Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 1:23



Hozzászólás a témához  [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 106  Következő
PANNON(Telenor)GYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
toto42 írta:
Hát, ha én naponta két szállal kevesebb cigit szívnék el (1 szál - tevesz.a.r 560/20 = 28 Ft ), akkor 2 x 28 x 365 = 20440 Ft-ot sporólnék meg... És lám az egyiket már el is szívtam válaszolás közben :)

Idén június közepén volt tíz éve, hogy abbahagytam a cigit, azóta egy középkategóriás autó új árát nem füstöltem el. :lol:


hétf. szept. 06, 2004 13:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 128
Hozzászólás 
Meggylé írta:
Pedig az egy év alatt már 12ezres különbségre dagad. :)


Hát, ha én naponta két szállal kevesebb cigit szívnék el (1 szál - tevesz.a.r 560/20 = 28 Ft ), akkor 2 x 28 x 365 = 20440 Ft-ot sporólnék meg... És lám az egyiket már el is szívtam válaszolás közben :)


hétf. szept. 06, 2004 13:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
tarby írta:
A prepaid számhordozást nem akadályozza a Pannon, ha ilyenről tudomásod van akkor tegyél feljelentést, mivel törvénybe ütköző dologról van szó.

Így van, maradjunk a tényeknél.
Igenis akadályozza minden törvényes módon a számhordozást a Pannon. Avagy Te minek tekintenéd azt a 20e Ft-os díj megállapítását?
És hát meg kell említeni, hogy nem feltétlenül biztos, hogy ami (még éppen) törvényes, az etikus/erkölcsös is.
Az pedig végképp biztos, hogy ilyen eszközök használatától ne várja senki (legfőképpen a Pannon ne), hogy megáll az ügyfélfogyás.


hétf. szept. 06, 2004 12:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
tarby írta:
Arra is kíváncsi vagyok, hogy mennyire dicsõítitek majd õket, amikor elfogy a Voda-mama türelme, és közlik Vitaival, hogy mától nem szórod a pénzt, több mint 1 milliós ügyfélbázissal tessék szépen nyereséges lenni. :wink:


igen, ez is be fog következni! közvetlen azután, hogy a pannon bronzérmes lesz.... :D :D :D

(a voda most is nyereséges, ha ezt nehéz is megérteni egyeseknek. A nyereségét azonban folyamatosan hálózatBÕVÍTÉSBE fekteti, továbbá adómegtakarítási szempontok miatt költségként számolja el)


hétf. szept. 06, 2004 10:15
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 04, 2004 11:48
Hozzászólások: 210
Hozzászólás 
Meggylé írta:
Egyezzünk ki döntetlenben. :)
Mind a 3 hazai szolgáltatónak vannak hibái, és pozitívumai. :)


Igaz. :-)


hétf. szept. 06, 2004 8:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Pedig az egy év alatt már 12ezres különbségre dagad. :)


hétf. szept. 06, 2004 8:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 04, 2004 11:48
Hozzászólások: 210
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
tarby írta:
Ja igen, a Vodánál mennyi depozitot kell leraknia egy új előfizetőnek? Erről valahogy senki nem beszél amikor isteníti őket. Arra is kíváncsi vagyok, hogy mennyire dicsőítitek majd őket, amikor elfogy a Voda-mama türelme, és közlik Vitaival, hogy mától nem szórod a pénzt, több mint 1 milliós ügyfélbázissal tessék szépen nyereséges lenni. :wink:

A vodánál nem KELL depozitot lerakni, hanem kérHETnek, ugyanúgy, mint a pannonnál, t-mobilenál. És melyik az a szolgáltató, amelyik egy nyamvadt T105-ösért is képes 50 ezer Ft szerződésfelmondási díjat kérni a 24. hónapban is? Míg a vodánál az első évben csak 37500, a 2.-ban 25 ezer. És melyik az a szolgáltató, amelyik agyon kortáloz mindent? Például a Horizont Perfektet, a Happyt, és nem engedi a prepaid számcibálást, csak 20 ezer Ft ellenében, ha készüléket is vettél május 1 után. Szeritetm jobb, ha csendben maradsz, mielőtt újra kitör a vita a fórumon. Ez nem cseszegetés volt, csak jótanács. :wink:


Persze, kérHETnek, de ahogy olvasom az esetek 99%-ában kérnek is. A többi operátornál ilyennel még nem találkoztam, pedig 7 évig westel előfizető voltam, most pedig a Pannonnak csengetek. A hűségnyilatkozat felmondási díját nem hiszem, hogy fel kéne hozni, ez nem téma. A korlátozott Happy-nek megvan az értelme, és a célközönsége, ezt már kitárgyaltuk. A prepaid számhordozást nem akadályozza a Pannon, ha ilyenről tudomásod van akkor tegyél feljelentést, mivel törvénybe ütköző dologról van szó. Ja, hogy kedvezményes készülék van a prepaid ügyfélnél, és a kedvezményt szeretné az operátor viszont látni? Azt hiszem ez természetes. Szóval maradjunk a tényeknél.


hétf. szept. 06, 2004 8:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
döntetlen

tényleg abba kéne már hagyni ezt az értelmetlen flamelést, ami néha fellángol a fórumon, hogy melyik szolgáltató a jobb. mindenkinek van egy saját döntése, mert (legalábbis azok akik itt fórumoznak biztosan) elég érettek arra, hogy eldöntsék melyik a legjobb nekik.

most érted, én is mondhatnám, hogy fúj, utálom a vodásokat, mert oda a legdrágább sms-t küldeni, meg hasonló marhaságok. meg hiszen biztos ők nem tudják mit csinálnak, hiszen kb fele annyi vodás van mint akármelyik másik szolgáltatós. és akkor mi van?
nem olyan lényegesek a különbségek árban, és lassan már a szolgáltatásokban sem. aki ráér, hogy "pókerezzen" a kártyákkal, az figyelje hogy mikor melyik olcsóbb 2 forinttal. én csak telefonálni szoktam, és azt a havi kb 5ezres számlát ki tudom fizetni. az hogy 4000 ha másik szolgáltatónál lennék egyszerűen nem éri meg a váltást...


hétf. szept. 06, 2004 8:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Egyezzünk ki döntetlenben. :)
Mind a 3 hazai szolgáltatónak vannak hibái, és pozitívumai. :)


hétf. szept. 06, 2004 7:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
tarby írta:
Ja igen, a Vodánál mennyi depozitot kell leraknia egy új előfizetőnek? Erről valahogy senki nem beszél amikor isteníti őket. Arra is kíváncsi vagyok, hogy mennyire dicsőítitek majd őket, amikor elfogy a Voda-mama türelme, és közlik Vitaival, hogy mától nem szórod a pénzt, több mint 1 milliós ügyfélbázissal tessék szépen nyereséges lenni. :wink:

A vodánál nem KELL depozitot lerakni, hanem kérHETnek, ugyanúgy, mint a pannonnál, t-mobilenál. És melyik az a szolgáltató, amelyik egy nyamvadt T105-ösért is képes 50 ezer Ft szerződésfelmondási díjat kérni a 24. hónapban is? Míg a vodánál az első évben csak 37500, a 2.-ban 25 ezer. És melyik az a szolgáltató, amelyik agyon kortáloz mindent? Például a Horizont Perfektet, a Happyt, és nem engedi a prepaid számcibálást, csak 20 ezer Ft ellenében, ha készüléket is vettél május 1 után. Szeritetm jobb, ha csendben maradsz, mielőtt újra kitör a vita a fórumon. Ez nem cseszegetés volt, csak jótanács. :wink:


hétf. szept. 06, 2004 7:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 04, 2004 11:48
Hozzászólások: 210
Hozzászólás 
T68m írta:
ja, és a vodánál csak 70Ft a 3510i, tehát a pannon több mint 12x drágább! (Így jó?)


Ja igen, a Vodánál mennyi depozitot kell leraknia egy új előfizetőnek? Erről valahogy senki nem beszél amikor isteníti őket. Arra is kíváncsi vagyok, hogy mennyire dicsőítitek majd őket, amikor elfogy a Voda-mama türelme, és közlik Vitaival, hogy mától nem szórod a pénzt, több mint 1 milliós ügyfélbázissal tessék szépen nyereséges lenni. :wink:


hétf. szept. 06, 2004 7:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 04, 2004 11:48
Hozzászólások: 210
Hozzászólás 
Macika írta:
tarby írta:
Rosszat mindenben lehet találni, csak keresni kell. Hozzáállás kérdése a dolog. :-P

Igen, igazad van.
Mindketten szélsőségesen nyilatkoztatok, Te kezdted.
Valóban jó, hogy beetet a Panni, csak az a baj, hogy mindez csak 2 hónapig van. És hát ilyen esetben sok ok nincs a hurrázásra.
De belátjuk, látjuk, hogy a Pannon magához képest igyekszik. Csak az a baj, hogy a mostani magához képest, nem ahhoz az egykori Pannonhoz képest, aki az újdonságaival vezette a mobilpiacot Magyarországon.
Mert bizony évekig így volt, bizony a Westel kullogott mögötte, kivárta, hogy egy újdonságot kipróbáljon a Pannon, és ha bejött, akkor behozta ő is.
Mára ennek - sajnos - nyoma sincs.


Ha harapnak rá az emberek akkor máris lehet hurrázni. Ha megállítja az ügyfélbázis csökkenését akkor megérte.
Bízzunk abban, hogy észbe kapott a Pannon, és ismét a régi önmaga lesz. :-)


hétf. szept. 06, 2004 7:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 04, 2004 11:48
Hozzászólások: 210
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
tarby írta:
Rosszat mindenben lehet találni, csak keresni kell. Hozzáállás kérdése a dolog. :-P

Ez így igaz, csak Te úgy szóltál a pannon ezen akciójáról, mintha valami eget rengető dolog lenne. Holott vannak ennél jobb ajánlatok is :wink:. Amúgy EW-ben csak 1 Ft volt a héten a 3510i.


A 900, a 70, és az 1 Ft ugyanolyan jelképes összeg. Ha valaki nem tud kifizetni 900-at egy telefonért akkor az val.szeg a számláját sem lesz képes rendezni. :wink:


hétf. szept. 06, 2004 6:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
tarby írta:
Rosszat mindenben lehet találni, csak keresni kell. Hozzáállás kérdése a dolog. :-P

Igen, igazad van.
Mindketten szélsőségesen nyilatkoztatok, Te kezdted.
Valóban jó, hogy beetet a Panni, csak az a baj, hogy mindez csak 2 hónapig van. És hát ilyen esetben sok ok nincs a hurrázásra.
De belátjuk, látjuk, hogy a Pannon magához képest igyekszik. Csak az a baj, hogy a mostani magához képest, nem ahhoz az egykori Pannonhoz képest, aki az újdonságaival vezette a mobilpiacot Magyarországon.
Mert bizony évekig így volt, bizony a Westel kullogott mögötte, kivárta, hogy egy újdonságot kipróbáljon a Pannon, és ha bejött, akkor behozta ő is.
Mára ennek - sajnos - nyoma sincs.


hétf. szept. 06, 2004 0:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
tarby írta:
Rosszat mindenben lehet találni, csak keresni kell. Hozzáállás kérdése a dolog. :-P

Ez így igaz, csak Te úgy szóltál a pannon ezen akciójáról, mintha valami eget rengető dolog lenne. Holott vannak ennél jobb ajánlatok is :wink:. Amúgy EW-ben csak 1 Ft volt a héten a 3510i.


vas. szept. 05, 2004 19:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 04, 2004 11:48
Hozzászólások: 210
Hozzászólás 
T68m írta:
tarby írta:
és 0-ért a SIM-et? :twisted: Meg hogy 100% lebeszélhető dídzsúsz, meg havi 50 ingyé SMS, fúúúj? :-)


ja, a másik kettőnél mennyi egy üres sim? És alá kell írni hozzá két évet? :))))



mi az a 100% lebeszélhető narancslé????? két hónapig öcsém, két hónapig! utána meg 22-ig nyögheted a havidíjat! Na ez aztán a nagyvonalú ajánlat.... (ugyanez igaz persze a havi "ingyen" 50 smsre is persze)

ja, és a vodánál csak 70Ft a 3510i, tehát a pannon több mint 12x drágább! (Így jó?)


Rosszat mindenben lehet találni, csak keresni kell. Hozzáállás kérdése a dolog. :-P


vas. szept. 05, 2004 19:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
tarby írta:
és 0-ért a SIM-et? :twisted: Meg hogy 100% lebeszélhetõ dídzsúsz, meg havi 50 ingyé SMS, fúúúj? :-)


ja, a másik kettõnél mennyi egy üres sim? És alá kell írni hozzá két évet? :))))


mi az a 100% lebeszélhetõ narancslé????? két hónapig öcsém, két hónapig! utána meg 22-ig nyögheted a havidíjat! Na ez aztán a nagyvonalú ajánlat.... (ugyanez igaz persze a havi "ingyen" 50 smsre is persze)

ja, és a vodánál csak 70Ft a 3510i, tehát a pannon több mint 12x drágább! (Így jó?)


vas. szept. 05, 2004 19:09
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 725
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hagy hízzon csak ez a topic is.. ennek (is) van "jövője".. :evil: ehhehhee


vas. szept. 05, 2004 17:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 04, 2004 11:48
Hozzászólások: 210
Hozzászólás 
Látom, fúúúúúj.... ;-)


vas. szept. 05, 2004 16:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
Ja, és nagyon szeretjük a Pannont! :P


vas. szept. 05, 2004 15:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
tarby írta:
Na mi van, alszotok? Senki nem gyalázza a Pannit, hogy 900-ért nyomja a 3510i-t (nem részlefizetéssel), és 0-ért a SIM-et? :twisted: Meg hogy 100% lebeszélhető dídzsúsz, meg havi 50 ingyé SMS, fúúúj? :-)


Oké, akkor gyalázkodjunk egy kicsit! :twisted:
-Vodánál 70 Ft a 3510i, 2990 Ft-ért pedig kamerás mobilt kapsz VGA-kamerával.
-A 0 Ft-os SIM évek óta alap dolog szintén a konkurenciánál.
-50 ingyen SMS? Ne röhögtess! Mennyi ideig is, 1-2 hónapig?


vas. szept. 05, 2004 15:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Most mit vered a nyálad! :)
Ami jó, az nyilvánvalóan alap dolog.:)
Ami nem jó, az ellen szót kell emelni.
Aki meg 2évet aláír egy 3510i-ért, az genetikailag Nokia. :)
Inkább a Voda 90, teló és hűség nélkül. Olcsóbb minden szempontból.


vas. szept. 05, 2004 14:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 04, 2004 11:48
Hozzászólások: 210
Hozzászólás 
Na mi van, alszotok? Senki nem gyalázza a Pannit, hogy 900-ért nyomja a 3510i-t (nem részlefizetéssel), és 0-ért a SIM-et? :twisted: Meg hogy 100% lebeszélhető dídzsúsz, meg havi 50 ingyé SMS, fúúúj? :-)


vas. szept. 05, 2004 14:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Crick írta:
Talán picit több közöm van a számlákhoz, mint Neked, tehát nem vagyok tévedésben :)

Akár így van, akár nem, a Pannonak akkor is észre kellene vennie, hogy a Magyar Királyi Posta NEM KÉZBESÍT 3 NAP ALATT!!!

Valamint a levél/számla dátumát is rosszul tudod.

Megjelenik a képsor előttem, amikor a titkárnődnek körlevelet diktálsz.

- Főnök, mit írjak keltezésnek?
- Khmmm, nézzük csak. Legyen szíves - Gizike - a Pest megyébe menő levelekre 5 nap múlvai dátumot írni keltezésnek, a külföldre menőknek 2 napot, az expressz küldendőekre 2 napot hozzáadni a mai dátumhoz, az elsőbbségi levelekre meg 3 napot adjunk pluszban!
- Igen, fönök!

Te ezt tényleg komolyan gondolod?

Hová lett az életedből az az időszak, amikor az általános iskolában azt tanultad, hogy mik a levélírás szabályai, mit hová kell írni rajta???


vas. szept. 05, 2004 11:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
Szerintetek a Kossuth téren visszakapcsolták a bázisállomást a felújítás után? Mert a cellainfó csak a Batthyány teret és a Deák teret mutatja, nem is jelentkezik Kossuth tér. A Kossuth tér - Deák tér szakaszon el is tűnik a "jel". :lol:

:roll:


vas. szept. 05, 2004 8:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
simico írta:
Off
Hmm, nekem hétfőn feladtak egy csomagot ...


Hát, izé... Én szerdán délelőtt adtam fel egy levelet X-ből Y-ba, köztük 50 kilométer. Simán adtam fel. Hétfőn délután már meg is érkezett. Az elsőbbségi, az egészen más. Az ugyanúgy négy-öt napot megy, csak azért többet kell fizetni. Kb. négykézláb, vagy ketteslétrával is elvinném ennyi idő alatt, csak nem érek rá. Ezért bízok meg mást ezzel, pénzért, nem jól mondom: az én pénzemért. Amit itt írnék a postáról, azt úgyis kimoderálná valaki, úgyhogy tessenek elképzelni.
De csak nyitnikék már egy [rendőr]postás[vasutas] topicot, mi?
[megjegyzés: az itt felismerhető mondást nem én találtam ki, comprende...]


csüt. szept. 02, 2004 18:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Crick írta:
Talán picit több közöm van a számlákhoz, mint Neked


az asszony mindig rádbízza a csekkek befizetését? :))))


csüt. szept. 02, 2004 10:42
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Off
Hmm, nekem hétfőn feladtak egy csomagot az ország túlsó végén és kedden délelött már ott volt a postaládámban az értesítés. Igaz, utánvételes volt, talán ezért siettek a kézbesítéssel :D
Erre a budaörsi "logisztikai központnak" nevezett valamire jól ráfaragott a posta, nagy ökörség volt az elosztott feldolgozóhelyek helyett egyetlen központit csinálni, ami csak közúton érhető el.


csüt. szept. 02, 2004 8:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
OFF:
A 7 nap az meg "elfogadhato" manapsag a Magyar Postanal. Nekem a szolgaltatom 08.18-i datummal adta fel a levelet (ujabban mar minden levelre rairjak a cimzett ala a postai feladas datumat), es ez 08.30-an erkezett meg a ladamba. 12 nap!!
Ennyi ido alatt 6-8 eve meg Bandar Seri Begawanba is megerkezett volna a level, meg akkor is, ha az ukran hatar mellol egy cseppnyi kis falubol adtam fel a levelet. Elkepeszto!


csüt. szept. 02, 2004 8:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Hozzászólás 
Talán picit több közöm van a számlákhoz, mint Neked, tehát nem vagyok tévedésben :)


csüt. szept. 02, 2004 2:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Crick írta:
Macika:
A számla kelte a papíron azt a napot jelöli, amikor azt meg kellene kapnod (ezt már írtam korábban is). Ennek csak az az oka, hogy a fizetési határidõ a számla kelte + 10 nap.

Üdv,
C.


enyhe tévedésben vagy. A számla kelte - megtévesztõ módon - azt a napot jelöli amikor a számlát kibocsátották. (Ez lehet a postára adást megelõzõleg is, de - értelemszerûen - a postára adás ezt nem elõzheti meg.)

Egyébként elárulhatnád, ezeket pgsm szemináriumon hallottad? :)


csüt. szept. 02, 2004 2:04
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Hozzászólás 
Macika:
A számla kelte a papíron azt a napot jelöli, amikor azt meg kellene kapnod (ezt már írtam korábban is). Ennek csak az az oka, hogy a fizetési határidő a számla kelte + 10 nap.

Üdv,
C.


szer. szept. 01, 2004 22:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
A borítékon UV naranccsal az OLK 04. 08. 25. áll.
Belül a számlázási időszak 08. 21-ig szól, a számla kelte 08. 28. tehát 3 nappal az utáni, mint ahogyan a postára került(?).


Előbb a borítékot adták fel, majd később beletették a borítékba a számlát is :D
Tehát a boríték nem 7, hanem 10 napot töltött a postán :twisted: , a posta meg gondolom várta, hátha a pannon még akar valamit küldeni Neked :wink:


szer. szept. 01, 2004 22:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Ezek szerint dolgozik a Pannonnal 1-2 idoutazo. :-D
A Postarol jobb nem beszelni,totalis a kaosz. A leveleim nekem is csusznak,a ceges levelek is kb. 1 hetes csuszassal ernek at Bp. egyik keruletebol a masikba. Az elsobbsegi levelrol meg plane ne beszeljunk,mert ugyanolyan tetu lassu,mint a normal. Max. arra jo,hogy megnyugtatod magad,hogy hu,de jo,1-2 napon belul megkapja,kozben meg nem...


szer. szept. 01, 2004 21:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
A posta katasztrófális. Teljesen mindegy hogy egy küldemény a szomszéd településre, vagy az ország túlsó végébe van címezve. Minden küldemény bekerül a budaörsi körforgalomba, ahol egyes esetekben heteket forgolódnak a levelek. A káoszhoz és a késéshez az is hozzájárul, hogy a posta megszüntette a postavonatokat. Minden küldeményt közúton szállítanak.
Sajnos a tendencia egyáltalán nem arra halad hogy hónapról hónapra jobb lenne a posta szolgáltatása. Én úgy vettem észre, nem javul, egy helyben áll.
Minden esetre az azért érdekes, hogy a postai szolgáltatás minősége drasztikusan romlott, az ára viszont ezzel egyidőben nagyon megemelkedett.


szer. szept. 01, 2004 21:39
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Nos, úgy látszik, hogy meghallgatásra került a dolog. :lol:

Kézhez kaptam a legfrisebb számlámat.

A borítékon UV naranccsal az OLK 04. 08. 25. áll.
Belül a számlázási időszak 08. 21-ig szól, a számla kelte 08. 28. tehát 3 nappal az utáni, mint ahogyan a postára került(?).

A befizetés határideje pedig 09. 07., tehát 6 napom maradt rá. Ez így korrekt is.

Mindenesetre számomra 2 dolog érdekes.

1. A Magyar Posta mi a bánatot szüttyögött aug. 25-től szeptember 1-ig a levélen. Ez akárhogy is nézzük 5 munkanap!!! (7 nap) Mi a bánat változott meg a Postánál? Nem kell nagyon öregnek lenni ahhoz, hogy emlékezzünk arra, amikor még a simán alapáron felbélyegzett és délután 4-kor feladott normál levél másnap de. 10 órakor ott volt az ország bármely pontján. Manapság gyalog szállítják a leveleket, vagy pedig 6 napig szándékosan tárolják valahol, hogy ne érhessen hamarább oda, mint 7 nap (5 munkanap)??? Nem értem. Éssszerű dolog a gyors kézbesítés helyett raktározni a leveleket? Ezért kellett az a sokmilliárdos beruházás? Hogy áttekinthetően tudják raktározni a sok-soktonnányi normál levelet, és ezzel ki tudják alakítani az expressz(és egyéb)küldemények árának megtérülését?
Fel vagyok háborodva.

2. Miért kell a Pannonnak fiktív dátummal "előredátumozni" a számlámat. Hiszen nem kéne hazudni, ha felemelnék a 10 nap helyett 15 napra a fizetési határidőt, és akkor ráüthetnék az igazat is a számlára, amikor valójában gyártották/nyomtatták a számlát.
Valaki tudja, hogy miért van ez így (azon kívül, hogy azért, hogy ne kelljen beismerni, tévedtek, nem elég a 10 nap a Posta hozzáállását tekintve).


szer. szept. 01, 2004 21:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
Egyebkent az jol latszik, hogy arra mennek ra, hogy mindenki tobbet telefonaljon, mert ha valaki veszi a faradsagot, es utanaszamol, mennyit is csokkennek valojaban a dijak, hat korulbelul erre jut:

Pannon 50 vs. Pannon 100:
Megtakaritas idopontja: 89-100 perc kozott (11 perc)
Maximalis megtakaritas merteke: 100 x 36 - 3200 = 400 Ft (a kisebb csomag maximalis perceinek szamat szoroztam a hozza tartozo percdijjal es kivontam belole a magasabb csomag havidijat)
Kedvezmeny maximalis merteke: 400 / 3200 * 100 = 12,5% (a megtakaritas merteket osztottam a magasabb havidiju csomag elofizetesi dijaval, majd megszoroztam 100-al)

Pannon 100 vs. Pannon 150:
Megtakaritas idopontja: 132-150 perc kozott (18 perc)
Maximalis megtakaritas merteke: 150 x 32 - 4200 = 600 Ft
Kedvezmeny maximalis merteke: 600 / 4200 * 100 = 14,29%

Pannon 150 vs. Pannon 250:
Megtakaritas idopontja: 206-250 perc kozott (44 perc)
Maximalis megtakaritas merteke: 250 x 28 - 5750 = 1250 Ft
Kedvezmeny maximalis merteke: 1250 / 5750 * 100 = 21,74%

Pannon 250 vs. Pannon 500:
Megtakaritas idopontja: 435-500 perc kozott (65 perc)
Maximalis megtakaritas merteke: 500 x 23 - 10000 = 1500 Ft
Kedvezmeny maximalis merteke: 1500 / 10000 * 100 = 15%

Pannon 500 vs. Pannon 1000:
Megtakaritas idopontja: 900-1000 perc kozott (100 perc)
Maximalis megtakaritas merteke: 1000 x 20 - 18000 = 2000 Ft
Kedvezmeny maximalis merteke: 2000 / 18000 * 100 = 11,11%

Vagyis a maximalisan elerheto havidijkedvezmeny kerek 2000 Ft. A legnagyobb kedvezmenyt egyebkent a 150 vs. 250-es csomag eseten lehet elerni, 21,74%-ot. Ezt is csak akkor, ha pontosan 250 percet beszel az illeto.

Meg egyszer mondom, a fenti adatok a maximalis kedvezmenyt jelentik, azaz azt, hogy pl. 150-es csomag eseten eppen az eggyel feljebbi csomagnak megfelelo idot, azaz 250 percet beszelsz. A megtakaritas idopontjan belul a kedvezmeny merteket egy egyszeru linearis fuggvennyel jellemezhetnenk, vagyis pl. 950 perc beszelgetes eseten epp a 11,11%-nak a fele kedvezmenyet ered el, azaz 5,55%-ot.

Szoval nem egy egetrengeto akcio ez, inkabb csak hatasvadasz. A legtobb ember kb. olyan 5-6%-ot sporolhat ezzel a telefonszamlajan. Persze ha valaki allandoan azt figyeli hany percet beszelt mar, akkor elerheto akar a maximalis kedvezmeny is....

Bocs a hosszusagert.


pén. aug. 13, 2004 18:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
integral írta:
Ez még csak az egyenlőség mértéke, amit írtál. Még hozzá kell venni a 790 Ft megtérülését.


Mar irta valaki korabban is, hogy az csak egyszeri osszeg. Nincs ertelme hozzavenni a keplethez, mert akkor csak fals adatokat kapnal. Annak a 790 Ft-nak csak az atallaskor van jelentosege, utana tobbet nem vonjak le.
(persze ettol fuggetlenul hozzaszamolhatod az elso havidijhoz, csak sokkal okosabb nem leszel tole)


pén. aug. 13, 2004 17:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Sverige írta:
Végignézve az összes csomagra, az én számításaim alapján:
...


Ez még csak az egyenlőség mértéke, amit írtál. Még hozzá kell venni a 790 Ft megtérülését.


pén. aug. 13, 2004 16:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 616
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Végignézve az összes csomagra, az én számításaim alapján:

Pannon 50 - 100
89 perctől éri meg
Pannon 50: 89x36=3204 Ft
Pannon 100: 3200 Ft

Pannon 100 - 150
132 perctől éri meg
Pannon 100: 132x32=4224 Ft
Pannon 150: 4200 Ft

Pannon 150 - 250
206 perctől éri meg
Pannon 150: 206x28=5768 Ft
Pannon 250: 5750 Ft

Pannon 250 - 500
435 perctől éri meg
Pannon 250: 435x23=10005 Ft
Pannon 500: 10000 Ft

Pannon 500 - 1000
900 perctől éri meg
Pannon 500: 900x20=18000 Ft
Pannon 1000: 18000 Ft

...és ezektől a határoktól felfelé egyre nő a kedvezmény mértéke.


pén. aug. 13, 2004 15:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 616
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Macika írta:
Rosszul számoltam valamit, vagy tényleg ennyire lehúzásra megy a dolog?

Nekem nem ennyire durva eredmények jöttek ki:

Pl. ha a Pannon 150-est használod, és 206 percet beszélsz, akkor:
Pannon 150: 206x28=5768 Ft
Pannon 250: 5750 Ft (mivel még benne vagy a 250 percben)

Tehát innen már jobban jössz ki a "következö" csomaggal, és 250 percig percenként további 28 Ft-ot nyersz, utána pedig 5 Ft-ot.

Remélem jól számoltam...

Macika:
Szerintem te ott számoltad el, hogy a két csomag percmennyisége közötti tartományban nem az általad megadott összegeket lehet csak megspórolni, hanem a "kisebb" csomag teljes percdíját, mivel addig a "nagyobb" csomaggal fizetendő összeg még nem növekszik...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sverige pén. aug. 13, 2004 15:08-kor.



pén. aug. 13, 2004 14:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 28, 2004 15:19
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Ezt nem úgy kell értelmezni, hogy van egy Pannon 50 csomagom, beszélek 100 percet,(3600 ft) az a pannon 100 -nál 3200 Ft.
Akkor a pannon 100 szerint számláznak, és nyerek 400 Ft-t?


pén. aug. 13, 2004 14:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
uatu írta:
Ez végülis egy ingyenes, havidíj nélküli szolgáltatás, mi benne a lehúzás? Egyszer kifizeted a 790 Ft-ot, és utána él egy ilyen opciód örökké.


A lényeg Macika számításaiban van!A nép most örül,mint állat,hogy neki milyen jó lesz.De ha megnézed a számokat,akkor jelentősen túl kell lépned az alap előfizetési kvótádat,hogy egy nagyobb díjcsomaggal számítsák a számládat.Vagyis egyszer mindenkiről lehúz 790 ft-ot (ez is több,mint a semmi),de akinek ténylegesen kedvezményt kell majd adni,az elenyésző mennyiségű ember lesz :evil:


pén. aug. 13, 2004 14:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 199
Hozzászólás 
Macika írta:
Rosszul számoltam valamit, vagy tényleg ennyire lehúzásra megy a dolog?


Ez végülis egy ingyenes, havidíj nélküli szolgáltatás, mi benne a lehúzás? Egyszer kifizeted a 790 Ft-ot, és utána él egy ilyen opciód örökké.


pén. aug. 13, 2004 14:33
Profil
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
partycsoka írta:
Végül is van benne valami, így nem kellene minden új szolgáltatás bevezetésekor új topicot nyitni, hisz úgy is amint azok ki lesznek tárgyalva, megy a süllyesztőbe.
Viszont olyan hátránya is lehet, hogy nagyon fognak keveredni a dolgok, ha esetleg több minden lenne bevezetve rövid időn belül.


Szerintem ide való:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... 2cd#315752


pén. aug. 13, 2004 14:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
.dredd. írta:
Utánaszámolt már valaki, hogy mennyit is jelenthet ez konkrét esetekben?

A szöveg úgy rossz, ahogy van (ezt mostanában úgy tűnik, meg kell szoknunk a Pannontól)!!!

Idézet:
A Pannon 50-1000 tarifacsomagokhoz megrendelhető Díjcsökkentő szolgáltatás lényege, hogy kiszámítjuk havi költségeit az Ön és az Önét követő - alacsonyabb percdíjú - tarifacsomag alapján is, és a kedvezőbbet számlázzuk ki Önnek!

Nézzük csak.
Ha az eggyel az enyémet követő tarifacsomagot nézzük, akkor az csak a nagyobb mennyiséget tartalmazó lehet. Ez esetben viszont MINDEN ESETBEN JOBB LESZ az olcsóbb percdíjú!!!
Kivéve!!!
Ha az előfizetési díjat is belekalkulálják!
Erről azonban egyetlen szó sincsen a hivatalos tájékoztatásban. Na sebaj, majd a helyesbítőben...


pén. aug. 13, 2004 14:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 27, 2004 20:51
Hozzászólások: 357
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
Utánaszámolt már valaki, hogy mennyit is jelenthet ez konkrét esetekben?


pén. aug. 13, 2004 13:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 616
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
thiby írta:
Egyébként soknak tartom ezt a 790 pénzt, nem is értem, hogy jött ez.

Szerintem ez nem olyan vészes, mert nem havonta kell fizetni, hanem csak egyszer...


pén. aug. 13, 2004 13:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
thiby írta:
Kellene egy olyan topic, mint pl "Új szolgáltatások" vagy vmi ilyesmi - akkor oda minden ilyesmi beleférne. Szerintetek?


Végül is van benne valami, így nem kellene minden új szolgáltatás bevezetésekor új topicot nyitni, hisz úgy is amint azok ki lesznek tárgyalva, megy a süllyesztőbe.
Viszont olyan hátránya is lehet, hogy nagyon fognak keveredni a dolgok, ha esetleg több minden lenne bevezetve rövid időn belül.


pén. aug. 13, 2004 13:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én kicsit késve olvastam ezt a hírt (éppen most reggel), de én is ide akartam betenni.. Kellene egy olyan topic, mint pl "Új szolgáltatások" vagy vmi ilyesmi - akkor oda minden ilyesmi beleférne. Szerintetek?

Egyébként soknak tartom ezt a 790 pénzt, nem is értem, hogy jött ez.


pén. aug. 13, 2004 7:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 106  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség