Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. szept. 28, 2024 18:24



Hozzászólás a témához  [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 40  Következő
Nyák Gyártás egyszerűen és HÁZILAG 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
-=RelakS=- írta:
gerry írta:
gezax írta:
Na, mindenki megértette a lényeget.
Tényleg van fénymásoló a suliban, de félek, ott kissé szakképzetlen a prtás néni, aki fénymásol, úgyhogy nem hiszem, hogy enged mindenféle papírokat bedugdosni a gépbe, de meg tudom oldani, kösz szépen.

gezAX


Hi!

Tényleg jó a fénymásolás! Most lett kész egy nyákom, elég jól sikerült.


:wink:


Nasazl:
Millen papírra nyomítottad?
Egyébként utána csak egyszerűen rávasaltad nem gőzölős vasalóval, majd óvatos leberhelés következett?


Persze!

Mivel a fényes műnyomó papír tudomásom szerint lúgos eljárással készűl az áztató vízbe tettem egy kis lúgot és miután lejött a papír, egy jó puha kefével "átdörzsöltem" óvatosan.

és kész


csüt. feb. 02, 2006 8:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
vlezlee írta:
Kicsit visszakanyarodva a protel témához:
---
Otthoni felhasználásra tökéletesen megfelel a protel 99se annak meg egyeltalán nem kell bika gép (régi cerka 1100-asomon xp alatt 256 rammal tökéletesen ment, nem volt lassú)
Protel DXP-hez viszont tényleg ajánlott legalább egy 2,4-es cerka 512 rammal

Vlezlee!

Hogyan tudnám elérni ezeket a protel verziókat? A réginek vannak problémái, ezért szeretném cserélni.

Üdv, Funkee


csüt. feb. 02, 2006 7:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
gerry írta:
gezax írta:
Na, mindenki megértette a lényeget.
Tényleg van fénymásoló a suliban, de félek, ott kissé szakképzetlen a prtás néni, aki fénymásol, úgyhogy nem hiszem, hogy enged mindenféle papírokat bedugdosni a gépbe, de meg tudom oldani, kösz szépen.

gezAX


Hi!

Tényleg jó a fénymásolás! Most lett kész egy nyákom, elég jól sikerült.

Kép

:wink:


Nasazl:
Millen papírra nyomítottad?
Egyébként utána csak egyszerűen rávasaltad nem gőzölős vasalóval, majd óvatos leberhelés következett?


szer. feb. 01, 2006 23:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
snapscan írta:
Lehet, hogy a protelhez pilótavizsga kell, de egyrészt sztem egyáltalán nem bonyibb, mint az eagle, másrészt jóval többet tud és megkönnyíti az ember életét. Csak erős gép kell hozzá, vagy erős idegzet lassú gépen...


Kicsit visszakanyarodva a protel témához:
---
Otthoni felhasználásra tökéletesen megfelel a protel 99se annak meg egyeltalán nem kell bika gép (régi cerka 1100-asomon xp alatt 256 rammal tökéletesen ment, nem volt lassú)
Protel DXP-hez viszont tényleg ajánlott legalább egy 2,4-es cerka 512 rammal


szer. feb. 01, 2006 22:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
snapscan írta:
Lehet, hogy a protelhez pilótavizsga kell, de egyrészt sztem egyáltalán nem bonyibb, mint az eagle, másrészt jóval többet tud és megkönnyíti az ember életét. Csak erős gép kell hozzá, vagy erős idegzet lassú gépen...


Kicsit visszakanyarodva a protel témához:
---
Otthoni felhasználásra tökéletesen megfelel a protel 99se annak meg egyeltalán nem kell bika gép (régi cerka 1100-asomon xp alatt 256 rammal tökéletesen ment, nem volt lassú)
Protel DXP-hez viszont tényleg ajánlott legalább egy 2,4-es cerka 512 rammal


szer. feb. 01, 2006 22:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
snapscan írta:
Lehet, hogy a protelhez pilótavizsga kell, de egyrészt sztem egyáltalán nem bonyibb, mint az eagle, másrészt jóval többet tud és megkönnyíti az ember életét. Csak erős gép kell hozzá, vagy erős idegzet lassú gépen...


Kicsit visszakanyarodva a protel témához:
---
Otthoni felhasználásra tökéletesen megfelel a protel 99se annak meg egyeltalán nem kell bika gép (régi cerka 1100-asomon xp alatt 256 rammal tökéletesen ment, nem volt lassú)
Protel DXP-hez viszont tényleg ajánlott legalább egy 2,4-es cerka 512 rammal


szer. feb. 01, 2006 22:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
gezax írta:
Na, mindenki megértette a lényeget.
Tényleg van fénymásoló a suliban, de félek, ott kissé szakképzetlen a prtás néni, aki fénymásol, úgyhogy nem hiszem, hogy enged mindenféle papírokat bedugdosni a gépbe, de meg tudom oldani, kösz szépen.

gezAX


Hi!

Tényleg jó a fénymásolás! Most lett kész egy nyákom, elég jól sikerült.

Kép

:wink:


szer. feb. 01, 2006 22:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. dec. 12, 2005 15:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
Na, mindenki megértette a lényeget.
Tényleg van fénymásoló a suliban, de félek, ott kissé szakképzetlen a prtás néni, aki fénymásol, úgyhogy nem hiszem, hogy enged mindenféle papírokat bedugdosni a gépbe, de meg tudom oldani, kösz szépen.

gezAX


szer. feb. 01, 2006 22:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Én végig nem értettem az utcai fénymásolós dumát,de olyan helyre kell menni,ahol normálisak.És olyankor,amikor nem 22en tolakodnak.Nem kell mondani,hogy vasaló,meg tojás,meg nyák,mert viharba kerül a fénymásolós(csaj),hogy most jaj,még valami baj lesz.
Odaadod a műnyomót,meg a képet,ez kellene,erre X példányban,minél sötétebbre(kontrasztosra),léccike.Érdemes többet csináltatni,mert elsőre úgysem lesz jó a vasalás.A legtöbb normális cégnél (aki dolgozik már) van fénymásoló.Aki meg suliba jár,ott is szokás fénymásolót üzemeltetni a diákoknak(mennyi puskát kicsinyíttettünk..ajvé..:))
A fénymásoló egyébként sima "lábas-furatos" paneloknál jó,ha valamit hirtelen meg kell csinálni,könyvből,újságból,stb.Finomabb dolgokhoz már nem elég szép és pontos amit produkál,oda csak a lasernyomda közvetlenül a megfelelő.De azzal egész finom rajzolatú panelok is megoldhatók,ha egyszer eltalálja az ember a technológiát.


szer. feb. 01, 2006 21:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Szerintem simán be fogják rakni a műnyomó papírt. Gondot a hőérzékeny és öntapadós papírok okozhatnak, amennyiben kifolyik a ragasztó...


szer. feb. 01, 2006 21:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. dec. 12, 2005 15:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
Én a vasalós eljárást akarom csinálni (eddig nagyon béna voltam, és öntapadós fóliából metszettem ki az utakat). Értek mindent, de a gond az, hogy nem tudom, a fénymásolóban ismerik-e a tojáspapírt, vagy a műnyomópapírt, vagy ha viszek nekik, hogy erre másoljanak, akkor megcsinálják-e, vagy félnek, hogy az elronthatja a fénymásólójukat.
Ha valaki volt már hasonló helyzetben a fénymásolóban, akkor jó lenne ha elbeszélné, mi történt, vagy, hogy hogy érdemes intézni ezt a részét a dolognak.

kösz

gezAX


szer. feb. 01, 2006 20:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
A lezeres nyak gyartashoz par otlet.Erdemes forro vizben aztatni,konyebben es hamarabb lejon a papir.A masik,eddig mindig a legsotetebb nyomtatast hasznaltam,gondoltam minel tobb a festek annal biztosabb az eredmeny.Most nehany nyaknal bekapcsoltam a festek takarekos uzemmodot,es az eredmeny egy kicsit meg jobb lett.Eddig sem volt rossz a minoseg,de igy vonalak szelei kicsit simabbak,kevesbe latszanak a papir rostjai altal okozott egyenletlensegek.Nem vagyok teljesen biztos benne,lehet hogy ez inkabb a papir minosegetol fugg,de egy probat talan meger.


vas. jan. 29, 2006 1:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Szívesen , alu. egyszerű elokszálására viszont jó , a réz maratására fentebb megtalálod a válaszokat


szomb. jan. 28, 2006 18:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 14, 2005 14:30
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Hmm. Biztos igazad van. Már régen tanultam suliba. :)
Azért kösz a helpet!


szomb. jan. 28, 2006 17:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
gery03 írta:
Tudom, hogy lúg. De ez most számít a maratásnál? Csak arra voltam kíváncsi oldja-e a rezet, vagy sem...


Szia !
Ha tudod , hogy lúg , akkor azt is tudod , hogy nem oldja.


szomb. jan. 28, 2006 17:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 14, 2005 14:30
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Tudom, hogy lúg. De ez most számít a maratásnál? Csak arra voltam kíváncsi oldja-e a rezet, vagy sem...


szomb. jan. 28, 2006 17:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem azt előhíváshoz szokták használni...mármint a fotós eljárásnál az előhívási ciklusban, miután fényképeztél a NYÁK-ra egy rajzolatot...

Az NaOH egyébként nem sav, hanem lúg.


szomb. jan. 28, 2006 16:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 14, 2005 14:30
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Hello!
Annyit szeretnék kérdezni, hogy NaOH-val lehet nyák-ot maratni? Mert a topicot olvasgatva láttam valakit, aki mondta a 7g-ot 1l vízhez arányt, sőt a conrad-ba is lehet kapni mint maratószert... De nem vagyok biztos a dolgomban. És amúgy mennyire jó? Azért használnám, mert van itthon 1kg tiszta naoh, és ha már van, akkor azt használnám...


szomb. jan. 28, 2006 15:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Kifogyott a P20-am, ezért gondoltam, hogy kipróbálom a nyomtatós módszert. Elég vastag papírom volt, arra fénymásoltam. Nem mondom, hogy tökéletes lett, de ahoz képest, hogy először vasaltam ilyet, nem is lett rossz! A maratás még nem történt meg. Remélem, jól fog sikerülni. Aztán meg még hátravan a másik oldal is...

Szerk.:
Jó lett! Én is azt mondom mint a többiek: a fotós eljáráshoz képest rosszabb minőségű, de messzebbről már nem is látszik semmi "zsiványság". Köszönet mindenkinek, akik ismertették ezt a jó módszert. :)


csüt. jan. 12, 2006 20:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
_Danko_ írta:
De, megy az, csinaltam mar ilyet. Csak eleg sokaig kell melengetni a forrasztasi oldalrol a kondi labat, amig felmelegszik annyira, h. az alkatreszoldalon "beforrasztodjon".
Sajnos ez a modszer a snap-in elkoknal nem jarhato ut.


Be kell rakni egy szegecset. :wink:


vas. jan. 08, 2006 19:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 22, 2005 12:49
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Kapcsolási rajz alapján NYÁKtervezést gyártást vállalok

új emailcímem: kobanyai@freemail.hu


vas. jan. 08, 2006 13:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 18, 2005 18:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
duke írta:
......Mennyibe kerul ez a tescos papir ?


Olyan 2000 Ft körül volt egy csomag, visszaszámolva olyan 60 Ft/lap körül.
Én kipróbáltam mind a két felét, és olyasféle eredményre jutottam, hogy a fényes oldalával a vékony vonalak, a hátoldalával a szélesebb vonalak lettek szebbek. Retusáltam megfelelő lakk-filccel, később a Conradnál vett utántölthető tollal.
A kétoldalas nyákkal még gondban voltam, nehéz eltalálni a melegítés mértékét - többet kellett retusálni.
A mellé adott "ajándék" matt lapok viszont szöszölnek.

Üdv: András


vas. jan. 08, 2006 11:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
tomi52 írta:
Nem a műnyomó papírra gondoltam, az olcsóbb is mint a HP papír.
A fórumban korábban volt szó a Tesco tintasugaras papírról, be is vált, nem kell bajlódni a szöszökkel, nem kell áztatni - egyszerűen lehúzható, de kb. háromszor drágább, mint a hírdetett HP fényes lasernyomtató papírja. (És mivel laserhez készül, nem kell félnem, mikor ragad bele.)

Üdv: András


Vissza olvastam, mar ertem.Nem mintha olyan nagy dolog lenne az par perc aztatas,de kiprobalom.Mennyibe kerul ez a tescos papir ?


vas. jan. 08, 2006 2:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 18, 2005 18:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
duke írta:
Persze erdemes kiprobalni,hatha jobban megfelel,de hinnem hogy sokat lehet rajta nyerni,miutan ez a sima munyomo papir sem egy vagyon.A Pantonban 60 db A4-es (10 iv) 400 forint volt vagassal egyutt.

Nem a műnyomó papírra gondoltam, az olcsóbb is mint a HP papír.
A fórumban korábban volt szó a Tesco tintasugaras papírról, be is vált, nem kell bajlódni a szöszökkel, nem kell áztatni - egyszerűen lehúzható, de kb. háromszor drágább, mint a hírdetett HP fényes lasernyomtató papírja. (És mivel laserhez készül, nem kell félnem, mikor ragad bele.)

Üdv: András


szomb. jan. 07, 2006 12:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
tomi52 írta:
Mást keresgéltem, véletlen bukkantam a hirdetésre: HP fényes, lasernyomtatóhoz való papír, fotó nyomtatáshoz. Próbálta-e valaki a vasalásos technológiához? Mert kb. harmadába kerül az A4-es lap/darab ára, mint a fentebb említett Tesco gazdaságosnak.
Üdv: András

Persze erdemes kiprobalni,hatha jobban megfelel,de hinnem hogy sokat lehet rajta nyerni,miutan ez a sima munyomo papir sem egy vagyon.A Pantonban 60 db A4-es (10 iv) 400 forint volt vagassal egyutt.


szomb. jan. 07, 2006 1:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 17, 2005 22:01
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Budakalász
Hozzászólás 
Én kézi-fúrózok. Olyan a hangja, mint a fogorvosnál a fúrónak :D
Ezer éves már stegény, de nagyon jól bírja. Nem panaszkodok rá. Bár most hogy elkezdtem 2 oldalas nyákokat csinálni, így húzósabb kézzel fúrkálni. Bár még így is jól jön, mert ha elcsúszik a 2 réteg így tudom korrigálni. (ferdén fúrok bele)


szomb. jan. 07, 2006 0:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Mért, ennyire gyakran kell ? Szerintem nem kell azért olyan nagy fordulat.
Én sima fúróval szoktam, nem is max-on, és teljesen jó, gyors, szép.


pén. jan. 06, 2006 21:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
állvány nélkül 5e Ft-ért láttam. Nagy a fordulatszáma, kicsi, nem üt a tokmánya, vagyis nem olyan mint az enyém... :)
A Tetkóban meg van 10e Ft körül rendes, nagy állványos fúró. Attól félek, hogy annak nincs meg a kellő fordulatszáma a 0,6mm-es fúróhoz. :-(


pén. jan. 06, 2006 19:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Barkácsáruházakban szokott lenni, néha egészen olcsón.
De van csak állvány is, amibe rendes fúrógépet lehet befogni.
Ezek általában elég gagyik, lötyögnek, stb, de azért lehet használni.


pén. jan. 06, 2006 19:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Sziasztok!

Állványos nyákfúrógépet hol lehet venni? Aki tud, az segítsen legyen szíves!

üdv.: istipisti


pén. jan. 06, 2006 18:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 18, 2005 18:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mást keresgéltem, véletlen bukkantam a hirdetésre: HP fényes, lasernyomtatóhoz való papír, fotó nyomtatáshoz. Próbálta-e valaki a vasalásos technológiához? Mert kb. harmadába kerül az A4-es lap/darab ára, mint a fentebb említett Tesco gazdaságosnak.

Üdv: András


pén. jan. 06, 2006 11:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
Kiprobaltam en is ezt lezeres nyak keszitest,es tenyleg nagyon jol bevalt,ahogy mar sokan leirtatok.Ket fele papirt vettem simat es fenyeset,de a fenyes munyomo nem valt be.Sokkal jobban tapad hozza a festek ezert sokkal rosszabb lett a vegeredmeny,pedig ugyan ugy vasaltam.Ezenkivul a nyakon marado papirfoszlanyokat kar kapargatni,sokkal egyszerubb celuxxal,vagy hasonlo ragaszto szallaggal leszedni. Jol rasimitani,ovatosan lehuzva tokeletesen megtisztitja a nyakot.


pén. jan. 06, 2006 3:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 22, 2005 12:49
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Kapcsolási rajz alapján NYÁKtervezést gyártást vállalok
panel@chello.hu


szer. dec. 21, 2005 10:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Idézet:
Tehát egy mechanikai stabilitást is adnia kell egy ilyen furatgalvánnak

Na jó, ha csak parányit kötöttél bele, csak parányit vitázom :)
Nem a furatgalvánnak kell mech, stabilitást nyújtania, azt a furatátmérő helyes megválasztása és a JÓ forrasztás adja. Mint ahogy írtad, egyoldalú forrasztásnál is jól kell forrasztani, az tartja mechanikusan az alkatrészt és a kontaktot is biztosítja. Nincs ez másképp kétoldalasnál sem.

Idézet:
reakció mehet végbe a galvanizált réz és az ón határvonalánál

két fajta NYÁK létezik:
tűziónozott (szelektív ónozás) és galvánónozott. (előbbit utóbbiból csinálják, de előbb leoldják a galvánónt).
Tűziónozott esetében valóban előfordulhatnak az említett bajok. Jogos. Galvánónos kivitelnél azonban nem.
A belinkelt kép a tűziónozott kivitel, arra valóban igazak az általad említett dolgok. A galvánónos ebből a szempontból jobb, ráadásul olcsóbb, mert az ónleoldás és a drága szelektív ónozás elmarad.


vas. dec. 18, 2005 22:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Semmi baj se a Protellel, se az Eagleel. Mindent arra kell használni, amire való és kész. ;)

furatgalvanizálás: ez az előónozós dolog vajon nem működne ?
Annyira azért nem kell folyatni az ónt, megy az magától is, nem ?


vas. dec. 18, 2005 22:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Biztos meg fogsz lepődni snapscan, de a pontot én is veled egyetemben a Protelnek adom 8)

Annál nincs jobb NYÁK-tervező program, az szent. Profik azzal dolgoznak, külföldön is, mindenhol. Eagle olyanoknak jó főleg, akik alap-dolgokat szeretnének megvalósítani, és az EAGLE által megtervezett NYÁK EGYÁLTALÁN nem kerül gépi gyártásba, valamint azoknak, akik egy évben ha egyszer-kétszer rendelnek egy nem túl igényes panelt. Akik profi céggel dolgoztatnak, csináltatnak NYÁK-ot és ültettetik be majd gépi úton a panelt, azok biztosan Protelt használnak. Külföldön jobb helyeken (értsd pl. kína, ahol iszonyúan királyminőségű NYÁK-okat tudnak létrehozni...2000 darab NYÁK-ot rendelsz, mindegyik ugyanolyan kulturált és méretű és színű, stb-stb) Protelnél kisebb kategóriájú progik kimeneti fájljai hallatán/láttán húzzák a szájukat rendesen. Ezzel nem azt mondom, hogy a többi program rossz, de igenis van különbség köztük és a Protel között.

Idézet:
Egész pontosan egyáltalán nem kell átfolyjon az ón a furaton, mert az egyrészt ronda, másrészt fölösleges ónpazarlás.
Az elektromos kontaktot a furatfémezés adja!


Ezt kicsit korábban írtad, na most ebbe egy parányit belekötök :)

Az teljes mértékben igaz, hogy az elektromos kontaktot a galvanizált furat adja...és ha alkatrészt kell beledugni és leforrasztani? Ott már nem csak elektromos kontakt létezik, ezt is mérlegelni kell ám! Főleg, ha nem csak egy helyben áll 50 évig az adott panel, hanem mondjuk néha ide-oda ütődik, stb. Tehát egy mechanikai stabilitást is adnia kell egy ilyen furatgalvánnak, amit telenyomsz ónnal, miközben benne van egy alkatrészláb. Ugyanez a helyzet egy egyoldalú forrasztásnál is. Ott se egy pötty ónt raksz a forrasztandó helyekre, hogy: "jóvan, csak legyen kontaktban", hanem az a cél, hogy minél erősebb kötés alakuljon ki. És nem véletlen, hogy a jó forrasztásnak is megvannak a maga szabályai. Pl.: megfelelő hőmérséklet kell hozzá, és kötelezően homorúnak kell kicsit lennie oldalnézetből a forrasztásnak, NEM domborúnak. Ez is a stabilitást szolgálja egyébként. Namost ugyanez a helyzet a galvanizált furatoknál is. Ha át van folyatva kellő mennyiségben az ón, akkor minden szép és jó. Ha nincs, akkor bizony akadhatnak problémák...pl. az idő múlásával szépen reakció mehet végbe a galvanizált réz és az ón határvonalánál. Ami legrosszabb esetben, főleg ha vékony (a NYÁK-gyártó hibájából) a felvitt réz vastagsága, akkor szakadás is lehet. Először csak egy picit válik el a réz az óntól, aztán egy bizonyos idő elteltével (mivel az áram ugyanott folyik), persze minél kevesebb az érintkező felület, annál kisebb felületen folyik ez az áram, így felmelegíti (na, nem nagy mértékben) a galván belsejét, amitől tágulás keletkezik (na itt se arra kell gondolni, hogy szétfeszíti a panelt :) ), és így még úgy se érintkezik, ahogy azelőtt...tehát szépen beindul a láncreakció.
És ha nincs határvonal a galvanizált réz és befolyatott ón között? Az nekünk szép és jó. És mikor nincs ilyen határvonal? Ha a befolyatott ón egy önálló közeget tud alkotni a réztől szinte függetlenül. Körülbelül ennyi a hozzászólásom :)

http://users.atw.hu/pupak/galvan.jpg


vas. dec. 18, 2005 20:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Idézet:
Mit nem tud, amit a Protel tud?


Ne haragudj, de ezt még felsorolni is nagyon nehéz lenne, és akkor a többi beépülő modult, pl. szimulátor, fpga tervező, miegymás még nem is néztük.
Kíváncsiságból pár hónapja kipróbáltam eagle-t, mégiscsak kevesebb helyet foglal és nem kell hozzá atomerőmű, gondoltam veszek egy kicsi PI-es laptopot és akkor a két gépen ugyanaz legyen már... Hát olyan alap funkciókat nem találtam, mint pl. az alkatrészek lerakása után forszemekként állítani a méretet/alakot/réteget (pl. nem használt lábak között átmenő vezeték esetére, vagy furatgalván nélküli NYÁKok kivitelezésének megkönnyítésére már a tervezés szakaszában), a kapcsrajz. és nyák szerkesztő esetében az alkatrész tetszőleges átszerkeszthetősége lib. editor nélkül (pl. az átláthatóbb kapcs. rajz érdekében, de a pcb esetében is hasznos), a csoportos kijelölés és szerkesztés bármilyen(!) paraméter alapján, nincs normális highlight funkció szintén gyakorlatilag bármilyen paraméter alapján, a pcb tervezés előtt a paraméterek (pl. vezetősávok, via méretek) megadása bármelyik netre, de szintén csoportosan is lehet, stb.-stb.
Lehet, hogy a protelhez pilótavizsga kell, de egyrészt sztem egyáltalán nem bonyibb, mint az eagle, másrészt jóval többet tud és megkönnyíti az ember életét. Csak erős gép kell hozzá, vagy erős idegzet lassú gépen...


vas. dec. 18, 2005 19:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Biztos olyanokat, ami a magunkfajta egyszerű embernek szinte soha
nem kell, és inkább profi munkákra való.

2oldalas nyák: én úgy értettem, hogy a lyukba bele kéne dugni valami
nemfémet, aztán előonozni a furat körül a rezet alkatrészoldalon, úgy,
hogy szinte benyúljon a furatba is, de azért az alktrészlábat persze még
át tudjuk dugni rajta. Aztán a másik oldalról felmelegített láb + ónozás
már talán elég is, hogy szépen megfogja a másik oldalon is. Persze ezt
leellenőrizni sem könnyű, ha takarásban van a felső forrasztás, max ha
sokat gyakorlunk nem takaró alkatrészekkel... :)


vas. dec. 18, 2005 18:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Mit nem tud, amit a Protel tud?

(komolyan kerdezem, nem kotekedoen)


vas. dec. 18, 2005 17:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Idézet:
Hat igen, ez az EAGLE elonye, hogy nem kell pilotavizsga a hasznalatahoz


Hátránya meg hogy annyival kevesebbet is tud...


vas. dec. 18, 2005 14:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Idézet:
akkor atfolyik az on a furaton /mert ott a galvanizalt rez/, es jol beforrasztodik az alkatresz.


Egész pontosan egyáltalán nem kell átfolyjon az ón a furaton, mert az egyrészt ronda, másrészt fölösleges ónpazarlás.
Az elektromos kontaktot a furatfémezés adja!
Lásd csak a sok VIA-t. Ha nagyobb áram kell akkor több VIA van ugyanarra a vezetősávra. Profibb NYÁK-ok esetében szelektív ónozással készülnek a VIA-k, tehát a kontaktot csak a galvánréz adja, mindenféle ón nélkül és tökéletesen működik. Persze ehhez olyan gyártó kell aki rendesen meg is csinálja...


vas. dec. 18, 2005 14:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
:)


vas. dec. 18, 2005 14:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Hat igen, ez az EAGLE elonye, hogy nem kell pilotavizsga a hasznalatahoz :-))


vas. dec. 18, 2005 14:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hi Danko!

Beszeltunk mar rola hogy az eagle tud ilyet, de en prtelhez szeretnek hozzaszoknbi egyelore nem sok sikerrel pedig nem lenne bonyolult betanulni azt a par beallitast ami kell hozza.


vas. dec. 18, 2005 14:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Tessek parancsolj: http://sziget.mine.nu/~danko/aramkor/fu ... izalas.pdf

Jo szorakozast hozza! :-)


vas. dec. 18, 2005 12:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Ja, tényleg a furat-galvanizálást már el is felejtettem.
Azt még mindig nem tud senki sem házilag csinálni ? :)


vas. dec. 18, 2005 12:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
A profik furatgalvanizalt NYAKot hasznalnak, es a furat annyival vastagabb az alkatreszlabnal, hogy amikor a forrasztas-doldalon beforrasztod, akkor atfolyik az on a furaton /mert ott a galvanizalt rez/, es jol beforrasztodik az alkatresz.
Sajnos a furatgalvanhoz bazisok vegyszer kell, es emiatt hazilag eleg maceras csinalni :(


vas. dec. 18, 2005 11:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
És akkor vajon hogyan csinálják ezt a profik, sorozat-gyártásban ?
Vagy valahogyan oldalra ki kéne vezetni a lábat, aztán menne csak le ?


vas. dec. 18, 2005 11:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
De, megy az, csinaltam mar ilyet. Csak eleg sokaig kell melengetni a forrasztasi oldalrol a kondi labat, amig felmelegszik annyira, h. az alkatreszoldalon "beforrasztodjon".
Sajnos ez a modszer a snap-in elkoknal nem jarhato ut.


vas. dec. 18, 2005 11:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
_Danko_ írta:
a kondik alatt elegge maceras beforrasztani a TOPLAYER-be a labat

Vajon úgy nem menne a dolog, hogy előre beónozod a lyukat felül,
aztán a másik oldaloról melegítve helyezed és forrasztod be a kondit ?


vas. dec. 18, 2005 11:38
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség