Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. szept. 28, 2024 16:34



Hozzászólás a témához  [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 40  Következő
Nyák Gyártás egyszerűen és HÁZILAG 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 12, 2006 1:49
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Ez 0.025 mm/step pontossággal dolgozik, A3-as méretben.
Eredetileg hobbi szintű matrica vágásra vettem pár évvel ezelőtt 6.000 Ft-ért, egy PC bontóban. Szégyen gyalázat de csak most jutott eszembe, hogy mire is kell ezt igazán használni :oops: . Ezzel a felbontással az összes általam használt via, pad méretet tökéletesen rajzolja (valóban kör a kör). HPGL nyelven lehet vele szóba állni.


hétf. feb. 13, 2006 16:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A X-Y író amit görbék rajzolásához csináltak(általában azok kaphatóak és elérhetőek),és egy intelligens plotter nagyon más dolog.
Előbbiben gondolkodtam sokáig én is,amíg rá nem jöttem,mi a bibi.
Szerintem itt a "felbontás" iszonyú,értelme nincs beszélni róla.
Mint a cnc-nél beállási és visszaállási pontosságról lehet szó,ami szerintem 0,01mm-en belüli érték,nevetve.Ehhez képest egy 0,1-es vonalvastagság is egy dinoszaurusz már,de ahhoz jó és finom toll kell,ami biztonságosan húz ilyen vékony vonalat.
A cuccban belül az intelligencia számolja át a megadott vektorokat a saját elképesztöen finom lépéseire.


hétf. feb. 13, 2006 13:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Vazze, én is ilyen szerkezetet keresek ezer éve. Hiánycikk a használt piacon, újonnan meg horror. Van ugyan egy ezer éves, unintelligens ósdi vacak, semmivel nem működik együtt, bár van komplett doksi. Viszont felbontása nagyon gagyi, tized mm elvileg, gyakorlatban van ott 2 tized is. Ezért nem foglalkozom vele.
Tényleg, milyen felbontással dolgozik a kicsike?


hétf. feb. 13, 2006 7:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Örülj neki!!!!!! Évek óta kerestem ilyet,de sehol nem találtam,az új ára amikor még utoljára lehetett kapni,valami (akkori) 1M forint körül mozgott.
Többször nekibuzdultam valami gánycnc-t csinálni csak erre,de rengeteg nehézségbe ütköztem,végül mindig elmet a kedvem.
Pedig ez a legkényelmesebb,a robot megrajzol akármit akárhányszor,nincs fotó,pancs,vasaló,alámarás,bizonytalan bevonatok,stb.


vas. feb. 12, 2006 20:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 12, 2006 1:49
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Raktem fel egy képet a plotterről:
www.kep.tar.hu/h-zoo

Tango-ból küldtem ki a plotterre a rajzot (HPGL driverrel), de itt még csak alkoholos filccel rajzol (csak próba).
Be lehet a Tangoban állítani a toll vastagságát, ami gyakorlatilag a legvékonyabb kirajzoljató vonalat határozza meg, mert a vastagabb vonalakat több enymás mellé rajzolt vonallal csinálja, így nem kell vacakolni több vastagásgú tollal. A plotter egyébként 8 tollat tud kezelni.


vas. feb. 12, 2006 15:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 13:58
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Régen volt a Rotring "P" tus, ami bírja a strapát. A gond az vele, hogy speci, hozzá való toll kell, mert oldja a műanyagot!! Geodéták használják térképrajzoláshoz, ami esőben, fagyben, meg bármikor működik. A lényege éppen a maróhatás volt, így nem lehet elmosni a rajzolatot. Ma nem tudom, hogy létezik-e, vagy valami más néven forgalmazzák. Nézz utána. (Normál csőtoll NEM ALKALMAS hozzá!)


vas. feb. 12, 2006 8:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
esetleg fényképet láthatnánk arról a ploterről?


vas. feb. 12, 2006 7:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
H_Zoo írta:
Sziasztok!

Egy síkágyas plottert szeretnék NYÁK rajzolásra használni, de nem tudom, hogy milyen tintát vegyek. Vélony, pl. 0,2 mm-es tölthető csőtollat akarok használni hozzá. Van valakinek tinta (tus) ügyben tapasztalata? Hol, milyet érdemes venni?
Egyébként eddig fotózásos technikával csináltam, de ezzel kevésbé lesz macerás.


http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... ZrWkZNQT09
Itt van nehany aramkor rajzolo tus meg utantolto.Amugy nem rossz otlet,csak kicsit draga.Azert kivancsi leszek hogy valik be.


vas. feb. 12, 2006 2:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 12, 2006 1:49
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy síkágyas plottert szeretnék NYÁK rajzolásra használni, de nem tudom, hogy milyen tintát vegyek. Vélony, pl. 0,2 mm-es tölthető csőtollat akarok használni hozzá. Van valakinek tinta (tus) ügyben tapasztalata? Hol, milyet érdemes venni?
Egyébként eddig fotózásos technikával csináltam, de ezzel kevésbé lesz macerás.


vas. feb. 12, 2006 1:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Bocs , hogy beleavatkoztam , de világos volt , hogy csak félreértésről volt szó.


szomb. feb. 11, 2006 17:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Idézet:
Szerintem félreértetted , a fóliára nyomtatott és a pausz közötti eltérésre gondolt , nem filmre , a film jobb , de az nem nyomtatóval készül.


Köszi el34, legalább nem kell nekem bepötyögnöm...


szomb. feb. 11, 2006 7:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
potyo írta:
gerry írta:
Ja valaki használt kéktapadó fóliával leragasztott fotózható nyákot?
Baromi alacsony a megvilágítási idő kell hozzá (4mp ), de a maratáskor mindig alámaródik.
Én ilyennel próbálkoztam néhány hsz-el ezelőtt. Lehet, hogy tényleg sok volt a 150 másodperc? Az a 4mp milyen lámpával és min keresztül értendő?


5000W-os nyomdai levilágító, de a conrados nyáknak is elég 9s. emléxem egyszer üzem közben javítottam a mechanikáját a levilágítónak és 2 perc alatt lesültem alatta :D.

Na mindegy bocsi az előzőért nem figyeltem.


pén. feb. 10, 2006 21:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
gerry írta:
Ja valaki használt kéktapadó fóliával leragasztott fotózható nyákot?
Baromi alacsony a megvilágítási idő kell hozzá (4mp ), de a maratáskor mindig alámaródik.
Én ilyennel próbálkoztam néhány hsz-el ezelőtt. Lehet, hogy tényleg sok volt a 150 másodperc? Az a 4mp milyen lámpával és min keresztül értendő?


pén. feb. 10, 2006 21:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
gerry írta:
Idézet:
Nem, nem domborodik ki a festék.
Igen, valamennyire átszűrődik rajta a fény.
Ezektől függetlenül megfelelő levilágítási idővel a pausz sokkal jobb képet eredményez, mint a fólia.


Ki volt az aki ezt a badarságot állította?

Fizetek egy pofa sőrt annak aki pausszal jobb minőségű nyákot fotóz,mint én filmmel :lol:

Elég régóta fotózom filmel a nyákot, de pausszal sosem értem el olyan kontúr minőséget, mint filmel.

Ja valaki használt kéktapadó fóliával leragasztott fotózható nyákot?
Baromi alacsony a megvilágítási idő kell hozzá (4mp ), de a maratáskor mindig alámaródik.


Szerintem félreértetted , a fóliára nyomtatott és a pausz közötti eltérésre gondolt , nem filmre , a film jobb , de az nem nyomtatóval készül.


pén. feb. 10, 2006 16:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Idézet:
Nem, nem domborodik ki a festék.
Igen, valamennyire átszűrődik rajta a fény.
Ezektől függetlenül megfelelő levilágítási idővel a pausz sokkal jobb képet eredményez, mint a fólia.


Ki volt az aki ezt a badarságot állította?

Fizetek egy pofa sőrt annak aki pausszal jobb minőségű nyákot fotóz,mint én filmmel :lol:

Elég régóta fotózom filmel a nyákot, de pausszal sosem értem el olyan kontúr minőséget, mint filmel.

Ja valaki használt kéktapadó fóliával leragasztott fotózható nyákot?
Baromi alacsony a megvilágítási idő kell hozzá (4mp ), de a maratáskor mindig alámaródik.


pén. feb. 10, 2006 14:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Jó sokáig. Azért tedd be fiókba őket a biztonság kedvéért.


pén. feb. 10, 2006 11:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Egyenlőre lemondtam a fotózásos gyártásról. Most nincs hangulatom kísérletezni. Viszont a boltban vett lakkozott nyákok elállnak?


pén. feb. 10, 2006 1:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Csak a kíváncsiság kedvéért:
sütőpapírt próbált már vlki? Van szilikonos, az drágább, meg van szilikonmentes is. Vásárolgattam a boltban amikor ránéztem és beugrott.


csüt. feb. 09, 2006 23:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
kábé írta:
Üdv!
Na tovább szórakoztam a fényképpapírral és azt hiszem meg kell néznetek. A propellerórának a nyákjával próbálkoztam, mivel amit erre a célra csináltam magamnak műnyomópapírral nem tetszett. Mikor pedig műnyomópapír után koslattam és találtam itthon ezt a papírt nem szívta a festéket fénymásoltattam erre is, hogy majd megpróbálom...A műnyomó papíros másolatom elfogyott és még nem volt tökéletes az eredmény, maradt ez. Ennél jobb asszem semmivel sem lehet. A tegnapi elfolyás valszeg azért lehetett, mert mikor rátettem a vasalót rögtön odakapta és azzal voltam elfoglalva, hogy leszedjem :D.Itt van vasalás után ez a tegnapi szétfolyt próba utáni második próbálkozás volt:http://www.kepfeltoltes.hu/view/051023/K_p_038.jpg
Raktam a fényképpapírra egy fénymásolópapírt, hogy ne ragadjon a vasalóhoz mint tegnap :D majd a szélét aláhajtottam szokásos módon, hogy rögzítve legyen a cucc. Vasaló 3-ason rátesz egy fél percre, majd megdörzsöl. Nyugodtan neki lehet esni mivel nem csúszik meg, mert szvsz mikor meleget kap rögtön összeragad a nyák meg a fényképpapír.
Lehűlés után simán lehúzom a paírt. Olyan részen, ahol a fénymásoló papír megbarnult kicsit nehezebb leszedni a nyákról, de a festéket ott sem húzta le. Pattogva, tixósan jön le.
Majd itt van maratás után:http://www.kepfeltoltes.hu/view/051023/K_p_045.jpg.
Hidrogénperoxidos anyaggal marattam és a nyákot ugyan úgy előkészítettem mint a műnyomó papírhoz. Alámarás nuku. Csiszolópapírt hirtelen nem találtam finomabbat, de ha meglesz sokkal szebb lesz a felület. Így kb 20 perc alatt elkészülhet egy nyáklap és ezt a papírt bármelyik fénymásoló beveszi, mert nem vastag. Nem kell áztatni és kikapargatni a vezetősávok közé ragadt papírt..
Egyszerüen tokéletes. :D
Itt van a papír amivel szórakoztam:http://www.kepfeltoltes.hu/view/051023/K_p.jpg

Próbáljátok ki, megéri!!!


Nagyon állat, de két kifogásom van.

1: kell vennem valamit, amivel elhengergetem
2: nagyon derága... ki kell próbálni a tojglipapírt...

Nameg mit felejtettem el? Na? Persze, hogy a tükrözést! !-Đ :oops:


szer. feb. 08, 2006 22:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Idézet:
Akkor lehetséges, hogy túl hosszú volt a 150 másodperc világítás is? Azt elfelejtettem írni, hogy a lámpa búrája nincs letörve, illetve nem biztos, hogy érthető volt, de a lakk csak azon a részen nem jött le, ahol az eredeti védőfólia miatt nem érhette egyáltalán fény a nyákot.


Kizárt dolog, hogy letört búra nélkül 25cm-ről sok lenne neki. Nekem 2*250W letört búrával, refivel, plexi lappal (ami rendesen átereszti az UV-t), szintén kb. 25cm-ről ad 100 másodpercet.
De az előhívóval is játszhatsz még. Zsírszóda? Ha ismereteim helytállóak, az a NaOH vizes oldata. Azonban: ez a "kivettem a levéből ennyit és hozzáöntöttem ennyi vízhez, de nem lehetett túl túl tömény" itt nagyon felejtős. Vagy rendesen előhívsz pontosan kevert oldattal és mindig ugyanazt az arányt használod azonos megvilágítással, vagy nem. Ha a megvilágítással kísérletezel, akkor az előhívód legyen pontos. Valaminek jónak is kell lennie, egyszerre két buktatóval nem tudsz haladni. Házilag örülj neki, ha mindent rendesen csinálsz és jó lesz a NYÁK-od, ha csak úgy hasraütésszerűen csinálod, akkor ne várj sikert.


szer. feb. 08, 2006 11:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
snapscan írta:
potyo írta:
Kérdezem azoktól, akik így készítik a nyákot, hogy a pauszra nyomtatva a festék kidomborodik-e a papírból, és hogy a fény felé fordítva szűrődik-e át rajta fény(szerintem nem lenne szabad)

Nem, nem domborodik ki a festék.
Igen, valamennyire átszűrődik rajta a fény.
Ezektől függetlenül megfelelő levilágítási idővel a pausz sokkal jobb képet eredményez, mint a fólia.
Akkor lehetséges, hogy túl hosszú volt a 150 másodperc világítás is? Azt elfelejtettem írni, hogy a lámpa búrája nincs letörve, illetve nem biztos, hogy érthető volt, de a lakk csak azon a részen nem jött le, ahol az eredeti védőfólia miatt nem érhette egyáltalán fény a nyákot.


szer. feb. 08, 2006 0:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
-=RelakS=- írta:
Van képetek egy kész, de még ki nem vart vasalásról?


Sajnos ezt egy kicsit anno sikerült túlvasalnom, így kicsit "szétnyomódtak" a vonalak és a betűk :( Kis kaparászás segített rajta :D

http://tab120l.sytes.net/nem_megnezni/ny%e1k

Ez talán egy kicsit jobban sikerült:

http://tab120l.sytes.net/nem_megnezni/G ... -oldal.jpg
http://tab120l.sytes.net/nem_megnezni/G ... -oldal.jpg

(Bocs a speed-ért, de most már nem rakom fel rendes tárhelyre :))


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tab120L szer. feb. 08, 2006 0:34-kor.



szer. feb. 08, 2006 0:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
potyo írta:
Kérdezem azoktól, akik így készítik a nyákot, hogy a pauszra nyomtatva a festék kidomborodik-e a papírból, és hogy a fény felé fordítva szűrődik-e át rajta fény(szerintem nem lenne szabad)


Nem, nem domborodik ki a festék.
Igen, valamennyire átszűrődik rajta a fény.
Ezektől függetlenül megfelelő levilágítási idővel a pausz sokkal jobb képet eredményez, mint a fólia.


kedd feb. 07, 2006 23:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Gondoltam, belövöm a fotózásos nyákkészítést. Vettem gyári lakkozott nyákot és 125W-os higanylámpát. Rajzoltam párhuzamos csíkokat eagle-el(0,3 és 0,4mm széles csíkok, közöttük 0,3 illetve 0,4mm széles közökkel. Kinyomtattam lézerrel pauszra, a festékmennyiséget maxra nyomtam. Kivágtam egy darabot a nyákból és ráragasztottam a pauszt a nyákra(ragasztószalaggal). Átlátszó cd tokra ráragasztottam a nyákról lehúzott fóliát, azt rásulyoztam a nyákra, így aztán a tok arrébbcsúsztatásával tudtam olyan részeket létrehozni a nyákon, amit eltérő fénymennyiség ér.(Remélem eltudjátok képzelni) Kb. 25cm távolságról világítottam a cuccot. A részeket 150-1800 másodpercig érte fény, 150s-os lépcsőkben. Namost ezen félórai szórakozás közben kevertem zsírszóda oldatot, ami szerintem nem lehetett túl tömény, mert régi volt a zsírszóda, amit találtam itthon. Nejlonzacskóban volt, és a levéből vettem kb. 1ml-t 1dl vízhez. Amikor a fentebb világított nyákot beledugtam, akkor kb. 30 másodperc alatt lekapta az összes lakkot, csak ott maradt meg a lakk, ahol egyáltalán nem érte fény a nyákot. Először megfeketedett csíkokban, és végül eltűnt az összes. Aztán még beledugtam egy időre, de a nem világított részen ott maradt a lakk, tehát a lakk elvileg jó, és a zsírszóda sem marja le. Most utólag megnézve a pauszra nyomtatott csíkok nem domborodnak ki a papírból, mint amikor régebben egyszerű fényes felületű papírra nyomtattam, és a fény felé fordítva egy kicsit átszűrődik a fény rajta. Kérdezem azoktól, akik így készítik a nyákot, hogy a pauszra nyomtatva a festék kidomborodik-e a papírból, és hogy a fény felé fordítva szűrődik-e át rajta fény(szerintem nem lenne szabad) :?:


kedd feb. 07, 2006 23:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
olvasgatom a régi hozzászólásokat, és kiderült számomra valami:
A 90g-os papírt emlegetitek. Namost ugye jobbára 80g-osra nyomtatunk, ami igen vékony, az én papírom viszont palatábla ahhoz képest O_O

Mindenesetre a legjobb eredményem az, hogy az eredetileg egy nagyon kicsit foltos nyomat totál sima lett, ahol meg nem volt festék, ott megsötétedett a rézlemez :D


kedd feb. 07, 2006 20:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Funk, neten nem tudom, hogy hol találod meg a régebbi proteleket (talán dc) de ha kell, el tudom neked küldeni postán cd-re kiírva...


hétf. feb. 06, 2006 23:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
Van képetek egy kész, de még ki nem vart vasalásról?


hétf. feb. 06, 2006 23:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
hehe, túl sokáig bűvöltem :D

Azon melegében lehúztam, és majdnem tökéletes :)


hétf. feb. 06, 2006 21:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
Az a rohadt papír folyton hozzárohad a tintához, és a fémhez...


hétf. feb. 06, 2006 21:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
RelakS:Örülök,hogy neked is bejön a technológia.Ha sok a festék és szépen "kiáll" a lapból,az jó,csak az is kell,hogy "egyben" kerüljön át a panelra,megtapadjon,ráolvadjon,stb.
Én nem használok polírpapírt mert esetleges.Csak a legretkesebb panelokhoz,de ami már szinte "fekete" az oxidtól,abból sosem lesz semmi,de SMD panel 144lábú "dupla sűrűségű" tqfp ICvel biztos nem.
Ha muszáj takarítani akkor súrolópor..pontosabban a legfinomabb folyékony súrolószer.Nem kell bevenni,hogy "nem karcol"..minden súrolószer finom dörzsszemekből áll,legfeljebb nem 0,2es árkot szánt az edénybe.Az autómat azért egyikkel sem políroznám pl.
Mivel utálok csiszatolni,maszatolni,nagyobb panelt veszek kezelésbe,és "gépesítve vagyok",párezer forint egy gagyi rezgőcsiszoló.
Legújabb módszer,(de ezt csak az csinálja aki biztos benne,hogy tudja mit csinál!),a régesrégi savfürdő.
Tehát csiszolás,denszesz lemosás(izopropil olcsóbb!),maradéktalan szinte tükör felület,savfürdő(kicsit bemattul,bársonyosodik).Megint denszesz,hozzá sem érés,papírt rá,vasalás.
(papírt sem tapogatjuk,szeretgetjük! Minden kis szösz,kosz,újlemnyomat ellenség..egy közepes "ciha" a lakásban keresztbevághat egy fél bus-t finom SMD panelon,a legrosszabb,hogy csak maratás után derül ki az a századmiliméteres "hézag",telefóliás nyákot nehéz "megnézni",hogy minden vonal tuti tökéletes-e.)
Ha elrontom,semmi baj,ez nem fotózás,nincs drága anyag.Toner olcsó,papír sem vészes,idő van,anyag van.Próbáltam már duplán vasalni is,hogy egyáltalán ne kelljen retusálni,de nem lett olyan,mint szerettem volna.
Nekem nagyon bejött ez a technológia,mindent nem lehet vele,de vannak kisérleteim a furatgalván "kiváltására" is.:)
Egy tenyérnyi 30via-t tartalmazó 2oldalas panel 12ezerből jött volna ki legolcsóbban legutóbb.Egy hetes határidővel.Így megvolt egy dálután,rögtön 2példányban,valami 3000forinton belül bőven.


hétf. feb. 06, 2006 18:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
Nyomtattam lézerrel műnyomó papírra.
Hát, nem semmi... tisztára olyan lett a felület a részletesebb helyeken, mint valami pénz, azaz domború ott, ahol a festéket kapta. A normál papíron ilyen effekt nincs :)

Úgyhogy este csiszatolás, majd vasalás :D


hétf. feb. 06, 2006 14:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jan. 05, 2006 13:13
Hozzászólások: 42
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Nem fóliát használunk(mert drága).Vizesen áztatjuk le,így nem kellhet a hűtő.A többi stimmel.


Ezt a technológiát bővebben kifejthetnéd.


vas. feb. 05, 2006 18:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Már többször gondolkodtam valami vasalóprés legyártásán,ami egész felületet egyszerre fűt,tizedfok pontosan,csak közé teszem a cuccot és hurrá.Termotranszferes nyomtatásnál (pl szövetre) használnak ilyesmit.


vas. feb. 05, 2006 15:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem fóliát használunk(mert drága).Vizesen áztatjuk le,így nem kellhet a hűtő.A többi stimmel.


vas. feb. 05, 2006 14:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jan. 05, 2006 13:13
Hozzászólások: 42
Hozzászólás 
A "vasalóhoz gyógyulást" elkerülendő még anno a PnP fólia és a vasaló közé egy vékony hártya papírt szoktam tenni. Konkréten 30 g/m2 -eset. Valamikor régesrégen ezt használták az írógépekben, ha sok másolatot akartak egyszerre írni. Ha már a vasalás jól sikerült, ne feledjétek az egészet 10-15 percre a hűtőbe tenni. Ellenkező esetben, ha még melegen húzzátok le a fóliát, leszedheti a rávasalt részeket is.


vas. feb. 05, 2006 13:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
krómtalpú vasalót vettem, a többi drágább volt ^_^


vas. feb. 05, 2006 13:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Vegyél olyat ami nem csillog mind2 oldalt.Ha a lakk a vasalóhoz gyógyulna,addigra a panelhoz is,akkor meg annyi,mert nekünk a tonerfesték kell rajta,rajzolatban,nem végig a ráégett lakk.Egyébként lehet,hogy ezek a papirok valami lakktól ilyenek,nem vagyok egy kémiazseni..de amit én ismerek offszetpapírt,az mind kevésbé ég és barnul mint a sima papirok.Ráadásul sosem láttam leégni és a vasalóra rákenődni semmit.Sokáig kell a papírt "sütni" a forró vasaló alatt,hogy szénné égesse és az megfogja a talpat.Én a fém vasalóra esküszöm,újabban van a vaslók talpán egy réteg.Mintha teflon lenne,az ruhán lehet,hogy jó,de a papírhoz egyszerűen ragad,ráadásul ha egyszer megég,beég,vasalónak lőttek.Szóval,ha ilyen nvasalót vettél,akkor értem a gondodat.A hagyományos acéltalp simán letakarítható,ha máshogy nem,mechanikai polírozással.Különben én használtam gőzölős vasalót is,a talpában a lukak semmit nem zavarnak,amúgyis mozgatva vasalom fel a mintát,főként az orrával ügyködve.De ez már csak egyéni technika kérdése,csinálja mindenki,ahogy neki jólesik.Sokat kell bíbelődni,és nem szabad a nyákot,vasalót,papírt félteni.Lesz ami kevés,lesz ami sok,egy ponton már érzi az ember mi az,ami beválik.Tűzveszélyre azért figyelni,olvadt és gyulladt már meg pár dolog,igaz az én kisérleteimnél ez mindennapos.Egyszer egy pocsék bakelit nyák szó szerint "robbant",még jó,hogy a vasaló talpa alatt,a szilánkok a szembe falról pattantak vissza.


vas. feb. 05, 2006 0:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
És mi van akkor, ha a műnyomó mindkét fele csillog? Nem fog a lakkréteg hozzá gyógyulni a vasalóhoz?


szomb. feb. 04, 2006 21:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A pausz túl durva felület és a hőállósága is kétséges,ezért inkább a műnyomó vagy fényes fotopapír.Kicsit akármilyen pocsék lapról átragad a festék egy része,a cél,hogy valamennyi mindenütt átragadjon,sőt ha lehet annyi,hogy maratni is lehessen.Sütőpapír szinte teljesen felesleges volt itt,a vasaló teljesítménye is közömbös.A jó kezelhetőség,pontos és egyenletes hőfok annál lényegesebb.Egyszer jobb híján egy hirtelen nyákot valami újság fényes borítójáról pákával dörgöltem át.Annyi áttapadt,hogy át lehessen rajzolni szabadkézzel lakkal.A papírt előre ki kell próbálni mikor ég meg,mennyire,és meggyullad-e.(ha a vasaló meg tudja gyújtani,használata erősen ellenjavalt!).Leírt esetben akár a sütőpapírra is nyomhattál volna,ha a nyomtató elvilseli.


szomb. feb. 04, 2006 21:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
srácok, aki szokott a vasalós módszerrel nyákot csinálni, az próbálja már ki pausszal is! Nekem majdnem sikerült, csak sztem nem maszíroztam elég sok ideig.

Ahogy én csináltam:
Vettem egy 1000W-os vasalót. Nyomtattam a pauszra, majd papír alapú ragasztószalaggal ráragasztottam egy sütőfóliát, biztos ami biztos. Még így is láttam a nyákot, bár lehet, hogy a sütőfólia nem is kell a pauszhoz.
Ami valószinű: Nem maszíroztam elég ideig a cuccot, mert egy valag helyen nem ragadt meg a festék.
Előny: átlátszik az egész kóceráj, így lehet simán pocícionálni.


szomb. feb. 04, 2006 19:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
ilyen célra mindenképpen vennék egy kis méretű, nem gőzölős vasalót.

A téma egyébként azért kezdett el különösen érdekelni, mert már alig van p20-am, beszerezni meg így hirtelen nincs 5letem, hogy honnan...

Nah, majd meglátjuk, hogy hogy lesz, de ezt mondta a vak is :D


csüt. feb. 02, 2006 21:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sosem ruhán át vasalunk! Kontrollálni sem tudnád egy csúszkáló rongydarab alatt az egészet.Lehet közvetlenül is,esetleg egy tiszta "közbenső" lapon keresztül.A ruha nem ad elég direkt hőátadást,azon a hőfokon amire itt a már egyszer odasűtött nyomtatófesték újbóli átolvasztásához szükségünk van,még a klasszikus vásznak is megéghetnek(a műszál meg régesrég csöpögne a vasaló talpáról).Van egy adott rutin,sokat kell próbálgatni.Papírtól is függ,hogy enyhe megbarnulás még jó,vagy az már sok.A művelet azért baleset és tüzveszélyes,illik figyelni,bár a papírt vasalóval vagy pákával meggyújtani nem nagyon lehet,hogy lánggal égjen.Feketére szenesedik lassan,de meg sosem gyullad.Erre egy már lecserélt használt (de még jól működő) hőszabályzós vasaló a legjobb,anyuka otthon általában nem örül,ha mindeféle papirok meg festékek összekenik a patyolat ingek vasalására szolgáló vasalóját.


csüt. feb. 02, 2006 21:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Néhány nyomtató "érzi" ha rövid a lap,és leveri a hisztit.A hengernek sem tesz jót a lap "elvágott" széle.Ráadásul esetleg megpróbál a nyomtató (ha meg olyan szerencsétlen,hogy nem érzi,csak gondolja,hogy tart még a papír) valami hiba miatt a "semmire" nyomtatni,ez pazarolja a festéket,koszolja az egészet.Meg aztán a sok takarékosság végén már csak egy 3cm-es csík marad,azt hogyan "tömi" az ember a nyomtatóba?
Szerintem érdemes a nyomtatóra és a tonerre vigyázni,még ha nem is saját,mert a jó munka feltétele,a hibátlan,kontrasztos,mérethelyes,stb rajzolat.Ha a papír "rángatózik" vagy "tébolyog" a nyomat elkenődik,csíkosodik,hullámosodik,kihagyások,szemét "zajpöttyök" kerülnek a lapra.Én sokáig fotóztattam rajzolóprogramban megrajzolt illetve bescannelt,retusált panelokat,egészen finom SMD-ket is,ott megtanultam,csak a jó állapotú nyomtató végez normális munkát.
Ha gyártóhoz beadja az ember a legkisebb panel is 5Khuf kb,azalatt nem áll meg.Ha egy 100ft-os lapot "elnyomok" erre,akkor is jól jártam.A kisebb panelnál én eleve többet szoktam csinálni,persze én extrém finom smd dolgokra is használtam ezt már.A felvasalt 5*8 (40db!) rajzolatból 5lett olyan,hogy retusálás után elfogadhatónak tartottam.Volt,hogy az egész majd A4 méretű panelt kimarattam,és csak aztán vágtam szét,a rossz rajzolatokat egyszerűen eldobtam.Így is nyertem 3db majdnem tökéletes panelt,ez legyártatva 10e felett lett volna bőven egy oldalas létére,kézzel pedig sosem rajzolom meg,előbb zárnak lipótmezőre,minthogy sorozatban kézzel 5mil-es vonalakat és 400db pirinyó SMD-t jól megrajzoljak.
Ezek csak tapasztalatok és jó tanácsok,senkinek nem akarok "beleszólni" a dolgába!!!
Egy igénytelen "fióktakarító" utánépítést én sem így csinálok pl..
Néha nem volt türelmem a pocsék agyonhasznált irodai fénymásolóval küzdeni,egyszer lemásoltam kb jól,olcsó 0ft-os fényes reklám újságra,átvasaltam,leáztattam,jó hézagos lett.De már volt egy pontos sablon,3perc alatt kézzel felülrajzoltam az egészet,körben a földet kimaszkoltam épp kéznél lévő megsárgult etikettel.Maratás után nem lett egy szépségdíjas,de a célnak tökéletesen megfelelt.


csüt. feb. 02, 2006 21:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
-=RelakS=-, nyomtatsz a papírra, aztán levágod a felső csíkot. majd újból berakod a nyomtatóba. Az a lényeg, hogy mindig a papír tetejére nyomtass és akkor OK. Legalábbis én így szoktam takarékosan nyomtatni.


csüt. feb. 02, 2006 20:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
MotoHacker: újrafelhasználáshoz keresztkérdés: mi van akkor, ha én az egyik sarkába benyomok egy mittomén 2x3 centis áramkört. Akkor az egész lapnak lőttek, vagy van valami trükk (pl valahogy rendes a4-ees lapra felrakás), amivel lehet még a maradékra nyomtatni?

Egyébként a vasalás hogy is történik? Mittomén egy ruhaanyagon keresztül? (csak mert gondolom, hogy a papír nem igazán ujjongana a vasaló hőjétől :) )


csüt. feb. 02, 2006 20:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Idézet:
Vajon az ezer éves protelben definiált lib-emet át tudja venni az új? Nem kis munka van benne.
Szóval hogyan tudnék szert tenni egy ilyen újabb protelre?


Gond nélkül beszívja, szerencsére nagyon jól kompatibilis visszafelé. Sohasem volt még gondom vele.
Legújabb protelt én rendelni szoktam a készítőtől. Max. 3 hét és gyári CD-n érkezik. Ingyen, persze. SP4 is rendelhető, de SP1-SP4 és az ezekhez tartozó új library-k már szabadon letölthetőek a honlapról. Okosítás meg a neten. Azért ide írom, hogy természetesen meg kell venni a gyárit, nem feltörni (csak mert az eagle topicban is volt egy kedves jóakaró aki miatt inkább ide biggyesztem)...


csüt. feb. 02, 2006 19:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Én még nem hallottam,hogy a klasszikus műnyomó papír létezne tintás v. lézeres kivitelben.Esetleg nem valami mást akartak elsózni?
Kisérletezni kell,a legjobb eredményt a nagyon fényes fotópapír adja (tintanyomtatóhoz való),de persze laserrel dolgozva.A matt papirok felülete érdesebb,jobban "odaköt" és "beleivódik" a festék,amit nem akarunk,nekünk a festék a panelon kell.
Ez újrafelhasználás gondolom csak vicc.Még a nedves noteszlapot sem szokás kiszárítani,hogy ismét írjanak rá,pedig lehetne...ha nem is könnyen.A leáztatás során a papír szinte teljesen tönkremegy,használható eredményt mégegyszer nem ad.A nyomtatóban pedig akkora kárt tehet(a begyűrődés pl ha nem is halálos,de nem tesz jót a nyomtatóknak!),hogy még próbálgatni sem érdemes.


csüt. feb. 02, 2006 19:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Vajon az ezer éves protelben definiált lib-emet át tudja venni az új? Nem kis munka van benne.
Szóval hogyan tudnék szert tenni egy ilyen újabb protelre?


csüt. feb. 02, 2006 13:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
Bemegyek a papírboltba.
Én aszondom: "Műnyomó papírt szeretnék."
Ők aszongyák: "Millent?"
Én: O_O

Nah, a választék: Tentás, vagy lézer, matt vagy fényes.
Melyik a legoptimálisabb?

Más: Újrahasznosíthatóak-e ezek a papírok, vagy a leáztatásnál annyira tönkremennek, hogy lézernek még a közelébe sem érdemes vinni?


csüt. feb. 02, 2006 13:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 01, 2005 13:39
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Funk írta:
vlezlee írta:
Kicsit visszakanyarodva a protel témához:
---
Otthoni felhasználásra tökéletesen megfelel a protel 99se annak meg egyeltalán nem kell bika gép (régi cerka 1100-asomon xp alatt 256 rammal tökéletesen ment, nem volt lassú)
Protel DXP-hez viszont tényleg ajánlott legalább egy 2,4-es cerka 512 rammal

Vlezlee!

Hogyan tudnám elérni ezeket a protel verziókat? A réginek vannak problémái, ezért szeretném cserélni.

Üdv, Funkee


A DXP-nek is van egy-két hibája, pl nekem mindig a library-k hozzáadásával volt problémám (DXP nem mindig illesztette be a kiválasztott libraryt az installáltak közé).
Meg ami nagyon bosszant mind2 verziónál, hogy ha egy library-ból kiválasztok egy alkatrészt, akkor a következő alkatrész felvitelénél nem mindig ugyanazt a library-t nyitja meg, hanem a lista elején levőt, és újra ki kell választani a megfelelő library-t, és utána az új alkatrészt.
Ami nagyon bejön a DXP-ben, az a becsúszó eszköztár, mert így több képernyőterület marad a kapcsolásnak.


csüt. feb. 02, 2006 11:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség