Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 17:25



Hozzászólás a témához  [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 43  Következő
LCD Monitor 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 19'-os Acer monitor....
Tudnék most venni 55eft-ért egy 19'-os, újszerű, pár hetet használt, Acer lcd monitort 1hét kipróbálási garancia mellett, de számla nélkül. Mennyire érdemes kockáztatni? Ha egy hétig jó, mekkora lehet a valószínűsége, hogy rövid időn belül meghibásodik? mekkora gyakorisággal szoktak ezek megromlani? Nyílván ezek a kérdések ostobának tünnek, de hátha tud valaki kicsike támpontot adni...


csüt. szept. 08, 2005 15:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Des, azt mondják a szakik, hogy 16 ms alatt már nem nagyon van utánhúzás, de a 25 alattiakkal az átlag
halandó simán tud játszani úgy, hogy nem veszi észre. De attól még ott van az a "szellemkép". :)


csüt. szept. 08, 2005 11:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Biztos vak vagyok, de (mint már leírtam) én a régi 20 ms-os monitoromon se láttam utánhúzást, csak egy esetben: speciális utánhúzás-tesztnél, azaz fekete háttéren egy fehér négyzet pattogott. Bár ott a szemnek is csalóka, mert egy CRT monitoron is van "utánhúzás". :)
Tényleg, ezt a tesztet lenyomom ezzel a 8 ms-os TFT-vel is... :)


szer. szept. 07, 2005 22:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
bukica írta:
Minap egy érdekes információt hallottam, egy miskolci számítástechnikai bolt eladójától...

Ha szépen megkérlek, elküldenéd nekem PÜ-ben, vagy mailben, melyik üzletről van szó? Csak hogy oda ne menjek többet...
Vagy kiteheted publicba is, bár az aggályos lehet...

Üdv!


szer. szept. 07, 2005 18:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Igen Én is így gondoltam, hogy "utánhúzásos" lesz a gyors mozgásoknál a játék. A SIMS2 pont nem ilyen úgyhogy az megy is (otthon már próbáltam, semmi gond nem volt vele).


szer. szept. 07, 2005 10:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
bukica írta:
Sziasztok!

Minap egy érdekes információt hallottam, egy miskolci számítástechnikai bolt eladójától.
Azt mondta, hogy a TFT monitoroknál, ha nagyobb mint 16ms a "válaszidő", akkor nem lehet rajtuk játékot játszani (pl. SIMS 2), mert mikor elindítod a játékot, akkor fekete képernyő jelenik meg.
Ekkora hülyeséget mondani egy "szakembernek?!".
Vagy valamit Én tudok rosszul??

Üdv, Bukica


Nos, valóban nem azért nem tudsz normálisan játszani nagyobb válaszidejű TFT-vel, mert fekete lesz a képernyő.
Igazából arról van szó, hogy "szellemképes" lesz a játék gyors mozgás közben. Viszont véleményem szerint a SIms2-nél
nem lenne probléma, mert ott nincs nagyon gyors mozgás, inkább pl FPS játékoknál jön ki, ahol villámgyorsan kell változtatni
a képernyő tartalmát.


szer. szept. 07, 2005 10:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Sziasztok!

Minap egy érdekes információt hallottam, egy miskolci számítástechnikai bolt eladójától.
Azt mondta, hogy a TFT monitoroknál, ha nagyobb mint 16ms a "válaszidő", akkor nem lehet rajtuk játékot játszani (pl. SIMS 2), mert mikor elindítod a játékot, akkor fekete képernyő jelenik meg.
Ekkora hülyeséget mondani egy "szakembernek?!".
Vagy valamit Én tudok rosszul??

Üdv, Bukica


szer. szept. 07, 2005 9:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Zsora írta:
Látott már valaki olyan LCD monitort, amelyikbe be volt "égve" a kép?
Mert én a munkahelyemen láttam. :D


Jah. Egyik ügyfél gépét bekapcsolom, és ott egy komplett ekszel tábla. Kicsit halvány, de tisztán felismerhető. :D


szer. szept. 07, 2005 8:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
gondolom ott is sok screeen savert használnak!:)


szer. szept. 07, 2005 8:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Látott már valaki olyan LCD monitort, amelyikbe be volt "égve" a kép?
Mert én a munkahelyemen láttam. :D


kedd szept. 06, 2005 22:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
munkahelyemen 33%


kedd szept. 06, 2005 18:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 383
Hozzászólás 
hundavid írta:
Dester:

köszönöm a választ, visszavettem 60Hz-re, s a fényerőt 70 %-ra, az alatt egy-két helyen már zavart.

üdv:


Nálam a fényerő 25%-on van. Vmikor régen még Dester elvtárs tanácsára vettem le, aztán így maradt. Tökéletesen látszik minden, a fehér valóban fehér, a kép nem szürke. Igaz ez egy eizo. :)


kedd szept. 06, 2005 18:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
hundavid írta:
Dester:

köszönöm a választ, visszavettem 60Hz-re, s a fényerőt 70 %-ra, az alatt egy-két helyen már zavart.

üdv:


Persze, ez monitortól is függ. Jó lesz ez így.
MrZed: bocs a félreértésért :)


szomb. szept. 03, 2005 20:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Budapest/Tatabánya
Hozzászólás 
Dester:

köszönöm a választ, visszavettem 60Hz-re, s a fényerőt 70 %-ra, az alatt egy-két helyen már zavart.

üdv:


szomb. szept. 03, 2005 19:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 19:35
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Pápa, Sopron
Hozzászólás 
Hallottátok a Viewsonic új garanciális feltételei?

Szerintem elég kedvezőek. Úgy is mostanában szeretnék venni TFT-t és a Viewsonicok nagyon tetszenek.
http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=14673


pén. szept. 02, 2005 10:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Natív felbontás alatt azt értettem, hogy annál lejebb véve... :D


hétf. aug. 29, 2005 15:19
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Szerintem azért alacsony felbontásokon is nagyon látszik... Pl. 640x480 TFT-n analóg csatlakozáson kissé bizonytalanabb a "kerekítések" miatt, míg DVI-on halálpontosan oda kerül minden, ahová kell. Arról nem is beszélve, hogy mindig állítgatni kell a képet egy új felbontáskor, gondok lehetnek az élességgel (pl. a képnek egy-egy függőleges sávján a kép homályosabb picit), stb...


vas. aug. 28, 2005 17:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
A dvi előnye a natív felbontás alatt jön elő a legjobban, legalább is én ezt tapasztaltam. Hogy egyébként észrevedd, tényleg nagyon oda kell figyelni, úgymond, vájtszeműnek kell lenni. :D


vas. aug. 28, 2005 15:56
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
hundavid írta:
köszönöm!

Az biztos, hogy így 75Hz-en is sokkal szebb a képe és kevésbé bántó mint a CRT-k akár 85 vagy 200 Hz-en!

Vagy csak új ez a monitor, a másik CRt monitorom meg régi, aztán azért beszélem be magamnak, nem tudom!

üdv:


Vedd vissza a TFT képfrissítését 60 Hz-re! Nem lesz rosszabb a kép, viszont a panel élettartamát megnöveled! Ha kímélni akarod a panelt (hosszútávra veszel TFT-t :)), akkor egyrészt a freki legyen 60 Hz, másrészt a fényerőt ne járasd 100%-on. Nálam pl. 50%-on van és szikrázó napsütésben is tökéletesen olvasható. Ugyan még ettől nem láttam monitort tönkremenni, de szerintem nem éri meg a kockázatot.

A DVI és az analóg csatlakozás között sok különbség van. Aki nem hiszi el, az használjon egy hónapig analógot, majd utána nyomja át DVI-ra. Közben játsszon, böngésszen, stb. Ordítani fog a különbség még akkor is, ha a monitor egyébként annyira jó, hogy szemmel láthatóan (első ránézésre) nincs különbség. Higgyétek el nekem... ;)


vas. aug. 28, 2005 10:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Zsora írta:
Miért is...?

Sok ismerősömtől halottam már, hogy a Philips-nek, csak a neve nagy, és amúgy egyáltalán nem tartozik a kiemelkedő márkák közé. Én ugyan ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom.
Én csak azért mondtam, hogy nem kell annyira ragszkodni egy márkához, mert - mint a te felsorolásodban is benne volt - van ott sok másik minőségi kijelző is még a piacon!
Pl. Nálunk a munkahelyen - mint írtam - párszor SONY van, és tökéletesen elégett lehetnék vele, csak nekem az otthoni TFT-m képe kicsit jobban bejön (már inkább nem mondom milyen márka), de a ViewSonic-ról is sok jót halottunk már!


vas. aug. 28, 2005 8:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Budapest/Tatabánya
Hozzászólás 
javítás 200Hz=100Hz ,csak késő volt már tegnap... :?


szomb. aug. 27, 2005 9:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Budapest/Tatabánya
Hozzászólás 
köszönöm!

Az biztos, hogy így 75Hz-en is sokkal szebb a képe és kevésbé bántó mint a CRT-k akár 85 vagy 200 Hz-en!

Vagy csak új ez a monitor, a másik CRt monitorom meg régi, aztán azért beszélem be magamnak, nem tudom!

üdv:


pén. aug. 26, 2005 23:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Budapest/Tatabánya
Hozzászólás 
Sziasztok

Biztos láma kérdés, de azért felteszem.

Vettem egy LG1740P LCD monitort, adott itthon egy asus 9600Xt, valamint a másik gépemben asus x600as kártya, tehát mindegyik tudja az analóg és a digitális összeköttetést a monitorral, a monitor is támogatja mindkettőt. Kipróbáltam a digitális összekötést, működik rendesen, amx 75Hz-et támogat 1024X768-as felbontásban.
Kérdésem:
Mivel jobb a digitális összekötés, mint az analóg?
Ugyanis ddig csak agyományos CRT monitorjaim voltak analóg kimenettel.
Előre si köszönöm a válaszokat!

üdv:


pén. aug. 26, 2005 22:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Én meg maradok az Acernél annak ellenére, hogy már kifogtam egy hibás darabot.


pén. aug. 26, 2005 17:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Látom nagyon ragaszkodsz a philipshez.....pedig sztem nem kéne 8)

Miért is...?

Egyébként meg már tök elegem van abból, hogy a Samsung meg az LG elárasztja a piacot a cuccaikkal, és az emberek elfelejtik hogy vannak más márkák is világon, melyek jobb minőségűek. (Mégha drágábbak is.)Én nem állok be a sorba. Ha kell, kipróbálok olyat, amit más nem. Én inkább a Sony, Philips, Panasonic, Viewsonic cuccokat preferálom.


pén. aug. 26, 2005 16:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Mostanában egyre több hirdetésújságban olvasok 17"-os TFT-kről 40-50e ft közötti áron, valaki esetleg látott ilyet már működni?


pén. aug. 26, 2005 9:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Zsora írta:
Senki semmit? Hát jó... :(

Látom nagyon ragaszkodsz a philipshez.....pedig sztem nem kéne 8)


pén. aug. 26, 2005 9:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Itt nálam a melóban egy Sony SDM-S94 van (19") és nagyon jó rajta dolgozni, közel sem CRT és 800x600 szindróma!
Akiket zavarnak a 17"-on a kicsi betűk annak meg kifejezetten ajánlott!


Ezt én is meg tudom erősíteni, nekem is ugyanilyen van a melóhelyen. Az itthoni volt 17-es Samsung adta a lökést a 19"-os felé, mert bár hiába volt tűéles a képe, a 19-esen ez a felbontás sokkal kényelmesebb és kevésbé fársztó.
egy kicsit más: mostanában vettem ügyfélnek egy Samsung 913N monitort, és kifejezetten szép és éles képe volt, annak ellenére, hogy csak analóg csatija van (persze jó videókártyáról ment). Az ára sem rossz, jó alternativa lehet igényesebbeknek is, és csak 8 ms-os.
Üdv: Placa


csüt. aug. 25, 2005 22:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Senki semmit? Hát jó... :(


csüt. aug. 25, 2005 19:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Philips 170P6EG
Üdv!

Korábban már kérdeztem, de mivel most már tényleg aktuális, felteszem újra a kérdést:
Van valakinek valamiféle tapasztalata a Philips 170P6EG/00 LCD monitorral kapcsolatban? Van esetleg valakinek ilyen cucca? Netalántán 170P5, 170B6, 170B5? Nagyon kiváncsi vagyok a véleményeitekre, tapasztalataitokra. Megéri az árát? Milyen a képe? Meg úgy egyébként...
Előre is köszi!


pén. aug. 19, 2005 22:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nekem semmi ilyen nincsen. Viszont a www.playware.hu csíkos hátterénél látszik valami ilyesmi.


szomb. aug. 13, 2005 10:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Dester:
Köszi, hogy megnézted, de azért nem ennyire drasztikus jelenségre gondoltam, mit mondjuk a csíkozás. A hibát lásd lentebb, visszaidéztem a korábbi hsz-omat:


MrZed írta:
Sziasztok!

Lassan egy hónapja megleptem magam egy tft monitorral. Nem egy túl elit kategória, de szerintem azért a dzsunkabalra vackoktól lényegesebben jobb. Meg is vagyok vele elégedve, egy pici probléma kivételével: ha egy bizonyos kék árnyalatú szín kerül a képre, akkor az a terület meglehetősen vibrál, púlzál, mint egy régi monitor alacsony képfrissítésnél. Viszont a kép többi része továbbra is tökéletes. Alább mellékelem azt a bizonyos árnyalatot:
http://mrzed.nwo.hu/kek.bmp
http://mrzed.nwo.hu/kek.jpg
Mitől lehet ez? Valamit rosszul állítottam be, vagy a monitor hibája?


szomb. aug. 13, 2005 10:05
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Az enyém jó eséllyel pályázhatna szerintem, bár nem láttam az említett PcWorld számot. (Acer AL1722r.) Igaz az enyémnek szürke-fekete a kávája.


csüt. aug. 11, 2005 22:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 11, 2005 21:48
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok, segítség kellene!
a PCWorld augusztusi számában melyik 17'-es lcd monitort hozták ki a legjobbnak? Bár állítólag azt is odaírták, hogy az ár/érték arány nem túl jó, mert drága, de ez tudja a legtöbbet. Fekete színű, és van rajta valami olyan réteg, ami összemossa a képpontokat. Ja és valami mostanában forgalomba hozott monitor. Abszolút nem értek a témához, csak ajándék lesz, és nekem kell rájönnöm, hogy melyiket nézte ki magának az illető. Légyszi aki tudja, írjon!

Köszönöm


csüt. aug. 11, 2005 21:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nálam ez a kék teljesen stabil és tűéles... Mint a kép többi része is. :) Még le is fényképeztem, de a fényképen se látok tipikus "vibráló" csíkokat.
Amúgy én se akartam használni a monitorhangszórókat, de a rendszerhangokra meg alap dolgokra bőven elég.


kedd aug. 09, 2005 11:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Dester:

Akkor-akkor megnézed nekem amit ígértél? Tudod, a már korábban említett vibráló kék árnyalatok:
Kép

Egy kicsit nehezen viselem egy ViewSonic VG712-től...
Ezen is vannak beépített hangszórók, először úgy gondoltam, hogy nem fogom használni őket, de rájöttem, hogy netezés közben feleslegesen menne a többszáz wattos 5.1-es rendszer. Így most egy elsosztó segítségével csak a moncsi prüntyörög, ha nem megy game, vagy film.


kedd aug. 09, 2005 9:18
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hali.

Én is végignyálaztam a NET-et 100K HUF alatti 19-es DVI-s TFT ügyben.
2-t találtam (a többi 100K vagy a fölött).

1. IIYAMA ProLite E483S (12 ms) 90K.
http://www.pixmania.com/hu/hu/128764/ar ... zust.html#

2. BENQ T905 (12 ms) 70K !!!???? (Gyanúsan olcsó)
http://www.pixmania.com/hu/hu/135358/ar ... perny.html

Vkinek bővebb info ezekről? Pixelhibagar, miazmás?

Thx.


hétf. aug. 08, 2005 5:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Igyekszem és köszi! A napokban még alaposan tesztelgetni fogom. A filmek nagyon szépen néznek ki rajta. A fekete is feketének tűnik (sokkal inkább, mint anno az AL712-nél).


kedd aug. 02, 2005 21:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Erőt , egészséget hozzá ;)


kedd aug. 02, 2005 21:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nos, megkaptam az új monitorom! Lehet, hogy két hónapot vártam rá, de azt kell mondanom, hogy eddig úgy tűnik, megérte.
Egy Acer AL1722r monitort kaptam, 17", Pivotos (elforgatható kijelző, valami eszméletlen jó így fórumozni A4-es állásban), és akárhol néztem, 8 ms-os válaszidőt írtak hozzá. Ergonómiailag is rendben van. A körítés se semmi: háromféle konnektorcsatlakozót kaptam hozzá, hogy akármelyik földrészen használni tudjam. Nekem nem sok jelentősége van, de azért kellemes figyelmesség.
Pixelhibát nem látok rajta egy dekát sem. A képe tökéletes (DVI). A beépített hangszórókat még nem próbáltam. Egyszóval nagyon meg vagyok elégedve.


kedd aug. 02, 2005 20:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 28, 2004 7:56
Hozzászólások: 263
Tartózkodási hely: A számítógép előtt, telefon mellett
Hozzászólás 
Mardekár írta:
LEhet veszek egy 3D-s szemüveget a PC-hez, csak emiatt be kellene állítani a 100Hz-et a monitoron. Biztonságosan csak 85Hz-et enged.

Az károsítja a monitort, ha leveszem a pipát "a monitor által meg nem jeleníthető üzemmódok elrejtése" pontról, és beállítom 100Hz-re?
A monitor egy Daewoo CRT monitor.


LG-nél azt tapasztalom, hogyha leveszem azt a bizonyos pipát, akkor sem engedi megjeleníteni nagyobb frissítéssel a képet. Csak egy kék-fehér kiiírás jelenik meg, hogy amíg nem térek vissza a normál beállításokhoz, csak ezt a feketeséget fogom látni.


szer. júl. 27, 2005 9:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
meg ha engedi is és 100-on használod huzamosabb ideig pl 85 helyett akkor is rövidül az élettartam. természetesen ezek a tapasztalatok kb 2 évnél öregebb monitorokra vonatkoznak


pén. júl. 22, 2005 17:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
Egy valamire való monitor elektronikája tökéletesen le tud kezelni egy ilyen módot, és normálisan közli, hogy ez már sok neki, baja nem lehet tőle. Persze, a régebbiekre ez nem igaz.

Salvatore Salvataggio írta:
igen, károsítja az elektronikát.


pén. júl. 22, 2005 14:10
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 14:49
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
Hát ez nagy kár


pén. júl. 22, 2005 12:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
igen, károsítja az elektronikát.


pén. júl. 22, 2005 12:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 14:49
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
LEhet veszek egy 3D-s szemüveget a PC-hez, csak emiatt be kellene állítani a 100Hz-et a monitoron. Biztonságosan csak 85Hz-et enged.

Az károsítja a monitort, ha leveszem a pipát "a monitor által meg nem jeleníthető üzemmódok elrejtése" pontról, és beállítom 100Hz-re?
A monitor egy Daewoo CRT monitor.


pén. júl. 22, 2005 11:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 20, 2005 13:08
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Ha valakinek van tapasztalata a Viewsonic VX715 típusú monitorral kapcsolatban és megosztaná azt, az szuper lenne.
Bruttó 76, DVI-vel és 16ms-os, nem olcsó ez egy kicsit?


szer. júl. 20, 2005 13:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
:lol: Új kép Salvatore? Mire véljük?


Most ez tetszik!:)


szer. júl. 13, 2005 13:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
:lol: Új kép Salvatore? Mire véljük?


szer. júl. 13, 2005 11:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
balha írta:
Hali!

Nemrég láttam egy sony laptopnak a 17'-os képernyőjét, aminek 1600X1200-as volt a natív felbontása... a képe gyönyörű volt, de ekkora méretben már az alapbetűbeállításokkal nagyító kellett az olvasáshoz :shock:

a tulaja szerint ennél is a képernyő natív felbontásán a legjobb a kép...


nem lenne ugyanez a helyzet egy hasonlóan nagyfelbontású 19' os tft-nél?


basszus miért nem tudnak ilyet kihozni laptop nélkül, külön csak monitorként! !-(


szer. júl. 13, 2005 11:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 43  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Laci_L valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség