Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 13:28



Hozzászólás a témához  [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 106  Következő
PANNON(Telenor)GYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Al Bundy írta:
feherb írta:
A T-Mobile esetében ez az összeg 27 és 31 Ft közötti.


Te ezt hol nézted? Mert én ilyen 500 ft-okat látok. :(


Megnéztem a T-Mobile oldalán a http://www.t-mobile.hu/roaming/ oldalt kiválasztottam romániát, és ott a lap közepén találtam ezt az SMS-díjakra, a "küldött SMS" sorban.


szer. jún. 22, 2005 13:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 28, 2004 7:56
Hozzászólások: 263
Tartózkodási hely: A számítógép előtt, telefon mellett
Hozzászólás 
csab2 írta:
partycsoka írta:
csab2 írta:
Nem mintha egyetértenék vele, de biztos voltam benne, hogy havidíjat fognak kérni a díjcsökkentőért. Először nagyon csodálkoztam, hogy egyszeri regisztrációs díjat kérnek érte. Végülis elég logikusnak tűnik, hogy egy ilyen szolgáltatásért havoonta kérjenek zsét.


Igen, csak ha még kicsenget valaki 590-et, akkor már nem biztos, hogy megéri vele szórakozni.

Ez benne a biznisz. Aki meg úgy telefonál, hogy elég gyakran átlépi a csomagban foglalt perceket, annak még lehet, hogy így is megéri.


És van olyan, aki egy hónapban 50, a másikban meg 1000 percet beszélget? :roll: Az vegyen kártyást, azt' fapados Happy díjcsomag. :-)


szer. jún. 22, 2005 13:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
feherb írta:
A T-Mobile esetében ez az összeg 27 és 31 Ft közötti.


Te ezt hol nézted? Mert én ilyen 500 ft-okat látok. :(


szer. jún. 22, 2005 11:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
feherb írta:
Amikor megjelent az új tarifarendszer készítettem egy kis összefoglalást a cégünket érő hatásokról. Nem állítom, hogy más nem jár jól a változásokkal, de nálunk ez így néz ki:


Legalább te tudsz másik szolgáltatót választani, de ott ahol xxx előfizetés van, és a munkatársak folyamatosan külföldön dolgoznak, ez nem lesz olyan egyszerű. A vicc az, hogy van aki prepaid Vodafone kártyával készül külföldre, mondván, hogy az olcsóbb...


szer. jún. 22, 2005 9:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Amikor megjelent az új tarifarendszer készítettem egy kis összefoglalást a cégünket érő hatásokról. Nem állítom, hogy más nem jár jól a változásokkal, de nálunk ez így néz ki:

"Jelenleg, honlapjuk információja szerint, egy romániai helyi hívás díja 0,33 és 0,18 USD közötti. Ami bruttó 85 és 49 Ft-nek felel meg. Ezek szerint ez az összeg 280Ft-re változik. A T-Mobile esetében ez az összeg 32 és 104 Ft közötti.
Az SMS díja jelenleg 0,09 USD, ami bruttó 23 Ft-nek felel meg. Ez pedig 100 Ft-re változik. A T-Mobile esetében ez az összeg 27 és 31 Ft közötti.
A hívásfogadás díja, honlapjuk szerint, 103 Ft. Tehát valójában ez is növekedni fog 120 Ft-re. A T-Mobile-nál ez az összeg 106 Ft.

Mivel külföldi tartózkodás esetén elsősorban a helyi partnerekkel történő kapcsolattartásra használjuk a telefont, ezért a változások jelentős többlet költséget okoznak számunkra.

Idő közben egy szlovákiai projekt beindításán is elkezdtünk dolgozni, és most így, áttekintve a várható szlovákiai tarifákat, ott is drasztikus különbségeket találtam a T-mobile javára, bár ott csak 200 300% a különbség. Tehát továbbra is úgy látom, hogy a költségeink optimálása érdekében a roaming hívásokra a T-Mobile szolgáltatásit kell igénybe vennünk."


szer. jún. 22, 2005 8:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Hát én is megnéztem. Nem igazán értem egyesek felháborodását. Igaz, én egy hívásirányból néztem, történetesen egy romániai roaming hívást. Tavaly októberben egy 20 másodperces haza telefonálás 452 Ft-ba került. Most ugyanez 280 Ft. Akkor hol itt a bibi? Ja, hogy egyes országok magasabb zónába kerültek? De van amelyik alacsonyabba. Románia eddig a 3-asban volt, most az 1-esben.


Csak nézd meg egy kicsit pl. a T roaming táblázatát. Romániában valamilyen érthetetlen okból kib*szott magasak a Mo.-ra irányuló percdíjak. Szóval, pont rossz volt a példa, csak nézegesd meg a többi (a magyarok számára általában úti cél) országok szolgáltatóinak ezen percdíjait, hát sajnos a nagy többségénél rosszabbul jársz az új rendszerrel. És akkor még az SMS-ről, MMS-ről még nem is beszéltünk. (Pl. nézd meg a romániai SMS árakat, ha már ezt hoztad fel példának!)


kedd jún. 21, 2005 22:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
T68m írta:
Mondok újat, bár Zozo már lehülyézett érte.


Én nem hülyéztelek le, de ha félreértetted ,akkor elnézést érte...

Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nem biztos hogy minden PGSM lépést átverésnek kell venni és azt sulykolni. Visszatérve, az ingyen dolgok azért szűnnek meg, mert a magyar az heavy user, ha valami ingyen van akkor orrba szájba ha kell hanem. Ezért vagyunk kitiltva minden sms küldő szájtról, és még lehetne sorolni az ilyen példákat. Ha egy lehetőség van akkor rögtön pénzt csinálni belőle stb. Ezért nem működik itt az, ami a kontinens nyugati felébe vagy az óceán túl partján.


kedd jún. 21, 2005 21:45
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Hát én is megnéztem. Nem igazán értem egyesek felháborodását. Igaz, én egy hívásirányból néztem, történetesen egy romániai roaming hívást. Tavaly októberben egy 20 másodperces haza telefonálás 452 Ft-ba került. Most ugyanez 280 Ft. Akkor hol itt a bibi? Ja, hogy egyes országok magasabb zónába kerültek? De van amelyik alacsonyabba. Románia eddig a 3-asban volt, most az 1-esben.


kedd jún. 21, 2005 21:23
ezüst tag

Csatlakozott: vas. máj. 09, 2004 20:53
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Megnéztem a pannon új roaming díjszabását, elképesztő mit meg nem engednek maguknak. Ez még rosszabb mint a vodafone world...


kedd jún. 21, 2005 21:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
partycsoka írta:
csab2 írta:
Nem mintha egyetértenék vele, de biztos voltam benne, hogy havidíjat fognak kérni a díjcsökkentőért. Először nagyon csodálkoztam, hogy egyszeri regisztrációs díjat kérnek érte. Végülis elég logikusnak tűnik, hogy egy ilyen szolgáltatásért havoonta kérjenek zsét.


Igen, csak ha még kicsenget valaki 590-et, akkor már nem biztos, hogy megéri vele szórakozni.

Ez benne a biznisz. Aki meg úgy telefonál, hogy elég gyakran átlépi a csomagban foglalt perceket, annak még lehet, hogy így is megéri.


kedd jún. 21, 2005 19:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Akoska írta:
Meglátjuk. A honlap szövegezése szerint egyértelmû, hogy pedig úgy lesz, ha tetszik Neked, ha nem.
Persze nem mindenkinek - a mobil szélessáv akcióban elõfizetõknek, azok közül is az elsõ 1500-nak.



már bocsi, de

"A 1745-ös számon június 16-tól hívható videóügyfélszolgálaton regisztráló első 1500 számlás előfizető ezen felül kedvezményes multimédiás csomagot is kap: az ingyenesen használható videóhívási szolgáltatás mellett ők, ugyancsak december 31-éig, díjmentesen küldhetnek MMS üzeneteket és díjmentesen internetezhetnek, WAP-ozhatnak is a Pannon GSM hálózatán. "

ez hol egyértelmű??? (mármint, ha ezt veszed alapul)

ingyenes videotelefonálás - valóban, csak 3g-n lehetséges

azonban az mms, internet és wap mehet 2,5-2,75g-n is. Na és itt jön a csavar, ha kiragadva ezt a szöveget nézzük, akkor igazad van. A pannon - sunyi módján - viszont arra fog hivatkozni, hogy ez az aszf-el és annak díjtáblázatával együtt érvényes, azaz a 2,Xg hívások aszerint számlázódnak. (Egyébként arra is hivatkozhatnak, hogy ez az egész a 3g-re vonatkozik, tehát az ingyenesség is arra érvényes)

Ha nem így tennének, akkor hosszú évek alatt ez lenne az első korrekt lépésük.

"De, majd meglátjuk..."


kedd jún. 21, 2005 15:05
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
T68m írta:
Szal, a 3g-s tesztelőknek ingyen van a net és mms. És ezt persze sokan úgy értelmezik, hogy a gsm-en keresztüli mms és net is ingyen lesz, a regisztráció után.

Persze nem! Miért is adná azt ingyé', mikor most kemény pénzeket szed érte.....


Meglátjuk. A honlap szövegezése szerint egyértelmű, hogy pedig úgy lesz, ha tetszik Neked, ha nem.
Persze nem mindenkinek - a mobil szélessáv akcióban előfizetőknek, azok közül is az első 1500-nak.

Ez amúgy nem egészen olyan "teszt", mint amit a T csinál. Nincs ingyenteló, rendes előfizetés van, a gyorsaknak vonzó extrákkal és olcsó telefonnal.
Agilével dec31-ig folyamatosan online lehetnék a 6680-nal, ingyen. Ha nem így lesz, asztalt borítok rájuk.

De majd meglátjuk...


kedd jún. 21, 2005 14:35
Profil ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
csab2 írta:
Nem mintha egyetértenék vele, de biztos voltam benne, hogy havidíjat fognak kérni a díjcsökkentőért. Először nagyon csodálkoztam, hogy egyszeri regisztrációs díjat kérnek érte. Végülis elég logikusnak tűnik, hogy egy ilyen szolgáltatásért havoonta kérjenek zsét.


Igen, csak ha még kicsenget valaki 590-et, akkor már nem biztos, hogy megéri vele szórakozni.


kedd jún. 21, 2005 13:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Nem mintha egyetértenék vele, de biztos voltam benne, hogy havidíjat fognak kérni a díjcsökkentőért. Először nagyon csodálkoztam, hogy egyszeri regisztrációs díjat kérnek érte. Végülis elég logikusnak tűnik, hogy egy ilyen szolgáltatásért havoonta kérjenek zsét.


kedd jún. 21, 2005 10:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
de, de, de!

Mondok újat, bár Zozo már lehülyézett érte.

Szal, a 3g-s tesztelőknek ingyen van a net és mms. És ezt persze sokan úgy értelmezik, hogy a gsm-en keresztüli mms és net is ingyen lesz, a regisztráció után.

Persze nem! Miért is adná azt ingyé', mikor most kemény pénzeket szed érte.....

Lesz itt még anyázás, ne aggódjatok!


kedd jún. 21, 2005 9:37
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Rozso írta:
2005. július 22-tôl a Díjcsökkentô szolgáltatás egyszeri regisztrációs díja megszûnik. Ezen idôpont
után a szolgáltatás bruttó 590 Ft-os havi elôfizetési díj ellenében vehetô igénybe.
A változás azon Elôfizetôket is érinti, akik már rendelkeznek Díjcsökkentô szolgáltatással.


Valahogy nem tudok csodálkozni a roaming tarifák mai 10-100%-os emelése után...


kedd jún. 21, 2005 8:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
skynet írta:
ehhez csak gratulálni tudok!!! éljenek a marketingesek!!!


Ismét egy "ügyfélbarát" lépés a Pannontól. Össze kellene gyűjteni, hogy mit lehet még elbszni, mert egyre jobban szűkűl a kör.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára partycsoka kedd jún. 21, 2005 9:07-kor.



kedd jún. 21, 2005 8:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
2005. július 22-tôl a Díjcsökkentô szolgáltatás egyszeri regisztrációs díja megszûnik. Ezen idôpont
után a szolgáltatás bruttó 590 Ft-os havi elôfizetési díj ellenében vehetô igénybe.
A változás azon Elôfizetôket is érinti, akik már rendelkeznek Díjcsökkentô szolgáltatással. Ezen
ügyfeleinknek július 22-tôl az adott számlázási ciklus végéig a teljes havi díjtétel figyelembevételével
arányos tört havi díj kerül kiszámlázásra.


kedd jún. 21, 2005 7:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
tejfel írta:
Landsmann írta:
Akinek van ötlete hogy lehet blokkolni, azt szívesen venném. Ugyanez a helyzet a Windows tűzfalával is. Egy konkrét címet nem lehet blokkolni.


Ird be a c:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts -ba vmi fake ip cimmel.
Pl.
1.1.1.1 msgr.dlservice.microsoft.com.c.footprint.net
s eztan tiltsd az 1.1.1.1 -et.


Köszi az infót. Kipróbálnám, de a feltelepített programokkal IP-t sem lehet tiltani, de azért majd utána nézek, hátha mégis.


pén. jún. 17, 2005 9:42
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Akinek van ötlete hogy lehet blokkolni, azt szívesen venném. Ugyanez a helyzet a Windows tűzfalával is. Egy konkrét címet nem lehet blokkolni.


Ird be a c:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts -ba vmi fake ip cimmel.
Pl.
1.1.1.1 msgr.dlservice.microsoft.com.c.footprint.net
s eztan tiltsd az 1.1.1.1 -et.


csüt. jún. 16, 2005 22:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Custom Filter List, itt New, pl www.probaoldal.hu es Prevent page retrieval, aztan egy apply, www.probaoldal.hu-t beirod a bongeszobe es egy feher oldal // Blocked by Ad Muncher szoveggel jelenik majd csak meg :)


Itt vannak a bajok. Az enyémben nem találok olyat hogy Custom filter list. :shock: 4.6-os van meg.


csüt. jún. 16, 2005 21:06
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Custom Filter List, itt New, pl www.probaoldal.hu es Prevent page retrieval, aztan egy apply, www.probaoldal.hu-t beirod a bongeszobe es egy feher oldal // Blocked by Ad Muncher szoveggel jelenik majd csak meg :)


csüt. jún. 16, 2005 20:56
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Macika írta:
asdf_ írta:
ad muncher. azzal le lehet tiltani mindent /nemcsak url, hanem file szinten is/. Es nem mellesleg a reklamoktol is megszabadulsz /ami nekem modemes neten, vagy masnal mobilrol igen sokat tud szamitani/.
Így van, jó 1 éve használom az AD Muncher-t, KIVÁLÓ!!!



Biztos én vagyok hülye, de nem találom, pontosabban egy helyre (my filéters-hez beírtam a címet, a filter category-hoz a block retrieval of URL-t jelöltem ki) de nem csinál semmit, pontosabban nem blokkolja, továbbra is van adatforgalom. Pontosan hol és hogy kell blokkolni egy címet? Előre is köszi.


csüt. jún. 16, 2005 17:12
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
asdf_ írta:
ad muncher. azzal le lehet tiltani mindent /nemcsak url, hanem file szinten is/. Es nem mellesleg a reklamoktol is megszabadulsz /ami nekem modemes neten, vagy masnal mobilrol igen sokat tud szamitani/.
Így van, jó 1 éve használom az AD Muncher-t, KIVÁLÓ!!!


szer. jún. 15, 2005 0:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
megpróbálhatod a sygate personal firewall-t is, vagy a kerio-t. én msot ez utóbbit használom, nagyon jó (sokkal jobban bejön, mint a zonealarm pro), és mindkettő ingyenes


kedd jún. 14, 2005 21:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
ad muncher. azzal le lehet tiltani mindent /nemcsak url, hanem file szinten is/. Es nem mellesleg a reklamoktol is megszabadulsz /ami nekem modemes neten, vagy masnal mobilrol igen sokat tud szamitani/.


kedd jún. 14, 2005 20:55
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Na a kis szemetet kiderítettem honnan jönnek és hova mennek az adatok. A következő címre: msgr.dlservice.microsoft.com.c.footprint.net Sajnos Az IP cím tiltása nem jöhet szóba, mert több szerverük van és mindig más IP-t kapunk. Viszont ha a cím van blokkolva, akkor oké. Már csak az a baj, hogy a ZoneAlarm-ben nem találtam olyan lehetőséget, ahol egy címet lehet letiltani. Csak olyan van, amiben mindig megbízik. Akinek van ötlete hogy lehet blokkolni, azt szívesen venném. Ugyanez a helyzet a Windows tűzfalával is. Egy konkrét címet nem lehet blokkolni.


kedd jún. 14, 2005 20:12
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Londelmor írta:
Landsmann írta:
Sajnos a tûzfal nem oldja meg ezt a problémát. Van felrakva. A mocskosok úgy írták meg azt a ****, hogy az svchost.exe-n megy keresztül. Ha ez blokkolva van, akkor se ki, se be semmi. Szóval ez nem ilyen egyszerû.

akkor ne az svchost-ot tiltsd, hanem az IP-t ahova kapcsolódik ;) én pl így tiltottam ki pár játékot, hogy ne tudják ellenõrizni a cdkey-t a központi szerveren...


ez elég jó gondolat!

(persze, lehetett volna a mikrofosnak annyi esze, hogy másképp oldja meg a kérdést)


vas. jún. 12, 2005 17:50
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Sajnos a tűzfal nem oldja meg ezt a problémát. Van felrakva. A mocskosok úgy írták meg azt a ****, hogy az svchost.exe-n megy keresztül. Ha ez blokkolva van, akkor se ki, se be semmi. Szóval ez nem ilyen egyszerű.

akkor ne az svchost-ot tiltsd, hanem az IP-t ahova kapcsolódik ;) én pl így tiltottam ki pár játékot, hogy ne tudják ellenőrizni a cdkey-t a központi szerveren...


vas. jún. 12, 2005 17:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólás 
Londelmor írta:
Landsmann írta:
Pedig valahogy meg kell oldani. Engem is bosszant. Ráadásul időnként valamit letölt valahonnan. A múltkor 18 mega jött le, de hogy hova, meg mi, sosem derült ki. Egyedül a Media Player frissítését nem lehet, nem tudtam kikapcsolni. Minden más automatikus frissítés kikapcsolva.

mondjuk érdemes egy tűzfalat felrakni, és akkor miden kimenő és bejövő kapcsolatról tudni fogsz. pl a Kerio az még akkor is szól, ha egy valamilyen alkalmazás egy másikat akar indítani, vagy a registry-be írni, vagy ilyesmi.
így gyakorlatilag midnent etilthatsz a neről, amit nem szerenél, hogy adatot forgalmazzon :)


Sajnos a tűzfal nem oldja meg ezt a problémát. Van felrakva. A mocskosok úgy írták meg azt a ****, hogy az svchost.exe-n megy keresztül. Ha ez blokkolva van, akkor se ki, se be semmi. Szóval ez nem ilyen egyszerű.


vas. jún. 12, 2005 16:02
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Pedig valahogy meg kell oldani. Engem is bosszant. Ráadásul időnként valamit letölt valahonnan. A múltkor 18 mega jött le, de hogy hova, meg mi, sosem derült ki. Egyedül a Media Player frissítését nem lehet, nem tudtam kikapcsolni. Minden más automatikus frissítés kikapcsolva.

mondjuk érdemes egy tűzfalat felrakni, és akkor miden kimenő és bejövő kapcsolatról tudni fogsz. pl a Kerio az még akkor is szól, ha egy valamilyen alkalmazás egy másikat akar indítani, vagy a registry-be írni, vagy ilyesmi.
így gyakorlatilag midnent etilthatsz a neről, amit nem szerenél, hogy adatot forgalmazzon :)


vas. jún. 12, 2005 15:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Látod, ez jó kérdés. nekem sincs épkézláb ötletem. De nem a Pannon generálja az adatforgalmat, hanem a Messenger. Hogy miért, nem tudom. Egyszer hagytam letöltõdni, egész éjjel ment. Mielõtt elkészült volna, lemerült a telefon akkuja. :( nem tudom én sem hogy hogy irtsam ki. Ha teljesen leszedem a Messengert, akkor is megy az adatforgalom a Microsofthoz. Egy programmal az elküldött és fogadott adatok címét megtaláltuk és azért írtam hogy a Messenger a hunyó, oda mentek és onnan jöttek az adatok.


tűzfallal blokkolhatjátok őket, ha zavaró.


vas. jún. 12, 2005 15:13
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
Na várj csak, nem ezek azok az elõfizetéseid, amiket cégesen vettél? Akkor azt írtad, hogy a szerzõdésben benne van, hogy ha 24 hónap után le akarod mondani, akkor 1 heted van rá. Ha az alatt a szûk idõ alatt nem mondod le, akkor automatiusan hosszabodik újabb 2 évre. Szóval nem ezek azok az elõfizetések?


De!

De azóta átírásra kerültek, cégváltás miatt. Tehát a hűség a régi céget kötné a pannonhoz, amiről a pannon az átírással - értelemszerűen - lemondott. Az új céggel viszont NEM kötött hűségszerződést. Tehát NINCS érvényben lévő hűségszerződés.

(ez lehet, hogy az ügyintéző hibája volt, de az is lehet, hogy a belső szabályozásé. De, szintúgy lehet, hogy az új céggel NEM akar, NEM teszi kötelezővé a hűségszerződés kötését. (Sőt, mi több, amikor a másik kettő prepaidesítésre került, az ügyintéző - tanúk előtt - megerősített minket, hogy nincs érvényben hűségszerződés) Ezt nekem nem kell tudnom, ez a belső dolguk. Hogy most meggondolták magukat és ettől fáj a hasuk, az már az ő bajuk, én nem fogok fizetni és nincs is rá jogi alapjuk ezt követelni tőlünk.)

Egyébként jó a memóriád, tényleg pontosan úgy volt, ahogy írtad a szerződés. A többiről nem tudhattál.


vas. jún. 12, 2005 15:11
Profil Honlap
Hozzászólás 
Rozso írta:
Landsmann írta:
...
Ezt úgysem tudjátok megakadályozni. A nagytestvér figyel!


Pedig valahogy meg kell oldani. Engem is bosszant. Ráadásul időnként valamit letölt valahonnan. A múltkor 18 mega jött le, de hogy hova, meg mi, sosem derült ki. Egyedül a Media Player frissítését nem lehet, nem tudtam kikapcsolni. Minden más automatikus frissítés kikapcsolva.


vas. jún. 12, 2005 12:52
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Landsmann írta:
...
Ezt úgysem tudjátok megakadályozni. A nagytestvér figyel!


vas. jún. 12, 2005 12:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
Rolling Rock írta:
Landsmann írta:
Rolling Rock írta:
Ez a tetű Internet Expressz küldi az adatokat de hogy hové és miért az rejtély. Bit-Defender nem jelez semmit, eddig nem tette. Se vírus se trójait nem jeleznek. Internet Expressz nélkül normális az adatforgalom. Mi franc lehet?


Nekem is ez van. De én kiderítettem, a Microsofthoz küld és onnan jön. Méghozzá a Messenger. Tavaly csinált már ilyet, akkor frissítettem a Messengert és leállt az adatforgalom. De most nem. Ha XP-t használsz, nézdd meg, hogy a c:\documents and settings\felhasználónév\local settings\temp könyvtárban van-e olyan fájl, hogy: bit4.tmp, bit5.tmp, bit6.tmp, bit7.tmp és bit42.tmp. Mindegyik 10837192 bájt méretű. Na az a Messenger. Oda akar letöltődni, de sosem fog, olyan lassan jön, ráadásul időnként újraindítja a letöltést. Én már mindent elkövettem. Leszedtem a
Messengert, de az adatforgalom akkor is volt.
Admin: A képet a felhasználó kérésére töröltük.
Így néz ki a letöltődés grafikusan. Azok a kis piros tüskék. A grafikon teljes magassága az oloyan 6 kb/s.


Köszi tényleg ott vannak az említett fájlok és nem lehet őket törölni. Akkor most mi a teendő?

:o


Látod, ez jó kérdés. nekem sincs épkézláb ötletem. De nem a Pannon generálja az adatforgalmat, hanem a Messenger. Hogy miért, nem tudom. Egyszer hagytam letöltődni, egész éjjel ment. Mielőtt elkészült volna, lemerült a telefon akkuja. :( nem tudom én sem hogy hogy irtsam ki. Ha teljesen leszedem a Messengert, akkor is megy az adatforgalom a Microsofthoz. Egy programmal az elküldött és fogadott adatok címét megtaláltuk és azért írtam hogy a Messenger a hunyó, oda mentek és onnan jöttek az adatok.


vas. jún. 12, 2005 12:41
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. feb. 05, 2005 12:34
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Téglás
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Rolling Rock írta:
Ez a tetű Internet Expressz küldi az adatokat de hogy hové és miért az rejtély. Bit-Defender nem jelez semmit, eddig nem tette. Se vírus se trójait nem jeleznek. Internet Expressz nélkül normális az adatforgalom. Mi franc lehet?


Nekem is ez van. De én kiderítettem, a Microsofthoz küld és onnan jön. Méghozzá a Messenger. Tavaly csinált már ilyet, akkor frissítettem a Messengert és leállt az adatforgalom. De most nem. Ha XP-t használsz, nézdd meg, hogy a c:\documents and settings\felhasználónév\local settings\temp könyvtárban van-e olyan fájl, hogy: bit4.tmp, bit5.tmp, bit6.tmp, bit7.tmp és bit42.tmp. Mindegyik 10837192 bájt méretű. Na az a Messenger. Oda akar letöltődni, de sosem fog, olyan lassan jön, ráadásul időnként újraindítja a letöltést. Én már mindent elkövettem. Leszedtem a
Messengert, de az adatforgalom akkor is volt.
Admin: A képet a felhasználó kérésére töröltük.
Így néz ki a letöltődés grafikusan. Azok a kis piros tüskék. A grafikon teljes magassága az oloyan 6 kb/s.


Köszi tényleg ott vannak az említett fájlok és nem lehet őket törölni. Akkor most mi a teendő?

:o


vas. jún. 12, 2005 12:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
joc_ írta:
F*sz Pannon.
Nem elég nekik, hogy az egekbe emelték a roaming díjakat, most újabb lehúzás. A legfrissebb közleményük szerint a hangpostára futó hívásokat a sípszó ideje alatt kell bontani (gratulálok annak aki 1mp alatt tud bontani egy hívást) ahhoz hogy ne kerüljön pénzedbe, eddig a sípszó után még volt 2 másodperced.
Naaaaaa, azért nem kell szítani a hangulatot. Nagyon elegendő az, hogy van 1 mp-ed rá. Nem hiszem, hogy vátoztatnának rajta. Különben is láthatod a kijelződön, ha elindult a számláló, akkor számlált, ha nem, akkor nem.

Csak a töbi két szolgátató is tegyen így, már sokkal kisebb lesz a lehúzás!!!


szomb. jún. 11, 2005 18:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 230
Hozzászólás 
joc_ írta:
F*sz Pannon.
Nem elég nekik, hogy az egekbe emelték a roaming díjakat, most újabb lehúzás. A legfrissebb közleményük szerint a hangpostára futó hívásokat a sípszó ideje alatt kell bontani (gratulálok annak aki 1mp alatt tud bontani egy hívást) ahhoz hogy ne kerüljön pénzedbe, eddig a sípszó után még volt 2 másodperced.


Nem amiatt az a P. Mindig is (9 éve legalábbis) sípolt a hp előtt. Talán már ez az egyetlen dolog, ami miatt korrektnek nevezhető a P, de ez viszont igen dicséretes, követendő.
A roaming díjak emelése, ill. egyebek miatt viszont sajnos annál inkább az.


szomb. jún. 11, 2005 18:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
F*sz Pannon.
Nem elég nekik, hogy az egekbe emelték a roaming díjakat, most újabb lehúzás. A legfrissebb közleményük szerint a hangpostára futó hívásokat a sípszó ideje alatt kell bontani (gratulálok annak aki 1mp alatt tud bontani egy hívást) ahhoz hogy ne kerüljön pénzedbe, eddig a sípszó után még volt 2 másodperced.


szomb. jún. 11, 2005 18:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
**** ki van már a pannonnal!

szabadulok tőlük, ahogy tudok, de még utólag is utánam jönnek!

Két számon megszüntettem a postpaidet, egy harmadikon nem engedték, mert hogy szerintük "hűség van rajta" - nincs.

Mikor ezt megreklamáltam, közölték (hetekkel utólag), hogy a másik kettőn is volt (nem volt) és ezt gyorsan ki is számlázzák!!!!!!!!!!

A k***a anyjukat már!
Na várj csak, nem ezek azok az előfizetéseid, amiket cégesen vettél? Akkor azt írtad, hogy a szerződésben benne van, hogy ha 24 hónap után le akarod mondani, akkor 1 heted van rá. Ha az alatt a szűk idő alatt nem mondod le, akkor automatiusan hosszabodik újabb 2 évre. Szóval nem ezek azok az előfizetések?


szomb. jún. 11, 2005 13:10
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Rolling Rock írta:
Ez a tetű Internet Expressz küldi az adatokat de hogy hové és miért az rejtély. Bit-Defender nem jelez semmit, eddig nem tette. Se vírus se trójait nem jeleznek. Internet Expressz nélkül normális az adatforgalom. Mi franc lehet?


Nekem is ez van. De én kiderítettem, a Microsofthoz küld és onnan jön. Méghozzá a Messenger. Tavaly csinált már ilyet, akkor frissítettem a Messengert és leállt az adatforgalom. De most nem. Ha XP-t használsz, nézdd meg, hogy a c:\documents and settings\felhasználónév\local settings\temp könyvtárban van-e olyan fájl, hogy: bit4.tmp, bit5.tmp, bit6.tmp, bit7.tmp és bit42.tmp. Mindegyik 10837192 bájt méretű. Na az a Messenger. Oda akar letöltődni, de sosem fog, olyan lassan jön, ráadásul időnként újraindítja a letöltést. Én már mindent elkövettem. Leszedtem a
Messengert, de az adatforgalom akkor is volt.
Admin: A képet a felhasználó kérésére töröltük.
Így néz ki a letöltődés grafikusan. Azok a kis piros tüskék. A grafikon teljes magassága az oloyan 6 kb/s.


szomb. jún. 11, 2005 12:51
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. feb. 05, 2005 12:34
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Téglás
Hozzászólás 
Ez a tetű Internet Expressz küldi az adatokat de hogy hové és miért az rejtély. Bit-Defender nem jelez semmit, eddig nem tette. Se vírus se trójait nem jeleznek. Internet Expressz nélkül normális az adatforgalom. Mi franc lehet?


szomb. jún. 11, 2005 12:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
**** ki van már a pannonnal!

szabadulok tőlük, ahogy tudok, de még utólag is utánam jönnek!

Két számon megszüntettem a postpaidet, egy harmadikon nem engedték, mert hogy szerintük "hűség van rajta" - nincs.

Mikor ezt megreklamáltam, közölték (hetekkel utólag), hogy a másik kettőn is volt (nem volt) és ezt gyorsan ki is számlázzák!!!!!!!!!!

A k***a anyjukat már!


pén. jún. 10, 2005 13:55
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 230
Hozzászólás 
Londelmor írta:
milestone írta:
Ám vigyázat, a PR semlegesíti a TOP3/Team kedvezményeket, a P+ esetén nem tudom mi a helyzet

a P+ az hozzáadódik a kedvezményszámításnál, tehát a Team és TOP3 kedvezményeket nem negálja, használhatók együtt.


Én a PannonRégió és a PannonPlusz viszonyára gondoltam.
Minden egyéb opció (tehát a PR-n kívüli, tudomásom szerint) kedvezményei halmozódnak, ám a PannonRégió kizárja a többit.


csüt. jún. 02, 2005 15:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
milestone írta:
Ám vigyázat, a PR semlegesíti a TOP3/Team kedvezményeket, a P+ esetén nem tudom mi a helyzet

a P+ az hozzáadódik a kedvezményszámításnál, tehát a Team és TOP3 kedvezményeket nem negálja, használhatók együtt.


csüt. jún. 02, 2005 14:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 230
Hozzászólás 
skynet írta:
pannonline tarifacsomag-ajánló:...


Én is Optimumban vagyok és a tarifacs.-ajánló ~ -40%-ot ír ki Optimum esetén, Pannon 100-ra ~ +16,5%-t (legjobbként), Pannon1000-re ~ -220%-t (legrosszabbként)... Szerintem se ér egy kalap ...rt se.

Érdemes még megfontolni a Pannonrégiót (-25%, ill. -50% hálón belül), esetleg a TOP3-at, Team-et. A PR használható az Üzleti Standard/Ü. St.+ esetében is. Ám vigyázat, a PR semlegesíti a TOP3/Team kedvezményeket, a P+ esetén nem tudom mi a helyzet, nem emlékszem, már rég lejárt és nem érte meg nekem meghosszabbítani, főként, hogy folyamatosan emelték az éves díját.

Én is kipróbálnék 1-2 más t.csomagot, de akkor már nem lehetne visszatérni az Optimumba. Jó lenne egy VF Business Volumen-szerű/árszínvonalú csomag a Pannonnál is...


csüt. jún. 02, 2005 14:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
skynet írta:
Londelmor írta:
mi mit tud? a tarifacsomagajánló, vagy a a p500 csomag? :)

(amúgy nekem már olyat is dobott ki, hogy ha a jelenlegi tarifacsomagomra váltanék, akkor valami 0,5%-kal olcsóbban jönnék ki... :shock: )


a jelenleginél maradva 0%-kal jönnék ki olcsóbban, ezt írta, eddig stimmel. viszont >1000 percnél nyilván jobban járok a p1000-rel, mint az 500-zal, ennyit igazán le lehetett volna programozni még a pannonnál is... mindegy, akkor hagyom az ajánlót a f....ba :)


az ajánló mindig egy **** volt, mint az egész honlapja.


csüt. jún. 02, 2005 13:31
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
hát igen, a visszaváltás miatt nem olyan egyszerű...

de csinálhatod azt, hoyg veszel egy pre-paid kártyát, átváltod számlásba (asszem ilyenkor nem kell lekötni magad 2 évre), és p1k-ba, és használod azt a kártáyt 1-2 hónapig, aztán összehasonlítod a régi számláddal. addig meg mondjuk a régi kártyáról átirányítod erre a hívásokat. persz ebben az a rossz, hogy egyrészt buknád ilyenkor az optimum haidíját, meg nem tudom, hogy kell hűség a számlásra váltáskor... :?

amúgy nem tudom miért emlékeztem én 85ft-ra a percdíjnál, pedig egy ideig én is optimumban voltam (illetve annak egy módosított változatában)... az meg más kérdés, hogy nem tudtam neked miylen kedvezményeid vannak :)

(pannonplusz-od hogyhogy nincs? az havi br1500-ért adna egy 0,8-as szorzót a belföldi hívásokra)


csüt. jún. 02, 2005 10:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
igen, az engem is rettenet módon zavart.
de én a következőt csináltam, sok szabadidő révén: kértem egy részletezett elektronikus számlát (ingyenes), és megnéztem tételesn átszámolva az akkori momentumról horizont extrára, hogy mennyi lenne a számlám, a kisebb percdíjakkal, és a nagyobb számlázási egységgel. az jött, ki, hogy egységváltás ide vagy oda, de a ~6e-es számlák olyan 3500-4500-ra csökkentek (összesen 4 számlával néztem végig). most megint átszámoltam, hogy a h.extra vs djuice számlás mit hoz ki, és újabb kb ezressel olcsóbban jövök ki, pedig megint nő a számlázási egység félpercről 1-re (viszont a csúcsidő csökken 3 órával)

szóval sztem annyira ne zavarjon az a perces számlázás sztem (bár érdemes azért utánaszámolni), mert pl a csúcsidős 85ft (optimum) vs. ~18ft (p1k) azért elég nagy díjcsökkenés. (még ha ugye nem pont 18ft lesz is a perdíjad, mert ugye senki nem képes 0:59-et beszélni midnig, és ennek 1-es differenciájú sorozatát :) de mondjuk ha kijön 25ft-ra az átlagos percdíjad, még az is elég jó, nem? főleg csúcsidőben...)


csüt. jún. 02, 2005 10:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 106  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség