Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. okt. 07, 2024 22:31



Hozzászólás a témához  [ 3785 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 76  Következő
Apró kérdések topicja..:) 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Ment privi.


vas. dec. 18, 2005 13:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Thomas írta:

Ha pesti vagy, és nem fontos a doboz, meg a kellékek, akkor:

Abit NF7 alaplap – 6000
Abit NF7-S alaplap – 8000
Abit NF7-S2G alaplap – 7000
Abit AN7 alaplap – 9000
Abit KV8-Pro alaplap – 8000
Abit NF8 alaplap – 9000

Nem az én cuccaim, de ő egy tutira megbízható ember. Mondjuk csak 1 hét gari van a cuccokra, de szerintem ennyi idő alatt simán kijönne a hiba, ha lenne.

nem pesti vagyok, de jövő héten megyek fel. Adnál egy elérhetőséget pü-ben az illetőhöz?


vas. dec. 18, 2005 12:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
djsms írta:
sutszi írta:
Az jó lap, abból ítélve, hogy nagyon népszerű volt a maga idejében. :wink:

barátnőm gépében is az muzsikál 3200xp-vel és nem nagyon panaszkodik lassúságra! Nekem meg ilyen lassúcska asus maradt :shock:
jó, ezt is alig használom ;)
Már csak az a kérdés honnan szerezzek nf7-et (lehetőleg s változatban) olcsón?


Ha pesti vagy, és nem fontos a doboz, meg a kellékek, akkor:

Abit NF7 alaplap – 6000
Abit NF7-S alaplap – 8000
Abit NF7-S2G alaplap – 7000
Abit AN7 alaplap – 9000
Abit KV8-Pro alaplap – 8000
Abit NF8 alaplap – 9000

Nem az én cuccaim, de ő egy tutira megbízható ember. Mondjuk csak 1 hét gari van a cuccokra, de szerintem ennyi idő alatt simán kijönne a hiba, ha lenne.


vas. dec. 18, 2005 12:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
sutszi írta:
Az jó lap, abból ítélve, hogy nagyon népszerű volt a maga idejében. :wink:

barátnőm gépében is az muzsikál 3200xp-vel és nem nagyon panaszkodik lassúságra! Nekem meg ilyen lassúcska asus maradt :shock:
jó, ezt is alig használom ;)
Már csak az a kérdés honnan szerezzek nf7-et (lehetőleg s változatban) olcsón?


vas. dec. 18, 2005 11:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
sutszi írta:
Ha Palomino magos akkor, proci csere.
Ha Thoroughbred vagy Thorton akkor alaplap csere.
Alaplapot most hirtelen nem tudok ajánlani. :?

tbred :) Tehát alaplap. Én valami NF7 félére gondoltam, az már régen bejött :)


vas. dec. 18, 2005 11:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
van egy asus a7n266-VM alaplapom athlon xp 2000-es prockóval. Kicsit szeretném feljavítani, de alaplapot és procit nem tudok egyszerre cserélni. Kérdés az, hogy mivel járok jobban. Alaplapot cseréljek jobbra (és mire) vagy procit nagyobb xp-re?


vas. dec. 18, 2005 11:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Szívesen!
Én mindenképpen tervezem egy ilyen eszköz megvásárlását, de egyelőre erre nincs pénzem. Nem csak a gépek miatt, hanem több más készülék miatt is. Pl. UPC konverter, hűtő, fagyasztó, vezetéknélküli telefon... Sok kicsi sokra megy.

Letöltőgépnek tökéletes lesz az a PI-es. Vagy a mogyoró PC-bontóban kapható CompaQ PC-k is. Azok még kicsik is (átlagnál kisebb baby ház, slimtype ODD).

Üdv!


szomb. dec. 17, 2005 21:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Köszi szépen a választ McLaca!
Most még biztos nem fektetek be egy ilyen kis mérőkütyübe, de lehet, hogy pár hónap múlva megkockáztatom.
Ennek ellenére tényleg előszedem a régi gépet.

Üdv!


szomb. dec. 17, 2005 13:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Kissé nagyok a ráhagyások az oldaon, és az általánosítások még inkább. A végleges adat nem a géped fogyasztása, hanem a várható összfogyasztása, de mikor fog előfordulni, hogy a nyomtató, szkenner, DVD-író és DVD-olvasó egyidőben fognak járni, miköznem 3D-s játékot játszol 100% proci és VGA terheléssel? Ráadásul a Celeront nemes egyszerűséggel 35W-osnak titulálja (meg több más poriccsaládot frekvenciától függetlenül egyetlen teljesítményre ad meg), ami nem igaz, mert ahány proci, annyi felé eszik.

Ha van rá kis pénzmagod, vegyél kondáréknál egy fogyasztásmérőt, 7 ezresért mérik. Hagyd rajta egy darabig a gépet, közben használd azt mindenre! Játék, scan, DVD-írás, stb., stb... A kütyü tud maximális és minimális terhelést is mérni. És nem utolsó sorban képben leszel a géped átlagos fogyasztásában, főleg, ha egy hónapig teszteled :D.

Üdv!


szomb. dec. 17, 2005 0:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi oldal mennyire tekinthető hitelesnek?
http://www.jscustompcs.com/power_supply/
Elkezdtem számolgatni, mert az utóbbi időben elég sokat megy a gép letöltés miatt, és bizony a kalkulátor kihozott 340 W-ot. :shock: Így sasoltam a képernyőt, nem hittem a szememnek. Most egy Chieftec 300W-os táp élteti a rendszert és valahogy nem tűnik kevésnek.
Szóval kérdem én, nincs egy kicsi hiba ebben a számításban?
...
Mindenesetre leporolom a régi PI-es masinát, aztán beállítom letölteni, az csak 120 W körül eszik az oldal szerint.
Csak kell bele venni hálókártyát. :?


pén. dec. 16, 2005 23:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Mekkora egy f..z vagyok. a powerre beállítottam de a sleepre nem....
de azért kösz.


Nincs mit, én meg miért küldtem el az előzőt 2X? :?


pén. dec. 16, 2005 12:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Mekkora egy f..z vagyok. a powerre beállítottam de a sleepre nem....
de azért kösz.


pén. dec. 16, 2005 11:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Adott egy billentyűzet, amelsyen a power, sleep, gombok a lehető legrosszabb helyen vannak. Hogy a francba lehet letíltani a sleep funkciót?(XP prof)


Képernyő beállítások - Képernyőkímélő - Energiaellátás - Speciális, és ott kiválasztod, hogy nincs művelet.


pén. dec. 16, 2005 11:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Adott egy billentyűzet, amelsyen a power, sleep, gombok a lehető legrosszabb helyen vannak. Hogy a francba lehet letíltani a sleep funkciót?(XP prof)


Képernyő beállítások - Képernyőkímélő - Energiaellátás - Speciális, és ott kiválasztod, hogy nincs művelet.


pén. dec. 16, 2005 11:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Adott egy billentyűzet, amelsyen a power, sleep, gombok a lehető legrosszabb helyen vannak. Hogy a francba lehet letíltani a sleep funkciót?(XP prof)


pén. dec. 16, 2005 11:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
üdv nem crt,hagyományos monitor.de akkor mi lehet hogy négyszer is,és 3-5mp-re?a videókártyára még nem panaszkodott a gép.nem kaphattam valami nyüves férget?


pén. dec. 16, 2005 9:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 15, 2005 14:17
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszi srácok!


pén. dec. 16, 2005 8:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Ha max. 60-62 fokos, akkor semmi gond nincs. Ha 75 fölött lenne, akkor már el kéne gondolkodni, hogy valami nem jó, de ezen a hőmérsékleten még bőven mehet akár huzamosabb ideig is.


csüt. dec. 15, 2005 22:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Egy kártyára fújó 8cm-es ventilátorral csökkenthető a hőmérséklet, a memóriák fölötti bordának is jót tesz. Az oldallapba kell szerelni.

Illeszoli: én a kábelt is megvizsgálnám.

Üdv!


csüt. dec. 15, 2005 20:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
@Assassin1
Jó az!A bordákat aluméretezték egy kicsit,de az adatlap szerin a GPU 114 C fokot is kibírKép
Azért a RAM-okra én nem tenném a nyakamat... :wink:
Kicsit N-vidi fíling...60-70 semmi komoly gond.


csüt. dec. 15, 2005 20:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Illeszoli írta:
Azt a jelenséget produkálja, hogy dőnként, kb. hetenete, leválasztja a Helyi kapcsolatot, és küld a tálca értesítési területére egy hibaüzit egy áthúzott hálózati ikonnal, hogy egy hálózati kábel nincs csatlakoztatva. Ilyenkor megszakad az internet kapcsolat is.


Vegyel rendes halokartyat. Hasznaltan kapni Intel EtherExpress/PRO100B-t (i82558 alapu), annal jobb nem kell (1700-2000ft/db, pl. itt).
A 3Com 3C920, 3C2000 es a 'klasszikus', 3C905 alapu kartyak is nagyon jok, es hasonlo arban vannak. Mondjuk a 3c2000 lehet, hogy pont nem (raadasul nem is 3Com chip, hanem SysKonnect, de ettol meg jo).


csüt. dec. 15, 2005 17:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Sziasztok!

Mostanában egy kis bosszantó hibával kell szembesülnöm.
Van nekem egy ASUS K8N alaplapom, amelynek az ethernet csatijára rá van dugva egy Spedtouch ADSL modem.
Azt a jelenséget produkálja, hogy dőnként, kb. hetenete, leválasztja a Helyi kapcsolatot, és küld a tálca értesítési területére egy hibaüzit egy áthúzott hálózati ikonnal, hogy egy hálózati kábel nincs csatlakoztatva. Ilyenkor megszakad az internet kapcsolat is.
Amikor azonban újraindítom a NETet, akkor simán csatlakozik. Az áthúzott ikon viszont ott marad, és a "Hálózati kapcsolatok/ Helyi kapcsolat/ Állapot" fülön Nincs csatlakoztatva felirat látszik. Ha megnyitom a kapcsolatot, majd bezárom, ismét a Csatlakoztatva felirat jön, majd egy hétig semmi gond. Aztán megint.


csüt. dec. 15, 2005 14:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 15, 2005 14:17
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!

2 napja vagyok boldog(?) tulajdonosa egy asus extreme ATI X800 XL
vga kártyának ami eléggé melegszik.
Kb. mennyi az a hőfok ami még elviselhető,sajnos a leírásában ilyen jellegű adatot nem találtam.

Desktop alatt kb.37-40 Celsius , játék közben azonban gyorsan 57-61 Celsiusra ugrikfel a hőmérséklete a gpunak.

Előre is köszi a segítséget.


csüt. dec. 15, 2005 14:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Poc írta:
a hang végül is csak egy iszonyat rövid csippanás.bekspcsolásnál kiírja mi van a gépben,valamit fehérrel kiemelve kiír a bios-al kapcs. majd megnézem pontosan mit!és mikor a köv képernyőre ugrik akkor adja a hangot.

Igen, ez már az XT korszakban is így volt :D - ez normális.

Nekem is megáll egy másodpercre XP bootolásnál a folyamatjelző, elvileg ez sem hiba, de ha korábban nem volt, most meg igen, és azóta semmit nem töröltél/telepítettél, akkor mindenképp érdekes.
Az, hogy "Win képernyő", az már az üdvözlőképernyő, vagy a BIOS adattábla utáni betöltő képernyő? Mindkét esetben CRT monitor esetén a felbontás váltás miatt lehet késés. Lehet, hogy a videokártyának történt valami a BIOS-ával? (Az már neccesebb dolog.)

Üdv!


csüt. dec. 15, 2005 1:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 13, 2005 23:19
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Megoldottam. Az interneten keresztüli illesztőprogram-frissítés csodát tett.


szer. dec. 14, 2005 21:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
nforce 4 4x a socket 754-es és "hivatalosan" csak 800-as HT-t tud.


szer. dec. 14, 2005 21:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 13, 2005 23:19
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Thomas írta:
Ha XP-t használsz, akkor rakd fel hozzá legalább az SP1-et, ha nincs fennt, mert abban van javítás az USB 2.0-hoz.




Fent van az SP2. Egyébként USB 2.0-ás pendrive csatlakoztatásánál írja ki, hogy az eszköz nagyobb sebességű adatátvitelre is képes lenne ha USB 2.0-ás portra csatlakoztatnám. De elméletileg mind az.[/quote]


szer. dec. 14, 2005 20:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Az Nfoce4 4x csak Socket754-hez való, asszem ennyi a különbség, és itt nincs dual-channel.


szer. dec. 14, 2005 20:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
megnéztem azt írja "ACPI Compliant BIOS"!ja és ha nyomok egy load default settings-et,az fsb visszaáll 100MHz-re a procihoz kiírja a:AMD Athlon (tm)Xp,900 MHz szöveget.


szer. dec. 14, 2005 15:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
a hang végül is csak egy iszonyat rövid csippanás.bekspcsolásnál kiírja mi van a gépben,valamit fehérrel kiemelve kiír a bios-al kapcs. majd megnézem pontosan mit!és mikor a köv képernyőre ugrik akkor adja a hangot.eddig a win képernyö egyből megjelent de mióta bolond az is csak kb 2-3mp múlva jön elő!ott meg a folyamat jelző 4-szer megakad a negyedik után megy tovább!


szer. dec. 14, 2005 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
McLaca írta:
Nekem egy régi Abitben a rövid sípszó gyorsabb procival még rövidebb :)
De azért az nekem elég érthetetlen, hogy valaki még nem találkozott a bootolási "csippanással".
Ha hiba miatt sípol az alaplap (főleg memóriahiba miatt), nem nagyon szokott továbbmenni a gép a POST képernyőtől (sőt, kép sem nagyon szokik lenni olyankor :))

Üdv!


Ja, haveromnál nem volt bekötve a speaker, jól megszívatott minket! :oops:
Sima memóriahiba volt, sípolt is volna, mint az állat, de egy jó óra műlva jelentette be csak cimbi, hogy hát ő nem kötötte be a speakert, mert nem kell neki. :twisted:


szer. dec. 14, 2005 14:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nekem egy régi Abitben a rövid sípszó gyorsabb procival még rövidebb :)
De azért az nekem elég érthetetlen, hogy valaki még nem találkozott a bootolási "csippanással".
Ha hiba miatt sípol az alaplap (főleg memóriahiba miatt), nem nagyon szokott továbbmenni a gép a POST képernyőtől (sőt, kép sem nagyon szokik lenni olyankor :))

Üdv!


szer. dec. 14, 2005 14:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
ha AMI bios van rajta ott a rövid sípolás olyan hosszú, mint az awardnál a hosszú!:)


szer. dec. 14, 2005 13:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Neked Socket 462-es alaplapod van, DDR-el, és AGP-vel.

De ha a POST alatt valóban egy rövidet sípol, az teljesen normális, minden lap sípol egyet, amint bekapcsolod.
Ha nagyon akarnál mégis új lapot venni, akkor azt tanácsolom, hogy Nforce2-es alaplapot vegyél, Abit NF7, Epox, Asus A7N8, MSI K7N....


szer. dec. 14, 2005 11:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Poc írta:
vannak ugye a biosnak a sípkódjai.na ezt eddig nem igazán vettem figyelembe,de mostmár azért csak jelent nálam is valamit!a gép induláskor mindig sípolt 1-et,de nem tudtam miért!na itt azt írja hogy:"frissítési hiba.memóriahibát jelent,melyet csak cserével tudunk kijavítani.ez a hibajelenség általában a memória,vagy a memóriavezérlő hibáját jelzi.előbbi esetben ez a memória cseréjével megszüntethet,a vezérlő hibája azonban csak az alaplap cseréjével orvosolható."na most külön külön egyenként tettem bele a memóriákat,és mind a két esetben sípolt!valószinütlennek tartom hogy mind a 2 memória rossz lenne.

Bizony, valoszinutlen, ugyanis a DRAM frissitesi problema eseten hasznalhatatlan (hiaba irsz bele barmit, nehanyszor tiz usec alatt elfelejti), azaz se kep, se hang, csak sipol.
POST-nal, ha szovegesen nem jelez hibat a BIOS, akkor az egy rovid sipolas teljesen normalis.


szer. dec. 14, 2005 9:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
az biztos hogy a memó DDR,de hogy DDr vagy DDR2 lövésem nincs.se hogy mi a különbség. és mit akarok kötni hogyan?ha az segít most ASROCK K7S41GX van!a videókari AGP,HDD U-ATA, proci sempron,a másik karik pci


szer. dec. 14, 2005 8:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Hogy milyen legyen az új alaplap, azt alapvetően 4 dolog dönti el:
PROCI (Pentiun / Celeron / ... / Athlon / Sempron / Duron / Athlon64 / ...)
MEMÓRIA (SDRAM / DDRAM / DDRAM2/ és akarod-e dualba kötni?)
HDD (U-ATA / S-ATA)
VIDEOKÁRTYA (AGP slot / PCI slot)

Nézz útána, hogy Neked ezek közül pontosan mi milyen és akkor majd könnyebben tudunk segíteni.
Ha valamiben tévedek javítsatok ki!

üdv: Komaki


szer. dec. 14, 2005 8:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
na megint itt vagyok!most olvastam egy könyvet Markó Imrétől,méghozzá a pc-k konfigurálása és installálása A SZOFTVER címűt!hát ez egy kicsit elősegítette azt a döntést hogy új alaplap lesz ebből!vannak ugye a biosnak a sípkódjai.na ezt eddig nem igazán vettem figyelembe,de mostmár azért csak jelent nálam is valamit!a gép induláskor mindig sípolt 1-et,de nem tudtam miért!na itt azt írja hogy:"frissítési hiba.memóriahibát jelent,melyet csak cserével tudunk kijavítani.ez a hibajelenség általában a memória,vagy a memóriavezérlő hibáját jelzi.előbbi esetben ez a memória cseréjével megszüntethet,a vezérlő hibája azonban csak az alaplap cseréjével orvosolható."na most külön külön egyenként tettem bele a memóriákat,és mind a két esetben sípolt!valószinütlennek tartom hogy mind a 2 memória rossz lenne.viszont azt hihetőnek látom hogy ez az áramkimaradás méginkább elcseszte és ezért kergült meg ennyire!szóljatok ha félreértettem valamit a szövegből,de szerintem ez tuti cserés!ez esetben az lenne a kérdésem hogy milyen alaplapot vegyek?a gépben van egy radeon 9550 256MB tv 128bit DANA videókari,80GB Maxtor vinyó,AMD Sempron 2200+ proci,Mercury tv tuner kari,meg Technysat SkyStar 2 rev 2.6D műholdkártya,2 256MB-os memória!


szer. dec. 14, 2005 7:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
carlos írta:
Sziasztok!

Remélem Nektek ez apró kérdés: van egy ASRock P4i65PE alaplapom, amin elméletileg USB 2.0 csatlakozók vannak, de csak normál sebességen hajlandók dolgozni. (A biosban USB 2.0-t ír.)


Mi lehet a gáz?


Ha XP-t használsz, akkor rakd fel hozzá legalább az SP1-et, ha nincs fennt, mert abban van javítás az USB 2.0-hoz.


szer. dec. 14, 2005 1:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Mit takar az nálad, hogy normál sebesség? Illeve milyen eszközzel (ha lehet, pontos típust) használva tapasztalod ezt?

Üdv!


szer. dec. 14, 2005 0:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 13, 2005 23:19
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!

Remélem Nektek ez apró kérdés: van egy ASRock P4i65PE alaplapom, amin elméletileg USB 2.0 csatlakozók vannak, de csak normál sebességen hajlandók dolgozni. (A biosban USB 2.0-t ír.)


Mi lehet a gáz?


kedd dec. 13, 2005 23:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Igen.Pio írok nagyon jók.


kedd dec. 13, 2005 21:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Igen :D aránylag jól le is zuhant(mármint az ára),de most növekvőben van az ünnep miatt :cry:


kedd dec. 13, 2005 21:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Kössz a gyors válaszokat! Esetleg vannak tapasztalataitok is ezzel a típussal? Megéri az árát?

üdv: Komaki


kedd dec. 13, 2005 21:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Komaki írta:
Sziasztok!
Nem olvastam vissza, de annyira egyszerü a kérdés, hogy IGEN/NEM lehet csak rá a válasz :)
Szóval a "PIONEER DVR-110BK" dvd-író dual layer-es?

üdv: Komaki


IGEN :wink:


kedd dec. 13, 2005 14:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
az


kedd dec. 13, 2005 13:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nem olvastam vissza, de annyira egyszerü a kérdés, hogy IGEN/NEM lehet csak rá a válasz :)
Szóval a "PIONEER DVR-110BK" dvd-író dual layer-es?

üdv: Komaki


kedd dec. 13, 2005 13:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
gerry írta:
adamec22 írta:
Adott egy S478-as Intel Celeron 1,7GHz proci, és kéne hozzá valami alaplap a hawernak. Én gondoltam egy ASRock-ra

Idézet:
ASRock P4Dual-880Pro S478 ATX

P4 Socket478, Cel. 2.8GHz-ig, Pentium 4 3,2GHz-ig Hyperthreading, Prescott támogatás !!!
Via PT880 Pro chipset, 400/533/800MHz FSB, 4GB Dual Channel PC3200/2700/2100 DDR SDRAM
4xPCI 2.2, 1xAGP (8x, 1.5V), 2xUDMA66/100/133 Bus Master IDE, 2xSATA, RAID(SATA), 4xUSB 2.0,
1P/1S, PS/2 bill/egér, ATX, AC 97 7.1 ch. audio, Integrált LAN

De nem tudom kompatibile-e a proocal. Szerintem igen, csak mivel egy ez "régi"proci ezért gondoltam megkérdem :wink: :!:

Előre is kössz a válaszokat. :roll:


Menni fog, csak nehogy úgy járj mint én, amikor kaptam egy alándpk alaplapot alándok 1,2 celeronnal.Az alaplap egyMISI 694x VIJA csippes, 1.2 celeronnal emlékszel? A Drás sem tudta felizgatni. Egyépként az alaplap mostanáig kitűnően ment egy 600-as "cerkával".

Csak asztán nehogy elfütöld az egészet :twisted: :!:


Emléxem rá, itt küdködtünk vele 2en.
Anna dobozában tartod az Ohmoka, meg a skor elektro bigyuszt.
Na mind1, a haweromnak kell, mert a mostanin **** az AGP, azt akar ugy ujat...


THX :roll:


kedd dec. 13, 2005 13:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Nekem volt Zyxel modemem, még régen, csak sajnos 28,8-as volt, ezért megváltam tőle. Nem Conexant chipset volt rajta. :lol:
Persze semmi bajom a Conexant-okkal, jobbak, mint pár más márka.
Sima Conexant 56k-val nyomtam én is 4-5 évig.
most végre elkészültek a nettel, lassan 1,5 hete van itthon is ADSL-m. :P :P :lol: :lol:


kedd dec. 13, 2005 11:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. dec. 31, 2004 1:04
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Szabadka
Hozzászólás 
Lenne meg egy kerdesem! Mennyire szabad babralni a Biosban a Cpu feszultseget( 1.65V-1.85V)? Tonkre lehet igy tenni? Nagyobb teljesitmenyt lehet belole kihuzni. A Barton procikat mennyire lehet tuningolni?


kedd dec. 13, 2005 11:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3785 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség