Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 17:36



Hozzászólás a témához  [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 43  Következő
LCD Monitor 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 05, 2005 10:45
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Belinea monitorok jok?
Egynek itt vanak az adatai:
250cd/m2
600:1
178/178 látoszög
15ms válaszidö
DVI van mindez (98000)78000Ft+Áfa
A Dvi kábel csatlakozoja hogy néz ki a valaki tud légyszi küldjön róla egy képet: kupib@citromail.hu
Köszi Spike :wink:


kedd márc. 08, 2005 19:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Akkor inkább nem válaszolok, mert egyik monitort sem láttam működés közben... :D

Üdv!


hétf. márc. 07, 2005 22:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 05, 2005 10:45
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
View Sonic VE702m

Panel méret : 17"
Fényerő (jellemző): 350 cd/m 2
Látószög (vízszintes/függőleges) : 160 o /120 o
Színek : 16.7 millió szín
Nettó súly : 3.4 kg
Kontraszt arány (maximum) : 350:1
Pixel méret (mm) : 0.264 mm
Garancia : 3 év
58232Ft +ÁFA
(72790Ft)Ez egy arányos ár? :?: :!: Itt egy kép róla: http://www.edigital.hu/eshop/images/VE702m_nagy.jpg
Elöre is kösz! :!: (:Úgy válaszoljatok hogy a ez alapján tudjak dönteni:) :!:


hétf. márc. 07, 2005 20:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 05, 2005 10:45
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Sziasztok,kösz a tanácsokat!!!
ViewSonic VP171s-ről van szó:300cd/m2 500:1 a kontrasztarány
160/160 a látószög DVI van 104000 FtEzekkel a paraméterekkel már jo árnak számit?
Az Acer-ről: ez egy jo márka és nem azért olcsó mert "sz.ar" más okai vannak? De ha lehet ne A METRO-ba vegyem meg hanem inkább a Photo Hall-ban? :?:


hétf. márc. 07, 2005 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
McLaca írta:
...Az a ViewSonic szerintem nagyon is jó vételnek tűnik, pont az ára miatt, de a 8ms bennem gyanút ébresztene a láthatósági szög miatt, mert a tendencia az, hogy minél kisebb a RT, annál kisebb a láthatóság is....


Megelőztél! Dettó ugyanezt akartam mondani! ;)

Ettől még nem kell visszatáncolni, sőt ettől még lehet nagyon jó vétel, de mindenképpen megnézném több alkalmazási területen mielőtt megvenném!!!


hétf. márc. 07, 2005 10:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hát, én leggyakrabban fülhallgatót használok, mert kicsi a lakás :D

Az a ViewSonic szerintem nagyon is jó vételnek tűnik, pont az ára miatt, de a 8ms bennem gyanút ébresztene a láthatósági szög miatt, mert a tendencia az, hogy minél kisebb a RT, annál kisebb a láthatóság is.
A METRO-ban szerintem esélytelen a kibontás és megmustrálás, max a vevőszolgálaton, de mire oda jutsz, már kifizetted :? ...
A METRO alacsony árszabásának okáról már írtam talán pont ebben a topicban, de mégegyszer megteszem: ugyanazt a terméket kapod, mint bárhol máshol, csak a "túl olcsó" cuccok nem a magyarországi forgalmazón/disztribútoron/képviseleten keresztül jönnek az országba, hanem a METRO direkt beszerzéseiből.
Emiatt olykor nuku magyarnyelvű, és a garancia intézése is gázos, mert a márkaszerviz nem foglalkozik azokkal a termékekkel, amik nem a hivatalos magyar képviseleteken keresztül érkeztek az országba.
Hogy ez miért jó a METRO-nak? Nézd csak meg az amerikai notebook-árakat, vagy a nyugat-európai digifényképező vagy telefonok árakat.
Persze lehet vitázni azon, hogy a METRO szállítói mennyire gondosak, de szerintem semmivel nem pattan többet egy monitor a pakolás közben a földön a METRO-ban, mint bárhol máshol.

Üdv!


vas. márc. 06, 2005 18:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Jó vételt nem lehet kijelenteni úgy, hogy az árat nem nézed. Épp azért jó vétel vagy sem, mert jó az ára is. Bár nem tudom milyen Viewsonic monitorról írsz, de ha 17"-os, akkor én azt már jó vételnek hívnám.

McLaca: én is audiofil vagyok, és nem is minőségi zenehallgatáshoz használtam. De játékok zörgéséhez bőven elég, valamint ha már alszanak a másik szobában, akkor tökéletes megoldás a TFT kishangszórója (Acerről van szó, Fujitsunál szerintem én is bekapcsolnám a hangfalakat, még akkor is, ha alig hallom, hogy szól.)


vas. márc. 06, 2005 10:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 05, 2005 10:45
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
A Metros monitorokat elég olcson adják!Ennek van valami okuk?Ott ki lehet bontani a monitort vagy csak akkor ha kifizetted? :?: Ott jo minőségü monitorok vannak?
Még valami:WievSonic egy uj monitort mutatot be 8ms-os frissitéssel :!: :wink: Forgatható meg minden áfával odaadják 104000-ért
az áfa nélkül annyi mint:83000ft
Ez jo vétel lehet ha az árat nem nézzük?Vagy várjak még mig lejjebb megy az ára és megveszem 1-2 hónappal késöbb de sporolok 20000!
Ha valaki tud valami jot léégyszi irjon!
Elöre is kösz Spike!!!


vas. márc. 06, 2005 8:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Dester írta:
[...] A Fujitsu-Siemens monitorok hangszórójának a minősége viszont szerintem elég gyengére sikerült [...] Tanúsíthatom. Főnökömnek van FuSi-ja, röviden összefoglalva egy tragédia. És hozzáteszem, nem csak a hangszóró sikerült gyengére...

Dester írta:
[...] egy 200W PMPO hiperszuper hangszóróval össze lehet vetni őket [...]
Az Acer-ét biztosan, azonban a FuSi max Sokol 0,2W PMPO lehetne :lol:
Nekem eszembe sem jutna egy TFT (de egy CRT-ét sem, sőt, nem is vennék hangszórós CRT-t) hangszóróit bekötni. Egyszerűen túlságosan audiofil vagyok ehhez.

Üdv!


vas. márc. 06, 2005 1:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Az Aceremben lévő hangszóró meglepően jó minőségű. Még mély is van. Persze nem repül el a haja az embernek tőle, de nincs dobozhangja, és kellő a hangereje is. Hacsak nem döngetni akartam, a hangfalakat már csak ritkán kapcsoltam be azóta (amíg meg nem vettem az 5.1 rendszert). A Fujitsu-Siemens monitorok hangszórójának a minősége viszont szerintem elég gyengére sikerült. Viszont itt nem is az az elvárás, hogy hifi minőségben szóljon, de egy 200W PMPO hiperszuper hangszóróval össze lehet vetni őket.


szomb. márc. 05, 2005 17:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Olvasd végig a topic-ot sok infót fogsz találni sok márkáról!
Hangszoró:
A TFT-kben található haszoró, hogy mire jó azt haygjuk windows hangokra jó lesz, de a zenét élvezni is szeretnéd, akkor ne ez motiváljon!


szomb. márc. 05, 2005 14:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 05, 2005 10:45
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Sziasztok én is LCD monitort szeretnék venni csak nem to'm miet vegyek!
Az biztos hogy 17" lesz csak márkát még nem tudok. Ebben szeretnék tanácsot kárni Tőletek! :!: A márka nagyon fontos az jo ha van benne hangszoró?
Elöre is köszi Mindenkinek!!!


szomb. márc. 05, 2005 10:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Sokadjára csak sikerült
Bár még csak a megrendelés. Most olyan boltot választottam, amerre sokszor megyek ügyet intézni..
Leadtam a rendelést, 2 körül elindultam a munkából és arra felé kanyarodtam. Ugyis személyesen veszem át, megnézem a boltot is egyuttal. Kis üzlet, rendesen fogadtak. Igen megkapták a rendelést. Ár egyezik átvétel módja egyezik, letsztelhetem helyben. :D
Jövőhét szerdán várható. Jobb szerettem volna korábban, de mindegy.
Bár az üzletvezető egy kissé orosz akcentussal beszélt 8) , de biztositott, hogy hívnak.
Egy kicsit szkeptikus vagyok, már a majd hívnak szóval :? Gondolom ezzel nem vagyok egyedül.


csüt. márc. 03, 2005 9:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Apám... tiszta komcsikorszak béli "**** az ügyfél fejére, mi - eladók - vagyunk az Istenek..."
Ennél már csak az a jobb, amikor egy eladó megmagyarázza nekem, hogy az általam hosszas utánajárás, tapasztalatcsere, tesztek, vizsgálódások és persze fórumok :) után kíválasztott termék miért nem jó nekem... Épp, hogy rákérdezek, van-e, ő meg máris tudja a komplett szemléyiségrajzomat...

Valahol a környéken nem kapható az a monitor? Úgy legalább ki is lehetne próbálni.

Üdv!


szer. márc. 02, 2005 21:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
hcs írta:
Van sok megbízható webáruház viszonylag jó árakkal. Azonnali visszaigazolás, telefon stb.

Ha náluk a hirdetett árucikk nem eladó, akkor nem kell erőltetni. Ezek után már akkor sem kellene, ha ők fizetnének érte...

kb. :)


szer. márc. 02, 2005 16:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Van sok megbízható webáruház viszonylag jó árakkal. Azonnali visszaigazolás, telefon stb.

Ha náluk a hirdetett árucikk nem eladó, akkor nem kell erőltetni. Ezek után már akkor sem kellene, ha ők fizetnének érte...


szer. márc. 02, 2005 16:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ha nekik nem fontos, neked se legyen fontos őket választani. Szerencsére nem vagyunk rájuk kényszerítve...


szer. márc. 02, 2005 16:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Velem az ilyet 1x lehet eljátszani!
Aztán mehetnek is a francba...már elnézést!
Sztem xarni kell az ilyenek fejére!


szer. márc. 02, 2005 14:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Megrendeltem a Depon kerezstül a Samsung 710t-t még múlt hét pénteken, se mail se telefon.

Megrendeltem hétfőn, se mail, se telefon. Felhívtam du 1 körül a forgalmazót
"még nem nézték meg a mailjeiket majd hívnak"

Kedden felhívom őket fél kettő körül,hogy történt már előrelépés az ügyben
"most ebédelünk, de a kollega majd hívja"
Persze nem hívott.

Ma reggel reggel 7-kor megint megrendeltem,(most már két külön üzlettől) megkaptam a visszajelzést a mailen de csak a Depotól. Most nemrég hívtam őket még nem nézték meg a maileket.

Ennyire nehéz vagy csak nekem van ilyen szerencsém? :x


szer. márc. 02, 2005 13:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
durward írta:
Már megrendeltem a Depoban a 710t-t de kicsit vacilálok, hogy személyesen menjek be érte, hogy le tudjam tesztelni fizetés elött.
Esetleg hátradőlve várjam a futárt és kockáztassam azt, hogy másnap vigyem vissza. :(

Melyiket tanácsoljátok?

Semelyiket sem!
Ezt döntsd el inkább magad! :roll:


hétf. feb. 28, 2005 13:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Így van. Az én monitoromnak (gondolom másoknak is) kétoldalt van 1-1 masszív hungarocell rögzítője, illetve célszerű belerakni a fóliába, amiben volt eredetileg a monitor. Nekem így még sose volt gondom a szállítással, és szerintem is kibír sokmindent. Gondoljatok bele, hogy országokat utaznak így keresztül a monitorok és nem hiszem, hogy mindig kesztyűs kézzel bánnak velük a szállítók...


hétf. feb. 28, 2005 13:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Már megrendeltem a Depoban a 710t-t de kicsit vacilálok, hogy személyesen menjek be érte, hogy le tudjam tesztelni fizetés elött.
Esetleg hátradõlve várjam a futárt és kockáztassam azt, hogy másnap vigyem vissza. :(

Melyiket tanácsoljátok?


hétf. feb. 28, 2005 13:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
durward írta:
Ha futárral jön,akkor ott helyben kiprobálhatom mielött még kifizetem?
Vagy egy gyors hello, köszi, itt a pénz játszodik csak le?

Ha hibás akkor mi a teendő?


Ha saját magam viszem haza mire kell vigyázni szállításnál?
A járda kocogtatáson kivűl :)

Nálam a második verzió működött (hello, köszi....). Elvégre a futár, az egy irányba van kifizetve!! (Érted?) Tehát ha rossz lett volna, akkor is inkább személyesen vittem volna vissza! Jobb is személyesen reklamálni :D

Saját szállításnál nem kell figyelni semmire különösképpen, kevésbé kell vigyázni vele mint egy CRT-vel!
Mondjuk azért nem kell dobálni, meg leejteni sem, az jót nem tesz neki :)
Szerintem elég jól be vannak csomagolva, kisebb eséseket is kibírnak, de gondolom ezt nem akarod tesztelni, így mindjárt az elején!


hétf. feb. 28, 2005 11:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Én annó (4 hónapja azt hiszem) a www.lerakat.hu -tól rendeltem meg a Samsung 710T-met kicsit féltem, hogy lesz vele valami gáz, de tudtam, hogy a Samsung a subpixelhibára is cserél, és ezért megnyugtattam magam (aztán nem is lett semmi gond).
Természetesen a rendelés elõtt megnéztem a képét média markt-ban :)



Ha futárral jön,akkor ott helyben kiprobálhatom mielött még kifizetem?
Vagy egy gyors hello, köszi, itt a pénz játszodik csak le?

Ha hibás akkor mi a teendõ?


Ha saját magam viszem haza mire kell vigyázni szállításnál?
A járda kocogtatáson kivûl :)


hétf. feb. 28, 2005 11:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Köszönöm a válaszokat

Elég sok e témába vágó topicot elolvastam és azthiszem benevezek egy samsung 710t-re.


pén. feb. 25, 2005 11:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hmm...
Azt nem tudni, hogy a Samsung paneljai jobbak-e a ViewSonicénál, de ha subpixelhibára is cserélnek, akkor nem hiszem, hogy hibás paneleket átengednének a MEON :), mert ugye tudjuk, hogy egyes gyártók a garanciális cserére jogosító **** alatti hibával rendelkező kijelzőket lelkiismeretfurdalás nélkül beépítik. Mivel ezt még nem lehet kicseréltetni. Ezek után azt mondom, hogy a Samsung amúgy is élenjáró technológiáit gyátró futószalag nem lehet rosszabb (de nem feltétlenül jobb), mint mondjuk a ViewSonicé.
A Samsung egyébként mindig korrekt és rugalmas volt garanciaügyekben. Ma pl. kaptam tőlük egy levelet, amiben az áll: mivel regisztráltam a monitoromat (CRT), +2 hónappal megtoldják a garanciáját. És ugye mint tudjuk, a termékek jó időzítéssel mindig a garanciaidő lejártát követő héten romlanak el :lol:
Így 38 hónap garanciám van :!:

Üdv!


csüt. feb. 24, 2005 19:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Én annó (4 hónapja azt hiszem) a www.lerakat.hu -tól rendeltem meg a Samsung 710T-met kicsit féltem, hogy lesz vele valami gáz, de tudtam, hogy a Samsung a subpixelhibára is cserél, és ezért megnyugtattam magam (aztán nem is lett semmi gond).
Természetesen a rendelés előtt megnéztem a képét média markt-ban :)


csüt. feb. 24, 2005 15:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
A Viewsonic-ról majd szól valaki más!

De a Samsung nagyon drága annyiért 95-ért van a Depo-n és ennyiért már 710T-t is lehet venni, ami egy újabb modell!



Ha online rendelek, kiszállítják mielött kifizetem van lehetõségem kiprobálni?
lcd-nél a kiprobálás nekem is nagyon fontos.


csüt. feb. 24, 2005 10:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
A Viewsonic-ról majd szól valaki más!

De a Samsung nagyon drága annyiért 95-ért van a Depo-n és ennyiért már 710T-t is lehet venni, ami egy újabb modell!


csüt. feb. 24, 2005 9:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Nos:


Konklúzió:
Ha jól tudom ez a Samsung modell már elég régi ezért igazából ez az egyetlen ami ellene szól, viszont nálam sokat jelent az, hogy a "Samsung-ék" 1 subpixel hibára is cserélnek! Ez nem tudom hogy van a ViewSonicnál, valószínûleg nem így!
A döntés a tied marad!


Köszönöm a választ.
Nemrég az egyik számtech boltban azt mondták, hogy a ViewSonic jobb paneleket használ mint a Samsung. Ennek van valóságtartalma vagy csak duma?

A másik az ár a Samsung 100 800FT a ViewSonoc meg 81000FT Mitõl ilyen lehet "olcsó"?


csüt. feb. 24, 2005 9:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Nos:

Samsung:
- Régi kifutó (ha már nem kifutott) modell
- Jó válaszidő
- Ennek köszönhetően kisebb látószög
- Csuklós technológia (ha jól értem ez a PIVOT, és akkor) az nagy előny (netezésnél és főleg szövegszerkesztésnél)

ViewSonic:
- Sajna nem ismerem, hogy régi-e vagy újabb
- Kontraszt nagyjából ugyanannyi mint a Samsungnál, de ha jól emlékszem az újabbak ennél jóval jobbak.....bár nem biztos, hogy kell!
- A válaszidő itt is jó (sztem bőven elég Game-ra is) kicsitt nagyobb mint Samsungnál
- ...Ezért jobb a látószög is

Konklúzió:
Ha jól tudom ez a Samsung modell már elég régi ezért igazából ez az egyetlen ami ellene szól, viszont nálam sokat jelent az, hogy a "Samsung-ék" 1 subpixel hibára is cserélnek! Ez nem tudom hogy van a ViewSonicnál, valószínűleg nem így!
A döntés a tied marad!


csüt. feb. 24, 2005 8:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Dester írta:
Bazzz... bocs, de én ezt nem fogom végigolvasni. Elég lett volna kiszedni belõle a lényeget is. Javaslom az átszerkesztését...


Rendben, de mi a lényeg?

Amikor elkezdtem fogalkozni a témával nekem csak a reakció ídõ volt az elsödleges. Aztán hozzáolvastam és már bekerült a dvi, az hogy beépített adapter legyen, contraszt arány, az fényerõ, a forgathatóság, a talp kialakitása a káva vastagsága,. és minél több tesztet meg hozzászólást olvasok mindig csak gyarapodik a lista.

Átszerkesztem.


csüt. feb. 24, 2005 7:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Szerintem a Pronto a műanyagon maszatol, csíkoz, nem? Súrló fényben kell nézni.
Én enyhén nedves, puha rongyot (mikroszálas) javaslok, utána száraz áttörlést ugyanilyen ronggyal.

Üdv!


szer. feb. 23, 2005 23:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 18:30
Hozzászólások: 696
Hozzászólás 
Köszi, kipróbálom. :)


szer. feb. 23, 2005 19:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Egyetértek az előttem szólóval!

Punto83:
Én speciel Prontoval pucoltam meg a hétvégén! :)
Nyugi az a rész amivel közvetlenül érintekezel a szimpla (ámde vékony) műanyag!


szer. feb. 23, 2005 15:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Bazzz... bocs, de én ezt nem fogom végigolvasni. Elég lett volna kiszedni belőle a lényeget is. Javaslom az átszerkesztését...


szer. feb. 23, 2005 14:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem.

Két gyártó terméke küzül probálok választani de nem megy

samsung:

SyncMaster 172X

Képponttávolság 0,289 mm
Fényerõ 270 cd/m2
kontraszt arány 500:1
Képlátószög (H/V) 160°/130°
Válaszidõ <12 ms
Interface analóg/digitális
Vízszintes frekvencia 30-81KHz
Függõleges frekvencia 56-75KHz
Bemeneti videojel analóg RGB, DVI Digital link
Videoszint analóg: 0,7 VP-P, digitális: TMDS™
Szink. típus szeparált H/V, kompozit H/V, SOG(opció)
Bemeneti aljzat 15 érintkezõs D-sub, DVI-D
Tulajdonságok Ultra vékony káva, MagicBright, Csuklós technológia (álló/fekvõ), Gyors válaszidõ: 16ms


Viewsonic

LCD Panel Type 17" Color TFT active matrix SXGA LCD
Display Area 13.3" horizontal x 10.6" vertical; 17.0" diagonal

Contrast Ratio 450:1 (typ)
Viewing Angle 170° horizontal, 170° vertical @ contrast ratio > 5:1
Response Time 16ms (typ)
Brightness 300 cd/m2 (typ)

INPUT SIGNAL Video RGB analog (75 ohms, 0.7 Vp-p); DVI-D (TMDS, 100 ohms)
Sync H/V separated (TTL), composite, sync-on-green
Frequency Fh:24~82kHz, Fv:50~85Hz
CONNECTOR Power 3-pin AC plug, (CEE22)
Signal 15-pin mini D-sub and DVI-D
ViewSonic Wizard CD-ROM, 15-pin VGA video cable

Melyiket javasoljátok a kettõ küzül ?
és miért?


Így jóval rövidebb :)


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára durward csüt. feb. 24, 2005 7:43-kor.



szer. feb. 23, 2005 10:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 18:30
Hozzászólások: 696
Hozzászólás 
LCD monitort mivel érdemes tisztítani?


szer. feb. 23, 2005 10:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Sokszor elmondtam már, hogy monitora válogatja, van-e különbség analóg és DVI csatoló között a képben. Vagy semmi (ez kb. 40%), vagy a DVI jobb sokkal, vagy csak kicsit (ez nagyjából 50%), és egy ritka kategória, ami analógon jobb (színek terén legalábbis), mint a DVI-on. Ez utóbbi meg fakadhat a videokártya hülyeségéből is, tehát nem mérvadó :)
Aki teheti, használja a DVI-t, nyilvánvalóan.
Szerintem.

Üdv!


kedd feb. 22, 2005 19:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Én csak 1-2 hónapig használtam analógon, a pixeleket ott is helyre rakta, és abszolút semmit különbséget nem látok ha átkapcsolok!
1x direkt ezért bekötöttem mindkét kábellel és kapcsolgattam a bemenetek között! ....lehet vak vagyok???...


Vagyunk még sztem így egy-ketten, akik vakok vagyunk. Ennek hatalmas előnye, hogy nem kell vagyonokat költenünk DVI-s monitorokra és így is jól érezzük magunkat... :lol:


hétf. feb. 21, 2005 17:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Lehet. :P


hétf. feb. 21, 2005 14:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Én csak 1-2 hónapig használtam analógon, a pixeleket ott is helyre rakta, és abszolút semmit különbséget nem látok ha átkapcsolok!
1x direkt ezért bekötöttem mindkét kábellel és kapcsolgattam a bemenetek között! ....lehet vak vagyok???...


hétf. feb. 21, 2005 8:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Azért messze nem olyan pontos, mint a DVI. Fél évet használtam analógon TFT-t, azóta DVI és azért nagy a különbség. Szemmel tisztán látható.


vas. feb. 20, 2005 16:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Ez a szép az elektronikában, hogy képes A/D és D/A átalakítást végezni. Hidd el, hogy Analógon is helyére kerül minden pixel. Lehet, hogy a monitorod A/D átalakítója rossz...


vas. feb. 20, 2005 14:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 19, 2005 23:54
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hi !

Elég kevesen elég kevés hangsúlyt fektetnek a DVI meglétére ! Pedig az a lényeg az egészben !
DVI -vel minden pixel a helyére kerül , nincs digi-analog-digi átalakítás , ég és föld a különbség .Nekem HP L1925 van 2 pcvel ,1 év használat után is néha még a hányózacskómért kell nyúlnom ha átkapcsok analógra .
Inkább várjatok ,gyűjtsetek de hidjétek el DVI !!!!


vas. feb. 20, 2005 0:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
grimi írta:
És mit szóltok a Samsung 710T-hez? Elég sokat ment le most az ára sulinetben. Ja, és mit jelent a nevében az a "Pivot"?

Olvasd el a topic-ot visszább is!!!
Elég jól kiveséztük a 710T-t!
Pivot = Függőlegesre fordítható (és nyilván a kép is elfordítható :) ), így 100%-os nézetnél pont elfér egy Word dokumentum (ha jól emlékszem...,mert már régen használtam).


szomb. feb. 19, 2005 21:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 12, 2004 19:40
Hozzászólások: 935
Hozzászólás 
Én semmit.


szomb. feb. 19, 2005 16:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 22, 2004 21:31
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Nagyvarad
Hozzászólás Yakumo es miro LCDk
sziasztok, kollegak!
Az lenne a kerdesem hogy hallottatok-e mar a fentemlitett monitorgyartokrol? Van nehany eleg jo ar/ertek aranyu LCD-juk. Ha volt mar dolgotok ezekkel a markakkal, kerlek mondjatok el tapasztalataitokat.

www.yakumo.de
www.miro.com

Kosz!


pén. feb. 18, 2005 0:16
Profil Privát üzenet küldése YIM
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
És mit szóltok a Samsung 710T-hez? Elég sokat ment le most az ára sulinetben. Ja, és mit jelent a nevében az a "Pivot"?


szer. feb. 16, 2005 8:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Sony LCD monitor
Hi!

Látott valaki teszteket a Sony SDM-HS74 monitorról? Esetleg vélemény...


szer. feb. 16, 2005 0:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 43  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Laci_L valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség