Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 21:34



Hozzászólás a témához  [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 106  Következő
PANNON(Telenor)GYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Akkor Szerinted miért is jó?

Neki csak a csaj kell :D


kedd nov. 08, 2005 19:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Zozo írta:
Kinek a pap kinek a papné, nekem a lánya :lol:

Akkor Szerinted miért is jó?


kedd nov. 08, 2005 19:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Szerintem jó helyre írta.

McLaca írta:
Jó helyre írta.

Kinek a pap kinek a papné, nekem a lánya :lol:


kedd nov. 08, 2005 19:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
Hónap hetedikén van a számlazárásom. Lemondtam előző hónap közepén az átalánydíjas wapot, a modern rendszer miatt ez ugye csak három hét múlva lépett életbe, azaz jött a forgalmi díjas wap, zizi-bambi-körhinta alapon. Csak azt felejtették el minden közleményükbe, pdf-jükbe, stb-be beletenni, hogy a forgalmi díjas pont ugyanolyan idegesítően lassú, sz*r, nehézkes és akadozó, mint az ún. négyszázas volt. Hmm, az ember azért elgondolkodik dolgokon.
[Fel nem tett kérdésre válasz: itt, a "barlangban", megyeszékhelyen, hegytetőn. Abszolút outsider, hátrányos helyzetű területen, ugye.]


kedd nov. 08, 2005 19:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Jó helyre írta. Ugyanis drágul minden tarifa, a hívásfogadás és SMS küldés főleg.
CAMEL-ről nincs szó a közleményben, de egészen biztos, hogy nem csak ez lesz, ugyanis még mindig kevés helyen használható, illetve megnézem az ÁSZF-et :)

Üdv!


kedd nov. 08, 2005 15:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Zozo írta:
Ezt szerintem rossz topikba írtad :!:
Szerintem.

Szerintem jó helyre írta. Mert továbbra is a Passport a verhetetlen Roaming-szolgáltatás, illetve a T-Mobile időszakos hívásfogadási akciói.

Ezekkel csak úgy tudna versenybe szállni, ha nem perc alapon kínálná a prepaideseknek ma, postosoknak június 21-én bevezetett roaming tarifarendszert.

Kérdés: mostmár akkor csak CAMEL-alapú roaming lesz a pannonnál is? S megszűnik a kapcsolási díj?


kedd nov. 08, 2005 14:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
Ezt szerintem rossz topikba írtad :!:
Szerintem.


kedd nov. 08, 2005 14:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Egyszerűbb és átláthatóbb
Novembertől változnak a Pannon GSM kártyás roaming tarifái


A Pannon GSM 2005. november 8-ával módosítja kártyás roaming tarifáit és az egyes országok díjzóna-besorolását. Az eddigi hattal szemben mindössze három tarifazónára osztja roaming partnereit a mobilszolgáltató.

„Az átalakítás során nem csupán az egyszerűbb logikai felépítést és az áttekinthetőséget céloztuk meg, hanem ügyfeleink utazási szokásait is figyelembe vettük” – mondta el Somlyai Dóra, a Pannon GSM kommunikációs igazgatója. „A változás eredményeként a költségek jobban tervezhetők és könnyebben számon tarthatók lesznek ügyfeleink számára.” Akárcsak a számlás előfizetésekre vonatkozó roaming-tarifák esetében, itt is az első két zónába került szinte minden európai ország mellett Tunézia is, azaz az üzleti és magáncélú utak leggyakoribb célpontjai.

További jelentős változás, hogy az új struktúrában a Pannon GSM nem tesz különbséget vezetékes és mobil telefonszámok hívása között. Ez nagy mértékben megkönnyíti az előfizetők dolgát, hiszen így a körzet- és előhívószámok hovatartozásának ismerete nélkül is nyugodtan hívhatják az adott ország előfizetőit. A Pannon GSM kártyás ügyfelei mobiltelefonjukat hívás kezdeményezésére, fogadására, illetve SMS küldésére 2005. november 8-tól a számlás előfizetőkkel azonos díjak ellenében vehetik igénybe.

További részletek: http://www.pannongsm.hu/roaming/kartyaszona.php


kedd nov. 08, 2005 14:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Kano írta:
Ööööööö........ milyen hűségpénzről is van szó? :roll:

Szerződésbontási díj
- üzleti előfizetésnél, ahol a tarifaváltás is ennyibe kerül
- készülék vásárlása esetén postpaid szerződéshez (akár új szerződés, akár Partnerprogram)
- készülék vásárlása óta eltelt 12 hónap alatt, prepaid szerződéshez (akár új szerződés, akár Partnerprogram)


kedd nov. 01, 2005 14:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
T68m írta:
újabb gyalázás:

a pannon áfásan számlálja ki a hűségpénzt, ami áfamentes. Kíváncsi vagyok hány millióra húzták így le az embereket, ráadásul haszon nélkül, hisz azt fizethettek be az államnak.

(vagy a (volt) előfizetők felé áfásan számoltak, az állam felé pedig áfa mentesen? Ezt már fel sem merem tételezni....)

Ööööööö........ milyen hűségpénzről is van szó? :roll:


kedd nov. 01, 2005 14:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
újabb gyalázás:

a pannon áfásan számlálja ki a hűségpénzt, ami áfamentes. Kíváncsi vagyok hány millióra húzták így le az embereket, ráadásul haszon nélkül, hisz azt fizethettek be az államnak.

(vagy a (volt) előfizetők felé áfásan számoltak, az állam felé pedig áfa mentesen? Ezt már fel sem merem tételezni....)


kedd nov. 01, 2005 12:52
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
McLaca írta:
Engem felhívtak és úgy kínálták fel az 500Ft-ot - meg persze azt, hogy átraknak másik csomagba ingyé'r :)
Csak az a ciki, hogy a (látszólag) egyre kedvezőbb és olcsóbb csomagok ellenére nő a bevétele a cégnek, ráadásul az előfizetőszám csak statisztikailag nő, vagy stagnál, mert egy rakás előfizető csak azért aktív még, mert 500Ft-ért megvették egy évre - tehát mitől nő a bevétel, ha a valóságban az előfizetőszám nem nő?
Üdv!

Szerintem meg a nem publikus tarifacsomagok miatt nő az előfizetők száma. Nem régen néztünk körül mindhárom szolgáltatónál a nem publikus tarifacsomagok között (kértünk ajánlatot) és messze a legjobbat adta a Pannon. És nem csak mi voltunk ezzel így. Ezekből a tarifacsomagokból rengeteget szed be a Pani. Úgy érzem, hogy a terjeszkedést erre a területre öszpontosítják.


kedd nov. 01, 2005 12:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Engem felhívtak és úgy kínálták fel az 500Ft-ot - meg persze azt, hogy átraknak másik csomagba ingyé'r :)
Csak az a ciki, hogy a (látszólag) egyre kedvezőbb és olcsóbb csomagok ellenére nő a bevétele a cégnek, ráadásul az előfizetőszám csak statisztikailag nő, vagy stagnál, mert egy rakás előfizető csak azért aktív még, mert 500Ft-ért megvették egy évre - tehát mitől nő a bevétel, ha a valóságban az előfizetőszám nem nő?

Üdv!


hétf. okt. 31, 2005 19:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Más szavakkal a Pannonnak az a hűséges ügyfél, aki nem tölti fel a kártyáját...


hétf. okt. 31, 2005 17:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Magyarul:
500 Ft-tal jutalmazott "hűséges ügyfél" = Olyan ember, akinek a SIM kártyáján rövidesen lejár az egyenleg-felhasználási idő.


hétf. okt. 31, 2005 9:44
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
mz írta:
Azért nem vagy hűséges ügyfél, mert folyton töltögetsz rá, így nem tud lejárni az egyenleg-felhasználási idő. Ha csak pár napon múlna, Te is megkapnád az 500Ft-ot a statisztika kozmetikázása céljából.

Erre konkrétan csak annyit tudok mondani, hogy ****** meg a *** **** *****, azt! :twisted:


vas. okt. 30, 2005 23:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
nyuszy írta:
Ez a dolog egy kicsit tényleg gusztustalan. 1998-as a kártyám, töltögetem is sűrűn, és mégsem vagyok eléggé hűséges ügyfél... :roll:


Azért nem vagy hűséges ügyfél, mert folyton töltögetsz rá, így nem tud lejárni az egyenleg-felhasználási idő. Ha csak pár napon múlna, Te is megkapnád az 500Ft-ot a statisztika kozmetikázása céljából.


vas. okt. 30, 2005 20:45
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
T68m írta:
emberek! És egyéb állatok.... :D

bekapcsoltam egy elfekvő panis kártyámat, rögtön megjött az 500Ft-os bónusz SMS, mint hűséges ügyfélnek.

Az a kártya, amit rendszeresen használok és töltök fel havi többezer forinttal, az persze nem hűséges ügyfél.

(a két kártyát együtt vettem, a tavalyi t230-as buliban)

Ez a dolog egy kicsit tényleg gusztustalan. 1998-as a kártyám, töltögetem is sűrűn, és mégsem vagyok eléggé hűséges ügyfél... :roll:


szomb. okt. 29, 2005 10:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 17:45
Hozzászólások: 174
Hozzászólás 
Nőtt a Pannon nyeresége

http://index.hu/tech/ihirek/?main:2005.10.27.&241478

A Pannon GSM az év első kilenc hónapjában 138,78 milliárd forint árbevételt és 31,55 milliárd forint üzemi eredményt ért el, a profit 9,9 százalékkal volt több a múlt év első háromnegyedévénél.
Ove Fredheim, a norvég Telenor csoporthoz tartozó Pannon GSM vezérigazgatója csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján elmondta, hogy 2004 szeptember végéhez képest 261 ezerrel 2 millió 856 ezerre nőtt az új előfizetők száma, a cég piaci részesedése 0,5 százalékponttal 34 százalékra nőtt.

Kocsis Gábor, a pénzügyekért felelős vezérigazgató-helyettes a szeptemberben végződött negyedévet rekordnak nevezte a Pannon GSM történetében. A harmadik negyedévi 49,36 milliárd forint árbevétel 12 havi 7 százalékos növekedését egy telítődő piacon erős árversenyben sikerült elérni. Újságírói kérdésre válaszolva hozzátette, az árbevétel 12-13 százaléka származik a nem hang forgalomból.

Az árbevétel első háromnegyedévi és harmadik negyedévi növekedése a "jobb minőséget jelentő" előfizetéses ügyfelek magasabb számának és az élénkebb forgalomnak volt köszönhető. Az előfizetéses, illetve az utólag fizető, úgynevezett post paid ügyfelek száma 6 százalékkal nőtt. A tőlük származó árbevétel az összes árbevétel mintegy egyharmadát tette ki.

Az egy fizetőre jutó átlagos árbevétel (ARPU) a harmadik negyedévben 5.265 forint, az első három negyedév átlagában pedig 5.015 forint volt, szemben a bázisban számolt 5.461 illetve 5.179 forinttal. A csökkenés oka az erős piaci verseny miatti folyamatos áresés és a hívásvégződtetési díjak csökkentése.

Az év első kilenc hónapjában kamatfizetés, adózás, értékcsökkenési leírás és amortizáció előtt a nyereség (EBITDA) elérte az 50,95 milliárd forintot és árbevétel arányosan 36,7 százalékot tett ki. A bázisidőszakban ez az arány 38,1 százalék volt.

A társaság az első háromnegyed évben 15,48 milliárd forintot fordított beruházásokra, több mint öt milliárddal többet, mint a múlt év első kilenc hónapjában. Tíz nagyvárosban a harmadik generációs hálózatot építették ki teljes lefedettséggel és folyik az UMTS hálózat építése is, aminek eredményeként az év végére Budapesten már használható lesz. A társaság jövőre adókedvezményt vehet igénybe az idei beruházások miatt és ennek összege 2006-ban várhatóan 500 millió forint lesz.

Drozdy Győző vezérigazgató-helyettes újságírói kérdésre elmondta, hogy a hívásvégződtetési díjak visszamenőleges elszámolása az előfizetőket nem érinti. A Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) júliustól május 25-ig visszamenőleges hatállyal csökkentette a végződtetési díjakat, ami a Pannon GSM szerint jogszerűtlen. A vezérigazgató-helyettes emlékeztetett arra, hogy az egyik mobilszolgáltató cég - köztudottan a T-Mobile - nem hajtotta végre a határozatot és ezért július óta nem történt meg az elszámolás. Így fordulhatott elő a magyar mobiltelefónia 12 éves történetében először, hogy a szereplők nem fizetnek egymásnak - mondta a vezérigazgató-helyettes.

A T-Mobile szerint a kilenc magyarországi távközlési szolgáltatóval kötött összekapcsolási szerződésüket az egyenlő elbánás elve alapján hajtották végre az NHH határozatát, ennek megfelelően számláznak partnereinek, amit egyedül a Pannon GSM utasított vissza az összekapcsolási szerződés rendelkezéseinek megszegésével.

A Pannon GSM tulajdonosa, a Telenor nemrégiben egyeztetési eljárást kezdeményezett a magyar állammal a washingtoni befektetésvédelmi választott bíróság (International Center for Settlement of Investment Desputes) előtt a 2002-ben kiszabott egyetemes szolgáltatási kompenzáció (USO) miatt. Az erre vonatkozó újságírói kérdésre válaszolva Ove Fredheim vezérigazgató megismételte a korábbi közlést: az eljárás lezárásáig további információt nem adnak ebben a témában.


szomb. okt. 29, 2005 10:11
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Plusz elég rendesen kozmetikázzák a statisztikát, így nem tudnak átmenni mínuszba, mint cirka 1 évvel ezelőt jó pár hónapon keresztül.
Kíváncsi lennék, vajon hány ezer SIM szűnne meg, ha ezt az 500 Ft-os trükközést befejeznék.


csüt. okt. 27, 2005 10:20
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
T68m írta:
emberek! És egyéb állatok.... :D

bekapcsoltam egy elfekvő panis kártyámat, rögtön megjött az 500Ft-os bónusz SMS, mint hűséges ügyfélnek.

Az a kártya, amit rendszeresen használok és töltök fel havi többezer forinttal, az persze nem hűséges ügyfél.

(a két kártyát együtt vettem, a tavalyi t230-as buliban)

Ezt azért vágják hozzád, hogy meg ne szűntesd a karidat.


csüt. okt. 27, 2005 9:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
emberek! És egyéb állatok.... :D

bekapcsoltam egy elfekvő panis kártyámat, rögtön megjött az 500Ft-os bónusz SMS, mint hűséges ügyfélnek.

Az a kártya, amit rendszeresen használok és töltök fel havi többezer forinttal, az persze nem hűséges ügyfél.

(a két kártyát együtt vettem, a tavalyi t230-as buliban)


csüt. okt. 27, 2005 9:09
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Öcsém hétvégén vett 6020-ast Praktikummal Fehérváron, szóval nem mindenhová nem érkezik meg :)


csüt. okt. 27, 2005 3:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 09, 2004 16:48
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Budaors
Hozzászólás 
Hogy ezt jo helyre irom-e, az passz, a gondom a kovetkezo:
Pannon mar masfel hete igergeti a nokia telok behozatalat, csak rejtelyes modon a szallitmanyok megse erkeznek meg a bemutatotermekbe.
Mindenutt masutt lehet kapni, csak a pannon (uzleti) elofizujahoz lehetetlen venni.
Konkretan 6020 es 3120-rol van szo. Ma volt a 3. szallitas, ami ufsz szerint nem erkezett meg...

:(


szer. okt. 26, 2005 23:39
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Macika írta:
Az valóban felháborító.
De mondjuk ennek a Vodagyalázó topicban a helye.


Már benne van jó ideje... 8)


szer. okt. 26, 2005 14:33
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
mz írta:
Nyugi, a voda sem sokkal jobb, napokon belül küldök egy levelet az NHH-nak, amelyben felhívom a figyelmüket egy dologra, ami által a voda a nem mp. alapú Vitamaxos emberkéktől levesz pár Ft-ot (max. 95-öt), amikor lemerül az egyenleg.
Az valóban felháborító.
De mondjuk ennek a Vodagyalázó topicban a helye.


szer. okt. 26, 2005 13:47
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
scrollingrock írta:
Ez egyszerűen botrányos 2005-ben milyen informatikus programozók tartják karban a 2.legnagyobb hazai mobilszolgáltató számlázási rendszerét.


Nyugi, a voda sem sokkal jobb, napokon belül küldök egy levelet az NHH-nak, amelyben felhívom a figyelmüket egy dologra, ami által a voda a nem mp. alapú Vitamaxos emberkéktől levesz pár Ft-ot (max. 95-öt), amikor lemerül az egyenleg.


szer. okt. 26, 2005 7:27
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A csajnak egy júniusi, vagy júliusi számlarészletezőt azóta sem küldtek ki, szerintem azért, mert egyszerűen nem képesek legeneráltatni. Viszont le akarták kenyerezni 3000Ft-os jóváírással, csak felejtsék el egymást. Természetesen a csaj nem ment bele. Mindössze 12 ezressel számlázták túl, úgy, hogy a 2×1000 perce kissé érdekesen fogyott, ingyenes időszakban kiszámlázták az egyik hívást, a másikat nem, szóval totál káosz.
Ehhez képest egy visszamínuszolandó internetforgalom (nyilván annyit fognak mínuszolni, amennyit kiszámláztak) semmi. Ráadásul ha megreklamálod a kijövő számlát, még kifizetni sem kell, mert halasztó hatályú a reklamáció (ha felveszik hibaként és vizsgálatra továbbítják az ügyet).

Üdv!


kedd okt. 25, 2005 21:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
McLaca írta:
Ha mesélek egyik Vodás barátnőm számlareklamációs kálváriájáról, megnyugszol, hogy nem a Pani a leggázabb? :D

Üdv!

Épp akartam mondani, mit sír, ez semmi, a vodához képest, amit azok június óta művelnek :twisted:. Ők június óta tudják, hogy ratyi, s nem tudnak mit tenni vele. Veled 1 hét után közölték, hogy DOLGOZNAK A JAVÍTÁSÁN, s JÓVÁ FOGJÁK ÍRNI, tudják, mi a probléma, s nem pedig neked kell kitalálni, amit meg kell reklamálnod, majd kapsz kompenzációt, s a következő számlánál megint kezdődik elölről. S minden számla 30 napon át hánykolódik.


kedd okt. 25, 2005 20:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ha mesélek egyik Vodás barátnőm számlareklamációs kálváriájáról, megnyugszol, hogy nem a Pani a leggázabb? :D

Üdv!


kedd okt. 25, 2005 20:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2005 12:53
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Most durrant el az agyam a Pannontól igazán.

Felhívtam az ügyfélszolgálatot a fentébb említett Mobile Data 500 szolgáltatás számlázásával kapcsolatban. Gyenge 29! perc várakoztatás után. Ennyi idő volt míg sikerült utánnanézni a dolgoknak közölték a probléma valóban fennt áll az 500-as csomagot használóknál.

Tehát az alap 6990 Ft-os alapdíjjon kívül minden 10kB adatforgalom kiszámlázásra kerül napszaktól függetlenül.

Állítólag majd jóváírják, de a hiba okát és megszüntetésének módját még nem tudják. Kb. 1 hete tudnak róla.

Ez egyszerűen botrányos 2005-ben milyen informatikus programozók tartják karban a 2.legnagyobb hazai mobilszolgáltató számlázási rendszerét. Komolyan megbántam hogy voltam olyan hülye hogy egy ilyen céghez vittem az előfizetésemet.

Nem tudom mennyi fizetésért dolgoznak ott de a felét sem érdemlik meg. Másrészt lehet panaszt kellene tenni a Hírközlési Hatóságnál.

Gyakorlatilag 2x fizetek az adatforgalomért, ezt már nem lehet kimagyarázni.

Ez a Pannon GSM meglepetése.

:roll: :arrow:


kedd okt. 25, 2005 20:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
eXpesti írta:
Örülök, hogy otthagytam anno a Pannont, mára az lett a legdrágább szolgáltató, nincs egy versenyképes ajánlata sem.

Ez azért erős túlzás...

-vadaszg- írta:
ma reggel jött levél, (NEM AJÁNLVA), benne egy új sim kártyával, érdekes :)
Milyen apropóból kaptál postán SIM-et? Egyébként nekem a bankkártyát is simán bedobják a ládába, elvégre az még csak egy műanyag lap, majd a ténykedésem után válik használhatóvá. Engem az jobban zavar, hogy ez a 3. bankkártyám, aminek ugyanaz a száma, így már necces a sima postaládás kézbesítés. Gondolom, a SIM-mel is csak akkor lehet majd kezdeni valamit, ha aktiváltad. Mindenesetre érdekes.
A Pannon peréről a dícsérőben elmondtam a véleményem (tévesen oda írta be pgsm :) )

Üdv!


kedd okt. 25, 2005 17:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
ma reggel jött levél, (NEM AJÁNLVA), benne egy új sim kártyával, érdekes :)
simán be volt dobva... nem tom mennyire jogos ez...
próbálom aktiválni, erre, technikai okokból nem tudjuk végrehajtani. nagyszerű!!!


kedd okt. 25, 2005 17:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
Örülök, hogy otthagytam anno a Pannont, mára az lett a legdrágább szolgáltató, nincs egy versenyképes ajánlata sem. Szemét norvég banda!
Meg ez is milyen egy aljas dolog már:

Beperelte a magyar államot a Telenor

http://index.hu/tech/uzlet/perte051025/

A norvég Telenor beperelte a magyar államot egy New York-i válaszott bíróság előtt. A Pannon GSM tulajdonosa befektetésvédelmi eljárást kezdeményezett.

A New York-i választott bíróság előtt beperelte a magyar államot a Pannon GSM Távközlési Rt. tulajdonosa, a norvég Telenor. Az MTI értesülései szerint a magyar állam ellen a Telenor befektetésvédelmi eljárást kezdeményezett a 2002-ben kiszabott, úgynevezett egyetemes szolgáltatási kompenzáció (USO) miatt. Az egyetemes szolgáltatás az állam által garantált, meghatározott minőségű, közcélú szolgáltatás, amely minden felhasználó számára, földrajzi elhelyezkedésétől függetlenül, díj ellenében hozzáférhető.

A Pannon GSM az üggyel kapcsolatban közölte, hogy amíg az eljárás nem fejeződik be, ennél részletesebb információt nem kíván e tárgyban adni. Az MTI úgy értesült, hogy a Telenor 30 milliárd forintra pereli az államot. Ezt a Pannon GSM cáfolta, ugyanakkor nem közölte, hogy milyen összegről van szó.

Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) az MTI kérdésére elismerte, hogy tud a perről, ám bővebb információkat nem közölt arra hivatkozva, hogy a per még folyamatban van.


kedd okt. 25, 2005 17:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Na így már kerek a kép, szóval ennyi az összforgalmad szerintük. Itt lenne az ideje egy ügyifogyis telefonnak.

Üdv!


hétf. okt. 24, 2005 21:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2005 12:53
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Ja és egész hétvégén nyomtam a netet több MB elment, de csak 32kB szerintük.

És már az emelt 6990 Ft-os összeget vonta le. Elég kacifántos.


hétf. okt. 24, 2005 20:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2005 12:53
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Mármint 32kB-ot használtam fel a forgalmi keretből. Namost akkor a többit hogy számolta? :roll:

Azért lett T-Online mert vonallal együtt rendeltem a netet és ezzel volt a legkevésbé macerás az ügymenet.


hétf. okt. 24, 2005 20:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
OFF!
scrollingrock írta:
... Jön a T-Online ADSL ...
Alkalmasabb szolgáltatót nem találtál? :roll:
ON
Ha a Mobile Data 500 felhasználási feltételei változnak 18-ától, akkor 18-ától egész nap nem kell számlázni. Ha használod a szolgáltatást, és mégis csak 32kb van kiszámlázva, akkor a jelek szerint az átállás meg is történt.

Üdv!


hétf. okt. 24, 2005 20:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Valószínűleg azért számlázták ki, mert még 17-én rendelted meg, amikor is az volt érvényben, hogy 21 órától lehet használni, a nappali forgalom díjköteles. Úgy néz ki, ezen a 18.-ai változás nem változtatott semmit, hiszen akkor még 6250-ért rendelted meg, a használati feltételek nem változtak, neked az maradt. De ez csak tipp, szerintem ezért volt leszámlázva. Aza 32 kb meg vagy hétvégén volt, vagy este 9 után.


hétf. okt. 24, 2005 19:52
ezüst tag

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2005 12:53
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Ismét Mobile Data 500.

Megnéztem az Online-on és eszerint 17.-én beaktiváltam az 500-as csomagot. De szerintük az elmúlt egy hét alatt mindössze 32kB adatforgalmam volt.

Megnéztem kiszámlázták simán mintha nem lennék semmilyen csomagban. Na ilyet még nem láttam.

Szerencsére már csak pár napig (Hétig) vagyok erre a retek GPRS netre szorulva. Jön a T-Online ADSL amit megrendeltem, ennyi vigasztal csak.

:roll: :roll: :roll:


hétf. okt. 24, 2005 18:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ez igaz, efelett átsiklottam.
Hordozd el a számot a Pannontól, aztán hordozd vissza :)

Üdv!


csüt. okt. 20, 2005 15:53
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Persze, ezzel nincs is semmi baj. Az már trükkös, hogy a másik előfizetést felmondod, veszel egy újat és kéred a régi számot. Na, ebbe nem fognak belemenni.


csüt. okt. 20, 2005 14:42
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Szerintem ebbe nem fognak belemenni, a trükkön átlátnak ők is. De ha esetleg van egy kártyás előfizetésed, amin már vanb Partnerkedvezményed, akkor ha azzal számlásra váltasz, a számlás készülékválasztékból vásárolhatsz. Én is így vettem anno a K700i-t.

Szerintem ebben nincs semmi trükk. A készülék és hűség nélküli előfizetést bármikor visszamondhatod, hogy vegyél egy akciós, hűséggel egybekötöttet. Inkább megoldás ez, mint trükk.

Üdv!


csüt. okt. 20, 2005 14:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
igen, ez mondjuk tényleg gáz, hogy már jóformán csak a kényelmesség (átutalással fizetés) marad meg a számlás mellett érvnek. (meg a jó kis üzleti csomagok, de az más tészta). régebben volt pár értelmes kedvezmény (X darab ingyen sms/hónap, vagy lebeszélhető percek), meg egyéb költségcsökkentő dolgok, amik már tulajdonképpen vagy eltűntek, vagy nem érnek sokat. ráadásul a percdíjak is közel azonosak már a számlás és kártyás csomagokban, és erre még az is rájön, hogy már nincs megkülönböztetve, hogy melyik hálózatba telefonálsz (ami részebn jó, mert máshova sem drágább), de másfelől rossz (saját hálóba nem olcsóbb), és még lehetne sorolni... :(

(egyébként én utoljára múlt év október vége felé vettem volna partnerprogrammal telefont, de végül mégis úgy alakult, hogy nem annak a keretén belül vettem meg. akkor nem magamnak számoltam, hanem megkérdeztem a 1220-at, hogy mondják már meg mikor vagyok jogosult igénybevenni ezt az opciót. szerintük az előző vásárláshoz képest 24 elteltével lehetett volna, amiből én arra következtettem, hogy az alapdíjat is beleszámolják, különben csak eggyel alacsonyabb kategóriába kerültem volna)


csüt. okt. 20, 2005 13:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólás 
Én megkérdeztem, akkor mondták. Én is osztottam szoroztam, vásárlás előtt, hoyg melyikre vegyem igénybe a partnerkedvezményt, és kiderült, legalábbis múlt év szeptemberében nem számított bele, nekem azt mondták.
Amúgy nem csak ezzel vannak hátrányban a számlások. A szolgáltatások teljes díját kell fizetni, míg a kártyások ha nagyobb összeggel töltik a kártyájukat, nekik akkor minden olcsóbb.


csüt. okt. 20, 2005 13:22
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Az alapdíj nem számít bele a kedvezményszámításba.

én is így tudtam, de nekem amikor számoltak kedvezményt mindig az 2501-5000-es kategóriában voltam a havi átlagot nézve. mindezt úgy, hogy 3000ft volt ég akkor az alapdíjam, és 3500-5500ft az egész számla...
ha nem számolnák bele az alapdíjat, akkor az egy kitolás lenne a számlásokkal szemben, mert a kártyásoknál úgy az egész kifizetett számlájuk után jobb kedvezményeket kapnának, mint egy hasonló összegeket költő számlás.


csüt. okt. 20, 2005 13:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólás 
Szerintem ebbe nem fognak belemenni, a trükkön átlátnak ők is. De ha esetleg van egy kártyás előfizetésed, amin már vanb Partnerkedvezményed, akkor ha azzal számlásra váltasz, a számlás készülékválasztékból vásárolhatsz. Én is így vettem anno a K700i-t.


csüt. okt. 20, 2005 12:48
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 199
Hozzászólás 
skynet írta:
Landsmann írta:
Nem vehetsz utólag, csak ha a Partnerprogramban jogosult leszel rá. Ahhoz hogy 13 hónap múlva legyen rá jogosultságod, legalább 10001 Ft-nak kell lennie a forgalmazásodnak. Az alapdíj nem számít bele a kedvezményszámításba.


köszi, így gondoltam én is :( akkor ez mégis gyalázat... :evil:


A régit visszamondod és veszel akkor egy új előfizetést készülékkel, kérve a régi számot, amit épp abban a pillanatban mondtál vissza. Ez csak az én elképzelésem, nem tudom a gyakorlatban működne-e.


csüt. okt. 20, 2005 12:43
Profil
Hozzászólás 
Nem vehetsz utólag, csak ha a Partnerprogramban jogosult leszel rá. Ahhoz hogy 13 hónap múlva legyen rá jogosultságod, legalább 10001 Ft-nak kell lennie a forgalmazásodnak. Az alapdíj nem számít bele a kedvezményszámításba.


csüt. okt. 20, 2005 12:06
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 199
Hozzászólás 
Macika írta:
Köszönöm a segítséget, de nálam nem megy.
Valószínűleg beazonosít, hogy céges csoportos vagyok, mert amelyik menün belül nem azt mondja, hogy nem használható a 0-s gomb, ott a kapcsolattartómhoz küld, nagyon kedvesen.
Én meg a ......-ba őket, kevésbé kedvesen...


A 2 milliós számot is érdemes megpróbálni. Az egyből ügyintézőhöz visz elvileg, bár hálón belüli percdíjat számláz.


csüt. okt. 20, 2005 10:48
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 106  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség