Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 19:24



Hozzászólás a témához  [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 106  Következő
PANNON(Telenor)GYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Landsmann írta:
voltak akiknek ez volt az egyetlen kommunikációs kapocs a barátokkal, internet és pc nemlévén.
Azért nem! Ott telefon meg az SMS. Nyilván ezért szűnt meg.


szomb. okt. 01, 2005 9:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
nem amaga a fórum elérhetetlensége a nagy veszteség, hanem az, hogy az egyetlen 400-ról elérhető normálisan működő chat sem érhető mostmár el, ahol pedig többszáz felhasználó volt. A korábbi 300-350 online felhasználó helyett most van 20-25. Nagyon sok emberrel kitoltak, vaoltak akiknek ez volt az egyetlen kommunikációs kapocs a barátokkal, internet és pc nemlévén.


szomb. okt. 01, 2005 9:34
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
scorpeeon írta:
MEGSZÜNT A 400AS WAPRÓL A MOBILFÓRUM WAZZZZZZZZZZZ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Mekkora nagy veszteség! Mindjárt sírok, hogy az a szó szerint igénytelen oldal már nem elérhető. :lol:


szomb. okt. 01, 2005 8:47
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. máj. 01, 2005 17:13
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
MEGSZÜNT A 400AS WAPRÓL A MOBILFÓRUM WAZZZZZZZZZZZ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


pén. szept. 30, 2005 22:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
kalminger írta:
a szolgáltató nem tesz semmit amikor ott van a k*rva monitorján hogy éppen ki használja, de még meg is kopasztanának a SIM pótlásáért.
Azért erre ne vegyél mérget.
Nem lenne ennyire népszerű mobilt lopni, ha ez így lenne.


pén. szept. 30, 2005 20:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Van egy érdekes történetem a telefonom ellopásához kapcsolodóan ami a kedvenc szolgáltatómat (pgsm) is érinti.
Említettem, hogy ellopták a telcsimet. Majd letiltottam a kimenő hívásokat 24 órára (számlás előfizus vagyok), majd másnap bementem hogy adjanak legyenek szívesek egy új sim kártyát persze a régi számommal. Ezért 5 rugót akartak tőlem lehúzni, hiszen ez áll ugye a "szabályzatukban". Mondtam nekik, hogy ha így állunk akkor inkább zárják le a számlám és akkor átvinném a számomat egy másik szolgáltatóhoz.
Még pár percig probáltak győzködni, hogy ez áll a szerződési feltételekben meg, hogy a SIM kártya pótlás díja annyi amennyi stb.. Majd amikor látták, hogy mennyire hajthatatlan és nehéz eset vagyok, jött a mondat: "ha ezen múlik oda tudjuk adni a kártyát ingyen is".
(Könyörgöm akkor eddig miért nem ezzel kezdték?)
Aztán így történt. Még jó hogy nem kötöttem hűségnyilatkozatot. Mert akkor biztos, hogy azon felül hogy ellopták a telefonom és a szolgáltató nem tesz semmit amikor ott van a k*rva monitorján hogy éppen ki használja, de még meg is kopasztanának a SIM pótlásáért.
Szóval szabályzat ide vagy oda azért látszik hogy itt is a pénz beszél.
Üdv.


pén. szept. 30, 2005 15:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Viszont a közleménnyel ellentétben a számlázási egység még a november 1-i ÁSZF szerint is 1kb, bár a közlemény 10-et említ okt. 18-tól... (Lásd fentebbi HSZ-em)

Üdv!


csüt. szept. 29, 2005 16:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
kalminger írta:
Visszakanyarodva a gprs tarifákhoz. Pár napja néztem meg a pannon wap oldalán a tarifákat és még mindig az 5 és 2,5Ft-os verzióról írnak.
Akkor most melyikre hagyatkozzunk?

Üdv.

Csak okt. 18-tól lesz emelés.


csüt. szept. 29, 2005 16:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Visszakanyarodva a gprs tarifákhoz. Pár napja néztem meg a pannon wap oldalán a tarifákat és még mindig az 5 és 2,5Ft-os verzióról írnak.
Akkor most melyikre hagyatkozzunk?

Üdv.


csüt. szept. 29, 2005 15:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
pgsm írta:
Macika írta:
pgsm írta:
a három szín: fehér, szürke és fekete. (a mögöttes jelentés pedig azt hiszem triviális)
Amit leírtál, az nem az IMEI-cserélt telefonokra vonatkoznak, ha jól tudom.


A szolgáltatóknál található egy EIR - Equipment ID Register - lista, amely az IMEI számok állapotát tárolja. Az EIR listákat megosztásra kerülnek az operátorok között. Három állapot különböztethető meg: fehér, szürke, fekete lista

A fehér lista a típusengedélyezett berendezések IMEI-számait tartalmazza, a szürke listán a megfigyelés alatt álló készülékek, a feketén a tiltott, buherált IMEI-k.
Megkérdezhetem, hogy a Pannon honnan tudja egy IMEI-ről, hogy egy IMEI szürke, avagy fekete? (jó, nyilvánvaló, hogy ha két azonos IMEI szerepel egyidejűleg a hálózaton, akkor mindkettő fekete.)


szomb. szept. 24, 2005 1:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Kanyarodjunk picikét vissza az október 18-i WAP-díj és számlázási egység módosításhoz, ugyanis egy apró érdekességre lettem figyelmes:

Pannon GSM írta:
A GPRS-szolgáltatások belföldi forgalmi
díjainak mérése 1 kilobyte-os egységekben történik. [...] Minden megkezdett egység díjköteles.


Első ránézésre az idézetben semmi érdekes nincsen, vagy hihetnénk azt, hogy megint azzal jön valaki, hogy a számlázási egység ennyi, mert mindig is ennyi volt, de!
Ez a november 1-jei ÁSZF díjszabási mellékletében van!
Meg az október 22-iben (ami érdekes módon előbb van linkelve, mint a 18-i), de még az október 18-iban is ugyanez van leírva!
Namármost, a Pannon nézte el a közleményben az egységet, vagy nemes egyszerűséggel elfelejtette az ÁSZF-ben átírni?
Október 18-án kíváncsiságból nézek egy WAP-os egyenleginfót csúcsidőn kívül. Ha 8 Ft-ba került, máris megy a mail a megfelelő szervekhez ÁSZF-szegés miatt - elárulom, puszta rosszindulatból, hogy már végre én is kib.sszak a pannonnal, ne csak ő velem :twisted:

Üdv!


szomb. szept. 24, 2005 1:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 11:12
Hozzászólások: 220
Hozzászólás 
Macika írta:
pgsm írta:
a három szín: fehér, szürke és fekete. (a mögöttes jelentés pedig azt hiszem triviális)
Amit leírtál, az nem az IMEI-cserélt telefonokra vonatkoznak, ha jól tudom.


A szolgáltatóknál található egy EIR - Equipment ID Register - lista, amely az IMEI számok állapotát tárolja. Az EIR listákat megosztásra kerülnek az operátorok között. Három állapot különböztethető meg: fehér, szürke, fekete lista

A fehér lista a típusengedélyezett berendezések IMEI-számait tartalmazza, a szürke listán a megfigyelés alatt álló készülékek, a feketén a tiltott, buherált IMEI-k.


csüt. szept. 22, 2005 20:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Macika írta:
Amennyiben kidobták az addig használt SIM-et és ezzel egyidőben cserélik ki az IMEI-t, akkor ugyan honnan azonosítanák, hogy az az IMEI cserélt?

Tudomásom szerint az IMEI-t nem lehet nyom nélkül módosítani, de mivel bizonytalanok az információim, ezért minden hozzáértő kijavítását tudomásul veszem.

Üdv!


csüt. szept. 22, 2005 19:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
pgsm írta:
a három szín: fehér, szürke és fekete. (a mögöttes jelentés pedig azt hiszem triviális)
Amit leírtál, az nem az IMEI-cserélt telefonokra vonatkoznak, ha jól tudom.


csüt. szept. 22, 2005 19:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
McLaca írta:
A szolgáltatónál mondjuk saját bevallásuk szerint is látszik, melyik telefonnak van átírva az IMEI-je (hacsak nem egy korábban létező, de ma már nem használt telefonára írták át), de nem tesznek ez ügyben semmit. Ha jól emlékszem, három színnel azonosították az IMEI-ket, és az átírt volt a fekete, az eredeti, szolgáltatótól vett készüléké pedig a zöld. Talán a külföldön vásárolt volt a sárga, de erre már nem emlékszem pontosan, úgyhogy ezt inkább ne vegye senki figyelembe, téveszméket nem akarok terjeszteni (igaz, akkor le sem kellett volna írnom :D )

Üdv!
A logikádra apellálok.
Amennyiben kidobták az addig használt SIM-et és ezzel egyidőben cserélik ki az IMEI-t, akkor ugyan honnan azonosítanák, hogy az az IMEI cserélt? Amennyiben sem az IMEI, sem a SIM-adatok nem azonosíthatják a készüléket, akkor honan tudnák???
Sajnos nem nyomozható le.

Ameddig nem érdekük a szolgáltatóknak az, hogy a készülékek ne készülék-szinten legyenek hálózatra zárva, hanem IMEI-alapján EGYENKÉNT legyenek hálózathoz rendelve, addig nem is várható változás.


csüt. szept. 22, 2005 19:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 11:12
Hozzászólások: 220
Hozzászólás 
a három szín: fehér, szürke és fekete. (a mögöttes jelentés pedig azt hiszem triviális)


csüt. szept. 22, 2005 18:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A szolgáltatónál mondjuk saját bevallásuk szerint is látszik, melyik telefonnak van átírva az IMEI-je (hacsak nem egy korábban létező, de ma már nem használt telefonára írták át), de nem tesznek ez ügyben semmit. Ha jól emlékszem, három színnel azonosították az IMEI-ket, és az átírt volt a fekete, az eredeti, szolgáltatótól vett készüléké pedig a zöld. Talán a külföldön vásárolt volt a sárga, de erre már nem emlékszem pontosan, úgyhogy ezt inkább ne vegye senki figyelembe, téveszméket nem akarok terjeszteni (igaz, akkor le sem kellett volna írnom :D )

Üdv!


csüt. szept. 22, 2005 18:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
kalminger írta:
Hello!
2 hete ellopták a telcsimet és az alábbi gondolatok merültek fel bennem.

Miért van az, hogy a pannon (illetve az összes szolgáltató) nem adja ki a rendőrségnél feljelentett ellopott telefonokban lévő "új" SIM kártya tulajdonosának adatait?
Azzal vigasztalnak hogy letiltják a telefont, de köztudott, hogy azzal csak a hackerek megélhetését biztosítják, mert igy tuti hogy a telefon fél perc alatt át lesz kódolva amivel eddigi esélye nullára csökken hogy visszakerüljön eredeti tulajához.
Olyan ez mint egy össeesküvés a hatóság és a mobilszolgáltatók közt.
A szolgáltató jól jár mert kénytelen vagyok venni egy új telefont.
A tolvaj is jól jár mert nem kapják el és gyarapodott.
A rendőröknek sem kell bajlódniuk.
És a hackerek megélhetése is biztosíott.
Egyedül a megkárosított tulajdonos sz*pja a f*szt!

És a technika meg már rég megvan hozzá lásd alábbi 2001-es cikket: http://www.sg.hu/cikkek/15910

Bár nem értem, hogy itt is miért a telefon megkárosítását helyezték előtérbe ahelyett, hogy a tolvaj megkapja méltó büntetését és a tulajdonos visszakapja készülékét.
Azaz értem.. az üzleti érdekek ezt diktálják :(
Üdv.
Úgy van, ahogy leírták előttem.

2 lehetőség van.

1. az eltulajdonító fél használja a telót tovább, de előtte átír(at)ja az egyedi azonosító számot (IMEI) a készüléken. Onnantól kezdve bottal lehet ütni a készülék nyomát, hiszen a SIM-et azonnal kidobja a tolvaj, az IMEI megváltoztatásával pedig az utolsó szálat is elvágja.

2. azonnal eladja a telót, így egészen biztos, hogy ha valakit meg is lehet fogni, akkor a vétlen, jóhiszemű 'vásárlót' lehet csak.


csüt. szept. 22, 2005 17:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
bluestar írta:
kalminger írta:
Hello!
2 hete ellopták a telcsimet és az alábbi gondolatok merültek fel bennem.

Miért van az, hogy a pannon (illetve az összes szolgáltató) nem adja ki a rendõrségnél feljelentett ellopott telefonokban lévõ "új" SIM kártya tulajdonosának adatait?


Nekem van egy tippem. Az új SIM kártya tulajdonosa nem egyenlõ a tolvajjal. Õ lehet, hogy csak jóhiszemûen vette valahol a (lopott) telefont, tán még számlát is kapott.
Ettõl függetlenül én a rendõrségnek kiadnám a számot, mert hátha elkezdenének nyomozni. Más kérdés, hogy a SIM kártya is lehet valamilyen prepaid kártya, ami már rég nem annál van, aki a Pannon rendszerében vevõként szerepel.


igen, elég meredek lenne, ha valakinél megjelenne néhány izomagyú ember, hogy adja vissza (vagy fizesse ki) azt a telefont, amit sosem látott... illetve, amit már kifizetett egyszer.

tehát az önbíráskodás elkerülése miatt van így. Az már más kérdés, hogy miért ilyen tehetetlen a rendőrség (a törvények miatt - amiket végülis mi hoztunk, magunknak)

valaki írt egyszer egy esetet, hogy tévedésből felöltötték a kártyáját és alig telt el egy perc, már üvöltött is a feltöltő, hogy azonnal és készpénzben adja neki oda a téves feltöltés összegét. Aztán, este már csapatossan várták topictársunkat egy kis elbeszélgetsére....

és itt csak annyi volt a hibája, hogy feltöltőkártyás telefonja volt!


csüt. szept. 22, 2005 15:27
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 199
Hozzászólás 
kalminger írta:
Hello!
2 hete ellopták a telcsimet és az alábbi gondolatok merültek fel bennem.

Miért van az, hogy a pannon (illetve az összes szolgáltató) nem adja ki a rendőrségnél feljelentett ellopott telefonokban lévő "új" SIM kártya tulajdonosának adatait?


Nekem van egy tippem. Az új SIM kártya tulajdonosa nem egyenlő a tolvajjal. Ő lehet, hogy csak jóhiszeműen vette valahol a (lopott) telefont, tán még számlát is kapott.
Ettől függetlenül én a rendőrségnek kiadnám a számot, mert hátha elkezdenének nyomozni. Más kérdés, hogy a SIM kártya is lehet valamilyen prepaid kártya, ami már rég nem annál van, aki a Pannon rendszerében vevőként szerepel.


csüt. szept. 22, 2005 14:43
Profil
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hello!
2 hete ellopták a telcsimet és az alábbi gondolatok merültek fel bennem.

Miért van az, hogy a pannon (illetve az összes szolgáltató) nem adja ki a rendőrségnél feljelentett ellopott telefonokban lévő "új" SIM kártya tulajdonosának adatait?
Azzal vigasztalnak hogy letiltják a telefont, de köztudott, hogy azzal csak a hackerek megélhetését biztosítják, mert igy tuti hogy a telefon fél perc alatt át lesz kódolva amivel eddigi esélye nullára csökken hogy visszakerüljön eredeti tulajához.
Olyan ez mint egy össeesküvés a hatóság és a mobilszolgáltatók közt.
A szolgáltató jól jár mert kénytelen vagyok venni egy új telefont.
A tolvaj is jól jár mert nem kapják el és gyarapodott.
A rendőröknek sem kell bajlódniuk.
És a hackerek megélhetése is biztosíott.
Egyedül a megkárosított tulajdonos sz*pja a f*szt!

És a technika meg már rég megvan hozzá lásd alábbi 2001-es cikket: http://www.sg.hu/cikkek/15910

Bár nem értem, hogy itt is miért a telefon megkárosítását helyezték előtérbe ahelyett, hogy a tolvaj megkapja méltó büntetését és a tulajdonos visszakapja készülékét.
Azaz értem.. az üzleti érdekek ezt diktálják :(
Üdv.


csüt. szept. 22, 2005 14:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az teljesen más dolog, nekem is így van.
Ez annyit jelent, hogy a telefonod hálózatra feljelentkezéskor a GPRS hálózatra is bejelentkezik, de ez még nem egy aktív kapcsolat. Ezzel csak időt spórolsz a valódi felcsatlakozáskor, amikor adatot is forgalmazol.
Megint csak Nokia mintára: ha a kapcsolat nem folyamatos, akkor ha WAP-ozni akarok, először megkeresi a telefon a GPRS hálót, és kiírja a G jelet, ezután aktív csatlakozást csinál, tehát adatforgalmazást, ilyenkor bekeretezi a G betűt.
Ha folyamatosra van állítva a kapcsolat, akkor a G folyamatosan kint van, tehát pár másodpercet megspórolsz, ha forgalmazni is akarsz adatot. De (Nokiáknál) akkor ketyeg a számláló (fodgalom is csak akkor van), ha bekereteződik a G betű, és onnantól, hogy a keret eltűnik a G betű körül, onnantól a kapcsolat meg van szakítva.

Üdv!


kedd szept. 20, 2005 10:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
És ha a kapcsolat módját folyamatosra kapcsolnánk?


kedd szept. 20, 2005 10:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Bizony! A lényeg a kapcsolatok számában van.
Ha a böngészés közben mész a menübe, és (Nokiából kiindulva) kiválsztod a címhez lép funkciót, eközben még aktív marad a kapcsolat, tehát egybe veszi a forgalmat. De ha minden cím előtt teljesen kilépsz készenlétbe, akkor bizony kapcsolatonként annyi, amennyi.

Üdv!


kedd szept. 20, 2005 9:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 616
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Rian írta:
Akkor ha beírok 5 olyan címet amit nem talál a wapon a telefon, azért 40 forintot kiszámláz a pannon. Ez a nem volágos benne. Nem találom logikusnak, kb ennyi.

Ha közben nem bontod/bontja a telefonod a GPRS-kapcsolatot, akkor csak 8 Ft-ot fog kiszámlázni. Ha minden próbálkozás után megszakad a kapcsolat, akkor valóban 5x8 Ft-ot kell majd érte fizetni...


kedd szept. 20, 2005 9:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Rian írta:
Nem találom logikusnak, kb ennyi.


Logika és a pannon? :ooo: :mrgreen:


kedd szept. 20, 2005 9:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
csab2 írta:
Rian írta:
Az a helyzet, hogy nekem egyenleginfóra eleve 2,1 kbyte-ot forgalmaz a telefon. Majd meglátjuk hogyan fog számlázni a pannon...

Mérget vehetsz rá, hogy 10 kbyte árát fogja felszámolni október 18 után. Nem értem, hogy ezen mi nem világos. Minden megkezdett egység (ebben az esetben minden megkezdett 10 kbyte) díjköteles. Úgy mint a percalapú számlázásnál: ha beszélsz 76 másodpercet, akkor 2 perc után fizetsz.


Akkor ha beírok 5 olyan címet amit nem talál a wapon a telefon, azért 40 forintot kiszámláz a pannon. Ez a nem volágos benne. Nem találom logikusnak, kb ennyi.


kedd szept. 20, 2005 4:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Rian írta:
Az a helyzet, hogy nekem egyenleginfóra eleve 2,1 kbyte-ot forgalmaz a telefon. Majd meglátjuk hogyan fog számlázni a pannon...

Mérget vehetsz rá, hogy 10 kbyte árát fogja felszámolni október 18 után. Nem értem, hogy ezen mi nem világos. Minden megkezdett egység (ebben az esetben minden megkezdett 10 kbyte) díjköteles. Úgy mint a percalapú számlázásnál: ha beszélsz 76 másodpercet, akkor 2 perc után fizetsz.


hétf. szept. 19, 2005 20:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
McLaca írta:
Rian írta:
De eddig se volt az, hogy a byte-okat felfelé kerekítették volna 1 kb-ra.

Valóban, közben rájöttem, hogy a percek emlegetése miatt félreérthető lett, azonban a fent beidézett mondatodban biztos vagy?
Ezek után megkérdezném, hogy ugye tisztában vagy azzal, hogy PrePaid Pannon csomagokban már egy ideje nincs másodpercalapú számlázás?
Egyébként a legegyszerűbb dolog kipróbálni!
Én megtettem még anno, két csúcsidős egyenleginfo után szépen 2 Ft-tal csökkent az egyenlegem, az egyenleginfo maga 962Byte be- és 662Byte kimenő forgalommal jár, összesen 1,585KB, de 2-t számláz ki a Pannon, ami a régi 5FT/10KB, vagyis 0,5FT/1KB (az 1KB-os mérési egység miatt) árral számolva pont 1Ft. Két egyenleginfo 2Ft. Pedig hivatalosan 3,17KB-ot forgalmaztam, ami a Te elméleted szerint csak 1,5Ft-ot vonna az egyenlegemből, de ugye az 50 fillért nem mutatja az egyenleginfo, tehát 1FT-nak látszana. De nem is kellett, mert 2 Ft-ot vontak le, és akárhányszor megismétlem (nehogy a rejtett 50 fillér miatt legyen ennyi), mindig ugyanez a helyzet.
Megjegyzendő, hogy a WAP használat után kb. fél órával frissít a Pannon egyenleget.

Üdv!


"Ezek után megkérdezném, hogy ugye tisztában vagy azzal, hogy PrePaid Pannon csomagokban már egy ideje nincs másodpercalapú számlázás?"
ha-ha :)

Az a helyzet, hogy nekem egyenleginfóra eleve 2,1 kbyte-ot forgalmaz a telefon. Majd meglátjuk hogyan fog számlázni a pannon...


hétf. szept. 19, 2005 1:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Rian írta:
De eddig se volt az, hogy a byte-okat felfelé kerekítették volna 1 kb-ra.

Valóban, közben rájöttem, hogy a percek emlegetése miatt félreérthető lett, azonban a fent beidézett mondatodban biztos vagy?
Ezek után megkérdezném, hogy ugye tisztában vagy azzal, hogy PrePaid Pannon csomagokban már egy ideje nincs másodpercalapú számlázás?
Egyébként a legegyszerűbb dolog kipróbálni!
Én megtettem még anno, két csúcsidős egyenleginfo után szépen 2 Ft-tal csökkent az egyenlegem, az egyenleginfo maga 962Byte be- és 662Byte kimenő forgalommal jár, összesen 1,585KB, de 2-t számláz ki a Pannon, ami a régi 5FT/10KB, vagyis 0,5FT/1KB (az 1KB-os mérési egység miatt) árral számolva pont 1Ft. Két egyenleginfo 2Ft. Pedig hivatalosan 3,17KB-ot forgalmaztam, ami a Te elméleted szerint csak 1,5Ft-ot vonna az egyenlegemből, de ugye az 50 fillért nem mutatja az egyenleginfo, tehát 1FT-nak látszana. De nem is kellett, mert 2 Ft-ot vontak le, és akárhányszor megismétlem (nehogy a rejtett 50 fillér miatt legyen ennyi), mindig ugyanez a helyzet.
Megjegyzendő, hogy a WAP használat után kb. fél órával frissít a Pannon egyenleget.

Üdv!


hétf. szept. 19, 2005 1:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
McLaca írta:
Rian írta:
Persze az 1 bájt csak példa...
Sehol nem látok olyan közleményt, ahol le lenne írva, hogy percenként zárják a bájtokat, és kerekítik a 10 kb felé. A hivatalos közlemény (PDF) sem ír ilyet. Most akkor mi van? Tudtok adni linket?

Na most a percek hogy jönnek ide?
Arról van szó, hogy ha befejezed a GPRS kapcsolatot (kilépsz a böngészőből), akkor az addigi forgalmadat felkerekítik a legközelebbi 10-zel oszthatóra, elvégre az a számlázási egység, tehát nem számláznak az egységnél kisbebb forgalmat (nyilván). Azaz pl. 43KB-ra 50KB-ot fogsz fizetni. Vagy 1 bájtra 10KB-ot.
Ennyi. Így működik a T-nél is, annyi "plusszal", hogy nála a kerekítés a kapcsolat megszakítása nélkül is megtörténik 5 percenként. Erre szerencsére a Pannon még nem vetemedett.

Üdv!


Ok, a percet félre olvastam (a hasonlatod miatt). De eddig se volt az, hogy a byte-okat felfelé kerekítették volna 1 kb-ra. Most gondolom ugyanaz lenne csak 10 kb-ra, de ilyen nincs. Eddig számlázási egység 1 kb volt, most 10 kb lesz (tehát akkor számláznak ha elértem a 10k-t). Akkor ha fellépek a wapra 5x egymás után, minimális adatforgalommal, akkor 40 forintot máris lehúznának? :roll:

Hol írja a pannon, hogy kerekíti a bájtokat?


hétf. szept. 19, 2005 1:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Rian írta:
Persze az 1 bájt csak példa...
Sehol nem látok olyan közleményt, ahol le lenne írva, hogy percenként zárják a bájtokat, és kerekítik a 10 kb felé. A hivatalos közlemény (PDF) sem ír ilyet. Most akkor mi van? Tudtok adni linket?

Na most a percek hogy jönnek ide?
Arról van szó, hogy ha befejezed a GPRS kapcsolatot (kilépsz a böngészőből), akkor az addigi forgalmadat felkerekítik a legközelebbi 10-zel oszthatóra, elvégre az a számlázási egység, tehát nem számláznak az egységnél kisbebb forgalmat (nyilván). Azaz pl. 43KB-ra 50KB-ot fogsz fizetni. Vagy 1 bájtra 10KB-ot.
Ennyi. Így működik a T-nél is, annyi "plusszal", hogy nála a kerekítés a kapcsolat megszakítása nélkül is megtörténik 5 percenként. Erre szerencsére a Pannon még nem vetemedett.

Üdv!


hétf. szept. 19, 2005 1:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Persze az 1 bájt csak példa...
Sehol nem látok olyan közleményt, ahol le lenne írva, hogy percenként zárják a bájtokat, és kerekítik a 10 kb felé. A hivatalos közlemény (PDF) sem ír ilyet. Most akkor mi van? Tudtok adni linket?


hétf. szept. 19, 2005 0:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Van olyan hónap, hogy 100KB-om sincs, tehát nem éri meg a 490-es csomag, viszont a 9999×30-as példáddal nem tudom, mit akartál kifejezni :D, de ha arra gondolsz, hogy csak a 10KB elérése után vonja le az ellenértéket, akkor rosszul gondolod. Helyette az van, mint a percalapú számlázásnál, 1 bájtot forgalmazol és máris fizetsz 8Ft-ot, a megkezdett egység a díjköteles. Ha nem így lenne, értelmetlen lett volna az egységet 10KB-osra változtatni. A következő 8Ft-ot az 1025. bájtnál vonja le.
Ha 9999× megismétled az 1 bájtot 30 napon belül, az csak akkor lesz 8Ft, ha nem szakítod meg a GPRS kapcsolatot, azaz nem lépsz ki a böngészőből. Ellenkező esetben a játék ~80.000 Ft-ba fog kerülni. Különben 1 bájtot forgalmazni kb. lehetetlen - persze példának jó.

Üdv!


hétf. szept. 19, 2005 0:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
McLaca írta:
A Pannonnál egyelőre még 1KB a mérési és elszámolási egység, csak azért adja meg 10KB-osban, mert a 0,5Ft/10KB-os csomagoknál elég hülyén nnézne ki a 0,05Ft/KB, nemde?
Október 18-ától persze a Pannon változtat, ahogy az a fentebb linkelt közleményben olvasható, a mérési egység megkezdett 10KB lesz. T-nél már régóta így van.
Üdv!

Igen, tehát 1 bájt ugyanúgy 8 forint lesz, mint 9,99 kb. Ha ezt megismétled 9999x 30 napon belül, akkor is csak 8 forintot fizetsz.

McLaca írta:
Fene tudja, mifelénk 8Ft-ban a 0,5Ft 16× van meg...
Javíts ki, ha tévedek, vagy olvasd el még egszer, mit írtam:

Mivel nem írtál kiindulási pontot, ezért feltételeztem, hogy rendelsz egy 490 forintos csomagot, hogy ne 16x annyiba kerüljön a forgalmad, hanem csak 4,9x :lol:


hétf. szept. 19, 2005 0:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Azért arra felhívnám a figyelmet, hogy a vodánál a 30 nap alatt forgalmazott bájtok a számlázás alapegysége, s nem minden megkezdett 10 KB, mint a Pannonnál, illetve T-nél még az 5 perc alatt forgalmazott mennyiség is.
A Pannonnál egyelőre még 1KB a mérési és elszámolási egység, csak azért adja meg 10KB-osban, mert a 0,5Ft/10KB-os csomagoknál elég hülyén nnézne ki a 0,05Ft/KB, nemde?
Október 18-ától persze a Pannon változtat, ahogy az a fentebb linkelt közleményben olvasható, a mérési egység megkezdett 10KB lesz. T-nél már régóta így van.

Rian írta:
Az csak 4,9x-es emelés, nem 16x-os!
Fene tudja, mifelénk 8Ft-ban a 0,5Ft 16× van meg...
Javíts ki, ha tévedek, vagy olvasd el még egszer, mit írtam:

McLaca írta:
Így csúcsidőn kívül kereken 16×-osára drágították nekem az egyenleginfót.

De úgy általában minden mást is, elvégre én Mobile Data Start-tal nyomom, és így bizony csúcsidőn kívül az 16×-os drágítás, nem is beszélve a kerekítésről.

Üdv!


vas. szept. 18, 2005 23:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Azért arra felhívnám a figyelmet, hogy a vodánál a 30 nap alatt forgalmazott bájtok a számlázás alapegysége, s nem minden megkezdett 10 KB, mint a Pannonnál, illetve T-nél még az 5 perc alatt forgalmazott mennyiség is.
Erre tudsz mutatni egy linket? Szerintem a pannon is ugyanúgy számláz mint a voda. bájt alapon, ami ha eléri a 10 kb-ot, akkor emel az egyenlegből. De addig nem.
McLaca írta:
Na jó, de nekem alig van 3-400kb-om havonta... Így csúcsidőn kívül kereken 16×-osára drágították nekem az egyenlefinfót.
Szóval egyértelműen azért emeltek, mert a havidíjmentes csomagnak csak a T volt a konkurencia, madjenm 3×-os árral, így a pani úgy gondolta, alatta maradván, de megközelíti, hogy kicsit többet fölözzön.
Üdv!
Az csak 4,9x-es emelés, nem 16x-os!


vas. szept. 18, 2005 22:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Forgalmat a PannOnline-on is tudsz nézni, ami - eddig legalábbis - pontos volt. Két ismerősöm is használja a Mobile Data1-et, és eddig - a kerekítésekből származó eltérést leszámítva - mindig egyezett az online és a telefonjuk véleménye :)

Üdv!


pén. szept. 16, 2005 17:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 02, 2005 13:01
Hozzászólások: 253
Hozzászólás 
scrollingrock írta:
Az SMS értesítés eddig is müködött, pl. az 500-as csomagnál mikor elértem a 400 MB-ot szóltak hogy hol is tartok.


Akkor minden rendben, csak én még nem használtam ilyen csomagokat (csak 400ast meg most már Start-ot), de most már csak ez a 3 MB-os fogja megérni nekem...


pén. szept. 16, 2005 16:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2005 12:53
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Az SMS értesítés eddig is müködött, pl. az 500-as csomagnál mikor elértem a 400 MB-ot szóltak hogy hol is tartok.


pén. szept. 16, 2005 16:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 02, 2005 13:01
Hozzászólások: 253
Hozzászólás 
Ha mondjuk megrendelem a 3MB-os csomagot, akkor fogok kapni valamilyen információt arról, hogy mikor érem el ezt a 3 MB-ot (pl. SMS-ben)?


pén. szept. 16, 2005 16:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
mz írta:
feherb írta:
Szerintem ezzel az emeléssel nem biztos, hogy sokat keres a Pannon. Általában azért jönek be nekik ezek az emelések, mert senkinek nem tűnnek fel a közlemények, és azt hiszik, hogy a régi feltételekkel megy a dolog.


Pontosan! Sokan még a mai napig meg vannak győződve arról, hogy a Pannonnál 8 másodperc az 8 másodperc.
Épp tegnap volt nálam egy hülgy, aki kikerekedett szemmel hallgatta, amint lelomboztam, hogy 1,5 éve nincs másodperces elszámolás csak az üzleti csomagoknál.

De sebaj, a következő lépés (szerintem pár hónapon belül) a külön díjért vásárolható (10 v. 1) másodperc alapú számlázás lesz.


pén. szept. 16, 2005 15:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
scrollingrock írta:
Végre a NET-et már nemcsak este 9 után lehet használni ill. lesz 1GB-os csomag is. A Vodás NET sokkal lassabb, mint az Internet Expressz.

Szerintem ez a része nagyon pozitív.
Épp ezt néztem én is, hogy - bár igaz, hogy a Vodához mérten kicsivel drágábban - de végre lesz használható GPRS net-je a Pannonnak is. Ennek örülök.


pén. szept. 16, 2005 15:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2005 12:53
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Végre a NET-et már nemcsak este 9 után lehet használni ill. lesz 1GB-os csomag is. A Vodás NET sokkal lassabb, mint az Internet Expressz.

Szerintem ez a része nagyon pozitív.


pén. szept. 16, 2005 15:09
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
feherb írta:
Szerintem ezzel az emeléssel nem biztos, hogy sokat keres a Pannon. Általában azért jönek be nekik ezek az emelések, mert senkinek nem tűnnek fel a közlemények, és azt hiszik, hogy a régi feltételekkel megy a dolog.


Pontosan! Sokan még a mai napig meg vannak győződve arról, hogy a Pannonnál 8 másodperc az 8 másodperc.


pén. szept. 16, 2005 11:42
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Én csak akkor használtam a startot, ha valami fontos e-mailt kaptam. Ez így esetenként 2-300 Ft volt havonta. Volt hogy semmi, volt, hogy 600 Ft. Úgy számolom, hogy át kell térni arra a megoldásra, ha jön egy fontos e-mail, akkor gyorsan megrendelem a Mobile Data 3 csomagot, és letöltöm a levelet. Csak el ne felejtsem hó vége elött lemondani.

Mi a tapasztalat, menyi ideig tart a megrendelés?

Azt gyanítom, egyébként, hogy így pénzügyileg jobban járok, mert tényleg csak akkor fogok vacakolni a megrendeléssel, ha tényleg nagyon fontos a levél+melléklete, egyébként megvárom amíg gépközelbe érek.

Szerintem ezzel az emeléssel nem biztos, hogy sokat keres a Pannon. Általában azért jönek be nekik ezek az emelések, mert senkinek nem tűnnek fel a közlemények, és azt hiszik, hogy a régi feltételekkel megy a dolog. Ezt a szolgáltatást pedig inkább olyanok használják, aki állandóan a NET-en lógnak, és rögtön kiszúrják a változásokat.


pén. szept. 16, 2005 11:37
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
McLaca írta:
Az ő vezénylete alatt sikerült fenekestül felforgatni (és elb.szni) a Pannon összes említésre érdemes szolgáltatását...
Az utóda csak a kitaposott utat folytatja, pedig rasmussent is csak azért passzolták le ide, mert a hazájában már a kutyának sem kellett. Persze a végén már itt se...

Üdv!


Tudom, szidtam is anno... 8)

Ettől függetlenül a 3MB/490Ft, illetve az 50MB 1990Ft-ért nem olyan rossz, pl. a vodához képest, ahol 375-ért 1 vagy 2MB-ot kapsz, illetve 1500Ft-ért 5 vagy 10MB-ot.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mz pén. szept. 16, 2005 11:37-kor.



pén. szept. 16, 2005 11:35
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
evbalazs írta:
...

Azért arra felhívnám a figyelmet, hogy a vodánál a 30 nap alatt forgalmazott bájtok a számlázás alapegysége, s nem minden megkezdett 10 KB, mint a Pannonnál, illetve T-nél még az 5 perc alatt forgalmazott mennyiség is.


pén. szept. 16, 2005 6:33
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Nekem rosszabb lesz. Én is aStartot használtam. Havi forgalom nem érte el a 400 Ft-ot. Volt hogy csak 200 Ft volt. Most ha törik, ha szakad, a 490-et pengetni kell kifelé, mert a Startttal még rosszabbul jönnék ki.


pén. szept. 16, 2005 6:09
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Bournie írta:
Huh, hát igen. Szép kis húzás a kis forgalmú csomagokon, viszont behozta az irányt a nagyobb adatforgalmak felé... lásd 3g...
Az a 3MB 490Ft-ért azért nem is olyan rossz, főleg, hogy netezni is lehet ezekkel a csomagokkal ha éppen hirtelenjében az kell.
Én eddig 500 Ft-ot fizettem 1 MB-ért. Igaz, utána olcsóbb volt.
Most sa 3x-osát kapnám 490-ért. Azon felül viszont drágábban. Viszont nem szoktam elérni a 3 MB-ot. Tehát nekem jobb lesz az új.


csüt. szept. 15, 2005 22:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 106  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség