Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 17:25



Hozzászólás a témához  [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 43  Következő
LCD Monitor 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 08, 2005 1:11
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Kalocsa, Budapest
Hozzászólás 
joc_ írta:
Most szeretnék 17" TFT monitort venni. LG vagy Acer-ben gondolkozom. Viszont félek a pixelhibától, legalább a boltból ne pixelhibásan hozzam ki. Tudtok olyan helyet (lehetőleg a budai oldalon) ajánlani, ahol lehetséges kipróbálni elhozatal előtt? (Bluefish/Mistral kizárva.)

Én az Extreme Digitalban vettem a Samsung LCD-met, mondtam a srácnak hogy előtti ki szeretném próbálni, egyből bólogatott, vitte az előre beállított vga csatlakozóhoz, indított egy teszt-programot, és együtt átnéztük a monitort. Szerencsére egy hibás pixelt sem találtunk. Szóval jók a tapasztalataim velük.


pén. nov. 18, 2005 2:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az az igazság, hogy műszaki üzletben sokkal nagyobb a hajlandóság a kipróbálásra (hely és eszköz miatt is), mint kisebb-nagyobb számtech. boltokban.
Amikor én dolgoztam műszakiban, ott is mindent ki lehetett próbálni (jó, a vízzel működő dolgokat nem :D). A poén, hogy minden 10. vásárló a bemutató darabot kérte (TV-ből), mert "az már ott megy hetek óta, tuti nem lesz semmi baja".

Üdv!


pén. nov. 18, 2005 1:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Fura, de szerintem ha határozott vagy, sokat jelent. Egyébként a Media Marktban mi kipróbálhattunk a monitort.


csüt. nov. 17, 2005 19:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
Most szeretnék 17" TFT monitort venni. LG vagy Acer-ben gondolkozom. Viszont félek a pixelhibától, legalább a boltból ne pixelhibásan hozzam ki. Tudtok olyan helyet (lehetőleg a budai oldalon) ajánlani, ahol lehetséges kipróbálni elhozatal előtt? (Bluefish/Mistral kizárva.)


csüt. nov. 17, 2005 17:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
A globálison sincs!
Most nem emlékszem pontosan, de valamilyen skandináv országbeli Samsung honlapján volt fenn csak!


hétf. nov. 14, 2005 15:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Nekem speciel olyan Samsung TV-m van ami nincs fenn a honlapjukon [...] csak egy svéd Samsung honlapon találtam meg :(

De a globálison sincs fent, kizárólag a svéden?

Üdv!


hétf. nov. 14, 2005 15:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Kíváncsi lennék, más is csak annyit találna-e a monitoromról a neten, mint én... Acer AL1722r a pontos típusa, de csak egy angol review-t találtam róla, és Mo-on is csak AL1722hs-t találtam árlistákban. Nem tudom amúgy mi a különbség. :)


hétf. nov. 14, 2005 11:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Nekem speciel olyan Samsung TV-m van ami nincs fenn a honlapjukon...ezért persze fel is hívtam őket!
A válasz:
A magyar piacon sok olyan Samsung termék van, amit nem a magyar Samsung forgalmaz, vagyis a nagykereskedők más országból hozzák be. Az én tv-met pl. csak egy svéd Samsung honlapon találtam meg :(
...úgyhogy az hogy a piacon van és a Samsung.hu-n nincs nem jelent semmit!


hétf. nov. 14, 2005 9:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nos, ez azért van, mert az említett típusok - a plus nevezetű modellek kivételével - mind kb. 2 hete vannak hivatalosan(!) a magyar piacon. A plusosok kb. augusztus óta. A globális honlapon fent is van mindegyik modell, de az mondhatni "természetes", hogy a lokális lapokon jókora csúszással frissítenek, illetve másik verzió, hogy hivatalosan az adott modelleket nem ebbe a régióba szánták, de az importőtök ügyesebbek.
Szóval a .com végződésű lapon ott van mindegyik.

Üdv!


vas. nov. 13, 2005 23:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Hmmm, felig visszavonva. Klikkbol valoban megy, a valasszon termeket lista viszont tenyleg nem mukodik ;)
A leirasokban viszont nem szerepel a 173p plus, a 740t, a 770p, 750b, a 940t, a 193p plus, 970p...


vas. nov. 13, 2005 22:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Akkor nálad lehet valami gáz, mert nálam az új modellek mindegyikének (17 típus) leírása elérhető. A képnézegetőben van, amelyikről a nagyobb kép valóban nem található (page not found), de az kit érdekel? A piacon keringő régi modellek pedig a "régebbi modellek" szekcióban találhatók. Ezekre viszont én már nem szánnék időt, a technológia iszonyatos tempójú fejlődése miatt nem érdemes már egy éves modellbe sem fektetni.

Üdv!


vas. nov. 13, 2005 22:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
McLaca írta:
Samsungról és DVI csatlakozóiról pontos és hiteles képet kapsz a Samsung honlapjának LCD monitor szekcójában, a monitorok részletes adatai ott kivételes esetként mindig pontosak. (Viszont nem mindig magyarok.)
Aminek a típusjelében van 9-es, az 4:3 arányú 19"-os.


Ezzel nincs is baj, egy a gond, hogy a weboldalon es a piacon megtalalhato monitorok kb. koszonoviszonyban sincsenek egymassal ;) Arrol az aprosagrol nem is beszelve, hogy a tft monitorok leirasanal kb a fele page not found :) Sz'al kb. annyit er ez az oldal, mint halottnak a csok...


vas. nov. 13, 2005 22:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Zsora írta:
A Philips is gyárt még katódsugárcsöves monitorokat. És nem is rosszakat.
Tudnám ajánlani a P szériát, abból is a 202P70/00-ás típust (22"). Elég profinak tűnik.

Kép
Link a monitorhoz
Átszerkesztettem a linket, hogy ne rúgja szét az oldalt. Kérlek a jövőben figyelj oda erre. Köszi! :) *** Dester ***


Szia!

Köszi, nem is olyan rossz. 120.000-ért adják, megnézem magamnak, hátha a színhelyessége is jó neki!
Igaz a helyproblémámat nem oldja meg, de valamit valamiért...


vas. nov. 13, 2005 15:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Darthsith: senki sem szólta le a márkát. Csupán megemlítettük, hogy van más is a világon... De ha mi véleményt mondunk, nem egy monitor alapján mondjuk. (Például Neked szerencséd volt a 0 pixelhibával, de egy barátom nem járt ilyen szerencsésen a FuSi monitorjával, amikor vette.)


vas. nov. 13, 2005 10:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás 
Helló!
Én mint már írtam visszább, hogy 1 19"-os 12ms-es Fujitsu-Siemens monitort vásároltam 0 pixelhibával, gyönyörű képpel és nagyon jól használható játékra...
(folyamatosan COD2 és UO multizok, úgyhogy ez ügyben tudok miről bszélni... :lol: )
Szerintem ne szóljátok le a FuSi-t mert ahol vettem a monitort, ott 2 pixelhiba garanciát adtak!!!!!
Bár 1 sincs és remélem nem is lesz... :lol:


szomb. nov. 12, 2005 21:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
A Philips is gyárt még katódsugárcsöves monitorokat. És nem is rosszakat.
Tudnám ajánlani a P szériát, abból is a 202P70/00-ás típust (22"). Elég profinak tűnik.

Kép
Link a monitorhoz
Átszerkesztettem a linket, hogy ne rúgja szét az oldalt. Kérlek a jövőben figyelj oda erre. Köszi! :) *** Dester ***


szomb. nov. 12, 2005 17:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nos, CRT-ben akkor kilyukadtunk a Sony G sorozatnál (minő véletlen :D), a Samsungot nem is ajánlottam ilyen célra, csak ők még fejlesztenek CRT-re, vagy legalábbis gyártanak.
Ha a Mac-en jó színeket produkáltak az LCD-k (figyelem! Nem minden LCD TFT :) ), akkor azt minden bizonnyal PC-n is lehet reprodukálni, legfeljebb játszani kell kicsit az ICM profilokkal, vagy beszerezni (ha minden igaz, bérelni is lehet) a Gretag Macbeth elnevezésű színkalibráló, mérő, stb. rendszerét.

Üdv!


szomb. nov. 12, 2005 15:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Sziasztok!

Köszi a reagálásokat!

McLaca:
Sajna a Samsungot kipróbáltam, nagy csalódás volt (1100DF), színhelyességben! Pedig még kalibrálták is műszerrel! (16e+fa)! 2 db-ot próbáltam ki, de mindkettő elég silány volt profi felhasználói szinten.
MAG, Iiyama felejtős, volt és van mind a kettő! A MAG-ot nekiadtam az egyik kisgyereknek játszani, kb. arra való!

Dester:
Benéztem, ráadásul elég jó kapcsolataim is vannak, de a legtöbb helyen PC-s szerkesztőségekben SONY, EIZO, ViewSonic található! Az a gond, hogy ezekből a márkákból már nem kaphatóak, vagy csak elfekvő készletek vannak horribilis árakon!

Archon:
Elhiszem, sőt nálam is megfordult már egy használt, de sajnos képcsöves lett. Nekem kevés az, hogy kiadok egy összeget értük és csak 3 hónap garanciát adnak rá, és majdnem mindig utánna történik velük valami.
Használtat semmiképpen nem akarok venni, azokból megjöttem.

A mostani felállás szerint van 1 db 21" és 1 db 19" SONY, 1 db 21" NEC, 1 db 21" IBM és 1 db 19" Iiyama Pro monitorom. Mind SONY képcsöves Trinitron! Sajna már elég öregek, vagy színelcsúszásosak. Próbáltam javítatni őket, de nem sok eredménnyel, max 2-3 hónap után kezdenek szétesni a színek a sarkokban és homályosodnak! Egyedül a NEC az ami még mindig csúcs színeket és élességet produkál!

Az az igazság, hogy a SONY G sorozat nagyon jó, itt kecskeméten is sok stúdiónak az van. Tudnék még szerezni 2 db-ot (elfekvőben vadi újak) de nagyon borsos áron. Annyiért már 24"-os SONY TFT-t kapok! Ezért dilemmázok nagyon. Van egy barátom akinek Machintos-os előkészítő stúdiója van, ők 21 és 24"-os TFT-ket használnak, gyönyörű színekkel, élességgel és színhelyességgel. Ezért gondolkodok én is a TFT-ben, hátha PC alá is össze lehetne hozni valahogyan!

Ha van még ötletetek, szívesen veszem a hozzászólásaitokat!


szomb. nov. 12, 2005 10:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Csixi írta:
Ha CRT, akkor milyen?


EIZO pl. Én egy 21" flat EIZO CRT-t használok, és őszintén szólva amíg nem lesz baja, addig nem cserélem le
semmire. :wink: Gyönyörű színek, nagy felbontás jó frissítések mellett. Tőlünk vett egy itteni fotószaküzlet egy
darab használt 21-est, rá két napra visszajöttek, és vittek még kettőt. :D Azért ez elég meggyőző szerintem. :)
Sajnos én is meg tudom erősíteni, hogy profi színkezeléshez még mindig CRT kell, bár láttam egyszer egy Neovo
20 vagy 21 colos TFT-t, azon gyönyörű színek voltak, de biztos, hogy egy profi kiszúrta volna, hogy nem tökéletes
a színhűség. De attól még nagyon szép volt. :wink: Az ára is... :(


szomb. nov. 12, 2005 7:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Sony, MAG, Iiyama, szerintem ebből a hármasból kerültek ki.

Üdv!


pén. nov. 11, 2005 23:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Tipp: nézz be egy grafikai stúdióba (vagy újságszerkesztőségbe), hogy ott milyen monitorokkal dolgoznak (pl. Photoshopot). Ők tuti tudják, hogy mitől döglik a légy. Itt Vásárhelyen két db 21-24"-os CRT-vel dolgoznak az egyik helyen egyszerre egy gépről, csak Photoshopra, de sajna nem tudom, milyen márkájúak... Ha arra járok, megkérdem.


pén. nov. 11, 2005 23:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Színhelyességben az említett márkák, főleg a Sony valóban kiválóak, főleg a Sony G sorozat, még ha elég öreg széria is. Igen, új CRT-ket már nem igazán gyártanak, fejleszteni egyáltalán nem fejlesztenek. Talán a Samsung az egyetlen, aki még igyekszik minél többet kihozni a CRT technológiából.
Konkrétumot nem tudok mondani, de a felsőbb kategóriás modellekben nem nagyon lehet csalódni, főleg, ha azok valóban sík (belül is) képcsővel szereltek.
Azonban érdemes szétnézni olyan üzletekben, ahol vannak működő, és kipróbálható ("hozott" anyaggal :) ) LCD modellek is, mert lehet kellemeset csalódni. 20", vagy afeletti méretben LCD-ben csak széles kijelző lesz.

Üdv!


pén. nov. 11, 2005 22:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
McLaca írta:
Csak egy megjegyzést tudok az érdekedben tenni: ha nagyon számít a színhelyesség, nem biztos, hogy jó választás az LCD, mert egyelőre a CRT-k még mindig jobbak színillesztésben, sőt, sokak által ismeretlen tény, hogy az LCD monitorok valójában 262 ezer színnél többet nem képesek megjeleníteni. Ezt a szem nem veszi észre, viszont ettől függetlenül 16M színnel kell meghajtani az LCD-t is, mert csak úgy képes mind a 262 ezer színt megjeleníteni. Technológiai okai vannak ennek, de a dobozokra írt 16M szín az a marketing. Érthető, mert látható különbség nincs, de mégis, keserű szájízzel, vagy egyáltalán nem vennék meg a népek a monitort, ha ráírnák azt, hogy a CRT-khez képest "csak" 262k szín.

Üdv!




Köszi a megjegyzést!

Ha CRT, akkor milyen? Ugyanis a legtöbb jó CRT gyártó (SONY, NEC) már nem gyárt csak LCD monitort! :cry:

Nekem eddig színhelyességben a SONY és a NEC jött be, pedig kipróbáltam több márkát is már!


pén. nov. 11, 2005 20:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Csak egy megjegyzést tudok az érdekedben tenni: ha nagyon számít a színhelyesség, nem biztos, hogy jó választás az LCD, mert egyelőre a CRT-k még mindig jobbak színillesztésben, sőt, sokak által ismeretlen tény, hogy az LCD monitorok valójában 262 ezer színnél többet nem képesek megjeleníteni. Ezt a szem nem veszi észre, viszont ettől függetlenül 16M színnel kell meghajtani az LCD-t is, mert csak úgy képes mind a 262 ezer színt megjeleníteni. Technológiai okai vannak ennek, de a dobozokra írt 16M szín az a marketing. Érthető, mert látható különbség nincs, de mégis, keserű szájízzel, vagy egyáltalán nem vennék meg a népek a monitort, ha ráírnák azt, hogy a CRT-khez képest "csak" 262k szín.

Üdv!


pén. nov. 11, 2005 20:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Sziasztok!

Akkor itt folytatnám tovább!

A véleményetekre vagyok kíváncsi. Most tervezek új monitorokat (5db) vásárolni az előkészítő stúdiómba. Hely és egyéb problémák miatt váltani szeretnék a hagyományos CRT-ről TFT-re. Ami kérdésem lenne, mennyire lehet bekalibrálni a TFT-ket színhelyesre, vagy be lehet-e egyáltalán? Milyen márkát ajánlotok 20"-tól felfelé! Érdemes-e "szélesvásznú"-ért több pénzt kiadni?
Építő jellegű hozzászólásaitokat, véleményeiteket várom!

Köszi előre is mindenkinek!

Üdv: Csixi


pén. nov. 11, 2005 20:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Gabor2 írta:
Igaz natív felbontásban nem gondolnám, hogy a monitornak tippelnie kell, de persze lehet, hogy mégis.
Analóg jelet kell digitálisra alakítania annak minden felvett zajával, torzulásával, és egyszer már elszenvedett átalakításával, szóval bőven előfordulhat, hogy egy képpont nem egész számú pixelre kerülne (értem ez alatt, hogy mondjuk a vízszintes összetevő X:225,34-re jön ki, na ezt tippelve tudja megfelelően elhelyezni, mert az LCD kijelzőn ugyebát csak egészek vannak).

Viszont Zsoca infójából most már korántsem biztos, hogy a D-sub a ludas, de ronthat a helyzeten.

Üdv!


pén. nov. 11, 2005 20:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Gabor2:
Mindkét monitor DVI-on van!

Érdekes az itthoni moncsi "jóval" kisebb válaszidejű mint a SONY és ezen mégis jelentkezik az a pici elmosódás amiről beszéltél! Mondom én hogy nem a válaszidő lesz a ludas.....de akkor mi?
(Mindkét böngésző firefox!)


pén. nov. 11, 2005 20:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
McLaca írta:
Gabor2 írta:
Szerintetek mennyit számít a videókártya ilyen téren? Nekem most egy 9000-es Radeonra van dugva, sajna nem DVI-ra.

Akkor itt van az eb elhantolva! ((C) BrOnZ :D)
A DVI-nél pontosan adottak a képpontok, az analóg csatlakozón meg a D-A/A-D kettős konverzió miatt bizonytalanabbá válnak a képpontok fizikai helyei, tehát a monitor sokszor "tippel", hogy az a képpont még eggyel feljebb van-e, vagy eggyel lejjebb :D, rosszabb esetben vibrálást okozhat az analóg csatlakozás (ugrál egy képpont ide-oda, mert az analóg adatok miatt bizonytalan, melyik pixelen is van a helye). Ilyen esetben számít a videokártya, DVI-n nem igazán.
Én egyébként ki szoktam kapcsolni a finomgörgetési lehetőségeket, engem zavar.

Üdv!


Így már érthető. Igaz natív felbontásban nem gondolnám, hogy a monitornak tippelnie kell, de persze lehet, hogy mégis.


pén. nov. 11, 2005 20:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Gabor2 írta:
Szerintetek mennyit számít a videókártya ilyen téren? Nekem most egy 9000-es Radeonra van dugva, sajna nem DVI-ra.

Akkor itt van az eb elhantolva! ((C) BrOnZ :D)
A DVI-nél pontosan adottak a képpontok, az analóg csatlakozón meg a D-A/A-D kettős konverzió miatt bizonytalanabbá válnak a képpontok fizikai helyei, tehát a monitor sokszor "tippel", hogy az a képpont még eggyel feljebb van-e, vagy eggyel lejjebb :D, rosszabb esetben vibrálást okozhat az analóg csatlakozás (ugrál egy képpont ide-oda, mert az analóg adatok miatt bizonytalan, melyik pixelen is van a helye). Ilyen esetben számít a videokártya, DVI-n nem igazán.
Én egyébként ki szoktam kapcsolni a finomgörgetési lehetőségeket, engem zavar.

Üdv!


pén. nov. 11, 2005 18:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Gabor2:
1. Ehhez nem kell opera! Minden böngészőben így működik normális egérrel!
2. Épp most próbáltam ki itt a munkahelyen egy SONY SDM-S94 -en nem jelentkezik ez a probléma pedig ez 20 vagy 25 ms-es!
3. Most nem tudom az otthonit tesztelni (SAMSUNG 710T), de mivel jó ideje használom és ez nem tűnt fel, ergo szinte biztos, hogy azon sincs ilyen!
Amit te mondasz én eddig egyedül laptop kijelzőn találkoztam vele! Nem tudom miért, hiszen megalapozottnak tűnik amit mondasz a tapasztalatom mégis azt mondja, hogy ennek valami máshoz van köze nem a válaszidőhöz!


Meg kell nézni egy Operát és egy Internet Explorert, hogy hogy képes mozgatni a szöveget. Az Opera zökkenőmentesen, olyan szépen, mintha álló szöveg lenne, az Internet Explorerről meg inkább nem is beszélek. :wink:

Ha egész lassan úsztatom a szöveget, akkor elkezd villódzani. Ez talán attól lehet, amit Dester is írt (LCD sajátosság), hiszen amikor az egyik képpont helyett csak a rákövetkező kell, hogy megváltozzon, akkor az átállás (fehérből feketére, és fordítva) közben van, amikor egyik sem fekete, az egyik még szürke, a másik pedig már szürke. Legalábbis ha nem tévedek az LCD működését illetően.

Nem tudom elmosódás (reakcióidő) terén számít-e, hogy DVI vagy hagyományos a csatlakozás (én azt gondolnám, hogy nem), mindenesetre mással nem nagyon tudnám magyarázni, hogy Zsoca, te miért nem látsz elmosódást a szöveg mozgatása közben. Szóval, DVI-os a Sony csatlakozása?

Szerintetek mennyit számít a videókártya ilyen téren? Nekem most egy 9000-es Radeonra van dugva, sajna nem DVI-ra.


pén. nov. 11, 2005 16:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de szerintem ez inkább valamilyen optikai csalódás, ami az LCD monitorok felépítésének sajátosságaiból adódik. (Pl. valami olyasmire gondolok, hogy az LCD monitoroknál - ahogy írtuk is fentebb - a pixeleknek fix helyük van, az analóg monitorok meg valahogy két pixel közötti területet is "ábrázolni tudnak" a felépítésükből adódóan.)

Az Acer monitorokról csak jót tudok mondani, attól függetlenül, hogy nekem már volt egy cseregaris esetem. Otthon egy Acer AL1722r monitorom van, és ebben a képátlóban jobbat elképzelni se tudnék. Amíg működik, nem is fogom lecserélni. (Előtte egy AL712 volt, ha nem lett volna gyári hibás, azt se cseréltem volna le.)


pén. nov. 11, 2005 12:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Gabor2:
1. Ehhez nem kell opera! Minden böngészőben így működik normális egérrel!
2. Épp most próbáltam ki itt a munkahelyen egy SONY SDM-S94 -en nem jelentkezik ez a probléma pedig ez 20 vagy 25 ms-es!
3. Most nem tudom az otthonit tesztelni (SAMSUNG 710T), de mivel jó ideje használom és ez nem tűnt fel, ergo szinte biztos, hogy azon sincs ilyen!
Amit te mondasz én eddig egyedül laptop kijelzőn találkoztam vele! Nem tudom miért, hiszen megalapozottnak tűnik amit mondasz a tapasztalatom mégis azt mondja, hogy ennek valami máshoz van köze nem a válaszidőhöz!


pén. nov. 11, 2005 9:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ennek a vastagodó vonalnak többek közt az is az oka, hogy az LCD-n egy képpont az egy képpont. CRT-n ennél lényegesen analógabb a dolog, ott a felbontás is inkább elméleti, és ha tesztábrákkal nézzük, bizony az 1280×1024-es fizikai felbontásra képes CRT sokszor még az 1024×768-nak megfelelő részletességet sem produkálja a fizikai maximumára állított felbontásban. (Fizikai, nem logikai! Az 1600×1200-at ismerő CRT-k mindegyikén a valós fizikai felbontás (lyukmasz) az 1280×1024).

Üdv!


pén. nov. 11, 2005 1:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Tegyük fel, hogy a monitor aljáról a teteje felé mozgatunk valamit a képernyőn (pl. fehér háttér előtt az egeret). Mondjuk 5 másodperc alatt eljut az aljáról a tetejére. Ez 1280x1024-es felbontásban 1024 képpont megtételét jelenti (legyen inkább 1000 a könnyebb számolás miatt), azaz másodpercenként 200 képpontot tesz meg az egerünk (1 képpontot 1/200=5ms alatt). Ez 16ms-os reakcióidőnél 3-szor olyan vastag vonalat eredményez az egér szélénél, mint amilyen álló helyzetben (persze a tripla vastagság valójában elmosódott lesz, hiszen a 16ms alatt folyamatosan változik feketéből fehérré).

Akinek van Operája, az próbálja ki LCD monitoron, és CRT-n, hogy nyom egy középső gombot, és lassan mozgatja a szöveget le vagy fel. Meg fogja látni, miről beszélek. A kettőt össze sem érdemes hasonlítani, CRT-n szinte tökéletesen megegyezik a mozgó szöveg az állóval, LCD-n viszont a mozgó betűk jóval vastagabbnak (és kissé elmosódottnak) látszanak.

Közben néztem pár 8, 12, 16 és 25ms-os LCD monitort (Auchanban). Úgy tűnik, hogy ez a késlekedés (amit az előző hozzászólásaimban említettem a monitoromhoz kapcsolódóan) egy 8ms-osnál is normálisnak tekinthető.


pén. nov. 11, 2005 0:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az Acer-hez is vásárolható 2-5000 Ft-ért kedvezőbb pixelgarancia, és tudtommal a Samsung sem minden esetben kínálja fel az egyetlen hibás pixelre a cserét.
A FuSi is előállt már (az ISO szabvány szerinti Class 2-nél) kedvezőbb pixelgaranciával, szóval ez már annyira nem mérvadó (meg nem is nagyon látni manapság pixelhibás monitort, a technológia folyamatosan fejlődik).
Az Acer elég komoly és jó márka LCD-ben (nekem nagyobb a bizalmam felé, mint a FuSi felé, notebookban is.)

Üdv!


pén. nov. 11, 2005 0:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 20:44
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Acer, hát nem is tudom.
Igazából nem tartom egy jó márkának, bár nincsenek tapasztalataim.
+a Samsungnak ott van a pixelhibás cseregaranciája.
Acer mennyire jó, megbízható, szép a képe, vagy olcsóbb?


csüt. nov. 10, 2005 23:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A FuSi helyett én is inkább azt preferálnám.

Üdv!


csüt. nov. 10, 2005 23:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Acer nem jó? :)


csüt. nov. 10, 2005 23:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Samsungról és DVI csatlakozóiról pontos és hiteles képet kapsz a Samsung honlapjának LCD monitor szekcójában, a monitorok részletes adatai ott kivételes esetként mindig pontosak. (Viszont nem mindig magyarok.)
Aminek a típusjelében van 9-es, az 4:3 arányú 19"-os.



Üdv!


csüt. nov. 10, 2005 20:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 20:44
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
csövi!

nem tudnátok mondani néhány SAMSUNG, vagy FUJITSU-SIEMENS monitor típust ami DVI bemenetes?
már olvastam egy pár tesztet, de van ahol ugyanarra a monitorra az egyikben írták hogy van, egy másik teszben meg hogy nincs.
szóval inkább felhasználókban, bennetek bízok.
19"-osban kellene, ha széles-képernyős, az se baj :)
egyébként van valami hátránya mondjuk a 16:10-es monitoroknak? a winfos/videókártya kezeli simán, ill. a játékok is tudnak igazodni a felbontáshoz?
netre,filmnézésre, játékra kellene.
köszi


csüt. nov. 10, 2005 19:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Gondolom ez a foszforeszcens (vagy hogy nevezik) réteg tulajdonsága, hogy nem tud elég gyorsan "kialudni"!

Erről van szó :)

Üdv!


szer. nov. 09, 2005 15:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Gondolom ez a foszforeszcens (vagy hogy nevezik) réteg tulajdonsága, hogy nem tud elég gyorsan "kialudni"!


szer. nov. 09, 2005 13:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
De lehet akár 200 Hz-en is a monitor Zsoca, ott is van utánfénylés! Nézd meg a DirectX demót egy akármilyen CRT-n, vagy csak húzd az egeret fekete háttéren, húzni fogja a csíkot maga után...


szer. nov. 09, 2005 10:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
CRT-knél ha jól tudom a Hertz a mérvadó!
Na mármost aki 75-85 HZ alatt használja az magára vessen!
...és ha nem kerüli el valami a figyelmemet akkor az 75-85 FPS!
(Na fogadjunk valamire nem gondoltam és Laca mindjárt javít! :) )


szer. nov. 09, 2005 7:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Érdekes, hogy a CRT-k időszakában senkit nem zavart, vagy érdekelt az utánfénylés, pedig egy CRT bőven rosszabb, mint egy 20ms-os LCD!

Üdv!


kedd nov. 08, 2005 23:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Dester írta:
..., elvégre nem fekete-fehér villódzásról van szó. :)

Való igaz! Ez elkerülte a figyelmemet! Tehát az általam megadott értékek a minimumértékek, vagyis egy 16ms-es LEGALÁBB 62 FPS-t tud, a 12ms-es legalább 83-at :D, bár a mai játékok mellett "videókártya legyen a talpán", amelyik ilyen értékeket produkál egy TFT natív felbontásában (legtöbbször 1280x1024) :lol:


Na ez meg a másik... :oops:


kedd nov. 08, 2005 18:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Lcd
Hali!
Köszi a válaszokat,sokat segítettetek.
Csá!!


kedd nov. 08, 2005 10:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Dester írta:
..., elvégre nem fekete-fehér villódzásról van szó. :)

Való igaz! Ez elkerülte a figyelmemet! Tehát az általam megadott értékek a minimumértékek, vagyis egy 16ms-es LEGALÁBB 62 FPS-t tud, a 12ms-es legalább 83-at :D, bár a mai játékok mellett "videókártya legyen a talpán", amelyik ilyen értékeket produkál egy TFT natív felbontásában (legtöbbször 1280x1024) :lol:


kedd nov. 08, 2005 8:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ez egy jó magyarázat és tökéletesen egyet is értek vele. Megjegyezném, hogy a gyakorlatban (azaz általános játékok mellett, ami lehet persze first person shooter is) még a 20 ms-os monitor is elég, elvégre nem fekete-fehér villódzásról van szó. :)
16 ms már bőven elég, az alatt meg aztán végképp. 12 és 16 között szerintem nem fogsz sok különbséget észrevenni, a 16 és a 20 között is csak alig érzékelhető.


hétf. nov. 07, 2005 21:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Játék vs. válaszidő (ms).
Na mivel már vagy 20x előkerült ez a kérdés tisztázzunk valamit:
16ms válaszidő annyit jelent, hogy egy képpont színének teljes megváltoztatásához mennyi időre van szükség (ez lehet szürkéből szürkére fehérből feketére, stb.), egyszerűsítsünk: nem világító pixel bekapcsolása fehérré.
Vagyis fordítsuk egyszerűbb nyelvezetre egy képpont (bármilyen előző állapotról való) megváltoztatására!

Tehát egy képpont (és mivel minden képpont azonosnak tekinthető, így egy teljes képőkocka) megváltoztatására 16 ms időre van szüksége!
1 másodperc 1000 ms, tehát 1 másodperc alatt 1000/16 képkockát képes megjeleníteni, vagyis dúrván 62 képkockát képes megjeleníteni másodpercenként (gamer nyelven ezt hívják FPS-nek). Ebből következi, hogy 12ms-nél ez 1000/12=83 FPS adódik!
Elvileg 25 FPS fölött már a szem nem tudja megkülönböztetni, gyakorlatilag az én szemem 40-ig tudja kb., de ez mindenkinél változó. Minden esetre a 62 sztem már elég sok ahhoz, hogy mindenkinek tökéletesen megfeleljen!


hétf. nov. 07, 2005 20:05
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 43  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Laci_L valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség