Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 3:27



Hozzászólás a témához  [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 106  Következő
PANNON(Telenor)GYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Ha valakinek mindenképpen gép előtt kell ülnie ebben a szép időben, javaslom a hibakeresést a PGSM honlapján. Elárulom, hogy a linkek között érdemes böngészni. :D


szomb. okt. 02, 2004 10:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
club írta:
Érdekes dolog történik most velem:
Djuice kártya be. GPRS Wap indul. Csak nézek: Nem a Djuice oldal jön be, hanem a PGSM rendes előfizetőinek fenntartott wapoldal. Nem baj, wapozgatok. A végén gondoltam megnézem az egyenlegem, erre egy tök idegen szám (bizonyos Prostyák Z.) egyenlegét kapom.
Ilyenkor mi van?


Van ilyen.

Mikor legközelebb fellépsz már jó lesz.


szomb. okt. 02, 2004 9:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Ilyenkor az, hogy megkeresed az illető úriembert, megegyeztek egy összegben és beperlitek a PGSM illetéktelen számára kiadott adatszolgáltatásért, vagy ilyesmi. (Nem vagyok jogász.)

Másrészt elkezdesz gondolkodni, hogy vajon hányan látják a Te adataidat, és valójában kinek a telszámlájára is beszélsz...

Utána veszel egy sört, és elkezdesz filozófálni azon, hogy van emberi jogok.


szomb. okt. 02, 2004 9:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Érdekes dolog történik most velem:
Djuice kártya be. GPRS Wap indul. Csak nézek: Nem a Djuice oldal jön be, hanem a PGSM rendes előfizetőinek fenntartott wapoldal. Nem baj, wapozgatok. A végén gondoltam megnézem az egyenlegem, erre egy tök idegen szám (bizonyos Prostyák Z.) egyenlegét kapom.
Ilyenkor mi van?


szomb. okt. 02, 2004 9:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
T68m írta:
akkor ez olyan, mint ha azt kérdezném: "lehet-e ingyen telefonálni?", válasz "igen lehet, de nem neked..." :)))))

Pontosan! De azért már nem ilyen rossz a helyzet. :)


pén. okt. 01, 2004 17:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika, Skynet hozzászólásai miatt

"hanem az általa vásárolt (nokija) rendszerek ezt tudják és kész."

akkor visszavonva ez, helyette a sokkal megfoghatóbb: csak, azaz piacpolitikai okok miatt! Bár ez még megfoghatatlanabb.....


pén. okt. 01, 2004 15:11
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
Miután megoldottátok a Pannon vezetésének problémáit, nem adnátok valamilyen ötletet arra, hogy egy mezei hangposta csak akkor, és CSAK AKKOR kapcsolódjon be, ha a telefon ki van kapcsolva, vagy nincs térereje. Tehát ha foglalt, és ha nem veszik fel 20 másodpercen belül, akkor ne.

Megoldásokat előre is megköszönném :)

Valaha, úgy 1996-97-ben simán lehetett ki-be kapcsolgatni a hangpostát, amikor és ahogyan Te akartad. Megvolt a száma, és oda írtad be, ahová akartad. Én is használtam, mert délelőttönként, amikor próbán ültem, akkor jól jött, egyébként meg - akkoriban azért még jobban voltak fehér területek - nem szerettem ha bekapcsolt, amikor pl. autóban ültem és pont akkor jött (volna) egy hívásom, amikor áthaladtam egy ilyenen.
Aztán történt, hogy 97 áprilisában ellopták a telómat (bennhagytam az autóban).
Új kártyát is kaptam az új mobilhoz, ám ezzel már csak az új (az amerikanizált EASY) hangpostarendszer volt elérhető. Kérdeztem a hölgyeket bent, és azt mondták, hogy a régi típusú hangposta már csak a régi kártyákkal érhető el. Tehát EGYÉRTELMŰ volt, hogy a központ ugyanaz, csak a kártyákkal van a baj (vagy nem??? :lol: )
Mindenesetre elmagyarázták, hogy az új HP a MI érdekeinket szolgálja, mert jóval egyszerűbb. Azóta "sorba kell állni" azért is, hogy kikönyörögj egy nyomorult foglaltjelet a HP helyett ha mással beszélsz.

Azóta nincs hangpostám.


pén. okt. 01, 2004 14:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
De olvastan SkyNET sorait is... Tehát az, hogy NEM LEHET megoldani az nem igaz. Az, hogy nekem nem lehet, az én elõfizetésemmel, az egy teljesen más kérdés... :lol:


akkor ez olyan, mint ha azt kérdezném: "lehet-e ingyen telefonálni?", válasz "igen lehet, de nem neked..." :)))))


pén. okt. 01, 2004 14:43
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Partnerprogramot lassan lehetne frissiteni.


pén. okt. 01, 2004 13:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
tarby írta:
Nem írtam megoldást, csak leírtam egy feltételezést... Péárhuzamnak lehetne hozni a Windows - Linux példát, ha nem lenne ennyire elcsépelt. :-)
Ok! Köszi. Így már minden világos :)


pén. okt. 01, 2004 11:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
T68m írta:
olvastad soraimat? Sztem elég egyértelműen leírtam, hogy NEM LEHET megoldani és hogy hogy műkődik a pgsm rendszere.
Olvastam soraidat, hogyne olvastam volna! :) Sose hagynám ki :)

De olvastan SkyNET sorait is... Tehát az, hogy NEM LEHET megoldani az nem igaz. Az, hogy nekem nem lehet, az én előfizetésemmel, az egy teljesen más kérdés... :lol:


pén. okt. 01, 2004 11:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
tarby írta:
Nem írtam megoldást, csak leírtam egy feltételezést.
Nyilván nem bonyolult a kérésed, szerintem is teljesen alap. Azt pedig, hogy miért nem tudják teljesíteni a kérésed próbáltam megmagyarázni.
A kompromisszumot amit említettem szerintem a Pannon kötötte (magával), azaz megpróbált felhasználóbarát és bolondbiztos rendszert csinálni, de ezért cserébe le kellett mondani a teljes testreszabhatóságról. Péárhuzamnak lehetne hozni a Windows - Linux példát, ha nem lenne ennyire elcsépelt. :-)

Azt javaslom, hogy kérdezd õket levélben, hogy miért nem lehet megoldani, amikor a többi operátornak ez nem jelent problémát?


sztem nem kompromisszumot kötött a pannon, hanem az általa vásárolt (nokija) rendszerek ezt tudják és kész. Miután elég régi probléma, biztos sokat megpróbált már tenni (lásd. foglaltsági hang nevû hülyeség), de nem jött össze neki. És csak ezért nem fogja az egész hálót upgradelni v. lecserélni.


pén. okt. 01, 2004 10:39
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
@tarby: Csekély értelmû medvebocs lévén, nem igazán tudtam követni amit mondtál. Megtennéd a kedvemért, hogy cizellálnád egy cseppet? Én úgy gondolom, hogy semmi egetverõen bonyolultat nem kértem a pannontól. Még a kicsengés idejének megnövelését is elfogadható megoldásnak tartanám, ha nem csak 30 sec lenne a maximum.

Szóval a lényeg: Te mit javasolsz? Milyen kompromisszumot említettél?


olvastad soraimat? Sztem elég egyértelmûen leírtam, hogy NEM LEHET megoldani és hogy hogy mûkõdik a pgsm rendszere.


pén. okt. 01, 2004 10:35
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 04, 2004 11:48
Hozzászólások: 210
Hozzászólás 
Nem írtam megoldást, csak leírtam egy feltételezést.
Nyilván nem bonyolult a kérésed, szerintem is teljesen alap. Azt pedig, hogy miért nem tudják teljesíteni a kérésed próbáltam megmagyarázni.
A kompromisszumot amit említettem szerintem a Pannon kötötte (magával), azaz megpróbált felhasználóbarát és bolondbiztos rendszert csinálni, de ezért cserébe le kellett mondani a teljes testreszabhatóságról. Péárhuzamnak lehetne hozni a Windows - Linux példát, ha nem lenne ennyire elcsépelt. :-)

Azt javaslom, hogy kérdezd őket levélben, hogy miért nem lehet megoldani, amikor a többi operátornak ez nem jelent problémát?


pén. okt. 01, 2004 10:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
@tarby: Csekély értelmű medvebocs lévén, nem igazán tudtam követni amit mondtál. Megtennéd a kedvemért, hogy cizellálnád egy cseppet? Én úgy gondolom, hogy semmi egetverően bonyolultat nem kértem a pannontól. Még a kicsengés idejének megnövelését is elfogadható megoldásnak tartanám, ha nem csak 30 sec lenne a maximum.

Szóval a lényeg: Te mit javasolsz? Milyen kompromisszumot említettél?


pén. okt. 01, 2004 9:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 04, 2004 11:48
Hozzászólások: 210
Hozzászólás 
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a hangpostára átirányítást minden hívás előtt automatikusan beállítja hálózati parancsokkal a készülék. Hiába állítasz be bármit is, ha ezeket hívás előtt úgyis felülírja. Ebbe az irányba lenne érdemes elindulni. Sajnos nekem nagyon úgy tűnik, hogy a "felhasználóbarátabb" (és bolondbiztosabb) rendszer miatt be kellett áldozni pár dolgot.


pén. okt. 01, 2004 8:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
skynet írta:
én is próbálkoztam a telefonban beállítani ezeket annak idején, de nekem (akkor) nem jött össze, így maradt az ÜSz

Köszönöm a tippeket, de semmilyen telefonról kezdeményezett átirányítással nem működik. Látszólag "elmegy" az üzenet, minden ok, sőt! a státusz lekérdezáse is rendben van, de mégsem működik.

Ügyfálszolgálatot felhívva, kb. 15 perc alatt kiderítették technikus kollégákkal együttműködve, hogy nekem speciális igényem van, amit nem lehet megoldani(???) (...azért kíváncsi lennék Placc véleményére is...)

Vagy lemondom a hangpostát, vagy meg lehet növelni a csengetési időt, -mielőtt átmegy hangpostára,- azt is max. 30 másodpercre... Hááát mit mondjak? En szeret(t)em a pannont, de ez azért elég amatőr húzásnak hangzik, főleg egy három előfizetős üzleti ügyféllel szemben :cry:


pén. okt. 01, 2004 7:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
McLaca írta:
BrOnZ írta:
...egy mezei hangposta csak akkor, és CSAK AKKOR kapcsolódjon be, ha a telefon ki van kapcsolva, vagy nincs térereje. Tehát ha foglalt, és ha nem veszik fel 20 másodpercen belül, akkor ne.

Megoldásokat elõre is megköszönném :)


Ha minden átirányítást törölsz aztán bekapcsolod az "Átirányít, ha nem elérhetõ" szolgáltatást a hangpostára irányítva, az úgy nem mûködik? Elvileg a normál hangposta egy szimpla "Átirányít, ha foglalt", "átirányít, ha nincs válasz" és "Átirányít, ha nem elérhetõ" hármas átirányítás... Ha ezeket törlöd, és a fentit beállítod, úgy nem mûxik rendesen? (Amikor kártyásoknál is elérhetõvé vált a hangposta, akkor néztem meg az átirányítás menüpontot, és a fenti három szolgáltatás "állapot" menüjében volt beállítva a hangpostára irányítás)

Üdv!


a pannonnál - amikor én próbáltam, kb. két éve -, hiába törlöd az átirányítást, bármelyiket, ha be van kapcsolva a hangpostád, akkor maradnak az átirányítások. Ha valami másra irányítod, akkor arra lesz, ha törlöd azt, akkor visszaáll a hangpostára.

(Ezért van az un. "foglaltsági hang szolgáltatás" is. Aminek - ha jól értettem - a lényeg, hogy a foglaltság esetén való átirányítást arra teszik. De ettõl még a "nincs válasz"-nál simán hangpostára fut a hívás.)


csüt. szept. 30, 2004 19:33
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
...egy mezei hangposta csak akkor, és CSAK AKKOR kapcsolódjon be, ha a telefon ki van kapcsolva, vagy nincs térereje. Tehát ha foglalt, és ha nem veszik fel 20 másodpercen belül, akkor ne.

Megoldásokat előre is megköszönném :)


Ha minden átirányítást törölsz aztán bekapcsolod az "Átirányít, ha nem elérhető" szolgáltatást a hangpostára irányítva, az úgy nem működik? Elvileg a normál hangposta egy szimpla "Átirányít, ha foglalt", "átirányít, ha nincs válasz" és "Átirányít, ha nem elérhető" hármas átirányítás... Ha ezeket törlöd, és a fentit beállítod, úgy nem műxik rendesen? (Amikor kártyásoknál is elérhetővé vált a hangposta, akkor néztem meg az átirányítás menüpontot, és a fenti három szolgáltatás "állapot" menüjében volt beállítva a hangpostára irányítás)

Üdv!


csüt. szept. 30, 2004 17:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Köszi! Akkor teszek egy kört az Ügyfélszolgánál :) Azt hittem én balga, hogy ha a telefonon beállítom ezt a variációt, akkor megcsinálja...


csüt. szept. 30, 2004 15:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
A N3650/60 az aztán baromira akciós.


csüt. szept. 30, 2004 12:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Nem válaszoltak, de kijavították:

Korlátozások

Magánszemélyek és egyéni vállalkozók évente maximum 3 darab készülékes csomagot, cégek évente maximum 10 darab készülékes csomagot vásárolhatnak akciós áron.

A Nokia 3100, Nokia 3220, Nokia 3300, Nokia 3650, Nokia 3660, Nokia 5100, Nokia 6100, Nokia 6800, Nokia N-Gage, Siemens C60, Siemens C62, Siemens C65, Siemens MC60, Sony Ericsson T105, Sony Ericsson T230 készülékes csomagok esetén magánszemélyek és egyéni vállalkozók 1 db, cégek és szervezetek 3 db akciós készülékes csomagot vásárolhatnak akciós áron. (A megvásárolt mennyiség az éves akciós keretbe beleszámít.)
Jelenlegi akciónkban a készülékes csomagok kizárják egymást, tehát aki vásárol az akcióban ezekből a készülékes csomagokból az már nem vásárolhat ezen készülékes csomagok közül egy másikat, még akkor sem ha az éves limitje engedné.


De vesszek meg, ha a nokia 6100 eddig ott volt akciósnak kártyásan. De állítólag még mindig 20-tól érvényes az akció, nem 30. Mi van a Pannon is úgy fog frissíteni, mint a Voda?


csüt. szept. 30, 2004 12:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 28, 2004 15:19
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Egy éven (nem naptári) belül 3-t vehetsz, de a legtöbb típusból egy akcióban csak egyet.


szer. szept. 29, 2004 15:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Vennék Praktikumban telefont, de nem tudom,hogy hányat lehet évente. Ez itt http://www.pgsm.hu/akcio/praktikum/tudn ... korlatozas FINOMAN szólva is elavult, semmit nem lehet már ezek közül kapni (mikori ez, te jó ég)

Mert ha pont oylat veszek, ami kizárja egy évre a vásárlást, akkor inkább nem. Valaki nem tudja, mi van most? (Írok nekik, dehát az....)

"Korlátozások

Magánszemélyek és egyéni vállalkozók évente maximum 3 darab készülékes csomagot, cégek évente maximum 10 darab készülékes csomagot vásárolhatnak akciós áron.

A Sagem myX-5m, az LG B1200, a Siemens A50, a Siemens C35i, a Siemens C55, a Siemens ME45, a Siemens S55 standard, a Siemens S55+kamera, a Nokia 5100, a Nokia 3510i, a Nokia 3650, a Nokia 6310i, a Nokia 7210 és a Nokia 8210 készülékes csomagok esetén magánszemélyek és egyéni vállalkozók 1 db, cégek és szervezetek 3 db akciós készülékes csomagot vásárolhatnak akciós áron. (A megvásárolt mennyiség az éves akciós keretbe beleszámít.)
Jelenlegi akciónkban a készülékes csomagok kizárják egymást, tehát aki vásárol az akcióban ezekből a készülékes csomagokból az már nem vásárolhat ezen készülékes csomagok közül egy másikat, még akkor sem ha az éves limitje engedné.

A kedvezményes árú készülékes csomagok vásárlásakor egyéb kedvezmény nem vehető igénybe."


szer. szept. 29, 2004 11:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Kártya átírása
Szóval: venni akarok két éves hűséggel egy telefont (lejárt már a két évem, és megtehetem, és még kedvezmény is van 5eFt). A kártyámat viszont más átvenné, egyéb okból.

Kérdések:
akkor a telefon az enyém marad? vagy a kártya tulajdonosáé? Eladhatom én majd később a telót (a két év lejárata előtt)? Mire kell figyelni egy ilyen átírásnál, hogy ne szenvedjek semmiben sem hátrányt?

A válaszokat köszönöm


szer. szept. 29, 2004 11:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
T68m írta:
BrOnZ írta:
Miután megoldottátok a Pannon vezetésének problémáit, nem adnátok valamilyen ötletet arra, hogy egy mezei hangposta csak akkor, és CSAK AKKOR kapcsolódjon be, ha a telefon ki van kapcsolva, vagy nincs térereje. Tehát ha foglalt, és ha nem veszik fel 20 másodpercen belül, akkor ne.

Megoldásokat előre is megköszönném :)


pannonnál?

nem lehetséges. Egyszer nekem elmagyarázta egy ügyfélszolga, hogy miért nem. Mire csak annyit mondtam neki, hogy a westelnél lehetséges. (akkor még nem volt voda)


Na azért nem eszik olyan forrón a kását... Van pl. foglaltságjelzés szolgáltatása a légvonalnak. Így az egyik gondod megoldódik. Tény, hogy úgy kellene a dolognak működni, ahogy a Westelnél működik, azaz bármelyik ügyfél a telefonja átirányítás funkcióival dönti el, hogy mit, hova irányít, és nem egy rendszer dönti el helyette, hogy mit szeretne...


szer. szept. 29, 2004 9:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
Miután megoldottátok a Pannon vezetésének problémáit, nem adnátok valamilyen ötletet arra, hogy egy mezei hangposta csak akkor, és CSAK AKKOR kapcsolódjon be, ha a telefon ki van kapcsolva, vagy nincs térereje. Tehát ha foglalt, és ha nem veszik fel 20 másodpercen belül, akkor ne.

Megoldásokat elõre is megköszönném :)


pannonnál?

nem lehetséges. Egyszer nekem elmagyarázta egy ügyfélszolga, hogy miért nem. Mire csak annyit mondtam neki, hogy a westelnél lehetséges. (akkor még nem volt voda)


szer. szept. 29, 2004 8:37
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Miután megoldottátok a Pannon vezetésének problémáit, nem adnátok valamilyen ötletet arra, hogy egy mezei hangposta csak akkor, és CSAK AKKOR kapcsolódjon be, ha a telefon ki van kapcsolva, vagy nincs térereje. Tehát ha foglalt, és ha nem veszik fel 20 másodpercen belül, akkor ne.

Megoldásokat előre is megköszönném :)


szer. szept. 29, 2004 8:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
Bagyu írta:
Kérdés az, hogy mennyiben kell egy marketingesnek ismernie egy adott piacot. Az eléggé korlátolt gondolkodásra vall (értsd maradi) amely szerint sikeres modell kivitelezéséhez hazai munkaerő kell.

Itt sokkal inkább az a probléma, hogy van 4-7 divizió, amelyek laza köteléke határozza meg a stratégiát, amelyet a vezetőség jóváhagy- ha egyáltalán tud róla- és nem a vezetőség dolgozza ezt ki és adja az operatív végrehajtását a szervezeti egységeknek.


Így van. Nem is kell messzire menni, hogy igazoljuk ezt. Pl Graeme Millar, Vodafone HU marketing igazgató


szer. szept. 29, 2004 7:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
Ez nem jött be :lol:


kedd szept. 28, 2004 22:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Kérdés az, hogy mennyiben kell egy marketingesnek ismernie egy adott piacot. Az eléggé korlátolt gondolkodásra vall (értsd maradi) amely szerint sikeres modell kivitelezéséhez hazai munkaerő kell.

Itt sokkal inkább az a probléma, hogy van 4-7 divizió, amelyek laza köteléke határozza meg a stratégiát, amelyet a vezetőség jóváhagy- ha egyáltalán tud róla- és nem a vezetőség dolgozza ezt ki és adja az operatív végrehajtását a szervezeti egységeknek.


kedd szept. 28, 2004 21:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
reaxol írta:
A tavaly december közepén megüresedett posztot(elõdje Felkai György volt) Titus Dan tölti be áprilistól. A megbízást megelõzõen a Sabmiller Europe söripari cég budapesti irodájának regionális marketingmenedzsereként dolgozott, ezt megelõzõen a Colgate-Palmolive New York-i, törökországi és franciaországi képviseleténél volt termékmenedzser asszisztens.

Források:
pgsm.hu
kreativ.hu


1. bárki pályázhatott volna az állására - innen is.

2. nem dolgozik oly régen, hogy nagy felelõsége lenne a mostani mélyrepülésben.

3. és ez a LEGFONTOSABB: nem õ a hibás, hogy odakerült, hanem aki felvette! Én sem értem mit keres egy román (értsd: nem hazai) származású ember abban a pozicióban, amihez hazai ismeretek minél alaposabb ismerete szükséges.


kedd szept. 28, 2004 21:32
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 17:45
Hozzászólások: 174
Hozzászólás 
Zozo írta:
Ez a pali hogy kerül a képbe? Román érdekeltség van a pgsm-be vagy fordítva?


Titus DAN

Kép

Tanulmányok
2003 Harvard Business School, Boston, MA, USA: Marketingigazgatói Program
1998 University of South Carolina, Columbia, SC, USA: Nemzetközi MBA
1990 Bolyai Egyetem, Kolozsvár, Románia, Gazdasági geológiai diploma

Pályafutás
2004 - Pannon GSM: marketingkommunikációs igazgató
2002 - 2004 SABMiller Europe: Regionális marketingmenedzser, Budapest, Magyarország
1998 - 2002 Colgate - Palmolive: Termékmenedzser, Márkamenedzser, New York, USA; Isztanbul, Törökország; Párizs, Franciaország; Bejrút, Libanon
1996 - 1997 Lagermax: területi képviselő, Románia

A tavaly december közepén megüresedett posztot(elődje Felkai György volt) Titus Dan tölti be áprilistól. A megbízást megelőzően a Sabmiller Europe söripari cég budapesti irodájának regionális marketingmenedzsereként dolgozott, ezt megelőzően a Colgate-Palmolive New York-i, törökországi és franciaországi képviseleténél volt termékmenedzser asszisztens.

Források:
pgsm.hu
kreativ.hu


kedd szept. 28, 2004 20:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 153
Hozzászólás 
Meggylé írta:
Nem azért keresnek ők netto 100-at vagy többet(ha fővárosiak, hogy még dolgozni is akarjanak érte. :)

Sajnos így van. A keresetüket nem ismerem de a hozzáállásuk kritikán aluli volt.
Egy kis off a nemzeti villongásokhoz:
Rendszeresen járok a szerbekhez és állandóan kérdezem mik ezek a magyarverések. Mindenki azt mondja ez valami olyan lehet, amiért itthon is kitör a balhé... Amúgy a szerb ismerősök azért tanultak meg magyarul mert a Hungaroringre járnak versenyre és nagyon bejön a magyar lányoknak a szerb akcentusú magyar :lol:
Bocsi az off-ért
ON


kedd szept. 28, 2004 20:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Kivételek mindenütt vannak... Egy diszkó viszont nem túl reprezentáns a dolgok megítélésére. Nem előítéletből írtam, amit írtam, hidd el, de bizonyítani persze nem tudom, viszont úgy gondolom, akik ismernek, tudják, hogy nem is szorulok rá.
(Ja és persze a Gyilkos tó környéke az nem az a kifejezetten tipikus Románia...)

Üdv!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára McLaca kedd szept. 28, 2004 20:36-kor.



kedd szept. 28, 2004 20:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 04, 2004 11:48
Hozzászólások: 210
Hozzászólás 
Voltam Romániában párszor, voltam Erdélyben többször, volt erdélyi magyar barátnőm (fősuli alatt hónapokig güriztem, hogy ki tudjak menni hozzá egy hétre), voltam ott párszor barátokkal sátorozni, tudom miről van szó.

Egy rövid - offtopic - történet. A Gyilkos Tónál a helyi diszkóban összefutottunk pár frankó román fiatallal. Először fagyos volt a hangulat, igazából a véletlennek köszönhető, hogy egyáltalán szóbaálltunk egymással. Kiderült, hogy ők pont a magyarokkal szemben voltak tele előítéletekkel (most hadd ne soroljam) és tévképzetekkel stb. Reggelre barátok lettünk...


kedd szept. 28, 2004 20:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
OFF
Ha most a románokkal való élcelődésre gondoltál, akkor menj el Romániába (persze lehet, hogy azért szúrt szemet, ha ez szúrt szemet, mert esetleg Te is határon túli MAGYAR vagy ), és nézd meg a ROMÁNOKAT, hogy milyenek is... Nem a romániai MAGYAROK, hanem a ROMÁNOK. Egyszerűen lerí, meddig magyar, és honnantól román a lakosság... Ez nem bunkóság, ez vélemény, és (sajnos) az igazság. Ha nem erről van szó, akkor bocs a felesleges HSZ-ért...
ON!

Üdv!


kedd szept. 28, 2004 20:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 04, 2004 11:48
Hozzászólások: 210
Hozzászólás 
Tudjátok, néha igazán nagy bunkók tudtok lenni... És most nem a Pannon gyalázásról beszélek. :-(


kedd szept. 28, 2004 19:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Román a marketingigazgató?? Akkor már értem, miért olyan bazáriak mostanában a Pannon reklámok... Amolyan ROMÁNOK :cry: Kínai piacra még elmennének, vagy inkább románra??
:wink:

Üdv!


kedd szept. 28, 2004 18:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Freelive! Nem azért keresnek ők netto 100-at vagy többet(ha fővárosiak, hogy még dolgozni is akarjanak érte. :)


kedd szept. 28, 2004 17:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
reaxol írta:
Sziasztok, szerintem a Pannon sikeretelenségének okai:

Titus DAN
marketingkommunikációs
igazgató
/román/


Ez a pali hogy kerül a képbe? Román érdekeltség van a pgsm-be vagy fordítva?


kedd szept. 28, 2004 17:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 153
Hozzászólás 
Gyalázkodnék én is egy kicsit :)
Ma délután bementem a helyi CORA-ban található delaer üzletbe egy DJUICE+T230-at vásárolni. Mivel az üzletben senki sem volt a két ásítozó eladón kívül, így megörültem, hogy gyorsan végzek. De ami ezután jött az maga volt a feketeleves :( Kb. 40 percet ültem ott a haverral és néztük a hölgy szerencsétlenkedését. Amit kérdeztünk arra nem tudta a választ, a számítógép oly idegen volt számára mint egy újszülöttnek ( haver 3 éves kislánya jobban kezeli a gépet :lol: ) És a végén jött a totális megsemisülés! Kinyomják a számlát és mi volt rajta? A múlt heti ár :!: :!: Ezek szerint én voltam az első aki vásárolt náluk a héten, mivel még a gép sem volt átállítva!
Szóval ezért is tart ott a pannon ahol van... és még hova fog süllyedni?!


kedd szept. 28, 2004 16:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Éppen ezért olyan érdekes a szituáció... :wink:


kedd szept. 28, 2004 10:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Meggylé írta:
Praktikum csomagot árulnak õk is, tehát az lockos.


jaja, igazad van, praktikummal árulják!


kedd szept. 28, 2004 10:13
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Praktikum csomagot árulnak ők is, tehát az lockos.


kedd szept. 28, 2004 9:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
thiby írta:
Vajon ez EW árgaranciája kiterjed az ilyen esetekre is? Visszafizetik a náluk vásárolt pannon praktikum csomag és a pannonnál vásárolt csomag közötti árkülönbséget? :lol:


nem, az ilyen "árgaranciáknál" mindig ott van egy csomó kisbetû, többek között, hogy csak ugyanilyen feltételekkel, stb. stb. És ha mást nem, azt mindig lehet mondani, hogy az õvék nem simlock-os.


kedd szept. 28, 2004 9:46
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Csak egy kis hab a tortára (ha valaki nem nézett volna be a Készülékakciók-topikba..):

EW-ben: Siemens A60 12.900 :arrow: PGSM-nél 9.900,-
EW-ben: Siemens C62 21.900 :arrow: PGSM-nél 16.900,-
EW-ben: Nokia 3100 29.900 :arrow: PGSM-nél 19.900,-

Az EW-ben még a régi árak szerepelnek, a Pannon időközben ugyanis már akciózott... Az EW akciós újságban szereplő Nokia 3100 mellett egyébként - nem tudom, milyen megfontolásból - a következő szöveg szerepel: "ELLENŐRIZZE AZ ÁRAT!" :lol:

Vajon ez EW árgaranciája kiterjed az ilyen esetekre is? Visszafizetik a náluk vásárolt pannon praktikum csomag és a pannonnál vásárolt csomag közötti árkülönbséget? :lol:


kedd szept. 28, 2004 8:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
T68m írta:
meg havi -350 millió.


Lesz ez még több is! 8)


kedd szept. 28, 2004 5:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
http://www.nhh.hu/menu3/m3_2/mobil/2004/augusztus.pdf

ez csak olyan további 50millás bevétel kiesést jelez, persze havonta!

(nyilván, nem mostantól, hiszen ezek már régóta kevesett forgalmaz/hat/tak.)

hmmm, de fincsi, 70ezerrel kevesebb ügyfél ebben az évben! Hát ez bizony testvírek között is megvan havi 350millás árbevétel kiesés! és még nincs vége az évnek!

hiába na, a 8 másodperc, az 8 másodperc. meg havi -350 millió.


hétf. szept. 27, 2004 23:08
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Hogy ne csak a rosszat írjam le!

Ma kézhez kaptam a legújabb Pannon számlámat!
És holnapi dátummal jött, a befizetési határidő október 8.
Lehet, sőt biztos hogy nem (csak) a Pannont illeti dícséret, a Postnánál is vannak változások.


hétf. szept. 27, 2004 14:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 106  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség