Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jan. 04, 2025 2:43



Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ] 
A jövő processzorai 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 95
Hozzászólás 
Ha jól emléxem '94-ben olvastam egy cikket egy adattárolási módszerről, ahol biorodopszin-nek nevezett anyagl (fehérje) segítségével tároltak adatot. Akkor az adatsűrűségre azt mondták hogy elméletileg 1 cm^3-ben kb 1 Tb- ot lehetne tárolni optikai módon, ami hasonlít a mai CD technológiához, csakugye térben. 1994...

Másik: jönnek hamarosan a dual core procik, és mintha az Intel roadmapján a multicore-os procik (10-több száz) szerepelnének 2012-ig. Hát, nem tudom, nekem bevillant a T2 csokiszelet procija. :D


szomb. márc. 05, 2005 17:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://terminal.hu/newsread.php?id=21201002053117 :

Franczy írta:
Szenzációs új Intel fejlesztés: a világ első szilícium alapú, folyamatos hullámú lézere
Franczy, 2005.02.21. 17:11


Az Intel bejelentette tudományos áttörését: a hagyományos szilícium alapú eljárások által megalkotta a világ első folyamatos hullámokat generáló szilícium alapú lézerét.


Ezen technológia segíthet az alacsony költségű, rendkívül jó hatékonyságú lézerek, illetve optikai eszközök elterjedésében a számítástechnika, kommunikáció, illetve egészségügy terén.

A Nature magazinban közzétett cikk szerint az Intel tudósai megtalálták az utat, hogy az úgynevezett Raman-effektust, illetve azt, hogy a szilícium kristályos struktúrája erősíti a fényt, miközben az áthalad rajta, kihasználják. Amint a fény a külső forrásból a kísérleti chipbe jut, folyamatos, és nagy hatékonyságú lézersugarat képez. Annak ellenére, hogy a felfedezés még távol áll attól, hogy bárki számára elérhető legyen, a lehetőség, hogy a hagyományos szilíciumból lézer ˝készíthető˝, olcsó optikai eszközöket eredményezhet, amely az adatokat a komputereken belül, fénysebességgel mozgathatják - ezáltal rengeteg új alkalmazás terjedhet el a nagysebességű számítástechnikai termékek terén.

˝Elsőként mutattuk be, hogy a hagyományos szilícium használható olyan eszközök építésében, melyek erősítik a fényt˝ - mondta Dr. Mario Paniccia, az Intel Fotonikai Technológiai Laboratóriumának vezetője. ˝A nagy hatásfokú fotonikus eszközök használata korlátozott, mivel drága az előállításuk, összeszerelésük, illetve csomagolásuk. Ezen kutatás jelentős lépést jelent az alacsony költségű, nagy sávszélességű szilícium-alapú optikai eszközök tömeggyártása felé˝.

Manapság minden számítógép rendelkezik tápegységgel, amely támogatja a chipeket, a merevlemezt, illetve a perifériaegységeket. A jövőben a PC-k olyan ˝tápegységgel˝ is ˝fel lehetnek szerelve˝, amelyek támogatják az apró lézereket, erősítőket, illetve az optikai összeköttetéseket, amelyek több terrabájtnyi adatot mozgatnak a számítógépen, illetve a hálózatokban. Emellett több speciális fényhullámhossz is létezik, amelyek optimálisak az emberi szövettel való együttműködésre. Példaként említhető, hogy egy bizonyos lézeres hullámhossz használható az ínyproblémák ellen, míg egy másik nagyon jó a fogszuvasodás kezeléséhez. Manapság ezen lézerek egyenként több tízezer dollárba kerülnek, így használatuk korlátozott. A potenciális jövőbeni használati lehetőségek az Intel áttörő technológiáját használhatják, és ezáltal elérhetőek lesznek a megfizethető orvosi lézerek, így a fogorvosokhoz való látogatás egyszerűbbé és fájdalommentesebbé válhat a páciensek számára.

Technikai részletek
A szilícium alapú Raman-lézer építése azzal kezdődik, hogy hullámvezetőt vájnak a szilíciumba - amely a chipen a fény vezetésére szolgáló ˝cső˝. A szilícium átlátszó az infravörös fény számára, így amint a fényt a hullámvezető felé irányítják, az a chipen átvezethető. Az első lézert 1960-ban fejlesztették ki. Az Intel kutatói ehhez hasonlóan küldő fényforrást használtak a fény chipbe juttatásához. Amint a fény bejut, a szilícium természetes atomi vibrációi felerősítik a fényt, amely így átjut a chipen. Ezen erősítő (a Raman-effektus) 10.000-szer erősebb a szilíciumban, mint az ˝üvegrostokban˝. A Raman lézereket, illetve erősítőket manapság a telekommunikációs iparágban használják, és több mérföld rostot használnak a fény erősítéséhez. A szilícium használatával az Intel kutatói képesek voltak erősítést és fényemmitálást elérni egy néhány centiméteres chipen.

A lézer egy széleskörűen elismert eszköz, amely erős és koherens fénysugarat bocsát ki (amelyben a fotonok ugyanazon hullámhosszon, fázisban és irányban mozognak). A chip oldalainak tükröződő, vékony filmréteggel való bevonása (amely hasonlít a kiváló minőségű napszemüvegek védőrétegéhez) által a csapat képes volt összegyűjteni és felerősíteni a fényt, amint az visszaverődött a chip belsejében. Amint felerősítették a besugárzási energiát, elérték a kritikus határértéket, amint egy nagyon pontos fényköteg (lézer) azonnal elhagyja a chipet.

Az áttörés
Eleinte a tudósok felfedezték, hogy a fénybesugrázás energiájának növelése egy ponton túl nem emeli az erősítést, sőt, néhány esetben csökkentette azt. Az ok egy fizikai folyamat volt, mely neve ˝Kétfotonos abszorpció˝ (Two-Photon Absorption) volt. Ez akkor fordul elő, amikor a fénysugárzóból két foton egy időben ütközik egy atommal, és így elmozdítanak egy elektront. Ezen plusz elektronok egy idő után összegyűlnek a fényvezető vájatban, amíg olyan sok fényt nyelnek el, hogy az erősítés leáll.

Az Intel áttörő megoldása az volt, hogy integrálta a félvezető struktúrát; technikai nevén PIN eszközt a vezető ˝járatba˝. Amint a feszültség elér az eszközhöz, vákumként viselkedik, és elvonja a legtöbb plusz elektront a fény útjából. A PIN eszköz, a Raman-effektussal kombinálva egy folyamatos lézersugarat eredményez.

A szilícium és a fény együttműködik
Az Intel szilícium alapú foton-kutatásai azzal kezdődtek, hogy a vállalat megpróbált új utakat keresni szilíciumos tapasztalatainak kiaknázására, elsősorban az integrált optikai eszközök terén; hiszen ezek az Intel több ügyfelének termékéhez felhasználhatók. A szilícium alapú fotonikai kutató csapat több áttörést is elért, először 2004-ben az első szilícium-alapú optikai modulátorral, amely 1 GHz-en képes kikódolni az adatokat, amely a korábbi 20 MHz-es rekordhoz képest ötvenszeres növekedést jelent.

˝Rengeteg hoszútávú kutatóprogramunk működik jelenleg, amelyek során azt kutatjuk, hogyan használhatnánk szilíciumos szakértelmünket egyéb módokon, hogy az emberek életét jobbá tegyük˝ - nyilatkozta Kevin Kahn, az Intel Kommunikációs technológiai laboratóriumának vezető munkatársa. ˝Egy példa: vezeték nélküli érzékelős hálózatokat fejlesztünk ki, amelyeket a gyárakban, vagy akár a hajókon (vízrebocsátás előtt) használhatnak, a berendezési hibák kiszűrésére. Egyéb felhasználási módja az idősek számára az egészségügyi szolgáltatások fejlesztése. A szilícium alapú fotonikai programmal a célunk az, hogy a szilícium alapú gyártási technológiákat az olcsó optikai eszközök tömeggyártásához használhassuk, így előnyöket kovácsolhassunk a szélessávú fotonikából, a számítástechnikai és kommunikációs iparágak számára˝.


hétf. feb. 21, 2005 23:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
IBM :shock: :twisted:


szomb. jan. 22, 2005 21:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: Salgótarján
Hozzászólás 
Csak a katonáknak arra is van pénzük, hogy, ha 1 szárnyasrakétába kell a csip, a száz rosszból azt az egy jót kiveszik, de a százat fizetik ki. És ha kell 50nm-es technológiával is csináltatják maguknak valahol, vagy célprocesszort készítettnek. Nem csak az Intel meg az AMD létezik!


szomb. jan. 22, 2005 20:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Pontosan!


szomb. jan. 22, 2005 20:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
az egy dolog ha valami a laborban kiválóan működik, meg más dolog hogy gyártósoron lehet nyomatni ezerrel. pl az intel-nek van már régóta 65nm-es gyártási technológiája, de ezt még le kell valahogy vinni olcsó tömeggyártásra is.


szomb. jan. 22, 2005 12:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Salvatore írta:
nem jön be semmi még a http://free.x3.hu/grimi/ sem..


Asszem most müxik. Írjatok ha nem.

kazso írta:
Én is így gondolom. Ha valóban annyira előre tartanának a fejlődésben, akkor nem készülnének 100W+ fogyasztású Prescottok és nem lenne ennyi hibás és/vagy javított chipset.


Szerintem az a technológia, amit most piacra lehetne dobni az tényleg nem tarthat annyira elől, de az új technológiák már ott lapulnak a laborokban. Például a spines memória. A Mindentudás Egyetemében mondta a fickó, hogy már működik egyes helyeken. Úgy emléxem a Blue Ray-el is az a gond, hogy még nem tudták eléggé miniatürizálni és ezért még nem alkalmas a piacra dobásra. Viszont a DVD-nek is még van pár éve és az ebből származó hasznot a Sony sem akarja elveszteni.


szomb. jan. 22, 2005 10:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 489
Hozzászólás 
Virtual_Reality írta:
Nem hiszem, hogy annyira előre járnának...
Max. 4 GHz-nél lehetnek, nem többnél. Persze egy mesterséges fejlődésbeni lassítás van, de az nem ilyen mértékű.


Én is így gondolom. Ha valóban annyira előre tartanának a fejlődésben, akkor nem készülnének 100W+ fogyasztású Prescottok és nem lenne ennyi hibás és/vagy javított chipset.


szomb. jan. 22, 2005 2:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Az szívás. Intézkedem!


pén. jan. 21, 2005 20:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
nem jön be semmi még a http://free.x3.hu/grimi/ sem..


pén. jan. 21, 2005 12:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Egy kis érdekesség:

Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára grimi pén. jan. 21, 2005 22:19-kor.



pén. jan. 21, 2005 11:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
a hetvenes évek végén egy iszonyat nagy IBM mainframe os/390(akkori csúcsgépek egyike) elkezdett valamit számolni, a mai napig számol, igaz már kiszámolták újabb gépekkel, de hagyják hadd fussok kisérleti jelleggel. érdekes módon azóta hibátlanul megy.
js és bill barárunk azt mondta 5-6 évvel ezelőtt hogy 10-en bellül beérik a mainframe-ket!:)


kedd jan. 18, 2005 12:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Dester írta:
Nameg az SETI kutatáshoz :P
Salvatorénak most is igaza van: nem véletlen van pl. a rákkutatás grid projectbe szervezve (kb. ua, mint a SETI, több gép molyol egy adott témán)... Iszonyat számítási kapacitás kellene hozzá. A SETI-hez szükséges számítási teljesítményre is egy jellemző adat, hogy a gépem most 2005 elején még mindig 1999-ben rögzített jeleket dolgoz fel, és hányan számolják... Úgy látszik, nincs elég SETI önkéntes :(


Hát ez az! Atomrobbanásszimulációsdira meg lövedékröppályakiszámítósdira van lóvé bőven. Erre kevesebb.

A rákkutató, SETI progihoz tudtok adni linket?


kedd jan. 18, 2005 11:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
A nagyobb (nagyságrendi sebesség növekedés) áttörés szerintem akkor lesz ha majd meglesz a megfelelő technológia az \"optikai\" processzorok gyártására! Minek \"rúgdosnank\" a böszme nagy tömegü elektronokat ha ugyanezt megoldhatják fotonokkal is? Talán kicsit távoli még, de szerintem ez is lehet a jövő útja.


kedd jan. 18, 2005 0:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nameg az SETI kutatáshoz :P
Salvatorénak most is igaza van: nem véletlen van pl. a rákkutatás grid projectbe szervezve (kb. ua, mint a SETI, több gép molyol egy adott témán)... Iszonyat számítási kapacitás kellene hozzá. A SETI-hez szükséges számítási teljesítményre is egy jellemző adat, hogy a gépem most 2005 elején még mindig 1999-ben rögzített jeleket dolgoz fel, és hányan számolják... Úgy látszik, nincs elég SETI önkéntes :(


kedd jan. 18, 2005 0:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Idézet:
De azért halkan megjegyzem, azért az ipari felhasználás(no meg a kutatási pl:részecskegyorsítók) maguk is megkövetelik a csúcsszámítógépeiket.

még mindig a geometriai modellezés(pl tenger fenék moidellezés olajkutakhoz) és az emberi test szimulációjához kellenek a legnagyobb gépek.


hétf. jan. 17, 2005 23:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 23:45
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: holittholott
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nos igen, mi ezt látjuk(mármint az átlag gamer)
De azért halkan megjegyzem, azért az ipari felhasználás(no meg a kutatási pl:részecskegyorsítók) maguk is megkövetelik a csúcsszámítógépeiket. Persze azokkal nem találkozunk.Mondjuk még nálunk is csak pIII 800-as gépeken fut a rendszerirányítás,de el tudom képzelni, hogy az űrhajózás,a hadsereg(minő meglepetés) (lövedék)röppályaszámításmittudoménmicsoda, atombombarobbantásszimuláció stb. számításaihoz egyre gépeket követelnek,és biztos vagyok benne, meg is csinálják(ki is fizetik).
Azért tényleg kíváncsi vagyok, mi is lesz itt 20év múlva....
Neurománc-mátrix?
Joccakát.
BZ.


hétf. jan. 17, 2005 23:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
_JoE_ írta:
...csak halkan jegyzem meg, hogyha én valamelyik processzorgyártó cég lennék, és azt akarnám, hogy az én procimat vegyék, és ezzel engem gazdagítsanak a "népek", akkor lesz@rnám, hogy a másik cég nem jön ki a gyorsabb technológiájával, mert csak "csöpögtet", én kijönnék vele, majd mivel mindenki az én procimat venné meg, a másik cég csődbe menne és monopól helyzetem lenne!


A gyakorlat mégsem ezt mutatja. Nagyon jó példa erre az ATI Radeon 9500 és 9700-as széria. Szépen kijöttek vele mert le kellett zúzni az nVidiát. Aztán miután látták, hogy túl jól sikerült a zúzás, hamar visszavettek és már nem is lehetett kapni belőlük csak elfekvőben egy két darabot. Ezután jött a 9200, 9600 stb. Csak gondoljatok bele mikor jött ki a 9800. Ha jól emléxem a MPCM 2002 novemberi számában tesztelték a 9700-et. Pedig teljesítményben nem sokkal jobb a 9800. Szóval valamilyen érthetetlen okból senkinek sem érdeke a porba tiporni a konkurenciát.

Lehet, hogy maga a gazdasági szabályozás sem teszi lehetővé egy monopólium létrehozását. Ezért a cégek elvannak szépen egymással, csak arra kell figyelni, hogy mindig egy kicsivel legyenek előrébb a konkurenciánál. Szerintem ez is megfigyelhető az ATI vs. nVidia, Intel vs. AMD versenyben. És ez jó nekik. Az eladásaik biztosítottak, mocskos nagy bevételeket zsebelnek be, amiből megvan a profitjuk és a fejlesztéshez szükséges anyagi tőkéjük.

A technikai fejlesztéssel kapcsolatban azt is meg kell vizsgálni, hogy szükség van-e rá egyáltalán? Persze most minden számítástechnikáért rajongó, vagy csak érdeklődő (beleértve magamat is) rávágja, hogy: "simán!!!"
De valaki, aki kevésbé érdeklődik iránta, vagy nagyon kevés kapcsolata van vele az nem biztos, hogy osztja nézetünket. Pl egy titkárnő, aki használja az irodai szofvereket, meg esetleg az internetet és ott, hogy Pasziánsz már vége is van a dolognak, nem biztos, hogy áhítozik egy xGHz-es gép és egy x800-as kari után. És ilyenből a világon nagyon sok van. Mellesleg a cégek sem fognak kapkodni az új technológia iránt amíg az nem éri meg nekik. Akiknek meg kell a high-tech, azok meg úgyis megveszik.

A mostani fejlődést is a játékiparnak köszönhetjük, szerintem. Mivel egyre nagyobb iparrá vált a hardvergyártókat is rákényszerítette az igények kielégítésére és jobb hardverek gyártására. Szóval játszatok sokat és akkor jön az új technológia. :lol:

Üdv: grimi


hétf. jan. 17, 2005 9:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ha jól tudom, szerves alap számológépet már tudtak összerakni. Csak nagyon lassú volt, de működött...


vas. jan. 16, 2005 21:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Egy darabig nyilván még a GHz-eket fogjuk kipréselni, de előbb-utóbb
érezhető, hogy technológiát kell majd váltani. Mi más lehetne az irány,
mint az anyag mélyebb ismerete. Atom- és kvantumfizika után/mellett
előbb-utóbb a kémiai alapú "procik" fognak teret nyerni. Ha az ember
elakadt hova fordult mindig ? A természethez, ami még bőven előttünk jár...
Elég ha csak az agyra gondolunk. Sehol sem tart az igazi megfejtése.
Persze részekre tudják osztani, meg 500 elnevezést címkézni ezekre, de az
igazi működése még titok. És hiába vannak már kísérleti neurális hálózatok,
fuzzy rendszerek, egyéb alternatív megoldások.
A félvezető technológia megmarad számológépnek, mert annak végül is jó.
De ha belegondolunk, hogy hova is kell igazából nagy teljesítmény, akkor
sokszor nem is csak számolásról lehet szó. Ahová meg az kell, ott a cluster
technika. Ja, és egy érdekes anyag hőről, procikról, alternatívákról:
http://itl7.elte.hu/html/elektronika/node82_1.html
(Épül a mátrix... 8))


vas. jan. 16, 2005 20:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Na jó, de nemcsak azért nyomják a CISC-et, mert az mennyivel jobb, mint a RISC, hanem gondoljatok bele... Kevesebb utasítással is meg lehet írni egy akármilyen programot, csak nyilván sokkal tovább tart, sokkal hosszabb lesz, áttekinthetetlenebb, nagyobb hibalehetőségekkel és nem utolsósorban jóval drágább. Így aztán összevonták a gyakrabban használt utasításokat.
Ahhoz tudnám hasonlítani a helyzetet, mint pl. az Assembly programozást egy magas szintű nyelvhez képest. Tegye fel a kezét, aki írt már egy összeadó programot ASM-ben (kiíratással együtt) és 2 perc alatt kész volt vele! Nincs nagy tolongás... Ugyanez magasabb szintű nyelvben kb. 30 másodperc és akkor lusta volt az illető.
Ha jól emlékszem, Andrew S. Tanenbaum Számítógép architektúrák c. könyvében elég jó boncolgatás található a CISC kontra RISC szerkentyűkről. (4 éve vizsgáztam belőle, rég volt :) )

Példa: idézek Máté Eörs Assembly programozás c. könyvéből (111. oldal). Programnyelvekről van szó, de szerintem simán lehet érzékeltetni vele a CISC és a RISC közötti különbséget.

Tekintettel arra, hogy assembly-ben programozva a processzor minden lehetőségét ki tudjuk használni, azt gondolhatjuk, hogy a nagyobb sebesség elérése érdekében a nagy és gyakran használt programokat assembly-ben célszerű megírni. Hogy ez mennyire nem így van, azt a MULTICS és a TSS/67 operációs rendszer összehasonlításával szemléltetjük. A két rendszer programozását nagyjából egyszerre kezdték, és egyszerre fejezték be. A MULTICS majdnem teljesen (95%-ban) PL/I nyelven, a TSS/67 teljes egészében assembly-ben készült. Mindkét program hatalmas (a MULTICS listája 3.000, a TSS/67-é 30.000 oldal), nagyjából azonos célra használható. Lényeges különbség viszont, hogy amíg a MULTICS kidolgozásában 50 ember dolgozott, a költsége kb. 10 millió dollár volt, addig a TSS/67 esetén ezek az adatok: 300 ember, 50 millió dollár.

A lényeges különbséget megmagyarázza az a megfigyelés, hogy egy programozó néhány évig egy nagyobb feladaton dolgozva havi átlagban csak kb. 100-200 (!!) ellenőrzött utasítást ír, függetlenül az alkalmazott programozási nyelvtől, és egy PL/I utasítás 5-10 assembly utasításnak felel meg.


Igaz biztosan léteznek magasabb szintű programozási nyelvek RISC processzorokra is, biztosan nehezebb lehet bennük programozni. Ugyanis ha a használt hardver egyszerűbb, akkor a program lesz bonyolultabb a gyakran használt utasítások összevonása által...

Itt semmit se fogadjatok el készpénznek (az idézeten kívül), ez teljes egészében a saját eszmefuttatásom. Nem állítom, hogy nem megcáfolható. :)


vas. jan. 16, 2005 18:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 23:45
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: holittholott
Hozzászólás 
Fenevad írta:
Hi mindenki!!

Nem tudom hallottatok-e már a kvantumprocesszorokról? Elég érdekes és felettébb meglepő számítási teljesítményt lehet majd kiszedni belőle.
A lényege hogy két un. qubit-es elemet ha összekapcsolnak akkor nem csak igaz/hamis állapot lehet, hanem a két állapot egyfajta szuperpozíciója is fennáll.
Így ha van egy 2 qubites rendszer 4, egy 3 qubites 8, viszont egy 40 qubites akár egy trillió különböző állapotra képes, amelyeket szimultán lehet feldolgozni.
Csak sajnos meg az un. koherencia idő (ami a két elem összekapcsolódásának ideje) csak 15 pikoszekundum, ami csak két művelet elvégzésére elegendő.

Hát ha ez tényleg megvalósul akkor a Doom 6 mar elég jó sebességgel fog futni az ilyen gépeken. :))


Sziasztok!
Igen,erről hallottam,azt mondják ez a prockó ténylegesen egyszerre hajt végre két műveletet, nemcsak úgy látszik...
Igazából fel sem fogom.Tiszta mesterséges intelligencia lesz :-)
Rágózom, közben pedig lelövöldözöm a csúnya bácsikat :lol:
Ahoyee...


vas. jan. 16, 2005 16:16
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

JoE:
Neked nem érdeked, (mint procigyártónak) hogy az előző fejlesztésű procikat ne vegyék meg, hanem a következő fejlesztést vegyék. Ez így alakulhatott ki. Én igen gyanítom, hogy a fejlesztések bőven előrébb vannak, de ez talán így is van rendjén...

A jelenlegi proci-gyártási-technológiával, már amit használunk egyre úgy tűnik, hogy a levegőfúvatásos hűtés lassan nem lesz elég, és valóban, ha ki nem találnak valamit, lehet barkácsolgatni, vagy igen drágán megvenni valami vízhűtést, hacsak nem akarunk 200 km/h-jú széllökéseket alkalmazni pricihűtésre... :)

"már nem készítik, mert csak 4GHz-ig jó. Jelenleg 8GHz-es tesztereket csinálnak."
noshát ez engem igencsak mondjuk meglepett, de annyira mégsem. Tetszik a megfogalmazás: "csak 4GHz-ig jó." csak...

csá


vas. jan. 11, 2004 1:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hello Mindeki!

Olvasgattam egy kicsit és úgy gondoltam megosztok Veletek egy rövid sztorit.
Tavaly többször is jártam egy gyárban, ahol különböző elektronikus ketyeréket gyártanak ... többek között az egyik legrégebbi procigyártónak is. Véletlenül a kezembe akadt egy panel, és megkérdeztem, hogy mi az. Mivel a kísérőmet nem nagyon érdekelte a titoktartás elmondta, hogy a kezemben tartott cucc egy processzor-gyártósori tesztelő alkatrésze. Azt is elmondta, hogy már nem készítik, mert csak 4GHz-ig jó. Jelenleg 8GHz-es tesztereket csinálnak.

Üdv!

MadMag

Ja, aki nem hiszi járjon utánna ... céget, helyet, nevet szándékosan nem írtam.


pén. jan. 09, 2004 23:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Hali!

"a mostani processzorok maximum 80-90 Wattjához képest már a Prescott fogyasztásáról felröppent pletykák is 100W-os fogyasztásról árulkodnak. Így biztosított a jövője a processzorhűtésnek is, egyre effektívebb, és drágább léghűtők jönnek - vagyis csak egy darabig, hiszen a léghűtés már ma is a határait súrolja, másrészt a zaj is sokakat zavar.
2004-ben tehát egyre több okunk lesz majd a vízhűtésre való áttérésre, és ezt biztosan felismerik rövid úton a gyártók is, olcsóbb, költséghatékonyabb, és remélhetően egyszerűbb készletekkel."
részlet: SG Mit hoz az újév?

Ez szép, akkor ha majd leváltom a mostani XP-met nem csak alaplap, proci, memória triót még tápot és egy jó drága vízhútést is vegyek?


Üdv: Mickasi


pén. jan. 09, 2004 22:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Hozzászólás 
...csak halkan jegyzem meg, hogyha én valamelyik processzorgyártó cég lennék, és azt akarnám, hogy az én procimat vegyék, és ezzel engem gazdagítsanak a "népek", akkor lesz@rnám, hogy a másik cég nem jön ki a gyorsabb technológiájával, mert csak "csöpögtet", én kijönnék vele, majd mivel mindenki az én procimat venné meg, a másik cég csődbe menne és monopól helyzetem lenne! Ezt nem kell tovább fokozni!
Ezért azt gondolom, egyáltalán nincsennek előbbre a technikában, max. 1-2 évvel, de ott is csak a tervező asztalon!


pén. jan. 09, 2004 20:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 97
Hozzászólás 
-273° Celsiusra (0° Kelvinre) való lehűtéssel én is kihozok
10 GHz-et is... :-)))))

Itt a mesterséges lassításról volt szó és arról, hogyha az
Intel nem úgy választott volna, akkor most teljesítményben
sokkal előrébb lennénk. Ennyi


pén. jan. 09, 2004 15:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
nézd meg a tomshardwert 5Ghzes p4 házilag!:) ami hűtéssel értek el de ugye a 009-es gyártái technológiával sima hűtővel is elérhető!:) 4Ghz?:) ne azt nézd amit a gyártósor lehoz!:))))))


pén. jan. 09, 2004 15:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 97
Hozzászólás 
Nem hiszem, hogy annyira előre járnának...
Max. 4 GHz-nél lehetnek, nem többnél. Persze egy mesterséges fejlődésbeni lassítás van, de az nem ilyen mértékű.
Itt magával a PC architektúrájával van a gond, ami Neumann óta szinte változatlan maradt évtizedek óta. A legnagyobb baj, hogy Intelék csak a Mega- és Gigahertzek/órajelek hajszolásával foglalkoznak, de hogy alapjaiban átfejlesszék az egészet, arra már nem képesek. Tudniillik a PC legnagyobb gyengesége a memória sávszélességének szűkösségéből adódik, ennek a fejlesztéséből nagyságrendileg nagyobb teljesítményt lehetne elérni, mint az órajelek üldözésével. Ezt most fogták fel, amikor is egy kicsit elkezdték a memória sávszélességét is fejleszteni évtizedek után.

A NASA-nál/kormányzatoknál/laboratóriumokban sincsenek olyan nagyon előre, ott RISC (csökkentett utasításkészletű) célszámítógépeket használnak, amire kitalálták, azt villámgyorsan és hibatűrő képességük miatt, megbízhatóan megcsinálják, ebben rejlik a külső szemlélődő számára a hihetetlen teljesítményük. Az Intel viszont a CISC procik irányába vetette magát és ez az oka a viszonylagos lassúbb fejlődésnek: telepakolják többszáz felesleges utasítással, amit csak néhanapján használnak, ezzel növelve a komplexitást és csökkentve a biztonságot, de az Intel így látta jobbnak: el kell szakadni a szuperszámítógépektől és lassabb fejlődést diktált. Kimutatták, hogy max. 1-2 tucatnyi utasítást használnak legfőképpen a CISC procik (a többi csak felesleges csicsa), a RISC prociknál viszont ha nincs olyan utasítás, akkor legfeljebb több órajelciklusban csinálják meg ugyanazt, de még így is lekörözik az Intel CISC-jeit...


pén. jan. 09, 2004 15:22
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ezek után kiváncsi lennék, hogy egy Intel-es fejlesztőmérnöknek milyen gépe lehet otthon? ...
De ne felejtsük el, hogy a proci teljesítmény mellett az alaplapoknak is feljődnie kell, bár az is valószínű titokban fejlődek is mivelhát a fejeseknek valahogy kell használniuk az új technológiát. Furcsa lenne a piacon ha kidobnák azt az alaplapot ami pl 4,5 Ghz-t is elbír így mostanság, proci meg egyenlőre "nincs ilyen sebességű".


csüt. jan. 08, 2004 21:50
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
úúúúúúú de szeretem a matávot...................
hogy dög...ene meg....

Kiirtottam a másolatpéldányt. -= Dester =-


szer. jan. 07, 2004 21:43
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali.

Hja tényleg Salvatore, kaptál az ecserin olyan memót???? :-)))

3G:
Föl is lehet fogni úgy, hogy van egy közös megeggyezés. Talán íratlan szabály, de az is lehet hogy nem. Semelyik procigyártócég sem érdekelt abban, hogy eldobják a 3 GHz alatti procikat és mindenki 4-5 GHz-t venne. Ki kell futnia a kisebb prociknak. Ez a cégek érdeke. Ráadásul az új fejlesztéseknek megvan a helyük. Mennek a NASA-hoz a katonasághoz aztán az óriáscégekhez majd x év múlva mi, prolik is megkapjuk azt a frenetikusnak tűnő ferkvenciákat...


szer. jan. 07, 2004 21:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 97
Hozzászólás 
Régen lassabb volt, de mára már eléggé felgyorsult. Itt a
mérettel van a baj: jelenleg 8 GBytenál tartanak az
SD-kártyák, de az áruk még csillagászati. Ezért vezetnek még
a vinyók.


szer. jan. 07, 2004 16:27
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Írta itt Salvatore hogy:
Egy memoria lapkán 10800 gigabyte adat fér el, és gyors írás olvasásra képes.
Ha ezt kiadnák piacra megfelelő áron szinte azonnal leváltaná a mai legjobbnak tűnő vinyókat ( pl 250 GB-s ).

És ha esetleg már tényleg megvolt az 5-6 Ghz-es technológia 2000-ben, akkor elvileg már a 10 Ghz-t kéne súrólniuk az eltitkolt fejlesztéseknek. Szerintem soha nem fogják bevallani éppen hol tartanak. És hát ha így haladnak a piacradobással ( 3 Ghz után csak a 3,2 Ghz ), akkor lassú lesz a menet az 5-6 Ghz felé. De hát ugye a fejlesztés ára... A gyártók között legalább egy kicsit nagyobb verseny kéne hogy legyen a sebesség tekintetében. Vagy ez ilyen közös megegyezéses? Senki nem lép a másik elé jóval? Pl most behoznák a 4 Ghz-t, az nem lenne rossz. De valószínű, hogy az eddigieket követve 200-400 Mhz-ként lépkednek majd felfelé.


szer. jan. 07, 2004 16:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Szfvár
Hozzászólás 
Viszont ezek irasa nem lasabb mint a vinyoke?


szer. jan. 07, 2004 16:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 97
Hozzászólás 
{d}Főleg azért is mert a mechanika kophat, meg egy CD-RW-t
sem lehet végtelenszer újraírni...
Tehát én egyelőre adatrögzítésre, -hordozásra még nem írnám
le a memóriákat egyáltalán - átmenetileg.{/d}

A szilárdtestmemóriák (RAM, EEPROM, stb.) is "kopnak", itt
is megvan a min. írási/olvasási ciklusra mutató szám, ez
nagy általánosságban 1 millió szokott lenni, de
természetesen létezik ennél jelentősen eltérő eset is, pl.
egyes eepromok csak 100 újraírást tudnak elviselni.

Tényleg jó lenne a winchestereket leváltani
szilárdtestmemóriás háttértárra, remélem hamarosan ez is
megoldódik. Technikailag sem lenne elképzelhetetlen, pl.
villámgyors RAM esetében tegyük fel 3,3V szükséges az
íráshoz, 2,5V az olvasáshoz, de az adat megtartásához 1V
feszültség is elegendő lenne, ez pedig akár egy gombelemmel
is megoldható...

Másfelől EEPROMot, flasht alkalmazva az adat megtartásához
még feszültség sem kell, igaz lassabbak a RAM-nál, de még
így is gyorsabbak a winchestereknél, szóval remélhetőleg
nemsokára a mechanika ki lesz iktatva...


szer. jan. 07, 2004 15:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hi mindenki!!

Nem tudom hallottatok-e már a kvantumprocesszorokról? Elég érdekes és felettébb meglepõ számítási teljesítményt lehet majd kiszedni belõle.
A lényege hogy két un. qubit-es elemet ha összekapcsolnak akkor nem csak igaz/hamis állapot lehet, hanem a két állapot egyfajta szuperpozíciója is fennáll.
Így ha van egy 2 qubites rendszer 4, egy 3 qubites 8, viszont egy 40 qubites akár egy trillió különbözõ állapotra képes, amelyeket szimultán lehet feldolgozni.
Csak sajnos meg az un. koherencia idõ (ami a két elem összekapcsolódásának ideje) csak 15 pikoszekundum, ami csak két mûvelet elvégzésére elegendõ.

Hát ha ez tényleg megvalósul akkor a Doom 6 mar elég jó sebességgel fog futni az ilyen gépeken. :))


szer. jan. 07, 2004 9:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nekem egyszer valaki azt mondta, hogy az éppen elõttünk levõ technika
olyan 20-30évvel van lemaradva a katonai tech. csúcsától.

Más. Igaz, hogy már hozzáférhetõ dolog, de engem akkor is lenyûgöznek a
DLP chipek. Csak ennyit akartam. :)

üdv.:Máté


kedd jan. 06, 2004 18:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Hali!
Nagyoon igazatok van és csak egy kis adalék még.

Maradjunk az idító témánál,pár éve én is olvastam egy cikket konkrétan a proci fejlesztő cégekről. Megemlítette az Intelt is mint fő asztali processzor gyártót és fejlesztőt.
A fejlesztések folyamatos szinten tartásához sok-sok pénz kell, emnek jelentős részét a piacon meglévő technológia eladásaiból fedezik. Tegyük fel az Intelnek 2000-es év előtt rendelekzésre állt 0,06nm gyártástechnológia egy 5-6Ghz-es stabilan működő proci megvalósításához (prototipus legyártásával, tesztfázissal, gyártósor beállításával,marketing, egyéb piacra dobáshoz szükséges teendőkkel).
Tegyük fel ennek a fejlesztésnek a költsége mondjuk 5 Milliárd dollár(csak egy viszonyszám). Na már most, ha ezt piacra dobják mondjuk 2002-ben, akkor vagy olyan drágán kellene adniuk, hogy egy nagyon szük réteg tudná megvenni, vagy ha olcsóbban adnák nem térűlne meg a fejlesztés és a további munka lehetetlenné válik.
Vonatkoztassunk el más technológiáktól, itt az asztali rendszerekről van szó, tehát amit a kisemberek is ki tudnak pengetni. Azonban valszeg igy lehet más profibb tech.-nál is. Ezért csepegtetik nekünk szép lassan a technológiát, hogy tudjanak fejleszteni végül is ez egy ördögi kör, ha nincs pénz nincs fejlesztés, ha nincs feljlesztés nincs pénz, mert nenni kell:))
Szerintetek miért tudják és tartják is be a jó öreg Moore tövényt.

Egy cikkben még legalább tíz évig. 2001-06-12 Prohardver

"A világ leggyorsabb szilícium-tranzisztorainak megépítésével az Intel Corporation kutatói bebizonyították, hogy Moore törvényének érvényessége még egy évtizeddel meghosszabbítható. A mindössze 20 nanométer nagyságú tranzisztorok felhasználásával az Intel várhatóan 2007-re képes lesz olyan, egymilliárd tranzisztort tartalmazó mikroprocesszorokat készíteni, amelyek sebessége megközelíti a 20GHz-et, feszültségigénye pedig 1.0V alatt marad."

Csak ennyit akartam

Üdv: Mickasi


vas. jan. 04, 2004 17:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
spell: igen erről van szó, amit írtam 10800Gb-os memoria tárolót az sem felejt, de azért kinézek az ecserire nem e lehet ott kapni!:)


vas. jan. 04, 2004 11:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
pram:
A flopykkal cd-kkel és társaival az a baj, hogy az adatrögzítés mechanika segítségével történik. És ez lassú. Nézd csak meg egy vinyó meg egy memória sávszélességét. Megdöbbentő a különbség. Főleg mert a memókat közvetlenül is lehet címezni, míg a vinyókat nem. És emellett korántsem melegednek annyira...
A ma használatos alaplapokban használatos memók legnagyobb hátránya azonban az, hogy miután nincs tápfesz, nincs adat. (illetve nem tudod mi van ... :-) Vannak azonban nemfelejtő memók is (pölö NOVRAM, flashmemó stb.) Ezek azonban költségesebbek, és bonyolultabbak a "normál" memóknál.
Idővel azonban (gondolom) hogy ezen technológiák fejlesztésével kivonhatjuk a "mechanikai" adattárolókat illetve hordozókat. Főleg azért is mert a mechanika kophat, meg egy CD-RW-t sem lehet végtelenszer újraírni...
Tehát én egyelőre adatrögzítésre, -hordozásra még nem írnám le a memóriákat egyáltalán - átmenetileg.

Salvatore:
"szóval a technológia jóval előbbre jár csak szándékosan visszafogják"
Tökéletesen igazad van. És ez mindig így lesz amíg a pénz irányítja a piacot, márpedig a piac pénzből áll. A régi technológiák még nincsenek "kifutva" , és még azok kaphatók. A piacra dobott technika, aza technológia amit mi használhatunk bőven alatta van a fejlesztőlaborokból kijövő és valahol alkalmazott technikától.
Ez még így lesz egy ideig. Ez a kapitalizmus.


vas. jan. 04, 2004 9:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
az IBM már kb több mint fél éve bejelentette a 0,06 nano gyártási technológiát!:) nem lézerrel csinálják hanem elektron nyalábokkal. ja és pesze már gyártó soron de még várnak a mostani termékek kifutásával. na akkor mi lehet a laborokban amiről fingunk sincs!:))))
kb másfél éve olvastam hogy egyik egyetemen kidolgoztak egy technológiát hogfy egy félvezető ötvözettel és az arra kidolgozott technológival egy memoria lapkán 10800 gigabyte adat fér el, és gyors írás olvasásra képes. ez a technológia kezdete, na akkor ha teljesen kiforr mire lesz képes??? miután ez megjelent az IBM szőröstül böröstűl megvette és most "ül" rajta!:)
az IBM és a HP évente több 10000 szabványt védet le(egyenként 10000) ebből a 90% nem saját hanem felvásáról!
kb 1 éve olvastam ugyancsak azt hogy a texas instrument fonton alapú processzorrt állított elő!:)))) hol van már a tranzisztor!:)) fotoncső a jövő!:)
és ami kézzel fogható a toshiba új 3.2Ghz-es memoria modulja!:)) szóval a technológia jóval előbbre jár csak szándékosan visszafogják hogy a most legyártott termékek kifussanak. legjobb példa a sony féle blue ray ami egy DVD lemezen 200Gb adatot képes tárolni és nem igazán lehet kapni, pedig mióta meg van már!:)))


szomb. jan. 03, 2004 23:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Ahogy a memóriakártyák kapacitása növekszik, úgy látszik egyre világosabban, hogy hamarosan dobálhatjuk ki a floppy-kat, cd-ket, dvd-ket stb... Csak az irási és olvasási sebességen kellene csiszolni, mondjuk ennek a technikai korlátaival nem vagyok tisztában. De akkor aztán végül már se HDD, se RAM, csak cserélhető kis kártyák.

Mondjuk ez nem processzor téma. :) De jövő. Vagy ilyen nem lehetséges?

pR


szomb. jan. 03, 2004 17:41
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
" lézersugár irja bele üvegbe az adatokat"

Ilyet én is láttam egy Tom Crujzos filmben, nem gondoltam volna, hogy már létezik :)

BUÉK


szer. dec. 31, 2003 19:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
"Meg most kerültek ki a 64 bites procik amik már 18 446 744 073 709 551 616 bit azaz 2 097 152 Terrabájt memóriát képesek megcímezni..."

Kezd egyre izgalmasabbá válni ez a fejlődés. Ez a méret már akkora hatalmas, hogy szerintem nem is fognak majd tudni ekkora méretü adathordozót előállitani... De belegondolva már olvastam hireket, miszerint olyan RAM van készülőben, ami akkor sem veszti el a benne tárolt adatokat, ha kikapcsoljuk a gépet. ---> Ha ez elterjed, majd feleslegessé, elavulttá válnak a mai merevlemezek? :)
Na meg hogy kifejlesztettek valami olyasmi adattárolót, maiben egy lézersugár irja bele üvegbe az adatokat?
Ti mennyit hallottatok ezekről?

mára (és erre az évre) ennyi :)
bye


szer. dec. 31, 2003 18:07
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Én igazából azt hittem, hogy itt a valamennyire hozzáértő emberek néhány ötletét, véleményét olvashatnám a jövő számítógépével kapcsolatosan. Úgy gondoltam, hogy ez egy érdekes téma lehet, érdekel mások véleménye a fejlődés irányáról és sebességéről.
Én szeretem a számítástechnikát, és főleg hardver szinten érdekelne a dolog. Idővel tanulni is fogom a fősulin (mivel hosszú rágódás után elkezdem) a számgép építőeleminek működését, de mind a gyakorlati tapasztalatok sokfélesége amit itt olvashatnék, mind a különboző emberek ezirányú de szerteágazó véleménye érdekelne.
(És nem értem mért vonzóbb egy AMD vs. Intel vita miközben egy ilyen témában pártatlanul, viták nélkül lehetne véleményt cserélni és esetleg okulni!!)

na csak ennyi

csá


kedd dec. 30, 2003 18:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Én is láttam egy cikkben, ezek szerint 1000 szeres sebességre képes a mostani processzorokhoz képest.
http://www.lenslet.com


hétf. dec. 29, 2003 19:17
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
A jelenlegi processzorok gyártási technológiája 0,13 mikronos bár már jönnek kifelé a 90nanom-es technikájú procik. És ezek azért bőven a gigahertzeket rúgdossák, amikor a veztősávok és a tranyók ilyen közel vannak egymáshoz, hogy lehet ilyen frekit elérni???
Hová lehet még sebességben elmenni?

Meg most kerültek ki a 64 bites procik amik már 18 446 744 073 709 551 616 bit azaz 2 097 152 Terrabájt memóriát képesek megcímezni ellenben a 32 bit 4Gigájával. Mikor jön el az az idő amikor már 128 biten kell gondolkodni?? Mert előbb utóbb el fog jönni. Én 15 évet tippelek saccra és nagyjából.

Ja meg hallottam egy olyanról, hogy optikai procit akarnak csinálni ill már csinálnak is. Ti mit tudtok erről?


hétf. dec. 29, 2003 18:56
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 48 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség