Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. okt. 05, 2024 16:22



Hozzászólás a témához  [ 949 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Következő
Vegas Video szekció! 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Sziasztok

Lenne egy kis gondom a vegas 5-el.
Miért van az, hogy: berakok egy videó részletet - kivágok egy pár másodperces rész a közepébõl – erre a kivágott részre ráhúzok egy MEDIA FX-et és ez rátelepszik az egész videóra. Hogyan lehetne megoldani, hogy csak a kivágott részre rakja fel az efektet?
Próbáltam, hogy: ugyanazt a videót beraktam ismét, hogy duplán legyen, de hiába mert ezen azonnal rajta van az efekt.

Az 5.1-es dolog is megoldatlan.


szer. feb. 16, 2005 13:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hellóztok!

Bocsi, hogy nem olvasom végig a topicot, most nincs időm sajnos. :(
Szóval kéne nekem egy magyar leírás a vegas-hoz, mert az 500 oldalas angol dokumentációt nincs kedvem szótárral lefordítgatni.

Segítségeteket köszi előre is.


kedd feb. 15, 2005 17:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Sziasztok

Elkezdtem munkálkodni a Vegas 5.0-val. Ez egy szuper kis program. Nagyon tetszik.
Viszont nem tudom, hogyan lehetne 5.1-es hangot keverni. Vagy sima sztereó jelbõl vagy külön efekt hangok hozzáadásával csatornánként. Például a hátsó bal csatornán megszólal egy
hang majd egy másik hang a jobb oldalon.( vagy bármilyen efekt ) Ezzel a programmal meglehet ezt oldani vagy külön program kell hozzá??
Csináltam már egy pár bringás videót, de szeretnék haladni a korral :D
és ezeket 5.1-es hanggal készíteni. Van erre megoldás?


kedd feb. 15, 2005 14:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Kamera
Köszi Andreas!
Nekem szemcsézettségi problémám van, a tisztító kazettáról nem hallottam jókat pl. túl kemény szalag, erősen koptatja a fejet.


vas. feb. 13, 2005 22:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
AGyurma írta:
A Movie Studio sokkal egyszerűbb mint a Vegas. Szinte minden előre beépített, így rövid ismerkedés után nagyon praktikusan, gyorsan lehet vele szerkeszteni.
Az eddigi legjobb egyszerű (alap) videó szerkesztő amit eddig láttam, messze meghaladja a Pinnacle és az Ulead szintén alap programjait.


Akkor a moviestudióval kezdem..

Köszi!!


szomb. feb. 12, 2005 0:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
A Movie Studio sokkal egyszerűbb mint a Vegas. Szinte minden előre beépített, így rövid ismerkedés után nagyon praktikusan, gyorsan lehet vele szerkeszteni.
Az eddigi legjobb egyszerű (alap) videó szerkesztő amit eddig láttam, messze meghaladja a Pinnacle és az Ulead szintén alap programjait.


pén. feb. 11, 2005 22:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 92
Hozzászólás Re: Kamera
Hullamoso írta:
Lehet hogy nem teljesen ebbe a topikba tartozik, de azért megkérdeznélek titeket, hogy milyen eszközöket használtok kamera karbantartásra, tisztitásra?


Egy mikroszálas kendő és egy 'Optipolar' feliratú pumpás spray a lencse tisztításához és egy Panasonic Mini DV Digital Video head cleaner kazetta. (ezt még csak 1x használtam, akkor is feleslegesen, mert kiderült hogy más ok miatt 'kockázott' a kamera)


pén. feb. 11, 2005 18:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
HEllo!

Tudja-e valaki azt hogy mi a különbség a Vegas és a Moviestudio között?

Korábban felvett rövidfilmeket szeretnék vágdosni, effektezi.

Kérem hogy ajánljatok pár olyan plug-in nevet amivel olyan képet tudok készíteni mint mondjuk egy Chaplin-film.

Sokszor lehet látni a tv-ben amikor pl. egy hollywoodi filmkészítést mutatnak be és a kép picit másmilyen (élesebb talán?) mint a végleges filmen.Remélem érthető. :roll: Milyen effekt az?

Köszi!


pén. feb. 11, 2005 1:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Kamera
Lehet hogy nem teljesen ebbe a topikba tartozik, de azért megkérdeznélek titeket, hogy milyen eszközöket használtok kamera karbantartásra, tisztitásra?


pén. feb. 04, 2005 7:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 26, 2005 15:59
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hullamoso!

Köszi!
Próbálkozom.

Üdv.


csüt. feb. 03, 2005 16:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás 
1. A Vegas letölthető, a topic első oldalán található linkről ( az okosságot hozzá több helyen is megtalálhatod)
2. Tudtommal nincs magyar nyelvű leírás hozzá (sajnos!), de a kezelése elég egyszerű, könnyen tanulható


kedd feb. 01, 2005 10:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 26, 2005 15:59
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Szia Mindenki!

Vettem egy Sony DCR-TRV255-ös digitális kamerát. Kaptam hozzá egy Sony Picture Package nevű szörmedvényt, amivel csak és kizárólag CD-re lehet kiírni a felvett anyagot. Vinyóra csak zenei aláfestéssel és a zeneszám hosszának megfelelő időtartamig menti a felvett anyagot. Ráadásul montázsokkal nyomja tele. (Agyrém!!!) Van már 5 órányi anyagom, és nem tudom kiírni, illetve szerkeszteni.

Ajánlották a Vegas Video Studio szoftvert. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem és kérésem:
1) Egyáltalán letölthető-e valahonnan, és ha igen, akkor honnan? (akár időben limitált verzió is érdekelne)
2) Használható magyar leírást találok-e hozzá?

Próbálkoztam már többféle progival. de egyelőre egyiket sem tudtam rávenni, hogy "vegye" észre a géphez csatlakoztatott kamerát. (USB-n keresztül.)
Kezdem feladni a reményt, hogy valaha is ki tudom írni a saját felvételeimet.

Előre is köszi a segítséget!!


szer. jan. 26, 2005 16:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Köszönöm a tippeket!!! Már nagyon hiányzott. Meg fogom köztük találni azt, ami éppen kell. :lol:


szer. jan. 19, 2005 22:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 

Ezek bizony jól jönnek!
Füleg az utólsó. mert le is tölthető..Csemegeként én is csatolok.
http://www.samplenet.co.uk/listsamples.cfm
http://www.koumis.com/soundfx.htm
free sound effects sfx.Mostmár lehet bogarászni. :D


szer. jan. 19, 2005 19:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
A következő címeken nézz körül!
http://www.echovibes.com/
http://www.sound-effects-library.com/free/mp3.html
http://www.jushhome.com/SoundBunker/


szer. jan. 19, 2005 14:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
NAGYON köszönöm!
Még egy kérdés: hol tudnék használható hang effekteket vadászni? Hol találok valami nagyobb gyűjteményt, amit le is tudok tölteni?


szer. jan. 19, 2005 11:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
Kijelolod a mar kesz klipeket, es nyomsz egy G-t (group).
Ekkor egy csoportként kezeli a vegas őket, és csak az U gomb megnyomasa utan tudod ismét kulon mozgatni oket.


szer. jan. 19, 2005 10:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Azt hiszem, nem lehet megcsinálni, ugye?


szer. jan. 19, 2005 8:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Azonos időben, egy helyen, több kamerával készített felvételeket tettem egymás alá, pontosan szinkronizáltam őket időben egymással, így most tudnám váltogatni a képet közöttük. Időben előtte és utána visont még lenne vágni és szerkeszteni valóm, de attól félek, hogy "bemozdítom" valamelyik sávot, és akkor ugrott a munkám. Hogyan tudom a már készre szerkesztett részleteket egymáshoz képest fixálni, és a többi részt szerkeszteni? Érthető voltam?


kedd jan. 18, 2005 21:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
"videomajer"!
Ha a DVD-re szeretnéd rátenni a dátumot feliratként, külön megteheted,hogya kamera álltal kiírt időt felírod,vagy,ha analógként viszed be a jelet és a kamerával kiíratod a dátumot.Ugyanis a firewire kábelen keresztül az adat nem jelenik meg.VAN EGY MEGOLDÁS! Ha nem a Vegassal,hanem az Ulead Mediastudió pro-val kapcure-ls és a vágást vele végzed.Ugyanis az meghadja az eredeti dátumot.De csak akkor marade meg,ha a végén a Dv kazira írod vissza.Neked egyébként annyira fontos,hogy minden másodpoerc dátumozva legyen?


kedd jan. 18, 2005 16:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Ksv!
Sajnos azt én is észre vettem, hogy az eredeti dátumot felül írja a rendelésnél a Vegas. De én arra keresek megoldást, hogy a szerkesztett anyag továbra is megőrizze (ha nem is látható módon) a felvétel eredeti dátumát.
Ugyanis gondoltam egy őrültet és a DVD kovertálás elött az ...AVI file-ból
kiveszem a DVSubmaker programmal az időkódot és csinálok belőle egy SUB filet, amit a DVMaestro segítségével behelyezem a film alá mint felirat.
Ennek előnye, hogy hosszú évek múlva is megtudom nézni a DVD -n lévő home-video felvételének idejét és akár egy gomb nyomással el is tudom tüntetni.


kedd jan. 18, 2005 16:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
Helló"AGyurma!
Ez a prerendelésnél gyült fájl már a 4-es verziónál is megvolt.
Mint ahogy Mrt is írja,hogy a File/properties-be keress egy másik helyet én pl. nyitootam egy Vega temp könyvtárat amit amikor a renderelés kész utána törlöm,ha már nincs rá szükségem.
videomajer!
Az időt sosem írta ki csak a time kódot.A szalagra visszaírt időt a számítógéped aktuális ideje alapján írja ki a szalagra.Ezáltal az eredeti idő kiírás tényleg elvész.


hétf. jan. 17, 2005 13:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Szevasztok!
Örülök, hogy újra éledt a topic.
Mindjárt lenne egy kérdésem. Hogy lehet megtartani szerkesztés után is az eredeti felvétel dátumát? Ugyanis a rendereléskor az eredetit felülírja a Vegas az éppen akkor aktuális időre. Tud valaki valamilyen módszert az eredeti megtartására.
Egy kis csemege új pluginekből: http://www.vasst.com/training/Vegasplugs.htm


hétf. jan. 17, 2005 11:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Súgóban találtam, a prerendered fájlokról:
"Each prerendered section will consist of no more than 300 frames (approximately 40 megabytes). Because selective prerendering creates multiple files, minor editing on the timeline will not invalidate all of your prerendered video—only the sections you modify will need to be rerendered. "
Tehát amikor fent húzza a kis csíkokat, akkor nekem 44 MB-os fájlokat kreál, aztán a végén, amikor befejeztem a - mondjuk a szalagra való -visszamentést, meg nem törli ki az ideiglenes fájlokat.


hétf. jan. 17, 2005 10:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Köszi! Átállítom egy másik könyvtárba, így talán nem fogom elfelejteni gyakrabban ellenőrizni. Végül is gond nem volt, csak ellenőrizetlenül foglalta a helyet a merevlemezen.
Azért most elgondolkodom, hogy miért termeli ezt a sok "szemetet". Rengeteg file 44 MB-os volt, de voltak 1,3 GB-ak is.


hétf. jan. 17, 2005 10:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
Állítsd máshova a prerendered files foldert!
File/properties.
Ez volt a gond?


hétf. jan. 17, 2005 7:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Mivel ez a topic indított el a Vegas-os pályafutásomban, nem akarok hűtlen lenni, itt is megkérdem, nem csak az "index"-en (Bár valószínűnek tartom, hogy ugyanazok olvassák itt is, ott is.):
Nektek is teleszemeteli a Vegas 5 a következő könyvtárat?
C:Documents and Settings"Saját profilod"Application DataSonyVegas5.0
Nem értettem miért nincs szabad hely a vinyón, elkezdtem keresni és 6,2 GB "prerendered" file-t találtam a fenti könyvtárban. Elképedtem.
Más is tapasztalt már ilyet?


vas. jan. 16, 2005 20:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
Helló !
Váletlenül lehagytam egy f betüt a végéről hisz pdf formátumban van! :D


vas. jan. 16, 2005 9:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
Itt van az összehasonlító táblázat akit érdekel!
http:// www.pinnaclesys.com/WebVideo/liquidedit ... English(US)/doc/Detailed_Software_Comparison.pd :shock:


vas. jan. 16, 2005 9:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nehogy már feledésbe merüljön ez a topik!!
Találtam egy összehasonlító oldalt.Mit szóltok hozzá?Azt hiszem, hogy az Adobe premierrel szemben elég jól áll.Sajnos a Hollywood fx-et még mindig nem fogadja.Jó lenne, ha végre ezzel is múködne.


vas. jan. 16, 2005 9:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 22:02
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok!
Használt már vki batch render script-et? Többet is kipróbáltam, de vhogy egyik se működik.. Konkrétan nekem olyan script kellene, ami az összes event-et a timeline-on lerendereli egyszerre. Tapasztalat?


pén. nov. 26, 2004 8:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
A törés a szokásos Sony módszer: Astalavista - és kész.

Bocs, de én nem ismerem a szokásos modszert. Ha valaki leírná pontosabban, hogyan kell. Az jó lenne. Köszönöm


vas. nov. 14, 2004 22:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 13:54
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Bpest
Hozzászólás 
bocsi az off miatt, de ez tűnik a legpörgősebbnek:
szóval szétment egy 8mm-es (analóg) videokazettám. a szalagot kivettem az ép, de nagyon szeretném (legalább egy bedigizés erejéig) használni. Tudtok szervizt, vagy más módot, hogy "beültessem" egy jó kaziba? Köszi
(esetleg egy témábavágó topic cím is jó lenne)


csüt. okt. 28, 2004 14:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás DVD ARCHITECT
Az m2v-t elfogadja a 2.0 és ha van mellette ugyanolyan nevű wav, akkor azt teszi be hangsávnak. (Az importálásnál a fájl-kiterjesztés-listában benne van az m2v)


hétf. okt. 25, 2004 10:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
nuradir írta:
"Beimportáltam (volna) az m2v fájlt, de azt nem ismeri Sad Arrow Újra TMpeg, most mpg fájl készítése, ezt már megeszi az Architekt is. "

A DVD Architect ugyanúgy kezeli a *.m2v fileokat, csak alapból nem ajánlja fel! (all files *.* :)


Ha vetted a fárdtságot és végigolvastad a fentieket láthattad, hogy én az 1.0 verzióval próbálkoztam, és az bizony nem szereti az m2v-t :?
Magam is ismerem az "all files" opciót, sőt még a kiterjesztést is megváltoztattam Mpeg-re hátha úgy megeszi, de mindig ugyan az :not supported file format!
Ma fogom kipróbálni a 2.0-át, gondolom arra érvényes az észrevételed.


hétf. okt. 25, 2004 9:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
"Beimportáltam (volna) az m2v fájlt, de azt nem ismeri Sad Arrow Újra TMpeg, most mpg fájl készítése, ezt már megeszi az Architekt is. "

A DVD Architect ugyanúgy kezeli a *.m2v fileokat, csak alapból nem ajánlja fel! (all files *.* :)


csüt. okt. 21, 2004 16:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás 
Hocila!

A pü nem jött meg. A levélcímem:

bpeta@freemail.hu

Ide küldj egy levelet


kedd okt. 19, 2004 10:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Privátba elküldtem a címet. Nagyon kösz!


kedd okt. 19, 2004 7:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás DVD Architect
Milyen szemét dolog a letöltés letiltása?!
Én is a munkahelyemről használom a hálót - egy lehetőséget látok: e-mailben elküldhetem az alkalmazást. 44 db 720k-s fájlról van szó.
Ha jó, akkor adj meg egy címet és megy!


kedd okt. 19, 2004 6:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hullamoso!
Sajnos jelenleg nincs lehetőségem letöltésre, mert a melóhelyen letiltották, otthon meg nincs net :cry:
Nem tudnál hozzájuttatni a progihoz v.milyen formában :?: :roll:


hétf. okt. 18, 2004 10:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás DVD Architect
Szóval megcsináltam és tényleg majd' egy kattintás volt a 2.0-val.
Az Intro-t úgy kell beszúrni, ahogy az előbbiekben leírtam. A változás csak annyi, hogy a beszúrt animáció (vagy film) neve mellé a fastruktúrában oda biggyeszti a "set dvd start" jelet - ezt nem szabad elmozdítani innen!
Egyébként tökéletesen működik. A programot az előző oldalon talált linkről vettem le:

http://dspcdn.sonypictures.com/old/

A törés a szokásos Sony módszer: Astalavista - és kész.
Próbáld ki, érdemes azt a kis időt rászánni mert tényleg "profi" lemezeket tudsz vele csinálni!

PS: a file menüben van egy DVD optimization (vagy valami hasonló) menüpont, itt érdekes dolgokat lehet beállítani!


hétf. okt. 18, 2004 5:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Várom a fejleményeket :D


pén. okt. 15, 2004 11:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás DVD Architect
Hocila!

Bocs, de nem ugyanarról a programról van szó, nekem a 2.0 van meg. Itt úgy néz ki a munkafelület (mivel az egyest nem láttam még), hogy a képernyő bal szélén van egy "fastruktúra", ahol a DVD "szerkezetét" látod, ennek a gyökerében jobb egérgombbal kattintva állíthatod be az intrót. Középen látod az éppen aktuális menüt, jobb szélen a tulajdonságokat állíthatod be (pl. azt, hogy a menü hátterében folyamatosan -loop- menjen az animáció stb.)
A kettes leírása:

http://mediasoftware.sonypictures.com/p ... atures.pdf

Egyébként a hétvégén megpróbálok összehozni egy olyan intrós lemezt, a tapasztalataimat megírom, ha még aktuális neked.


pén. okt. 15, 2004 9:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hullamoso!
Ugyan arról a programról beszélünk?! Nekem a DVD Architekt 1.0 verziója van meg. Tegnap megpróbáltam rátalálni az általad említett helyen az intro lehetőségre, de nem sikerült. (Eleve nem értem milyen "baloldali ablakban lévő gyökérről" írtál, nálam nincs külön bal oldali ablak, így annak gyökere sincs :( Na mindegy, de alaposan átnéztem minden fület, optionst, az öszes gombot, de nem jöttem rá hogyan lehetne megoldani, mint ahogy azt sem tudom, hogyan lehet a leendő DVD tulajdonsáhaiban azt beállítani, hogy a lemez behelyezése után az a bizonyos intro induljon automatikusan és azután a menü induljon el.
Ötlet?


csüt. okt. 14, 2004 11:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás DVD Architekt
DV-AVi-ból (két hangsávval - 2.0 és 5.1) egy órás anyag plusz kb. 30 perc egyéb (fénykép, rövidfilm - ezek már mpeg-ben) egy főmenüvel (aminek a hátterében film van) és három almenüvel 2 óra 30 perc volt az elkészítési idő VIDEO_TS könyvtárba kiírható formában. A konfig: 2,8 P4, 1GB RAM, Samsung 160 GB SATA winyó.
Sajnos most nincs előttem a program, de ha jól emlékszem, akkor a bal oldali ablakban a gyökérre kattintva lehet az intrót elkészíteni.
Több próbálkozásom is volt más programokkal, de eddig ez jött be a legjobban, igaz, hogy dolgozni kell vele - nem az az egy kattintás: kész egy dvd program


szer. okt. 13, 2004 11:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás Re: Vegas+DVD
Hullamoso írta:
Üdv Mindenkinek!

Kipróbáltam a DVDArchitekt-et és elmondhatom, hogy ugyanúgy csúcs progi, mint a Vegas! Szerintem az összes DVD-author szoftvert el lehet felejteni, mivel ez mindent meg tud csinálni.
5.1-es hang, több hangsáv, 16:9 vagy 4:3 (mindezt DV-aviból), testreszabható egyéni menük készítése, feliratok (több is) a filmekhez stb.
Szóval csak ajánlani tudom mindenkinek, ugyanúgy mint a Vegas 5-öt!
(Ja, és a töréssel teljes értékűvé tehető, mint a többi Sony szoftver!)


Azért én nem tudok hasonló ódákat zengeni a DVD Architekt-ről. Valóban nem rossz, de azért én találkoztam bosszantó hibákkal is. A legzavaróbb az volt, hogy amikor "DV-avi-ból" készítette volna a lemezt a progi, egy cirka negyven perces anyag nem fért volna rá a 4.4GB-os DVD-re. :?
Optimalizálással (a hang bitrate csökkentésével) mégis sikerült a kívánt méretűre tömöríteni, de 7-8 órás renderelési időt jelzett. (AMD3200+; 512MB 400-as DDR dual, stb.)
Ezt egy kicsit sokaltam. :arrow: Ugyan ez: TMpeg :arrow: 1h10perc :arrow: 2.3GB kifogástalan minőség. Szerintem EZ nevezhető jónak.
:arrow: Vissza a DVD Architekt-be. Beimportáltam (volna) az m2v fájlt, de azt nem ismeri :( :arrow: Újra TMpeg, most mpg fájl készítése, ezt már megeszi az Architekt is. :arrow: Menü készítés, égetés :arrow: És már kész is a lemez. :lol:
Azt sem találtam az Architekt-ben, hogy hogyan lehet intrót megadni, és hogy hol kell beállítani azt, hogy a lejátszó a menüvel kezdjen - de szerintem csak nem mélyedtem bele eléggé, gondolom ezt azért meg lehetne oldani - esetleg aki tudja leírhatná hogyan :?:


kedd okt. 12, 2004 11:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 9:41
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hi !

Kezdo Vegas-os vagyok es lenne par kerdesem !
Amikor vhs-rol digizek, mi az optimalis beallitas mpeg-kodolasnal, milyen mpeg-et erdemes hasznalni, hang beallitas stb... :?:


csüt. okt. 07, 2004 9:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Vegas+DVD
Üdv Mindenkinek!

Kipróbáltam a DVDArchitekt-et és elmondhatom, hogy ugyanúgy csúcs progi, mint a Vegas! Szerintem az összes DVD-author szoftvert el lehet felejteni, mivel ez mindent meg tud csinálni.
5.1-es hang, több hangsáv, 16:9 vagy 4:3 (mindezt DV-aviból), testreszabható egyéni menük készítése, feliratok (több is) a filmekhez stb.
Szóval csak ajánlani tudom mindenkinek, ugyanúgy mint a Vegas 5-öt!
(Ja, és a töréssel teljes értékűvé tehető, mint a többi Sony szoftver!)


csüt. okt. 07, 2004 8:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 92
Hozzászólás 
the.late írta:
Ki kellene próbálnom a vegas videó programot is. Azt sem tudom, hogy néz ki. :shock:


Sajnos a Vegas jelenleg nem tud ilyen effektet. Mindössze egy Mask Generator van benne, de ez csak egy videó R/G/B összetevőiből vagy a luminancia értékekből tud maszkot készíteni. Ezzel meg csak úgy tudnál maszkot készíteni, ha beöltöznél mondjuk egy piros szinü búvárruhába és úgy rohangálnál a síneken :)
Viszont ha egy M41-es (piros dízelmozdony) jönne arra, akkor megszívtad :)


vas. szept. 26, 2004 15:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 92
Hozzászólás 
Mrt írta:
Production Bundle?


Valami hasonló. Difference matte csak a Professional verzióban van, a Standard-ban nincs.


vas. szept. 26, 2004 15:17
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 949 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség