Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. szept. 29, 2024 14:29



Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ] 
DVD írás sebessége 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
Lassan több mint egy évvel a 16X-os sebesség bejelentése után is nyugodtan kijelenthetem hogy NAGYON nem stabilak a 16X-osan megírt lemezek tökmindegy milyen márkát mond valaki!!! 12X-ig semmi gond, 16X-nál a lemez végén túl sok a PIF, idővel ez nagyon leromlik!

Az elméletet ugyanúgy mint a CD-írás esetében nem követi a gyakorlat!


csüt. okt. 27, 2005 8:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
BenQ DW1620PRO; Ricoh DVD+R 16@16X-osan és 12X-esen, Verbatim DVD+-R 8X@12X-esen és 8X-osan megírva tökéletes a visszaolvashatóság.
NEC ND-3520AW; Ricoh DVD+R 16@ 12X és 8X jó, 16-osan még botladozik, Verbatim, TDK DVD+-R 8X@ max. sebességen is kiváló.

Baráttól kapott: LG GSA-4163B-vel írt; Ricoh DVD+R 16@16 és 12X, Verbatim DVD+-R 8X, 12X és 8X sebességek, ja és Fuji DVD+R 8X@8X sebességel írva szépen visszolvashatóak.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kisfili csüt. okt. 27, 2005 8:13-kor.



csüt. máj. 19, 2005 16:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 26, 2005 15:21
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hali!

Visszaolvasva a fórumban én is felbuzdultam, hogy meg van a probléma: Biztos az XP átállította a DMA-t. De sajna megnéztem és a winchester UDMA 6-ban van, az író UDMA 2-ben. Azért kössz a tippet.
Üdv
Turbo


kedd márc. 29, 2005 5:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 03, 2005 22:42
Hozzászólások: 93
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Hozzászólás 
Nekem is ilyen problema volt. De kiderult hogy a dma esett vissza nullara. Ha neroban a buffer csikja osszevissza mozog, neked is ilyen lesz.


hétf. márc. 28, 2005 3:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 03, 2005 22:42
Hozzászólások: 93
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Hozzászólás 
Nekem is ilyen problema volt. De kiderult hogy a dma esett vissa


hétf. márc. 28, 2005 3:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 26, 2005 15:21
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hali!
Nekem egy LG GSA 4082B-s íróm van, még eredeti firmware-vel. Eddig egy lemezt sem rontott, viszont most elkezdte. ráadásul alattomosan megírta mindenféle hibajelzés nélkül, azután már képtelen volt visszaolvasni. A lemez végénél CRC hiba. Ezután jött a hab a tortán: lassabban ír 8x-an mint 4x-esen! Eddig 8x sebességnél kb. 8 perc most több mint 15. 4x-es irásnál kb. 13 perc. 8x-nál a bevezetés több mint 1 perc! Az alapnyag: TDK -R 8x. Azota nyüstölöm mint állat, de hibátlanúl ír. Erre varjon valaki gombot! Szerintetek ez elég indok arra, hogy szervizbe vigyem? Még garanciális.
Üdv
Turbo


szomb. márc. 26, 2005 15:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Pluszos lemezekkel tobb helyen is voltak/vannak kompatibilitasi problemak, ez teny.


szomb. márc. 26, 2005 1:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
>Hektor
>Nagyon köszönöm.
Szívesen, remélem neked is működik. :-)

Godfather


kedd márc. 22, 2005 7:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 22, 2005 20:37
Hozzászólások: 13
Hozzászólás DVD írás sebessége
The-Godfather!

Örök hálám Neked! Sikerült a megadott firmware felrakása.

Nagyon köszönöm.

Hektor


hétf. márc. 21, 2005 20:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
:shock: Pepi

Már látom a közeli jövőt!

Leegyszerűsítve: Az ember vesz DVD-írót a gépébe, aztán lemezre írja a DVD-Video fájlokat az adott lemez megengedett legnagyobb sebességén. Az asztalijában -tegyük fel- elkezd akadozni így ahelyett hogy -szerinted- csökkentené az írás sebességét rohan a márkaszervízbe firmware frissítést követelni hogy problémamentes legyen a lejátszás mert a készüléken fel van tüntetve az írható/újraírható médiák támogatottsága...

Ha irónikusan és eltúlozva fogalmaztam az volt a célom! Egy kis technoblablával megtűzdelt írás miatt még nem fogok hasra esni és mindenkit arra bíztatni hogy írjon a médiára a megengedett legnagyobb sebességén mert te szentül azt hiszed úgy a legjobb!


szomb. márc. 19, 2005 21:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
kisfili írta:
Na csak közös nevezőre jutunk a végére! :D
Két dolog jutott az eszembe:

Az egyik az asztali merevlemezes DVD-felvevők. Ezen készülékek esetében akár 8X-os sebességgel is működik a merevlemezről a DVD-re történő másolás, így van.

Az hogy fel van-e készítve a DVD+R és DVD-R fogadására a lejátszó, még nem jelenti azt sajnos, hogy minden megírt lemez -függetlenül a sebességtől vagy a lemez márkájától- lejátszható lesz problémamentesen.

Részemről én nem sajnálom azt a 22-14 percet hogy biztosan problémamentes korongot kapjak végeredményül. Így maradok a bevált 2X vagy 4X írásnál, médiától függően DVD-Video esetében...

Ha az asztali lejátszónál gyárilag garantált az írható/újraírható DVD hibamentes lejátszhatósága de mégse kezeli rendesen akkor lehetőséged van a gyártónál a reklamációra. Persze csak abban az esetben ha minőségi a nyersanyag és szabványos DVD-VIDEO lett készítve azaz 100%-ban megfelel az MPEG2 a DVD-VIDEO szabványban leírtaknak. Továbbá ha az authoring is korrekt azaz nem olyan programokkal készült mint pld. a TMPEG DVD author és egyéb ebbe a kategóriába eső programok ill. nem különböző DVD-VIDEO struktúra matató programmal mint pld. IFOEdit. Ha ilyen esetben felveszi az ember a készülékgyártóval a kapcsolatot akkor az esetek nagyobb részében tudnak/akarnak segíteni (pld. fw frissítés).
Ha viszont a készülék egyáltalán nincs felkészítve az írható/újraírható DVD-re akkor a lejátszhatóság egyáltalán nem garantált. És ebben az esetben teljesen mindegy, hogy az alapanyag márkás vagy gagyi. Ez azt jelenti, hogy akár teljesen azonos nyersanyag esetén is lehetséges, hogy az egyik lemez tökéletesen olvasható a másik meg nem. Sajnos ezeknél a készülékeknél az írható/újraírható DVD hibamentes lejátszhatósága csak szerencse kérdése. Ugyanúgy mint a régebbi CD lejátszók esetében ahol a CD-R, CD-RW még egyáltalán nem volt ismeretes azaz voltak (vannak) olyan készülékek melyek esetében az írott CDDA használata csak szerencse kérdése és ha 10 írható CD-ből 2 CD hibátlanul lejátszható akkor már ugrálhatunk örömünkben (írható CD-re írt CDDA esetében a régebbi készülékeknél az inkompatibilitás a lemez nem felismerése ill. a lejátszás közbeni pattogások, ugrálások formájában jelentkezik). Ilyen esetekben csak két lehetőségünk van. Vagy belenyugszunk és elfogadjuk ezt a tényt vagy veszünk egy olyan készüléket mely már hivatalosan támogatja az írható CD-t. Ez az asztali DVD lejátszó készülékeknél is így van.


szomb. márc. 19, 2005 7:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
Na csak közös nevezőre jutunk a végére! :D
Két dolog jutott az eszembe:

Az egyik az asztali merevlemezes DVD-felvevők. Ezen készülékek esetében akár 8X-os sebességgel is működik a merevlemezről a DVD-re történő másolás, így van.

Az hogy fel van-e készítve a DVD+R és DVD-R fogadására a lejátszó, még nem jelenti azt sajnos, hogy minden megírt lemez -függetlenül a sebességtől vagy a lemez márkájától- lejátszható lesz problémamentesen.

Részemről én nem sajnálom azt a 22-14 percet hogy biztosan problémamentes korongot kapjak végeredményül. Így maradok a bevált 2X vagy 4X írásnál, médiától függően DVD-Video esetében...


pén. márc. 18, 2005 22:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
kisfili írta:
Oksa. Akkor megemlítem: TDK DVD-R 16X és TDK DVD+R 16X is van itthon, ha nem írtam volna korábban.
Ez az átfogó teszt sem ma készült hanem 2003 júliusában, tehát nem a mai állapotokat tükrözi!

Ha nem lett volna világos az átfogó tesztet nem én készítettem!

Most csak az a kérdés (fentebb említetted volt "a gyári írási sebességen írt lemez nem befolyásolja a DVD-Video olvashatóságát") az elmúlt 4 évben hogyan tapasztalhattad ki hogy befolyásolja-e vagy sem pl. 8 vagy afölötti írási sebesség a DVD-Video olvashatóságát?

Természetesen csak azóta írok 8x-os lemezre amióta létezik :)
Viszont eddig semmi olyat nem tapasztaltam amit Te leírtál (de a környezetemben senkinek se volt még hasonló problémája). Egyébként ha egy kicsit jobban belegondolsz akkor megérted, hogy nem lehet a DVD-VIDEO olvashatóságával semmi gond ha a lemezt a gyári írási sebesség alapján írod. Az általad felvetett megállapítást azért is tartom helytelennek mert ha ez így és ebben a formában igaz lenne akkor az összes ma kereskedelmi forgalomba lévő asztali DVD felvevővel írt 8x-os lemez akadozna. Az asztali felvevők mindig a lemezen lévő gyári kalibráció alapján írnak azaz nem lehet írási sebességet állítani. Ez azt jelenti, hogy egy olyan felvevőbe mely képes a 8x-os írásra beraksz 8x-os lemezt akkor 8x-os sebességgel fogja megírni. És hát nem akadozik. Én szeptemberben vettem a Pioneer asztali felvevőmet és még egy DVD sem lett akadozó pedig írtam már vele egy halom 8x-os Verbatim lemezt. De nem csak nekem, hanem a környezetemben azoknak se akad egyik 8x-os DVD se akik úgyszintén 8x-os írásra képes asztali felvevővel is rögzítenek és nem csak PC-s íróval.

Szerintem nálad a Pio 109-es íróval pontosabban az fw-vel lehet gond. Ez azért is több mint gyanús mert a 109-es íróra elég sokan panaszkodnak és az esetek nagyobb hányadában pont a nagysebességű márkásabb lemezek kezelésére van panasz.
Az, hogy felraktad a legfrissebb fw-t még nem garancia a tökéletes írásra.

Persze az olyan asztali lejátszó mely még nincs felkészítve a DVD-R, DVD+R kezelésére problémázhat a 8 vagy annál nagyobb sebességű lemezeknél de ez természetes hiszen még az írható DVD olvasása sem garantált a nagysebességen írható alapanyag meg eleve különbözik a régebbi (4x, 2x) alapanyagoktól.

Összefoglalva tehát ha olyan asztali készüléken játszol le 8x-os vagy 16x-os lemezt melyen gyárilag garantált az írható +/- DVD-k hibamentes lejátszhatósága ott nem lehet semmilyen akadás ha a lemez a gyári kalibráció által előírt sebességen lett megírva.
Persze az írás sem elhanyagolható azaz az írónak tökéletesen kell kezelnie a kiválasztott médiát.

A tesztekre visszatérve én csak a saját tesztjeimben bízom. Azokra amiket az interneten publikálnak nem sokat adok mert az esetek nagyobb részében nem igazán felel meg a valóságnak.
pld. A Pioneer asztali felvevői hivatalosan nem olvassák a DVD+R lemezeket. A neten azt lehet olvasni, hogy a Pioneer asztali felvevő tökéletesen olvassa a DVD+R lemezt (kitesztelték). Ez így ebben a formában egyáltalán nem igaz mert nem minden gyártó lemezét hajlandó elfogadni. Ráadásul még az azonos típusú Pioneer felvevők között is van szórás azaz az egyik elfogadja a pluszos lemezt a másik meg nem pedig a lemez ugyanaz.
És ez egy példa volt a sok ellentétes információból. :) Tehát abból amit leírnak soha nem szabad konkrét következtetéseket levonni. Legfeljebb irányadónak célszerű használni ezeket a teszteket de vakon hinni bennük nem szabad (ez egyaránt vonatkozik az írókra, lejátszókra, nyersanyagra).
Amit megtanultam (saját bőrömön) az elmúlt 4 évben az, hogy ha valahol azt olvasom, hogy x típusú író tökéletesen írja az x típusú DVD-t azt csak akkor hiszem el ha saját magam is kipróbáltam.
Akik véleményére adok azok maguk gyártó cégek (DVD író, nyersanyag).


pén. márc. 18, 2005 22:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
Oksa. Akkor megemlítem: TDK DVD-R 16X és TDK DVD+R 16X is van itthon, ha nem írtam volna korábban.
Ez az átfogó teszt sem ma készült hanem 2003 júliusában, tehát nem a mai állapotokat tükrözi!

Ha nem lett volna világos az átfogó tesztet nem én készítettem!

Most csak az a kérdés (fentebb említetted volt "a gyári írási sebességen írt lemez nem befolyásolja a DVD-Video olvashatóságát") az elmúlt 4 évben hogyan tapasztalhattad ki hogy befolyásolja-e vagy sem pl. 8 vagy afölötti írási sebesség a DVD-Video olvashatóságát?


pén. márc. 18, 2005 18:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
kisfili írta:
A kompatibilitási százalékok amiket írtál pontatlanok, nézz utána a neten!

Formátumok
-R 96.74%
-RW 87.68%
-R/RW összevont 92.21%
+R 87.32%
+RW 86.96%
+R/RW összevont 87.14%

Média
Pioneer DVD-R 4x
Pioneer DVD-RW 2x
Maxell DVD-R 4x
Maxell DVD-RW 2x
Verbatim DVD+R 4x
Verbatim DVD+RW 2.4x
Maxell DVD+R 4x
Maxell DVD+RW 2.4x

20 DVD-ROM-ban 27 asztali készülékben tesztelték a médiákat, 2 asztali és 3 PC-s DVD íróval készültek a lemezek.

Ez mind szép de ez hazai viszonylatban nem mérvadó mivel jelenleg a magyar háztartásokban még elég sok 2001 előtt gyártott készülék van. Ezeknél még a +RW hivatalosan nem is támogatott hiszen akkor még nem is létezett (a +R-ről meg nem is beszélve mert az csak 2003-tól létezik). A -RW lemezekkel is hasonló a helyzet azaz a magyar háztartásokban fellelhető készülékek nem mindegyike kezeli.

Az olvashatósági kompatibilitást nem a ma forgalomba lévő készülékekre kell alkalmazni, hanem a háztartásokban megtalálhatóakra mivel a felhasználó ha vásárol egy készüléket addig nem cseréli le ameddig az működik.

" A kompatibilitásról annyit, hogy ha az íród alkalmas a könyvtípus kezelésére, akkor a DVD+R/RW-k esetében 99%-ra bővíthető."

Ha a booktype-ra gondolsz az csak annyit tesz, hogy DVD-ROM -nak álcázza a + lemezt. De ez sem mindenható mivel azok a készülékek melyek 2001 előtt készültek nem feltétlenül olvassák a + lemezeket (A Philips anno 2002-ben majdnem ebbe bukott bele azaz akkoriban kijelentette, hogy minden olyan asztali amelyik képes a gyári DL lemezt olvasni az olvassa a +RW lemezt is. És hát majdnem pofára estek mivel az akkoriban forgalomba lévő készülékek nagyobb hányada nem ismerte fel a lemezt. És az egészben a legnagyobb vicc az, hogy amikor kihozták a +R lemezt akkor még a saját íróikat is le kellett cserélni mert kiderült, hogy azok se kezelik a +R-t csak a +RW-t :D )

"Tapasztalatképp nekem Sony DVP-S725D elsőgenerációs lejátszóm (is) van és semmi baja a DVD+R/RW (DVD-R/RW) lemezekkel, ha nem 8 (egyszer írható média) vagy annál magasabb sebességgel megírt lemezeket teszek bele."

Ez nem lehet tapasztalati forrás. Az, hogy írható/újraírható DVD-t egy régebbi asztali DVD lejátszó azaz olyan ahol gyárilag ez nincs garantálva olvas e hibamentesen az csak a lézer beállításán múlik azaz azon, hogy menyire tartották be a szabványos értékeket. Ha esetleg nem lenne számodra ismeretes a régebbi azaz azoknál a lejátszóknál ahol még gyárilag nincs garantálva az írható/újraírható DVD olvasási képessége az olvashatóság attól függ, hogy a készülék mennyire képes kezelni a lemez reflexióját. Ez viszont nagymértékben a készüléken múlik de a nyersanyag is döntő.
Egyébként számomra az ügyfelek visszajelzése a tapasztalat azaz nem a saját tulajdonomban lévő 3 asztali DVD készülék alapján vonom le a következtetéseket hanem az ügyfeleim visszajelzései alapján. :) És éppen a visszajelzések segítettek a megfelelő nyersanyag kiválasztásában azaz csak és kizárólag mínusz szabványt használok és csak Verbatim lemezeket (ha épp nem tudnak szállítanak akkor beérem TDK-val is :D ).
Az elmúlt 4 évben pusztán csak egyszer hoztak vissza lemezt és akkor is csak az volt a gond , hogy az ügyfél lejátszója nem kezelte rendesen azt a márkát amire írtam.

Szerk:

"Akkor a TDK megbukta a dolgot."

Ezt honnan veszed?
Egyébként olvasd el még egyszer amit írtam :

Amit biztosan ki lehet jelenteni az, hogy DVD-R esetében a Verbatim és a TDK típusok hibamentes lejátszhatósága szinte minden olyan készüléken garantált amelyik gyárilag ismeri a DVD-R lemezt.

A kivastagított rész alapján értelmezd azaz az áll ott, hogy szinte minden és nem az, hogy minden és ez nem ugyanaz :)
Egyébként Te TDK 1-16x DVD+R 4.7 lemezről írtál :) Vagy vak vagyok és nem vettem észre, hogy valahol megemlítettél TDK DVD-R médiát? :)

Egyébként nem vitatom a hozzáértésedet de mögöttem 4 év DVD írási tapasztalat van és rengeteg megírt DVD.
Persze csak és kizárólag mínuszos :)


pén. márc. 18, 2005 14:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
1. Ez nem a reklám helye.
2. Mit hiszek és mit nem az meg nem tartozik másra.
3. Akkor a TDK megbukta a dolgot.

Nem emlékszem hogy írtam volna valaha is, hogy amiket leírok a fórumban azok szent és sérthetetlenek, de mivel TDK (eredeti) 16X-os lemezeket írtam már meg PIO és NEC írókkal 16X-os sebességen legfrissebb elérhető firmwarek-kel, azokat az asztali DVD-lejátszók elfogadták, de a lejátszás meg-megakadt és volt/van/lesz olyan készülék amelyikben lejátszhatalan. A kompatibilitásról annyit, hogy ha az íród alkalmas a könyvtípus kezelésére, akkor a DVD+R/RW-k esetében 99%-ra bővíthető. Tapasztalatképp nekem Sony DVP-S725D elsőgenerációs lejátszóm (is) van és semmi baja a DVD+R/RW (DVD-R/RW) lemezekkel, ha nem 8 (egyszer írható média) vagy annál magasabb sebességgel megírt lemezeket teszek bele.

A kompatibilitási százalékok amiket írtál pontatlanok, nézz utána a neten!

Formátumok
-R 96.74%
-RW 87.68%
-R/RW összevont 92.21%
+R 87.32%
+RW 86.96%
+R/RW összevont 87.14%

Média
Pioneer DVD-R 4x
Pioneer DVD-RW 2x
Maxell DVD-R 4x
Maxell DVD-RW 2x
Verbatim DVD+R 4x
Verbatim DVD+RW 2.4x
Maxell DVD+R 4x
Maxell DVD+RW 2.4x

20 DVD-ROM-ban 27 asztali készülékben tesztelték a médiákat, 2 asztali és 3 PC-s DVD íróval készültek a lemezek.


A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára kisfili pén. márc. 18, 2005 13:49-kor.



pén. márc. 18, 2005 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
kisfili írta:
Én azt írtam hogy gondok lehetnek...

Nosza vegyél néhány 16X-os minőségi lemezt, írd meg az ajnlott sebességen aztán írd be a fórumba hogy mi lett az eredmény. No és ne csak az asztali felvevődön próbáld ki hanem pl. 5 különböző tipusú asztali DVD-lejátszón.

Bocsika, de nekem nem kell semmit se kipróbálnom mert videós utómunkával foglalkozom már több mint 5 éve (digitalizálás, szerkesztés, DVD authoring, DVD írás, stb.) és van már úgy 4 éve, hogy DVD-re írom az ügyfeleknek a kész videó anyagot :)
Szóval hidd el, hogy ha olyan lemezre írsz amit az íród fw-je támogat és a lemez gyári írási sebességét használod akkor az nem okoz semmilyen gondot.
Azt viszont nem szabad elfelejteni, hogy az asztali DVD lejátszóknál az írható/újraírható DVD-k esetén nincs 100% lejátszhatósági kompatibilitás azaz nem garantált, hogy az x típusú írható vagy újraírható DVD lejátszható minden asztali DVD készüléken. Jelenleg a lejátszhatósági kompatibilitás DVD-R tekintetében kb. 90%, DVD-RW tekintetében kb. 70%, DVD+R és +RW tekintetében valahol 80% között mozog.
Amit biztosan ki lehet jelenteni az, hogy DVD-R esetében a Verbatim és a TDK típusok hibamentes lejátszhatósága szinte minden olyan készüléken garantált amelyik gyárilag ismeri a DVD-R lemezt.


pén. márc. 18, 2005 11:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
Én azt írtam hogy gondok lehetnek...

Nosza vegyél néhány 16X-os minőségi lemezt, írd meg az ajnlott sebességen aztán írd be a fórumba hogy mi lett az eredmény. No és ne csak az asztali felvevődön próbáld ki hanem pl. 5 különböző tipusú asztali DVD-lejátszón.


pén. márc. 18, 2005 10:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
kisfili írta:
Anubis_9 az a kérdés hogy milyen célból?

Video DVD-nél már a 8X-os sebességnél gondok lehetnek lejátszásnál. Asztali készülékekben akadozni fog a lejátszás és vagy átugrál jeleneteket. Nekem a 4X-es sebességig mindenfajta (minőségi!) lemezre sikerült lejátszható és akadásmentes biztonsági másolatokat készítenem.

Azért ebben egyáltalán nincs igazad. Ha 8x-os lemezt 8x-os sebességgel írsz akkor nem lehetnek gondok a lejátszásnál (persze minőségi nyersanyagról van szó). Arról nem is beszélve, hogy az asztali DVD felvevők is nagy sebességgel írnak pontosabban a berakott nyers DVD gyárilag előírt maximális sebességén.
pld. Az én Pioneer DVR-520 asztali DVD felvevőm ha 8x DVD-R lemezt teszek be akkor az írás sebessége 8x-os lesz.

Szóval ha a lemezt a gyári írási sebességen írod azaz a pld. a 8x-os lemezt 8x-os sebességgel akkor az nem befolyásolja a DVD-VIDEO olvashatóságát.


pén. márc. 18, 2005 9:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
Kiprobáltam működik.

Az író firmware-ben nincsenek benne az újabb lemezek pl: 8x-osan írhatóak media kódjai (G05).
Így a nem ismert lemezeket 1x-esen írja.
Az új firmware pedig engedélyezi az ismeretlen lemezekre is a 2x, 4x írást. plusz regio mentesít is.

http://lenni2004.narod.ru/x433.zip

Nekem nagyon lassan jött le kb 20perc a fél megás file.

Godfather


pén. márc. 18, 2005 6:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
>Hektor

Sikerült nekem is összefutnom a problémával, a 4x-esen írható anyagot írja rendesen a 5112-es, de a 8x-osan írhatóakat csak 1x-esen.

Állítólag itt a megoldás:
http://lenni2004.narod.ru/index.html

Ha lesz időm kipróbálom.

Godfather


csüt. márc. 17, 2005 12:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
Anubis_9 az a kérdés hogy milyen célból?

Adat mehet 109-essel 16X-osan is ha az íród támogatja az adott lemezhez! TDK DVD+R 1-16X 4.7GB már írtam NEC ND-3500-assal. Tökéletesen visszaolvasható róla az adat. Minőségtesztje is kiváló lett.

Video DVD-nél már a 8X-os sebességnél gondok lehetnek lejátszásnál. Asztali készülékekben akadozni fog a lejátszás és vagy átugrál jeleneteket. Nekem a 4X-es sebességig mindenfajta (minőségi!) lemezre sikerült lejátszható és akadásmentes biztonsági másolatokat készítenem.


csüt. márc. 10, 2005 16:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
Anubis_9 írta:
Hello!

Nekem csak az lenne a kérdésem, hogy mertek-e 8x-osan írni akár plusszos, akár mínuszos lemezre? Most vettem egy Pioneer 109-est és vonakodom a 8x-os égetéstől.

Anubis


...én simán írok 8X-an! Pio 107-esem van, egyet sem hibázott, és a lemezek is jók! Igaz, csak Ritek-re írok!


pén. feb. 11, 2005 12:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 207
Hozzászólás 
Hello!

Nekem csak az lenne a kérdésem, hogy mertek-e 8x-osan írni akár plusszos, akár mínuszos lemezre? Most vettem egy Pioneer 109-est és vonakodom a 8x-os égetéstől.

Anubis


pén. feb. 11, 2005 10:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 22, 2005 20:37
Hozzászólások: 13
Hozzászólás DVD írás sebessége
Sziasztok!

Minden javaslatot kiprobáltam, de ez a **** DVD író nem megy 1*-nél jobban. Igaz amit megír az hibátlanul megy mindenhol. Még nyűstölöm egy ideig aztán idővel lecserélem. Beletörödtem ez van.
Most a procim hőmérséklete izgat, mert meghajtva 64 oC, de ez egy másik topic.

köszönöm mindenki hozzászolását, segítségét.


hétf. feb. 07, 2005 21:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 249
Hozzászólás 
Nincsenek jó híreim!
A cégnél nekünkis ilyen írónk van. Én sem tudtam rávenni, hogy gyorsabban rjon. Minden lemezt 1óra alatt ír meg. először a Princo-ra gyanakodtam. Aig vártam, hogy elfogyjon. Aztán gyári Ritek-el sem lett gyorsabb. Hazahoztam az én gépembe, hátha....
Itthon is tökölt.
Hiába a firmware frisstés, az erősebb gép, a jobb lemez. :(
Tegnap vettem egy Samsung TS-H522 -es írót, simán végez 4x-esen 13 perc alatt. Szóval nem a gépek a ****.


vas. feb. 06, 2005 19:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 14:28
Hozzászólások: 118
Hozzászólás 
Próbáltad már másik kábellel?Esetleg ha 80-as akkor 40-el vagy foditva.Tedd be egy másik gépbe ott mit csinál.


szer. feb. 02, 2005 10:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 22, 2005 20:37
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Sziasztok!

A vinyok (2 darab) Ultra DMA 5-ba vannak állitva, az 1-es IDE kábelen.
A DVD író és a CD író Ultra DMA 2 - Ultra 33-ba vannak állítva, a 2-es IDE kábel.

Alaplapi meghajtónak az 5.10 drivert használom, melyet az Nvidia-tól töltöttem le. De megprobálom akkor az 5.03-t.

Firmware a 1033-as + régiókód, Ezek ellenére is csak 1*-en ír.

Sziasztok

[/img]


kedd feb. 01, 2005 12:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 14:28
Hozzászólások: 118
Hozzászólás 
Xp-ben egy kicsi másképp nézki.Ha esetleg az alapla nem NFS7-S Hanem (NF7-S) Akkor még ezt megpróbálhatod rátenni.
http://file.abit.com.tw/pub/download/dr ... in2kxp.exe


kedd feb. 01, 2005 8:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Esetleg nézd meg az udma beállításokat, lehet, hogy az xp valami miatt visszarakta pio-ba.

Kép

Valahogy így kellene kinéznie, hogy ne legyen gáz.


szomb. jan. 29, 2005 12:18
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 22, 2005 20:37
Hozzászólások: 13
Hozzászólás DVD írás sebessége
Sziasztok!

A 1033-as frissitést tettem fel, de semmi eredménye nem volt. A frissités sikerült. Továbbra is lassan ír. pl.: tegnap este:1.8 Gigát 27 perc alatt írt meg 4*-es írás beállítással.

Mit lehet még tenni? Szerintem idővel majd csere. Vagy nem lehet valami alaplapi-vinyó téma?

Hektor


szomb. jan. 29, 2005 12:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
Üdv!

>Hektor
>A Firmware frissités nem járt sikerrel.

Biztos, hogy sikerült? Nekem is 5112-esem van és ír(-na ha engednem) mindent 4*esen.
Két verzió jött az íróból "RevA" és RevB".
RevB már alapból 1033-as firmel jott ki ha jól tudom.
RevA-ba pedig ezt kell belevésni:
http://www.toshiba-europe.com/storage/p ... 2-1033.exe

Ez pedig Regiofree:
http://forum.rpc1.org/dl_file.php?site= ... 2_X033.zip

Előtte nekem is gondok voltak a sebességel azóta jó.

Godfather


pén. jan. 28, 2005 14:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Hozzászólás 
Nekem meg a 4160b jelű íróm, az istennek sem akar lassabban írni 4x-nél 8x-s lemezre... :?


csüt. jan. 27, 2005 20:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 22, 2005 20:37
Hozzászólások: 13
Hozzászólás DVD írás sebessége
Hali Mindenkinek

A Firmware frissités nem járt sikerrel. Továbbra is 1*-en ír az író.
Hát ez van.

Azért kösz mindenkinek.


szer. jan. 26, 2005 20:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás Re: DVD írás sebessége
Hektor írta:
Sziasztok!

A firmware téma érdekelne. Pontosan mire jó, mit változtat. Hogy válasszam ki a lenti Link-ből a számomra megfelelőt.
DVD író: Toshibe SD-R5112

http://forum.rpc1.org/dl_firmware.php?download_id=1633

Válaszokat köszönöm!


Töltsd le, és futtasd a legfrissebbet!


hétf. jan. 24, 2005 9:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd márc. 30, 2004 19:42
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Sistema Solar
Hozzászólás 
Hektor

ez erdekes, mert az Arita lemezek elvileg jo minoseguek. En tobb 8x Arita lemezt 12-16x megirva tok jol hasznalhatonak talaltam.
Meg erdemes volna megnezni a firmware updatet is, es akkor a Verbatimra talan tudnal 4x irni is.

Udv


hétf. jan. 24, 2005 0:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 22, 2005 20:37
Hozzászólások: 13
Hozzászólás DVD írás sebessége
Sziasztok!

A firmware téma érdekelne. Pontosan mire jó, mit változtat. Hogy válasszam ki a lenti Link-ből a számomra megfelelőt.
DVD író: Toshibe SD-R5112

http://forum.rpc1.org/dl_firmware.php?download_id=1633

Válaszokat köszönöm!


vas. jan. 23, 2005 9:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 22, 2005 20:37
Hozzászólások: 13
Hozzászólás DVD írás sebessége
Hali Szuvi!

A lemez minőségében úgy néz ki igazad van/volt. Verbatim lemezre már 2*-el tudtam írni. Amivel bajom volt ARITA 8* DVD-R lemez.

Köszi a segítséget!


vas. jan. 23, 2005 7:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd márc. 30, 2004 19:42
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Sistema Solar
Hozzászólás 
Milyen lemezre irsz?
Lehet, hogy "jo" minosegu a lemez, es az iro felulbiralja a dolog es csak lassan engedi irni.
Hasznalj jo minosegu lemezt, ne a gagyikat.

Esetleg a wincsi nem UDMA modban van, es nem tud megfelelo sebesseggel adatot szolgaltatni,
de szerintem inkabb az elso valtozat a jo.


szomb. jan. 22, 2005 20:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 22, 2005 20:37
Hozzászólások: 13
Hozzászólás DVD írás sebessége
Hali Mindenkinek!

A problémám a DVD írással kapcsolatos. Pontosabban az írás sebessége ami számomra problémás.
Egy toshiba SD-R5112 DVD írom van. Támogatja 1*,2*,4* írást.
De valójában bármit választok az írás ideje 50-55 perc. Mi a probléma? A szoftware (NERO 6.3) 4* írás esetén 13 perc írás időt jelez, de az akkor is 50 perc lesz.

Config: NFS7-S alaplap
AMD 2500 proci
80 Gigás 8 MB-os vincsi

Kérlek segítsetek!!!!!!!


szomb. jan. 22, 2005 20:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 40 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség