Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. okt. 06, 2024 19:30



Hozzászólás a témához  [ 720 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Következő
Pannon E-mail Studio (ex-MobilPosta) 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 13, 2004 11:00
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Zsolt írta:
T68m írta:
egy kérdés, bár lehet, hogy már volt róla szó:

Na, a gprs start csomaggal rendelkező kártyámon felbuzdulva a gprs wap 2000 átalánydíjas kártyámon is be akartam lőni az e-mail klienst, de nem ment. Egyelőre elég lenne, ha küldeni tudnék.

szal, a gprs wap 2000-essel, el lehet érni a smtp.pannongsm.hu szervert?????

és ha bejövőt is akarok, akkor pedig a freemail.hu-t szervert?

(természetesen smtp és pop3-ként)


Gprs wap 400-al nekem sem megy az e-mail kliens(s55). Az aktíválás előtti gprs 1 csomaggal még el tudtam érni a pannonos leveleimet, de most már gprs kapcsolathibával leáll.


Milyen APN-t használsz :?: Ha az eredeti Pannon elnevezésű adatfiókot, akkor abban azért nem megy, mivel net az APN. Csinálj egy mondjuk "mail" nevű adatfiókot wap APN-el és mennie kell!


hétf. júl. 26, 2004 12:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 21, 2004 12:28
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
T68m írta:
egy kérdés, bár lehet, hogy már volt róla szó:

Na, a gprs start csomaggal rendelkező kártyámon felbuzdulva a gprs wap 2000 átalánydíjas kártyámon is be akartam lőni az e-mail klienst, de nem ment. Egyelőre elég lenne, ha küldeni tudnék.

szal, a gprs wap 2000-essel, el lehet érni a smtp.pannongsm.hu szervert?????

és ha bejövőt is akarok, akkor pedig a freemail.hu-t szervert?

(természetesen smtp és pop3-ként)


Gprs wap 400-al nekem sem megy az e-mail kliens(s55). Az aktíválás előtti gprs 1 csomaggal még el tudtam érni a pannonos leveleimet, de most már gprs kapcsolathibával leáll.


hétf. júl. 26, 2004 10:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
T65-el használom én is, és eleinte telefonszámmal ment, újabban most az alapértelmezetten beállított mail-címmel. Lehet, hogy menne a többivel is, azt nem próbáltam. Viszont: küldésnél a Piszkozatok mappából nem küldi el, csak ha átteszem a Kimenő levelekhez. Ott sem mindig, van, hogy másodszorra, harmadszorra megy el, ugyanazzal a beállítással.
Sortörés nélkül megy át persze minden levél.


pén. júl. 23, 2004 7:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
No, némi érdekesség enter-ügyben:

Az az enter, amit nem küld el, az jelenne meg a címzettnél, mint sortörés.
Ami elmegy (új bekezdés) az azért izgalmas, mert a címzett oldalon
Kód:


lesz belőle. Itt még van egy pár izgalmas karakter, amik nem látszanak...


pén. júl. 23, 2004 7:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
T68m írta:
egy kérdés, bár lehet, hogy már volt róla szó:

Na, a gprs start csomaggal rendelkezõ kártyámon felbuzdulva a gprs wap 2000 átalánydíjas kártyámon is be akartam lõni az e-mail klienst, de nem ment. Egyelõre elég lenne, ha küldeni tudnék.

szal, a gprs wap 2000-essel, el lehet érni a smtp.pannongsm.hu szervert?????

és ha bejövõt is akarok, akkor pedig a freemail.hu-t szervert?

(természetesen smtp és pop3-ként)


na a következõkre jutottam:

- a 2000-as wap tartalmaz a wapon túl:

- smtp.pannongsm.hu elérést. (.pgsm.hu formában nem megy!)

- pop3.pannongsm.hu elérést. (.pgsm.hu formában nem megy!)

- 36201234567 -es fiókot!!!! (fontos, alias névvel nem megy!!!!!!)

tehát a 2000 gprs wap-al (azt hiszem a 400Ft-ossal is) korlátlanul lehet levelezni és sms kiértesítõt is kapni. (mondjuk ezt eddig PMP formában használtam) az SMS kiértesítõ díjköteles 6,25Ft/DB, a régi PMP-seknek 100DB/hó-ig ingyenes. (tudom, ezt mindenki tudja, de ha mégsem... :))))

- ja, és a legfontosabbat majdnem kihagytam. Azért volt az egész szívás, mert én CSAK KÜLDENI akartam, de ebben a telómban, T65, nem ment. Mindenáron a bejövõket is ellenõrizni akarta, errõl nem tudtam lebeszélni. Ezért beállítottam a freemail.hu-t, ahol az e-mail címem is van, de ekkor meg azért nem ment a küldés, mert a 2000-es wappal nem lehet freemail-t pop3-al sem elérni. Így kellett varázsolnom egy pannonos fiókot, amire baromire nincs szükségem, s máris tudtam küldeni.

Szal, a T65 és a T68 valamilyen okból kifolyólag küldéshez is ragaszkodik a bejövõ fiókok ellenõrzéséhez.


csüt. júl. 22, 2004 23:33
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Hozzászólás 
Placc írta:
Bournie írta:
Azt nem tudod véletlenül, hogy a szűrők mikortól akarnak majd normálisan működni? :)


Milyen szűrőre gondolsz (tészta :P )? SMS értesítést nem kapsz?


Kapok, sőt, ami ki lenne szűrve arról is :)


csüt. júl. 22, 2004 12:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 263
Tartózkodási hely: a monitoron csüngve...
Hozzászólás 
Bournie írta:
Azt nem tudod véletlenül, hogy a szűrők mikortól akarnak majd normálisan működni? :)


Milyen szűrőre gondolsz (tészta :P )? SMS értesítést nem kapsz?


csüt. júl. 22, 2004 12:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Hozzászólás 
Placc írta:
Igen, a sortörésre gondoltam, de ezek szerint akkor más bibi lehet... :cry:
Bocs, ezek szerint nem olvastam végig a problámát figyelmesen. Esetleg próbáltad smtp-ként a mail.pannongsm.hu-t megadni? Egy darbig még fog üzemelni, addig érdemes kipróbálni, hátha megy vele... :lol:


Azt nem tudod véletlenül, hogy a szűrők mikortól akarnak majd normálisan működni? :)


csüt. júl. 22, 2004 12:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 263
Tartózkodási hely: a monitoron csüngve...
Hozzászólás 
Igen, a sortörésre gondoltam, de ezek szerint akkor más bibi lehet... :cry:
Bocs, ezek szerint nem olvastam végig a problámát figyelmesen. Esetleg próbáltad smtp-ként a mail.pannongsm.hu-t megadni? Egy darbig még fog üzemelni, addig érdemes kipróbálni, hátha megy vele... :lol:


csüt. júl. 22, 2004 12:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Placc írta:
Sziasztok!

Bournie: Igen, még vannak bug-ok, de azért folyamatosan javítgatják, ezért próbaüzem. Nekem a kedvencem, hogy a Beállításokban, a Személyes adatok alatt van Barnanya megyénk is! :lol:

T68m: nem a 2000-es csomag miatt nem megy az smtp küldés, hanem a feljebb emlegetett SE mail kliens probléma miatt! Próbáld ki esetleg egy Nokiával! :wink:
A 2000-es mellé nem lehet rendelni a Start-ot! :?

Laci


nem értelek! most a sortörésre gondolsz???? mert az nem érint, elsõsorban csatolt állományokat, képeket akarok küldeni.

mint mondtam, másik kártyával megy a küldés, így nem hiszem, hogy SE mail kliens problémám lenne.


csüt. júl. 22, 2004 11:20
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 263
Tartózkodási hely: a monitoron csüngve...
Hozzászólás 
Sziasztok!

Bournie: Igen, még vannak bug-ok, de azért folyamatosan javítgatják, ezért próbaüzem. Nekem a kedvencem, hogy a Beállításokban, a Személyes adatok alatt van Barnanya megyénk is! :lol:

T68m: nem a 2000-es csomag miatt nem megy az smtp küldés, hanem a feljebb emlegetett SE mail kliens probléma miatt! Próbáld ki esetleg egy Nokiával! :wink:
A 2000-es mellé nem lehet rendelni a Start-ot! :?

Laci


csüt. júl. 22, 2004 9:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Hozzászólás 
nyuszy írta:
Hm, találtam még egy bugot a webes felületen :)
Nincs a mailboxban egyetlen levél sem.

Idézet:
A postafiók mérete:10MB

Felhasznált tárterület: 10241 kB
Szabad tárterület: 10240 kB


:o)


Szerintem a Felhasznált tárterület felhasználható akarna lenni...
Vagy kitudja... :)

(más dolgok alapján is nekem úgy tűnik ez a rendszer, hogy egy meglévő (telenor?) verziót magyarosítottak, így fordítási gubancok lehetnek ezek...)


csüt. júl. 22, 2004 9:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Hm, találtam még egy bugot a webes felületen :)
Nincs a mailboxban egyetlen levél sem.

Idézet:
A postafiók mérete:10MB

Felhasznált tárterület: 10241 kB
Szabad tárterület: 10240 kB


:o)


csüt. júl. 22, 2004 9:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 13, 2004 11:00
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Szerintem a legjobb megoldás, hogy regisztrálsz egy pannon mobil posta címet és ahhoz állítod be az email klienst! A freemail-es postafiókodat pedig beállítod úgy, hogy küldjön egy másolatot a mobil postára is! Jobbat nem tudok, mivel a 2000-es mellé nem tudsz más GPRS alapú csomagot rendelni. (Esetleg használj másik kártyát a klienssel, bár gondolom ez nem megfelelő megoldás.)


szer. júl. 21, 2004 23:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
és a 2000-es wap mellé meg lehet rendelni a gprs start-ot????

ui. mikor ezt kérem az üfsz-tõl, akkor le akarják kapcsolni a 2000wapomat, amit ugye azért meg akarok tartani.

Vagy vmi más megoldás?


szer. júl. 21, 2004 21:58
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 13, 2004 11:00
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
T68m írta:
egy kérdés, bár lehet, hogy már volt róla szó:

Na, a gprs start csomaggal rendelkező kártyámon felbuzdulva a gprs wap 2000 átalánydíjas kártyámon is be akartam lőni az e-mail klienst, de nem ment. Egyelőre elég lenne, ha küldeni tudnék.

szal, a gprs wap 2000-essel, el lehet érni a smtp.pannongsm.hu szervert?????

és ha bejövőt is akarok, akkor pedig a freemail.hu-t szervert?

(természetesen smtp és pop3-ként)


Nekem 2000-es wappal csak a pop3.pannongsm.hu-t engedi elérni a rendszer. :(


szer. júl. 21, 2004 21:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
egy kérdés, bár lehet, hogy már volt róla szó:

Na, a gprs start csomaggal rendelkezõ kártyámon felbuzdulva a gprs wap 2000 átalánydíjas kártyámon is be akartam lõni az e-mail klienst, de nem ment. Egyelõre elég lenne, ha küldeni tudnék.

szal, a gprs wap 2000-essel, el lehet érni a smtp.pannongsm.hu szervert?????

és ha bejövõt is akarok, akkor pedig a freemail.hu-t szervert?

(természetesen smtp és pop3-ként)


szer. júl. 21, 2004 15:33
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás Re: Sony-Ericsson enter
Landsmann írta:
Nem hinném hogy a szoftverfrissítés ezen segítene. Egyrészt azért, mert igen sok típusú telefonnal nem megy és nem hinném hogy mindegyiknel el lenne tolva a szoftvere. Másrészt ezt még eddig sehol nem vették észre, csak nálunk?
Szoftverfrissítés után az enter ugyanúgy enter marad, a kódja nem változik.
Továbbá azt sem magyarázza meg, hogy egy adatt telefonnal enterrel hol elmegy, hol nem a mail. Nem hinném hogy a mail szervert cserélgetnék óránként.


Való igaz, hogy az SMTP szabvány szerint a sorokat CRLF-nek kell zárni. A dolog érdekessége azonban az, hogy UNIX-on az enter lenyomása az csak egy LF-et eredményez, a CRLF az csak Windowsban jön létre az enter lenyomására (Win alatt a shift-enter a csak LF).
Namost plain text (azaz nem MIME-levél) esetében igazából csak egyféle enter létezik, és ez zárja a sort. Az ebből adódó hibákat az SMTP-szerverek ki szokták küszöbölni úgy, hogy az LF-eket is CRLF-re cserélik.
Tehát a Pannon mailszervere a jelenlegi formájában lehet, hogy 100%-ban szabvéányos, de mocskosul nem hibatűrő...


szer. júl. 21, 2004 7:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
ghostie írta:
A 400 Ft-os nem csak wap ? Pop3-at is ad ? Vagy csak a Pannon maillal kombinálva ?

Tehát gyakorlatilag havi 400 Ft-ért, ha a sms üzenetek inaktíva további plusz költség nélkül lehet a pannonos fiókból pop3-al tölteni ?

Valami olvastam külső pop3-as szerverek eléréséről. Erre is jó ez a csomag ?


Tehát: a 400 Ft-os átalánydíjas wappal webezni nem tudsz, csak wapolni.
POP3 és SMTP szerverek közül is csak a Pannonét lehet elérni.
Ez azt jelenti, hogy ha nincs SMS-értesítőd, akkor valóban havi 400 Ft-ért korlátlan mail-elérést is kapsz.
Külső POP3 szervert nem lehet vele elérni, nekem legalábbis nem engedi.
Bronz kollégának viszont állítása szerint megy pop3.freemail.hu is a 400 Ft-os wappal, de ez valószínűleg valamilyen bug lehet :)


szer. júl. 21, 2004 7:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás Re: Sony-Ericsson enter
Placc írta:
Én Ericsson R520 -al próbáltam levelet küldeni és valóban nem ment el ha raktam bele enter-t. A pannon mail szervere a "451 See http://pobox.com/~djb/docs/smtplf.html." hibaüzenetet adja vissza. A leírás alapján a mail szerver azért utasítja vissza a levelet mert van benne egy LF karakter (ascii 10). Az SMTP szabvány alapján ilyen karakter önállóan nem zárhatja a sor végét, csak CR LF (ascii 13) kombináció lehet sor végén. Tehát a Pannon mailszervere teljesen a szabvány alapján viselkedik tehát a telefon mail kliensével van baj. Lehet hogy egy sw frissítés megoldja ezt a problémát. Régen valószínűleg azért működött mert a mail szerver nem követte az SMTP szabványt 100%-osan.


Nem hinném hogy a szoftverfrissítés ezen segítene. Egyrészt azért, mert igen sok típusú telefonnal nem megy és nem hinném hogy mindegyiknel el lenne tolva a szoftvere. Másrészt ezt még eddig sehol nem vették észre, csak nálunk?
Szoftverfrissítés után az enter ugyanúgy enter marad, a kódja nem változik.
Továbbá azt sem magyarázza meg, hogy egy adatt telefonnal enterrel hol elmegy, hol nem a mail. Nem hinném hogy a mail szervert cserélgetnék óránként.


kedd júl. 20, 2004 21:39
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Köszi.

A 400 Ft-os nem csak wap ? Pop3-at is ad ? Vagy csak a Pannon maillal kombinálva ?

Tehát gyakorlatilag havi 400 Ft-ért, ha a sms üzenetek inaktíva további plusz költség nélkül lehet a pannonos fiókból pop3-al tölteni ?

Valami olvastam külső pop3-as szerverek eléréséről. Erre is jó ez a csomag ?

Köszi
Üdv
GHostie


kedd júl. 20, 2004 18:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
ghostie: Igen, de a 400 Ft-os atalanydijas is jo hozza!


kedd júl. 20, 2004 17:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Sziasztok!

A pannon mail pop3 szolgáltatás telefonról való igénybevételéhez szükség van GPRS előfizetésre ?

Üdv
Ghostie


kedd júl. 20, 2004 16:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
reggy írta:
Na! En jol beszivtam az alias-ok letrehozasat.
2 szamhoz akartam regisztralni az e-mail cimeket, es veletlenul osszecsereltem a cimeket.
Gondlotam utana, hogy semmi gond, mert torlom, csere es kesz.
Hat sajnos nem... Ugyanis a toroles utan a masik szamnal ha ugyanazt adtam be, akkor azt mondta, hogy mar letezik az alias :(
Szoval a szokasos felhasznaloi neveim helyett talalhattam ki masikat! :(
Amugy tok mind1., mert csaki a @sms.pgsm.hu-s levelekrol jon az ertesites, a tobbirol nem! :)

De azert valami megoldas otletetek van?


Ha minden igaz, akkor 3 havonta lehet cserélni a @előtti/utáni részt.


kedd júl. 20, 2004 10:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 263
Tartózkodási hely: a monitoron csüngve...
Hozzászólás Sony-Ericsson enter
Én Ericsson R520 -al próbáltam levelet küldeni és valóban nem ment el ha raktam bele enter-t. A pannon mail szervere a "451 See http://pobox.com/~djb/docs/smtplf.html." hibaüzenetet adja vissza. A leírás alapján a mail szerver azért utasítja vissza a levelet mert van benne egy LF karakter (ascii 10). Az SMTP szabvány alapján ilyen karakter önállóan nem zárhatja a sor végét, csak CR LF (ascii 13) kombináció lehet sor végén. Tehát a Pannon mailszervere teljesen a szabvány alapján viselkedik tehát a telefon mail kliensével van baj. Lehet hogy egy sw frissítés megoldja ezt a problémát. Régen valószínűleg azért működött mert a mail szerver nem követte az SMTP szabványt 100%-osan.


kedd júl. 20, 2004 10:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Nekem jön rendesen és gyorsan a @pannongsm.hu-ra és a @djuice.hu-ra is az SMS.
Küldeni máshonnan szoktam.


kedd júl. 20, 2004 7:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
Nekem @pannongsm.hu végű címről is jönnek illetve néha nem, értesítések. A freemailes cím van oda átirányítva. Szóval nem csak az sms.pgsm.hu-s címen működik az értesítés.


hétf. júl. 19, 2004 22:29
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 95
Hozzászólás 
Na! En jol beszivtam az alias-ok letrehozasat.
2 szamhoz akartam regisztralni az e-mail cimeket, es veletlenul osszecsereltem a cimeket.
Gondlotam utana, hogy semmi gond, mert torlom, csere es kesz.
Hat sajnos nem... Ugyanis a toroles utan a masik szamnal ha ugyanazt adtam be, akkor azt mondta, hogy mar letezik az alias :(
Szoval a szokasos felhasznaloi neveim helyett talalhattam ki masikat! :(
Amugy tok mind1., mert csaki a @sms.pgsm.hu-s levelekrol jon az ertesites, a tobbirol nem! :)

De azert valami megoldas otletetek van?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára reggy hétf. júl. 19, 2004 22:36-kor.



hétf. júl. 19, 2004 22:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Még mindig nem tökéletes a rendszer. Az SMS értesítések néha ki-ki maradnak. Mostanában nem próbáltam az Enteres levélküldést, de gyanítom az sem megy.


hétf. júl. 19, 2004 22:18
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
nyuszy írta:
Bronz: Mi a trukkozes a .forward-dal? Nem ertem :( Vagy csak annyi, hogy a @ ele a telszamot irtad, es az 123 meg a 345 nincs ott? :)

Igen pontosan. Bocs, ha félreérthető volt. Tehát van egy telefonszám: pl. +36 (20) 1234567. Ebból a .forward file tartalma: 06201234567@sms1.pannongsm.hu lett. (ha jól MléxM...)


hétf. júl. 19, 2004 20:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Bronz: Mi a trukkozes a .forward-dal? Nem ertem :( Vagy csak annyi, hogy a @ ele a telszamot irtad, es az 123 meg a 345 nincs ott? :)


hétf. júl. 19, 2004 20:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
T68m írta:
áj hev a litl probléma:

az alias@sms1.pgsm.hu még mindig nem müxik jól, ugyanis 4 sms-t küld az egy helyett.

Ez már így is fog maradni?

Ha jól sejtem, akkor az a baj, hogy egy db. E-Mail-ről jön 4 db. SM. Ez így sajnos jogos... Bár az sms1-nek az lenne a dóóóga, hogy csak az első 160 karaktert küldje el a mail-ből. Ebben van a header, a feladó meg a subject.

Még nem volt ilyen szolgáltatása a panninak, amikor én a saját internetes szerveremen csináltam egy .forward nevű file-t, aminek egyszerűen ez volt a tartalma: 123gsmszám345@sms1.pannongsm.hu. Linux alatt ez tökéletesen ment :) Gyanítom, hogy ez a szintaktika az alapja a panni jelenlegi megoldásának is. Próbáld meg, hogy az alias név helyett, a full telefonszámodat írod a qkac előtti részbe.


hétf. júl. 19, 2004 19:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
áj hev a litl probléma:

az alias@sms1.pgsm.hu még mindig nem müxik jól, ugyanis 4 sms-t küld az egy helyett.

Ez már így is fog maradni?


hétf. júl. 19, 2004 19:30
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 371
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Vagy mindenkinek Sony Ericssonja van? Itt is látszik a Nokia piacvesztése? :twisted:

Áhhh, csak nem néznek be egy ilyen "elszonierikszonosodott" topicba! ;-)

Gabesz


pén. júl. 16, 2004 10:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Na, legalább már nem csak ketten vagyunk akiknek nem megy Enterrel. De ettől még ugyan úgy nem működik. Azért igazán kíváncsi lennék más márkájú telefonnal mi a helyzet, mert 1 teszt nem teszt. Vagy mindenkinek Sony Ericssonja van? Itt is látszik a Nokia piacvesztése? :twisted:


csüt. júl. 15, 2004 20:44
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
Na, megvan, megfogtam. Ezt egy index-fórum topicjából ollóztam ki, el akartam küldeni a saját e-mail címemre a Mobil Postából, hogy akkor működik-e már megbízhatóan. Elküldtem, a köv. oldal a "Mobil Posta rendszerhiba, hívjam fel az ügyfélszolgálatot..." OK, back gomb. És ott volt [a szöveget gondolom megkapta mindenki már 1MX]:

< br />\r\n<br />\r\n< br />\r\nCsodálni valo, hogy is tudták az 50,60,70 évek szülöttei ezeket az <br />\r\néveket megélni, túlélni. Nem volt az autokban biztonsági öv és gyerek < br />\r\nülés. A gyerekágyaink festékjében még olom is volt. A gyogyszeres <br />\r\nüvegeket könnyedén ki tudtuk nyitni meg a vegyszeres üvegeket is, a < br />\r\nfiokok ajtok nem voltak ellátva biztonsági nyitoval és a kerékpáron nem <br />\r\nvolt sisakunk.< br />\r\n< br />\r\n<br />\r\n< br />\r\nMi a csapbol ittuk a vizet nem az üvegböl. Mi fa darabokbol és < br />\r\ncsapágyakbol épitettük meg az elsö autoinkat és nem volt annak fékje, <br />\r\ntermészetesen voltak emiatt balesetek. Mi kimentünk játszani! Egész,nap <br />\r\nkinn voltunk, szüleink csak sejtették hol vagyunk, hisz alig volt otthon < br />\r\ntelefon, nem hogy Handy.< br />\r\n<br />\r\n< br />\r\n<br />\r\nEgész nyáron füben és erdőben játszottunk mégsem lettünk kütésesek nem <br />\r\ntört ránk allergiás roham. Ha valamink eltört vagy betört senkit nem

stb.stb.stb a végéig.


csüt. júl. 15, 2004 18:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 371
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
nyuszy írta:
Na most aztan vegkepp nem ertem, hogy mitol fugg a sortores-hiba fennallasa... Btw. nekem sem mennek el az enterek, tovabbra is csak a vonalas ize.


Nem bírtam tovább, nekiálltam tesztelni. Az eredmény siralmas a pannonra nézve.

Adatok: E T68i, R8A015, PannonGPRS Start, net APN

Első eset: Pannon SMTP
Ekkor csak sortörés nélküli üzenetek továbbítódtak. A későbbiekben látható példamondatok sem együtt, sem egyesével nem voltak hajlandóak feladódni. :-) Az egyikben entert #-3, másikban #-4 újbekezdés lett használva.

Második eset: mail szolgáltatóm smtp-je
A sortöréses üzenetek minden további nélkül elmentek a kliensről és megérkeztek az alábbi formákban.
Enteres: "Enteres
Text"
Újbekezdéses: "Ez meg itten egy egyéb
törés össze. Gabesz" (a négyzet helyén lett újbekezdve... :wink: )

Azt hiszem én az utóbbinál maradok... :lol: a pannon meg :cry:

Gabesz


szer. júl. 14, 2004 22:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Hozzászólás 
nyuszy írta:
Na most aztan vegkepp nem ertem, hogy mitol fugg a sortores-hiba fennallasa... Btw. nekem sem mennek el az enterek, tovabbra is csak a vonalas ize.


Egy R520-assal teszteltem most le én is, GPRS kapcsolaton keresztül, a Pannon smtp-jét használva, és sortöréssel nekem is hibával visszadobta. Egyébként működik a levelezés rendesen.


szer. júl. 14, 2004 22:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Na most aztan vegkepp nem ertem, hogy mitol fugg a sortores-hiba fennallasa... Btw. nekem sem mennek el az enterek, tovabbra is csak a vonalas ize.


szer. júl. 14, 2004 21:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
rocsaba írta:
Landsmann írta:
Érdekes, hogy mindaddig nem ment el a levél, amíg mindent ki nem töröltem. Hiába volt korábban minden törölve, csak annyit írtam bele hogy Próba, nem ment el. Mikor ezt is kitöröltem utána elment. Mostmár semmit sem értek, de úgy néz ki a Sony Ericssonokat érinti a Probléma.


Nálam T68i-n működik az email küldés sortöréssel is!
Üdv: rocsaba


Nekem még mindig nem megy. Az enyémen R2E a szoftver, de nem hinném hogy a szoftverhez van köze, mert a variálás előtt működött.


szer. júl. 14, 2004 20:27
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Grass írta:
rocsaba írta:
Nálam T68i-n működik az email küldés sortöréssel is!
Üdv: rocsaba

Kicsit bővebben kifejtenéd? ;-) Melyik szolgáltató, smtp, GPRS/CSD? Feltételezem, hogy a mi gondunkra írtad és Pannonos, de akkor is. :idea:

Gabesz


Igazad van, tehát bövebben: Pannonos vagyok, GPRS a kapcsolat, az smtp kiszolgáló a Pannon (smtp.pannongsm.hu), a telefonon a szoft R5-ös.

Üdv: rocsaba


szer. júl. 14, 2004 19:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
én MOST kaptam meg smsben a pannontól a a megújult rendszerben lévõ jelszavamat!

és MOST kapcsolták be végre az aliast is.

képzelem mi van, ha ezek abc-sorrendben mennek! :))))))))))


szer. júl. 14, 2004 19:19
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 371
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
rocsaba írta:
Nálam T68i-n működik az email küldés sortöréssel is!
Üdv: rocsaba

Kicsit bővebben kifejtenéd? ;-) Melyik szolgáltató, smtp, GPRS/CSD? Feltételezem, hogy a mi gondunkra írtad és Pannonos, de akkor is. :idea:

Gabesz


szer. júl. 14, 2004 14:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Érdekes, hogy mindaddig nem ment el a levél, amíg mindent ki nem töröltem. Hiába volt korábban minden törölve, csak annyit írtam bele hogy Próba, nem ment el. Mikor ezt is kitöröltem utána elment. Mostmár semmit sem értek, de úgy néz ki a Sony Ericssonokat érinti a Probléma.


Nálam T68i-n működik az email küldés sortöréssel is!
Üdv: rocsaba


szer. júl. 14, 2004 12:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Maci119 írta:
Rozso2 írta:
És arról se feledkezzünk meg, hogy a Postfiókokfunkció továbbra se működik...


Jó lenne, ha már végre orvosolnák a hibát! :evil:


Ááá. Még ez a postafiókleszedős hiba maradhatna is egy kicsit és cserébe augusztusban is free lehetne az SMS értesítő.


kedd júl. 13, 2004 21:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 13, 2004 11:00
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Rozso2 írta:
És arról se feledkezzünk meg, hogy a Postfiókokfunkció továbbra se működik...


Jó lenne, ha már végre orvosolnák a hibát! :evil:


kedd júl. 13, 2004 21:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
És arról se feledkezzünk meg, hogy a Postfiókokfunkció továbbra se működik...


kedd júl. 13, 2004 21:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
nyuszy írta:
Galaktikus :roll:
A próba szó utan is lehetett a sortores, nem? :idea:

Egyebkent ez a hiba vajon csak mikettonknel jelentkezik, vagy csak minket zavar? ;)


A Próba szó után biztos nem volt sortörés, mert a zsmadar által küldött mail legvégére biggyeszettem a szöveget, utána nem tettem sortörést. Így próbálva nem ment el. Akkor elkezdtem kitörölni a Próba előtti szöveget. Többször csináltam közben próbát, sosem ment el. Aztán maradt csak a Próba, de úgy sem ment el. Aztán azt is kitöröltem és üresen elment. Így kapta meg zsmadar a levelemet. Csak tárgya volt, de semmilyen szöveget nem tartalmazott.

Minden esetre engem piszkosul zavar, már csak azért is, mert a variálás előtt tökéletesen ment. Most sem megy egyébként, de választ sem kaptam még a Pannontól. Nem hagyok nekik békét, addig fogom ütni a vasat míg rendesen meg nem csinálják. Azért is, mert el ugyan nem megy a levél, de adatforgalmat generál, amiért fizetek.


kedd júl. 13, 2004 21:05
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Galaktikus :roll:
A próba szó utan is lehetett a sortores, nem? :idea:

Egyebkent ez a hiba vajon csak mikettonknel jelentkezik, vagy csak minket zavar? ;)


kedd júl. 13, 2004 20:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
nyuszy írta:
Landsmann írta:
Érdekes, hogy mindaddig nem ment el a levél, amíg mindent ki nem töröltem.


Nem maradt benn a Próba alatt egy sortörés?


Nem hinném, mert a szövegdoboz bal felső sarkában volt a Próba felirat. A korábbi próbáknál volt sortörés. esetleg amiért akkor nem ment el, és próbálkoztam, automatikusan elutasította volna? remélem nem.
Egyébként még most sem megy az enteres levél. Enter nélkül azonnal elment.


kedd júl. 13, 2004 20:47
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 720 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség