Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. okt. 06, 2024 16:17



Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
Help! Kerrego, zorgo tapegyseg... 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Salvatore:
De igen.


szer. dec. 10, 2003 15:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Scorp: csak nem te is győri vagy?:)


szer. dec. 10, 2003 13:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
betyarka:
Nem tudom, hogy jogos-e (szerintem nem!), mindenesetre nem etikus, az biztos. Egyszer beírtam ide egy idézetet egy garilapról, abban szerepelt egy törvényileg előírt fogalmam sincs hányadik paragrafusra való utalás, miszerint garanciális csere esetén a garancia elölről kezdődik. És ez nem csak számítástechnikai eszközökre vonatkozik, hanem mindenre, pl. telefon, tv, stb. Konkrétan ilyen problémám nekem még nem volt, eddig minden meghibásodott eszközömnél (telefon, hardver) újrakezdődött az 1 év garancia. Kerüld az ilyen boltot messziről.

MansonBoy:
Ismerem a TFX-et, jót nem tudok róluk mondani, rosszat meg minek? Ezt már megtetted te is...

Egyébként tudok jópár boltot Győrben, akik NULLA árukészlettel dolgoznak, mégsem mentek csődbe. A nulla árukészlet szó szerint értendő, még egy FDD-t vagy egy billentyűzetet sem tudnak adni, ha kérsz. Árlistájuk van, de mindent csak rendelésre tudnak hozni, biztos időpontot nem ígérnek, stb. Rossz nyelvek szerint pénzmosás céljából üzemel az a pár hasonló kaliberű számtechbolt, mivel hogy a forgalmukból nem tudnak megélni, ez garantált, mint az is, hogy cégek sem kötnek szerződést egy ismeretlen noname bolttal karbantartás, hálózatépítés, stb. céljából, tehát még abból sem tudják magukat eltartani.


szer. dec. 10, 2003 13:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
Scorp:TFX computer győr.
Gyakorlatilag nincs raktárkészletük sem,mióta a géphez megvettem az alkatrészeket,azóta ugyan azok a cuccok vannak csak.Nemtudnak szerezni semmit rövid határidőn belül,és nemadnak cserecuccot.
Most biztos gondolod hogy jó hülye vagyok hogy akkor ott vettem az alkatrészeket...
akkor azvolt a legolcsóbb és nemvolt kalkulálva a gép égés, erre volt zsm.Akkor amit elvittem a boltból cuccokat állítom hogy azóta sem hoztak helyette.
Nemtom hogynemmentek eddig még csődbe...


vas. dec. 07, 2003 21:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Hozzászólás 
Visszahoztam a papírokat, érdekes. Van egy ilyen pont a második oldalon:

"2. Alkatrészek (nem tartós használt fogyasztási cikkek) esetleges cseréjével a garanciaidő nem kezdődik újra, illetve a cserél alkatrészek beszámítási értékét az éppen aktuális áraon számoljuk." Ez akkor most jogos?
Az új táphoz kapott számlára is rányomták a biztonság kedvéért az első lejrati idejét.
Egyébként 4 nap után bekapcsoltam a gépem és most nem zörög, de gondolom csak egy ideig. Szerintem a venti csapágyával lesz a gond.


vas. dec. 07, 2003 16:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
betyarka:
Szünetmentesből az APC-t tudom ajánlani.

Való igaz, ha szétszedsz egy garanciális tápot, a garancia azonnal és végérvényesen megszűnik.

MansonBoy:
Ha 2 hét alatt elintézik a garanciális cserét, akkor nem kötelesek cserealkatrészt adni. Ha 2 hetet meghaladja a dolog (valószínű), akkor viszont kötelesek adni. Viszont 1 hónapot ez esetben sem haladhatja meg a garanciális ügyintézés.

A gond csak az, hogy nagyon sok bolt magasról leszarja, hogy mik a kötelezettségeik, és öntörvényűen, a saját érdekeiknek megfelelően intézik az ügyeket. Az ilyenek helyeket messziről kerülni kell!

Hol is intézteted a garanciális problémádat?


csüt. dec. 04, 2003 12:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
betyarka:
Szünetmentesből az APC-t tudom ajánlani.

Való igaz, ha szétszedsz egy garanciális tápot, a garancia azonnal és végérvényesen megszűnik.

MansonBoy:
Ha 2 hét alatt elintézik a garanciális cserét, akkor nem kötelesek cserealkatrészt adni. Ha 2 hetet meghaladja a dolog (valószínű), akkor viszont kötelesek adni. Viszont 1 hónapot ez esetben sem haladhatja meg a garanciális ügyintézés.

A gond csak az, hogy nagyon sok bolt magasról leszarja, hogy mik a kötelezettségeik, és öntörvényűen, a saját érdekeiknek megfelelően intézik az ügyeket. Az ilyen helyeket messziről kerülni kell!

Hol is intézteted a garanciális problémádat?


csüt. dec. 04, 2003 12:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
betyarka:
Szünetmentesből az APC-t tudom ajánlani.

Való igaz, ha szétszedsz egy garanciális tápot, a garancia azonnal és végérvényesen megszűnik.

MansonBoy:
Ha 2 hét alatt elintézik a garanciális cserét, akkor nem kötelesek cserealkatrészt adni. Ha 2 hetet meghaladja a dolog (valószínű), akkor viszont kötelesek adni. Viszont 1 hónapot ez esetben sem haladhatja meg a garanciális ügyintézés.

A gond csak az, hogy nagyon sok bolt magasról leszarja, hogy mik a kötelezettségeik, és öntörvényűen, a saját érdekeiknek megfelelően intézik az ügyeket. Az ilyen helyeket messziről kerülni kell!

Hol is intézteted a garanciális problémádat?


csüt. dec. 04, 2003 12:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
az APC-k a legjobb szünetmentesek, vita nélkül, de már leírtam miért vettem powerkinget, pontosan 525A-t, de ilyen a 425A és a 625A is, ezek kimondottan áramingadozásra vannak.


szer. dec. 03, 2003 20:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Hozzászólás 
Nalam az volt a bajuk tavasszal, hogy fel kell kuldeniuk a kozponti szervizbe, hiaba latjak, hogy teljesen beszart-> vevoorientalt marketing. Otthagysz nekik legalabb evi 60 rongyot a boltban + ajanlod oket a haveroknak, de ok azert csak nem biznak benned!
MansonBoy ha esetleg kiderul mi a baja a tapodnak ird meg ide lecci! Koszi!


szer. dec. 03, 2003 19:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
amúgy nekem is ugyan ez a gondom a Cogedenemmel!
Ma bementem a boltba,megkérdezem gépet is vigyem vagy csak a tápot(nehogy aztán aztmondják a végén hogy mert kiszedtem ugrott a gari)aztán mondták hogy nyugodtan szedjem ki...
kérdeztem ,hogy milyen csere tápod adnak addig helyette..?
mondták hogy jah hát ők nemadnak...majd 2hét múlva talán visszaér a tápom ha beviszem...apjuk ****.
szerintem ilyenkor kéne v.mit adni helyette...vagy tévedek??
javítsatok ki ha nemígyvan...hm és miért csak 1db táp van egy k***a voltban??(azis enermaxnetto17e Ft ért.. ja és már tökre megsárgult a doboza is...ott rohat 1éve tuti..)

hm?


szer. dec. 03, 2003 19:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Hozzászólás 
Koszonom az eddigi hozzaszolasokat! Akkor eloszor hetfon megprobalom kicsereltetni, biztos kotekednek majd stb. + felkuldik Pestre, szoval egy het is eltelik mire lesz valami.
Szunetmentesbol milyet erdemes venni? (Es az menniybe kerul?) Nem kene nagy teljesitmeny. De ha annak is elkezd fel ev utan zorogni a ventije akkor olyan fenyt kapok..... :))

Vajk959! En is ilyesmire gondoltam, de nem mertem a tapot szetszedni, mert akkor a garanciaja egybol elszall, nem? Kintrol meg hiaba porszivozom, semmit sem er.
Megegyszer koszi, udv
Betyarka


szer. dec. 03, 2003 19:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Scorp: teljesen igaz!!! nekem is ezért kellett annak idején vennem egy szünetmentest (azon bellül is egy powerkinget ugyan is ez kimondottan áramingadozásra találták ki), mert 220 helyett néha 190V volt és **** a táp. utána minden ok volt.


szer. dec. 03, 2003 18:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello Mindenki!

Kedves betyarka!

Bocs, hogy csak így beledumálok a nagyok dolgába. Amennyiben
tudod érvényesíteni a garanciát, minden OK. Ha nem, akkor
szánj rá 1000-1500 pénzt és vegyél bele egy a régivel
megegyező méretű, GOLYÓSCSAPÁGYAS ventit. A ventid azért
zörög és lassúl mert kiszáradt és berágódott az ócska csúszó
csapágy. Egyébként minden venti tengelye üt egy kicsit már
új korában is (egyáltalán nincsenek kiegyensúlyozva,
mechanikusan és elektromosan is redkívül gagyi szerkezetek)
és ezt a csapágy előbb-utóbb "meghálálja". A
golyóscsapágyasok picit hangosabbak (vájt fülűek hallják a
csapágy zajt), de néhány évet kibírnak. Egyébként nem árt a
gépet és a tápot 3-4 havonta kibontani és porszívóval
kifújni belőle a port pld. az erkélyen, előtte kis ecsettel
fellazítani a port a ventiken.
Ezeket tapasztalatból írom, 3 év alatt 3 venti. Az első
kettő csúszócsapágyas, 14 + 3 hónap élettartam, a harmadik
egy KKC8025 8 cm-es golyóscsapágyas venti, azóta is megy.
Próba képpen kiveszed a ventit az öntapadós márka jelzést
eltávolítod az aljáról. Alatta ott a tengely vége, nyomsz rá
egy kis szilikon olajat, összerak, bekapcsol, járat, ha
halkul akkor ő a bűnös. Az olajozás átmenetileg segíthet
néhany hétig.

Bocs a sok dumáért.
Remélem tudtam valamit segíteni.

Üdv: Vajk959


szer. dec. 03, 2003 18:16
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Tessék rá vmi igényesebb szünetmentest tenni.
A jó tápot is megbolondítja az ingadozó áramellátás (hát még az ilyen igénytelent).


szer. dec. 03, 2003 17:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
A rossz áramellátás könnyen kinyírhatja a tápot, több, mint valószínű, hogy ez a problémád fő forrása.


szer. dec. 03, 2003 13:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Hozzászólás 
Koszi! En megettem a Mistralosok dumajat, de akkor jovo heten rajuk boritom a boltot! Sajnos a papirok otthon vannak. Lattam, hogy sokat szidjatok a Mistralt, de nekem eddig nem volt gondom veluk. Eddig!
Akkor egy Chieftec 360-as lesz, az eleg jo mar nem?
Azt szeretnem meg kerdezni, hogy esetleg lehet-e ilyen problema a kollegium (800 fos, Pollack, Pecs) rossz aramellatasa miatt. Neha tularam van, nehany ember gepe mar elegett, neha meg aramszunet. Rosszul hangzik, ugye?


szer. dec. 03, 2003 10:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Csatlakozom Scorp véleményéhez, garanciális csere esetén újra indul a garancia időtartalma.
Körbe kellene nézni mi is okozza nálad a problémát, de egy jobb tápra cseréld ha lehet...

arnd


szer. dec. 03, 2003 9:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
betyarka:
"A garancia jovo heten jar le, mert erre meg az elso tapegyseg garaciaja vonatkozik."

Téged nagyon átvertek! Ha egy termék meghibásodása esetén garanciális csere történik, ez esetben a garancia a csere napjától kezdődően újra 1 év (vagy éppen több). Én a helyedben sürgősen reklamálnék.

Nincs letakarva a szellőzőnyílás esetleg? Egy szobában nincs annyi por, hogy emiatt behaljon bármelyik táp is (gyártótól függetlenül).


szer. dec. 03, 2003 9:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Hozzászólás 
De azon csodalkozok, hogy ket eltero teljesitmenyu, eltero markaju tap egymas utan ugyanugy hal meg. Attol felek, hogy ha veszek egy nagyon dragat, akkor az is meghal.


szer. dec. 03, 2003 8:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
olvad el a többi topicot, vond le amit le kell vidd vissza és vegyél egy jó minőségűt.


kedd dec. 02, 2003 10:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Hozzászólás 
Sziasztok! Tavaly volt egy 300 W-os Mercury tapegysegem, de harom honap utan elkezdett kerregni, es egyre kevesbe hutott a ventije. A ventilator valahogy elferdulhetett, es a levegot mar nem fujta jol, raadasul hozzert valamihez. Vegul teljesen meghalt, de meg garisan kicsereltek, hoztam egy 400W-os Codagent es rafizettem valamennyit. Most eltelt kb. fel ev es elkezdett ez is ugyanugy viselkedni. Mitol van ez? A garancia jovo heten jar le, mert erre meg az elso tapegyseg garaciaja vonatkozik. Az elso tapegyseg halalat a poros kollegiumi szobaranak a szamlajara irtam, de ez most eltakart helyen van nem erte sok por.
Elore is koszi! Sziasztok
Betyarka


kedd dec. 02, 2003 10:06
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 22 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség