Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd okt. 01, 2024 20:18



Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
GPS a mobilban 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Hát nemtom.
26,9ezer az I-Go 2006HU egy 256MB-os miniSD-n. Ha PDA-val együtt veszed, akkor 24ezer. Vagyis kártya nélkül a szoftver kábé 19-20ezer lenne, ha külön lehetne kapni. Szerintem ez abszolút nem vészes ár, főleg, hogy ez csak egyszeri kiadás, nem kell folyamatosan fizetni a használatért, mint a GPRS alapú megoldásnál (ami roaming esetében horror...)


hétf. ápr. 24, 2006 6:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nord írta:
Bár az is igaz, hogy ez nem egyenlõ a naprakészséggel - de szerintem szó szerint véve ez nem is lehetséges igazán.


a naprakészség sem rossz, de ami fontosabb lenne, hogy ezzel jócskán csökkenthetne ezen szoftverek ára. (hisz nem kéne megfizetni ez erőforrásigényes folyamatos térképfrissítését a gyártónak, hanem ezt - úgymond - társadalmi munkában a felhasználók végeznék)


hétf. ápr. 24, 2006 0:14
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
T68m írta:
nekem csak 1 apró kérdésem lenne. Van-e olyan szotver, amit a userek tartanak térlép szempontjából naprakészen? (régi gondolatom ez, de nem annyira új, hiszen pl. a wikipédia is ezen az elven müxik)

Az I-GO honlapján minden felhasználónak lehetősége van hibás navigációs adatokat elküldeni. Évente kétszer van frissítés, és pl. nekem több jelzésem is beépítették a javított verzióba. :)
Bár az is igaz, hogy ez nem egyenlő a naprakészséggel - de szerintem szó szerint véve ez nem is lehetséges igazán.


vas. ápr. 23, 2006 19:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Kalamajka írta:
Elnézést, de most újonc létemre szabad véleményt fogok nyilvánítani:

Miért kellett úgy lefikázni a Nav4all-t? Én most azt használom és egyáltalán nem egy rossz progi, sőt az adatforgalma is minimális. És szerintem ami a legjobb dolog benne az a hang, mert elvágre nem egy inciri-pinciri térképet kell bújni miközben vezet az ember, hanem hátradől és hallgatja az utasításokat.
De minden embernek különbözik az izlése, úgyhogy az sem baj, ha térképészni akar valaki, csak akkor meg vegyen egy papír térképet és hagyja a navigációt másra.

Elnézést, ha megbántottam valakit.

Sok esetben bizony azt vettem észre, hogy rá kell pillantani a kijelzőre. De én nem láttam fikázást, csak azt, hogy valaki tapasztalatok alapján véleményt mondott két rendszerről. :wink:
Üdv.


vas. ápr. 23, 2006 19:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nekem csak 1 apró kérdésem lenne. Van-e olyan szotver, amit a userek tartanak térlép szempontjából naprakészen? (régi gondolatom ez, de nem annyira új, hiszen pl. a wikipédia is ezen az elven müxik)


vas. ápr. 23, 2006 16:51
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 23, 2006 15:34
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Elnézést, de most újonc létemre szabad véleményt fogok nyilvánítani:

Miért kellett úgy lefikázni a Nav4all-t? Én most azt használom és egyáltalán nem egy rossz progi, sőt az adatforgalma is minimális. És szerintem ami a legjobb dolog benne az a hang, mert elvágre nem egy inciri-pinciri térképet kell bújni miközben vezet az ember, hanem hátradől és hallgatja az utasításokat.
De minden embernek különbözik az izlése, úgyhogy az sem baj, ha térképészni akar valaki, csak akkor meg vegyen egy papír térképet és hagyja a navigációt másra.

Elnézést, ha megbántottam valakit.


vas. ápr. 23, 2006 15:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Macika írta:
Ha megvette múlt héten az iGO 2005 Magyarországot, akkor jogtiszta felhasználóként letölti INGYEN a 2006 Magyarországot

Így van.
Ma frissítettem a 2005-öt, 2006-ra. 8)


csüt. ápr. 20, 2006 19:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
simico írta:
Izé, nem lehetne az igo/navigate vitát máshol? A pdamániát is azért nem olvasom már, mert hamar elfog a hányinger...
Én sem erre gerjedek elhiheted, de van olyan, akinek jól esik, ha arctalanul anyázhatja itt is egy kicsit őket.


kedd ápr. 18, 2006 14:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Izé, nem lehetne az igo/navigate vitát máshol? A pdamániát is azért nem olvasom már, mert hamar elfog a hányinger...


kedd ápr. 18, 2006 9:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Hauptmann írta:
1. Én legutóbb ott tartottam, hogy a Magyarország 2005->2006 váltásnál beszámítják a régi kártyát 10 ezerért, és a különbözetet kell kifizetni. Ha ez azóta megváltozott, ahogy Te írtad, az mindenképp pozitív változás.

2. De az az SD variálás is eléggé nehézkes. Miért nem lehet pl. 512-esen kérni a Magyarországot? Sokan nem szeretnek kártyát cserélgetni a PDA-ban, és biztos áldoznának egy picit többet a nagyobb kártyáért is. És amint a 2005 példája mitatja, ez is előbb-útóbb fel lesz törve.
1. Igen annyi, amennyiben KÁRTYACSERÉT akarsz.
Amennyiben csak az kell, ami 'rajta van' (tehát upgradelni akarod csak, mert Neked a szoftver számít), akkor ingyenes lesz, a neten keresztül letölthetően.

2. Ez is le van írva a fórumban, Moha bá' elmagyarázta, hogy miért nem mentek bele a 'hozott kártyára' történő installba.
A nagyobb kártya pedig azért nem ment, mert az drágább lett volna, az eladási árra pedig nagyon érzékeny a magyar nép. Két kártyát cserélgetni pedig nem a világ vége. Ők pedig nem nyelték volna be a nagyobb kártyát. Ha nem 128-as, akkor miért nem 256-os, de akkor már inkább 512-es, de akkor meg miért nem 1 GB-os, sőt van már 4 GB-os is belőle!
Árban a legkisebb - de minőségi - kártyát akarták kiválasztani, amire ráfér. Ez logikus.


vas. ápr. 16, 2006 13:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás 
Én legutóbb ott tartottam, hogy a Magyarország 2005->2006 váltásnál beszámítják a régi kártyát 10 ezerért, és a különbözetet kell kifizetni. Ha ez azóta megváltozott, ahogy Te írtad, az mindenképp pozitív változás.

De az az SD variálás is eléggé nehézkes. Miért nem lehet pl. 512-esen kérni a Magyarországot? Sokan nem szeretnek kártyát cserélgetni a PDA-ban, és biztos áldoznának egy picit többet a nagyobb kártyáért is. És amint a 2005 példája mitatja, ez is előbb-útóbb fel lesz törve.

A Garmin ebből a szempontból tényleg más, abból az 1.4-et eltekintve nincs is tört változat.


vas. ápr. 16, 2006 8:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
OK.

Talán a Garmin kicsit más, mivel célhardverről van szó.

Továbbra is fenntartom azonban, hogy ha jó magyar szokás szerint mindenki a töröttet használja, akkor nem lesz fejlesztés, és az nem lesz jó nekünk. Szerintem erről is olvastál az iGO-s topicban, mivel ott is írták. Ők is féltek, hogy be fog következni a feltörés és ez a fejlesztés rovására fog menni.

Az iGO 2006 pedig még most sincsen kint, várhatóan jövő kedden jelenik meg.
Beszopatták?
Miben is?
Ha megvette múlt héten az iGO 2005 Magyarországot, akkor jogtiszta felhasználóként letölti INGYEN a 2006 Magyarországot (majd ha megjelent).
És 26.900-ból (a kifizetett 2005 árából) megvan ugyanaz a progija, mintha a 2006-ot vette volna meg.
Kétségtelen, hogy NEM miniSD-n és NEM 256 MB-oson, hanem maradt a régi kártya. A felhasználhatóság és a funkciók viszont pont ugyanazok, hiszen valós 2006-ot kapott.
Ha valaki úgy vett most a napokban/hetekben 2005-öt, hogy neki valójában az egész Európás térkép kell, azt csak sajnálni tudom, magára vessen. Ha pedig azóta kristályosodott ki benne az elhatározás az európai verzió szükségességéről, hát akkor ÍJ.
2005. augusztus végén jelentették be (még mielőtt megjelent volna az iGO 2005), hogy egyelőre csak Magyarország térképe lesz meg magyarul, a teljes európai térképpel várhatóan a 2006-os CeBIT-re jönnek ki.

Akkor tulajdonképpen kit és miért is szopattak be?


vas. ápr. 16, 2006 0:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás Re: GPS a mobilban
Igen tudom, jópár éve használom a Naviguide Hungary-t a Garminomban, ami szintén a Navigate terméke. 2002-ben az 1.4-el kezdtem, most a 4.1-et használom (és mielőtt bárki megkérdezi, jogtiszta mindegyik).

Kezdődött az egész az 1.4->2.0 váltással. Úgy volt, hogy ez még ingyenes lesz, majd később lesz fizetős upgrade, de aztán mégis fizetős lett. Jó, rendben van, belefér (bár mondhatták volna a Naviguide-osok, hogy most már ne vegyem meg az 1.4-et, mert kb. 1 hét és itt van a 2.0, így egyszer kifizettem az 1.4-ért huszonvalahányat, és tizenvalamennyit a 2.0-ért). Az index GPS főrumában jópáran szóvá is tették, de a Navigate ügyvezetője, aki akkoriban elég gyakran írogatott oda, csak kb. annyit mondott, hogy "bocs, ez van".

De nekem az tette be a kaput, amikor páran jeleztük a fenti zopicban a Naviguide ügyvezetőjének teljesen normális szándékkal, hogy itt van hiba, ott van hiba (mert bizony a 2.0 még jó **** volt, ismerjük be), erre felkapta a vizet, majd pár levélváltás után közölte, hogy **** a vásárlók véleményére. Garmin téren könnyen meg is teheti, mert csak nekik van joguk rá hivatalos térképet csinálni. Ezenkívül akkoriban az összes Garmin térképhez két unlock kulcsot lehetett kérni (példa okáért egy autós és egy kézi GPS-re), míg a Navigate mereven kijelentette, hogy egy térkép egy GPS, és őket nem érdekli, hogy pl. az osztrák térképet fel lehet tenni 2 eszközre is.

Valamint voltak bonyodalmak a TopoGuide 1.0 körül is amit a T. ügyvezető úr, hasonlóképp reagált le megintcsak.

És ahogy olvasgatom a pdamania-n az igo fórumokat, nem csak nekem van bajom az ügyféllel való hozzáállásukkal (pár embert beszopattak az igo 2005-el, mert ugyanúgy "elfelejtették" velük közölni, hogy pár nap, és jön a 2006). Az igoval nincs különösebb bajom, jó cucc (bár olyan sokat nem használtam), sokkal inkább a Navigate-el.

Nem kívánom azt, hogy ingyen csináljanak térképet. Egy normális, nem levevős ügyfélkezelés viszont elvárható lenne. És az igenis levevés, pl. nagyon sok embernek nem szóltak, hogy "ne vegyé' má' vazze egynégyet, mert itt van az új pár napon belül". Én is a kereskedelemben dolgozom, és ha ilyen hozzáállásom lenne, megnézhetném magam. Igaz, nekem nincs monopólhelyzetem.


szomb. ápr. 15, 2006 21:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: GPS a mobilban
Hauptmann írta:
Macika írta:
Ma a legolcsóbb navigációs szoftver az iGO (persze sajnos megtörték azt is), ami 30e Ft körül van.


Sajnos? :shock: Én nem így fejezném ki magam, jól ismerve a Navigate rendkívül undorító és pénzéhes hozzáállását. Bár ez már itt eléggé off.
Te tudod is hogy mit beszélsz?

Gondolod, hogy fognak fejleszteni Magyarországra térképet, ha mindenki a lopottat fogja használni? Tovább kéne látni az orrodnál és belátni, hogy nem jár mindenkinek állampolgári jogon a GPS navigáció!!!

De jó, visszakérdezek.

TE dolgoznál úgy, hogy tudod, hogy nem, vagy csak alig lesz pénzed a dologból?

Milyen undorító és pénzéhes hozzáállásról beszélsz Te???

A Destinator alkotói is undorító és pénzéhesek, mert kivonultak és fejlesztenek továbbra is, KIVÉVE Magyarországot? Amikor 1-2.000 eladott példányra jut 4-5x annyi lopott példány?
De azért azt elvárod, hogy a két szép szemedért fejlesszenek Neked térképet, meg legyen új, javított verzió? Majd mások fizetnek helyetted érte. Na de ki, ha mindenki így gondolkozik?

Igenis nagyon tisztelem az iGO szerzőit, mert a Destinator ~50e Ft-os árát lenyomták 30e Ft alá.
PDA-t sem lopatsz magadnak, akkor szoftvert miért is?


szomb. ápr. 15, 2006 19:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás Re: GPS a mobilban
Macika írta:
Ma a legolcsóbb navigációs szoftver az iGO (persze sajnos megtörték azt is), ami 30e Ft körül van.


Sajnos? :shock: Én nem így fejezném ki magam, jól ismerve a Navigate rendkívül undorító és pénzéhes hozzáállását. Bár ez már itt eléggé off.


szomb. ápr. 15, 2006 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Nemtudom, hogy volt-e, de van egy Mitac MIO A701 WM5-ös rendszer, 64MB RAM, 128MB ROM 520MHz proci 320x240-es felbontás SD/MMC (I/O) karival. A legújabb SIRF Star III GPS vevőegységgel. Bővebben pl. itt (F:\WriteDVD.69\GSM\PDA---------\Mitac\A701\HTML\MiTAC Mio A701 Készülékek Windows CE Portál.htm)
Egy IGO szoftverrel egész tisztességesen elnavigál (autós tartó és -töltő tartozék)...


szomb. ápr. 15, 2006 16:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 882
Hozzászólás 
Angliában lakó cimborámmal, aki rendszeresen használ TOM-TOM-ot, kipróbáltattam a Nav4all-t. (w800 + BT gps)

PPC-s navigációkkal összehasonlitva:

valóban gprs-en tölti a térképet, illetve anank csak nagyon kis részét:
halálegyszerű feketefehér a grafika, keresztutcák nicnsenek, csak egy vonal, amin haladsz, és a kereszteződéseknél piktogram jelzi, hogy pl hol kell bemenni a körforgalomba és hol kell belőle kijönni. A beszédnavigéció érthető, jól hallható, de a PPC-k szines szagos térképeitől még nagyon- nagyon messze van.
15 percig ment vele egy angol városban, és a gprs foprgalom kevesebb, mint 20 kbyte volt. Otthon persze kifizethető, de roamingban már nem biztos...... szóval: egy ppc 100x jobb.

Én inkább arra lennék mkiváncsi mikor lesz már olyan JAVA-s térkép, ami memóriakártyán tárolódik és onnan navigál ingyen.


szomb. ápr. 15, 2006 13:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: GPS a mobilban
ViolaB írta:
Gyerekek heuréka!

Megtaláltam a legtutibb navigációt! Ráadásul ingyen lehet használni!
A link: http://www.nav4all.com/N4A/index/index.php

Ezt teszi egy kis keresgélés, és még a topikomat is érdemes lett volna nyitva hagyni, UGYE KEDVES MODERÁTOR?, mert létezik Magyarországon ilyen!!!!
Ja, és mégegy.

Letöltöttem a progit, fel is raktam.
Úgy indít, hogy engedélyezem-e adatok küldését a netre. (Tehát GPRS internet előfizetés alapból szükséges a futtatáshoz) Miután nem engedtem, kérdezte, hogy letölteni engedélyezem-e. Nemleges válasz után (mivel nincs GPRS internet előfizum, a próbáért meg nem fogom előfizetni) igen csökkentett lehetőségekkel szolgál, bár látszik rajta a profi munka. Térképet sehol sem találtam a progiban, valószínűleg az egészet a netről akarta lehúzni a tartózkodási ország (nyelvkiválasztás szerint). A Demo Errorral indult (nálam).

Ma a legolcsóbb navigációs szoftver az iGO (persze sajnos megtörték azt is), ami 30e Ft körül van.
Mobiltelefonra NINCS free progi, aki elhiszi, hogy lehet ilyen, az erősen 1bites gondolkodású. Mivel iszonyatosan költséges a térképek előállítása, folyamatos javítgatása, naprakészen tartása, frissítgetése.

2 fajta létezik symbianos okostelóra.
A TOM-TOM5 meg van törve (használhatósága igen korlátozott, mint már más is írta, a törésnek megfelelően frissíthetetlen is).
A WayFinder-t már okosabban tervezték, az megtörhetetlen használhatatlan offline módban, mivel folyamatosan GPRS-ről tölti le a térképeket, ám ezáltal a lehető legfrissebb, legnaprakészebb mindig, akár 1-2 napos változásokat/útlezárásokat/tereléseket is meg lehet találni rajta. Cserébe így k. drága, de legalább profi, bár akik huzamosabb ideig használták, azok nem voltak elájulva, összehasonlítva egy PPC-s Destinatorral vagy AeroMappal.

Ennek az új, JAVA alapú proginak nincs konkurenciája a dolog korlátozottsága miatt.
Ennek megfelelően nem hiszem, hogy bármi is rákényszerítené, hogy sokkal a Wayfinder alá menjen árban. De még ha az iGO 30ezres árát célozza be, akkor sem fogod megvenni. Mivel a JAVA-rendszer memória-adottságai miatt folyamatos GPRS kapcsolat kell hozzá.


szomb. ápr. 15, 2006 12:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: GPS a mobilban
ViolaB írta:
Gyerekek heuréka!

Megtaláltam a legtutibb navigációt! Ráadásul ingyen lehet használni!
A link: http://www.nav4all.com/N4A/index/index.php

Ezt teszi egy kis keresgélés, és még a topikomat is érdemes lett volna nyitva hagyni, UGYE KEDVES MODERÁTOR?, mert létezik Magyarországon ilyen!!!!
Nem szeretem, ha valakinek újoncként ekkora arca van.

Nem kerestél.
Ha fordítottál volna minimális energiát arra, hogy felfogd, miért zártam be a topicot...

Volt már ilyen topic, emiatt zártam be, kikeresve Neked ezt a topicot, HELYETTED keresve.


szomb. ápr. 15, 2006 11:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás Re: GPS a mobilban
ViolaB írta:
Ezt teszi egy kis keresgélés, és még a topikomat is érdemes lett volna nyitva hagyni, UGYE KEDVES MODERÁTOR?, mert létezik Magyarországon ilyen!!!!


Végig is olvastad az oldalt, amit linkeltél? Aug 15-ig teszt üzem van, a néppel teszteltetik, ezért ingyenes. Utána majd jön vmennyi éves/havidíj. Írnak vmi tovább maradó ingyenességről is, de nem hinném, hogy az a teljeskörű navigációra vonatkozna.
De azért köszönjjük a kioktató hangnemet ;)


szomb. ápr. 15, 2006 11:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 14, 2006 22:49
Hozzászólások: 2
Hozzászólás GPS a mobilban
Gyerekek heuréka!

Megtaláltam a legtutibb navigációt! Ráadásul ingyen lehet használni!
A link: http://www.nav4all.com/N4A/index/index.php

Ezt teszi egy kis keresgélés, és még a topikomat is érdemes lett volna nyitva hagyni, UGYE KEDVES MODERÁTOR?, mert létezik Magyarországon ilyen!!!!


szomb. ápr. 15, 2006 11:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Sziasztok!

TomTom-hoz is van már magyar térkép, legalábbis én a neten találtam olyan Kelet-európa térképet, amiben magyar teleülések utcaszinten is benne vannak. A feltört TomTom szoftverrel megy, legalábbis N 6260-on. Ha nincs GPS, térképként akkor is lehet használni.

Eddig a jó hír.

A rossz, hogy a térkép elég pocsék, pl. nem minden egyirányú utcánál tudja, hogy az egyirányú, az Erzsébet körúton pl. bárhol befordul balra, meg ilyenek.

Szóval össze lehet szedni a dolgokat, csak egyenlőre óvatosan kell használni.


csüt. feb. 23, 2006 13:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: idegösszeomlás széle
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Macika írta:
.gúnár. írta:
Maiakat nem ismerem, de régen volt a Benefon ESC. Most látom, hogy újabb tipusokkal is elõrukkoltak:
http://benefon.com/catalogue/gsm_gps/
Na igen, csak a bibi megint a magyar térkép teljes hiánya...


Azon kívül: magyar menü, és leginkább a Magyarországon kaphatóság teljes hiánya. :(

A 3GSM-en pedig gps alkalmazással (is) nyomultak a magyarok.


szer. feb. 22, 2006 17:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Macika írta:
.gúnár. írta:
Maiakat nem ismerem, de régen volt a Benefon ESC. Most látom, hogy újabb tipusokkal is előrukkoltak:
http://benefon.com/catalogue/gsm_gps/
Na igen, csak a bibi megint a magyar térkép teljes hiánya...


Azon kívül: magyar menü, és leginkább a Magyarországon kaphatóság teljes hiánya. :(


szer. feb. 22, 2006 15:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Maiakat nem ismerem, de régen volt a Benefon ESC. Most látom, hogy újabb tipusokkal is előrukkoltak:
http://benefon.com/catalogue/gsm_gps/
Na igen, csak a bibi megint a magyar térkép teljes hiánya...


szer. feb. 22, 2006 14:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Maxxx22 írta:
Amúgy melyik telókban van még integrált GPS a motorola A920, 925 és 1000en kívül?


Maiakat nem ismerem, de régen volt a Benefon ESC. Most látom, hogy újabb tipusokkal is előrukkoltak:
http://benefon.com/catalogue/gsm_gps/


szer. feb. 22, 2006 11:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Amúgy melyik telókban van még integrált GPS a motorola A920, 925 és 1000en kívül?

szerk.:
+ E1000


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maxxx22 szer. feb. 22, 2006 11:38-kor.



szer. feb. 22, 2006 10:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: 7710+GPS
bandurkandi írta:
Hi !
Kérlek, segítsetek, ha tudtok :Adva van egy Nokia 7710-es / s90/ + GPS modul. Milyen programmal lehetne legjobban használni útvonaltervezéshez / főleg Mo, de Ho,Au is/ ill.esetleg repüléshez ? Hol lehetne beszerezni az alap progit ill. a térképeket ??? Kösz: bandurkandi
Túl sokat nem kerestél, azt hiszem, ezt bevallhatod.
Nem akarom még egyszer leírni, így csak linkelem.


szer. feb. 22, 2006 1:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 24, 2005 12:40
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 7710+GPS
Hi !
Kérlek, segítsetek, ha tudtok :Adva van egy Nokia 7710-es / s90/ + GPS modul. Milyen programmal lehetne legjobban használni útvonaltervezéshez / főleg Mo, de Ho,Au is/ ill.esetleg repüléshez ? Hol lehetne beszerezni az alap progit ill. a térképeket ??? Kösz: bandurkandi


kedd feb. 21, 2006 21:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
Ezt a baromságot egyszer leírta ez a szerencsétlen és azóta mindenkit megkavar. Normális GPS van benne, csak nem valami erős a vétel.


kedd feb. 21, 2006 9:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Sziasztok!
Szeretnék venni egy A-GPS-es Motorola A1000-et.
Ezt írják róla:
"Az A-GPS egy olyan kis chip a készülékben, amely képes fogni a műholdak jelzését viszont semmi egyéb számítási műveletre nem képes. Hogy mi ebben a jó? Nos az az előnye, hogy a 3G hálózaton a telefon elküldi a szolgáltató központi szerverének a GPS modul által rögzített adatokat, a szerver villámgyorsan kiszámolja hol is vagyunk tulajdonképpen és visszaküldi a készülékbe."
Ez most azt jelenti, hogy a gps csak a 3g-vel lefedett helyeken működik? Azaz én vodafonosként pl Debrecenben nem fogom tudni használni?


kedd feb. 21, 2006 8:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
Köszi. Ez még éppen jó, úgyhogy valszeg hamarosan beszerzek egy ilyet, bár az is lehet, hogy A1000-es lesz belőle, mert az legalább kisebb.


hétf. szept. 19, 2005 8:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Turulka írta:

Engem már csak az érdekelne, hogy mit jelent az hogy "rohadtul leszívja", mégis mennyi ideig bírja egy aksi? És mennyibe volt az átalakító meg a külső antenna? Csak azért kérdem, mert most hogy összetört a P800-asom kb. ugyanabban a cipőbe járok, mint te nemrég.


Hááát, a két akksival mondjuk kb 8-10 órát bírt nekem folyamatosan, de két óránként kinyírja magát, nemtudom hogy ez a teló vagy a progi miatt van.
az átalakító és az antenna 4500-5000 körül volt, nem tudom most pontosan.


szomb. szept. 17, 2005 21:46
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
lzolcsi írta:
Bocs, hogy eddig nem írtam, viszont most írok :D
Szóval alapból a GPS-e nem az igazi. Nagyon sokára áll be (van, amikor nem is áll be), bár ha egyszer megtalálja a fixet, akkor már egész jó. Ezért én vettem hozzá átalakítót+külső antennát, és így most még egy buszban is találtam vele fixet, szóval ez így tök jó :D
Pontosságra kb azt hozza, mint egy alap GPS, olyan 5 m a legjobb esetben, de az már tök jó. Ami még gáz, az az akksi, a GPS rohadtul le szívja :(


Engem már csak az érdekelne, hogy mit jelent az hogy "rohadtul leszívja", mégis mennyi ideig bírja egy aksi? És mennyibe volt az átalakító meg a külső antenna? Csak azért kérdem, mert most hogy összetört a P800-asom kb. ugyanabban a cipőbe járok, mint te nemrég.


hétf. szept. 12, 2005 14:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
És akkor itt zárjuk le ezt a témát, hátha még van esély on kommentre a topicban...


kedd szept. 06, 2005 18:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
szabopeter írta:
Felhívnám figyelmeteket, EDGE kapcsolat nem fog kiépülni.... MO-n. Ebbõl adódóan csak 1 torony ad pesten, szolgáltatónként....

A generációk magyarázatul:

G.1 450 MHz Autós telefonok...

G.2 900, 1800, 1900 GSM

G.2,5 (Van aki 2,1 hívja) EDGE

G3 (No comment)


No, mivel idõben közel áll egymáshoz a G 2,5 és G3 ezért a szolgáltatók nem építik ki a G 2,5-ös hálózatot ha már itt van a G3. Mert minek?? Nem fognak pénzt kidobni ezért..... és a G3 sokkal szebb és jobbb....
Ennyi

:lol: percek óta ezen röhögök :D

nem teljesen ugyanez, de az analógia hasonló: szerinted a processzorgyártók miért ilyen ütemben hozzák ki a processzorokat? már jóval a kereskedelmi forgalomba kerülő CPU-k előtt járnak a lehetőségekkel, de ha egyből a létező legújabb technológiával jönnének ki, akkor 2-3 processzorcsalád kimaradna (minimum), ami jelentős bevételcsökkenést jelentene, hisz nem lenne fejlesztési tartalékuk, kevesebb lenne a "tarsolyukban", valamint pár millió processzorral kevesebbet tudnának eladni :lol:.

behozzák az EDGE-t, azokra is készül pár mobisorozat (csak a wap-os mobilokra mennyi készült, aztán a gprs-t is tudókra), amiket el lehet adni a mobilmánoknak (tehát nem nagymamira épít a mobilpiac, aki még mindig az Alcatel One Touch-t használja telefonálásra és húskloffolásra). a telefonok eladása a szolgáltatóknak is érdeke: újabb előfizetők, újabb hűségnyilatkozatot, stb.

nagyon álmos lehettél amikor ezt a postot írtad :lol:


kedd szept. 06, 2005 6:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 17:30
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
zsmadar írta:
Az alapkérdésre visszatérve, nem tartom jó megoldásnak ezt a fajta combót, még a PDA+GPS+GSM is erőteljesen kompromiszumos megoldás. ..... :wink:


Hali,
HP 6515 RULEZ !
-kis könnyű méret
-tökéletes mobiltelefon funkciók (OK. nem lehet mp3-mat cshangnak betenni...)
- tökéletes PDA funkciók ( itt nem a videonézős-játékgépes-VGA vásznas júzerekre gondolok....)
- hibátlan GPS (még zárt térben is megy néha....) Desti , Aeromap kipróbálva, autós töltő ajánlott ...

Persze nem 30-ért vesztegetik (inkább 130)... :D

bocs , lehet hogy kicsit OFF de nem hagyhattam ki....
Üdv mindenkinek
Babar


hétf. szept. 05, 2005 12:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Macika írta:


Azért vannak itt még brutál dolgok, érdemes elolvasni... :D


vas. szept. 04, 2005 9:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
OFF

szabopeterosszes


vas. szept. 04, 2005 9:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Silver írta:
(OFF)

szabopeter barátunk is eltűnt, miután osztotta az észt ;)


Hagyjad már! Egy hozzászólásban ennyi sületlenséget egyszerre még nem láttunk! Már ezekért a gondolatokért megérte: "EDGE kapcsolat nem fog kiépülni", "csak 1 torony ad pesten", "Van aki 2,1 hívja EDGE", "időben közel áll egymáshoz a G 2,5 és G3", "szolgáltatók nem építik ki a G 2,5-ös hálózatot", " G3 sokkal szebb és jobbb" Én pl. nagyon jót derültem rajta.

ON


vas. szept. 04, 2005 9:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
(OFF)

szabopeter barátunk is eltűnt, miután osztotta az észt ;)


vas. szept. 04, 2005 9:01
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Bocs, hogy eddig nem írtam, viszont most írok :D
Szóval alapból a GPS-e nem az igazi. Nagyon sokára áll be (van, amikor nem is áll be), bár ha egyszer megtalálja a fixet, akkor már egész jó. Ezért én vettem hozzá átalakítót+külső antennát, és így most még egy buszban is találtam vele fixet, szóval ez így tök jó :D
Pontosságra kb azt hozza, mint egy alap GPS, olyan 5 m a legjobb esetben, de az már tök jó. Ami még gáz, az az akksi, a GPS rohadtul le szívja :(


vas. szept. 04, 2005 8:30
Profil Privát üzenet küldése YIM
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 9:29
Hozzászólások: 154
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
hát nemtudom teccik eza tel csak én pl. most egy mpxkéccázat nyúzok ami elvileg 2-3 napot bír mindenkinek nekem 1et van mikor felet annyit nyúzom :) úgyhogy ez az aksi dolog ami nem tetszik.....

meg én nem értem akkor most ez rendes GPS vagy kell hozzá gprs net? mert én ezt mopstmár teljesen nem értem :(


kedd aug. 02, 2005 23:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Krisi047 írta:
na erre mostmár énis kiváncsi leszek...
honnan sikerült beszerezni a telt?

Végülis a beszerzés az nem gáz, az apronet eléggé tele van A925-ökkel, állapottól, felszereltségtől és az eladó arcbőrének vastagságától függően 30-50 kHUF között.
Egyet majdnem vettem én is, de az eladó az 5. mail után nem jelentkezett többet :roll:


hétf. aug. 01, 2005 21:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 9:29
Hozzászólások: 154
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
na erre mostmár énis kiváncsi leszek...
honnan sikerült beszerezni a telt?


hétf. aug. 01, 2005 19:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
No, mesélsz nekünk?


hétf. aug. 01, 2005 9:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Időközben megvettem a telefont, hétfő indulunk két napos túrára, utána kiderül, hogy mennyire működik a GPS benne :)
Itt az utcán egész jó volt, nhGPSel szépen ment a dolog. Meglátjuk terepen hogy fog működni a dolog.

Egyébként azért nem vettem rendes GPS-t, mert a legolcsóbb Geko is 35e használtan. Ezt a telefont megvettem 37-ért, és elég durva. :D
Pl ott a 3G (amit majd mondjuk egyszer talán használni is fogok tudni :D), mindenféle progi van rajt. Elkezdtem azóta aktívan használni a Todo managerét is, amit folyamatosan összehangolok az Outlookkal, így nagyon kényelmes...
A GPS-re viszont tényleg kíváncsi leszek, majd írok tapasztalatokat.


kedd júl. 19, 2005 21:44
Profil Privát üzenet küldése YIM
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Nagyon belendültem erre az A925 dologra, de egyrészt nem sikerült még megfelelő készüléket találnom, másrészt rájöttem, hogy jobb bolt volna kicsivel többért egy A1000 :) Nem tudja valaki, hol tudnám beszerezni itthon?


vas. júl. 17, 2005 12:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
A nokianal ~30k huf a gps-kabat az 5140-hez, es ehhez mar csak egy gprs-elofizre van szukseg. Azt hiszem ez az osszeg tartalmaz egy ev jogot az sw-hez is.
Az EDGE-rol pedig annyit, hogy itt szombathelyen cirka 15-18k/s letoltest sikerult elerni vele folyamatosan, neha felugrik 20-25re, de ez csak pillanat muve....


vas. júl. 17, 2005 11:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 191
Tartózkodási hely: Debrecen, Budapest
Hozzászólás 
Az alapkérdésre visszatérve, nem tartom jó megoldásnak ezt a fajta combót, még a PDA+GPS+GSM is erőteljesen kompromiszumos megoldás. Az üzemidő is nagyon fontos tényező, ha a gps-t használni is akarod. Térkép akad rá, akár online is, de szvsz inkább átverés, bár a Wayfinder már használható. Ha kesselni akarsz, akkor inkább vegyél egy Geko-t, meg egy mobiltelefont. Nekem a Fortuna clip-on BT (+FS PLoox 720) is épp csak elég a geocachinghez (a sérülékenységre is van megoldás: PALMCASE v Ottek), sokszor hosszú percek alatt ad csak pontos értéket, hiába írja a progi a 0,5-1m-es pontosságot a kalibráció során.
A pontosság: a leírásokban sok szép és jó információval szolgálnak, de ha te is játszol, akkor tudhatod, hogy a legritkább esetben van nyílt terepen a láda. Az erdőben valószínű elhervadna a telefonos kombó, vagy meginvitálna egy kis bozótharcra :wink:


szomb. júl. 16, 2005 8:39
Profil Privát üzenet küldése YIM
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség