Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 11:28



Hozzászólás a témához  [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 106  Következő
PANNON(Telenor)GYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Landsmann írta:

Állítsd át...


Kösz, kipróbálom.
(Tudtam, hogy ilyen ügyben lehet rád lehet számítani.)


vas. márc. 20, 2005 9:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 579
Hozzászólás 
Szerintem rosszul jarnanak, ha ezert arat emelnenek, azert nemi verseny is van.
Egy ilyen par millios osszeg nem tetel.
Iszonyu sokmindent fellehetne meg hozni amire jobban odakene figyelnie a torvenyalkotoknak, csak ez mobilos forum...
Es persze valoszinuleg nem keves koze van a torvenyeknek a penzhez is...


vas. márc. 20, 2005 0:18
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Tim_ írta:
olyan rend lenne itt, hogy csuhaj.


Meg árak. Rajtunk szednék be, az biztos.
A GVH-nak is nem csak a mobilszolgáltatókkal kellene foglalkoznia. Sok minden van, ami tényleg az emberek zsebére megy, azt kellene firtatni. Nem pedig ilyen csűr-csavarásos minden szót kiforgatunk a mobilreklámokban hozzáállással kellene a munkájukat végezni. Kezdhetnék a bankok reklámjaival is. Tőlük még többet is be tudnának zsebelni.


szomb. márc. 19, 2005 23:52
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 579
Hozzászólás 
Itt felmerul az a kerdes, hogy mennyire teljeskoru es egyertelmu a tajekoztatas az adott reklamban.
Mert egyertelmu, hogy a negativumokat direkt rejtik el.
Valami hasonlot kellett volna rajuk is (es mindenkire) rakenyszeriteni mint a cigaretta gyartokra csak mas temaban.
Naluk erdekes modon oles betuk vannak minden dobozon es reklamon.

Arra lennek kivancsi, hogy hany esetben adtak a szolgaltatoknak igazat amikor az "meg neki all feljebb" stilusban megtamadta pl az nhh altal kirott birsag jogossagat.
Mert ez kihagyhatatlan lepes naluk, sot mindegyik tobbszor eljatszotta mar biztos.
Drasztikusan kellene emelni a birsag osszeget minden ujabb ugy utan, olyan rend lenne itt, hogy csuhaj.


szomb. márc. 19, 2005 23:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
pg írta:
A Pannon DNS szervere milyen kőkorszaki elavult?

(Pannon GPRS-sel neteznék, de nem megy. X oldal nem jön be. Megpingetem, válaszol. Beírom az IP címet a böngészőbe, bejön. Hostname-mel meg nem. Pl. a www.samsungmobile.hu sem. :-) )

És persze ez nem állandó, mert máskor meg bejön. Sőt, mintha tanulna, volt hogy háromszor Refresheltem, és lám bejött, nem DNS hibát adott.)



Állítsd át a Kiszolgáló által hozzárendelt-re, vagy a következőre:
Elsődleges: 193.225.153.17
Másodlagos: 194.149.0.157
A pirossal jelölt változott meg kb másfél éve. A régi a 155.254 volt. A Siemens honlapjáról letölthető modemdrájveres telepítő programban is a régi számok vannak.


szomb. márc. 19, 2005 22:13
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Andee írta:
Nem a tűzfallal van gond? Nálam is van hasonló probléma (axelero adsl), kikapcsolt tűzfalnál elsőre behozza, ha bekapcsolom, háromszor kell frissíteni. Igaz csak origonál tapasztaltam.


Nincs tűzfal. (sőt vírusirtó sem, de eszem az van.) Meg csak emailt olvasok - nem OE - és idejárok. Semmi más.


szomb. márc. 19, 2005 19:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Az utóbbi hozzászólásomban írtam, hogy mindent leírnak, csak eldugottan, de ez legális, és senkinek nem lehet egy szava sem. Ergo nagyon de nagyon körültekintőnek, elővigyázatosnak kell lenni!


szomb. márc. 19, 2005 19:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 479
Hozzászólás 
GazVezir írta:
Nem igazán lehet belekötni az ingyen szóba, mert szín tisztán leírja, hogy 10 000 sms-t küldhetsz. Persze egy fix összeg befizetése után küldheted ingyen ezt a sok-sok sms-t. Egyetértek T68m-el, hiszen tényleg egy elég előnyös szolgáltatásról van szó. Azt meg már igazán megszokhattátok volna, hogyha valahol látsz egy kedvező reklámot, annak aztán utánna kell járni, mert mindig van benne egy nagy buktató. Ezt már azért tudni kéne mindenkinek...... :wink:

Sorry, az utóbbi 2 napban elég furcsaságokat írok, nomeg beszélek is ám :roll:


a gond csak az, hogy a 10 000 sms sem minden irányban igaz tehát még tovább korlátozódik és ezt sem jelzik. ha minden irányba lehetne 10 000et akkor még az sem zavarna, hogy korlátlannak mondják mert azért az már majdnem olyasmi. de hát másik hálózatba csak 500 lehet.


szomb. márc. 19, 2005 19:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 139
Hozzászólás 
pg írta:
A Pannon DNS szervere milyen kőkorszaki elavult?

(Pannon GPRS-sel neteznék, de nem megy. X oldal nem jön be. Megpingetem, válaszol. Beírom az IP címet a böngészőbe, bejön. Hostname-mel meg nem. Pl. a www.samsungmobile.hu sem. :-) )

És persze ez nem állandó, mert máskor meg bejön. Sőt, mintha tanulna, volt hogy háromszor Refresheltem, és lám bejött, nem DNS hibát adott.)


Nem a tűzfallal van gond? Nálam is van hasonló probléma (axelero adsl), kikapcsolt tűzfalnál elsőre behozza, ha bekapcsolom, háromszor kell frissíteni. Igaz csak origonál tapasztaltam.


szomb. márc. 19, 2005 18:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
skynet írta:
GazVezir írta:
Nem igazán lehet belekötni az ingyen szóba, mert szín tisztán leírja, hogy 10 000 sms-t küldhetsz.


öööööööööööööööööööö

a 10 000 sms nem azzal ütközik, hogy ingyen van, hanem azzal, hogy korlátlannak is mondták egy ideig... de ez nem számít, korlátozott, az rendben.

de nem ingyen van! havidíjas!!!


Hát igen, ha valamiféle nagyon kedvező reklám megjelenik, abban szinte száz százalék, hogy van buktató. Csak szándékosan nem rakják a szemünk elé, így a sok észlény már szalad megrendelni, aztán később tudja meg ismerőseitől esetleg vagy a számlából, hogy még sem úgy volt az, ahogy ő azt tudta. Ilyenkor szeretne az illető pereskedni, hogy őt ugyan átverték, de persze ez nem jön össze, mert reklámot kiadó cég valahol mindent leírt és annak el nem olvasása sem mentesít téged az elfogadása alól, ergo egy k***a szavad sem lehet, mert mindent teljesen legálisan csinált a cég. Ez van ma számtalan helyen, az átverés eme fajtáját használják és hát rengeteg ember esik áldozatáúl.


szomb. márc. 19, 2005 18:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
A Pannon DNS szervere milyen kőkorszaki elavult?

(Pannon GPRS-sel neteznék, de nem megy. X oldal nem jön be. Megpingetem, válaszol. Beírom az IP címet a böngészőbe, bejön. Hostname-mel meg nem. Pl. a www.samsungmobile.hu sem. :-) )

És persze ez nem állandó, mert máskor meg bejön. Sőt, mintha tanulna, volt hogy háromszor Refresheltem, és lám bejött, nem DNS hibát adott.)


szomb. márc. 19, 2005 18:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Nem igazán lehet belekötni az ingyen szóba, mert szín tisztán leírja, hogy 10 000 sms-t küldhetsz. Persze egy fix összeg befizetése után küldheted ingyen ezt a sok-sok sms-t. Egyetértek T68m-el, hiszen tényleg egy elég előnyös szolgáltatásról van szó. Azt meg már igazán megszokhattátok volna, hogyha valahol látsz egy kedvező reklámot, annak aztán utánna kell járni, mert mindig van benne egy nagy buktató. Ezt már azért tudni kéne mindenkinek...... :wink:

Sorry, az utóbbi 2 napban elég furcsaságokat írok, nomeg beszélek is ám :roll:


szomb. márc. 19, 2005 17:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
most ezt az "ingyen" vitát nem kéne ennyire feszegetni. Lehet, hogy betű szerint tényleg túlzás ez a reklám (sztem nem), de nem ez a lényeg!

Egy kifejezetten előnyös szolgáltatásról van szó, amit nem a fogyasztók megtévesztése, átverésével reklámoznak (szemben pl. a havidíjmentes relaxxal)

A büntinek az lenne a feladata, hogy a fogyasztók megtévesztését szankcionálja, ezzel szemben az nhh itt csak - hivatali módon - szivatni akar.


szomb. márc. 19, 2005 15:24
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Sverige írta:
Wagner ur írta:
Tim_ írta:
T68m írta:
...
...


Vitatkozzunk! :twisted: :wink: Nekem az rémlik, hogy HAVIDÍJ ellenében KORLÁTLANUL küldhetek SMS-t, és nem INGYEN. :)
Ezek ugye nem azonos fogalmak? :P

Ez van most fent a Djuice honlapján:
Kép

Ebbe elég egyértelműen az van, hogy "INGYEN"! :wink:

A honlapon lévő reklámfilémekben pedig "korlátlan ingyen sms"-t mondanak...
http://www.djuice.hu/szolgaltatasok/sms_mms/nonstopsms.php
Nna ezt még nem láttam. :D Tényleg állatok! :D Má így maradnak, kész!

A régebbire emlékeztem csak, abban korlátlan volt, bocs.


szomb. márc. 19, 2005 13:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 616
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Wagner ur írta:
Tim_ írta:
T68m írta:
Egyátalán nem keltette azt a látszatot a pani, hogy teljesen ingyenesen, hanem azt mondta, hogy HAVIDÍJ ellenében ingyenesen lehet SMS-ezni.

Szerintem a havidij koteles es az ingyenesseg fogalmak utik egymast...
Akkor mar inkabb atalanydijas a helyes kifejezes, csak az nem olyan figyelemfelkelto mint az ingyenes :evil:


Vitatkozzunk! :twisted: :wink: Nekem az rémlik, hogy HAVIDÍJ ellenében KORLÁTLANUL küldhetek SMS-t, és nem INGYEN. :)
Ezek ugye nem azonos fogalmak? :P

Ez van most fent a Djuice honlapján:
Kép

Ebbe elég egyértelműen az van, hogy "INGYEN"! :wink:

A honlapon lévő reklámfilémekben pedig "korlátlan ingyen sms"-t mondanak...
http://www.djuice.hu/szolgaltatasok/sms_mms/nonstopsms.php


szomb. márc. 19, 2005 13:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Tim_ írta:
T68m írta:
Egyátalán nem keltette azt a látszatot a pani, hogy teljesen ingyenesen, hanem azt mondta, hogy HAVIDÍJ ellenében ingyenesen lehet SMS-ezni.

Szerintem a havidij koteles es az ingyenesseg fogalmak utik egymast...
Akkor mar inkabb atalanydijas a helyes kifejezes, csak az nem olyan figyelemfelkelto mint az ingyenes :evil:


Vitatkozzunk! :twisted: :wink: Nekem az rémlik, hogy HAVIDÍJ ellenében KORLÁTLANUL küldhetek SMS-t, és nem INGYEN. :)
Ezek ugye nem azonos fogalmak? :P


szomb. márc. 19, 2005 13:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 579
Hozzászólás 
T68m írta:
Egyátalán nem keltette azt a látszatot a pani, hogy teljesen ingyenesen, hanem azt mondta, hogy HAVIDÍJ ellenében ingyenesen lehet SMS-ezni.

Szerintem a havidij koteles es az ingyenesseg fogalmak utik egymast...
Akkor mar inkabb atalanydijas a helyes kifejezes, csak az nem olyan figyelemfelkelto mint az ingyenes :evil:


pén. márc. 18, 2005 13:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Uraim! Meddig tart egy számhordozás a PGSM-nél? Két hete kedden bementem az egyik viszonteladóhoz, hogy szeretném a Pannonhoz cipelni a Vodás számomat(ne ijedjetek meg nem hülyültem meg csak egy kedvezményes előfizuba van lehetőségem belépni és fontos a számom).
Azt mondták, hogy 4-5 nap. Ma felhívom őket de semmi. Azt mondták, hogy utána néznek. Majd visszahívás után azt mondták, hogy elcs...ték az egészet és újra fáradjak be az üzletbe és újra indítsuk el. :evil: :evil: Nagyszerű újra min. 4-5 nap. Addig még telefonálni sem tudok mivel nem érdemes feltöltenem a Vitamaxomat mert az egyenleg nem vihető át. :evil:
Nagyszerű, ilyen gyors ügyintézést.........


pén. márc. 18, 2005 12:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Rozso írta:
Miért? A "kettő" az nem "több"? Szerintem, ami nem 1 az már több.


Igen, ezt én sem értem. A kettő mindenképpen többnek számít...
Nem látom hol ezen a probléma :?


pén. márc. 18, 2005 10:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Hozzászólás 
Én boldog lennék, ha a naponta nyakunkba zúduló reklámtömegben ezek lennének a legnagyobb "átverések", és ezekre kellene csak ilyen szinten fellépnie a GVH-nak. :roll:


pén. márc. 18, 2005 8:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Miért? A "kettő" az nem "több"? Szerintem, ami nem 1 az már több.


csüt. márc. 17, 2005 23:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 479
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Mobilio írta:
szerintem a tarifacsomagos cuccnál nem igazán indokolt a bünti, a reklám talán még utalt is rá, hogy két csomag alapján számolnak.


Haaaaat, nem ugy volt az ;) Ahogy en emlekszem eloszor ugy szoltak a reklamok, hogy ket tarifacsomag alapjan szamolnak, majd valakinek kipattant a fejebol, es hirtelen tobb tarifacsomag alapjan szamolnak lett a megfogalmazas es igy is maradt. Ennyit a korrektsegrol :)



lehet, nem emlékszem rá igazán, de nem úgy maradt meg bennem, hogy nagyot hazudott volna a pannon. az sms viszont szerintem már abszolút félrevezető volt. akkor is ha egyébként jó árat adott, de az 500 más hálózatba azért messze nem kelti a korlátlanság érzetét. nem vitatom, hogy jó, de nem mondhatja, hogy korlátlan, ennyi. a másiknál én sem értek egyet a gvhval.


csüt. márc. 17, 2005 23:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Mobilio írta:
szerintem a tarifacsomagos cuccnál nem igazán indokolt a bünti, a reklám talán még utalt is rá, hogy két csomag alapján számolnak.


Haaaaat, nem ugy volt az ;) Ahogy en emlekszem eloszor ugy szoltak a reklamok, hogy ket tarifacsomag alapjan szamolnak, majd valakinek kipattant a fejebol, es hirtelen tobb tarifacsomag alapjan szamolnak lett a megfogalmazas es igy is maradt. Ennyit a korrektsegrol :)


csüt. márc. 17, 2005 23:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Londelmor írta:
T68m írta:
(Persze a szokásos csillag, hogy csak hálón belül, max. 10e, stb.)

úgy tudom (tudtam) hogy hálón kívülre is ingyenes volt, de oda csak 500 darab, hálón belülre meg csak az üzleti célú felhasználás miatt volt 10e-ben korlátozva

de amúgy egyetértek!


(persze, de nem akartam túlragozni a dolgot, hisz akkor arról is írhattam volna, hogy az első hónap/ok/ban elejétől havidíjas volt, aztán az újabbaknak az első hónap ingyenes volt, ha megrendelték, aztán az újabbak automatikusan, ingyenesen megkapták egy hónapra, stb. stb. hisz voltak közben +akciók is.)


csüt. márc. 17, 2005 23:03
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
mrvf írta:
Miért nem él azon jogával a GVH, hogy a versenytörvénybe ütköző reklámokat azonnal letiltsa (meglenne rá a joga!!!)?

Szerintem fél. Ha letilt egy reklámot és később a bíróságon a Voda (vagy más) kibulizza, hogy mégse kellett volna letiltani, akkor még a végén a szolgáltató kap kárpótlást.


csüt. márc. 17, 2005 22:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
T68m írta:
(Persze a szokásos csillag, hogy csak hálón belül, max. 10e, stb.)

úgy tudom (tudtam) hogy hálón kívülre is ingyenes volt, de oda csak 500 darab, hálón belülre meg csak az üzleti célú felhasználás miatt volt 10e-ben korlátozva

de amúgy egyetértek!


csüt. márc. 17, 2005 22:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: pén. nov. 19, 2004 1:32
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Ténylegesen folyamatosan bírságolja a mobilcégeket a GVH, de legtöbb esetben nem ok nélkül! Amit nem értek: miért kell ennyit várni az ítéletekkel? Miért kell több milliós közvéleménykutatásokat készíteni hogy eldöntsék tényleges megtévesztés történt-e? Miért nem él azon jogával a GVH, hogy a versenytörvénybe ütköző reklámokat azonnal letiltsa (meglenne rá a joga!!!)?
Sok kérdést tehetnénk fel, de egy a lényege tényleg sokat hezitál és késlekedik.
Ami szintén igaz, hogy a reklámtörvény elég "hézagos", azaz nehezen lehet értelmezni. Ha a GVH konzekvens akarna lenni, akkor mindig hasonló mércével mérné a jogsértéseket, amelyért mást megbüntetek a következő szintén megkapja a maga büntetését, ha a megbüntett fél már több alkalommal vétett nagyobb bírságot kellene kiszabni. Ezen "pár filléres" bírságoknak nem sok értelme van, semmi visszatartóerő nincs.
Vodafont is megbüntették 5 millióra, de a határozatban kiemelték, hogy többször több esetben elmarasztaltál már, de csak a kiszabható bírság töredékét kell megfizetni! Miért????
Pannon esetében ha már bírságol a GVH akkor ne ilyen nevetséges módon! Különben már 3-4 hete lehetett tudni, hogy kap a Pannon ellen GVH eljárás van folyamatban....
Nem tudom a GVH elgondolkodott-e már azon, hogy mennyire hatékony az eljárási rendszerük, illetve mennyire látják el a törvényben rájuk "ruházott" feledatokat!


csüt. márc. 17, 2005 22:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Ennek a djuice nonstop büntinek tényleg semmi alapja sem volt! Egyátalán nem keltette azt a látszatot a pani, hogy teljesen ingyenesen, hanem azt mondta, hogy HAVIDÍJ ellenében ingyenesen lehet SMS-ezni. Ráadásul két hónapig még egy hónapot ingyen adott a DJUICE-hoz!

(Persze a szokásos csillag, hogy csak hálón belül, max. 10e, stb.)

Ráadásul messze a versenytársak alá kínált ezzel a 30-40filléres árral!

Azért ez már **** a köbön. Persze, a tré alig kapott büntit, mert azt hazudta, hogy HAVIDÍJ mentes a relax ****...

A voda sem kap bünti, hogy orrba szájba nyomja az akciós telókat - amiket persze nem lehet kapni a boltba.....


csüt. márc. 17, 2005 22:20
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 479
Hozzászólás 
szerintem a tarifacsomagos cuccnál nem igazán indokolt a bünti, a reklám talán még utalt is rá, hogy két csomag alapján számolnak. a nonstop sms már más dolog, ott az keményen félrevezető volt mert nem nonstop, vannak korlátozások és nem is ingyenes. szóval azt a kifogást inkább el tudom fogadni. a nonstop akkor lenne igaz ha minden hálózatba küldhetnék annyit amennyit akarok.


csüt. márc. 17, 2005 22:17
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Ilyen alapon minden reklámozó céget meglehetne büntetni. Ez már egyértelműen láűtszik, arra megy ki, (mindhárom szolgáltató esetén) hogy minél több pénzt húzzanak le a szolgáltatóktól. Mutasson csak egyetlen egy reklámot is a GVH, amiben nincs hazugság, vagy félreérthető megfogalmazás. Nincs ilyen! Még a mosópor reklámokban sem. Kíváncsi lennék ha jóddal, meg minden szrral összekent rongyot mosnának ki, tényleg tiszta lenne? Aligha. Ilyen alapon őket is fel lehetne jelenti a figyasztók félrevezetése miatt.
Mocskos dolog amit a GVH művel. A másik pedig az, fél évet kell ülni az ügyön? Fél éve nem volt félreértelmezhető, csak most? Korrupt, pénzéhes bagázs.


csüt. márc. 17, 2005 21:35
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Bournie írta:
Én itt a fórumon is elismertem, hogy volt egy pár nem túl szép húzása a Pannonnak, pl. az új pratikummal kapcsolatban, de ezt én speciel egyáltalán nem látom ennyire vészesnek. :)


Ha az oktoberi-novemberi djuice-t most buntiztek, akkor szep lassan a 36 forintert is megkapjak a par millajukat szerintem ;) Ugye azok a bizonyos lassan orlo kerekek... :)))


csüt. márc. 17, 2005 20:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Hozzászólás 
Én itt a fórumon is elismertem, hogy volt egy pár nem túl szép húzása a Pannonnak, pl. az új pratikummal kapcsolatban, de ezt én speciel egyáltalán nem látom ennyire vészesnek. :)


csüt. márc. 17, 2005 19:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 11:12
Hozzászólások: 220
Hozzászólás 
A pannon reklámjait is megbírságolta a versenyhivatal:

"Versenyhivatali bírságok a Pannon GSM-nek
Ismét mobilreklám miatt bírságolt a GVH
Index


2005. március 17., csütörtök 16:35
A Gazdasági Versenyhivatal Versenytanácsa a mai napon két eljárásban jutott arra a következtetésre, hogy a Pannon GSM megsértette a versenytörvény rendelkezéseit. A Versenytanács a Pannon 50-1000 díjcsomagok kapcsán indult versenyfelügyeleti eljárásban a fogyasztók megtévesztésre alkalmas magatartás tanúsítása miatt 30 millió forint, a Djuice Nonstop hirdetései miatt 5 millió forint bírság megfizetésére kötelezte a mobilszolgáltatót. A Pannon felülvizsgálatot kér a GVH döntése ellen.

A Pannon GSM Távközlési Rt. arról tájékoztatta a fogyasztókat, hogy csak a Pannon 50-1000 díjcsomagok esetében nem növekszik a percdíj a csomagokban foglalt percek lebeszélése után, miközben a versenytársak kínálatában is volt olyan hasonló konstrukciójú tarifacsomag, amelynek díja szintén nem növekedett.

Megtévesztő percdíj
A vállalkozás egyes reklámjaiban a Pannon 1000 díjcsomag vonatkozásában megtévesztésére alkalmas módon használta a "percdíj" és az azzal azonos tartalmú kifejezéseket is. A Versenytanács megállapította azt is, hogy a cég akkor is jogsértően járt el, amikor "Díjcsökkentő" szolgáltatásának reklámjaiban nem a valóságnak megfelelően tájékoztatta a fogyasztókat a szolgáltatás tartalmáról.

Nem minden esetben felelt meg a valóságnak az az állítás, hogy "minél többet beszél, annál kevesebbet fizet egy percért", és az a közlés sem volt helytálló, amely szerint a fogyasztót terhelő havi költségeket a vállalkozás több (nem kettő) tarifacsomag alapján számolja ki és a kedvezőbbet számlázza ki.

A Djuice is kapott
A Gazdasági Versenyhivatal egy másik eljárás keretében vizsgálta a Djuice Nonstop szolgáltatással kapcsolatos reklámtevékenységet. A Versenytanács megállapította, hogy a vállalkozás a fogyasztók megtévesztésére alkalmas magatartást tanúsított, amikor 2004 októberében és novemberében reklámjaiban a Djuice Nonstop szolgáltatás igénybevétele ingyenességének hamis látszatát keltette. A reklámok azt közölték, hogy a szolgáltatás igénybevétele esetén ingyen küldhetők SMS-ek, pedig a fogyasztónak ehhez ténylegesen havidíjat kellett fizetnie.

A Pannon GSM a GVH döntésének bírósági felülvizsgálatát kéri
Somlyai Dóra, a Pannon GSM kommunikációs igazgatója az Indexnek elmondta, vállalatuk bírósági felülvizsgálatot kér a Gazdasági Versenyhivatal döntése ellen, amellyel a hatóság bírságot rótt ki a mobilszolgáltatóra egyes korábbi hirdetési anyagai tartalma miatt.

"A Pannon GSM hirdetései tartalmát minden alkalommal rendkívüli körültekintéssel, a fogyasztók teljes körű tájékoztatásának követelményét, a jogszabályokat és az európai gyakorlatot messzemenőkig szem előtt tartva, az egyes megjelenési formák kereteinek figyelembe vételével határozza meg. A Pannon GSM szerint csak a teljes körűen tájékozott ügyfelek lehetnek elégedett ügyfelek, s a társaság meggyőződése, hogy a GVH által kifogásolt hirdetések nem voltak alkalmasak a fogyasztók megtévesztésére. A szokatlan stílusú, újszerű reklámok valóban figyelemfelkeltőek voltak, de ez a reklámok esetében természetes műfaji követelmény. A Pannon GSM a GVH döntése írásos indoklásának kézhezvétele után juttatja el felülvizsgálati kérelmét az illetékes bírósághoz" - fogalmazott a kommunikációs igazgató."


csüt. márc. 17, 2005 19:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
Bournie írta:
...

Köszi! Puszi! :D :D :D


kedd márc. 15, 2005 17:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Hozzászólás 
KaRFiol írta:
Tudja valaki hogy lehet visszaállítani a hangpostát az alapbeállításra? Ismerős beállított személyes üdvözlést, amit szeretne visszaállítani az eredetire (201234567 számú hangpostafiók jelentkezik, hangjelzés után mondja el üzenetét, amelyet rögzítünk). Megpróbáltam lemondani a hangpostát, majd újra megrendelni; de nem segített. Beszéltem egy ügyfélszolgával 1220on, de nem tudott semmit mondani, ő is a lemondást-megrendelést ajánlotta. :?


Nem tudom ma is él-e még, egy ideje nem használok hangpostát, de elvileg régebben a 3-as gomb megnyomásával lehetett törölni a személyes üdvözlést. Ha ezt közvetlenül nem ajánlaná fel a személyes üdvözlés menüjében, akkor válaszd azt, hogy új felvétele, felveszel valamit, és amikor visszajátsza, hogy elfogadod-e az újat, akkor ott fogja mondani, hogy elfogadás kettes, törlés hármas. Így mennie kell. Régen ment.


kedd márc. 15, 2005 15:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
Tudja valaki hogy lehet visszaállítani a hangpostát az alapbeállításra? Ismerős beállított személyes üdvözlést, amit szeretne visszaállítani az eredetire (201234567 számú hangpostafiók jelentkezik, hangjelzés után mondja el üzenetét, amelyet rögzítünk). Megpróbáltam lemondani a hangpostát, majd újra megrendelni; de nem segített. Beszéltem egy ügyfélszolgával 1220on, de nem tudott semmit mondani, ő is a lemondást-megrendelést ajánlotta. :?


kedd márc. 15, 2005 15:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 387
Tartózkodási hely: Sopron
Hozzászólás 
Vagy valami kódtábla eltérés volt a szövegíró és a gif-készítő között.

Egy élmény olvasni float-ban azokat a neveket, amelyeket anno még C55-tel (vagy még előbb, Alcatellel) rögzítettem a SIM-re, majd megetettem a T630-al :lol:


pén. márc. 11, 2005 17:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
integral írta:
Kijavították! :P

Vagy olvasnak bennünket, vagy kicsit lassú a korrektoruk... :)


pén. márc. 11, 2005 16:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Kijavították! :P


pén. márc. 11, 2005 16:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
:lol:

vagy pani!


pén. márc. 11, 2005 13:12
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
KaRFiol írta:
"Március 17-től a hívidíjadat 100%-ban lebeszélheted vagy felhasználhatod MMS és SMS küldésre is."

Ez a szöveg szerepel a honlapon szövegként is, tehát vagy hülye a szerkesztő vagy hülye. :D
Vagy barom!


pén. márc. 11, 2005 12:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
"Március 17-től a hívidíjadat 100%-ban lebeszélheted vagy felhasználhatod MMS és SMS küldésre is."

Ez a szöveg szerepel a honlapon szövegként is, tehát vagy hülye a szerkesztő vagy hülye. :D


pén. márc. 11, 2005 12:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Igen, rövidítés. Human immundeficiency virus.


pén. márc. 11, 2005 12:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Odo írta:
A HIV sem hosszu 'i'.


jól van! :) persze!

de ők már ezt beépítették a magyarnyelve, így nem HIV, mint rövidítés (azszem az), hanem "hív", mint főnév szerepel! És hasonult a nyelvhez....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


pén. márc. 11, 2005 12:30
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Odo írta:
A HIV sem hosszu 'i'.
Animál kanibál szerint "Ne menj, ha HÍV a lány"


pén. márc. 11, 2005 12:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
A HIV sem hosszu 'i'.


pén. márc. 11, 2005 12:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
T68m írta:

milyen szerencse, hogy én csak óvszerrel....

Á, ez mekkora hazugság! Mindig csak a végén veszem fel, lehet, hogy én is kapni fogok hívidíjat?!?!?!??!
A végén veszed fel a gumit??? Én inkább kiveszem :)


pén. márc. 11, 2005 12:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Árpy írta:
skynet írta:
a hívidíj nem a hívásdíj becézése akar lenni? :)

(manapság sajnos mindent becézünk)

Akkor is rövid i, különben HÍV-i-díj...


milyen szerencse, hogy én csak óvszerrel....

Á, ez mekkora hazugság! Mindig csak a végén veszem fel, lehet, hogy én is kapni fogok hívidíjat?!?!?!??!

ráadásul van 20-as számom is! ááááááááááá

ez a pani milyen béna!


pén. márc. 11, 2005 12:08
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
skynet írta:
a hívidíj nem a hívásdíj becézése akar lenni? :)

(manapság sajnos mindent becézünk)

Akkor is rövid i, különben HÍV-i-díj...


pén. márc. 11, 2005 12:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
integral írta:
Tisztelt Pannon GSM!

Milyen Jóska-Pistákra bízzák a honlapjuk szerkesztését? A főoldalon ordít az elírás! www.djuice.hu

Használd a hívidíjat MMS-re és SMS-re is!

Kép

Csak egyszer kellett volna elolvasnia a webszerkesztőnek, hogy mit írt, de még ekkora fáradtságot se vett a - gondolom nem kis összegű - fizetéséért! Arról nem is beszélve, hogy ez egy gif fájl, tehát a szerkesztése+konvertálása alatt néhány tucatszor olvasnia kellett az elkövetőnek. Ezúton kérem Önöket, hogy vonják le a fizetéséből a hibákból eredően a Pannon GSM-et ért goodwill csorbulás és egyéb károk díját (becslésem szerint 2-3 millió Ft-os tétel) és szíveskedjenek nekem átutalni!
Biztos nagyon gyorsan kellett megcsinálniuk és nem volt idejük átolvasni sem. Ha már fent van, akkor kit érdekel...hülye bénák, azért ez tényleg ciki. Kiváncsi vagyok hány órát/napot fog ebben az állapotban megjelenni.


pén. márc. 11, 2005 11:56
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 106  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség