Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. okt. 04, 2024 10:25



Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ] 
prepaid csomag eladása 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Buksika írta:
Az egy év hűséggel mi van a pannon prepaidnél?

Maga a SIM.
1 évig nem hordozhatod a számodat máshová, csak ha leperkálod. Olvasd el a pre-paid ÁSZF-et!


szer. okt. 13, 2004 20:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Czumy írta:
Scholl4444 írta:
Soha ne adjátok el ÁTÍRÁS nélkül a neveteken lévő sim-et.


A SIM kártya minden esetben a Szolgáltató tulajdona, eladni nem lehet, csak átíratni!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jó, igazad van, de a SIM kártyán lévő lebeszélhető összegnek, viszont értéke van. Senki nem várhatja el, hogy ha "átadod" valakinek használatra a sim kártyá(da)t, hogy átadd ingyen és bérmentve ajándékba a rajta lévő összeget is.

Az egy év hűséggel mi van a pannon prepaidnél?


szer. okt. 13, 2004 18:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Scholl4444 írta:
Soha ne adjátok el ÁTÍRÁS nélkül a neveteken lévő sim-et.


A SIM kártya minden esetben a Szolgáltató tulajdona, eladni nem lehet, csak átíratni!!!!!!!!!!!!!!!!!


szer. okt. 13, 2004 17:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 20:49
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
thez írta:
honnan tudja a szerv, hogy a már eladott prepaid csomagot a jogos tulajdonosa, vagy valaki más használja? szerez fényképet a vevőröl (nem teljesen törvényes) ez után követik a telefont, és megnézik h nála van e?
szép móka lenne.
mert szerintem nagy ívben le is **** ezt az összes telefontársaság.


Ha a kártyáddal bármilyen nem frankó dolgot csinálnak el (pl lopott telefonban volt) akkor az előfizetőt (aki megvette a csomagot) beidézik a rendőrségre, tanúként vallomást kell tennie, hol van az adott kártya. Ha azt mondod hogy eladtam/elajándékoztam XY személynek, akkor megy az idézés XY-nak, ha ő megint továbbadta és megnevezi a személyt akkor így tovább.
Sajna velem és sok ismerősömmel is megtörtént már ez.
A legjobb duma ilyenkor az hogy eladtam interneten egy ismeretlennek, papírt nem írtunk. Legyen kész szöveg, mittudomén Oktogon, alacsony nagyfejű pacáknak adtam el. :D Ilyenkor nem rángatnak be senkit a továbbiakban. Én egyszer Szegedre kaptam idézést mert egy általam vásárolt és régen eladott sim-mel bombariadót csináltak... Hiába erősködtem már telefonban a vizsgáló rendőrrel hogy istenuccse nem tom kinél van az a kártya, le kellett mennem Szegedre hogy ezt felvegyék tanúvallomásba... :x
Soha ne adjátok el ÁTÍRÁS nélkül a neveteken lévő sim-et.
A legtutibb ledumálni és lehúzni a wc-n.


szer. okt. 13, 2004 16:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Mondjuk a telót nem használják az adott hálón, a sim be sem lett üzemelve.

Ha erre tojnának a telefontársaságok, nem kéne az embereknek bíróságra járniuk emiatt. Tehát figyelik.


szer. okt. 13, 2004 9:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 14:17
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
érdekes...
már nem egy prepaid csomagot vettem ajándékozás céljából.
nem egy prepaid csomagot vettem kéz alatt.
eddig senki semmi nem szólt.

legutóbbi vásárlás.
"eladó: volt már a nevén prepaid csomag? mondom ja fingom sincs hány, de idén még nem vettem. aszondja jo. mi volt a száma? mondom mittomén, nem az enyém.
ok
aktiváljam az uj prepaid simet?
mondom nem, mert vagy eladom, vagy elajándékozom, hisz csak az előfizuhoz kell a telefon, a régi leselejtezésre került.
rendben, további szép napot"

honnan tudja a szerv, hogy a már eladott prepaid csomagot a jogos tulajdonosa, vagy valaki más használja? szerez fényképet a vevőröl (nem teljesen törvényes) ez után követik a telefont, és megnézik h nála van e?
szép móka lenne.
mert szerintem nagy ívben le is **** ezt az összes telefontársaság.
de elnézést ha ez nem így van, de fura lenne.


szer. okt. 13, 2004 9:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Scholl4444 írta:
Buksika írta:
Landsmann írta:
Ha jól emlékszem, a kártyás készülékes szerződésekre is van 1 éves hűség a Pannonnál. Amennyiben el akarod adni, 20000 Ft-ot kell kiperkálni. .


Ez így van, pont én is néztem a múltkor, hogy mi az az 1 év hűség kártyás szerződésen, különben 20.000 Ft.


Hol van ez leírva?


A kártyás szerződésben:

"Tudomásul veszem, hogy jelen szerződés, illetve a Szolgáltató Általános Szerződési Feltételeiben meghatározottak megszegésével a kedvezményt elvesztem, és számlás előfizetés esetén 50 000 Ft, kártyás előfizetés esetén 20 000 Ft egyösszegű kötbér megfizetésére vagyok köteles; továbbá hogy ezen kötbérfizetési kötelezettségem a előfizetői szerződés megkötésétől számított (12 beikszelve) hónapos határozott idő elteltével megszűnik. Hozzájárulok ahhoz, hogy jelen nyilatkozatom tartozáselismerésnek minősüljön."

Egy feljebb lévő pontban pedig: Szerződés időtartama
lehetőségek: Határozott, Hűségnyilatkozat 12 vagy 24 hó.
A 12 beikszelve.

Most akkor mi van? Mióta van hűségnyilatkozat a kártyás szerződésekhez?


kedd okt. 12, 2004 9:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 95
Hozzászólás 
Scholl4444 írta:
T68m írta:
Scholl4444 írta:
....


Winston_Wolf talán.


Igen, ő az ! :D

Reggy-től nem kaptam levelet, más viszont kérte hogy írjam le a történetet.


Pedig irtam privatban :)

Amugy hosszu es tanulsagos volt a tortenetem.
Kozbe a haver mar volt benn a szerveknel, de meg nem beszeltem vele.
Ha tudok reszleteket, majd szolok mi volt.

O amugy a toreneted "rokon"-jai koze tartozik a maga 2db telefonjaval.


hétf. okt. 11, 2004 20:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Scholl4444 írta:
....
Jó hosszú lett! :shock: :)


jó kis story tetszett!

csak annyit fûznék hozzá, hogy:

1. sajnos én nem tudtam eladni senkinek se a telókat, így ebbõl a priznicbõl is kimaradtam;

2. másokat (haver, rokonság, stb.) nem vontam volna be az akcióba (legfeljebb utcáról egy embert, de õ meg azt se tudja, hogy én ki vagyok), mivel a harmadik fél mindig okozhat galibát;

3. én az mondtam volna, hogy elromlott/lejárt/lemerült és kidobtam. (bár a haszon nélküli továbbadás sem rossz, csak abba jobban beleköthettek volna);

4. a csalás semmi esetre se áll meg, hisz a pannon adta a telót annyiért, amennyiért, ráadásul reklámozta is, stb. - hasonló okok miatt kénytelenek is voltak ejteni a vádat;

5. esetleg megfontoltam volna - a fentiek miatt - a hamis vád és a károkozást - a pannon részérõl;


hétf. okt. 11, 2004 15:51
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 20:49
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Buksika írta:
Landsmann írta:
Ha jól emlékszem, a kártyás készülékes szerződésekre is van 1 éves hűség a Pannonnál. Amennyiben el akarod adni, 20000 Ft-ot kell kiperkálni. .


Ez így van, pont én is néztem a múltkor, hogy mi az az 1 év hűség kártyás szerződésen, különben 20.000 Ft.


Hol van ez leírva?

Egyébként nem mondom hogy JELEN PILLANATBAN ez nem így van, sajnos mostanság nem tudok telefont venni pannonnál valami "security listán" vagyok bármit is jelentsen ez, de 2 éve amikor én és a topicnyitó vette a telefonokat akkor ez biztosan nem volt még.


hétf. okt. 11, 2004 15:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Ha jól emlékszem, a kártyás készülékes szerződésekre is van 1 éves hűség a Pannonnál. Amennyiben el akarod adni, 20000 Ft-ot kell kiperkálni. De ha az új vevő vállalja az egyéves hűséget, akkor azt hiszem nem kell fizetni. De ebben nem vagyok biztos.


Ez így van, pont én is néztem a múltkor, hogy mi az az 1 év hűség kártyás szerződésen, különben 20.000 Ft. Csak azt nem értem, hogyha aktiválom a kártyát, az nem úgyis egy évig érvényes? Vagy mégegyszer fel kellene tölteni, mert pl. 365 tehát egy nappal kevesebbig él a kártya alapban mint egy év? A pannontól is kérdeztem, ott azt mondták, hát, hogyha felmondom a szerződést. De ha meg pl. eladom, akkor aki megveszi, az úgyse tudja felmondani, mert nem nála van a szerződés. Nem?


hétf. okt. 11, 2004 14:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 20:49
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
T68m írta:
Scholl4444 írta:
....


Winston_Wolf talán.


Igen, ő az ! :D

Reggy-től nem kaptam levelet, más viszont kérte hogy írjam le a történetet.
Szoval 2002-ben volt hogy a nepperek 1-2-3-4-5ezerFt-tal több pénzt kínáltak egyes prepaid telefonokért mint azok bolti ára. Akkor mivel „fiatal voltam és kellett a pénz” :D vittem az összes ismerősömet, haveromat, rokonomat, haverom haverjának a szobatársának az ismerőseit és minden szóba jöhető embert kártyás telefont vásárolni (sokan voltak így akkor). Abban az időben jellemző volt hogy az üzletek eladói ha kiszagolták hogy nem saját részre megy a telefon, akkor inkább nem is adták el, azt hazudták hogy elfogyott. Persze olyan üzletek is voltak akik lepaktáltak a nepperekkel, rendes vásárló részére nem is adtak el telefont, csak a jobban fizető „vevőknek”. Egy idő után már szinte lehetetlenné vált a telefonvásárlás, egyszerűen nem adták oda az üzletekben a telefont. Mellékzönge de volt olyan ember aki öregasszonyokat szedett össze, és velük vetette a telefont, az eladók biztos gondolták hogy szegény néni már csak nem nepperkedik a telefonokkal. Én pedig taktikát váltva a pannon netshopról kezdtem telefont rendelni, tudni kell hogy a netshop csak közvetve a pannonon keresztül működik, valójában egy szállítmányozó részvénytársaság üzemelteti, akik hihetlenül lazán vették az egészet. A pannon ugyebár egy alkalomal 1 telefon vásárlását engedélyezte, évente 3 darabot. A szállítmányozó cég ügyintézője nem törődött ezzel, és amikor látták hogy én azzal görcsölök hogy összeszedjem az embereket hogy minél több telefont vásároljak, akkor felajánlották hogy megoldják nekem, 1 névre akár 10-20 telefont is leszállítanak.
Így történt. Onnantól kezdve hetente 2x-3x alkalmanként 15-20 telefont szállítottak házhoz praktikum csomagban (többnyire siemenseket, nokiákat), melyeket meghatalmazásra más nevében de én vettem át, én írtam alá. Csodálkoztam hogy mekkora királyság ez, de ha a netshop engedi, akkor biztosan minden oké… gondoltam én. Ez működött is egy ideig, aztán egyik pillanatról a másikra nem szállítottak többet. Eltelt még néhány hónap, aztán kopogtattak a rendőrök hogy menjek be mert baj van. A Pannon GSM feljelentést tett ismeretlen tettes ellen, csalás alapos gyanújával. Sok millió Ft-os károkozással vádoltak, azt mondták hogy én a telefonok vásárlásával (mivel azok nem jelntkeztek fel hálózatra) a listaár és a prepaid készülékes ár közötti különbözettel (20-30eFt/tel vicces nem?) plusz 5900Ft a kártya árával károsítottam meg őket (szumma több millió forintos végösszeg jött ki, melyet polgári perben kívántak behajtani rajtam, amennyiben a csalás bizonyítást nyer). Közben nem csak én lettem behívva, hanem mindenki akinek a nevére rendeltem telefont. Legjobb barátaimat, rokonaimat hívták be miattam, oldalakon keresztül leíratták mindenkivel a nevüket jobb és bal kézzel, a többi kérdés annyi volt milért vettek telefont, használták-e, ha nem akkor hol vannak. Persze rögtön én lettem elővéve, kinek és miért vettem őket. Ügyvédet fogadtam, majd kezdődött az igazi hercehurca.
Az én verzióm az volt hogy egy budapesti plázában megismert Béla nevezetű palinak adtam át a telefonokat, hasznom nem volt rajta (ez fontos!) a praktikum kártyákat pedig lebeszéltem vagy elajándékoztam. Mivel olyan embert nem tudtunk felkutatni az ügyvédemmel aki találkozott már volna hasonló precedens értékű üggyel, így vártuk a fejleményeket, közben hetente-kéthetente jártam a rendőrségre kihallgásra, kezdetben tanúként, később már gyanúsítottként. Végül tovább lett adva az ügy vádemelési javaslattal csalás és okirathamisítás gyanújával (nonszensz, de azért mert én saját nevemben írtam alá a más nevére szóló szerződéseket –melyekről volt meghatalmazás- hamis szerződéseknek minősítette a nagyon okos rendőrség, tehát hamisítottam). Ügyvédemmel aszerint védekeztünk, hogy a telefonvásárlások korlátozása (évente 3db stb) sehol nincs írásban lefektetve, sem szerződésben sem üzletszabályzatban.
Az hogy a pannon oldalán az akciók közt kisbetűkkel le van írva nem érdekel senkit, én nem írtam alá olyan papírt amiben korlátozták volna hány darabot vehetek, vagy hogy nem adhatom el. A rendőrséget ez az érvelés nem érdekelte, az ügyészséget viszont ige. Visszadobta pótnyomozásra az ügyet hogy ugyan vizsgálják már meg a pannon praktikum üzletszabályzatot szerepel-e benne valami a darabszám korlátozására vagy bármi egyéb. Természetesen semmi ilyesmi nincs benne, így a csalás dolgot hanyagolták is irányomban. Az okirathamisítás ment tovább, melyből végül egy pénzbüntetést szabtak ki rám, tárgyalás tartása nélkül. Ez mind a Pannon. Westel az más tészta mert ott ugye aláíratnak papírt hogy nem adhatod el, de ha jól emlékszem akkor az van benne hogy mert ha eladod kizárnak a szolgáltatásból (letiltják a kártyát vagy telefont).
Én sajnos a saját káromon tanultam, jobb lett volna máséból…
Reggynek, illetve a haverjának azt tudom javasolni hogy mindenképp dugjon a rendőr orra elé egy szerződést és egy üzletszabályzatot, melyben ha nincs szó a darabszám korlátozásról (nincs, kivéve a westelnek azt a fecni fénymásolt papírját) akkor elmehetnek a fenébe. Valószínűleg azt akarják bizonyítani amit az én esetemben is miszerint a listaár (baromsok, annyiért senki nem vesz telefont) és a prepaid ár különbözetével okoztál kárt nekik. Ez nem sikerülhet nekik…
Ha valami kérdésed van, bátran. Jogtudó fórumtársaktól elnézést ha kicsit pongyolám fogalmaztam meg a dolgokat, nagyjábol igyekeztem pontos lenni.
Jó hosszú lett! :shock: :)


hétf. okt. 11, 2004 14:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 95
Hozzászólás 
Scholl4444!
Koszi. Privat ment...


hétf. okt. 11, 2004 8:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Scholl4444 írta:
....


Winston_Wolf talán.


vas. okt. 10, 2004 21:53
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 20:49
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
reggy!

Van némi gyakorlati tapasztalatom a témában, ugyanis úgy 1-1.5évvel ezelőtt én is itt kezdtem akkor paja néven érdeklődni szinte megszólalásig ugyanazon szavakkal mint te most, azzal a különbséggel hogy az én esetemben lényegesen több telefonról volt szó (százas nagyságrend) és több súlyosbító körülmény is bonyolította az egyébként sem egyszerű helyzetet. Azóta sok alkalommal megjártam a rendőrséget, tortúra stb de végül kimásztam az ügyből. Szivesen elmondom az egész történetet emailben, esetleg segítek abban mit hogyan kell mondania haverodnak :D ha behívják bárhova is.
Én pedig ezúton köszönöm (kissé megkésve ugyan) a segítségét ha jól emlékszem sadman-nak és még egy arcnak (talán valamilyen wolf volt) akik segítettek ezen a fórumon akkor.


vas. okt. 10, 2004 21:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
vagy 5 éve vettem az elsö dominos telomat de akkor már tuti benne volt a szabályokba hogy tilos a csomag továbbértékesitése. És akkoriban azt mondták, hogy ajándékozni ugy kell, hogy bemész azzal aknek meg akarod venni és az ö nevére veszed meg, nem azt jelenti az ajándékozás, hogy megveszed te és odaadod valakinek. /Gondolj bele, ha a te neveden van az elöfizu és mondjuk odaajándékoztad valakinek aki odaajándékozta a mori bankrabloknak és egyszercsak jönnek hozzád a zsaruk... szoval van logika abban, hogy névre szol az elöfizu.../


vas. okt. 10, 2004 16:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
gokart írta:
Igy mar hitelesebb az info, remelem azert nem baj, hogy nem hiszek el mindent, csak ami igaz is.


Hidd el, kötelező mindhárom szolgáltatónál, más kérdés, hogy én sem mindig tartom be, de ez nem azt jelenti, hogy ne lenne kötelező...


szomb. okt. 09, 2004 12:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Onnan tudja, hogy õ voda-viszonteladó :wink:

Igy mar hitelesebb az info, remelem azert nem baj, hogy nem hiszek el mindent, csak ami igaz is.


szomb. okt. 09, 2004 11:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Onnan tudja, hogy ő voda-viszonteladó :wink:


szomb. okt. 09, 2004 11:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
gokart írta:
Nekem mindig aktivaltak a kartyat, hiaba mondtam, hogy nem kell, majd en megcsinalom. Meg akkor is ha csak SIM-et vettem. (vodafone) Azt allitottak, hogy nekik muszaj. Ez tenyleg muszaj vagy csak ok gondoljak kotelesseguknek?


Ha végigolvastad volna a topic-ot, akkor már a 2. hsz-ben meglelted volna a választ :wink:

Örülök, hogy ilyen népszerûek a hsz-eim :roll: ...


Elolvastam, de amig van olyan uzlet ahol nem aktivalnak es van olyan ahol aktivalnak addig nem lehet eldonteni, hogy valoban muszaj e aktivalni minden eladonak. Ha elarulod, hogy honnan tudod ezt az informaciot akkor vagy elhiszem vagy ezutan is ketelkedek.


szomb. okt. 09, 2004 11:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
gokart írta:
Nekem mindig aktivaltak a kartyat, hiaba mondtam, hogy nem kell, majd en megcsinalom. Meg akkor is ha csak SIM-et vettem. (vodafone) Azt allitottak, hogy nekik muszaj. Ez tenyleg muszaj vagy csak ok gondoljak kotelesseguknek?


Ha végigolvastad volna a topic-ot, akkor már a 2. hsz-ben meglelted volna a választ :wink:

Örülök, hogy ilyen népszerűek a hsz-eim :roll: ...


szomb. okt. 09, 2004 10:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Nekem mindig aktivaltak a kartyat, hiaba mondtam, hogy nem kell, majd en megcsinalom. Meg akkor is ha csak SIM-et vettem. (vodafone) Azt allitottak, hogy nekik muszaj. Ez tenyleg muszaj vagy csak ok gondoljak kotelesseguknek?


szomb. okt. 09, 2004 10:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 95
Hozzászólás 
Viszont ez azt hiszem 2 éves dolog. Nem tudjátok honnan lehetne régebbi ÁSZF-eket szerezni?
Mondjuk én emléxem, hogy mikor 1 éve vettem, akkor a boltban külön szóltak, hogy nem lehet ám eladni!
De pár éve még nem igen mondtak ilyent!


szomb. okt. 09, 2004 7:17
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
@Landsmann: ez csak a majus 1. utan vett keszulekes pannon prepaid csomagokra ervenyes. Amit tehat 2004.05.01. elott vettek, azokra nem.


Köszi a kiegészítést. Végülis egyre több készüléket érint a dolog, mert egyre többet vesznek május 1 után. A korábbiak száma meg már úgysem tud szaporodni.


pén. okt. 08, 2004 22:27
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
@Landsmann: ez csak a majus 1. utan vett keszulekes pannon prepaid csomagokra ervenyes. Amit tehat 2004.05.01. elott vettek, azokra nem.


pén. okt. 08, 2004 22:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
reggy írta:
de ez mindig benne volt az ÁSZF-ben? vagy csak később került bele?

Szerintem olyan 3-4 éve megvan már ez a szabály.
Vissza kéne keresni. Na meg tudni kéne, hogy az a pár év az mennyi volt pontosan.
reggy írta:
Amúgy az hogy lehet bizonyítani, hogy ajándék volt, vagy eladás?

Viccelsz? Ha ajándék lett volna, akkor hogyan jutottak volna el az egyik haverodig? Amikor ilyen stádiumba jut a nyomozás, akkor az szerv már nagyon jól tudja, mi a dörgés. De meg kell hogy hallgassák, hátha tud rá valami elfogadható magyarázatot adni.


pén. okt. 08, 2004 22:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
reggy írta:
de ez mindig benne volt az ÁSZF-ben? vagy csak később került bele?
Amúgy az hogy lehet bizonyítani, hogy ajándék volt, vagy eladás?


Pl. megkérdezik, hogy kinek adtad :wink: és megnézik, hogy tényleg Ő használta-e...


pén. okt. 08, 2004 22:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Ha jól emlékszem, a kártyás készülékes szerződésekre is van 1 éves hűség a Pannonnál. Amennyiben el akarod adni, 20000 Ft-ot kell kiperkálni. De ha az új vevő vállalja az egyéves hűséget, akkor azt hiszem nem kell fizetni. De ebben nem vagyok biztos.


pén. okt. 08, 2004 22:03
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 95
Hozzászólás 
de ez mindig benne volt az ÁSZF-ben? vagy csak később került bele?
Amúgy az hogy lehet bizonyítani, hogy ajándék volt, vagy eladás?


pén. okt. 08, 2004 22:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: prepaid csomag eladása
Az, hogy a kártyák nem lettek aktiválva, az nem a Te bajod, hanem az eladóé, ugyanis az eladónak KELL minden esetben beaktiválni a kártyát.

Más dolog, hogy nem ajándékozva lett, hanem eladva, ami viszont az ÁSZF szerint nem igazán szabályos...


pén. okt. 08, 2004 21:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 95
Hozzászólás prepaid csomag eladása
Hali!

Egyik haverom pár évvel ezelőtt vásárolt 2 feltöltős csomagot telefonnal (1 Westel, 1 Pannon) hogy 1-2 ezer forinttal többért kapásból továbbadja.
Most megkeresték ez ügyben hivatalosan a szervek, hogy miként is volt ez a dolog.
Hallottatok már ilyenről? Amúgy régen nem úgy reklámozták ezeket a csomagokat hogy kitűnő ajándék lehetőség (még az elején). Szóval akkor mióta nem lehet eladni/elajándékozni? És mire számíthat vajon most? (Asszem azon bukott ki a dolog, hogy a kártyák nem lettek aktiválva.)


pén. okt. 08, 2004 21:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 31 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség