Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 17:31



Hozzászólás a témához  [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 106  Következő
PANNON(Telenor)GYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Na jó, de nekem alig van 3-400kb-om havonta... Így csúcsidőn kívül kereken 16×-osára drágították nekem az egyenlefinfót.
Szóval egyértelműen azért emeltek, mert a havidíjmentes csomagnak csak a T volt a konkurencia, madjenm 3×-os árral, így a pani úgy gondolta, alatta maradván, de megközelíti, hogy kicsit többet fölözzön.

Üdv!


csüt. szept. 15, 2005 22:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 15:20
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
A 3MB szerintem sem rossz 490Ft-ért, főleg prepaidben nem, ahol ne feledjük, a Voda már a 2. kört fizetteti (950Ft - Vitamaxban 3MB-ig), a többi ár ahogyan elnéztem, a Vodára hajaz.
Sajna a Start csomagnál csak a T konkurencia, és az ő 13Ft/10Kb díjuknak nem volt nehéz alatta maradni. Mivel én (eddig) ezt használtam, elég rosszul érint, lényegében 3-szor annyit fizetnék ezért, mint eddig.

Ne értsetek félre, szerintem is nagyon szemét lépés a Pannontól a Start megdrágítása, de a 3MB-os csomagba lehet, hogy benevezek ennyiért, és egy kicsit többet fogom használni a wapot, mint az utóbbi időben.


csüt. szept. 15, 2005 22:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Hozzászólás 
Huh, hát igen. Szép kis húzás a kis forgalmú csomagokon, viszont behozta az irányt a nagyobb adatforgalmak felé... lásd 3g...
Az a 3MB 490Ft-ért azért nem is olyan rossz, főleg, hogy netezni is lehet ezekkel a csomagokkal ha éppen hirtelenjében az kell.


csüt. szept. 15, 2005 20:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
"...átalánydíjas adathívás alapú PannonW@P hozzáférési szolgáltatás, illetve
az átalánydíjas GPRS alapú PannonW@P hozzáférési szolgáltatásra történő előfizetés a jelölt időponttól nem lehetséges. Ezen
szolgáltatáscsomagok valamelyikével rendelkező Előfizetőink változatlan feltételekkel továbbra is használhatják azokat." Csak ez sokáig igy is maradjon...


csüt. szept. 15, 2005 20:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
remélem azért azt a jo szokását megtartja a pannon, hogy a meglevö csomagot nem tiltja le. Legalábbis a 2k wap azota is él hogy több mint egy éve nem forgalmazzák. Szvsz a 400as is megmarad azoknak akik eddig megrendelték. Csak ezután jobban kell nekik is figyelni ne fusson 400 ft alá a kártya ho végén.


csüt. szept. 15, 2005 20:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
mz írta:
McLaca írta:
szóval rasmussen húzza magát karóba és úgy kösse fel magát...


Erről már nem Rasmussen tehet, ha csak nem adott az utódjának 1-2 tippet, aki élt a lehetőséggel.

Az ő vezénylete alatt sikerült fenekestül felforgatni (és elb.szni) a Pannon összes említésre érdemes szolgáltatását...
Az utóda csak a kitaposott utat folytatja, pedig rasmussent is csak azért passzolták le ide, mert a hazájában már a kutyának sem kellett. Persze a végén már itt se...

Üdv!


csüt. szept. 15, 2005 19:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Én még bizakodok. Mindig szokott lenni közleménymódosítás. Még reménykedek benne, hogy vagy a számlázási egység marad 1 kb, vagy az ár marad, a számlázási egység nem. Bár az is igaz, ha negatív döntést hoznak, érdekes módon azt a módosítással sosem szokták jobbá tenni. (


csüt. szept. 15, 2005 17:02
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 02, 2005 13:01
Hozzászólások: 253
Hozzászólás 
Hogy tudjam még használni az emailezést korlátlanul, lenne egy kérdésem:
Ha most még megrendelem a 400as wapot, akkor (ha mindig van egyenlegem) azt nem zárják le október 18-án, ugye? Mert a 400wappal tudok korlátlanul emailezni, de ha ez már nem kapható, akkor ez elég drága mulatság lesz...

Végülis most már csak a wap volt, ami miatt a pannonnál maradtam, na meg az, hogy nincs kedvem mászkálni a vodához szerződést kötni... Ha jobb lesz a voda UMTS hálózata (és még egy kicsit ő is variál (lefele) a GPRS árakon), akkor biztos átmegyek!


csüt. szept. 15, 2005 16:28
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mz csüt. dec. 31, 2009 13:54-kor.



csüt. szept. 15, 2005 14:12
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
McLaca írta:
Neszeneked olcsó szolgáltatás, meg piaci verseny!
Üdv!


ez is egy jófajta hungarikum ;-)
a verseny itt feltolja az árakat :D


csüt. szept. 15, 2005 13:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Óóóó, takarodjon már a Pannon a p.csába...
Fél év múlva meg jön a Tré mobil féle percdíjas forgalmidíj, mi?
Feltűnt nekik gondolom, hogy olcsó a WAP, nosza elcseszték, de csak annyira, hogy még éppen kicsivel olcsóbb maradjon, mint a többi. Bár ez sem igaz, mert direkt nem összehasonlítható csomagot csinált. A 3 megásat a 2 megás Voda GPRS WAP-pal nem lehet érdemben összehasonlítani.
Ezek után egy egyenleginfo WAP-on 8 Ft lesz bármikor (az eddigi 1/0,5Ft helyett), szóval inkább újra neten nézem majd meg.
OlcsoSMS szintén kevésbé fogja megérni, szóval rasmussen húzza magát karóba és úgy kösse fel magát...

Neszeneked olcsó szolgáltatás, meg piaci verseny!

Üdv!


csüt. szept. 15, 2005 12:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Rozso írta:
"A számlázási egység belföldi használat esetén 1 KB." Csak az ár volt megadva 10KB-ban. De mostmár az egység is az lesz :(


igazad van ;-)
akkor ez megint egy mocskos lenyúlás, mint a percalpú számlázáshoz való visszatérés...


csüt. szept. 15, 2005 11:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Azert ne hagyjuk ki ezt sem:

...az átalánydíjas adathívás alapú PannonW@P hozzáférési szolgáltatás,
illetve az átalánydíjas GPRS alapú PannonW@P hozzáférési szolgáltatás értékesítése megszűnik.


csüt. szept. 15, 2005 11:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Rozso írta:
MIT KÉPZEL A PANNON!!!???

Már megint emelés!

http://www.pgsm.hu/kozlemenyek/050915.pdf

A Mobile Data Start pl. 5 és 2,5 Ft helyett egységesen 8 Ft lesz 10KB-onként!
A számlázási egység 1KB-ról 10KB-ra nő!

Ez hányszoros emelés???

KÖSZÖNJÜK!

Hát ez elég gáz!!! A Pannon egyre b..kóbb az ügyfeleivel. Ha nem lenne nem publikus tarifacsomagom akkor már nem náluk lennék.


csüt. szept. 15, 2005 11:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
ooz írta:
az egység eddig is 10kb-onként működött, csak a 2,5 helyett most 8 ft. ehhh :shock:
Rosszul tudod!

http://www.pgsm.hu/szolgaltatasok/wapnet/wapnet.php

"A számlázási egység belföldi használat esetén 1 KB." Csak az ár volt megadva 10KB-ban. De mostmár az egység is az lesz :(


csüt. szept. 15, 2005 10:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Rozso írta:
MIT KÉPZEL A PANNON!!!???


ha nem írod ezt le sosem tudom meg ezt az infót :) úgyhogy köszi érte. mivel otthon más netem nincs néha szoktam ezt használni (emailek, pár perc msn...), csúcsidőn túl persze... de most nem fogom ;-)
legalább 2-3 ezerrel lesz kevesebb a számlám.

az egység eddig is 10kb-onként működött, csak a 2,5 helyett most 8 ft. ehhh :shock:


csüt. szept. 15, 2005 10:51
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Mennek tovább a Rasmusseni úton...

Van még valami, amit el lehet cseszni?! Nagyjából már minden megvan.


csüt. szept. 15, 2005 10:49
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
MIT KÉPZEL A PANNON!!!???

Már megint emelés!

http://www.pgsm.hu/kozlemenyek/050915.pdf

A Mobile Data Start pl. 5 és 2,5 Ft helyett egységesen 8 Ft lesz 10KB-onként!
A számlázási egység 1KB-ról 10KB-ra nő!

Ez hányszoros emelés???

KÖSZÖNJÜK!


csüt. szept. 15, 2005 10:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
eXpesti írta:
Hello mondjuk én 90%ban csak Wapozásra használom a Pannonos kártyámat, de nekem is voltak hasonló problémáim az elmúlt egy hónapban. Én annyit tettem, hogy irtam nekik emailt, ők visszaigazolták, hogy továbbították a technikusoknak és rá két napra működött a cucc, azóta is megy rendesen.
Szerintem amit csak lehet érdemes emailben megirni a szolgáltatóknak, sokkal nagyobb az esélye, hogy az észrevételed/panaszod eljut a megfelelő helyre, egy telefonos ügyintézőnek sokkal kevesebb ideje, lehetősége van ezt továbbítani, ezt tapasztalatból mondom neked.
Csatlakozom. Bármikor próbáltam eddig (amennyiben nem 1 gombnyomással megoldható feladatról volt szó), mindig célravezetőbb volt a mailes dolog.


kedd szept. 13, 2005 13:05
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
integral írta:
Sziasztok!


Mit tudtok a PÁRATLANSZÁM változásról? Korábban az volt, hogy szeptember 13-án már havi díjas lesz a Praktikumon kiívüli többi prepaid csomagra is. Viszont néztem az erre vonatkozó leírást a neten és a PGSM és DJUICE lapján még a régi feltételek vannak.
Szóval lesz-e bekeményítés és mikor?
Valahol olvastam erről egy közlemyényt, de nem találom. Abból úgy rémlett, hogy egy későbbi időponttól drágítanak.


http://www.pgsm.hu/kozlemenyek/050829.pdf


kedd szept. 13, 2005 9:25
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Sziasztok!


Mit tudtok a PÁRATLANSZÁM változásról? Korábban az volt, hogy szeptember 13-án már havi díjas lesz a Praktikumon kiívüli többi prepaid csomagra is. Viszont néztem az erre vonatkozó leírást a neten és a PGSM és DJUICE lapján még a régi feltételek vannak.
Szóval lesz-e bekeményítés és mikor?
Valahol olvastam erről egy közlemyényt, de nem találom. Abból úgy rémlett, hogy egy későbbi időponttól drágítanak.


kedd szept. 13, 2005 9:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
VonBraun írta:
...


Hello mondjuk én 90%ban csak Wapozásra használom a Pannonos kártyámat, de nekem is voltak hasonló problémáim az elmúlt egy hónapban. Én annyit tettem, hogy irtam nekik emailt, ők visszaigazolták, hogy továbbították a technikusoknak és rá két napra működött a cucc, azóta is megy rendesen.
Szerintem amit csak lehet érdemes emailben megirni a szolgáltatóknak, sokkal nagyobb az esélye, hogy az észrevételed/panaszod eljut a megfelelő helyre, egy telefonos ügyintézőnek sokkal kevesebb ideje, lehetősége van ezt továbbítani, ezt tapasztalatból mondom neked.


hétf. szept. 12, 2005 17:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
T68m írta:
trabi, igazán jó veled vitatkozni az ászfrõl! :D


Na de akkor írjál a jogszabályról, mert a hsz-em lényege az volt, hogyha nincs a jogszabályban, akkor a panni tényleg szabadon dönthet, hogy kiad-e ilyen infót, vagy letilt-e telefont, vagy sem...

Az, hogy az ászf alapján, vagy csak spontán ötlet alapján dönt szabadon, ez esetben mindegy...


ami nincs a jogszabályban, afelől tényleg szabadon dönthetünk! Tudsz, te újat mondani, ha akarsz! :D

Egyébként köszönöm, hogy ennyi példa után már végre elismerted, hogy az ászf nem vonatkozik mindenkire és mindenre.

A kérdés, hogy le kell-e tiltani vagy sem. Első körben jó lenne egy direkt jogszabály, másodikban is, hisz nem tehet szert bűncselekményből származó bevételre még közvetetten sem, stb., de ez már messzire vezet.


hétf. szept. 12, 2005 16:23
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
T68m írta:
trabi, igazán jó veled vitatkozni az ászfről! :D


Na de akkor írjál a jogszabályról, mert a hsz-em lényege az volt, hogyha nincs a jogszabályban, akkor a panni tényleg szabadon dönthet, hogy kiad-e ilyen infót, vagy letilt-e telefont, vagy sem...

Az, hogy az ászf alapján, vagy csak spontán ötlet alapján dönt szabadon, ez esetben mindegy...


hétf. szept. 12, 2005 15:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
VonBraun írta:
Idézet:
Ha nem írtad volna, hogy ugyanaz a telefon másik kártyával tökéletes

...és másik szolgáltató kártyájával...

Így értettem én is. 8)

Üdv!


hétf. szept. 12, 2005 15:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
bemegyek a panihoz, leköpöm klaus úrat, akkor nem dobhatnak ki az ászf alapján, még ha szabályzná is ezt a kérdést, mert nem vagyok (már) előfizetőjük. (ami persze biztos nem igaz, mert tuti van még néhány praktikum zsuga a nevemen, de mind1)


hétf. szept. 12, 2005 14:03
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
de ne mondd, hogy elfogult vagyok, idemásolom még a vodáét is:

"Az Általános Szerződési Feltételek mindenkor hatályos szövege a Szolgáltató és a vele szerződéses
kapcsolatba lépő Előfizető között létrejövő szolgáltatási jogviszony általános feltételeit tartalmazza."

"Az előfizetői jogviszony úgy jön létre,hogy az Előfizető az Előfizetői
Szerződést aláírja,és az egyszeri csatlakozási d í jat megfizeti,melynek eredményeképpen a
Szolgáltató hálózatához hozzáférési pontot biztos í t az Előfizető részére az előfizetői szerződés
aláírásától számított 48 órán belül."

na, akkor van még valami, ami nem világos? :D


hétf. szept. 12, 2005 14:00
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
T68m írta:
ebben nem értek veled egyet. Nem ászf alapján van (vagy nincs) letiltási kötelezettsége egy szolgáltatónak.


Ha van rá vonatkozó jogszabály, akkor nem az ÁSZF alapján, de ha nincs (és szvsz ez a helyzet), akkor bizony az ÁSZF szabályozza...

Ugyanez a helyzet a "Voda" VS. "IMEI blacklist" -el is, semmi nem szabályozza, így a voda nem tilt együtt a Pannonnal, és a T-vel...


trabi, igazán jó veled vitatkozni az ászfről! :D

"AZ ÜZLETSZABÁLYZAT CÉLJA, TÁRGYA, TERÜLETI ÉS SZEMÉLYI HATÁLYA"

"AZ ÜZLETSZABÁLYZAT SZEMÉLYI HATÁLYA
A Szolgáltató az Üzletszabályzatot a Koncessziós szerz ő dés rendelkezéseinek, valamint a vonatkozó hatályos
jogszabályi rendelkezéseknek megfelel ő en adja ki és teszi közzé. A jelen Üzletszabályzat (számlás és kártyás
el ő fizetés esetén) hatálya kiterjed a Szolgáltatóra és a Szolgáltatóval a Szolgáltatás igénybe vételére el ő fizet ő i
jogviszonyba kerül ő valamennyi El ő fizet ő re. Az Üzletszabályzat vonatkozik a hatályba lépése el ő tt létrejött
El ő fizet ő i szerz ő désekre is."

"Az el ő fizet ő i jogviszony az El ő fizet ő i szerz ő dés El ő fizet ő és Szolgáltató általi aláírásával, illetve a Szolgáltató
mindenkor érvényes Díjszabásában meghatározott el ő re fizetend ő díjak megfizetésével jön létre. A
Szolgáltatót az El ő fizet ő i szerz ő dés létrejötténél megbízott viszonteladói is képviselhetik."

persze, itt egy kicsit ellentmond önmagának a szabályzat (de hát pannon), hisz:

"Az EHT 129. § (1) bekezdése értelmében a felek az el ő fizet ő i szerz ő dést szóban is megköthetik.
A szóban kötött el ő fizet ő i szerz ő désekre az ÁSZF kártyás el ő fizetésekre vonatkozó rendelkezéseit kell
alkalmazni, kivéve, ahol az ÁSZF másként rendelkezik, illetve a szövegkörnyezetb ő l más következik."

stb. Nos, akkor szerinted kikre vonatkozik az ászf? :D


hétf. szept. 12, 2005 13:55
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Bányászbéka írta:
Bocsáss meg, ez elkerülte a figyelmem... :oops: azt hiszem még a legeslegelején írtam anno, hogy Sharp GX30i.


Abban ugyan kevesen tudják, de át lehet írni a számot :cry:


hétf. szept. 12, 2005 13:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
T68m írta:
ebben nem értek veled egyet. Nem ászf alapján van (vagy nincs) letiltási kötelezettsége egy szolgáltatónak.


Ha van rá vonatkozó jogszabály, akkor nem az ÁSZF alapján, de ha nincs (és szvsz ez a helyzet), akkor bizony az ÁSZF szabályozza...

Ugyanez a helyzet a "Voda" VS. "IMEI blacklist" -el is, semmi nem szabályozza, így a voda nem tilt együtt a Pannonnal, és a T-vel...


hétf. szept. 12, 2005 13:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
Idézet:
Ha nem írtad volna, hogy ugyanaz a telefon másik kártyával tökéletes


...és másik szolgáltató kártyájával...


hétf. szept. 12, 2005 13:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
VonBraun írta:
...

Ha nem írtad volna, hogy ugyanaz a telefon másik kártyával tökéletes, azt mondtam volna, hogy a telefonnal lesz valami (végfokos pl.), de ezek szerint nem.
Viszont a SIM ettől még lehet ludas!
Mondjuk igaz, ami igaz, az utóbbi időben én is észrevettem, hogy szinte minden hívásomnál valami kis akadás, zavar előjön, ami régen nem volt. De ha belegondolunk, hogy a sokasodó előfizetők miatt lényegesen több cella kell, és ezt ugye csak úgy lehet megoldani, hogy a meglévők teljesítményét visszaveszik, hogy ne lássanak nagyon át egymáshoz, meg ne legyen frekvenciaütközés (mert ugye a sokszáz cella közt csak pár frekvenciasávot lehet szétosztani), és így tesznek be kettő közé egy harmadikat, akkor lehet, hogy megvan az ok ezekre a bosszantó dolgokra...

Üdv!


hétf. szept. 12, 2005 12:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Az utóbb években több mint tízezer ilyen ügy miatt indított eljárást a Pannon GSM

Magyarországon rengetegen foglalkoznak üzletszerűen a kártyafüggő mobiltelefonok kikódolásával, annak ellenére, hogy ezért akár ötéves szabadságvesztés is kiróható. A függetlenítést legálisan végző mobiltársaságok mintegy 10 ezer forintot kérnek a műveletért, míg a kódolók 1-2 ezer forintért dolgoznak..

Csökken, de még mindig nagyon sok a kikódolás miatt indított eljárás - mondta a Napi Gazdaságnak a témával foglalkozó ügyvéd. A kódolók kárt okoznak a társaságoknak: a mobilcégek állják ugyanis a telefonok beszerzési és kereskedelmi ára közötti különbséget, cserébe azért, hogy az ügyfél bizonyos időre szóló hűségnyilatkozatot ír alá. A kikódolással azonban az adott ügyfél ugyanazzal a telefonnal más társaság szolgáltatását is igénybe tudja venni.

Somlyai Dóra, a Pannon GSM kommunikációs igazgatója közölte: a cég az értékesítést követően figyeli, hogy a támogatott készüléket valóban a Pannon GSM hálózatában használják-e. Ha a társaság visszaélést észlel, akkor a rendőrségen tesz feljelentést.

A mobiltársaságok csak azt tudják ellenőrizni, hogy a saját hálózatában telefonálnak-e a készülékkel, ám a rendőrség valamennyi szolgáltatónál keresheti a telefont. Somlyai Dóra kiemelte: az utóbb években több mint tízezer ilyen ügy miatt indított eljárást a Pannon GSM, s az ügyek rendre a visszaélések bizonyításával, az elkövetők elmarasztalásával zárultak. A többi cégnél is hasonló a helyzet, tehát az eljárások száma több tízezerre tehető.


hétf. szept. 12, 2005 11:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
Kezd tele lenni a zsákom a Pannon egészével, úgy, ahogy van. Most éppen kb másfél hete a gprs-hálózat jelez 10-ből 7-szer hibát, de persze a 7 mindig akkor, amikor éppen kéne [e-mail pl.]. Itt a dolgozószobámban eddig minden ok volt a térerő szempontjából, most úgy kell járkálni, hogy ne szakadozzon a beszélgetés. Az sms többnyire másodszorra-harmadszorra megy el. Kizárt dolog, hogy pl hétfőn reggel 6 órakor a hálózat leterheltsége miatt nincs gprs-hálózat. Illetve van, de nem működik? Ügyfélszolgálat: időpocséklás, náluk nem jelentkezik a hiba.
Mondjuk éppen még telefonálni lehet vele, meg mondom, az sms elmegy nagy nehezen. DE: mondjátok már, aki érti, ez a cég visszafelé fejlődik? Én, mint magán előfizető, le.....m, hogy nagyvállalati ügyfeleik vannak és nekik milyen jó [vagy mégsem, csak arról nem tudunk], amikor nálam csapódik le minden hátránya annak, hogy pannonos vagyok?
Most már nem akarom elővenni a készülékkínálatot, a korszerűtlen tarifacsomagokat, stb. Előveszem viszont egy másik kártyámat gyakran, direkt nem mondom a szolgáltatót -bár aki figyeli a folyamatokat, az úgyis tudja, milyen színű- mert azon van gprs-hálózat [pedig "csak" prepaid], nem szakadozik a térerő és egyből elmegy az sms is, pedig hát ők sem így kezdték.
[Egy részlet az egészhez: a pannonos viszonteladó, akinél vettem az előfizetést, már neki is ez a bizonyos másik színű kártyája van egy ideje.]


hétf. szept. 12, 2005 5:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 19, 2005 19:15
Hozzászólások: 203
Hozzászólás 
Idézet:
Pannon a rendőrség kérésére nem tiltotta le a telefont


Nem ezt írtam. Természetesen a rendőrség kérésére nem tilthatja le a telefont (ezért kérték, hogy én mint tulaj járjak utána), szerintem nem írtam, hogy erre várnék, és ezért pampognék. Azt is írtam, hogy oké, ne tiltasson le nem pannonos készüléket. DE ADJA KI A RENDŐRSÉGNEK, HOGY HASZNÁLTÁK/JÁK-E, MINT A TMOBILE, ÉS A VODA. Amúgy átnéztem a Tmobile üzletszabályzatát, náluk semmi kikötés nincs, hogy idegen készüléket ne tiltanának le. (már ha jól olvastam). Úgyhogy valószínűleg ez lesz az egyetlen megoldás. Erről ennyit.


vas. szept. 11, 2005 14:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 387
Tartózkodási hely: Sopron
Hozzászólás 
Crick írta:
de talán nem véletlenül szerepel minden cégnél a "letiltási kérelem" kifejezés, ami szerintem nem éppen a dolog kötelezőségére utal...

Talán jogilag olyan eltérő fogalom a két szó, mint a vettem és az értettem ;-)
Szerintem kötelező esetén a bejelentéskor azonnal tiltani kéne, kérelem esetén megvizsgálják az egyéb körülményeket is, döntenek.


vas. szept. 11, 2005 13:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Hozzászólás 
T68m írta:
ebben nem értek veled egyet. Nem ászf alapján van (vagy nincs) letiltási kötelezettsége egy szolgáltatónak.
Ugyan nem találtam egyelőre egy törvényt vagy jogszabályt sem, ami a készülék letiltását taglalná, de talán nem véletlenül szerepel minden cégnél a "letiltási kérelem" kifejezés, ami szerintem nem éppen a dolog kötelezőségére utal...

C.


vas. szept. 11, 2005 4:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Crick írta:
A Pannon pedig megteheti, hogy elutasít, hiszen nem vagy az ügyfelük. De ha az ügyfelük lennél, akkor is elhajthatnának, hiszen ahogy az ÁSZFben is szerepel, nincs letiltási kötelezettsége a szolgáltatónak.

Üdv,
C.


ebben nem értek veled egyet. Nem ászf alapján van (vagy nincs) letiltási kötelezettsége egy szolgáltatónak.


szomb. szept. 10, 2005 22:51
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Hozzászólás 
Bányászbéka írta:
...A rendőrség megadta nekem a választ:
a voda és a Tmob letiltás nélkül is kiadta nekik, hogy az ő hálózatukon a telefont a lopás óta nem használták, a Pannon viszont nem. Menjek be, és tiltassam le náluk az IMEI-t, mert különben nem fogom/fogják tudni, hogy nem é véletlen Pannonnál üzemel a lopott telefonom.
...A PANNONNÁL VISZONT NYUGODTAN LEHET HASZNÁLNI LOPOTT TELEFONT, VODÁS HÁLÓZATRÓL SZÁRMAZIK????
A fenti sorokból én a következőket veszem ki: a Pannon nem adott ki adatot a rendőrségnek egy nem letiltott telefonról. A rendőrség viszont nem kérte őket, hogy tiltsák le a készüléket, hanem rád bízták a feladatot. Így nem értem, miért írod azt később, hogy a Pannon a rendőrség kérésére nem tiltotta le a telefont... A másik, nagybetűs mondatodra pedig csak annyit tudok mondani, hogy igen, lehet használni a lopott telefont, ha nem kéred külön a letiltást a Pannonnál vagy a T-Mobile-nál. Ha azonban bármelyiknél kéred, akkor a másiknál is tiltólistán lesz. A Pannon pedig megteheti, hogy elutasít, hiszen nem vagy az ügyfelük. De ha az ügyfelük lennél, akkor is elhajthatnának, hiszen ahogy az ÁSZFben is szerepel, nincs letiltási kötelezettsége a szolgáltatónak.

Üdv,
C.


szomb. szept. 10, 2005 22:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 19, 2005 19:15
Hozzászólások: 203
Hozzászólás 
Idézet:
Azt még mindig nem árultad el, hogy milyen telóért szenvedsz ennyit?

Bocsáss meg, ez elkerülte a figyelmem... :oops: azt hiszem még a legeslegelején írtam anno, hogy Sharp GX30i. 70 rugóért vettem, és kedveltem minden hülyeségével együtt.

Megunni? Hát nem :lol: Valakinek mostmár igazán fel kellene hívni a szolgáltatók figyelmét arra, hogy valahol nekik is érdekük (már csak marketingszempontból is) az ügyfeleik, és leendő ügyfeleik védelme). De legalábbis együttműködés a rendőrséggel.

Idézet:
Egyéb esetekben a Szolgáltató a készülék letiltására csak jogszabályban előírt bírósági vagy rendőrségi megkeresés alapján jogosult.


Kíváncsi lennék, milyen eseteket ír elő a jogszabály.


szomb. szept. 10, 2005 13:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
T68m írta:
hát szerintem ez nem nagyon illik ide, mert az ászf csak a saját ügyfeleire vonatkozik/vonatkozhat.


Nem csak a saját ügyfelekre, hanem minden olyan ügyfélre, aki bármilyen szolgáltatást (akárt IMEI tiltást) igénybe szeretne venni. Tehát rá is vonatkozik.

Azonban én itt is azt olvasom, hogy köteles lett volna let9lteni a telót a rendörség kérésére a pannon, tehát még mindig nem értem, hogy milyen alapon nem tette ezt meg... :?


nana, mint a múltban, most is felvetődik az ászf hatálya.

tartalmazhat amit akar, de nem terjed ki más jogviszony alapján kapcsolatba kerülő személyekre.


szomb. szept. 10, 2005 12:11
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
T68m írta:
hát szerintem ez nem nagyon illik ide, mert az ászf csak a saját ügyfeleire vonatkozik/vonatkozhat.


Nem csak a saját ügyfelekre, hanem minden olyan ügyfélre, aki bármilyen szolgáltatást (akárt IMEI tiltást) igénybe szeretne venni. Tehát rá is vonatkozik.

Azonban én itt is azt olvasom, hogy köteles lett volna let9lteni a telót a rendörség kérésére a pannon, tehát még mindig nem értem, hogy milyen alapon nem tette ezt meg... :?


szomb. szept. 10, 2005 1:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Bányászbéka írta:
...


Látom még nem untad meg... :)
Azt még mindig nem árultad el, hogy milyen telóért szenvedsz ennyit? :roll:


szomb. szept. 10, 2005 1:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Crick írta:
ÁSZF:
11. KÉSZÜLÉKEK LETILTÁSA ...


hát szerintem ez nem nagyon illik ide, mert az ászf csak a saját ügyfeleire vonatkozik/vonatkozhat.


szomb. szept. 10, 2005 0:09
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Hozzászólás 
ÁSZF:
11. KÉSZÜLÉKEK LETILTÁSA
Előfizető a jelen szerződés aláírásával tudomásul veszi, hogy írásbeli kérésére a Szolgáltató a készülék használatát letilthatja, a letiltás azonban nem kötelessége a Szolgáltatónak. A letiltás területi hatálya kizárólag a műszaki lehetőségektől, illetve a bel- és külföldi szolgáltatók közötti egyezményektől függhet. A letiltás feltétele továbbá a tulajdoni jog hitelt érdemlő bizonyítása, és a készülék eltulajdonítása miatt a rendőrségen tett feljelentés másolatának a kérelemhez csatolása, továbbá az Előfizető azon nyilatkozata, hogy a készülék letiltásából eredő mindennemű felelősséget vállalja.

Letiltható egy készülék más magyar vagy külföldi szolgáltató megkeresésére is, amennyiben kétoldalú szerződés vagy a Szolgáltató által is aláírt nemzetközi megállapodás vagy a GSM MoU Association működési rendje alapján ennek helye van.

Egyéb esetekben a Szolgáltató a készülék letiltására csak jogszabályban előírt bírósági vagy rendőrségi megkeresés alapján jogosult.

Üdv,
C.


pén. szept. 09, 2005 22:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 19, 2005 19:15
Hozzászólások: 203
Hozzászólás 
Üdv!

Ez inkább kérdés, hogy mennyire van ehhez joga a Pannonnak. Ellopták vodás telefonom, és igyekeztem letiltatni az IMEI-t. A voda külön listája miatt közös (Pannon és Tmobil) listára is be kell jelenteni, hogy érjen valamit, csak épp melyik szolgáltatónál? A rendőrség megadta nekem a választ:
a voda és a Tmob letiltás nélkül is kiadta nekik, hogy az ő hálózatukon a telefont a lopás óta nem használták, a Pannon viszont nem. Menjek be, és tiltassam le náluk az IMEI-t, mert különben nem fogom/fogják tudni, hogy nem é véletlen Pannonnál üzemel a lopott telefonom. Bementem, el akartak hajtani, mondtam, hogy törvény szerint ezt meg kell tenniük, erre felküldték a kérvényt. Nem volt hajlandó a fazon mellékelni a személyi fénymásolatot, a hívószám meg kihúzva, mivel nem vagyok Pannonos. Meg is mondta, hogy nem fogják elfogadni, mert csak Pannonos készüléket tiltanak le, amivel ugye nem rendelkezem. Szóval ezután kérdezem, hogy hogy mondhat ellent a Pannon a rendőrségnek, amikor a másik kettő nem? Eddig a vodát tartottam tolvajbarátnak, mert (ld vodagyalázó topik) szívózott a telefonletiltással (megjegyzem, máig nem tette meg, másfél hónappal a lopás után). A PANNONNÁL VISZONT NYUGODTAN LEHET HASZNÁLNI LOPOTT TELEFONT, VODÁS HÁLÓZATRÓL SZÁRMAZIK???? Vagyis, emberek:

1. Végy (el) egy vodás telefont, külön IMEI tiltólistájuk van, plusz előny.
2. Süttesd ki.
3. Válts Pannonra, és biztonságban vagy. Adatokat nem adnak ki, letiltatni nem tudja a szerencsétlen tulaj.

Megyek a Hírközlési Felügyelethez, ha mást nem, érdeklődni, hogy hogy is van ez. Csókoltatom mindkét szolgáltatót. A Tmobiltól hordoztam számot, hogy tört volna le a kezem. :evil:


pén. szept. 09, 2005 15:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Sytex írta:
Amugy ehhez a PGSM-nek semmi köze erröl csak a credigen tehet.

Hajajj...
Régen csináltam áruhiteleket, hagy ne mondjam, hogy amikor a Credigennel kellett foglalkozni, mindenki anyázott és próbálta lepasszolni :)
No meg amikor az elbírálás (akkor még) faxon visszajött... Az A4-es lap bal felső sarkában kb. (logikailag :D) A7-nek megfeleltethető részen mogyoró betűkkel az elutasítás...
Egy VICC az a cég, komolyan mondom.

500Ft-os témához: amikor a kártyáim éppen lejárni készültek, engem felhívtak, hogy kapok 500Ft-ot 1 év elérhetőséggel, ha elfogadom (na majd nem :D), és átléphetek ingyen a pannon praktikum csomagba.
Maradtam az 500Ft-nál.
Egy évig javítja a statisztikát ez a "móka" ügyfelenként 500Ft-ért.

Üdv!


szer. aug. 17, 2005 15:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
Nekem abban a pár napban jött az 500 forintos sms, amikor lejárt az egy év a kártyán, és nem nagyon akartam feltölteni. Így lett rajta +500 forint, plusz egy évvel meghosszabbodott. A hétvégi 19/9 forintokra tökéletes.


szer. aug. 17, 2005 15:15
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
integral írta:
Ez a közlemény nem teljesen világos nekem.
Amennyiben szeptember 13-a előtt aktiválom, akkor attól kezdve még 1 évig 600Ft/1 évbe kelrül?


Szerintem igen, de a Pannonnál ezt sosem lehet tudni. 8)


szer. aug. 17, 2005 13:11
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Bournie írta:
Megszűnik az évi 600Ft-os PáratlanSzám a régi kártyákról is, már csak az új lesz rendelhető... Akinek lejár automatikusan átkerül.


Ez a közlemény nem teljesen világos nekem.
Amennyiben szeptember 13-a előtt aktiválom, akkor attól kezdve még 1 évig 600Ft/1 évbe kelrül?


szer. aug. 17, 2005 12:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 106  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség