Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 15:17



Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
SB Audigy2 kikapcsolhatalan loudness-el 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 03, 2004 2:15
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mindenki bűnös:van aki a sört vizezi, van aki embert öl.
Hozzászólás 
Hi!

Az eredeti témához:
-SB Audigy2 ZS
-SONY TA-F6B ('88-as,2x200W@8ohm)
-Magnat Victory 12 (4-8ohm,220/330W)
-1,5mm2 Cu
-Sennheiser HD447
Én nem hallok semmi kiemelést az erősítőn, de mintha a fülesben másképp szólna, ott mintha valóban több lenne a bass(mixert nem tettem át fülesre :!: Azt hadd tegyem azért hozzá, hogy nem ugyanúgy szól a két cucc).Szerintem teljesen lineáris az analógja,digire nincs cuccom.Egyedül azt tapasztaltam a SoundStorm után(persze a kristálytiszta hangon, és a nulla zajon kívül :) ), hogy megjelent néhány hangszer, ami "eddig nem volt ott".
Egyéb tapasztalat:
Ez az első hangkártyám az (eredeti Creative, 2 csatorna - azóta is bánom, hogy eladtam :cry: ) SB128 óta, ami tényleg szépen szól, pedig a köztes kareszok sem voltak rosszak a saját idejükben: Live!4.1, Live!5.1, meg az nForce2.
Ezért, aki hangkártyán töri a fejét, annak ezt ajánlom.

A progi, amiről szó volt:
RightMark Audio Analyzer 5.4.Ezzel természetesen én is megnéztem (sajnos időhiány miatt a line in-line out összekötéssel nem), de teljesen egyenletes a frekimenet.

stol:ha meglesz a spektrumanalizátor, légyszives számolj be az eredményről.TY

Üdv:
IceS

u.i.:a fenti erőlködőről kellene minden info:doksi, kapcsrajz, stb.Aki tud, plz segítsen, mert felmerült néhány probléma, és az erősítőt használtan vettem.Köszönöm.


pén. jan. 28, 2005 19:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
http://www.bluefish.hu/ujoldal/eshop/in ... oria=Hangkártya&varos=bp



itt veszem a kártyát: Creative SB Live 24 bit Dobozos 7.1


pén. jan. 28, 2005 18:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Hannibal: hol veszed és mennyiért?


pén. jan. 28, 2005 18:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
A Live24 az Audigy2 ZS kártya csökkentett verziója, míg az Audigy LS az az Audigy 1-é...

Ugyanaz a chip van mindegyiken, a kimenetekben különböznek, illetve a DAC-ban, a Live24 és az Audigy2 ZS picit fejlettebb...

A Live24 és az Audigy LS közel egy árban van, kb. ua a hangminőség (100dB jel/zaj)... A kimenetek száma több az LS-ben, viszont a Live24 7.1-es...


pén. jan. 28, 2005 17:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 97
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Hellóztok!

Bocsi hogy ide belekontárkodok.

Egy egyszerű, ám számomra bonyolult kérdést tennék fel:
Kinéztem magamnak egy Creative SB Live 24 bit Dobozos 7.1-es hangkártyát.
Az lenne a kérdésem, hogy ez a 24 bit jó vagy rossz?
És mi a véleményetek erről a kártyáról?


Köszi szépen a válaszotokat.


Hol láttál Te 24 bites LIVE-ot??!
Esetleg ez nem a szoftveresen buherált változat?
Teljesen mindegy, ha nincs komoly rendszered, észre sem veszed a különbséget, főleg aktív PC hangszórókon...


pén. jan. 28, 2005 17:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 97
Hozzászólás 
stol írta:
Erről anyit, hogy az Lg is sok díjat nyert, aztán a minősége.......


Ebben egyetértek, az LG nekem sem a szívem csücske, hogy finoman fogalmazzak.


pén. jan. 28, 2005 16:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Salvatore Salvataggio írta:
otthoni használatra nagyon jó a 24bit!




Köszönöm szépen Salvatore. Akkor megér 7000-et gondolom.



Mindenképpen, ami zavaró lehet, az a midi csati hiánya, és az, hogy 5.1 -es hangfalszett csatlakozásakor nem lesz audio in és mikrofon csatid...

Persze ez nem mindenkinél jelent gondot, csak a tisztánlátás miatt...


csüt. jan. 27, 2005 19:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
otthoni használatra nagyon jó a 24bit!




Köszönöm szépen Salvatore. Akkor megér 7000-et gondolom.


csüt. jan. 27, 2005 18:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
otthoni használatra nagyon jó a 24bit!


csüt. jan. 27, 2005 18:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hellóztok!

Bocsi hogy ide belekontárkodok.

Egy egyszerű, ám számomra bonyolult kérdést tennék fel:
Kinéztem magamnak egy Creative SB Live 24 bit Dobozos 7.1-es hangkártyát.
Az lenne a kérdésem, hogy ez a 24 bit jó vagy rossz?
És mi a véleményetek erről a kártyáról?


Köszi szépen a válaszotokat.


csüt. jan. 27, 2005 18:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Virtual_Reality írta:
Csak annyit szólnék hozzá, hogy már rég keményen bevizsgálták laboratóriumokban, különben nem kapott volna Dolby Digital, sőt még szigorúbb THX minősítést sem, ha nem hozná a Lucas-film által elvárt komoly paramétereket. Innentől kezdve nincs is miről beszélni a minőségét illetően.

Nekem csak egy bajom van az Audigy 2-vel, pontosabban a driverével: ha hibernálom vagy standby-ra kapcsolom a gépet (ezeket nem szoktam használni, csak megemlítem a hibáját), 24bit 96 kHz-ről visszaugrik 48 kHz-re (az erősítő írja ki), noha az AudioHQ-ban 96 kHz-et ír. Itt csak vissza kell állítani 48-ra, majd 96-ra és így már OK. Érdekes, hogy hibernáláskor defaultra áll. Egyébként hozza a kártya, amit hoznia kell.


Hi!

Erről anyit, hogy az Lg is sok díjat nyert, aztán a minősége.......


csüt. jan. 27, 2005 18:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Virtual_Reality írta:
Csak annyit szólnék hozzá, hogy már rég keményen bevizsgálták laboratóriumokban, különben nem kapott volna Dolby Digital, sőt még szigorúbb THX minősítést sem, ha nem hozná a Lucas-film által elvárt komoly paramétereket. Innentől kezdve nincs is miről beszélni a minőségét illetően.

Nekem csak egy bajom van az Audigy 2-vel, pontosabban a driverével: ha hibernálom vagy standby-ra kapcsolom a gépet (ezeket nem szoktam használni, csak megemlítem a hibáját), 24bit 96 kHz-ről visszaugrik 48 kHz-re (az erősítő írja ki), noha az AudioHQ-ban 96 kHz-et ír. Itt csak vissza kell állítani 48-ra, majd 96-ra és így már OK. Érdekes, hogy hibernáláskor defaultra áll. Egyébként hozza a kártya, amit hoznia kell.


Hi!

Erről anyit, hogy az Lg is sok díjat nyert, aztán a minősége.......


csüt. jan. 27, 2005 18:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 97
Hozzászólás 
Csak annyit szólnék hozzá, hogy már rég keményen bevizsgálták laboratóriumokban, különben nem kapott volna Dolby Digital, sőt még szigorúbb THX minősítést sem, ha nem hozná a Lucas-film által elvárt komoly paramétereket. Innentől kezdve nincs is miről beszélni a minőségét illetően.

Nekem csak egy bajom van az Audigy 2-vel, pontosabban a driverével: ha hibernálom vagy standby-ra kapcsolom a gépet (ezeket nem szoktam használni, csak megemlítem a hibáját), 24bit 96 kHz-ről visszaugrik 48 kHz-re (az erősítő írja ki), noha az AudioHQ-ban 96 kHz-et ír. Itt csak vissza kell állítani 48-ra, majd 96-ra és így már OK. Érdekes, hogy hibernáláskor defaultra áll. Egyébként hozza a kártya, amit hoznia kell.


csüt. jan. 27, 2005 15:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Volt valami tesztprogi hangkártyákra, azt nem lehet bevetni a gyanúsított ellen? Hogy bízonyítsuk bűnösségét vagy éppen az ártatlanságát...

Pl. olyanra gondolok, ami bizonyos hangfrenvenciákat ad le stb...


szer. jan. 26, 2005 20:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás Re: SB Audigy2 kikapcsolhatalan loudness-el
Virtual_Reality írta:
stol írta:
Hi!


Kölcsönkaptam egy, a címben szereplnő förmedvényt, hogy hallgassam meg, hogy milyen tutin szól....
Egy régebbi fórumban, itt, vagy a HWSW-n, felvetődött, a 95dB feletti jel/zaj viszony is.
Evvel gondom nem is lenne, mert tényleg nagyon kis zajt szed össze a digitális sinről, tápról, egyéb helyekről.

DE!
A mások számára tökéletes hangzás, számomra csak egy agyon equalizerelt, színezett digitális maszlagot jelent.
Magas, és mély tartomány túlzottan kiemelt.
200Hz alatt, és 8KHz felett, sacc +3dB emelés van.
Lehet, csak én vagyok maradi, vájtfülü, analóghoz szokott, de ennek a hangkártyának a kimenete nem lineáris.
Kérek majd kölcsön spektrumanalizert is, hogy beigazolódjon a megérzésem.

Az az érzésem, hogy a Creative is kezd a tömegcittgyártó "utlranukleárismegabasszuskiemelős" termékek felé kacsintgatni.

Őszintén szólva, ahhoz képest, hogy milyen sokan/sokat áradoztak erről a kártyáról, iszonyat nagyot csalódtam a hangképében.

Kimenőlánc:
-vég: METZ Mecasound AX 4960 2*50W
-hangfal: Videoton DC 2550 80/110W
-kábel(hangfal): 1,5mm2 CU SAL

Kérem, esetleges vájtfülü fórumtársakat, akik esetleg komolyabb rendszerrel rendelkeznek, hogy hallgassák meg ezt a kártyát.
1233434.1-es rendszerek kíméljenek!


Elképzelhető, hogy valamilyen driver-hiba van vagy valamilyen effekt be van kapcsolva. Sőt nálam még külön adok rá neki egy kicsi mélyet is, tehát a kártya biztosan nem olyan, amilyennek leírtad.

Csak tisztán digitálisan van összekötve az erősítővel (24bit, 96 kHz-en mintavételezi az erősítő is), régebben az SPDIF koax kimenetén keresztül, most az external drive optikai kimenetén keresztül. Az analóg része, nem tudom milyen, de az elején azt is kipróbáltam és nem volt olyan rossz.

Tehát külső DAC-on keresztül valóban hozza, a 106 dB-es SN-ratet és nagy fejlődés a Live-hoz képest (régebben olyat használtam, szintén tisztán digitálisan (16bit, 48 kHz)). Csak jót tudok hozzáfűzni, nálad lehet a hiba.


Kipróbáltam a gyári, ill. honmlapjukról frissített driverrel.
Digi kimeneten tesztelni nincs módom.
Erősítőn szabályzás nincs, effekt nincs bekapcsolva.
Mélyet nem adok, mert a hangfalak lineáris módban is nagyon szépen szólnak(25-ös mélynek köszönhetően...). (Ha már szinezni kell, ott nagy gondok vannak)
Analóg kimeneten tuti van szinezés, a bizonyos "rozsdás bökőre" fogadok.


szer. jan. 26, 2005 17:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 97
Hozzászólás Re: SB Audigy2 kikapcsolhatalan loudness-el
stol írta:
Hi!

Kölcsönkaptam egy, a címben szereplnő förmedvényt, hogy hallgassam meg, hogy milyen tutin szól....
Egy régebbi fórumban, itt, vagy a HWSW-n, felvetődött, a 95dB feletti jel/zaj viszony is.
Evvel gondom nem is lenne, mert tényleg nagyon kis zajt szed össze a digitális sinről, tápról, egyéb helyekről.

DE!
A mások számára tökéletes hangzás, számomra csak egy agyon equalizerelt, színezett digitális maszlagot jelent.
Magas, és mély tartomány túlzottan kiemelt.
200Hz alatt, és 8KHz felett, sacc +3dB emelés van.
Lehet, csak én vagyok maradi, vájtfülü, analóghoz szokott, de ennek a hangkártyának a kimenete nem lineáris.
Kérek majd kölcsön spektrumanalizert is, hogy beigazolódjon a megérzésem.

Az az érzésem, hogy a Creative is kezd a tömegcittgyártó "utlranukleárismegabasszuskiemelős" termékek felé kacsintgatni.

Őszintén szólva, ahhoz képest, hogy milyen sokan/sokat áradoztak erről a kártyáról, iszonyat nagyot csalódtam a hangképében.

Kimenőlánc:
-vég: METZ Mecasound AX 4960 2*50W
-hangfal: Videoton DC 2550 80/110W
-kábel(hangfal): 1,5mm2 CU SAL

Kérem, esetleges vájtfülü fórumtársakat, akik esetleg komolyabb rendszerrel rendelkeznek, hogy hallgassák meg ezt a kártyát.
1233434.1-es rendszerek kíméljenek!


Elképzelhető, hogy valamilyen driver-hiba van vagy valamilyen effekt be van kapcsolva. Sőt nálam még külön adok rá neki egy kicsi mélyet is, tehát a kártya biztosan nem olyan, amilyennek leírtad.

Csak tisztán digitálisan van összekötve az erősítővel (24bit, 96 kHz-en mintavételezi az erősítő is), régebben az SPDIF koax kimenetén keresztül, most az external drive optikai kimenetén keresztül. Az analóg része, nem tudom milyen, de az elején azt is kipróbáltam és nem volt olyan rossz.

Tehát külső DAC-on keresztül valóban hozza, a 106 dB-es SN-ratet és nagy fejlődés a Live-hoz képest (régebben olyat használtam, szintén tisztán digitálisan (16bit, 48 kHz)). Csak jót tudok hozzáfűzni, nálad lehet a hiba.


szer. jan. 26, 2005 15:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 12, 2004 19:40
Hozzászólások: 935
Hozzászólás 
Nem vagyok vájtfülü,de abban igazad lehet,hogy minden az ultra bassus,hiper szuper csillogásra van kihegyezve,manapság szinte csak így lehet eladni valamit.Sajnos.


szer. jan. 26, 2005 0:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás SB Audigy2 kikapcsolhatalan loudness-el
Hi!

Kölcsönkaptam egy, a címben szereplnő förmedvényt, hogy hallgassam meg, hogy milyen tutin szól....
Egy régebbi fórumban, itt, vagy a HWSW-n, felvetődött, a 95dB feletti jel/zaj viszony is.
Evvel gondom nem is lenne, mert tényleg nagyon kis zajt szed össze a digitális sinről, tápról, egyéb helyekről.

DE!
A mások számára tökéletes hangzás, számomra csak egy agyon equalizerelt, színezett digitális maszlagot jelent.
Magas, és mély tartomány túlzottan kiemelt.
200Hz alatt, és 8KHz felett, sacc +3dB emelés van.
Lehet, csak én vagyok maradi, vájtfülü, analóghoz szokott, de ennek a hangkártyának a kimenete nem lineáris.
Kérek majd kölcsön spektrumanalizert is, hogy beigazolódjon a megérzésem.

Az az érzésem, hogy a Creative is kezd a tömegcittgyártó "utlranukleárismegabasszuskiemelős" termékek felé kacsintgatni.

Őszintén szólva, ahhoz képest, hogy milyen sokan/sokat áradoztak erről a kártyáról, iszonyat nagyot csalódtam a hangképében.

Kimenőlánc:
-vég: METZ Mecasound AX 4960 2*50W
-hangfal: Videoton DC 2550 80/110W
-kábel(hangfal): 1,5mm2 CU SAL

Kérem, esetleges vájtfülü fórumtársakat, akik esetleg komolyabb rendszerrel rendelkeznek, hogy hallgassák meg ezt a kártyát.
1233434.1-es rendszerek kíméljenek!


kedd jan. 25, 2005 20:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 18 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség