Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. okt. 13, 2024 3:28



Hozzászólás a témához  [ 4890 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 98  Következő
A Nokia bejelentette 6230 mobiltelefonját 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
bajnokpityu írta:
senkinek sem visszhangos a telefonja?

4.44 es szoftvare val rendelkezők!


átlátszó oplogót tudnátok küldeni?
köszi
Áttlátszó oplogót találsz találsz az oldalamon, a linkeknél, a színes oplogónál.
http://smsonline.atw.hu


kedd jan. 10, 2006 13:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 130
Hozzászólás 
senkinek sem visszhangos a telefonja?

4.44 es szoftvare val rendelkezők!


átlátszó oplogót tudnátok küldeni?
köszi


kedd jan. 10, 2006 13:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 23, 2004 21:15
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
foki írta:
van hozzá 2kártyás hátlap
óvatosan mert csak 4.44 SW verzióig vált (6230i nem vált)

van-e kód ami újraindítja a telefont? (gondolok az NCCHP support - lehet nem helyesen írom - a *7220# -re gondolok, mert ez 4.44 -esen nem működik)


szóval én erre a hsz-re gondoltam,

:!: foki, tapasztalatból mondtad a 4.44-es sw-t?

macika előre is köszi, ha müxik a dolog :lol:

trib


szomb. jan. 07, 2006 19:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 130
Hozzászólás 
oksa,értelek.
logikus is.

no guruk,az mp3 végre tök jól fut a nagy MMCről is.

ujabb probléma merült fel :))

olyan hangja volt a készüléknek,mintha szakadt lenne a membránja.elmentem hát,tetettem bele uj membránt (ami a fülnél van)
de most meg visszhangos.és nem valami fényes úgy általában sem a hangja.mi a teendő?

SX1 után úgy általában mp3-rádió-telefonálás dolgoknak a hangminősége eléggé visszaesés. minden más jobb a 6230on,de azért fájó dolgok ezek.


szomb. jan. 07, 2006 18:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
trib írta:
sziasztok!

Két SIM-es hátlapról volna szó:
a speedshopban vettem 1-et (automata átkapcsolós, vagyis kikakpcs-bekapcs-al váltana át), ám az én 5.35-ös szoftveremmel valszeg nem megy (valszeg a szoftver verzió miatt).

Van-e valakinek GYAKORLATI tapasztalata, erről a termékről, hogy milyen sw verzióval megy biztosan(egy hsz. elméletben említette, hogy 4.44-ig jó talán), illetve (b kérdés) (MACIKA) ha pl kiderül, hogy 4.44 SW-el megy akkor hol, kinél lehet pl. visszatenni azt a verziót.

Vagy van-e ismeretetek esetleg máshol kapható, másik gyártótól származó hasonló 2 SIM-es-ről, ami okésan működik?

Ellőre is köszi,
trib
Nálunk (Ákoska vagy én) természetesen megy a visszaszoft. Bevallom, én még azt sem tudtam, hogy a 4.44-ig van olyan 2-kártyás hátlap, amivel megy a 6230.


szomb. jan. 07, 2006 15:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 16, 2005 21:06
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Az "a" kérdésre nem tudok válaszolni, de a "b"-re igen. Ha kell, keress meg :wink:


szomb. jan. 07, 2006 14:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 23, 2004 21:15
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
sziasztok!

Két SIM-es hátlapról volna szó:
a speedshopban vettem 1-et (automata átkapcsolós, vagyis kikakpcs-bekapcs-al váltana át), ám az én 5.35-ös szoftveremmel valszeg nem megy (valszeg a szoftver verzió miatt).

Van-e valakinek GYAKORLATI tapasztalata, erről a termékről, hogy milyen sw verzióval megy biztosan(egy hsz. elméletben említette, hogy 4.44-ig jó talán), illetve (b kérdés) (MACIKA) ha pl kiderül, hogy 4.44 SW-el megy akkor hol, kinél lehet pl. visszatenni azt a verziót.

Vagy van-e ismeretetek esetleg máshol kapható, másik gyártótól származó hasonló 2 SIM-es-ről, ami okésan működik?

Ellőre is köszi,
trib


szomb. jan. 07, 2006 13:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
bajnokpityu írta:
az korrektebb nokia szerviz?vagy ezek is megfenyegetnek,hogy ha nem jogtiszta forrásból származik,akkor bevonják? :)
Na várj, Te valamit nagyon félreértesz.
Honnan tudnák ők, hogy nem 'jogtiszta' (ezt hogy is érted?) forrásból származik? Ők nem a rendőrség, nincs nyilvántartásuk a lopott/talált/elhagyott stb. készülékekről. Na meg nem is érdekli őket. Egy a lényeg, az IMEI alapján itthon forgalomba került legyen és rajta legyen a hálózati zár (ha kell, hogy legyen rajta).
Ha nem garis a készülék (valamiért ezt érzem a szavaidból:)), akkor viszont olcsóbban jössz ki, ha valamelyikünkhöz hozod el, akik foglalkoznak ilyenekkel.


pén. jan. 06, 2006 16:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 130
Hozzászólás 
másodszorra formázni kártyaolvasóval próbáltad vagy a telefonnal?[/quote]

telefonnal.olvasóval mindig le lehet formázni.közben ujabb fejlemény:másoltam rá 50megányi mp3at,készitettem playlistet,és gyönyörűen megy.most kap még 50megát,aztán meglájuk meddig hajlandó kezelni.

szerk :no,115 mega már megfektette...
nincs benne ékezet,minden file a gyökérkönyvtárban van.

szerk 2:no,ha a file infót is belerakja a winamp az M3U fileba,akkor az egész memóriakártyát olvashatatlannak tartja.ha a foobarral ext infó nélkül készül,akkor megy a 115 mega.


fogalmam sincs,honnét származik ez a teló,szal nem merem bevinni a bogdánfi utcába.sztem valamelyik másik szervizbe kéne.mamutot emlitettétek.az korrektebb nokia szerviz?vagy ezek is megfenyegetnek,hogy ha nem jogtiszta forrásból származik,akkor bevonják? :)


pén. jan. 06, 2006 10:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 130
Hozzászólás 
volna sajnos még egy probléma.

megvettem egy 512es MMCt.a telefon felismerte,le is tudta formázni,bár gyanús volt,hogy 1 mp alatt.méretét a beállitások menüben jól állapotitotta meg (489MB).hengrögzitő,fényképező tudott rá irni adatot,gépen ellenőriztem,majd másoltam rá mp3akat,létrehoztam kézzel playlistet.mediaplayer azóta nem tud mp3at játszani,nem lehet formázni...
a kicsi 32MBos kártyával jól működött.

ami még érdekes volt,hogy a videorögzitésnél 80megásnak irta ki a kártyát(a beállitásoknál továbbra is 489MB)

szal szoftot cseréljek,vagy kártyát?3 napon belül visszavennék.


pén. jan. 06, 2006 9:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 130
Hozzászólás 
köszönöm!

másik:4.44es szoft van rajta.nem vettem még észre semmi veszélyes hibát rajta.bár még ma veszek egy 512es MMCt az mp3aknak,gondolom onnan csőstül jön a baj.
melyik szoftot érdemes rátennem,ha szeretném látni hivás közben az eltelt időt?(4.44 még nem irja ki)


csüt. jan. 05, 2006 12:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Az oldalamon van egy halommal (ingyenes is).
http://smsonline.atw.hu rengeteg link, stb.
Átküldeni gépről: pcsuite segítségével. Bár a csengőhangnak alapból mennie kellene.


csüt. jan. 05, 2006 12:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 130
Hozzászólás 
skynet írta:
bajnokpityu írta:
...


biztos, hogy ezt jó topicba írtad?



őő,végülis nem kellettt volna,nem ide való.csak annyiban,hogy ahogy olvasgattam az irásaitokat, egyszercsak beszéltetek az imei cseréről.ennyiben vág egy régi témába.

még nem találtam semmi linket,ahol sok csengőhang,háttérkép,program lenne összegyűjtve 6230ashoz.nem tudnátok mondani párat?

hogyan kell átküldeni a telóra gépről?
régebben csak wapon keresztül csináltam,utána meg symbianos telóim voltak,ott megint egyszerű volt,de most még azt sem tudtam elérni,hogy a windows észrevegye az infrán csücsülő telefont.


csüt. jan. 05, 2006 12:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 130
Hozzászólás 
el kezdtem én is olvasgatni a fórumot (visszafele),ne legyenek hülye kérdéseim.érintettétek a témát:

egy 3650eset loptak el tőlem 3 éve,sem a voda,sem a rendőrség nem volt hajlandó keresni.valami kecseg lehetett,mert 3 napig néha még fel is vette a telefont...

hiába vertem az asztalt,hogy mozgassák már a lábukat,sz*rtak a csóró fejemre.valszeg azért,mert garanciális javitásra leadott telóm helyett kaptam,és igy 50 rugót KPban lecsengettem,a teló meg nem ért ennyit.

akkor gyorsan vettem egy tök hasonló 3650est,hogy majd átverjük az IMEIt,voda meg bekaphassa,ha ekkora szemét volt.és meg tudták volna oldani a chip cserét.csak addigra lehiggadtam...


szer. jan. 04, 2006 14:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 130
Hozzászólás 
nagyon kényes a teló az MMC gyártójára?
mekkorát támogat maximum?
milyen sebességgel lehet vele kommunikálni USBs adatkábellel?


hétf. jan. 02, 2006 13:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 18:30
Hozzászólások: 696
Hozzászólás 
ImTOO.3GP.Video.Converter-t keresnék,de csak trialt találtam eddig. Valaki tudna segíteni?


kedd dec. 27, 2005 12:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
tom55 írta:
Na nálam ott kezdődi ka gubanc, h a wingáz(with SP2) egyáltalán nem ismeri fel, csak saját driverrel, de az meg egy mocsok*****. De a lényeg, h elvileg simán mennie kell 6230-asokkal bluetoothon keresztül a net.

Jah még valami, Nokia pc suite-tal érdemes próbálkoznom?
Szexuális tanácsadás másik fórumon.

Avagy mi célból szeretnél próbálkozni a PC Suite-el?


csüt. dec. 22, 2005 12:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 22, 2005 9:38
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
skynet írta:
1. blue2th bedug, a wingáz felismeri, telepíti (sp2), az eredeti driver nem is kellett
2. telefonon blue2th engedélyez, wingázzal megkerestet, így megjelenik egy modem (standard modem over bluetooth vagy valami ilyesmi)
3. tárcsázni a *99# -et, felhasználónév és jelszó üres

ez szerintem messze van a bonyolulttól...


Na nálam ott kezdődi ka gubanc, h a wingáz(with SP2) egyáltalán nem ismeri fel, csak saját driverrel, de az meg egy mocsok*****. De a lényeg, h elvileg simán mennie kell 6230-asokkal bluetoothon keresztül a net.

Jah még valami, Nokia pc suite-tal érdemes próbálkoznom?


csüt. dec. 22, 2005 11:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 22, 2005 9:38
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
thomas77 írta:
Megy!
Csak tudni kell beállítani! :wink:


Ezt részleteznéd? :) Úgyanúgy Dial-up mint infra esetében, vagy kell még más is?


csüt. dec. 22, 2005 10:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Jaja, laptop, usb-s bluetooth, vodanet, cennect me, N6230.
Így neteztem sokáig.
Na nem volt egyszerű beállítani.


csüt. dec. 22, 2005 10:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
Megy!
Csak tudni kell beállítani! :wink:


csüt. dec. 22, 2005 10:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Hülyeség. Megy.


csüt. dec. 22, 2005 9:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 22, 2005 9:38
Hozzászólások: 3
Hozzászólás GPRS+Bluetooth
Sziasztok!

Lehet, hogy már volt téma, de sajna nincs időm visszaolvasni a kereséssel meg nem jutottam semmire. Szóval már több helyen is olvastam, h a 6230-assal bluetoothon keresztől nem megy a net. Igaz ez? A válaszokat előre is köszi!


csüt. dec. 22, 2005 9:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
Az egyetlen game, amivel játszom (szívesen) telón, az sakk. A K500i-men volt egy nagyon jó sakkprogi (full), de az nem müx 6230-ason, a mostani telómon. Valaki meg tudna dobni egy full sakkprogival Nokia 6230-ashoz?

Thx és üdv: Bepe


csüt. dec. 08, 2005 0:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
jokers5 írta:
Nos felmerült a készülék WAP beállitásainál egy olyan probléma, hogy a Nokia oldaláról le lett kérve a WAP beállitás és szépen elmentve. Ezek után csatlakozásnál a következő hibát kapom

"Azonosítás Sikertelen!"

A szolgáltatás aktív az előfizetésen.
Ott lesz a probléma, hogy betett valamit login/pwd-nek, akár cska egy üres karaktert, vagy valamit. Töröld ki üresre és menni fog az.


csüt. dec. 01, 2005 22:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
Nah, mint most kderült, én voltam a hunyó. :roll: A Skynet tanácsára kipróbáltam a mobiMB-t, és az, ellentétben a PC Suite-al nem 15xx KB szabad helyet jelzett, hanem 80-90 körülit. :( No comment...
Fogtam, PC Suite-al leszedtem az alkalmazásoknál pár progit, és egyből települt az összes fajta szótár-program még PC Suite-al is. Tehát azért szakadt meg a telepítés, mert nem volt annyi hely a telcsin. :evil: Ezt csak azért írom le, hogy akinél hasonló helyzet áll elő, az ne sz.pj.n 2 napot a pc suite-al.. :?

Köszi a tanácsokat!

Üdv: Bepe


csüt. dec. 01, 2005 18:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 671
Tartózkodási hely: M. Service
Hozzászólás 
Nos felmerült a készülék WAP beállitásainál egy olyan probléma, hogy a Nokia oldaláról le lett kérve a WAP beállitás és szépen elmentve. Ezek után csatlakozásnál a következő hibát kapom

"Azonosítás Sikertelen!"

A szolgáltatás aktív az előfizetésen.


szer. nov. 30, 2005 21:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
skynet írta:
megveheted a csom nélkülit. ha sz.r, úgyis kicserélik majd, mert rendes társaság.

más: most mindent meg fogsz kérdezni a 6230-ról, nem lenne jobb nekiállni olvasni? (tudom, 90 oldal, kb 3-6 óra (attól függ, milyen gyorsan olvasol) de szerintem megérdemel ennyit ez a telefon)


Természetesen visszaolvastam. 80-90-ig. :) De a wap beállítás kapcsán azért több problem is felmerülhet, és ez az akksival kapcsolatos kérdés sem hiszem, hogy fölmerült eddig, mert a gyorsban minden készleten szokott lenni dobozosan (eddig én ezt tapasztaltam).


kedd nov. 29, 2005 13:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
Azt hiszem rossz akksival adták el nekem, mert egy full lemerülés és 4 órás töltés után most ismételten 1.5 nap eltelte után már csipog, hogy akkufeszültség alacsony, és 2 nap alatt le is merül teljesen. Szétnéztem most a gyorsbolt oldalán, Nokia 6230 akksira ( http://www.mobiltelefonok.hu/uj/index2.php )ezt írja: "
bl5c | Nettó ár:3192 Ft|Bruttó ár:3990 Ft ... Beszerzés alatt" :shock: Erre felhívom őket (10 perce), és mondja a srác, hogy van bl5c akksi, de csomagolás nélkül, és nem 39xx Ft-ért, hanem 31xx Ft-ért. :? :shock: Szerintetek vegyek ebből, vagy próbáljam meg máshol dobozosan megvenni?


kedd nov. 29, 2005 12:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Segítek: minden csomagban 36 csúcsban és 24 azon kívül, valamint a sebesség max 14,4 kbps, s hívásokat nem igazán tudsz közben fogadni. Míg a GPRS 3-szor, 4-szer gyorsabb, és mellette lehet bejövőd is.
Biztos, hohy Te azt a 6230-ast akartad? Vagy csak jól nézett ki :).


@Macika: thx a linket, megtaláltam az ÁSZF-jükben a vita jokert, 24/36.

@vizsla1: biztos, hogy ezt akartam: nem WAP miatt vettem, mert net-szolgáltatónál dolgozom, és itthon is DSL-em van. A WAP-ot azért szeretném beállítani, mert ha nem is használom, bizonyos helyzetekben nagyon jól jöhet, és a tudat sem az utolsó, hogy sikerült beállítanom rajta.


kedd nov. 29, 2005 8:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Segítek: minden csomagban 36 csúcsban és 24 azon kívül, valamint a sebesség max 14,4 kbps, s hívásokat nem igazán tudsz közben fogadni. Míg a GPRS 3-szor, 4-szer gyorsabb, és mellette lehet bejövőd is.
Biztos, hohy Te azt a 6230-ast akartad? Vagy csak jól nézett ki :).


kedd nov. 29, 2005 7:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
bepe79 írta:
Abszolúte nem. :(
Segítek, bár a keresés Nálad is ugyanúgy működik, csak én hajlandó vagyok használni is: http://www.vodafone.hu/segithetunk/aszf ... 1_15_2.pdf
Ajánlom, az Acrobat Readerben keress rá az adathívás szóra, és tipegj el a Te csomagodig.


kedd nov. 29, 2005 0:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
Macika írta:
bepe79 írta:
Most már teljes káosz van a fejemben e téren. :cry: Utánaolvastam most 'n'-edjére a voda honlapján itt: http://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/i ... l/wap.html , és nekem a sima WAP-ra lenne szükségem, ami ingyenes:

"WAP ( Wireless Application Protocol) szolgáltatásunk segítségével ügyfeleinknek lehetősége nyílik arra, hogy arra alkalmas mobil készülékük segítségével hozzáférjenek a mobil internet egyre bővülő információihoz és más hasznos folyamatosan bővülő szolgáltatásokhoz bárhol, bármikor.

A szolgáltatás adathívás alapon történő használata elérhető összes ügyfelünk számára havi- és regisztrációs díj nélkül*, de ha igénybe veszed GPRS WAP szolgáltatásunkat, ezentúl már kihasználhatod GPRS-képes mobiltelefonod előnyeit is, így költséghatékonyabban és gyorsabban tudsz hozzájutni a meglévő és a folyamatosan bővülő WAP tartalmakhoz!"

Tehát nem a GPRS WAP-ot szeretném beállítani a 375 Ft-os havidíjjal, hanem a sima mezei wap-ot, ami ingyen érhető el. És ott az oldal szerint van hívószám, meg minden egyéb.
Nagyjából, de csak úgy nagyjából tisztában vagy vele, mennyi a percdíja annak az 'ingyenes' WAP-nak???


Abszolúte nem. :(


kedd nov. 29, 2005 0:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
bepe79 írta:
Most már teljes káosz van a fejemben e téren. :cry: Utánaolvastam most 'n'-edjére a voda honlapján itt: http://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/i ... l/wap.html , és nekem a sima WAP-ra lenne szükségem, ami ingyenes:

"WAP ( Wireless Application Protocol) szolgáltatásunk segítségével ügyfeleinknek lehetősége nyílik arra, hogy arra alkalmas mobil készülékük segítségével hozzáférjenek a mobil internet egyre bővülő információihoz és más hasznos folyamatosan bővülő szolgáltatásokhoz bárhol, bármikor.

A szolgáltatás adathívás alapon történő használata elérhető összes ügyfelünk számára havi- és regisztrációs díj nélkül*, de ha igénybe veszed GPRS WAP szolgáltatásunkat, ezentúl már kihasználhatod GPRS-képes mobiltelefonod előnyeit is, így költséghatékonyabban és gyorsabban tudsz hozzájutni a meglévő és a folyamatosan bővülő WAP tartalmakhoz!"

Tehát nem a GPRS WAP-ot szeretném beállítani a 375 Ft-os havidíjjal, hanem a sima mezei wap-ot, ami ingyen érhető el. És ott az oldal szerint van hívószám, meg minden egyéb.
Nagyjából, de csak úgy nagyjából tisztában vagy vele, mennyi a percdíja annak az 'ingyenes' WAP-nak???


kedd nov. 29, 2005 0:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
Most már teljes káosz van a fejemben e téren. :cry: Utánaolvastam most 'n'-edjére a voda honlapján itt: http://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/i ... l/wap.html , és nekem a sima WAP-ra lenne szükségem, ami ingyenes:

"WAP ( Wireless Application Protocol) szolgáltatásunk segítségével ügyfeleinknek lehetősége nyílik arra, hogy arra alkalmas mobil készülékük segítségével hozzáférjenek a mobil internet egyre bővülő információihoz és más hasznos folyamatosan bővülő szolgáltatásokhoz bárhol, bármikor.

A szolgáltatás adathívás alapon történő használata elérhető összes ügyfelünk számára havi- és regisztrációs díj nélkül*, de ha igénybe veszed GPRS WAP szolgáltatásunkat, ezentúl már kihasználhatod GPRS-képes mobiltelefonod előnyeit is, így költséghatékonyabban és gyorsabban tudsz hozzájutni a meglévő és a folyamatosan bővülő WAP tartalmakhoz!"

Tehát nem a GPRS WAP-ot szeretném beállítani a 375 Ft-os havidíjjal, hanem a sima mezei wap-ot, ami ingyen érhető el. És ott az oldal szerint van hívószám, meg minden egyéb.


hétf. nov. 28, 2005 23:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
bepe79 írta:
Ha jól tudom, ha GPRS WAP-ot használok, annak sincs havidíja prepaidnél, csak annyit fizetek, amennyit használom úm. Jól tudom ezt?
Rosszul tudod. A Vodánál csak átalánydíjas wap van.
Ahogy írták előttem, 1 MB-ig 375 Ft (post-paidnél 2 MB). Ha nincs megrendelve fel se mtudsz csatlakozni.
Vigyázz vele, ha egyszer megrendelted, minden hónapfordulón vonják a következő hónapra előre, ameddig le nem mondod!!!


hétf. nov. 28, 2005 22:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
1MB-ig 375Ft.


hétf. nov. 28, 2005 22:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
@vizsla1: prepaid

@CineDOG: aztaqrv@!!! Kép A 1270-re küldött SMS-el már rég megrendeltem a WAP-ot, de most, hogy mondtad, hogy nincs hívandó szám, megnéztem újra a voda oldalát...
Nem a GPRS WAP-ot, hanem a sima WAP-ot állítottam be, az adathívás típusánál ISDN-t beállítva, ahogy az oldaluk is írja. Na, majd átlövöm a teló beállításait a GPRS WAP-ra, és megpróbálom úgy. Sorry az atomlámakirályságért. :( Ha jól tudom, ha GPRS WAP-ot használok, annak sincs havidíja prepaidnél, csak annyit fizetek, amennyit használom úm. Jól tudom ezt?


hétf. nov. 28, 2005 21:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
bepe79 írta:
...

Prepaides vagy postpaides vagy?

Annak megfelelő APN-t írj be: http://www.vodafone.hu/segithetunk/kesz ... tasok.html (oldal alja)

Rendeld meg a 1270-re küldött WAP-szócskával, és ha prepaides vagy a megrendelés után legyen mindig még legalább 1000 Ft a SIM-eden, amíg a wapot használni akarod.


hétf. nov. 28, 2005 21:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Hívandó szám az nincs...
Meg a wapot ha GPRS, akkor meg kell rendelni. 1270-re elküldeni hogy WAP (ha jól tudom)


hétf. nov. 28, 2005 21:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
bepe79 írta:
?

Ezt nem is értem. :) Hogyhogy prepaides profil meg postpaid-es profil? Hogy lenne különböző profil a telóban kártyás és előfizus esetben? :shock: És melyik profil lenne már?

A waphoz más APN tartozik prepaides, és más postpaides esetben. Mindkettőhöz külön profil van csinálva. Alapértelmezés szerint a vodás telókban a havidíjas van aktiválva. S sok estben CSD-vel.


Nekem a 6230 egy független, GSM boltos. A kártyám (sim) pedig voda joker, prepaid. Namost: a tavbeallitas nem működött, ezért gondoltam, meghákolom én kézileg. :) Voda oldalára föl, onnan néztem a beállításokat (hívandó szám, felh. név, adat típusa, stb.) és beállítgattam a WAP-ot saját kezűleg. Ez meg is van, de amikor kapcsolódom, akkor visszadob azzal, hogy nem elérhető, vagy valami hasonló szöveggel. Ha gondoljátok, megnézem majd egész pontosan, hogy mit ír ki. Mit hagyhattam ki? És mi az az APN? Meg CSD? Mit tegyek, hogy menjen a WAP?


hétf. nov. 28, 2005 21:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
bepe79 írta:
?

Ezt nem is értem. :) Hogyhogy prepaides profil meg postpaid-es profil? Hogy lenne különböző profil a telóban kártyás és előfizus esetben? :shock: És melyik profil lenne már?

A waphoz más APN tartozik prepaides, és más postpaides esetben. Mindkettőhöz külön profil van csinálva. Alapértelmezés szerint a vodás telókban a havidíjas van aktiválva. S sok estben CSD-vel.


hétf. nov. 28, 2005 21:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Ha a telódban megvannak a beállítások, és egyeznek azzal, ami a voda pdf-jében vannak, akkor nem lehet, hogy a hiba abban keresendő, hogy prepaides vagy postpaides Ügyfélként nem a Neked megfelelő profilt használod? Alapértelmezés szerint azt hiszem a postpaides van beállítva.


?

Ezt nem is értem. :) Hogyhogy prepaides profil meg postpaid-es profil? Hogy lenne különböző profil a telóban kártyás és előfizus esetben? :shock: És melyik profil lenne már?

Egyébként a tapasztalataim eddig nagyon pozitívak a 6230-asommal kapcsolatban. Mondtam, hogy majd beszámolok, most megteszem:
Eddig nulla, azaz 0 alkalommal fagyott, 5.26-os firmware van rajta nekem. Úgy látom, az egyik legnagyobb gyermekbetegségét levetkőzte a Nokia ennél a készülékénél, jelesül azt, hogy recseg-ropog az egész készülék, mintha széjjel akarna esni a kezeim közt. Ez nagy pozitívum nálam. A másikat már kevésbbé, jelesül azt, hogy az akksifeő hátul lötyög. :) Lehet, hogy nekem van kikopva, de ezeknek kikopni sem lenne nagyon szabad ennyi pénzért, még akkor sem, ha 2 éven keresztül minden héten kétszer húzigálom le-föl az akksifedőt. :? A kijelzője számomra a K500i-m után nem egy nagy szám :) , de a Nokia s40-esekhez képest tudom, hogy elég jó darab. Nagyságrendekkel kisebb az SE telefonokénál. A gombok nyomáspontjai jól érezhetőek, egyedül az volt furi a k500i után, hogy a joy-al lehet "okézni" is, tehát középen is fog. :) De ez jó 5let szvsz. Az akksi első alkalommal nagyon hamar lemerült két óra töltés után, vagy nem volt neki elég, vagy pedig egy sz.rral adták el nekem a gsmbótba.

P.S.: egy kérdés: amíg nem szedem szét a telót, nem is tudom meg, hogy be volt-e ázva valaha? Mert a gsm boltban vétel előtt nyilván nem fogják engedni soha darabokra szednem..

Üdv: Bepe


hétf. nov. 28, 2005 21:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Ha a telódban megvannak a beállítások, és egyeznek azzal, ami a voda pdf-jében vannak, akkor nem lehet, hogy a hiba abban keresendő, hogy prepaides vagy postpaides Ügyfélként nem a Neked megfelelő profilt használod? Alapértelmezés szerint azt hiszem a postpaides van beállítva.


hétf. nov. 28, 2005 10:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 15:21
Hozzászólások: 997
Hozzászólás 
na aki szeretne kapni 19000 darab háttérképet ami jó 6230-ra az írjon pü-ben
a képeket emailben tudom küldeni zip vagy rar fájlban természetesen free
mindenféle kép ömlesztve gagyik is meg tök jók is
minden kép mérete n*n ahol n => 128 pixel


vas. nov. 27, 2005 19:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
bepe79 írta:
Macika írta:
bepe79 írta:
Sziasztok! Bajban vagyok. A SIM kártya PIN kódját tudom, meg a telefon biztonsági kódját is tudom (12345), mert ezt megkérdeztem a boltban, ahol vettem. Viszont amint a tavbeallitas.vodafone.hu-n lekérném a WAP beállításokat, akkor elküld SMS-ben egy kódot, azt megadom a web-lapon, továbblép, elküldi a beállításokat, és azt nem engedi a telefon menteni, mert valami beállítási jelszót vagy kódot is kér. :( Az 12345-el visszaállítottam a telefont alaphelyzetbe, tehát megnyomtam, hogy gyári beállítások vissza. De ez sem segített, a beállítások mentésénél továbbra is beállítási jelszót is kér, amire sem a 0000 sem a 00000, sem az 1234 sem az 12345 nem jó. Ilyenkor mi a teendõ? :(
Minden egyes küldésnél ad egy PIN-t. Azt várja.


Pedig a vodától SMS-ben kapott PIN-el nem megy, azt is megpróbáltam. :( Egyébként megnéztem a kézi beállításoknál manuálisan, és azok a beállítások vannak a telómban, amit a voda a .pdf-ben hirdet. Tehát jó, meg a 1744-re küldött MMS teszt-re is visszajött a szép piros MMS, úgyhogy MMS OK. A WAP-settings lekéréssel még próbálkozom, de semmit nem fogad el kódnak. Ezt a voda rakja bele a beállítás-üzenmetbe, amit õ küld át nekem? Tehát az üzenetét is kóddal védi külön? :shock:


Nokia oldaláról is el lehet küldetni a beállításokat. Ott egy wizard végigvezet majd a végén kiír egy négyjegyû számot, majd elküldi az SMS-t.
SMS-nél a Nokia oldalán kiírt, _dinamikusan változó_, azaz egyszer használatos kódot kell beírni.


szomb. nov. 26, 2005 10:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
HappyBoy írta:
Na kipróbáltam a Remote Desktop for Mobiles 1.5.10 (desktopmobiles.com)-ot:
Elsőre nem sikerült csatlakozni a géphez. Ekkor fogtam a Firewall logjaimat, és az látszik, hogy a sima windows Remote Deskop (RDP) 3389 portja helyett a 6100-on próbálkozik, ezért nem sikerül. Ekkor fogtam a routerünket, és a 6100 portját ráNAToltam(portforward) egy gép 3389-es portjára, amin engedéyleve van a RDP. Nos, eljutott a gépig, és még érzékelt is valamit, de csatlakozni, azt nem sikerült. Valahogy nem azonos utasításokkal kommunikálnak. Ez két különböző alkalmazás.
Összegezve: Ez a progi a Windows Remote Desktop-hoz NEM jó.


Nem lehet, hogy a linux-os VNC v. rdesktop-hoz íródott, és by default annak a port-jait használja? Ez engem is megfogott, mert jól jöhet egyszer mobilon keresztül vezérelni az otthoni PC-det. :)


szomb. nov. 26, 2005 4:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
Macika írta:
bepe79 írta:
Sziasztok! Bajban vagyok. A SIM kártya PIN kódját tudom, meg a telefon biztonsági kódját is tudom (12345), mert ezt megkérdeztem a boltban, ahol vettem. Viszont amint a tavbeallitas.vodafone.hu-n lekérném a WAP beállításokat, akkor elküld SMS-ben egy kódot, azt megadom a web-lapon, továbblép, elküldi a beállításokat, és azt nem engedi a telefon menteni, mert valami beállítási jelszót vagy kódot is kér. :( Az 12345-el visszaállítottam a telefont alaphelyzetbe, tehát megnyomtam, hogy gyári beállítások vissza. De ez sem segített, a beállítások mentésénél továbbra is beállítási jelszót is kér, amire sem a 0000 sem a 00000, sem az 1234 sem az 12345 nem jó. Ilyenkor mi a teendő? :(
Minden egyes küldésnél ad egy PIN-t. Azt várja.


Pedig a vodától SMS-ben kapott PIN-el nem megy, azt is megpróbáltam. :( Egyébként megnéztem a kézi beállításoknál manuálisan, és azok a beállítások vannak a telómban, amit a voda a .pdf-ben hirdet. Tehát jó, meg a 1744-re küldött MMS teszt-re is visszajött a szép piros MMS, úgyhogy MMS OK. A WAP-settings lekéréssel még próbálkozom, de semmit nem fogad el kódnak. Ezt a voda rakja bele a beállítás-üzenmetbe, amit ő küld át nekem? Tehát az üzenetét is kóddal védi külön? :shock:


szomb. nov. 26, 2005 4:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
bepe79 írta:
Sziasztok! Bajban vagyok. A SIM kártya PIN kódját tudom, meg a telefon biztonsági kódját is tudom (12345), mert ezt megkérdeztem a boltban, ahol vettem. Viszont amint a tavbeallitas.vodafone.hu-n lekérném a WAP beállításokat, akkor elküld SMS-ben egy kódot, azt megadom a web-lapon, továbblép, elküldi a beállításokat, és azt nem engedi a telefon menteni, mert valami beállítási jelszót vagy kódot is kér. :( Az 12345-el visszaállítottam a telefont alaphelyzetbe, tehát megnyomtam, hogy gyári beállítások vissza. De ez sem segített, a beállítások mentésénél továbbra is beállítási jelszót is kér, amire sem a 0000 sem a 00000, sem az 1234 sem az 12345 nem jó. Ilyenkor mi a teendő? :(
Minden egyes küldésnél ad egy PIN-t. Azt várja.


szomb. nov. 26, 2005 3:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
skynet írta:
nah, végre vettem a telefonra 6230i billentyűt (meg mellé egy ezüst elő+ hátlapot, mert bután nézett ki az ezüst billentyű+fekete előlap kombo). 3500 krajcár vót a sp...shopban, plusz az előlap (csom. nélkül) ugyanennyi. szerintem ennyit megér, mindenkinek csak ajánlani tudom, igaz, meg kell tanulni a használatát (a középső gombot a hüvelykujjam körmével kell nyomni, nem pedig az ujjbeggyel), de utána egyszerűen nem lehet mellékattintani.


Akkor neked már valóságos tuning-6230-asod van. :) (na persze ha azóta le nem cserélted hatvanhatszor :lol: ). Én egyelőre beérem az 5.26-al mert se nem fagy, se semmilyen más hibát eddig nem észleltem a sw-el kapcsolatban.


szomb. nov. 26, 2005 2:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4890 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 98  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség