Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 23:25



Hozzászólás a témához  [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 43  Következő
LCD Monitor 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 16, 2005 13:13
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Előttem bontották ki és nem volt benne, tuti hogy jár hozzá?
Végigolvastam a topicot, a dvi-i és a dvi-d csatlakozó házasíthatóságáról nem esett szó, de ha valakit érdekel akkor leirom...
A s710T az dvi-d csatis.


szomb. ápr. 16, 2005 21:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
McLaca írta:
Hát, azért ez a CRT-vé amortizálás nagyon nem igaz ám! Kell a ClearType a TFT-re, mert nélküle minden betű "cakkos", összetöri a szemem :)

Üdv!

Úgy nézem ez eléggé ízlés kérdése! Nekem ugyanis épp ezek a "cakkos" betűk jönnek be, csak én nem cakkosnak hanem tűélesnek hívom :D

Egyszerűen idegrángásom van ha bekapcsolom a ClearType-ot és nekem tényleg kicsit CRT-snek tűnik ClearType-al! :?

BaloghAti:
Én azzal indítanék, hogy reklamálnék! A Samsung 710T ugyanis épp azért drágább 10-15ezerrel (mint analóg társa: 710N), mert van rajta digitális csatlakozó, ergo jár is hozzá a DVI kábel!
Én dühös lennék ha valaki rajtam akarna nyúlni egy DVI kábelt!!!
(Függetlenül attól, hogy van-e különbség a képminőségben! Ami jár az jár!)


szomb. ápr. 16, 2005 19:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ne haragudj Ati, de úgy néz ki, nem olvastál eleget vissza. Rendkívül részletesen kiveséztük a DVI és DSUB közötti különbséget az előző oldalakon.
(Röviden: szerintem érdemes, érvekért olvass vissza. :))


szomb. ápr. 16, 2005 13:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 16, 2005 13:13
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Helló srácok!
Most keveredtem ide, olvastam is vissza, de csak van kérdésem.
Vettem egy S710T-t, de nem volt hozzá dvi kábel.
A v.kártya tudja, de most analógon megy a jel.
Kérdés mennyit javít a képminőségen, ha dvi-n megy a jel?
(amúgy a kép szerinten már igy is jó)
Érdemes venni külön hozzá kábelt?
A v.kártyához adtak dvi- dsub átalakítót, érdemes használni?
Előre is köszi a válaszokat!


szomb. ápr. 16, 2005 13:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hát, azért ez a CRT-vé amortizálás nagyon nem igaz ám! Kell a ClearType a TFT-re, mert nélküle minden betű "cakkos", összetöri a szemem :)

Üdv!


csüt. ápr. 14, 2005 21:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Dede! Ez ugyanaz! Csak annyi a "különbség", hogy az általad említett helyen nem lehet finombeállításokat végezni, azt az említett powertoy progiban kell. Az általad közölt pipa csak ki- és bekapcsolja a motort alapértelmezett értékeken. Az általam adott linkről letölthető progi tartalmaz egy komplett előnézetes varázslót. Érdemes azt használni.


csüt. ápr. 14, 2005 10:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Azt hiszem nem ugyan arról a ClearType-ról beszélünk!

Én az asztalon jobb gomb/properties/Appearance/Effects/Use the following method to smooth edges of screen fonts---->ClearType
-ot próbáltam! (Sorry a magyar windows-osoktól)
Ennek hatására árnyéka lesz a betűknek kissé megvastagodnak és a kettő együttes eredményeként kissé homályosabb lesz minden, amivel nagyjából azt éri el az ember, hogy TFT monitorát virtuálisan visszacseréli CRT-re :D


csüt. ápr. 14, 2005 7:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Dester köszi a linket kiprobálom ezt a programot is.
Ha nagyon rá fogok érni akkor elviszem a moncsit az Acer központi szervizbe hátha nem fognak kiröhögni.
:roll:


szer. ápr. 13, 2005 19:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
OFF
Mai gépek teljesítménye: van egy excel táblám, amit egy 2,4GHz-es Celeron 6 percig számol. Ez nagyon jó lesz a notim teljesítményének lemérésére, de szerintem az 1,7-es Dothan legfeljebb 3 perc alatt végezni fog vele - ha úgy gondolja, hogy 596MHz helyett 1,7-en kell mennie :), de általában helyesen gondolja.
Tényleg hozza egy 2,5-ös asztali P4 teljesítményét, a DivX filmek még 209MHz-en akksiról is csont nélkül, akadásmentesen mennek.

Üdv!


szer. ápr. 13, 2005 19:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Csak a Cleartype: http://download.microsoft.com/download/ ... /setup.exe

Powertoys oldal: http://www.microsoft.com/windowsxp/down ... rtoys.mspx

Nálam semmi gond a Total Commanderrel, mert Tahomára van állítva a betűtípus. :) Máshol sem láttam hátrányát eddig. Állítólag a teljesítményt visszaveszi kicsit, de a mai gépekben sokkal nagyobb a tartalék, mint hogy ez problémát jelentsen.
Ha neadjisten valaki nem tudná, a Cleartype egyfajta antialiasing (élsímító) eljárás, ami csak betűkre alkalmazható. Van másféle is (nemcsak a M$ csinált ilyet), de szerintem a célnak ez is megfelel.


szer. ápr. 13, 2005 19:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nekem lehetne a noti kijelzőjét akár 85Hz-en is hajtani, de értelme nem sok. A ClearType tényleg sokkal jobb TFT-n, viszont a kikerekedett betűknek nem olyan szabályosak a széleségei, így pl. a TotalCommander kicsit kusza lesz a kisbetűs és nagybetűs fájlok jelentős betűméret eltérése miatt. ClearTypeot a WinXP PowerToysban lehet állítgatni, ugye? Honnan is lehet ezt letölteni?

Üdv!


szer. ápr. 13, 2005 18:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Én TFT-t mindig 60Hz-en használok. A laptopé is ennyire van állítva (igaz ez nem is tud többet), meg az Acer monitorom is. Ha már felhoztam a Cleartype technológiát, el kell mondanom, hogy engem addig zavart a laptop képe, amíg be nem kapcsoltam a Cleartype-ot. Utána szuper. (A betűk túl szögletesek voltak, 15"-on 1024x768.) Viszont a Cleartype-ot is sokféleképpen lehet állítani és ha az ember nem nézi meg alaposan a mintaképet, akkor bizony rosszabb is lehet tőle.

A fenti TFT-re visszatérve ez elég gázos. Ha analóg a csatlakozás (digitálison már NAGYON gáz, ha ilyen kép van), akkor a kábelre is gyanakszom. Érdemes megnézni a vastagságát! Legutóbb én úgy jártam, hogy egy CRT-nek eléggé homályos volt a képe, és feltűnt, hogy sokkal vékonyabb a hozzáadott kábele, mint amilyet megszoktam. Kicseréltük egy "rendesre" és máris rengeteget javult a kép. Lehet, hogy itt is hasonló van. Tudom, hogy ma már a fülhallgatóknak is vékonyodik a zsinórjuk, nem látni benne az érpárt már, és mégis szépen szólnak, de a monitoroknál ez nem lehet annyira szempont. Szóval szerintem érdemes erre is ránézni. Lehet, hogy valami zajt szed össze, vagy a fene tudja.


szer. ápr. 13, 2005 17:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
mintha most jobb lenne 61hz-en az eddigi 75helyett... de lehet csak benézem :)


szer. ápr. 13, 2005 8:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:19
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Nyolc ker.
Hozzászólás 
Nekem akkor volt ilyen homály a szöveg széle (bár ilyenszineket nem produkált) -amikor nem az ajánlott felbontás volt beállitva, hanem kisebb. (17"-19"- 1280x1024, 15"-1024x768)

TFT-nél mindig érdemes a max felbontást beállitani (állt. 60Hz-en), igy lesz a legjobb a képminőség.

Szerintem is képélességre a TFT überalles, de CRT-nek valahogy mégis jobban voltak a szinei..


szer. ápr. 13, 2005 6:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
meg kell néznem hogy milyen egy másik moncsi. leht csak én nem szoktam meg hogy ilyen a képe. clear type be van kapcsolva és jol van konfigurálva. a szinbeállításokkal játszom és várom a fejleményeket. el kéne vinnem az acer-hez és megnézni másik gépen a képet. központi márkaszervizben foglalkoznának vajon ezzel?


kedd ápr. 12, 2005 17:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A kábelre nem gyanakodott még senki?
Egyébként a notebookom kijelzője után (ClearType aktiválva, sokkal jobbak, olvashatóbbak a betűk így) a CRT monitorom egészen tragikusnak tűnik képélességre. Viszont a színei a CRT-mnek szebbek. Lehet persze, hogy ez a notim kijelzőjének egyedi hibája lesz...

Üdv!


kedd ápr. 12, 2005 17:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Hú bakker!

Gondolom nem mondok újat, ha azt mondom ez NEM így kéne legyen!
Még TFT-n sem :P
Figyelj ha az állítgatások nem oldják meg akkor ne szégyelld bevinni oda ahol vetted! Csinálják meg! (mármint a komplett gépedre, konfigodra gondolok, nem csak a moncsira) Sztem még akkor is megéri, ha elkérnek 1-2 ezer forintot, mert ez így nagyon gáz (ahogy én látom)!


kedd ápr. 12, 2005 12:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
az a zöldes és egyéb szinárnyalat azt jelenti hogy pl fehér alapon a fekete kicsi betük mellett elmosodva látok különböző szineket. a betű formáját követve. nézzétek meg a képet. sötét a kép de kb ez érzékelhető de nem ilyen durván.

http://members.chello.hu/szilvasi.szilard/sz.jpg


kedd ápr. 12, 2005 10:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
sisqoboy írta:
... minden olyan éles és mindennek olyan szögletes formája van. clear type üzemel...

Általában ezt hívjuk mi szép, éles, tiszta képnek :lol:
Mondjuk nálam a ClearType nyomorékabbá tesz mindent (úgyhogy én azt élből be sem kapcsoltam)!
Kicsit nehéz megítélni, hogy mi lehet a baj nálad!
Először azt gondoltam veled van baj, mert eddig mindenki aki megnézte a TFT-met otthon (és CRT-je van), azt mondta kb: ú vazze ez besz.rás mennyivel jobb képe van mint egy CRT-nek!
De amiket említettél, hogy zöldes homályos nemtommi azt még mindig nem vágom!


kedd ápr. 12, 2005 10:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
hát nem tudom mit lehetne tenni állítottam én már mindent. ati radeon 9200 beállításnál is. és monitoron is. visszasírom a régi monitort. itt ülök 1orát ez elött a **** tft elött és érzem hogy erölködik a szemem. minden olyan éles és mindennek olyan szögletes formája van. clear type üzemel... hát ez igy nem lesz jo....


kedd ápr. 12, 2005 9:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nézd meg a vidkártya beállítását is, mert ott is nagyon rá lehet nyomni a kontrasztot és akkor már lehet ilyen gond. Az Nvidia kártyáknál lehetett digital vibrance-ot állítani (ha jól emlékszem), amitől a CRT monitor képe karakteresebb lett, de a TFT monitor nagyon nem szerette.
Normál esetben éles, határozott karaktereket kéne látnod, tisztán feketében, de probálkozz a monitorod baállításainál, mert analóg bemenetű Sony monitornál finomhangolással tudtam elmosódott képet is kreálni. 8)
Üdv: Placa


hétf. ápr. 11, 2005 23:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ha analóg a csatlakozás, akkor inkább érthető a dolog. Ilyenkor a vízszintes és függőleges moire (asszem ez az) segíthet a dolgon, ha van ilyen. A másik lehetőség, hogy be van kapcsolva (és rosszul van konfigurálva) a Cleartype technológia. Próbáld meg beállítani, a microsoft oldalán a powertoys csomagban benne van. Külön is letölthető, kb. 3 MB. Talán ezzel jobb lesz.


hétf. ápr. 11, 2005 21:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
sisqoboy írta:
... nem egyszerüen fekete a szöveg hanem mosodik a körvonala. hol kicsit zöldes...

Ez egy kicsit fura amit írsz!
Nem tudnál csinálni egy Digitális fényképet róla és felrakni ide? (Persze minimum 1,5-2x akkora felbontásút mint az LCD-d :D


hétf. ápr. 11, 2005 19:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
itt a munkahelyemen ez van a fényerőt és a kontrasztot visszavettem a felére, de még lehetne bőven.


de ez normális hogy ilyen zavaró a szövegolvasás az lcd monitorokról?
:shock: :shock: :shock:


hétf. ápr. 11, 2005 14:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
itt a munkahelyemen ez van a fényerőt és a kontrasztot visszavettem a felére, de még lehetne bőven.


hétf. ápr. 11, 2005 13:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
ha valakinek van ACER 1715ös lcd monitorja akkor irja már meg milyen beállítással használja mert nekem kiesik a szemem mikor nézem. egyszerüen zavar. most is irom a szöveget és nem egyszerüen fekete a szöveg hanem mosodik a körvonala. hol kicsit zöldes...
valami itt nagyon nem jo mert sokkal nyugtatobb volt a szememnek a régi monitor.
vagy az osszes iylen monitornak ez a tulajdonsága??? nemértem. mindenesetre fárasztó olvasni a szövegeket... és ez nagyon nem jo.
a felbontásom most 1280*1024 75hz


hétf. ápr. 11, 2005 12:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Seth:

Placa írta:
A 710T-ről is volt szó, többünknek ilyen van nagy megelégedésünkre. Ajánlott kategória főleg DVI kimenetes vidkártyák esetén.
Üdv: Placa


Bizony!
Nekem is ilyen van és elég sok tapasztalatomat idevéstem 1-2 oldallal korábban! (Mint sokan mások is)


hétf. ápr. 11, 2005 7:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A 710T-ről is volt szó, többünknek ilyen van nagy megelégedésünkre. Ajánlott kategória főleg DVI kimenetes vidkártyák esetén.
Üdv: Placa


vas. ápr. 10, 2005 21:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Bocs, csak nem gondoltam volna, hogy pont ilyen monitort is kiveséznek a témában. Az alap dolgokkal tisztában voltam, hogy mit érdemes nézni meg úgy kb mennyiért csak a konkrét tapasztalatokra szerettem volna rákérdezni azoktól akinek már van/volt ilyen monitoruk.


vas. ápr. 10, 2005 17:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Seth82 írta:
...esetleg van-e vkinek tapaszrtalat egyik ill. másik monitorral. ...

Ez a fórum pont olyan mint a többi az emberek megosztják a tapasztalataikat egymással!
Tehát, ha vetted volna a fáradtságot és végigolvastad volna ezt a topic-ot, akkor egyrészt jóval több infód lenne a TFT-kkel kapcsolatban (vásárlás tárgyában is), másrészt az idézett kérdést sem tetted volna fel!
Nem bántani akarlak, de ha valaki vásárol és jót akar venni az veszi a fáradtságot és informálódiK!


vas. ápr. 10, 2005 16:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Egy kérdésem lenne, sulinetben kellene TFT-ket nézni (17") és segítséget szeretnék kérni, hogy melyiket válasszam. 2 monitort találtam, ami szerintem mg aránylag jó ár/érték arányban:

Samsung 710T - http://hardware.gamespot.com/Story-ST-5046-786-x-x-x
Samsung 172X - http://www.samsung.com/au/products/moni ... t/172x.asp

Lényeg, a számokat, amik a lapra vannak írva azokat én is el tudom olvasni, nem erre vagyok kíváncsi, hanem, hogy esetleg van-e vkinek tapaszrtalat egyik ill. másik monitorral. Vagy esetleg jobb ajánlatot tud mondani sulinet keretein belül 17-es TFT-re annak a visszajelzését szívesen várom. Előre is köszi.

ui: arra se vagyok annyira kiváncsi, hogy ne vegyél sulinetben semmit, mert az...


vas. ápr. 10, 2005 11:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Mondjuk a fenti képemmel tönkrevágtam a fórumnézegetődet :D


Nem baj, kényelmes görgetős egerem van, és ha fáradna a jobb kezem, akkor ott a billentyűzet bal oldalán is egy gorgetőgomb. :D :D
Üdv: Placa


pén. ápr. 08, 2005 22:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Dester írta:
Dettó. Zsoca: én nemcsak használom, hanem ezzel keresem a kenyeremet is. :) Kérsz screenshotot? :D

Félig én is, de pszt! ;)


pén. ápr. 08, 2005 12:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Dettó. Zsoca: én nemcsak használom, hanem ezzel keresem a kenyeremet is. :) Kérsz screenshotot? :D


pén. ápr. 08, 2005 11:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Delphi? Ugyan már... Nekem egy Excel-tábla is elég. Akkora a szentem, hogy húha :), és hol egyik, hol másik végéről kell dolgozni, elrejteni nem lehet a közbenső cellákat, mert a lényeg meg ott történik... (A fele így is el van már rejtve, mert van, ami mégsem lényeges, de még így is...) Idegesítő ám. Megbeszéltük, hogy egy 16:9-es, min. 38"-os LCD moncsi kell hozzá melóhelyemen, kb, 3000×1700-as felbontással. :lol:

Üdv!


csüt. ápr. 07, 2005 20:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Én használok delphi-t, de a komponens palettáról én csak annyit használok ami bőven elfér most ezen a moncsin is!


csüt. ápr. 07, 2005 19:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Spike nem dolgozott még Delphivel szerintem... Ott legszívesebben egy 10000x2000-es monitort használnék. :D (Ott aztán van eszköztár, főleg ha pár komponenscsomagot is felpakol az ember...)


csüt. ápr. 07, 2005 16:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
McLaca írta:
Vagy csak linkké amortizálni.

Üdv!

Behódolok kérésetek előtt :D

Spike12 írta:
...Kifér az csak ki kell venni pár ezköztárat!!!

Amint látod amik nálam vannak azok az alapok és ezeket kell is használni rendszeresen, úgyhogy ezeket nem szedem ki :) A "lebegő" eszköztárakat meg valahogy nem csípem!
De amúgy igazad van....már kipróbáltam 1x ;)


csüt. ápr. 07, 2005 7:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Vagy csak linkké amortizálni.

Üdv!


szer. ápr. 06, 2005 20:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Mondjuk a fenti képemmel tönkrevágtam a fórumnézegetődet :D


Na igen... ha én megkaptam, hogy tönkrevágtam egy képpel a fórumot, akkor tessék kicsit lekicsinyíteni... :twisted: :twisted: :twisted: Muhahhahaa :)


szer. ápr. 06, 2005 19:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 05, 2005 10:45
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Zoca-M5 irta
(Igaz "csak" 95%-os nézetnél)
Kifér az csak ki kell venni pár ezköztárat!!!


szer. ápr. 06, 2005 19:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
sisqoboy írta:
idegesít hogy az acer 1715ös moncsi mindig kiirja input not supported pedig rendesen megjeleníti a képet. találkoztatok ilyennel?....

Igen találkoztunk!
Ez akkor jelenik meg, ha a videójel kimeneti frissítése nem a TFT-t default-jára van állítva. Sok TFT szépen lekezeli, csak szól, hogy nem ezt kéne használni! A legtöbb TFT 60 és 75 Hz közé "kéri" a frissítési frekvenciát! Állítsd arra (mármint konkrétan arra, amit a te moncsid kér, valahol a leírásban biztos benne van)!


szer. ápr. 06, 2005 7:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Attól, hogy P&P, még kéne tudni frissíteni.. Én felvenném a kapcsolatot az Acer Mo-i képviseletével/hivatalos szervizével és rákérdeznék, normális-e, illetve mit lehet vele csinálni...

Üdv!


kedd ápr. 05, 2005 17:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 10, 2004 12:15
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
idegesít hogy az acer 1715ös moncsi mindig kiirja input not supported pedig rendesen megjeleníti a képet. találkoztatok ilyennel? ezek gyárilag ilyenek. ki lehet valahogy kapcsolni? játékoknál fordul elő leginkább mikor felbontást vált. idegesítő. tokre frankon megjeleniti csak ugrál az a kis kocka a felirattal "not supported" :-/

most speciel a monitor kikapcsolás sem történik meg hiába van beállítva. és továbbra is a képernyőkimélő bontja az usb net kapcsolatot...
vagyis nem tudom csak manuálisan pihentetni az Lcd-t.
Kezd idegesíteni ez az egész.
Azonkívül a monitor plug and play-ként megy és nem lehet a drivert frissíteni. mindez xp sp2...

:evil: :evil:


kedd ápr. 05, 2005 11:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Mondjuk a fenti képemmel tönkrevágtam a fórumnézegetődet :D


kedd ápr. 05, 2005 10:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Lehet ezt szeretni! :D A Terminál Fórumban is jobban lehet írni, mert több hozzászólás látszik alatta.
Üdv: PLaca


csüt. márc. 31, 2005 22:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Én azt szeretem benne a legjobban, hogy állítva kifér egy teljes A4-es oldal wordben!!! :lol:
Íme:
http://web.axelero.hu/keul/kep.jpg
(Igaz "csak" 95%-os nézetnél :P )


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsoca-M5 csüt. ápr. 07, 2005 7:52-kor.



csüt. márc. 31, 2005 22:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Klassz oldal ez a képfeltöltés.hu, feltettem 3 új képet, de inkább nem linkelem be, mert elég szemcsés lett a kép annak ellenére, hogy nappal készültek. Majd próbálkozom jobb minőségűt is csinálni és akkor rakom csak fel.
Üdv: Placa


csüt. márc. 31, 2005 21:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Na, ezzel sem kell már kínlódnom :D :D :D . Csináltam új képeket is, hogy komolynak látszanak a szándékaim, de abszolút nem volt időm vele foglalkozni, ezért kössz a segítséget Spike12.
Maxxx22 neked is a linket, ezt az oldalt nem ismertem.
Üdv: Placa


csüt. márc. 31, 2005 21:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 05, 2005 10:45
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Itt vannak a képek:
http://www.kepfeltoltes.hu/050331/Samsung2.JPG
http://www.kepfeltoltes.hu/050331/Samsung.JPG
http://www.kepfeltoltes.hu/050331/Samsung3.JPG


csüt. márc. 31, 2005 18:51
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 43  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség