Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 19:27



Hozzászólás a témához  [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 106  Következő
PANNON(Telenor)GYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Köszönöm a segítséget, de nálam nem megy.
Valószínűleg beazonosít, hogy céges csoportos vagyok, mert amelyik menün belül nem azt mondja, hogy nem használható a 0-s gomb, ott a kapcsolattartómhoz küld, nagyon kedvesen.
Én meg a ......-ba őket, kevésbé kedvesen...


csüt. okt. 20, 2005 10:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Csak vezetékes telefonszámot fogad el faxnak.


csüt. okt. 20, 2005 9:33
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Es ha meg akarom adni a 70-es faxszamomat, nem fogadja el.


csüt. okt. 20, 2005 9:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Macika, a Pannonnál afőmenűben már legalább 1 éve nem lehet ügyintézőt nyomni. Az egyik főmenűbe be kell menni és ott 0-ás gomb.

Elárulom, hogy a menűkben a 9-es gombbal faxra lehet lekérni az információkat, de a 9-es gombról mindenhol hallgatnak.


csüt. okt. 20, 2005 8:58
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Ebben mi a gyalázás? Miért ide tetted?


A rosszatsejtés miatt. Volt valami az utóbbi néhány évben, ami az előnyére változott a Pannonnál?

Ne legyen igazam. Bár a kinézetet annyira nem lehet elszúrni. Számítok egy ilyenre pl, hogy belépésenként 2,50 + áfa.


csüt. okt. 20, 2005 7:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
1220 ==> 1-es gomb ==> 0-as gomb
nekem egyből engedi lenyomni az 1-es gombot, mi előtt elkezdené a 'napi okosságot' :)


csüt. okt. 20, 2005 7:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
McLaca írta:
Ha a 1220-ról beszélünk, akkor szerintem a főmenüből sehogy.
Az almenüknél felkínálja a 0-ás gombot.

Üdv!
Arról beszéltem.
Megint átvariálták. És megint nem az előnyére...
Céges flotta-előfizetésnél esélytelen vagyok, egyik menüpontban sem jön be, mindig 'Ön hibás számot adott meg' üzenetet kapok.


csüt. okt. 20, 2005 1:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ha a 1220-ról beszélünk, akkor szerintem a főmenüből sehogy.
Az almenüknél felkínálja a 0-ás gombot.

Üdv!


csüt. okt. 20, 2005 0:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Tudja valaki, hogyan lehet humanoidot elérni a legújabb ÜFSZ-rendszerben?


szer. okt. 19, 2005 23:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
pfuu, ma kicsit kiborultam...
szóval, tegnaptól van ez a GPRS csomag változás, nekem meg 18.-án éjfélkor van számlázárásom, gondoltam ma felhívom az üfsz-t, és váltok a mobil data 1-ről a promos 50-esre... közli velem a jóember, hogy hát aztat nem lehet, csak a következő honaptól lesz aktiv... mondom neki, ha tegnap hívom őket akkor még el sem mondják ,hogy lesz ilyen csomagjuk, bla-bláznak össze-vissza, erre: de mi elmondtuk volna, én: nem érdekel, nem fogok 18 óra miatt, 1 hónapot szívni az 1-es csomaggal, mert képtelen az emberünk átváltani, jött a dumával, de hát a gép nem engedi meg így úgy, mondom engedi az csak próbálja :)) na mind1, mondtam neki, hogy kerítsen egy felsőbb vezetőt, akinek van joga aktiválni még MA a szoláltatást, 10 percig várok, erre: Aktiváltam a promos 50-est.. mondom köcc, csak mié kellet ekkora huza-vona ennek :)
szál nem értem, hogy mit nem tudnak normális elintézni, miért kell nekem, hogy keresse fel a vezetőjét, stb.. stb..


szer. okt. 19, 2005 21:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
Ebben mi a gyalázás? Miért ide tetted?


szer. okt. 19, 2005 19:54
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
Erről nem tud valaki valamit?


Tisztelt Ügyfelünk!

A MobilPosta internetes felülete hamarosan megújul.
A változtatás következtében a MobilPosta átláthatóbbá és felhasználóbarátabbá válik, kezelése egyszerűbb lesz, színvilága egységesedik.

Reméljük, az új felület elnyeri tetszését!

Üdvözlettel:
Pannon GSM


szer. okt. 19, 2005 19:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Duvi írta:
Jaja, asszem igazad van.
Mondjuk én nem néztem az ÁSZF-et egyáltalán, csak az érzéseim alapján írtam (:

A díjszabási melléklet 45 oldal, én sem olvasgatom élvezettel, csak amikor kijött a közlemény ezzel a 10kb-tal, akkor ráálltam a dologra, és megnéztem, az ÁSZF-ben ez hogy szerepel, mert nem tartottam egyértelműnek a kifejezést.

Az előző produktumomban elkövetett félreütésekért bocs :) (kissé indiszponált lehettem, amikor írtam :D)

Üdv!


szer. okt. 19, 2005 18:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
Pufók hölgyek előnyben. Nekik nem gond előteremteni sok kiló bájt... Én kérek elnézést... ;)

Bronzi,a szóviccek mestere :D


szer. okt. 19, 2005 17:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
McLaca írta:

...


Jaja, asszem igazad van.
Mondjuk én nem néztem az ÁSZF-et egyáltalán, csak az érzéseim alapján írtam (:


szer. okt. 19, 2005 15:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Duvi írta:
Szerintem a két dolog nem ütközik egymással, mást jelent a mérési és mást a számlázási egység.
Ha például valaki egy felcsatlakozás alkalmával forgalmaz 15245 Byte-ot, akkor azt a rendszer 16 KByte forgalomként fogja tárolni, és 20 KByte forgalom után kell fizetni (Ugyanúgy, mint a percalapú számlázás: ténylegesen beszélek 1 perc 43 mp 341 ezredmp stb ideig, ez 1:43-ként jelenik meg, de 2 percet fizetek).

Ennek az értelme pedig azoknál a csomagoknál lehet, amelyek tartalmaznak előre fizetett forgalmat. Tehát pl a 3MB-os csomagnál az első 3 MB-ot 1 KB-os egységekben lehet elhasználni, az afölötti forgalom pedig 10 KB-onként 6 Ft-ért számlázódik ki.

Igazad lenne, ha...
Ha lenne említés az ÁSZF-ben arra vonatkozlóag, hogy a forgalmadat 10kb-os egységre kerekítik, de nincs benne ilyen! Ha megtaláltad, szólj! (Lehet, hogy csak én vagyok vak).
Másik dolog pedig, hogy amit írtál, aszerint az előre fizetett beszédforgalmú csomagoknál is kéne lennie egy "a beszédidő mérési egyésge 1 másorperc" és egy "a beszédidő számlázási egysége 1 perc" mondatnak, ehelyett van az utóbbi, és ennyi.
Ezért mondom, hogy hibásan szerepel még mindig az 1kb az ÁSZF-ben, és a pannon egy kalap alá veszi a mérési és számlázási egységet, csak hol ezt, hol azt használja, logika nélkül.
Ezek alapján pedig megszegi az ÁSZF-ét egy pontban, tegnap óta.

Üdv!


szer. okt. 19, 2005 15:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Pufók hölgyek előnyben. Nekik nem gond előteremteni sok kiló bájt... Én kérek elnézést... ;)


szer. okt. 19, 2005 14:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Londelmor írta:
Idézet:
forgalmi díjainak mérése 1 kilobyte-os egységekben történik

ez azt jelenti, hogy a forgalmi díjakat kilóbájtokban mérik. tehát mostantól nem forintban kell fizess a wap-ért, hanem kilóbájtban...


igen, ha a számlázási egység kilobájt vagy valami hasonló, akkor havnota kell küldeni egy cd-t (dvd-t) a pannonak, hogy meglegyenek a kB-jai! :lol: :lol: :lol: :lol:

ezek annyira sötétek... de ezt írtam már!


szer. okt. 19, 2005 14:22
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 199
Hozzászólás 
Rozso írta:
nyuszy írta:
Nem volt olyan régen, amikor képes voltam nővel napi ennyit telefonálni, akkor ez elég gazdaságos lett volna...
Igen. Viszont ez a barátnős dolog elég necces. A te ügyfélszámodon van az ő előfizuja is. Tehát te fizeted az ő összes dumáját első körben (aztán vagy elékred az árát vagy nem). Ha szakítotok elég gáz (főleg, ha mondjuk 2 évet is aláírtatok), hogy most akkor nálad marad a száma vagy megtartja és majd tartjátok havonta a kapcsolatot számla ügyben?


Ez azért nem teljesen így mehet csak. Így néz ki a hierarchia:
ügyfél -> számlafizető -> előfizetés

Tehát lehetsz egy ügyfélszámon a barátnőddel úgy, hogy a saját számáról (vagy akár több számról is) ő kapja a számlát. Az más kérdés, hogy ha ő nem fizeti be az ő részét, akkor a te előfizetésedet (előfizetéseidet) is letiltják.


szer. okt. 19, 2005 8:34
Profil
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Rozso írta:
Viszont ez a barátnős dolog elég necces.

Az beza...én kb 2 éve erősen gondolkodtam ilyesmin (voda business+wireless office opció),de akkor úgy döntöttünk,hogy mégse,meg hogy majd pár hónap múlva és akkor a család többi tagját is belevonva.És mire aktuális lett volna újra,addigra már szépen faképnél is hagyott :?


szer. okt. 19, 2005 1:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Rozso írta:
nyuszy írta:
Nem volt olyan régen, amikor képes voltam nővel napi ennyit telefonálni, akkor ez elég gazdaságos lett volna...
Igen. Viszont ez a barátnős dolog elég necces. A te ügyfélszámodon van az ő előfizuja is. Tehát te fizeted az ő összes dumáját első körben (aztán vagy elékred az árát vagy nem). Ha szakítotok elég gáz (főleg, ha mondjuk 2 évet is aláírtatok), hogy most akkor nálad marad a száma vagy megtartja és majd tartjátok havonta a kapcsolatot számla ügyben?

Ez részletkérdés, szerintem. Ha az én nevemen van az előfizu, akkor letiltatom, amint gáz van. Addig meg valszleg meg tudunk egyezni, elvégre nem ok nélkül telefonálgatunk órákat ;)
Mondjuk amikor ilyesmikkel foglalkoztam, akkor még híre sem volt ilyen lehetőségeknek, most, hogy már vannak, meg kiöregedtem :lol:


kedd okt. 18, 2005 23:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
nyuszy írta:
Nem volt olyan régen, amikor képes voltam nővel napi ennyit telefonálni, akkor ez elég gazdaságos lett volna...
Igen. Viszont ez a barátnős dolog elég necces. A te ügyfélszámodon van az ő előfizuja is. Tehát te fizeted az ő összes dumáját első körben (aztán vagy elékred az árát vagy nem). Ha szakítotok elég gáz (főleg, ha mondjuk 2 évet is aláírtatok), hogy most akkor nálad marad a száma vagy megtartja és majd tartjátok havonta a kapcsolatot számla ügyben?


kedd okt. 18, 2005 23:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Hát a franc tudja. Én abból indulok ki, hogy az ilyen ingyendumás opciók azoknak szólnak, akik sokat beszélnek. Én két előfizetéssel gondoltam végig, úgy havi 1800 HUF, ami mondjuk egy átlagos 30 Ft-os percdíjjal számolva oda-vissza összesen egy óra beszélgetéstől megéri.
Nem volt olyan régen, amikor képes voltam nővel napi ennyit telefonálni, akkor ez elég gazdaságos lett volna...


kedd okt. 18, 2005 23:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Szerintem most ezzel a fikázással nincs teljesen igazad Macika. Miért a gyalázóban a helye ennek a kedvezménynek? Akinek nem tetszik, nem használja. Nincs ráerőltetve senkire. Igaz hogy a Vodánál olcsóbban és az összes Vodást lehet hívni, de nem egész nap. Szóval a két szolgáltatásnak más a célja. Szerintem.
Lehet, hogy túl szigorú napom van ma.
Sajnos utánaszámolva továbbra is lehúzásnak tűnik. Arra kényszerít, hogy minél többet beszélj, hogy megérje. Mert ha tudod, hogy egy szolgáltatás igénybe vétele a 106. perctől éri meg, akkor igyekszel (ha kell, ha nem) kihasználni annyira, hogy megérje. Holott nagyon elképzelhető, hogy 50 perc is elég lenne havonta és akkor olcsóbban jönnél ki.

De a szolgáltatók is tudják, hogy ez a függővé tétel mekkora biznisz nekik.
Ezért haragszom kissé.
Amiért viszont szeretem őket, az az, hogy eszméletlenül jó csomagot adtak a munkahelyemnek 120 előfizetésre.


kedd okt. 18, 2005 22:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Bocsi, a rühellés tűnt az egyetlen logikus indoknak :)
Én az összes szolgáltatót rühellem, szóval... :lol:


Egyébként meg szerintem örüljünk, hogy felütötte a fejét a Pannonnál bármilyen 0 Ft-os opció magászemélyek részére. Az meg külön pozitív, hogy bármilyen előfizetéshez igényelhető. Persze tényleg elég sokat kell beszélni, hogy megérje ez így, de a Pannon jelenlegi szolgáltatáskínálatát tekintve ennek mindenképpen a dícsérőben a helye :)


kedd okt. 18, 2005 22:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Szerintem most ezzel a fikázással nincs teljesen igazad Macika. Miért a gyalázóban a helye ennek a kedvezménynek? Akinek nem tetszik, nem használja. Nincs ráerőltetve senkire. Igaz hogy a Vodánál olcsóbban és az összes Vodást lehet hívni, de nem egész nap. Szóval a két szolgáltatásnak más a célja. Szerintem.


kedd okt. 18, 2005 22:20
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
nyuszy írta:
Macika írta:
Úgy gondoltam, mégis itt a helye...

Azon kívül, hogy rühelled a Pannont, miért is? :D
Na, ezt még úgysem mondták rám. :)

Védtem már a Vodát, most épp rühellem őket, rühelltem a Westelt, tiszteltem a Westelt/T-mobilt (1995 nyara óta tartom a legjobbnak őket), szerettem a Pannont (mert a lehető legolcsóbb csomagom van és 1996 februárja óta vagyok náluk) erre most megtudom, hogy őket is rühellem. :)


Ja és hogy - szerintem - miért itt van a helye?

Mert lehúzásnak tartom. A Vodánál 612,50-ért az ÖSSZES vodást lehetett hívni este 9 után. Itt most az ÖSSZES előfizetésre aktiválni kell.
Tehát ha mondjuk négy előfizetésem van (négyen vagyunk a családban) akkor >3.500 Ft-ba kerül, hogy mi ketten szülők felhívhassuk a két csemeténket. Elég lenne, ha csak ketten fizetnénk ki, a csemeték csak megcsöngetnének és mi visszahívnánk öket. De nem, az nem elég a Pannonnak...


kedd okt. 18, 2005 21:56
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Macika írta:
Úgy gondoltam, mégis itt a helye...

Azon kívül, hogy rühelled a Pannont, miért is? :D


kedd okt. 18, 2005 21:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Idézet:
Új kiegészítő csomagot tett elérhetővé a Pannon GSM mától: a Pannon Családi Csomag segítségével belföldön, bármely időszakban 0 forintos percdíjjal hívhatják egymást az ugyanazon előfizető nevén lévő, számlás csomagokat használó ügyfelek.

Az azonos ügyfélszámhoz tartozó -- azaz ugyanazon előfizető nevén lévő -- számlás előfizetésekre igénybe vehető kedvezményes szolgáltatást 2005. október 18. és 2006. január 31. között rendelhetik meg a Pannon GSM egyéni előfizetői. A szolgáltatással az érintett előfizetésekhez tartozó hívószámokat használó ügyfelek belföldön napszaktól függetlenül percdíj nélkül beszélhetnek egymással.

A Pannon Családi Csomagot valamennyi, a Pannon GSM-nél igénybe vehető számlás tarifacsomag mellé megrendelhetik az egyéni előfizetők, amennyiben az adott ügyfélszámhoz legalább két aktív hívószám tartozik. A szolgáltatás igénybevételének feltétele, hogy az előfizető azt az ügyfélszámhoz tartozó valamennyi előfizetésre megrendelje. A szolgáltatás havidíja előfizetésenként bruttó 890 forint.

A Pannon Családi Csomag megrendelése esetén az adott előfizetésekre más kedvezményt biztosító, azaz a Díjcsökkentő és PannonTeam opciók, illetve a hívásátirányítás szolgáltatások nem vehetők igénybe.



Úgy gondoltam, mégsem a dícsérőben, hanem itt a helye...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Macika kedd okt. 18, 2005 21:47-kor.



kedd okt. 18, 2005 21:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Londelmor írta:
hanem kilóbájtban...
Persze rövid o-val. :)


kedd okt. 18, 2005 21:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Szerintem a két dolog nem ütközik egymással, mást jelent a mérési és mást a számlázási egység.
Ha például valaki egy felcsatlakozás alkalmával forgalmaz 15245 Byte-ot, akkor azt a rendszer 16 KByte forgalomként fogja tárolni, és 20 KByte forgalom után kell fizetni (Ugyanúgy, mint a percalapú számlázás: ténylegesen beszélek 1 perc 43 mp 341 ezredmp stb ideig, ez 1:43-ként jelenik meg, de 2 percet fizetek).

Ennek az értelme pedig azoknál a csomagoknál lehet, amelyek tartalmaznak előre fizetett forgalmat. Tehát pl a 3MB-os csomagnál az első 3 MB-ot 1 KB-os egységekben lehet elhasználni, az afölötti forgalom pedig 10 KB-onként 6 Ft-ért számlázódik ki.


kedd okt. 18, 2005 18:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Idézet:
forgalmi díjainak mérése 1 kilobyte-os egységekben történik

ez azt jelenti, hogy a forgalmi díjakat kilóbájtokban mérik. tehát mostantól nem forintban kell fizess a wap-ért, hanem kilóbájtban...


kedd okt. 18, 2005 14:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nos, 18-a van, és mától változnak a WAP árak.
Kipróbáltam, egy WAPos egyenleginfo (1,5kbyte) után szépen 8 Ft szaladt le az egyenlegemről.
A közlemény szerint:
PannonGSM írta:
A számlázási egység belföldi igénybevétel esetén 10 kB.

Viszont a most hatályos, és a jövőben (pl. nov. 8-án) érvénybe lépő ÁSZF-ekben is van egy sor:
PannonGSM írta:
A GPRS-szolgáltatások belföldi forgalmi
díjainak mérése 1 kilobyte-os egységekben történik. A GPRS roaming szolgáltatások díjainak
mérése 100 kilobyte-os egységekben történik. Minden megkezdett egység díjköteles.

Ezek szerint 1kbyte-onként kellene az összeget vonogatni.
Bár ki tudja, mit jelent a Pannonnál a számlázási és mérési egység, amit ki is vastagítottam.
Elképzelhető, hogy elfelejtették átírni a szöveget, de hagy legyek rosszindulatú, váltok egy levelet az NHH-val.

Üdv!


kedd okt. 18, 2005 14:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
VonBraun írta:
...csak annyira verhettem be, mint te...

De inkább térjünk napirendre.


akkor mész a magentához? (Kizárásos alapon)


csüt. okt. 06, 2005 18:50
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
...csak annyira verhettem be, mint te...

De inkább térjünk napirendre.


csüt. okt. 06, 2005 18:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
VonBraun írta:
....
Amúgy ez az egész csak egy szokásos pannonos mellébeszéd.


[T68, figyeltél?]
:wink:


Igen! Mi van, beteg vagy? Beverted a fejed vagy influenza? :D

(és megértem ha nem szereted a nagy pirosat, ha tartozik neked. Az mindenki agyát el tudja borítani)


csüt. okt. 06, 2005 14:34
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
Idézet:
A Pannon az olcsó wapszolgáltatás minősége érdekében vette le a linket, mondta Kovaliczky


A 400-as Mobilfórum nélkül is most pontosan ugyanolyan lassú, nehézkes, hibaüzenetekkel teli a Pannon wapja, mint a MF-al együtt volt az utóbbi időkben már.



Idézet:
Most mindhárom mobilszolgáltató ügyfelei elérhetik a wap.mobilforum.hu oldalt


Eddig is elérhették, remek magyarázat. Vodafonról és westelről is simán olvastam a fórumot mindig. Biztos nem csak az én kiváltságom volt ez.


Idézet:
a Pannon GSM kommunikációs osztálya azt javasolja a felhasználóknak, hogy válasszanak másik wapszolgáltatást, például a Mobile Data Startot vagy Mobile Data 30-at.


Hogy a felhasználók mit javasolnak a Pannon GSM-nek, azt inkább nem írnám le ide. Amúgy elolvasható néhány helyen, de nemigen veszik a fáradtságot.

Amúgy ez az egész csak egy szokásos pannonos mellébeszéd.


[T68, figyeltél?]
:wink:


csüt. okt. 06, 2005 14:08
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Drótszakadás a mobilinterneten
http://index.hu/tech/mobil/nocset1004/

"Régóta tudjuk, hogy a mobilos internet sohasem lesz olyan szabad, mint a vezetékes, hiszen a mobilszolgáltatók szinte bármiért benyújthatják a számlát, és a felhasználó nem talál könnyen kerülőutakat. Most az ingyenes wapos csevegésről derült ki, hogy átalánydíjas csomaggal elviselhetetlenül nagy adatforgalmat generál.

Múlt pénteken délben a Pannon GSM levette a wap.pgsm.hu portálról egy ingyenes csevegőoldal, a wap.mobilforum.hu linkjét, és ezzel a váratlan lépéssel mobilon internetezők tömegét haragította magára. Néhány pórul járt felhasználó mindegyik wapon megismert barátját elveszítette, egyesek pedig szerelmükkel kommunikáltak ezen a csatornán, és most kapcsolatuk kihűlésétől rettegnek, derül ki a Radiocool fórumán.

Alapvetően az okozott felháborodást, hogy a Pannon GSM legolcsóbb, havi négyszáz forintba kerülő wapos csomagjával csak azok a szolgáltatások elérhetők, amelyeknek a linkje megtalálható a wap.pgsm.hu portálon, és a fórumozók közül úgy tűnik, nagyon sokan használták ezt az átalánydíjas megoldást.


Ezres tömeg

Kovaliczky Tamás, a csevegőoldalt működtető Mobilfórum Kft. ügyvezető igazgatója lapunknak elmondta, hogy a mobilos közösségi oldalnak körülbelül húszezer aktív regisztrált felhasználója van, és körülül körülbelül kétezren naponta bejelentkeznek.

„Nem tudjuk, hogy hányan látogatták a Mobilfórumot a Pannon négyszázas csomagjával, becslésem szerint ezren-ezerötszázan lehetnek” - mondta Kovaliczky.

Drága bittenger

A Pannon az olcsó wapszolgáltatás minősége érdekében vette le a linket, mondta Kovaliczky, egyesek ugyanis elképesztően nagy forgalmat generáltak. Egy exrém felhasználó - saját bevallása szerint - havonta száz megabájtos forgalmat ért el, persze nem lázas üzengetéssel, hanem letöltésekkel, a csevegőszájton ugyanis játékokat, képeket és csengőhangokat is lehet vásárolni. Az ügyvezető elmondta, hogy egy átlagos felhasználó csupán napi tizenkét kilobájtot forgalmazott a weboldalukon, tehát aligha okozhattak komoly fennakadást a hálózaton.

Most mindhárom mobilszolgáltató ügyfelei elérhetik a wap.mobilforum.hu oldalt - a Pannon GSM kommunikációs osztálya azt javasolja a felhasználóknak, hogy válasszanak másik wapszolgáltatást, például a Mobile Data Startot vagy Mobile Data 30-at."


csüt. okt. 06, 2005 12:10
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ezért írtam, hogy elvileg, de hamarosan kiderül. Viszont ha 10KB-os lesz az egység, az ÁSZF alapján, amiben - ezek után - hibásan továbbra is 1KB szerepel, lehet a nyakukra lépni.

Üdv!


szer. okt. 05, 2005 17:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Én azért nem vagyok biztos abban hogy 1 kb-os lesz a számlázási egység. Az egyik levelemre kapott válaszban a következőket írták:
"Az új csomagokban a díjmentes forgalmi keret szintén 10 Kb-os egységekben számlázódik. "

Azt kérdeztem, hogy a 3 megás csomagban az adatforgalmat 1, vagy 10 kb-os egyslégekeben számlázzák-e. MÉg példát is írtam, ha kétszer csatlakozok fel, és mindkét alkalommal 3 kb-ot forgalmazok, akkor a 3 megából 2x3, azaz 6 kb-ot, vagy 2x10, azaz 20 kb-ot fognak levonni.
Szerintem még most se4m tiszta hogy akkor ténylegesen mennyi is lesz a számlázási egység.


szer. okt. 05, 2005 17:19
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nos, közben kijött a pannonnak a nov. 5-i díjszabása, és abban a GPRS mérésnél még mindig 1KB-os mérési egység szerepel, és akkor megnéztem újra a közleményt, és rájöttem, mit néztem (néztünk?) el:
A számlázási egység 10KB, a mérési marad 1KB, csak elég hülyén van a dolog megfogalmazva. A lényeg, hogy a közleményben a 10KB megemlítése arra vonatkozott, hogy az az elszámolás alapja, mert ugye egy 0,5 ft/10KB csomagot idétlen lenne 0,05Ft/KB-nak feltüntetni, szóval elvileg az 1,5KB-os egyenleginfómat továbbra is csak 2KB-ra fogják kerekíteni és nem 10-re (elvileg), de majd hamarosan meglátjuk...

Üdv!


szer. okt. 05, 2005 13:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Nézdd meg az avatarját. :D
Latom, de nem ertem mire celoz, mert a szamla eredetileg is pannonos ceges boritekban erkezik, legalabbis nekem mindig. Akkor most "nem pannonos ceges, hanem pannonos ceges"? Na ezt nem ertem.


szer. okt. 05, 2005 0:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Nézdd meg az avatarját. :D


kedd okt. 04, 2005 21:58
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
pgsm írta:
"Járt valaki még így, vagy gyanakodjak a Királyi Posta ügyességére? "
nálam az a helyzet állt elő hogy a számlámat nem pannonos, hanem céges borítékban kaptam kézhez. :?:
Mit kell ezalatt érteni? Milyen céges, ha nem pannonos?


kedd okt. 04, 2005 20:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 11:12
Hozzászólások: 220
Hozzászólás 
"Járt valaki még így, vagy gyanakodjak a Királyi Posta ügyességére? "
nálam az a helyzet állt elő hogy a számlámat nem pannonos, hanem céges borítékban kaptam kézhez. :?:


kedd okt. 04, 2005 20:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
Eddig nem nagyon fordult elő ilyen, de most nem érkezett meg a havi Pannonos számlánk. Pannonlányon meg tudtam nézni, de kellene papíron is, merthogy céges. Számlazárásunk 14-én van, általában 20-22-e tájékán meg is szokott rendben érkezni. Járt valaki még így, vagy gyanakodjak a Királyi Posta ügyességére? ("Szerencsére" csoportos átutalással fizetjük, így az összeget már leemelték a bankszámlánkról, legalább késedelmi díjak nem jönnek szóba...)


kedd okt. 04, 2005 19:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 579
Hozzászólás 
Biztos ok is arakat emelnek, hogy karacsony elott legyen mibol engedni :lol:


hétf. okt. 03, 2005 4:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Idézet:
Kedves Látogató!


A Pannon GSM internetes áruháza, a Pannon Netshop jelenleg átalakítás alatt áll.

Hamarosan megújult értékesítési szolgáltatással állunk az Ön rendelkezésére.

Türelmét és megértését köszönjük!
Pannon GSM

Mióta van ez az üzenet? (Engem kb. másfél hete ez fogad.) Sokáig kell még várni :D? Mi újdonság lesz?


vas. okt. 02, 2005 9:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. máj. 01, 2005 17:13
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
én nem dicsérem az mf-et, technikailag egy nulla, de az volt az EGYETLEN chat és az EGYETLEN fórum ami ingyen ment 400-al...


szomb. okt. 01, 2005 19:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
De igen. Hasonlítsd össze az árait a beszélgetésnek meg az sms-nek. Ezek nem alternatívái a chatnek. M?erőben más az egész. Chaten egyszeree akár 8-10 azemély is tud egymással szótváltani. Míg ez nem kivitelezhető sem SMS-el, sem hívással. Szóvala két dolgot nem kellene összemosni, alapjaiban más kommunikáéciós formáról van szó. Én is chateltem olyanokkal, akiknek sem a mail címét, sem a telefonszámát nem tudom, de minden nap csevegtünk és jól megvoltunk.


szomb. okt. 01, 2005 9:57
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 106  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség