Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. okt. 06, 2024 16:17



Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Segítsetek! XP probléma 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 07, 2004 7:30
Hozzászólások: 198
Hozzászólás 
Segítségeteket szeretném kérni!

Xp-ben hívtam be egy megosztott hálózati meghajtót. (Saját gép, hálózati meghajtó csatlakoztatása) Meg is jelenik a meghajtó, de gond van vele. Kattintásra nem nyílik meg, hanem azt kéri, hogy válasszak programot a futtatáshoz!

Ez mitől lehet? Hogyan adjam meg neki, hogy alapértelmezettként az intézővel nyissa meg? (még ha ki is választom, hogy az intézővel nyissa meg, abban a pillanatban megteszi, de ezt utána el is felejti!!!)

Köszi a segítséget!


szer. okt. 12, 2005 8:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Hozzám beszélsz? (Egyébként a bakancs 1 k, te kis clever boy...

Még mielőtt felszívnád magad és előkapnád a Forbbiden Words In England and US című kézikönyvet,arra mondja az angol aki saját maga is meg tudja oldani a problémáját :wink:
Azért 2 k-mert,felszólítómód :D


hétf. okt. 10, 2005 18:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Kollégám találta a linket:
http://support.microsoft.com/default.as ... -us;893225
Lehet, hogy ez lesz a megoldás? Persze a hotfix még meg sem jelent, keutcheug májkroszoft!


hétf. okt. 10, 2005 10:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Kép Mit mond erre az angol:clever boy :!: :lol: :lol: :lol:


Hozzám beszélsz? (Egyébként a bakancs 1 k, te kis clever boy :!: :D)


vas. okt. 09, 2005 22:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Kép Mit mond erre az angol:clever boy :!: :lol: :lol: :lol:


szomb. okt. 08, 2005 11:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Butthead írta:
Üdv!

A következő "előrelépés" történt az ügyben: Rádugtam a hálózatra a nyomtatót, kapott IP címet, minden gépről minden ****, kivéve az ominózus XP-s gépet. Kipróbáltam egy másik irodában lévő XP-s gépről, onnan is normálisan működik, a tulajdonságok, oldalbeállítás, nyomtatási kép, minden egész gyorsan bejön. Arról az egyről viszont továbbra is ugyanolyan lassú. Ezexerint valami azon a gépen nem stimmel...
Senkinek semmi ötlete?


minden gépről minden f a s z a,...


pén. okt. 07, 2005 8:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Üdv!

A következő "előrelépés" történt az ügyben: Rádugtam a hálózatra a nyomtatót, kapott IP címet, minden gépről minden ****, kivéve az ominózus XP-s gépet. Kipróbáltam egy másik irodában lévő XP-s gépről, onnan is normálisan működik, a tulajdonságok, oldalbeállítás, nyomtatási kép, minden egész gyorsan bejön. Arról az egyről viszont továbbra is ugyanolyan lassú. Ezexerint valami azon a gépen nem stimmel...
Senkinek semmi ötlete?


pén. okt. 07, 2005 8:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Az általad leírtak alapján nem igazán arra tippeltem. Tehát ha mondjuk az lpt1 nincs átirányítva, akkor teljesen normálisan iramban működnek a dolgok? (Teszem azt, fájlba nyomtatás az alapértelmezett.)


Kipróbáltam a file-ba nyomtatást, sajátgépre feltelepítve a nyomtatót, így minden OK. A megosztott (W98-as gépen lévő) nyomtató tulajdonságainál viszont nem lehet a file-ba nyomtatást választani, a pipát a megosztott nyomtatóról sehova nem tudom átrakni rendszergazdaként sem.
Úgy tűnik, hogy az XP nem szereti a W98-as gépen megosztott nyomtatókat, egy másik ugyanilyen gépre is próbáltam nyomtatni, ugyanolyan lassú...


szer. szept. 28, 2005 7:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
djsms írta:
tibuu írta:
Squito írta:
1. a vindóz élettartama kb 1 év

Ez hulyeseg...

De még mekkora hülyeség! Keresztszüleim már több, mint 1 éve használják. Neteznek is róla, de csak a szükséges dolgokat nézik, így minimális spy jut csak be, amit adaware, spybot pucol hetente. Nagyon sokat megy a gép és mégis bírja :)

Hát ja. Kinek milyen tapasztalatai vannak. Nekem általában nem bírja 1 évnél tovább, annak ellenére, hogy van fenn antispy, meg antivirus progi és rendbentartom a gépemet, de úgy láccik, hogy nem bírja a gép azt a rengeteg játékot, amivel telepakolom, aztán meg leszedem (és nem SHIFT+DEL-lel). Nem is beszélve arról, hogy az iskolánkban ez kb fél évre csökken. De persze aki nem használja annyit, annak nem is 'kopik' annyira az ikszpé... Úgyhogy az az 1 év nem feltétlenül hülyeség... :roll:
(UI: aki a 'kopik' szót nem tudja átvitt értelemben értelmezni, az írjon egy pm-et! :D )


kedd szept. 27, 2005 15:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Az általad leírtak alapján nem igazán arra tippeltem. Tehát ha mondjuk az lpt1 nincs átirányítva, akkor teljesen normálisan iramban működnek a dolgok? (Teszem azt, fájlba nyomtatás az alapértelmezett.)


kedd szept. 27, 2005 14:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Nem vagyok a téma szakértője, de én feltelepíteném a nyomtató meghajtóját az XP-re is, és az LPT1-et irányítanám át a megosztásra.


Természetesen szó szerint így van. :)


kedd szept. 27, 2005 14:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Nem vagyok a téma szakértője, de én feltelepíteném a nyomtató meghajtóját az XP-re is, és az LPT1-et irányítanám át a megosztásra.


kedd szept. 27, 2005 13:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Üdv!

Adott egy iroda, benne 3 gép: 1 XP-s, egy Win2k-s és egy W98-as. A helyi sajátosságok miatt a W98-ason kellett megosztani egy OKI 6300-as nyomtatót, ami rendesen működik is pl. a W2k-s gépről. Az XP-s gépről viszont tetű lassan lehet elérni a nyomtatót. Jobb click a nyomtató ikonon, tulajdonságok -> kb. fél perc, mire bejön. Excel, Word használatakor nyomtatási kép, nyomtatás, ill. oldalbeállítás menüpontok legalább 15-20 mp alatt jönnek be. Nyomtat is, de azt is csak fél perc múlva, a várakozási időben mintha lefagyna a gép, ill. homokozik. Rendszergazdaként és mezei júzerként is ugyanez van, a driver újratelepítése sem segít. Találkozott már valaki ilyennel? Mi lehet a gond?


kedd szept. 27, 2005 13:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
tibuu írta:
Squito írta:
1. a vindóz élettartama kb 1 év

Ez hulyeseg...

De még mekkora hülyeség! Keresztszüleim már több, mint 1 éve használják. Neteznek is róla, de csak a szükséges dolgokat nézik, így minimális spy jut csak be, amit adaware, spybot pucol hetente. Nagyon sokat megy a gép és mégis bírja :)


hétf. szept. 26, 2005 18:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Kijelenthetjük, a Windows XP nem májkrém konzerv. Nincs "eltarthatósága". Ha vigyázunk rá (és nem cserélgetünk gyakran alaplapot-processzort-videókártyát), nem romlik el (meg).

Ha belegondolunk, hogy hány microsoftnyi szemét barom dolgozik azon, hogy tönkretegye a windowsunkat+idegeinket, ez nem kis dolog.


hétf. szept. 26, 2005 18:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
tibuu írta:
Squito írta:
1. a vindóz élettartama kb 1 év

Ez hulyeseg...


Ej, de erős szavak.

Ha nem figyelünk rá oda, nem pucolgatjuk a registryt lelkiismeretesen, hagyunk mindenféle galádságot települni a gépünkre megfelelő védelem hiányában, lehet, hogy egy használható XP élettartama csak egy év. Így korrekt.

Igy korrekt.
De azert, mert szerdan lesz 1 eve hogy feltelepitettem az XP-t csak azert nem fogom ujra huzni, mert mar 1 eves, mikor semmi kinja nincsen. :)
Igy kijelenteni azt, hogy 1 ev az elettartama...


hétf. szept. 26, 2005 17:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
tibuu írta:
Squito írta:
1. a vindóz élettartama kb 1 év

Ez hulyeseg...


Ej, de erős szavak.

Ha nem figyelünk rá oda, nem pucolgatjuk a registryt lelkiismeretesen, hagyunk mindenféle galádságot települni a gépünkre megfelelő védelem hiányában, lehet, hogy egy használható XP élettartama csak egy év. Így korrekt.


hétf. szept. 26, 2005 17:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Squito írta:
1. a vindóz élettartama kb 1 év

Ez hulyeseg...


hétf. szept. 26, 2005 15:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Fonixx írta:
Rendszervinyón valami 17 giga szabad hely van ha jól emléxem. Hát szerintem elég rég van fenn az XP... Nete pedig nincs, vírust tőlem meg nem kaphatott, mert nod32-m van, meg akkormár az én gépem is meghalt volna. Félek, hogy ez bizony egy xp-öndestrukció. :(

1. a vindóz élettartama kb 1 év
2. a nod32 sem véd 100%-osan
3. nem minden vírus viselkedik ugyanúgy mindegyik gépen
Szerintem elsőnek próbáld meg cd-ről feltelepíteni az XP-t úgy, hogy aszondod neki, hogy hagyja épen a partíciót, ne formázzon. Ez elméletileg elég lesssz arra, hogy kimentsed a barátnőd fontos dokumentumait a gépéről, de utána érdemes teljes formázással újrarakni a windószt, mert ha már haldoklik a rencer nem érdemes vele vesződni.
Ha tudod szerezd be a PowerQuest DriveImage nevű progit (vagy amelyik ghost progit akarod) és csinálj vele az újonnan telepített xp-ről képfájlt. Természetesen képfájl készítés előtt érdemes felrakni a drivereket, ofiszt, meg a létfontosságú progikat.


hétf. szept. 26, 2005 15:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 62
Hozzászólás 
Rendszervinyón valami 17 giga szabad hely van ha jól emléxem. Hát szerintem elég rég van fenn az XP... Nete pedig nincs, vírust tőlem meg nem kaphatott, mert nod32-m van, meg akkormár az én gépem is meghalt volna. Félek, hogy ez bizony egy xp-öndestrukció. :(


hétf. szept. 26, 2005 11:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Fonixx írta:
Az alábbi probléma jelentkezett a barátnőm gépén (igazából nem tudom, hogy XP, vagy más probléma...):

Nagyon lassan indul el az XP eleve. Aztán mikor behozza valamiféle csökkentett módban (régi dizájn), akkor kiírja, hogy hiányzik valami .dll file. El akarom indítani a media playert, nincs elég memória. Szerintetek ez mi lehet? Érik az újrarakás? Igazából nem szívesen raknánk újra...

Pár kérdés:
-mióta van fenn az XP?
-van-e vírusírtó fenn?
-van-e spyware progi fenn?
-van-e tűzfal fenn?
-milyen böngészőprogit szoktatok használni?
-mennyi hely van a rencervinyón?

Ahogy Laci_L is mondta ez így kevés infó...


szomb. szept. 24, 2005 13:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ez olyan kevés info, hogy nem lehet semmit mondani.

Ha nincs tűzfal (vagy SP2 frissítés), vírus figyelés, szinte biztos hogy fertőzött. Az eredmény a pucolásra kétes. Vagy sikerül, vagy nem.

Ha újra rakod, vedd figyelembe a fentieket, és néha mentsd le a particiót. Könnyebb dolgod lesz.


pén. szept. 23, 2005 18:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 62
Hozzászólás 
Az alábbi probléma jelentkezett a barátnőm gépén (igazából nem tudom, hogy XP, vagy más probléma...):

Nagyon lassan indul el az XP eleve. Aztán mikor behozza valamiféle csökkentett módban (régi dizájn), akkor kiírja, hogy hiányzik valami .dll file. El akarom indítani a media playert, nincs elég memória. Szerintetek ez mi lehet? Érik az újrarakás? Igazából nem szívesen raknánk újra...


pén. szept. 23, 2005 12:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. máj. 03, 2004 19:20
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás :-)
Az átméretezős hp-s driveres probléma kapcsán: a 1 GB azért kell neki
mert a driver egyszerre sok fajta HP eszközt támogat. A telepítés után érzékeli az aktuálisat, és betölti a drivert.
Nálam pl nyolc féle hp nyomtató ment egy telepítéssel, csak
bootoláskor kerreget egyet a gép és már használható is volt az új nyomtató!

A partícionálás elött le kéne "ghost"-olni (pl. "norton ghost"-al)
Ez lementi a partíció tartalmát és egy nagyobbra visszarakhatod!
:roll:


csüt. szept. 08, 2005 16:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 22:26
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Regedit, meg taskmanager.exe nem műxik!!!
Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy nem műxik se a taskmanager, sem a regedit! Szerintetek mi lehet a hiba? Szerintem vírus. Szerintetek? Lehetséges megoldás? A renszer Win XP Home, Sp1.


csüt. szept. 08, 2005 15:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Akkor is elmehet a fenébe a HP.


vas. aug. 28, 2005 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Tudom, hogy tudtok, csak hergeltelek. :D Egyébként sokadszor írom, hogy valószinüleg csak a telepítő kér 1GB helyet, maga a driver kisebb.


vas. aug. 28, 2005 16:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Kérlek benneteket, hogy ha jön ilyen gyógyszeres vagy egyéb spam, NE reagáljatok rá. Ugyanis nincs szívem a hozzászólásaitokat is törölni, amúgy meg a gyógyszerreklámot nyugodtan ki tudom szedni.

ON: 1 GB kell HP drivernek? Jézus... Tudom, hogy mondtam, hogy a HP lassú, csicsás és nagy méretű drivereket ír (úgy imádtam, amikor netről kellett letölteni egy lassabb kapcsolattal), de hogy ennyire... Brrrrrrr.


vas. aug. 28, 2005 10:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
tibuu írta:
Oszt ez a hulye gyogyszer reklam, hogy jon most ide?


Ez valószinüleg egy robot, amivel a moderátorok ezek szerint nem tudnak mit kezdeni.


vas. aug. 28, 2005 9:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Oszt ez a hulye gyogyszer reklam, hogy jon most ide?


vas. aug. 28, 2005 8:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
de tudnak *** Dester ***


vas. aug. 28, 2005 8:16
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Hibás leállás
Cortez írta:
byron írta:
Hi
Az lenne a problémám hogy mikor ki kapcsolom a gépet csak a windows áll le a gép megy tovább. Megoldhattó ujra telepítés nélkül?

Ez nekem is gondom, mért nem tudja a win-xp kikapcsolni a gépet ?


Nekem is volt hasonló gondom, én csak olyan okosságokat tudok, hogy legyen feltelepítve az összes alaplapi driver, ha szükséges, esetleg bios frissítés. Volt olyan is, hogy hallani lehetett, hogy a vinyó kikattan, de ment a gép tovább, pörögtek a ventik. Talán tápegység is lehet.


kedd aug. 09, 2005 18:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás Re: Hibás leállás
byron írta:
Hi
Az lenne a problémám hogy mikor ki kapcsolom a gépet csak a windows áll le a gép megy tovább. Megoldhattó ujra telepítés nélkül?

Ez nekem is gondom, mért nem tudja a win-xp kikapcsolni a gépet ?


kedd aug. 09, 2005 17:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Arra azért nagyon figyelj, hogy az átparticionálás alatt (lehet akár 1 óra is) nehogy elmenjen az áram, mert akkor nagy gáz van.


kedd aug. 09, 2005 15:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Andras01 írta:
Bocs, csak elsszállt a netem, de újra vagyok. Annyi helyem már van, hogy telepíteni tudjak, de ez nem maradhat így. Ez egy HP PSC 1350-es multifunkciós kütyü, és van 400 megás választási lehetőség, de arra azt írja ki, hogy nem megfelelő a gép a minimális telepítéshez. Volt már ez nekem telepítve, és ellenőriz először 1000 megát C-n, majd megadhatod a telepítés helyét, de az 1000 MB tényleg kell neki a C-n, mindegy hova telepíted, és általában csak ok-ot lehet nyomni, sőt még bezárni sem lehet normálisan a telepítőt.... :(


Akkor csak magunkat tudjuk ismételni: partícióátméretezés.


kedd aug. 09, 2005 5:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 09, 2005 2:22
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás Hibás leállás
Hi
Az lenne a problémám hogy mikor ki kapcsolom a gépet csak a windows áll le a gép megy tovább. Megoldhattó ujra telepítés nélkül?


kedd aug. 09, 2005 2:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 291
Hozzászólás 
Bocs, csak elsszállt a netem, de újra vagyok. Annyi helyem már van, hogy telepíteni tudjak, de ez nem maradhat így. Ez egy HP PSC 1350-es multifunkciós kütyü, és van 400 megás választási lehetőség, de arra azt írja ki, hogy nem megfelelő a gép a minimális telepítéshez. Volt már ez nekem telepítve, és ellenőriz először 1000 megát C-n, majd megadhatod a telepítés helyét, de az 1000 MB tényleg kell neki a C-n, mindegy hova telepíted, és általában csak ok-ot lehet nyomni, sőt még bezárni sem lehet normálisan a telepítőt.... :(


kedd aug. 09, 2005 2:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Az a baj a HP-vel, hogy elszállt a fejük. Mondván a CD-n van 6-700 MB hely, nyomjuk tele. Választást nem engednek, mert az átlag hülye amerikai felhasználóra készült a telepítő, az meg olyan buta, hogy csak az OK gombot ismeri, és 10-ig tud számolni. A driver összesen jó ha 10-20 MB. A többi mindenféle mintakép, beállító ilyen-olyan, és a fene tudja mi.

Én pl. emiatt nem vennék többet HP-t (bár most olyan van). A másik amiért nem: lesz@rják a régebbi gépeket, Op rendszereket. Nincs terméktámogatás. Coki nekik.

Az tényleg jó ötlet, hogy keress a NET-en. Hátha ott van a driver gyalog is, mindenféle telepítő nélkül.


hétf. aug. 08, 2005 12:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás 
A helyzet az, hogy a HP drivernek valóban majdnem 1 GB kell.
Full telepítéssel valami 720-760 MB körül lehet. Utána kéne néznem.
Ráadásul, ha nem lenne fenn, telepíti az MS .NET keretrendszert is.
Ha csak a legszükségesebb telepítés, akkor is vagy 160 vagy 360 MB körül van emlékeim szerint.
A Canon valóban kisebb, sőt sokkal használhatóbb segédprogramot nyújt.


hétf. aug. 08, 2005 12:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
utini írta:
.gúnár. írta:
Hát, ha a kedves topicindító elárulja az eszköz nevét, talán le is lehet tölteni, feltéve, ha a neten lévő driver pont ugyanaz a verziójú.


De csak szélessávú kapcsolattal rendelkezők töltsék, mert mire lejön az 1 giga....


A telepítő kér 1 gigát - ez nem azt jelenti, hogy a driver maga 1 giga, de megint csak magamat ismétlem. Ráadásul azért annyi eszük csak van, hogy valami önkicsomagolóba belerakják.

Utini főkombájnos úr csak ironizálni próbált.


hétf. aug. 08, 2005 9:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
utini írta:
.gúnár. írta:
Hát, ha a kedves topicindító elárulja az eszköz nevét, talán le is lehet tölteni, feltéve, ha a neten lévő driver pont ugyanaz a verziójú.


De csak szélessávú kapcsolattal rendelkezők töltsék, mert mire lejön az 1 giga....


A telepítő kér 1 gigát - ez nem azt jelenti, hogy a driver maga 1 giga, de megint csak magamat ismétlem. Ráadásul azért annyi eszük csak van, hogy valami önkicsomagolóba belerakják.


hétf. aug. 08, 2005 8:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Hát, ha a kedves topicindító elárulja az eszköz nevét, talán le is lehet tölteni, feltéve, ha a neten lévő driver pont ugyanaz a verziójú.


De csak szélessávú kapcsolattal rendelkezők töltsék, mert mire lejön az 1 giga....


vas. aug. 07, 2005 21:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 12:39
Hozzászólások: 242
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Hát, ha a kedves topicindító elárulja az eszköz nevét, talán le is lehet tölteni, feltéve, ha a neten lévő driver pont ugyanaz a verziójú.

Ez egy nagyon jó ötlet szerintem! A netes driverek sokkal inkább csak a lényeges dolgokat tartalmazzák, kisebbek, és tán nem kér majd 1 giga helyet.


vas. aug. 07, 2005 16:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Hát, ha a kedves topicindító elárulja az eszköz nevét, talán le is lehet tölteni, feltéve, ha a neten lévő driver pont ugyanaz a verziójú.


vas. aug. 07, 2005 11:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Szerintem zárjuk rövidre a dolgot azzal, hogy nem a HP drivernek kell 1 Giga hely, hanem telepítéshez kér ennyit. Ez ahhoz kell, hogy ideiglenes fájlokat tároljon, kicsomagolgasson stb. Ráadásul valószinüleg ex-has állították be a telepítőbe, hogy ennyit kérjen, valójában nem kell neki ennyi, csak felülbiztosították, hogy 2 Gigás FAT16 partíción is biztosan menjen. :wink: A szuperintelligens állatja meg lehet annyira jól megírva, hogy akármit választasz a telepítésnél (minimális, custom, teljes), ugyanúgy 1 Gigát kér magának a telepítéshez. :cry: Én is Norton PMagicet, vagy Paragon Partiton Managert ajánlok.

Persze-persze, particionálni kell. De akkor sem hagy nyugodni a dolog, mert a HP-nál nem lehetnek ennyire hülyék. Kiváncsi vagyok, hol a félreértés. Pl. szívesen telepíteném a bűnös drivert kíváncsiságból.


vas. aug. 07, 2005 10:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Szerintem zárjuk rövidre a dolgot azzal, hogy nem a HP drivernek kell 1 Giga hely, hanem telepítéshez kér ennyit. Ez ahhoz kell, hogy ideiglenes fájlokat tároljon, kicsomagolgasson stb. Ráadásul valószinüleg ex-has állították be a telepítőbe, hogy ennyit kérjen, valójában nem kell neki ennyi, csak felülbiztosították, hogy 2 Gigás FAT16 partíción is biztosan menjen. :wink: A szuperintelligens állatja meg lehet annyira jól megírva, hogy akármit választasz a telepítésnél (minimális, custom, teljes), ugyanúgy 1 Gigát kér magának a telepítéshez. :cry: Én is Norton PMagicet, vagy Paragon Partiton Managert ajánlok.


vas. aug. 07, 2005 10:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
1 gigás driver nincs. Még sok-sok segédprogival sincs. Még nyomtató szerverrel sem. Szóval részleteket kérek. Ezmiez akkor, ami 1 giga?


vas. aug. 07, 2005 10:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
A HP telepítését nem lehet beállítani ? Valószínűen válaszható, hogy mit telepítsen. Telepíti a drivert ami talán a legkisebb rész, meg különböző egyéb programokat, amelyek tényleg nagyobbak.


vas. aug. 07, 2005 9:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 11:23
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Andras01 írta:
Köszi. Én sem értem, hogy miért csak 5 GB lett. Mindent letöröltem, és így is csak 512 mega hely maradt. van 60 GB-os partícó, eddig azon volt fent. De újra kellett rakni, az egészet, és ez lett. :( Azért kérdeztem, hogy újratelepítés nélkül hogyan lehet megcsinálni. Ezzel az újrapartícionálással nem kell újratelepíteni az XP-t??? És hogyan kell pontosan újrapartícionálni? Bocs a sok kérdésért.
Üdv.: A

Üdv!
Ha van szabad területed a winchin, a PartitoMagic 8-cal át tudod szabni. Meg kell adni az új méretet és hogy honnan csípje le. Töltsd le valahonnan fo-pm8.zip vagy exe és e-mailban tudok segíteni.


szomb. aug. 06, 2005 21:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Szia!

Ezzel is megpróbálkozhatsz, hogy helyet takaríts meg.
1. Sajátgép jobb egérkatt :arrow: tulajdonságok :arrow: a rendszer visszaállítása fülön a pipát vedd ki.
2. Sajátgép jobb egérkatt :arrow: tulajdonságok :arrow: speciális :arrow: teljesítmény :arrow: beállítások :arrow: speciális :arrow: virtuális memória :arrow: módosítás, és itt vagy helyezd átt más meghajtóra, vagy állíts be egyéni méretre (pl.256-312Mb). 256Mb alá ne menj!

Majd utánna indítsd újra a gépet, hogy a változások életbe lépjenek. Így talán már lesz elég helyed.

Egyébként mi van abba a HP meghajtóba, hogy 1Gb?


szomb. aug. 06, 2005 13:53
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség