22, 2004 23:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Ez a felretettek nekem egyet meg biztatoan is hangzana szamomra, ha en nem jartam volna ugy a momparkkal, es westenddel, hogy mi elott meg a gondolat megszuletett volna bennem a csaj elore kozolte hogy nem tud felretenni... Szerintem minden eladojuk elott ott van a fenykepem, ha megjelennek...


csüt. júl. 22, 2004 22:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 739
Tartózkodási hely: La Hongrie
Hozzászólás 
mati88 írta:
Szóval, az Outlook-ból a nevek fordítva kerültek be a telóba (Kersztnév - Vezetéknév).
266 tételem van, valahogy át kellene vinni a telóba, hogyan?


Nekem is ez volt a problémám. Én úgy oldottam meg, hogy a Phone Editorral utána átírtam a neveket :cry:

Ha valaki tud más módszert, szóljon!!! 8)

(by Darth Smoke)


csüt. júl. 22, 2004 21:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Pannonos MMS beállítása:
Üzenetek
Üzenetbeállítások
Multim. üzenetek
Kapcsolat beállításai
M.média kapcsolatok beállításának módosítása
Beállítások neve: PANNON MMS
Honlap: http://mmsc.pgsm.hu/
Proxyyk: Engedélyezés
Elsődleges proxy: 193.225.154.022
Port:8080
Másodlagos proxy: Nem kell beállítani
Adatátvitel módja: GPRS
Adatvivő beállításai
GPRS-elérési pont: mms
Azonosítás tipusa: Normál

A többi mezőt nem kell kitölteni.

Figyelem: A proxy cím megadásánál először a # gombot hosszan le kell nyomni, így kell a számokat bevinni (a pontot a *-al).
Ha a számokat hagyományos módon adjuk be, akkor azokat karakterként értelmezi és nem tudunk küldeni, csak fogadni!!!


P4


csüt. júl. 22, 2004 21:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
A Pannonos adat alapú wap beállítások:
Böngésző
Beállítások
Kapcsolat beállításai
Kapcsolatbeállítások módosítása
Beállítások neve: PannonW@P
Honlap címe: http://wap.pgsm.hu/index.wml
Proxyk: Engedélyezés
Elsődleges proxy: 193.225.154.022
Port:8080
Másodlagos proxy: Nem kell beírni
Adatátvitel módja: GSM-adat
Adatvivő beállításai
Hívandó telefonszám: +36209000390
Azonosítás tipusa: Normál
Adathívás tipusa: ISDN
Adathívás sebessége: 9600
Bejelentkezés tipusa: Automatikus

A többi mezőt nem kell kitölteni.

Figyelem: A proxy cím kiválasztásánál először a # gombot hosszan le kell nyomni, így kell a számokat bevinni (a pontot a *-al).
Ha a számokat hagyományos módon adjuk be, akkor azokat karakterként értelmezi és nem fog csatlakozni!!!


Meglepő, de mindezt a Pannon ÜSZ nem tudja.

P4


csüt. júl. 22, 2004 21:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Srácok segítsetek, vettem ma egy ilyen ketyerét. Nagyon tetszik, de a szinkronizációval problémám van. Tudom, hogy van már ilyen kérdés, de a választ nem találtam. Ha elkerültem, bocsika!!!

Szóval, az Outlook-ból a nevek fordítva kerültek be a telóba (Kersztnév - Vezetéknév).

266 tételem van, valahogy át kellene vinni a telóba, hogyan?

Köszi!


csüt. júl. 22, 2004 20:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4890 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 98  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség