Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. okt. 10, 2024 9:19



Hozzászólás a témához  [ 42 hozzászólás ] 
Mobilban is jön a fapados 

Használnád a fapados szolgáltatást?
Igen 22%  22%  [ 15 ]
Nem 15%  15%  [ 10 ]
Az ártól függ 63%  63%  [ 43 ]
Szavazatok száma : 68

Mobilban is jön a fapados 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
Kanyarodjunk vissza a témához! EasyMobile az angol T-Mobile hálózatát használja, de lényegesen olcsóbban szolgáltat. :P

https://www.easymobile.com/selfcare/emc ... rices.html
http://www.t-mobile.co.uk/Dispatcher?pf ... ePlan=payg
+ egyéb díjak http://www.t-mobile.co.uk/Dispatcher?me ... arges_payg

EasyMobile
percdíj: 15 penny (6 penny június végéig)
sms belföld: 5 penny (2 penny június végéig)
sms külföld: 20 penny

T-Mobile
percdíj: 30penny
sms belföld: 10 penny
sms külföld: 20 penny


pén. márc. 18, 2005 19:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. aug. 14, 2004 18:50
Hozzászólások: 108
Hozzászólás 
john30 írta:
KillerBee írta:
john30 írta:
Én 31 elmúltam,de nem villogtam sosem a telefonjaimmal,a mostani Moto Mpx200-as tökéletesen megfelel,nem kell bele fényképező,se videófelvevő,vioszont amit tud, azt szinte maximálisan kihasználom (sd bele, mp3,full filmek,könyvek olvasása,mindezekhez a szükséges progik,pár játék-Doom,WormsWoldParty,Quake...).

Mondjuk,én is tapasztaltam hogy 14 éves gyerek nyakában ott lógott az S700as SE,biztosan profi videófelvételt csinál vele pl. a rajzóráról. :D

Szvsz:
-nálam az az alap,hogy ki mennyire használja ki a mobitelefonját,nem az, milyen legújabb-legdrágább mobillal villog valaki,közben felét sem tudja a telefonja tudásáról.
-ha valaki fiatalkorú,és ki tudja használni-ám vegyen (ha van rá pénze ) P910i-t is akár,de ha csak elérehetőség és sms kell,vegyen N3410-est.


Na igen ez az Szvsz hozzáfűzésed pont rám jellemző... kihasználom :)
Amúgy mpxem nekem is volt és nagyon zsír




KillerBee,ennek örülök.Nem az a lényeg,mid van,hanem hogy tudsz élni a lehetőségeivel.És ez nem csak a mobiltelefonokra érvényes (ezt mint vén róka mondom) :D


:D nem vagy te vén róka - egyébként mondom néha engem is idegesít ha egy nagytudású telefon mindössze kameraként van használatban


csüt. márc. 17, 2005 16:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
KillerBee írta:
john30 írta:
Én 31 elmúltam,de nem villogtam sosem a telefonjaimmal,a mostani Moto Mpx200-as tökéletesen megfelel,nem kell bele fényképező,se videófelvevő,vioszont amit tud, azt szinte maximálisan kihasználom (sd bele, mp3,full filmek,könyvek olvasása,mindezekhez a szükséges progik,pár játék-Doom,WormsWoldParty,Quake...).

Mondjuk,én is tapasztaltam hogy 14 éves gyerek nyakában ott lógott az S700as SE,biztosan profi videófelvételt csinál vele pl. a rajzóráról. :D

Szvsz:
-nálam az az alap,hogy ki mennyire használja ki a mobitelefonját,nem az, milyen legújabb-legdrágább mobillal villog valaki,közben felét sem tudja a telefonja tudásáról.
-ha valaki fiatalkorú,és ki tudja használni-ám vegyen (ha van rá pénze ) P910i-t is akár,de ha csak elérehetőség és sms kell,vegyen N3410-est.


Na igen ez az Szvsz hozzáfűzésed pont rám jellemző... kihasználom :)
Amúgy mpxem nekem is volt és nagyon zsír




KillerBee,ennek örülök.Nem az a lényeg,mid van,hanem hogy tudsz élni a lehetőségeivel.És ez nem csak a mobiltelefonokra érvényes (ezt mint vén róka mondom) :D


csüt. márc. 17, 2005 16:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. aug. 14, 2004 18:50
Hozzászólások: 108
Hozzászólás 
john30 írta:
Én 31 elmúltam,de nem villogtam sosem a telefonjaimmal,a mostani Moto Mpx200-as tökéletesen megfelel,nem kell bele fényképező,se videófelvevő,vioszont amit tud, azt szinte maximálisan kihasználom (sd bele, mp3,full filmek,könyvek olvasása,mindezekhez a szükséges progik,pár játék-Doom,WormsWoldParty,Quake...).

Mondjuk,én is tapasztaltam hogy 14 éves gyerek nyakában ott lógott az S700as SE,biztosan profi videófelvételt csinál vele pl. a rajzóráról. :D

Szvsz:
-nálam az az alap,hogy ki mennyire használja ki a mobitelefonját,nem az, milyen legújabb-legdrágább mobillal villog valaki,közben felét sem tudja a telefonja tudásáról.
-ha valaki fiatalkorú,és ki tudja használni-ám vegyen (ha van rá pénze ) P910i-t is akár,de ha csak elérehetőség és sms kell,vegyen N3410-est.


Na igen ez az Szvsz hozzáfűzésed pont rám jellemző... kihasználom :)
Amúgy mpxem nekem is volt és nagyon zsír


csüt. márc. 17, 2005 16:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Én 31 elmúltam,de nem villogtam sosem a telefonjaimmal,a mostani Moto Mpx200-as tökéletesen megfelel,nem kell bele fényképező,se videófelvevő,vioszont amit tud, azt szinte maximálisan kihasználom (sd bele, mp3,full filmek,könyvek olvasása,mindezekhez a szükséges progik,pár játék-Doom,WormsWoldParty,Quake...).

Mondjuk,én is tapasztaltam hogy 14 éves gyerek nyakában ott lógott az S700as SE,biztosan profi videófelvételt csinál vele pl. a rajzóráról. :D

Szvsz:
-nálam az az alap,hogy ki mennyire használja ki a mobitelefonját,nem az, milyen legújabb-legdrágább mobillal villog valaki,közben felét sem tudja a telefonja tudásáról.
-ha valaki fiatalkorú,és ki tudja használni-ám vegyen (ha van rá pénze ) P910i-t is akár,de ha csak elérehetőség és sms kell,vegyen N3410-est.


csüt. márc. 17, 2005 15:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. aug. 14, 2004 18:50
Hozzászólások: 108
Hozzászólás 
pampika írta:
arnyekxxx írta:
viszont sok 18éves ficsurnál láttam már überfaxa smartot... persze csak fényképezésre használva...


No igen...minap voltam bevásárolni,és poénból benéztem egy pláza gsm-be.Állt mellettem egy diák srác,ha volt 16,sztem sokat mondok.Nyakában lóg madzagon a K700-as tella.És kérdezi,hogy milyen telcsit tudnának neki ajánlani,ami ennél is többet tud??Az eladó szemrebbenés nélkül rávágja,hogy P900-as.A gyerek meg szó nélkül szedi szét a telefonját,hogy akkor kipróbálná.Domino kártyát be az új telcsibe és már nyomkodja is...
Biztos más is látott már ilyent,de ez a gyerek nem a nagymenő kategória tele fuxszal,nem volt nike bemutató baba sem,inkább egy alsó középosztálybeli átlag diáknak festett.Persze hiába magyarázta neki az eladó,hogy op.rendszer,meg telepíthető progik,meg wap,web,etc...őt csak az mp3 érdekelte.Az a telcsi 109k volt állítólag új állapotban.Kérdem én,hogy mi a frászt kezd egy ilyen kaliberű gyerek egy ilyen tudású telefonnal a villogáson kívül :?: És miből futja rá?Mert nem az a burzsuj sarj volt.

azt már nem is írom,hogy a fél éves 3650-em MAX. 20k-ért vette volna be úgy,hogy gyárifüggetlen,nokia garis...jah és az "usb-s bluetooth dongle" számára nem sokat mondott,bár kis magyarázkodás után kiderült,hogy neki is olyan van otthon :evil:


Én elég fiatal vagyok (pontosan 14) mégis i-mate Pocket PC-t használok, de én kihasználom amit tud, és nem villogásra van... és engem is néha idegesít amikor öcsém (aki meg 13) villog a buta E700-zal... szóval itt jön Macika igazsága a nagyobb férfiasságról :)


csüt. márc. 17, 2005 14:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás elindult...
http://www.easy.com/archive/10.03.05EMO.html

easyMobile launches
posted: Mar 10, 2005

Mobile company easyMobile.com, today launches in the UK – the most dynamic mobile market in Europe. The launch in UK will be followed by launches in 11 other key European markets. easyMobile.com will be first in UK to deliver real no-frills mobile services to consumers based on Internet only sales.
"We are very pleased to launch our service in the UK, and I fully believe British consumers will be thrilled to be pioneers as customers of easyMobile.com. Many customers prefer a service that is simple to buy and manage, and with clear and attractive tariffs. With our aggressive introduction offer of 9 pence for calls to all UK networks at any time and only 3p for texts to all UK networks we send a clear signal to the market that easyMobile is here to grow." says Frank Rasmussen, CEO of easyMobile.com UK.
"Rather than giving away mobile telephones, spending our customers money on high street shops, and excessive marketing campaigns, we intend to spend our time and money on providing our customers with competitive everyday tariffs and much better support and customer service than is currently available in the UK market," Mr. Rasmussen continues, "We have made it our mission to make a difference for customers that until now have been hunting for handset offers that has been wrapped into complex tariff plans and incomprehensible long term contracts".
"easyMobile.com firmly believes that if we can’t offer customers the best combination of quality, service and prices, customers should at all times be free to choose another operator without giving any notice," concludes Frank Rasmussen.
"It’s almost to the day one year since I met Frank Rasmussen (ez az a Rasmussen család?:))for the first time and we began planning for this launch. I’m thrilled to see this launch and yet another extension of the easy brand," says Stelios, serial entrepreneur and founder of the easyGroup, and continues "I am confident that the consumer will be thrilled with the combination of price and service offered by easyMobile. Moreover I think that is why Orange Personal Communications Services Ltd, the competitor owned by the France Telecom, is running so scared that they decided to take us to court over a spurious claim that we cannot use the color orange. I have been using this color for 10 years and I will not stop using it now for anyone. Let the battle commence!"
About easyMobile.com
easyMobile.com intends to bring mobile telephony services to customers that offer the best mix of quality, service and attractive prices. The service is modeled upon the hugely successful Danish mobile service launched in 2001 by Telmore - now owned by TDC. easyMobile.com is a partnership between the Danish telecoms operator TDC and the easyGroup founded by serial entrepreneur Stelios Haji-Ioannou.

For more information please visit: www.easyMobile.com


szer. márc. 16, 2005 0:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
az mp3 kérdésben talán az \"egybe van minden\" elvet meg tudom érteni, és mondjuk egy telefon méretü telefonnál teljesen ok /sl45.../ de azért hurcolni egy 3 telefon méretü dobozt naponta töltendö aksival 100e ftért, hogy egybe megkapjuk ugyanazt amit egy 20e ftos 80g-os telefonnal meg egy 30g-os a telefontol függetlenül müködö 10e alatti készülékkel is kényelmesen megkaphatunk... ágyuval verébre lövöldözés esete. Olyan mint aki azért megvesz egy P5-ös pc-t 20\'os tft monitorral azért, hogy megszerkesszen napi 2db egyoldalas dokumentumot.


szer. dec. 01, 2004 16:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
én is mesélek:

Barátnőm svájci rokonai évente jönnek látogatóba. Mivel félnek, hogy lopnának tőlük (vagy csak izlésük más) tréningruhába, vagy nem túl divatos ruhában közlekednek. De van egy böszme nagy Jaguárjuk :lol:

Bementek az egyik ismert magyar szállodába, hogy ebédelnének, mire az étterem mester közli velük, hogy nincs hely
-hát jó - mondták, és kimentek az épület elé, bezsálltak a jaguárba...
szó szerint utánuk rohant az előbbi ürge, hogy millió elnézést, de van hely, etc.

Summa summarum az öltözködés számít, ez nem is baj. Csak az a csili-vili amit egyesek öltözködés alatt művelnek...


szer. dec. 01, 2004 15:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Off
Egyébként hogy mennyire a külsőségek számítanak sok helyen, arra egy jó példa:
nyáron céges csodakocsival nyakkendőben, ingben, szövetgatyóban beálltam benzinkúthoz tankolni. Még le se állítottam a motort, a kutas már szinte körbeugrált, hogy mivel szolgáljon ki. Másnap ugyanahhoz a kúthoz mentem farmerban anyám Ignis-ével, ugyanaz a kutas kb. le se ****, vissza se köszönt :roll:


szer. dec. 01, 2004 12:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Voda reklámban az emberke egy ősöreg kihajtható antennás ericssonra kérdi, hogy "Szerinted ez gáz?" :)
Szoktam mozogni igen pénzes emberek körében (szerencsére nagyon ritkán) és van akinek még 198-as rxonja van. Neki elég azt mondja. SMS - az meg mi? Mondjuk úgy, hogy egy nagy építőipari cég tulaja az illető :)
De saját tapasztalatom is az, hogy amíg csóró az ember (értsd max ösztöndíjból él) addig a lehető legmenőbb cuccok kellenek neki, amint van rendes fizetése és a teló munkaeszköz lesz ez a "divat" megdől és a teló cserélődik valami praktikusabbra :) Az S45(i) és én nagyon jól megvoltunk 2 évig, de már kezdett haldoklolni az akksija és a voda is felkínáta a 6220-ast 2xezer forintért, ezért váltottam. (akkoriban még 70k körül volt ez) Ha most kellene telót vennem az elsődleges szempont a beszédidő lenne! Aztán a méretek, majd a funkcionalitások. Anno a beszédidő volt a legutolsó szempont ;)
nah de hogy on legyen:
a helyzet az, hogy a nagyobb üzletemberek kapnak olyan kedvezményt, hogy 1-2Ft miatt nem fog váltani! Még most a számhordozás korában is van sok olyan cég, aki nem vált, mert ugyan drágábban kapja most a dolgokat, de a kialakult kapcsolatot nem akarja felrúgni.
Szóval mindezekből kiindulva most úgy látom, hogy megintcsak a szegényebb réteg járna jól vele (ami nem is baj) és ez egy újabb plusz kártya lesz :) Lassan 5-6 mobillal fognak már rohangálni ;)


szer. dec. 01, 2004 12:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
alorinc írta:
Nem tünik fel, hogy a szegény emberek öltöznek sznobként. Miért, mert a fizetésük annyi amit nem érdemes befektetni, inkább elköltik, plázákba járnak és villognak. Aki tényleg jól keres az nem ad sokat erre. (ez tapasztalat, és az én véleményem, mielőtt megcáfoltok)


Bizony, én is ezt látom egyre többször.
Én mondjuk nem keresek jól, viszont rohadtul nem adok a látszatra sem (például van két farmerom meg felsőm hozzá és azokat szó szerint szétszakadásig hordom, cipőt 7-8 évente veszek, telelfon a jó öreg R520m, stb). Ráadásul kb. 10 évvel fiatalabbnak nézek ki a koromnál. Így aztán időnként bankban vagy áruházban nagyobb vásárláskor meg szoktak lepődni, amikor előveszem a brifkót :)


szer. dec. 01, 2004 11:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
alorinc írta:
arnyekxxx írta:
Én azt nem tudom a pinduri kis agyammal felfogni, hogy akinek az mp3 olyan fontos az miért nem vesz egy 7e Ftos mp3 lejátszot, bele 9e-ért egy 256os sd karit oszt kész. mi a fenének kell 1 szerencsétlen telefonba beeröszakolni.


Mert nem kell külön hordozni és mindkét zsebedre figyelni a buszon. Tudom kivétel vagyok, de az én SL45-m 15e Ft-ot ér, plusz MMC kártya és egész jól megvagyunk.

Egyébként én sem értem, miért kell 70eFt-ért telefont venni, amikor amire használjuk az 15ből kijön. (Ezért flame lesz: olyan mint WV-t, Lanciat, etc-t venni Suzuki helyett: mindkettő gurul és elvisz bárhova)


VW - Volkswagen :wink:


szer. dec. 01, 2004 9:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Sztem egy mondattal megmentelek.

Mindenki vegyen a maga igényei szerint telefont és ne érdekelje, milyen van a másiknak, ha megfelel, az, ami van. Ennyi.


szer. dec. 01, 2004 9:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Én azt nem tudom a pinduri kis agyammal felfogni, hogy akinek az mp3 olyan fontos az miért nem vesz egy 7e Ftos mp3 lejátszot, bele 9e-ért egy 256os sd karit oszt kész. mi a fenének kell 1 szerencsétlen telefonba beeröszakolni.


Mert nem kell külön hordozni és mindkét zsebedre figyelni a buszon. Tudom kivétel vagyok, de az én SL45-m 15e Ft-ot ér, plusz MMC kártya és egész jól megvagyunk.

Egyébként én sem értem, miért kell 70eFt-ért telefont venni, amikor amire használjuk az 15ből kijön. (Ezért flame lesz: olyan mint VW-t, Lanciat, etc-t venni Suzuki helyett: mindkettő gurul és elvisz bárhova)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára alorinc szer. dec. 01, 2004 15:45-kor.



szer. dec. 01, 2004 9:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
pampika írta:
arnyekxxx írta:
viszont sok 18éves ficsurnál láttam már überfaxa smartot... persze csak fényképezésre használva...


ez a gyerek nem a nagymenő kategória tele fuxszal,nem volt nike bemutató baba sem,inkább egy alsó középosztálybeli átlag diáknak festett:evil: [/size]


Akkor ő tényleg gazdag lehetett. Nem tünik fel, hogy a szegény emberek öltöznek sznobként. Miért, mert a fizetésük annyi amit nem érdemes befektetni, inkább elköltik, plázákba járnak és villognak. Aki tényleg jól keres az nem ad sokat erre. (ez tapasztalat, és az én véleményem, mielőtt megcáfoltok)


szer. dec. 01, 2004 8:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Where no man has gone before...
Hozzászólás 
Off: Én az mostani telefonomat is saját pénzből vettem. (T610) Ami viszont engem is nagyon idegesít, hogy a korosztályomban megsokasodott a P900/800-ak száma! Engem már többször kérdeztek miért nem veszek
P900-at. Egyszerű: Minek vegyek egy olyan telefont amiben a funkciók 50%-át a büdös életben nem használom ki, míg egy K700-ba vagy egy 6600-ba minden megevan ami nekem kell.
A másik dolog a telefon mérete! Hát nem éppen farmerzsebre lett tervezve, és a mérete sem kismiska. Amin pedig végképp kiakadtam az a tudatlanságuk. Kedves osztálytársam az istennek nem akarta nekem elhinni hogy a 3650-ben cserélhető MMC memóriakártya van ,míg szét nem szedtem és meg nem mutattam neki.


szer. dec. 01, 2004 5:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Én azt nem tudom a pinduri kis agyammal felfogni, hogy akinek az mp3 olyan fontos az miért nem vesz egy 7e Ftos mp3 lejátszot, bele 9e-ért egy 256os sd karit oszt kész. mi a fenének kell 1 szerencsétlen telefonba beeröszakolni.

Mert egy 7e-Ft-os mp3 lejátszótól nem lesz duplaakkora a férfiassága. Még ha 512 MB-os kártyát vesz bele, akkor sem.
Ellenben egy 110.000-es telótól már sokkal inkább. :D


szer. dec. 01, 2004 3:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Én azt nem tudom a pinduri kis agyammal felfogni, hogy akinek az mp3 olyan fontos az miért nem vesz egy 7e Ftos mp3 lejátszot, bele 9e-ért egy 256os sd karit oszt kész. mi a fenének kell 1 szerencsétlen telefonba beeröszakolni.


szer. dec. 01, 2004 0:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1341
Tartózkodási hely: Inzell
Hozzászólás 
Eleg sok felesleges hsz szuletett mar a forumban az ilyen hirtelen smartphone vasarlasbol...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Salamander szer. dec. 01, 2004 18:23-kor.



szer. dec. 01, 2004 0:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
viszont sok 18éves ficsurnál láttam már überfaxa smartot... persze csak fényképezésre használva...


No igen...minap voltam bevásárolni,és poénból benéztem egy pláza gsm-be.Állt mellettem egy diák srác,ha volt 16,sztem sokat mondok.Nyakában lóg madzagon a K700-as tella.És kérdezi,hogy milyen telcsit tudnának neki ajánlani,ami ennél is többet tud??Az eladó szemrebbenés nélkül rávágja,hogy P900-as.A gyerek meg szó nélkül szedi szét a telefonját,hogy akkor kipróbálná.Domino kártyát be az új telcsibe és már nyomkodja is...
Biztos más is látott már ilyent,de ez a gyerek nem a nagymenő kategória tele fuxszal,nem volt nike bemutató baba sem,inkább egy alsó középosztálybeli átlag diáknak festett.Persze hiába magyarázta neki az eladó,hogy op.rendszer,meg telepíthető progik,meg wap,web,etc...őt csak az mp3 érdekelte.Az a telcsi 109k volt állítólag új állapotban.Kérdem én,hogy mi a frászt kezd egy ilyen kaliberű gyerek egy ilyen tudású telefonnal a villogáson kívül :?: És miből futja rá?Mert nem az a burzsuj sarj volt.

azt már nem is írom,hogy a fél éves 3650-em MAX. 20k-ért vette volna be úgy,hogy gyárifüggetlen,nokia garis...jah és az "usb-s bluetooth dongle" számára nem sokat mondott,bár kis magyarázkodás után kiderült,hogy neki is olyan van otthon :evil:


kedd nov. 30, 2004 23:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Én csak egy komoly üzletembert ismerek /márha egy 100millios vállalkozás komolynak számit/ na ott a nagyfönök egy N3410est a kifönök RXon R600at használ.... ja meg a vállalkozáson kivüli broker fiuk egy N6210-et.... viszont sok 18éves ficsurnál láttam már überfaxa smartot... persze csak fényképezésre használva...


kedd nov. 30, 2004 22:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
http://www.vodafone.hu/vodafone/bemutatkozas.html

A VODAFONE BEMUTATKOZÁSA
A Vodafone magyarországi leányvállalata a Vodafone Magyarország Rt. a hollandiai székhelyű Vodafone International Holdings B.V. (90%) és az Antenna Hungária Rt. (10%) vegyes vállalata.

Természetesen jogilag a holland holding a tulajdonos, de azon keresztül az angol központé minden részesedés. :)


kedd nov. 30, 2004 20:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Macika írta:
Mondjak még ilyet?
T-mobile - Nemzetközi tulajdon
Pannon GSM - Norvég tulajdon (>75%-ban)
Vodafone - Holland tulajdon (90%-ban)
:D


Izé.. Nem inkább angol az a holland?


kedd nov. 30, 2004 19:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Én egy komoly üzletembert ismerek. aki tényleg komoly. (A kreatív szakmában nehéz ilyeneket találni...)

Ő egy 6310i-vel és egy 9210i-vel nyomja. Emellett van egy 1kg-s subnotebookja. Az első kettő éjjel- nappal és a wc-n is nála. Az üzelti vonala a 6310i-ben lévő sim, a családi/ magán pedig a 9210i-ben van.


kedd nov. 30, 2004 19:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
logengab írta:
djsms írta:
pampika írta:
Sztem ez tök jó!Valszeg kicsit nehezebben mennének bele a mostani szolgáltatók,de ha létrejönne,azt szívesen venném :wink:

Az emberek jó része úgy se nagyon használja a sok extra dolgot(ha egyáltalán tudja,hogy léteznek),így itt szvsz lenne piaca.

főleg üzleti körökben! Igen sok cég kizárólag telefonálásra használja a mobilt is.

Hát én egy (modern)üzletembert egy p900assal vagy egy xda fazonú telcsivel képzelném el aki a kocsijába netezik (pl tözsdét nézi vagy vmi ilyesmi) ja meg az üzetemberek is küldenek mms-t :D

Igen, ez a sztereotípia. A valóság azonban az, hogy a KOMOLY üzletemberek szinte kivétel nélkül hívásra használják, az elérhetőség az elsődleges számukra. Nekik a naptáruk nem a teelfonban van, hanem külön ember, a titkár(nő) kezeli. :D
AZOK, akik KOMOLY üzletembernek AKARNAK látszani, azok vesznek csilivili, óriási tudású készülékeket! ÉS vakítanak vele a látszatra adók között.


kedd nov. 30, 2004 18:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 24, 2004 17:17
Hozzászólások: 879
Hozzászólás 
djsms írta:
pampika írta:
Sztem ez tök jó!Valszeg kicsit nehezebben mennének bele a mostani szolgáltatók,de ha létrejönne,azt szívesen venném :wink:

Az emberek jó része úgy se nagyon használja a sok extra dolgot(ha egyáltalán tudja,hogy léteznek),így itt szvsz lenne piaca.

főleg üzleti körökben! Igen sok cég kizárólag telefonálásra használja a mobilt is.

Hát én egy (modern)üzletembert egy p900assal vagy egy xda fazonú telcsivel képzelném el aki a kocsijába netezik (pl tözsdét nézi vagy vmi ilyesmi) ja meg az üzetemberek is küldenek mms-t :D


kedd nov. 30, 2004 17:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 10:17
Hozzászólások: 1096
Tartózkodási hely: A bőrömben vagyok állandó jelleggel.
Hozzászólás 
dynax5 írta:
Nézzük mivel jár a fapados, költségcsökkentő staratégia:
-Kevés alkalmazott
-relatív nagy profit öszpontosul kevés ember kezében


Marx elmélete (az osztályharcról) még mindig hat! :lol:


kedd nov. 30, 2004 17:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
dynax5 írta:
...az üzletben elköltött pénz egyenesen vándorol egy más országba...

Mondjak még ilyet?
T-mobile - Nemzetközi tulajdon
Pannon GSM - Norvég tulajdon (>75%-ban)
Vodafone - Holland tulajdon (90%-ban)

:D


kedd nov. 30, 2004 17:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Egyébként Angliában már van hasonló:
Az egyik a "Virgin Mobil", a másik a "Fresh".
Bár ők inkább virtuális szolgáltatók. Nekem is Virgin pre-pay kártyám van.


kedd nov. 30, 2004 15:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Mivel magamon kivül /aki kökeményen használom a wapot/ senkit nem ismerek a személyes ismeretségi körömben aki a telefont telefonáláson és sms-en kivül másra is használná, igy szerintem sikeres lehetne egy ilyen szolgáltatás. Én nem használnám de csak a wap miatt. Az meg nekem nem jo érv egy drága fullos szolgáltato mellett, hogy a sohasem haszált és drága szolgáltatások fenttartásához milyen jo hogy sok alkalmazottat tartanak. Szerintem épeszü juzer csak azért, hogy a szolgáltatoja minöl több embert alkalmazzon nem akarhat drágább szolgáltatást igénybe venni. Emiatt fájjon a drága és számomra felesleges szolgáltatásokat kinálo cégek feje... Nam fogok csak azért mms-t küldeni meg dallamcsengöre elöfizetni, hogy nekik meglegyen az extraprofit. Szerintem.


kedd nov. 30, 2004 15:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
dynax5 írta:
djsms írta:
gondolod pont ezért fog csődbemenni a magyar gazdaság? :)


Nem. Ez egy példa volt. De azt látni kell, hogy egyre kevesebb embert alkalmaznak a "fapados" cégek.
Szerintem hosszú távon nem lesz jó ha minden árut és szolgáltatást ebben a rendszerben kaunk meg. Mint mondtam: az árrés szépen lassan visszakúszik, marad a szálkás fapad.

Mi értelme olcsó percdíjakért könyörögni amikor szinte mindenki kifizet egy-egy újabb telóra súlyos tízezreket!?!? (60-70.000 Ft !!!)
Kiszámolta már valaki hogy mennyit lehetne beszélni ennyi pénzből?
A mobitelefon ma már nélkülözhetetlen. Akinek nincs, egyértelmű hátrányban van azokkal szemben akiknek van. Nem azon kéne agyalni, hogy miként lehetne a legkevesebbet rá költeni ha más úgy is kell? :?
Én valahol itt kezdeném el.
Tudom most úgy tűnik hogy ellentmondok önmagamnak. Pedig nem! A hangok is mondják! :D :D

oké, olcsóbb telefonálás, x mennyiségű kiáramló tőke. De! Az olcsóbb telefonálásnak köszönhetően nagyonn profit más területeken, teszemazt külföldi tőke beáramlása sok x mennyiségben! :)


kedd nov. 30, 2004 14:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
djsms írta:
gondolod pont ezért fog csődbemenni a magyar gazdaság? :)


Nem. Ez egy példa volt. De azt látni kell, hogy egyre kevesebb embert alkalmaznak a "fapados" cégek.
Szerintem hosszú távon nem lesz jó ha minden árut és szolgáltatást ebben a rendszerben kaunk meg. Mint mondtam: az árrés szépen lassan visszakúszik, marad a szálkás fapad.

Mi értelme olcsó percdíjakért könyörögni amikor szinte mindenki kifizet egy-egy újabb telóra súlyos tízezreket!?!? (60-70.000 Ft !!!)
Kiszámolta már valaki hogy mennyit lehetne beszélni ennyi pénzből?
A mobitelefon ma már nélkülözhetetlen. Akinek nincs, egyértelmű hátrányban van azokkal szemben akiknek van. Nem azon kéne agyalni, hogy miként lehetne a legkevesebbet rá költeni ha más úgy is kell? :?
Én valahol itt kezdeném el.
Tudom most úgy tűnik hogy ellentmondok önmagamnak. Pedig nem! A hangok is mondják! :D :D


kedd nov. 30, 2004 14:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
gondolod pont ezért fog csődbemenni a magyar gazdaság? :)


kedd nov. 30, 2004 13:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
pampika írta:
Sztem ez tök jó!Valszeg kicsit nehezebben mennének bele a mostani szolgáltatók,de ha létrejönne,azt szívesen venném :wink:

Az emberek jó része úgy se nagyon használja a sok extra dolgot(ha egyáltalán tudja,hogy léteznek),így itt szvsz lenne piaca.


Kövezettek meg érte de én nem örülök ennek a "fapados" trendnek.
Nézzük mivel jár a fapados, költségcsökkentő staratégia:
-Kevés alkalmazott
-relatív nagy profit öszpontosul kevés ember kezében
-szolgáltatások színvonalának erős csökkenése

Az elsőt mindenki érti: kevesebb munkahely, makrogazdasági szinten romló folyamatok.
Az alkalmazottak nélküli cégekben óriási az egy főre eső bevétel, kevés munka árán nagy haszon. Kis állóanyag-igény, maximáli támaszkodás az internetre.
Off:
A L..l áruházlánc kinek lesz jó? A tulajdonosnak biztos, magyar áru ritka lesz benne mint a fehér holló, az üzletben elköltött pénz egyenesen vándorol egy más országba, ellenszolgáltatás nélkül!! (kevés alk, stb...)
Először teccik mindenkinek, olcsóság van, hurrá! De mi lesz 20-40 év múlva?
ON:
Az árrés szépen visszakúszik a "zsíros" kategóriába, maradt a fapados kiszolgálás....


kedd nov. 30, 2004 12:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ez azokban az orszagokban ok ahol mar ott a 3G es az elofizetoknek is sokkal nagyobb resze veszi igenybe a multimedias szolgaltatasokat. De nalunk a nagy tobbseg meg mindig "csak" telefonal a mobiljan.
Ezt tuti nem engednek itthon a szolgaltatok. Itt meg minden a percdijjakrol szol, nem az extrakrol.


kedd nov. 30, 2004 11:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
djsms írta:
főleg üzleti körökben! Igen sok cég kizárólag telefonálásra használja a mobilt is.


Igen,erre is gondoltam.Csak aztán gondoltam,hogy majd jön 1-2 multimédiacsillivilli megszállott,aki majd jól megmondja,hogy egy üzletember nem üzletember kamerás,netes telefon nélkül :twisted: :lol:


kedd nov. 30, 2004 10:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
pampika írta:
Sztem ez tök jó!Valszeg kicsit nehezebben mennének bele a mostani szolgáltatók,de ha létrejönne,azt szívesen venném :wink:

Az emberek jó része úgy se nagyon használja a sok extra dolgot(ha egyáltalán tudja,hogy léteznek),így itt szvsz lenne piaca.

főleg üzleti körökben! Igen sok cég kizárólag telefonálásra használja a mobilt is.


kedd nov. 30, 2004 10:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Sztem ez tök jó!Valszeg kicsit nehezebben mennének bele a mostani szolgáltatók,de ha létrejönne,azt szívesen venném :wink:

Az emberek jó része úgy se nagyon használja a sok extra dolgot(ha egyáltalán tudja,hogy léteznek),így itt szvsz lenne piaca.


kedd nov. 30, 2004 10:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Itt ezt nem engednék meg szerintem. A Panninál ott a Happy mint fapados. :)


kedd nov. 30, 2004 10:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás Mobilban is jön a fapados
A TDC és az EasyJet légitársaság tulajdonosa fapados mobilszolgáltatást indít Nagy-Britanniában.

Dánia vezető mobilszolgáltatója, a TDC tegnap bejelentette, hogy viszonteladási megállapodást kötött a Nagy-Britanniában mobilhálózatot működtető T-Mobile International AG-val, a Deutsche Telekom mobilszolgáltatójával, ami lehetővé teszi, hogy jövő márciusától easyMobile néven olcsó mobilszolgáltatást nyújtson a szigetországban. A megállapodás pénzügyi részleteit nem hozták nyilvánosságra.

Az úgynevezett Telmore koncepción alapuló szolgáltatás lényege, hogy egyszerű, átlátható tarifarendszeren alapul, rugalmasan alkalmazható és a marketingköltségei alacsonyak. Az előfizetők csak SIM-kártyát kapnak, amely nem jár sem készülékvásárlási kedvezménnyel, sem előfizetési díjjal. A SIM-kártyát az internet útján lehet megrendelni és ugyanígy lehet beszélgetési időt vásárolni. A cég nem üzemeltet drága márkaboltokat.

A TDC a viszonteladási megállapodás értelmében a T-Mobile nagy-britanniai hálózatát használhatja, kizárólag telefonálásra, valamint SMS-ek küldésére és fogadására. A cég más piacot céloz meg, mint a szolgáltatók többsége az utóbbi időben, azaz nem kínál internet-hozzáférést és kameraalapú szolgáltatásokat. A dán cég augusztus 10-én kötött megállapodást az "easy" márkanév használatáról a brit easyJet fapados légitársaság tulajdonosával, az easyGrouppal, ami lehetővé teszi, hogy 12 európai országban easyMobile néven mobilszolgáltatást indítson. Stelios Haji-Ioannou, az easyJet alapítója már hosszú ideje tervezte, hogy a légi közlekedésben már elterjedt fapados szolgáltatások megfelelőjét a mobiltelefóniában is megvalósítja. Ehhez kapóra jött, hogy Dániában igen népszerű a már egy ideje alkalmazott Telmore koncepció: a piaci részesedése négy év alatt 10 százalékra nőtt.

Forrás:
http://it.news.hu/rios3_content.php?mod=10&id=10062


kedd nov. 30, 2004 10:25
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 42 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség