Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 17:32



Hozzászólás a témához  [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 43  Következő
LCD Monitor 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Roxan írta:
Egyébként FS monitorokról elég keveset hallottam, valakinek vmi infó?

Rox,

itt rosszat hallottam rola... :(


szomb. márc. 19, 2005 22:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 157
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Egyelőre úgy néz ki, találtam jobbat a Samsung 193P-nél.
Fujitsu-Siemens P19-2
S-PVA panel, 16.7 m szín
DVI
178/178 fokos szög
Fényerő: 280
Kontraszt: 1000
B2B: 13 ms
G2G: 8 ms

Ár: 109+Fa

Most teszteket keresgetek, bár elég új a monitor.
Egyébként FS monitorokról elég keveset hallottam, valakinek vmi infó?

Rox,


szomb. márc. 19, 2005 14:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 157
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Közben rájöttem, hogy van ilyen (8sm és 170/170)


szomb. márc. 19, 2005 10:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 157
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Megvan a típus: Xerox XA7-19i
http://www.jes-computer.de/images/products/1/19639.jpg
Sajna nem látszik, de az egész előlapi front egy üveglap (nem fólia), ez az, ami tükröződik.

Viszont elég kaotikus az info róla.
Ugyanezzel a típusszámmal létezik 16ms (xerox oldalán 20) és 8ms-od változat. A xerox weboldala szerint mindkettőnél a rálátási szög 170 fok horizontálisan. Vertikálisat nem írtak.
Egy 8ms-os monitor létezik már ilyen betekintési szöggel?

Rox,


szomb. márc. 19, 2005 9:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Köszi a tippet. Megpróbálom


pén. márc. 18, 2005 23:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A típushoz nem tudok érdemben hozzászólni. A tükröző felület lehet, hogy csak a védőfólia volt, viszont az AR bevonat csak közel merőleges ránézéskor érvényesül, alulról, vagy oldalról nézve az AR bevonatú monitorok ugyanúgy tükröznek.

Üdv!


pén. márc. 18, 2005 23:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 157
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali!

Xerox monitorokról van valakinek vmi véleménye.
Merto-ban láttam ma, elég klassz kívülről. Sajna nem tudtam megnézni, mert zárás előtt volt nem sokkal.
Pontosan a típusra sem emlékszem, valami X-19i.
a Xerox oldalán viszont elég sok ilyen van, csak más paraméterekkel.
Amit láttam, azon volt DVI, 170 fokos betekintési szög, és Fast Response felirat.
A Xerox oldalán meg, ami 170 fokos, az 25 ms, ami gyorsabb, az csak 85 fokos.

A lényeg, hogy valaki már látott ilyen monitort. Kikapcsolt állapotban olyan, mint egy tükör, eléggé tükröz a képe, mintha egy plusz üveg lenne tft előtt. A dobozon rajta van, hogy tükröződésmentes, de ez kicsit elbizonytalanít.


Rox,


pén. márc. 18, 2005 23:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
sisqoboy írta:
[...] az a bajom ha váltom a modokat összevissza urganak az ikonok az asztalon. ha pedig ugyan akkora mind a két kép akkor meg nagy a film fulscreen-en... :roll:
Használd a PowerStrip nevű progit, ami sok egyéb hasznos tulajdonsága mellett el tudja menteni az ikonelrendezést, és vissza is tudja azt állítani egy (pár) kattintással.
Spike: Hogy mi mennyire húz a 20ms-on, azonnal kiderül egy akciódúsabb, kontrasztos fényhatású film esetén. Mondjuk egy esti jelenet reflektorokkal, vagy ilyesmi. Ez a legjobb teszt.

Üdv!


pén. márc. 18, 2005 21:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
én Acerrel eléggé meg vagyok elégedve. 1napja van :) és jo a pixelgaranciájuk is... :)

középső kilenced kockában 1is van csere... :) :)


pén. márc. 18, 2005 9:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 05, 2005 10:45
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Én nem vagyok annira játékos föleg miota van net de a 20ms frissitésnél nem huz maga után csikot a biliárdgolyó?
A 8ms frissitésnek akkor számomra nincs sok értelme!
De azért 20ms frissitésü monitort ne vegyek mert már pár hónap mulva elavult lehet?
A ViewSonic monitorokrol senki semmit nem tud?
Köszi:Spike


pén. márc. 18, 2005 8:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Sajna ezzel én is szívok!

(TFT-n 1280, de TV-re "csak" 1024-et tud kinyomni)
Egyedül a film megy rendesen.
Minden másnál csak egy 1024x768-as "ablak" jelenik meg a TV-n ami a TFT-n látható 1280x1024-es kép egy része!
Állítólag ez van! Nem lehet vele mit kezdeni!


de nem is lenne gond ha nem ugrana szét az ikon az asztalomon. az a bajom ha váltom a modokat összevissza urganak az ikonok az asztalon. ha pedig ugyan akkora mind a két kép akkor meg nagy a film fulscreen-en... :roll:


csüt. márc. 17, 2005 23:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Sajna ezzel én is szívok!

(TFT-n 1280, de TV-re "csak" 1024-et tud kinyomni)
Egyedül a film megy rendesen.
Minden másnál csak egy 1024x768-as "ablak" jelenik meg a TV-n ami a TFT-n látható 1280x1024-es kép egy része!
Állítólag ez van! Nem lehet vele mit kezdeni!


csüt. márc. 17, 2005 23:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
jol tudod. jokat irsz. ha kihuzom valoban bootol rendfesen tftn. de nem tudok hozzáférni mindig, illetve elég kényelmetlen mindig ki be dugdosni a tv-outot.
Overlay modban valoban állítható a kép mérete de nekem akkor valamiért nem akarja lejátszani a filmet csak a háttérképet mutatja és kész. bs playerben probálom desktop modban és nem megy. ugy probáltam illeve használtam a régi monitorral hogy klonoztam a képet és beálítottam hogy melyiken legyen video és melyiken ne. csak most közbeszol az hogy ha igy használnám akkor a nagyobb felbontás miatt már tul nagy a kép.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sisqoboy csüt. márc. 17, 2005 23:35-kor.



csüt. márc. 17, 2005 22:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Valszeg azért írja, hogy nem jó a jel, mert aktív a TV-kimenet is. Bootoláskor ezért óvatos duhajként olyan üzemmódban indul a kártya, amit minden eszköz elbír. Aztán jön a ringyóz és közbeszól. Illetve, a legtöbb kártyán ha van a TV-kimeneten eszköz, akkor az lesz az alapértelmezett. Próbáld ki, húzd ki a kábelt, tuti fog a monitoron is látszani a boot!
Legjobb tudomásom szerint (mivel itthon nincs TV-outom) a kiterjeszett módban a kiterjesztett képernyő felbontása külön állítható a monitorétól. Gondolom, az overlay módot akarod használni, amikor a TV-n megy a film fullscreen, a monitoron meg mást csinálsz és a lejátszó nem is látható.
Egyébként a megjelenített kép mérete változtatható, növelhető, csökkenthető, persze Ati-nál nem tudom, hogy ugyanígy van-e, de nVidiánál tuti.

Üdv!


csüt. márc. 17, 2005 22:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
KÖSZÖNÖM a hozzászolásokat. Acer 1715msd-t vettem.
tetszik szép nagy és szép a képe is.
Viszont problémám van a filmnézéssel.
1280*1024-en megy a Tft.
De a tv csak 1024*768al ad teljes képet egyszerre az asztalról.
ha a tv-t is a TFT-nek megfelelöen álítom be hogy ugyanakkora képet küldjön a TFT-re is és a tv-re is akkor tul nagy lesz a kép a tv- igy full screen modban a film széle kilog...

alapból érdekes hogy nem is jo jelet kap a tft mikor bekapcsolom mert végig azt irja ki nem jo a jel amit küld az ati 9200-as kártya a tévén végig lehet nézni ahogy bootol de a tft-n nem. ez azért van ugy látom mert alapbol mind a kettöre küldi a képet. és 50hz-en. ezt meg tft nem tudja értelmezni... szoval nagy a galiba.... :(
ha tudtok segítsetek, tudom zavaros amit irtam.... :(


csüt. márc. 17, 2005 22:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nekem 20 ms-os monitorom van, amikor vettem (másfél éve), még ez csúcskategóriásnak számított. Nekem elég a 20 ms, pedig elég nyűgös vagyok, ha a szememről van szó. A 20 ms elméletileg 50 fps-t tesz lehetővé, ami szerintem több, mint elég játékoknál is.
A DVI szerintem lényeges. Enélkül a TFT monitorok lényege veszik el, magyarul a tűéles kép. Vannak persze kivételek, de általánosságban véve a DVI csatolón szebb, élesebb, tisztább a kép, mert minden pixel pontosan a helyére kerül, másrészt külön a digitális monitoroknak fejlesztették ki. Kell az, manapság már nem luxus.
Spike21: vannak emberek, akik látják a különbséget. Én nem tartom magam vaknak, de csak nagyon nagy erőltetéssel láttam a 20 ms és a 16 ms között is a különbséget. Ha az ember nem hardcore gamer, akkor nem érdemes CSAK a gyorsabb válaszidő miatt többet áldozni a monitorra. Szerintem...


csüt. márc. 17, 2005 20:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
20ms az pontosan kétszer olyan gyors frissítést tesz lehetővé, mint ami a folyamatos látványú képhez kell (ami 40ms - de csak matematikai alapon!).
Azonban én a 8ms-mal már szkeptikus vagyok, annál ugyanis annyira rövid ideig világítanak már a pixelek, hogy ott a TFT-kre jellemző 65-70Hz frissítésnél már akár elkezdhet látszódni egyfajta vibrálás. Habár állítólag a TFT-knél csak a változás látszik a képen, a képpontok két kép kirajzolódása közt nem oltódnak ki, ezért lehet, hogy tök mindegy... Viszont én a 15ms-os frissítésű TFT-ken is másnak láttam a mozgóképet (talán pont a kioltás hiánya miatt), mint egy CRT-s képernyőn. Idegennek hatott...

Üdv!


csüt. márc. 17, 2005 20:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 05, 2005 10:45
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
8ms frissitésü monitornak magyarul nincs semmi lényege ha a 20ms frissitéssel is lehet játszani?
DE azárt az jobb nem?
A VeiwSonic-ok jok?
Valaki megválaszolhatná!!
Köszi:Spike


csüt. márc. 17, 2005 19:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Jól mondtad ha nem játszol bőven elég a 20 ms (de lehet még a game is elmegy simán).

Itt a munkahelyen 25ms-es Sony van és még ezen is lehet játszani!


csüt. márc. 17, 2005 8:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 157
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali!

Én egy 19"-os TFT vásárlását tervezem. Főleg munkára (CAD, látványtervek, nagyon ritkán egy film)
Nagyjából végigolvastam a topikot, és elvileg tudom is mit vennék.
Ami kapható, és nagyon tetszik (főleg dizájn) a Samsung 193P. Elég jók a paraméterei, DVI is van, csak a 20 ms bizonytalanít el egy kicsit.
A másik a Samsung 913N (8ms) lenne, ha lenne rajta DVI. A kérdésem, hogy érdemes-e várni a 913T(?) -re, amiv valszeg rajta lesz a DVI?
Vagy ha nem játékra kell, akkor bőven elég a 20 ms?

Nagyon szemezek a 213T-vel is, csak sajnálnám a dupla árat plusz 2"-ért.
(Most egy 22" Iiyama CRT-m van)

Üdv, Roxan


csüt. márc. 17, 2005 0:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás Re: DVI-vel vagy anélkül...
OFF

Zsora írta:
[...]én csak a számítógápemen szoktam zenét hallgatni, és azt is többnyire fejhallgatóval [...]

Sennheiser füles? Egy ütősebb darab elérheti a 80-120 ezrest is. De erről szerintem senkit nem kell meggyőzni, hogy az a legjobb! :)

ON

Üdv!


szer. márc. 16, 2005 23:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás DVI-vel vagy anélkül...
Szóval, adott a kérdés: DVI-vel vagy anélkül?
Nos... A válasz nem is olyan egyszerű. Persze ha azt kérdezik, hogy én milyet vennék, akkor egyértelműen azt válaszolnám hogy; DVI-vel. Hogy miért? Csak. Mert nekem ilyen igényeim vannak. Ennek ellenére én mégsem akarok mindenkit meggyőzni a saját igazamról. Nem akarom megtéríteni az egész világot. Mindenkinek más a szemlélete a különböző dolgokról. Hadd hozzak fel egy példát:
Egy ismerősöm pl. meg van arról győződve, hogy egy 8.000Ft-os Tesco gazdaságos DVD lejátszó ugyanazt tudja, mint egy 30.000Ft-os, és a drágábbnál csak a nevet kell megfizetni. Egy fél napon keresztül próbáltuk bebizonyítani a saját igazunkat, - hogy ez nem így van - de mindhiába. Ráhagytuk. Végülis minden ember a saját hibájából tanul. Idővel majd rájön, hogy mi is a különbség, amikor majd alkalma nyílik összehasonlítani egy jó minőségű cuccal is. ...Vagy sose jön rá.
Persze ennek a példának az ellenkezője is előfordult már, amikoris engem győzködtek arról hogy vegyek többszázezer forintos hangrendszert, mert az mennyire hűdenagyonkirály. Mert a zene csak akkor jó ha 400W-tal dübörög kiemelt basszussal. Bla... bla... bla... Persze én csak a számítógépemen szoktam zenét hallgatni, és azt is többnyire fejhallgatóval, mert nem akarok vele mást zavarni. Én pl. rohadtul útálom, amikor az egyik szomszédomnál full hangerővel döng a "zene", és mindezek mellett ő még meg is van arról győződve hogy az a szomszédainak is tetszik. Pffff.
Na de bocs az elkalandozásért. Ezzel csak azt akartam elmondani, hogy minden ember más. Másak az igények is. Ha úgy gondolod, hogy felesleges neked a DVI, akkor ne vegyél olyan monitort. Jogodban áll dönteni...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsora szer. márc. 16, 2005 23:11-kor.



szer. márc. 16, 2005 22:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
De ha nem látok semmi különbsÉget miÉrt adjak ki többet? :( nem Értem.


szer. márc. 16, 2005 21:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Szerintem is megéri.


szer. márc. 16, 2005 21:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A D/A-A/D dupla jelátalakítás (és az ebből adódó kvantálás) kiküszöbölésére (ezek a DSUB-nál megvannak). Jó esetben ez persze nem látható a DSUB-on sem, de DVI-on minden képpont pontosan oda van címezve, ahová a videokártya gondolta. A színtorzulás is minimális. Mivel én hülye maximalista vagyok, tuti kisajtolnék még egy tízest, hogy jobb csatlakozóval vegyem, még ha 1 hónappal többet is kell rá várnom (most a leendő notimmal pont így vagyok :) )

Üdv!

Szerk.: az első mondat értelmetlen befejezése kijavítva!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára McLaca szer. márc. 16, 2005 22:11-kor.



szer. márc. 16, 2005 20:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Most mĂ r tuti acer lesz a kiválasztott. A kÉrdÉs az hogy megÉr ugyan az a paramÉterü monitor DVI perifÉriával 10ezer forintot??? Mire jò az a DVI egyĂ ltalĂ n???


szer. márc. 16, 2005 20:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 05, 2005 10:45
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Sziasztok!!
A veiwsonic monitorok jok:
http://www.edigital.hu/eshop/termek_ada ... _szam=3215
vagy:
http://www.edigital.hu/eshop/termek_ada ... _szam=2677
Ha Samsungot veszek akkor miet?
Köszi Spike


kedd márc. 15, 2005 14:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
McLaca írta:
Hát, 17"-on én a 300 candela alatti fényességet kicsit kevésnek tartom, de más probléma nincs. Nézd meg működés közben őket. Ami biztos, hogy az Acer kijelzők eddig nagyon jónak bizonyultak. Amit soha: FuSi.

Üdv!


köszönöm, persze nem fogom nézni mindkettőt és alaposan átnézem melyik miylen. ha valakinek van tapasztalata ezekröl kérem irja meg köszi.


hétf. márc. 14, 2005 23:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hát, 17"-on én a 300 candela alatti fényességet kicsit kevésnek tartom, de más probléma nincs. Nézd meg működés közben őket. Ami biztos, hogy az Acer kijelzők eddig nagyon jónak bizonyultak. Amit soha: FuSi.

Üdv!


hétf. márc. 14, 2005 22:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
McLaca írta:
Nem akarlak elkeseríteni, de minden gyártó az ISO szerinti Class2-t használja
A DVI mellett ugyanúgy mehet az S-Video, mint a DSUB mellett. A lényeg, hogy általában a három csatlakozó közül kettő mehet egyszerre. Én nem ejteném ki a Samut, ismerve a gyártósorát és a technológiai világszínvonalát - no meg a visszajelzéseket. 1 subpixelhiba középen, vagy 4 bárhol egyáltalán nem sok, és nem is feltűnő, ha nem piros.
Kicsit bővebben: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=393194#393194

Üdv!


igen mondasz valamit de megnézve a másik két terméket már nem tartom olyan vonzónap a samsungot.
a szivem az AG NEOVO FELÉ HAJLIK de ki tudja milyen a termékük....
szemben mondjuk az ACER-rel...

nem gondolom a class 1et de azt hittem a samsung már azt használja elöző termékeiben....

ezekben a termékjellemzőkben van olyan kivetnivaló mely igencsak hátrányt jelent?

Acer 1715ms 12ms 450:1 270cd látoszög 150°/135° 3év gari és van benne DVI mindez kb
60ropi

AG Neovo F-417 16ms 450:1 260cd látoszög 150°/135° 3év gari és NINCS benne DVI mindez kb
62ropi


hétf. márc. 14, 2005 22:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem akarlak elkeseríteni, de minden gyártó az ISO szerinti Class2-t használja
A DVI mellett ugyanúgy mehet az S-Video, mint a DSUB mellett. A lényeg, hogy általában a három csatlakozó közül kettő mehet egyszerre. Én nem ejteném ki a Samut, ismerve a gyártósorát és a technológiai világszínvonalát - no meg a visszajelzéseket. 1 subpixelhiba középen, vagy 4 bárhol egyáltalán nem sok, és nem is feltűnő, ha nem piros.
Kicsit bővebben: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=393194#393194
Gondolod, a másik két versenyződ 60k-ért ClassI-et (ami gyakorlatilag semmilyen hibát nem tűr) használ? ((( :lol: )))

Üdv!


hétf. márc. 14, 2005 22:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
na megvan a két potenciális.
Ahogy nézegettem itthon a Samsung még mindig a class 2-t használja a pixelhibákra, föleg az én 60eft-os kategoriáimban, ezért a Samsung kiesett.

Maradt az
Acer 1715ms 12ms 450:1 270cd látoszög 150°/135° 3év gari és van benne DVI mindez kb
60ropi

AG Neovo F-417 16ms 450:1 260cd látoszög 150°/135° 3év gari és NINCS benne DVI mindez kb
62ropi

A kérdés mi tévő legyen az ember? :roll:


hétf. márc. 14, 2005 22:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
McLaca írta:
sisqoboy írta:
mennyire fontos egy DIV megléte a monitorban? Nagyon megoszlanak a vélemények....
Mármint DVI? Mivel ma már szinte minden használhatóbb Videókártyán megtalálható a DVI csatoló, ezért szinte kötelező a TFT-ken.

Üdv!

igen rá gondoltam. DVI csatlakozo. szebb a képe vagy mi az előnye? de nekem a tv is kötve van a videokártyán. akkor lehet nem is tudnám odakötni...


hétf. márc. 14, 2005 21:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
sisqoboy írta:
mennyire fontos egy DIV megléte a monitorban? Nagyon megoszlanak a vélemények....
Mármint DVI? Mivel ma már szinte minden használhatóbb Videókártyán megtalálható a DVI csatoló, ezért szinte kötelező a TFT-ken.

Üdv!


hétf. márc. 14, 2005 20:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
mennyire fontos egy DIV megléte a monitorban? Nagyon megoszlanak a vélemények....


hétf. márc. 14, 2005 20:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Szerintem már megtörtént. A 20ms alatti RT-vel rendelkező 17"-os TFT-k ára az 50,000-es határt ostromolja.

Például ez...

Üdv!


hétf. márc. 14, 2005 20:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 05, 2005 10:45
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Árzuuuuuuuuuuuuuuhanás mire várhato erröl ki mit tud???


hétf. márc. 14, 2005 19:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 05, 2005 10:45
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
sisqoboy írta:
kérdés most a 17colos monitorok közül melyik jobb.
Acer ill Samsung a két esélyes.
A samsungban nagyon jo az 1heti pixelgarancia hogy visszavihetem és szo nélkül cserélik. Acer-nél ha jol tudom nincs ilyen.... :(
ACER AL1715MSDVI 12ms 450:1 270cd 1280 most 70ropi

acer esetében ezt olvassátok el:
http://members.chello.hu/szilvasi.szila ... elhiba.jpg

a magyan honlapon irták. ehez képest milyen a többi pixelhiba garancia?
Acer class 2-es szabványt használ.
Ha jol tudom ennél jobb a samsung, de javítsatok ha rosszul tudom...

Na ez engem nagyon összezavart: Én veiwsonicot szeretnék mindenképpen de annál milyen szabályok vannak pixelhiba szempontbol???
Köszi:spike


hétf. márc. 14, 2005 19:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
kérdés most a 17colos monitorok közül melyik jobb.
Acer ill Samsung a két esélyes.
A samsungban nagyon jo az 1heti pixelgarancia hogy visszavihetem és szo nélkül cserélik. Acer-nél ha jol tudom nincs ilyen.... :(
ACER AL1715MSDVI 12ms 450:1 270cd 1280 most 70ropi

acer esetében ezt olvassátok el:
http://members.chello.hu/szilvasi.szila ... elhiba.jpg

a magyan honlapon irták. ehez képest milyen a többi pixelhiba garancia?
Acer class 2-es szabványt használ.
Ha jol tudom ennél jobb a samsung, de javítsatok ha rosszul tudom...


hétf. márc. 14, 2005 18:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
LG CRT-t sohasem vennék, amit láttam eddig, mind gázos volt (nem 1-2). TFT-t nem láttam, arról nem tudok nyilatkozni.


szomb. márc. 12, 2005 21:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 05, 2005 10:45
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Az Lg monitorok jok?
Tud valaki irni netes bevásárló központokat :?:
Köszi :idea: spike


szomb. márc. 12, 2005 16:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nekem is volt 21"-os Trinitron képcsöves monitorom, engem nem zavart a két merevítőszál. Egyetlenegy akármilyen színű pixelhibától viszont megőrülnék, az tuti... :)


csüt. márc. 10, 2005 22:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
sisqoboy írta:
[...] mennyire valószínű hogy pixelhibás lesz? 1év és az lesz tuti?
Pontosan 50%. Vagy lesz rajta, vagy nem :D
De a viccet félretéve, az 1280×1024-es kijelzőkön elég kicsik már a képpontok, így kevésbbé tűnik fel egy pixelhiba, kivéve ha állandó vörös. Sokakat nem zavart a Sony Trinitron apertúrarácsos monitorok felső és alsó harmadában lévő merevítőszál láthatósága pl. Wordben. Engem igen. Ráadásul mindig kiszúrtam világos képen... Sajnos "vájt"szemem van :D , mások nem is látták, csak miután én pontosan ráböktem. Őket 1-2 nem túl középen lévő pixelhiba sem zavarná.
A bazinagy kijelzőkhöz és az excelhez: (kicsit OFF)
A minap bajba kerültem az Excellel. Ugyanis kevésnek bizonyult az Excel2000 által megengedett 256 oszlop, de mivel a sorok száma több, mint 17,000 volt, így a transzponálás sem jöhetett szóba, ráadásul az autoszűrő miatt nem is lehetett volna rendesen szűrni transzponálva. Ezen sajnos nem segített volna a 97"-os kijelző, habár szívesen kipróbálom, ha valaki ad egyet kölcsön (jó sokáig) :lol:
A megoldás a táblázat kettészedése és egymásra hivatkozása lett... Félmegoldás és kényelmetlen.ON

Üdv!


csüt. márc. 10, 2005 21:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Az én Acer AL712-met 2003 szeptemberében vettem és nincs még rajta egyetlen pixelhiba sem.


csüt. márc. 10, 2005 13:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
ok köszi a hozzászolást. ugy néz ki megveszem a haverom bontatlan új, garanciás ACER AL1711s 17'' TFT LCD Monitor, 1280 x 1024, kontrasztarány: 450: 1, válaszidő: 16ms, 140o/125o, 16, 7 millió szín, bukolat ezüst színű monitorját.
Szerintetek érdemlegesnek tűnik.
Eléggé aggasztanak ezek a pixelhibák.
én nagyon érzékeny vagyok ezekre. mennyire valószínű hogy pixelhibás lesz? 1év és az lesz tuti?


csüt. márc. 10, 2005 11:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Már csinálják a 97"-osat is. :)

Egyébként itt a Hz-nek messze nincs olyan értelme, mint a CRT monitorok esetében, ahogy McLaca is írta. 60 Hz is elég, fölötte csak hamarabb "fárad" a rendszer.


csüt. márc. 10, 2005 10:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Most olvasom, hogy a Samsung kirukkolt a 82 colos LCD monitorral.

Most gondolkodom is rajta, hogy kellene venni egyet, mert Word szerkesztést jobban átlátnám és még az Excell-ből is több cella férne ki a képre.... :D :D :D


csüt. márc. 10, 2005 2:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
75Hz TFT-n kb.= 120Hz CRT-n. :lol: , jó kódolós mondat lett.
A lényeg: 75Hz TFT-n azt jelenti, hogy 1000ms/75Hz=13,33ms RT felett a monitor képe gyakorlatilag folyamatosan világít, nem vibrál. Alatta vibrálhatna, de ember legyen a talpán, aki észreveszi. Kb. lehetetlen. Tehát a 15ms/75Hz TFT-k tuti nem vibrálnak (fizikai képtelenség).

Üdv!


szer. márc. 09, 2005 23:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 14, 2004 14:12
Hozzászólások: 55
Hozzászólás 
Tft nem wibral, nem szamit, Hogy 75hz


szer. márc. 09, 2005 21:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Szerintetek mire figyeljek vásárláskor?
nem igazán látok olyan monitort amelyiknek 75 feletti a hz-e.
nekem régi nagy állat monitorom van de idegesít 75-ösön mert nagyon vibrál a kép. tft-k esetében is igy vibrál?
_________________


szer. márc. 09, 2005 20:50
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 43  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Laci_L valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség