Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 17:25



Hozzászólás a témához  [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 43  Következő
LCD Monitor 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
balha írta:
...nem lenne ugyanez a helyzet egy hasonlóan nagyfelbontású 19' os tft-nél?

De szerintem igazad van, mint mondtam én 19"-ost használok, de ezen a 1600 már biztos kicsi lenne, az inkább a 21"-osokon lenne megfelelő szerintem!


szer. júl. 13, 2005 7:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
Hali!

Nemrég láttam egy sony laptopnak a 17'-os képernyőjét, aminek 1600X1200-as volt a natív felbontása... a képe gyönyörű volt, de ekkora méretben már az alapbetűbeállításokkal nagyító kellett az olvasáshoz :shock:

a tulaja szerint ennél is a képernyő natív felbontásán a legjobb a kép...


nem lenne ugyanez a helyzet egy hasonlóan nagyfelbontású 19' os tft-nél?


szer. júl. 13, 2005 6:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
McLaca írta:
...csakhát ahol TFT monitor bekapcsolva van kiállítva, ott valami szép piros ferraris képernyővédő megy mindig... !-(

Üdv!

Hát igen úgy nem mérvadó!
Amúgy nekem bejön minden szempontból ez a 19"-os SONY, viszont az otthoni Samsung-omnak szebb színei vannak! (Akárhogy is állítgatom ezt), de magával a mérettel semmi bajom (17"-on sincs semmi bajom a mérettel).


kedd júl. 12, 2005 7:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Itt nálam a melóban egy Sony SDM-S94 van (19") és nagyon jó rajta dolgozni, közel sem CRT és 800x600 szindróma!
Akiket zavarnak a 17"-on a kicsi betűk annak meg kifejezetten ajánlott!
Nekem a 17" CRT-n (amiből ugye 16 látszik) 1024×768 megy, és nagyon kényelmes. A notim 15,1"-os kijelzőjén ugyanekkora a felbontás, és nem érzem kicsinek, sőt nagyon tuti. Ezért gondolom, hogy 17" TFT-n az 1280×1024 (illetve arányos a 960 lenne) a jó felbontás, mert még CRT-n (ami 16") sem túl durva, bár ott már kicsit kicsi. Namost 19"-on már biztos nagy lenne nekem az 1280×1024, de igazság szerint meg kéne nézni, csakhát ahol TFT monitor bekapcsolva van kiállítva, ott valami szép piros ferraris képernyővédő megy mindig... !-(

Üdv!


hétf. júl. 11, 2005 17:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Itt nálam a melóban egy Sony SDM-S94 van (19") és nagyon jó rajta dolgozni, közel sem CRT és 800x600 szindróma!
Akiket zavarnak a 17"-on a kicsi betűk annak meg kifejezetten ajánlott!


hétf. júl. 11, 2005 12:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ugyan nem láttam még ilyet, de szerintem jól látod. Bár sokaknak 17"-os TFT-n sok az 1280x1024, szerintem szükség van rá. Ugyanígy 19"-osat csak nagyobb felbontásút vennék, ahogy Te is írtad.


hétf. júl. 11, 2005 12:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Egy láma kérdés tőlem :D
Ugyebár annak a 19"-os TFT monitornak, aminek a natív felbontása 1600×1200, lényegesen kisebbek a pixelei, mint amelyiknek 1280×1024.
Csak mert 19"-on szerintem az előbbit van értelme megvenni kizárólag. 1280×1024 akkora méretben már olyan, mint CRT-n a 800×600 17"-on - szerintem.

Üdv!


hétf. júl. 11, 2005 11:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Aki esetleg most akar TFT-t vásárolni:

- Fantasztikus TFT akció. Acer 1715s 17"-os, 12ms válaszidejû TFT monitor 3 év pixelhibagaranciával csak 59.900 Ft-ért.
Ha Ön a pixelhiba garanciás TFT monitoron 3 éven belül akár egyetlen pixelhibát is észlel, azonnal cseréljük!
Minden Acer TFT-hez külön megvásárolható a pixelhiba garancia! Mindössze 2000 Ft, és Önnek 3 évig nem kell tartania a hibás pixelektõl!

Forrás: http://www.lerakat.hu/


hétf. júl. 11, 2005 10:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 24, 2005 17:36
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary
Hozzászólás 
Hali!

Én most vettem két Acer AL1913-as 19"-os TFT.
Megmondom az öszíntét. Tökéletesen megvagyok vele elégedve. Csodálatos képe van 1db pixelhiba SINCS.
Nem kell semmit állítgatni van rajta király kis autoconfig. Nagyon jól néz ki. Korrektül meg van csinálva. Elegáns ezüst színű, fekete talpal.

Jah, és az OfficeDepot ban ugyan annyi volt mint a HP! Csak már ott nem volt 2 db csak egy. Nekem meg a munkámhoz kell a két monitor.

Szóval! Acer-t mindenkinek!


hétf. júl. 04, 2005 22:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Bizony lehet különbség. Főleg alacsonyabb felbontásoknál. Ott a különbség égbekiáltó! Tapasztalat ;)

Új hír: most, hogy már harmadjára is felküldtem a monitort (összesen kb. 2 hónapot kellett nélkülöznöm), ki fogják cserélni... De ha pixelhibás lesz, felvágom az ereimet... :nane: (A felküldött monitorom panele teljesen hibátlan volt.)


pén. júl. 01, 2005 8:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Igazából én is a DVI híve vagyok, csak én nem tudom megmagyarázni, hogy miért!
Ugyanis én az általad kinézett 710N DVI-os testvérét vettem meg annó (710T) viszont akkor még egy Gef2Mx-em volt amin nem volt DVI. Ennek ellenére azonnal mindent automatán tökéletesre állított (Képgeometria szerintem analógon sem lehet rossz egy TFT-n, legalábbis számomra a képgeometria, az a CRT-knél a szélen, alul-felül-középen jelentkező görbeség, stb.)

Ezekután mikor vettem az új vidkártyát nagyon kíváncsi voltam milyen lesz DVI-n (még ennél is jobb kérdeztem magamtól), hát nem. Tök ugyaonolyan SZÉP volt!
Ennek ellenére nem árt a DVI, mert nem minden TFT egyforma, és biztos vannak olyanok, ahol óriási lehet a különbség analóg és digit bemenet között!


pén. júl. 01, 2005 7:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Szerintem megéri a DVI a plusz pénzt. A TFT-k miatt lett kitalálva... így aztán pont olyan TFT-t venni, amin nincs... :roll:


csüt. jún. 30, 2005 15:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 13, 2005 19:28
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
McLaca írta:
Ugye, hogy ugye!? !-F


SORRY!!!
Igazad van.


csüt. jún. 30, 2005 14:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
true_blue írta:
McLaca írta:
Szerintem ez nem kérdéses, egyértelmű csere. [...]
Viszont te nem írtad azt amit pl. Dester és MrZed, mégpedig ,hogy feltétlenül legyen rajta DVI csatlakozó. Talán azért, mert számodra is ez egyértelmű vagy pedig nincs akkora jelentősége?

Dehogynem, csak nem így direktben :D
A sorok között rejtettem el :wink:

McLaca írta:
[...]LCD:Előny: [...] tökéletes képgeometria (DVI, azaz digitális csatlakozó esetén) [...]

Ugye, hogy ugye!? !-F

Üdv!


csüt. jún. 30, 2005 14:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 13, 2005 19:28
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
McLaca írta:
Szerintem ez nem kérdéses, egyértelmű csere.
Itthon van egy Samsung SyncMaster 795MB CRT monitor, ami nem rossz, de nem is csúcs. Mellette használom a notebookomat, amin teljesen plain LCD-kijelző van, tipikusan notebookos, azaz a láthatósága függőlegesen elég rossz, és kicsit fakóbb is, mint a CRT, de (olcsóbb) notebookokban természetes, hogy nem olyan a kijlezője, mint egy asztali LCD.
Amit ki akarok hozni belőle: leginkább a notebookot használom, hetente 1-2× kerülök a PC - és ezáltal a CRT monitor elé.
Ne tudd meg, mekkora visszalépésnek érzem a képélesség és geometria miatt a CRT-t ilyenkor még a nem csúcs notebook LCD-hez képest is.


Viszont te nem írtad azt amit pl. Dester és MrZed, mégpedig ,hogy feltétlenül legyen rajta DVI csatlakozó. Talán azért, mert számodra is ez egyértelmű vagy pedig nincs akkora jelentősége?
balha szerint analógban is nagyon jó. Persze értem én, hogy ami jobb az jobb, de ez a különbség igen csak sok pénzbe kerül.
Mindennek ellenére elfogadom és maximálisan megszívlelem a DVI által nyújtott plusz szinte "törvényszerű" megvásárlásának tényét.


csüt. jún. 30, 2005 14:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Így van, és erre is kitértünk az előző oldalakon többször is. :) Pont olyan TFT-t venni, amin nincs DVI, szerintem balgaság. Épp a TFT-k miatt találták ki.


szer. jún. 29, 2005 23:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
true_blue:
Azért arra mindenképpen figyelj, hogy legyen rajta dvi csatlakozó is, mert célszerű ezen keresztűl meghajtani. A legnagyobb balgaság lenne DA-AD átalakítgatásnak kitenni a képet.


szer. jún. 29, 2005 22:22
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Akkor biztos én vagyok a béna ;)

Új hírek: valószínűleg ki fogják cserélni a TFT-met... Ha végre kézhez kapom, leírom a teljes sztorit, és ide bevágom az Acernek írt levelemet is. Hátha mások is tanulnak belőle. Amíg viszont le nem zajlik a procedúra, inkább csendben maradok...


szer. jún. 29, 2005 21:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
true_blue írta:
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék olyan személytől vagy személyektől, akik már egy ideje használnak LCD monitort.
Az egyre csökkenő árak miatt lassan elérkeztem én is ahhoz a ponthoz, amikor is le tudnám cserélni a jó "öreg" CRT-met. Ezt szinte el is döntöttem, amikor az egyik ismerősöm azt mondta minden indok nélkül, hogy teljesen felesleges lecserélnem, mert semmivel sem szemkímélőbb vagy nagyobb élmény, mint a CRT. Mert ugye nekem ez a két legfontosabb tényező. Erre én "iderohantam", hogy kikérjem olyan emberek véleményét, akik tapasztalatból beszélnek.
Kérek minden érintett és ez ügyben tapasztalt személyt, hogy írjatok le minden az LCD ellen és mellette szóló érvet.
Egyébként egy Samsung SyncMaster 710N-t néztem ki magamnak. Ha tud erről a tipusról valaki valami konkrétat mondani, akkor kérem, hogy tegye meg!
Előre is köszönöm!
Bocs, ha korábban volt már erről szó. Nem olvastam vissza mind a 15 oldalt, mert nem szeretek olvasni. SORRY!!!

UI.: játékokhoz elegendő a 12ms-os válasz idő?


nekem ilyen van, tavaly november óta, az elsőt pixelhiba miatt azonnal cserélték:)

bár"csak" analóg bemenete van, én 9800pro-val hajtva nem vettem észre semmilyen hátrányát,egyiket sem a fennt leírtaknak: ergó tökéletesen be lehet állítani, akár automatán, akár manuálisan

utánhúzást talán egyedül a doom3 ban vettem észre, de lehet hogy csak behaluztam...:)

üdv:Balha


szer. jún. 29, 2005 20:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
true_blue írta:
Sikerült a csere oldalra billenie a mérleg nyelvének.

Szerintem ez nem kérdéses, egyértelmű csere.
Itthon van egy Samsung SyncMaster 795MB CRT monitor, ami nem rossz, de nem is csúcs. Mellette használom a notebookomat, amin teljesen plain LCD-kijelző van, tipikusan notebookos, azaz a láthatósága függőlegesen elég rossz, és kicsit fakóbb is, mint a CRT, de (olcsóbb) notebookokban természetes, hogy nem olyan a kijlezője, mint egy asztali LCD.
Amit ki akarok hozni belőle: leginkább a notebookot használom, hetente 1-2× kerülök a PC - és ezáltal a CRT monitor elé.
Ne tudd meg, mekkora visszalépésnek érzem a képélesség és geometria miatt a CRT-t ilyenkor még a nem csúcs notebook LCD-hez képest is.
Tehát amint lejár a SEX eladás tiltás a CRT-re, cserélve lesz az is LCD-re.

Üdv!


szer. jún. 29, 2005 20:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 13, 2005 19:28
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
McLaca!

Köszi a hozzászólásodat!
Vettem a jóra nevelő intéseket és ígérem igyekezni fogok az olvasás terén. :D
Sikerült a csere oldalra billenie a mérleg nyelvének. Nekem ennyi elég is lesz. Az ismerősömet pedig kellőképpen ki fogom oktatni!


szer. jún. 29, 2005 15:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
true_blue írta:
...amikor az egyik ismerősöm azt mondta minden indok nélkül, hogy teljesen felesleges lecserélnem, mert semmivel sem szemkímélőbb vagy nagyobb élmény, mint a CRT.

Első körben az ismerősödet cseréld, aztán jöhet a monitor is.
true_blue írta:
Nem olvastam vissza mind a 15 oldalt, mert nem szeretek olvasni.

Vagy nem tudsz... Vagy nem akarsz... Szívesen segítünk, de azért "illik" együttműködni.
CRT:
Előny: nagy kontrasztarány, jó válaszidő, "megszokott" rajzolat, élethű színek, "olcsó".
Hátrány: nagy súly, nagy fogyasztás, nagy helyigény, csak magas képfrissítés mellett nézhető sokáig, a tekercsekből származó elektromágneses sugárzás kavarja a port a monitor körül, ami a szemszáradást elősegíti, rossz képgeometria.

LCD: (ha jól tudom, a TFT kifejezés nem helytálló, mert nem mind TFT technológiával készül)
Előny:kis súly, kis helyigény, kis fogyasztás, tűéles rajzolat, tökéletes képgeometria (DVI, azaz digitális csatlakozó esetén), a képalkotás módja miatt semmilyen zavaró vibrálás nincs (nem teljes képeket rajzol az LCD, csak a "változást" az előző képhez képest, tehát nincs képenkénti kioltás, mint a CRT-nél, emiatt nincs vibrálás, a 60-75Hz-es "képfrissítés" is csak elméleti kifejezés, nem valódi frissítés)
Hátrány:"drága" (relatív), esély a pixelhiba előfordulására, natív felbontástól eltérő felbontásokon a karakterek és egyes erőteljesebb képi elemek megjelenítése torzul, kis kontrasztarány, CRT-énél olykor fakóbb színek (bár ezt mára már talán sikerült megoldaniuk).

Elsőre ennyi jutott eszembe.
Amit kihagytam, azt megtalálod az előző 15 oldalon. Nem szeretni kell az olvasást, hanem alkalmazni, helyetted elolvasni és neked elmondani nem fogja senki.

Üdv!


kedd jún. 28, 2005 21:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Röviden: ne haragudj, de azt kell mondanom, hogy olvass vissza. Több helyen leírtuk a pro és kontra érveket.
Játékra elég a 12 ms. Ha megnyugtat, én 20 ms-on nyomom a játékokat és semmilyen hátrányt nem veszek észre a CRT-hez képest.
A TFT akárki akármit mond, sokkal (!!!) jobban kíméli a szemet. Ne higgy a barátodnak. Szemüveges vagyok, EGA monitoron kezdtem, aztán végül 1024x768 60Hz-en is nyomtam sokat, tudom miről beszélek! Most a TFT után kénytelen vagyok megint átmenetileg CRT-t használni, és gyakran ég a szemem, pedig ugyanannyit és ugyanolyan messziről nézem (85 és 100 Hz-en). Remélem ez azért meggyőz. :)
Samsung 710N: van ennek digitális csatlakozása? Én csak analógon láttam, így erről tudok véleményt alkotni. Nagyon nehéz bekalibrálni annyira jól a képet analóg csatin, hogy mindenhol tökéletes legyen. Sőt, szinte lehetetlen. Az automata beállítás sem tökéletes. Az én régi FX5600-ammal néztük meg, aminek szuperjó képe volt mind analóg, mind DVI csatlakozóval az Acer AL712 monitoromon. (Objektív véleményt olvashattál, elfogultság nélkül.) (Ráadásul nem mérvadó, de mindenképp bosszantó, hogy 1 szubpixelhiba is volt a zsír új monitoron, sötétkéken világító a felső harmad közepén. De ez ne legyen szempont, bármely más gyártó monitorával ugyanúgy előfordulhat.) Szóval: ha nincs rajta DVI, én nem javaslom.


kedd jún. 28, 2005 21:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 13, 2005 19:28
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék olyan személytől vagy személyektől, akik már egy ideje használnak LCD monitort.
Az egyre csökkenő árak miatt lassan elérkeztem én is ahhoz a ponthoz, amikor is le tudnám cserélni a jó "öreg" CRT-met. Ezt szinte el is döntöttem, amikor az egyik ismerősöm azt mondta minden indok nélkül, hogy teljesen felesleges lecserélnem, mert semmivel sem szemkímélőbb vagy nagyobb élmény, mint a CRT. Mert ugye nekem ez a két legfontosabb tényező. Erre én "iderohantam", hogy kikérjem olyan emberek véleményét, akik tapasztalatból beszélnek.
Kérek minden érintett és ez ügyben tapasztalt személyt, hogy írjatok le minden az LCD ellen és mellette szóló érvet.
Egyébként egy Samsung SyncMaster 710N-t néztem ki magamnak. Ha tud erről a tipusról valaki valami konkrétat mondani, akkor kérem, hogy tegye meg!
Előre is köszönöm!
Bocs, ha korábban volt már erről szó. Nem olvastam vissza mind a 15 oldalt, mert nem szeretek olvasni. SORRY!!!

UI.: játékokhoz elegendő a 12ms-os válasz idő?


kedd jún. 28, 2005 20:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Virtual_Reality írta:
Úgy látszik a Samsung le akar maradni Európában. :( A 193P plus-t már nem várom meg. Lehet, hogy szeptemberben sem lesz.
A Viewsonicnak viszont itt a 4ms(!)-os monitora: http://www.edigital.hu/eshop/termek_ada ... _szam=4138
Nekem itt már kis gyanúm van... Ok, hogy 4ms, de ez már lassan jobb, mint a CRT-k utánfénylése. És ilyenkor szokik :) előjönni ama probléma, hogy a túl "fürge" kijelző miatt a mozgókép gyakorlatilag képekre esik. Tehát amikor mondjuk a kamera oldalra mozog, nem folyamatos forduló képet látsz, hanem döcögő, ugráló képet (a moziban láthatsz hasonlót a 25 teljes kép miatt, TV-ben a félképes módi miatt ez nem látszik.)
Szerintem a 4ms már nem indokolt. Legalábbis filmnézésre szerintem már "túl" jó lesz a fentebb említett gond miatt. Van még értelme ennek a reakcióidő csökkentésnek, vagy már ez is átmegy abba a kategóriába, mint a mobilok, ahol is lassan már csak a kamerákról szól a fejlesztés...

Üdv!


hétf. jún. 27, 2005 20:33
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Ha számít a pénz, mert kőkeményen megdolgoztál érte, akkor ezekről az aktuális 'csúcskategóriákról' lebeszélnélek. Pont ezek azok a szériák, melyeknek az ára néhány hónap alatt annyit zuhan, hogy legközelebb, amikor a polcon meglátod sírógörcsöt kapsz...


Virtual_Reality írta:
Úgy látszik a Samsung le akar maradni Európában. :( A 193P plus-t már nem várom meg. Lehet, hogy szeptemberben sem lesz.
A Viewsonicnak viszont itt a 4ms(!)-os monitora: http://www.edigital.hu/eshop/termek_ada ... _szam=4138


hétf. jún. 27, 2005 17:45
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
nekem még mindig ez a probléma:
VGA 1280 x 1024 -ig (max. 75Hz)
1600*1200 kéne


hétf. jún. 27, 2005 17:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 97
Hozzászólás 
Úgy látszik a Samsung le akar maradni Európában. :( A 193P plus-t már nem várom meg. Lehet, hogy szeptemberben sem lesz.
A Viewsonicnak viszont itt a 4ms(!)-os monitora: http://www.edigital.hu/eshop/termek_ada ... _szam=4138


hétf. jún. 27, 2005 17:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ha visszajön az AL712-m már VÉGRE, kipróbálom én is.


hétf. jún. 27, 2005 16:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio:
OK, igazad van... pótoltam a hiányosságot.


hétf. jún. 27, 2005 15:29
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
BMP?:) most a modemesek zaklatottak. Itt egy Acer AL1715 van és ez is picit hangyafocit játszik ha közelebről megnézem a monitort(ennél a színnél.)


hétf. jún. 27, 2005 14:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
Sziasztok!

Lassan egy hónapja megleptem magam egy tft monitorral. Nem egy túl elit kategória, de szerintem azért a dzsunkabalra vackoktól lényegesebben jobb. Meg is vagyok vele elégedve, egy pici probléma kivételével: ha egy bizonyos kék árnyalatú szín kerül a képre, akkor az a terület meglehetősen vibrál, púlzál, mint egy régi monitor alacsony képfrissítésnél. Viszont a kép többi része továbbra is tökéletes. Alább mellékelem azt a bizonyos árnyalatot:
http://mrzed.nwo.hu/kek.bmp
http://mrzed.nwo.hu/kek.jpg
Mitől lehet ez? Valamit rosszul állítottam be, vagy a monitor hibája?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég hétf. jún. 27, 2005 15:27-kor.



hétf. jún. 27, 2005 14:07
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
19 colos LCD monitorok tesztje:
http://www.firingsquad.com/hardware/19_ ... /page2.asp


kedd jún. 21, 2005 8:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nos, harmadjára is visszaküldtem a monitorom az Acernek, mert igaz a pixelvillogás megszűnt, a képremegés nem. Ritkán, de előjött és olyankor talán nem kell ecsetelnem, milyen bosszantó volt. Ezúttal egy rendkívül udvarias (de tényleg!) egyoldalas levelet is mellékeltünk hozzá, megemlítve a fogyasztóvédelmet. Remélem lépnek valamit, mert nem sokáig bírom ez előtt a 15"-os MAG előtt 1024x768 60Hz-en... !'-(


szer. jún. 15, 2005 22:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
Ezzel az LG monitorral találkozott már valaki??


hétf. jún. 13, 2005 20:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
McLaca írta:
...Amúgy SZTK alapon nem drága a szemüveg - csak ronda.

Üdv!

:lol: :lol: :lol:


hétf. jún. 13, 2005 17:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Bizony, bizony! De ha sajnálják a pénzt szemüvegre, vagy lencsére, akkor egy mozdulattal ugyanakkorára lehet növelni a betűket+miegymást 1280x1024-en mintha 800x600-on lennének, viszont mégse lesznek "szőrösek" :D
Ó, igen, a DPI átállítást el is felejtettem :D
Amúgy SZTK alapon nem drága a szemüveg - csak ronda.

Üdv!


hétf. jún. 13, 2005 16:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nekem fordított a tapasztalatom az Acerrel. Gyanítom, hogy az enyém gyári hibás. (Fent leírva, hogy mi a hibajelenség.) Most - miután 2x volt szervizben - annyi a hiba, hogy néha ugrik 1-1 pixelt a kép függőlegesen. Tehát nem a vidkártya a hibás, mert most cseréltem. Valami nagyfelbontású videokamerával le kéne videózni és mellékelni a monitorral, mert nekik sose jön elő. (Mondjuk ma még nekem se rezdült meg a kép, de néha szokott és nagyon idegesítő :( )

Ettől eltekintve nem "romlott el", tehát rosszabb nem lett, mint volt. Nagyon sokat használom, ősszel lesz 2 éves a monitorom. AL712-m van, de a barátom AL1712-je is tökéletesen megy már jó ideje. Pixelhiba 2 év alatt nem keletkezett rajta és más gondja sem lett. Szóval gyanítom, hogyha nem egy gyári hibásat fogok ki, akkor még most is tökéletes lenne a monitorom.


hétf. jún. 13, 2005 10:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 08, 2005 12:21
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Az egyik multi áruházban láttam egy 17-es, VideoSeven márkájú lcd-t.
Szimpatikus volt, akár a képét, akár a dizájnt nézzük.
Ha most keresnék olcsó monitort, megfontolnám (br. 49e)...


hétf. jún. 13, 2005 9:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
McLaca írta:
Mirage írta:
[ Bár az idősebb kollégák 800x600-on hajtják mert csak úgy tudják elolvasni. Az meg a másik véglet.
Ezt úgy bírom, amikor valaki azt mondja, nem tudja elolvasni, mert olyan kicsi...
Hát keresse fel az optikusát! Egy jó optikus pontosan úgy állapítja meg a szemed dipotriáját, hogy a szemüveggel úgy látsz, mint egy "egészséges" szemű ember. Ezt ne tudnák az idősek?
ON

Üdv!


Bizony, bizony! De ha sajnálják a pénzt szemüvegre, vagy lencsére, akkor egy mozdulattal ugyanakkorára lehet növelni a betűket+miegymást 1280x1024-en mintha 800x600-on lennének, viszont mégse lesznek "szőrösek" :D


hétf. jún. 13, 2005 9:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Mirage írta:
[ Bár az idősebb kollégák 800x600-on hajtják mert csak úgy tudják elolvasni. Az meg a másik véglet.
Ezt úgy bírom, amikor valaki azt mondja, nem tudja elolvasni, mert olyan kicsi...
Hát keresse fel az optikusát! Egy jó optikus pontosan úgy állapítja meg a szemed dipotriáját, hogy a szemüveggel úgy látsz, mint egy "egészséges" szemű ember. Ezt ne tudnák az idősek?
ON

Üdv!


vas. jún. 12, 2005 12:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Moson megye
Hozzászólás 
sutszi írta:
Arra még nem gondoltál hogy más márkák velé is kacsingass :?:
Pl.Samsung, HP, IBM, NEC, Philips, Panasonic


Sulinetes vásárlás lenne, és az árlisták többségén a Samsung/LG/ACER a leggyakoribb az ismertebb márkák közül.


vas. jún. 12, 2005 10:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Moson megye
Hozzászólás 
Dester írta:
TFT-t, ha nem játszol vele, CSAK a natív felbontásában! :!: Azt az Acert 1280x1024-ben tessék hajtani, és ELÉG a 60 Hz! Teljesen fölösleges a panelt fárasztani a 75 Hz-cel!


Köszi a tanácsot. Hétfőn kipróbálom. Bár az idősebb kollégák 800x600-on hajtják mert csak úgy tudják elolvasni. Az meg a másik véglet.

A Samsung 710V, mint régi, lassú típus mondjuk kiesik.
Marad az: Acer1715 és a LG1730.

Egy másik fórumon egy nagyobb cég rendszergazdája és egy boltos egyetértett abban, hogy az Acer TFT-k még a gari időn belül is elromlanak. De a szervizük és a cseréjük nagyon korrekt. (Na ez is valami).

Az LG-t meg ugye csipőből szokták fikázni...

Nehéz dönteni, hiszen évekig ott lesz az asztalomon és nem szeretnék szervizbe járkálni vele!

A helyhiány miatt csak egy rövid gondolatébresztő idézet az említett fórumról:

"Dec. 15.

Többszáz van a melóhelyemen szerte a Dunántúlon... gyakori a meghibásodás... ne kérdezd, pontosan milyen jellegűek, mert nem tudom az okát, mivel szerviz végzi a garanciális javítást és onnan nem szivároghat ki semmi...

Az Acer-rel nincsenek jó tapasztalataim, és amúgy nemcsak a monitoraikkal szívok, hanem a számítógépeikkel és a laptopjaikkal is. Felejtsd el, ha jót akarsz!

Dec. 24.

ACER AL1715

Ma járt nálam tesztelésen, mintegy jelentősen késleltetve a karácsonyfa díszítést.

Annyira élvezhető képe van, hogy tesztelés / cikkírás közepette ottragadtam előtte NFS:U2-zni, FPS-ezeni, stb. Pedig ilyet nem szoktam. Bátran ajánlom mindenkinek.

Dec. 24.

Én utálom az Acer-t. De ez a monitor brilliáns.
Kifizetés nélküli elvitel után teszteltem, 0 deadpixel.

Ui.: melóhelyen sajnos a gépek döntő többsége Acer... ment már tönkre sok-sok Acer AL1712-es, DE garanciaidőn belül... használtam olyan asztali Acer gépet, aminek a hűtése olyannyira **** volt megtervezve, hogy 'szétégett' minden (kondik kiszáradtak gyakorlatilag)."


vas. jún. 12, 2005 7:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
TFT-t, ha nem játszol vele, CSAK a natív felbontásában! :!: Azt az Acert 1280x1024-ben tessék hajtani, és ELÉG a 60 Hz! Teljesen fölösleges a panelt fárasztani a 75 Hz-cel!

Az egyik barátom tegnap vett egy Samsung 710N-et (710V-t akart, de a bolt azt mondta, hogy már nehezen lehet beszerezni, sokat kéne rá várni), majd megkérdem a tapasztalatairól. Az Acerek általában jók, nekem is az van lassan két éve (a csatlakozóforrasztási problémáját leszámítva). A képük szerintem nagyon jó az Acereknek, a Samsung viszont egy pixelhibára is cserél.


szomb. jún. 11, 2005 8:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Mirage írta:
A cégnél ACER 1715-ös van... 1024x768 75Hz-en szép szőrösek a betűk... De végül is hozzá lehet szokni. A színhűsége a fényképeknél elég mókás... de ehhez is hozzá lehet szokni... A többi két márkáról nincs tapasztalatom.[/b]

Talán azért, mert 1024x768-on használjátok :(
Nehéz választani! Szerintem nézd meg magad és amelyik jobban tetszik azt vedd!
LG-t sokan szidják (nem a TFT-it), dee azért én a helyedben megnézném azt is!


pén. jún. 10, 2005 23:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Moson megye
Hozzászólás 
Szeretnék otthonra egy 17"-os TFT-t. Sulinetre.
LG1730S 66 ezer (12ms)
Samsung 710V 64 ezer (16 vs. 25ms, itt rossz a Samsung honlap)
Acer 1715MSD 68 ezer (12 ms)
ezek lennének a legolcsóbb sulinetes bruttó árak.

Irodai munka, filmnézés, internet (játék nem!)

A topicot már a kezdetek óta olvasom... De a választást nem könnyíti meg. :)
Melyiket a három közül?

A cégnél ACER 1715-ös van... 1024x768 75Hz-en szép szőrösek a betűk... De végül is hozzá lehet szokni. A színhűsége a fényképeknél elég mókás... de ehhez is hozzá lehet szokni... A többi két márkáról nincs tapasztalatom.[/b]


pén. jún. 10, 2005 19:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 24, 2004 23:59
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Sziasztok!

Érdekelne, hogy kinek mi a véleménye a Benq TFT-ről?
Láttam az Auchanban egy Benq fp931-es monitort, érdekelne, hogy szerintetek milyen? 16ms a válaszideje, nekem most LG van, 17"-os, szintén 16ms-os, és utánhúzást nem tapasztaltam...
Remélem itt lesz olyan személy, aki rendelkezik ilyen monitorral és megosztja a tapasztalatait.

Köszi

EvKO


szer. jún. 08, 2005 10:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
OK megadom magam! :D
Azért a következő 5-10 évben nem fogok Projektort venni az biztos (2-3 hónapja vettem TV-t :lol: )!


kedd jún. 07, 2005 7:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Ahogy gondolod!
Ízlések és pofonok, tudod...
Vagy csak meg kell találni a jót és ki kell nyitni a szemed.
Azért, mert sokan nem láttak még jó projectort jó vászonnal, attól még létezik. LCD kijelző meg sosem lesz megfizethető áron 3-4 méteres átlóval...
A plazma meg akkor is **** úgy, ahogy van!

Üdv!


hétf. jún. 06, 2005 23:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Ahogy gondolod!
Ízlések és pofonok, tudod...


hétf. jún. 06, 2005 7:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 43  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Laci_L valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség