Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. szept. 28, 2024 22:27



Hozzászólás a témához  [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 106  Következő
PANNON(Telenor)GYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
Bár végül sikerült megoldani, de alapból nem semmi:
Cégnek van 3 előfizetése. Egyiket (mivel a kolléga más céghez igazol) át akarjuk iratni egy másik névre.
Itt jön a bonyodalom, hogy ez mikor lehetséges, illetve lehetséges-e egyáltalán:
Számlazárásunk hónap 14-én van, csoportos átutalással fizetünk (tehát Panni hívja leaz összeget.)
A baj ugyanis abból ered, hogy (akárcsak ha el akarnám hordozni a számot, pedig nem akarom, csak más névre íratni) nem lehet a műveletet elintézni, ha van lezárt, de kifizetetlen számla. A csoportos átutalás tipikusan hónap 30-31-e körül szokott történni. Ennek időpontjára ráhatásom nincs.
Tehát hónap 14-e és hónap vége között biztos nem lehet átiratni. Mondjuk hogy el is fogadom (bár azért megjegyzem, hogy 2 tel.számunk továbbra is marad, azokat is ugyanúgy fizetjük tovább, tehát még ha szabály szerint értem is, logikusan nem értem mi is az igazi különbség hogy van-e lezárt de kifizetetlen számlám, aminek a fizetési határideje még nem járt le). Igen ám, de ebben a hónapban úgy alakult, hogy május 4-et határoztak meg a beszedési időpontnak (gondolom így jött ki a nemtudomhány munkanap, talán az ünnepek miatt). Na jó, akkor gondoltam e hét elején már 8-a van, addigra a pénz is megérkezik, plusz van egy bankszámlakivonatom is, amin feketén fehéren bizonyítja, hogy be lett fizetve a számla, mehet az átírás.
De nem ám így a Pannon.
Neki ez nem elég, meg kell várni a pénz megjelenését a saját rendszerükben. És nem elég hogy látja hogy sikeres státuszú a tranzakció (mert azt látja), hanem hogy a saját könyvelésük be is gördítse a jóváírást. Kérdezem, ez mennyi idő? Válasz: kb. 6 munkanap.
Egy kis számolás: Ez ebben az esetben körülbelül május 12.
Megállapítás: Ha szerencsém van, akkor ebben a hónapban van egyetlen nap (május 12.) amikor ilyen átírást talán el lehet intézni, de ha nincs szerencsém, akkor most épp 7 munkanap lesz a begördítés, az már jövő hétfőre jön ki, amikoris már hiába jelenik meg az előző havi számlám kifizetése az ő rendszerükben, addigra már van egy újabb számlazárásom, azaz megintcsak nem irathatom át az előfizut, mert van egy lezárt de ki nem fizetett számlám.
Noooooooooooooormáááááááááááális? :twisted: :hm:

A teljességhez hozzá tartozik, hogy több órányi vezetőkérés, ÜFSZ-re való telefonálás után és (éppen csak hajszál választott el hogy ne anyázzak) határozott ragaszkodással végül sikerült azt elérni, hogy fogadják el a bankszámlakivonatot a befizetés megtörténte igazolásaként, 11-én nagy nehezen sikerült elintézni.


pén. máj. 12, 2006 6:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Zozo írta:
Ez a vacak pannononline soha nem működik éjjel rendesen :evil:

Talán nappal működik?

Nemtom hány hónapja adtam fel a küzdelmet a pannononlánnyal.
Kicsit egy szeszélyes hölgyre hasonlít. Alkalmanként elviselhető.


pén. máj. 12, 2006 6:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Ha írsz egy szívhez szóló e-mailt, biztos megadják. Nekem eddig mindent megadtak, ami nem lehetetlen és nem pofátlanság.


csüt. máj. 11, 2006 20:38
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
bebar írta:
A 4 napos Praktikum kártyámat átváltottam djuice kártyás+ra,
de itt nem jár a 3 havi ingyenes opció..
Sajna amikor vettem, az üzletben nem volt djuice, csak Praktikum kártya.


Ez nem a Pannon bűne. Váltáskor sosem járt az extra kedvezmény.


csüt. máj. 11, 2006 17:30
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 04, 2006 20:55
Hozzászólások: 312
Tartózkodási hely: Tartózkodom a kérdéstől!
Hozzászólás 
A 4 napos Praktikum kártyámat átváltottam djuice kártyás+ra,
de itt nem jár a 3 havi ingyenes opció..
Sajna amikor vettem, az üzletben nem volt djuice, csak Praktikum kártya.


csüt. máj. 11, 2006 15:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 04, 2006 20:55
Hozzászólások: 312
Tartózkodási hely: Tartózkodom a kérdéstől!
Hozzászólás 
"Most igazán kidumálhatod magad, hiszen új djuice kártyás tarifacsomaggal hétköznap már délztán 4 órától 17 Ft-ért be4szélhetsz és ráadásuk 20 SMS-t adunk ajándékba."

Helyesírás ott van! :lol:

Hihetetlenek :!: :!: :!:


szomb. máj. 06, 2006 12:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
Ez a vacak pannononline soha nem működik éjjel rendesen :evil:


csüt. máj. 04, 2006 1:30
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
T68m írta:
az állami áfacsökkentést most úgy vették vissza, hogy cserébe még a vonalast is megemelték?!


Ahogy mondod.
Válthatják a nevüket bármire, a sz*rházi hozzáállás úgy tűnik nem változik.


szer. máj. 03, 2006 7:43
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Június 2-ától a roaming mmspromóciónak is vége.


kedd máj. 02, 2006 19:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Czumy írta:
T68m írta:
Crick:

inkább azt írd meg, hogy mi van ha most vesz (vált) valaki prepaid djuice-ra, illetve djuice+-ra, akkor mi lesz, ha nincs az egyenlegén lóvé? Átváltják másba vagy negatívba megy az egyenlege?


Szerintem mától csak a "kártyás djuice+" -ra tudsz váltani. Ha nincs elég pénz az egyenlegeden, akkor átraknak "kártyás djuice basic"-ba.
Miután feltöltötted a kártyád, akkor ismét igényelned kell a "kártyás djuice+"-t, ha akarod, egyébként pedig maradsz a "kártyás djuice basic"-ban (aminek a jelen helyzet szerint rosszabbak a percdíjai, mint a "sima" kártyás djuice-nak volt)! :roll: Ez van.


aha, köszi. elsiklottam afelett, hogy van basic is.

összefoglalva:

az állami áfacsökkentést most úgy vették vissza, hogy cserébe még a vonalast is megemelték?!


kedd máj. 02, 2006 19:34
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
T68m írta:
Crick:

inkább azt írd meg, hogy mi van ha most vesz (vált) valaki prepaid djuice-ra, illetve djuice+-ra, akkor mi lesz, ha nincs az egyenlegén lóvé? Átváltják másba vagy negatívba megy az egyenlege?


Szerintem mától csak a "kártyás djuice+" -ra tudsz váltani. Ha nincs elég pénz az egyenlegeden, akkor átraknak "kártyás djuice basic"-ba.
Miután feltöltötted a kártyád, akkor ismét igényelned kell a "kártyás djuice+"-t, ha akarod, egyébként pedig maradsz a "kártyás djuice basic"-ban (aminek a jelen helyzet szerint rosszabbak a percdíjai, mint a "sima" kártyás djuice-nak volt)! :roll: Ez van.


kedd máj. 02, 2006 19:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Crick:

inkább azt írd meg, hogy mi van ha most vesz (vált) valaki prepaid djuice-ra, illetve djuice+-ra, akkor mi lesz, ha nincs az egyenlegén lóvé? Átváltják másba vagy negatívba megy az egyenlege?


kedd máj. 02, 2006 18:36
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Hozzászólás 
Enyac írta:
Aham... Tehát ha a hónap közepén felmondom pl. az előfizetést, akkor attól függetlenül ki kell fizetnem az egész havi díjat, lebeszélni viszont csak a felét engedik? Ez ilyen "rúgjunk egy utolsót a szerencsétlenbe"-életérzés... :evil:
A havidíjnak is csak a fele kerül számlázásra...

C.


kedd máj. 02, 2006 13:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
Aham... Tehát ha a hónap közepén felmondom pl. az előfizetést, akkor attól függetlenül ki kell fizetnem az egész havi díjat, lebeszélni viszont csak a felét engedik? Ez ilyen "rúgjunk egy utolsót a szerencsétlenbe"-életérzés... :evil:


kedd máj. 02, 2006 11:45
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Akkor jelen állás szerint maradt a Pannon Praktikum és a 2 féle opció, valamit a Djuice Basic és a Djuice Kártyás+.
Egyre inkább abba az irányba mennek, hogy miként lehet ilyen-olyan opciós díjakkal még több lóvét legombolni a kedves ügyfélről.
Csinálnak pár sz*r tarifát és ha fizetsz x Ft-ot, a sz*rból majdnem "arany" lesz... Majdnem, mert az még mindig messze lesz az aranytól.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mz kedd máj. 02, 2006 11:45-kor.



kedd máj. 02, 2006 11:44
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
Hozzászólás 
Enyac írta:
Ezt olvasom a közleményben:

"Pannon 50–1000 tarifacsomagok
A havi elôfizetési díj lebeszélhetôségének kedvezménye minden esetben a ténylegesen kiszámlázott havi elôfizetési díjra vonatkozik, illetôleg a kedvezmény nem haladhatja meg a ténylegesen fizetendô havi elôfizetési díj mértékét."

Ez mit is jelent??? :?


Szerintem úgy értik, ha valamiért mondjuk csak 15 napot számláznak ki, (mondjuk felmondod a szerződést) akkor a ténylegesen igénybe vehető kedvezmény, amit le lehet beszélni, az egy Pannon 50-es tarifa esetén 25 perc lesz. Ha 30 percet beszélsz, akkor a félhavi díjon felül az 5 percet is leszámlázzák. Ez eddig is így volt, csak nem volt megfogalmazva.
Persze ha tényle erre vonatkozik az írás, mert elég kacifántos.


kedd máj. 02, 2006 11:38
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
bluestar írta:
Mától Happy sincs...
Bár ez talán nem nagy veszteség.


Ez nemrég került oda, amikor beírtam az új Djuice-t, még nem volt fent a megszűnés szöveg.


kedd máj. 02, 2006 11:37
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
Ezt olvasom a közleményben:

"Pannon 50–1000 tarifacsomagok
A havi elôfizetési díj lebeszélhetôségének kedvezménye minden esetben a ténylegesen kiszámlázott havi elôfizetési díjra vonatkozik, illetôleg a kedvezmény nem haladhatja meg a ténylegesen fizetendô havi elôfizetési díj mértékét."

Ez mit is jelent??? :?


kedd máj. 02, 2006 11:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 199
Hozzászólás 
mz írta:
Igen, csak ha így folytatják, lassan nem lesz használható pre-paid valamilyen opciós díj nélkül. Na, nem mintha eddig lett volna. :)

Így
-van egy Pannon Happyjük: 66/18-as tarifával.
-van egy Pannon Praktikum csúcsiőn kívűli opciónak elnevezett valami: 55/20-as tarifával
-van egy Djuice Kártyás+ csomagjuk: 49/17-es tarifával 490Ft-os havidíjjal.

Most őszintén, ennek mi értelme van, hogy kihoznak tök hasonló konstrukciókat pár Ft-nyi eltéréssel és a Djuice esetén havidíjjal??? :shock:



Mától Happy sincs...
Bár ez talán nem nagy veszteség.


kedd máj. 02, 2006 11:03
Profil
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Igen, csak ha így folytatják, lassan nem lesz használható pre-paid valamilyen opciós díj nélkül. Na, nem mintha eddig lett volna. :)

Így
-van egy Pannon Happyjük: 66/18-as tarifával.
-van egy Pannon Praktikum csúcsiőn kívűli opciónak elnevezett valami: 55/20-as tarifával
-van egy Djuice Kártyás+ csomagjuk: 49/17-es tarifával 490Ft-os havidíjjal.

Most őszintén, ennek mi értelme van, hogy kihoznak tök hasonló konstrukciókat pár Ft-nyi eltéréssel és a Djuice esetén havidíjjal??? :shock:


Sverige írta:
Illetve van Kártyás Basic csomag...

Akkor már inkább a voda sima Vitamax csomagja 60/24Ft-ért és másodperc alapon.


kedd máj. 02, 2006 9:27
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 616
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
mz írta:
Most nem azért, de erről nem kellett volna kiadni egy közleményt?

http://www.djuice.hu/tarifacsomagok/kartyas.php

2006. május 2-tól a Pannon GSM Távközlési Zrt. a djuice kártyás tarifacsomagot már nem értékesíti. Ezzel a tarifacsomaggal rendelkező Előfizetőink változatlan feltételekkel megtarthatják tarifacsomagjukat.

Helyette van viszont Kártyás+ csomag... 490 Ft a havidíja, ebben benne van havi 20 ingyenes SMS, a csúcsidős percdíja 49 Ft, a csúcsidőn kívüli pedig 17 Ft.
Vagy már korábban is volt ez a csomag, csak én nem vettem észre? A megszűntetést meg valóban bejelenthették volna előre...

Illetve van Kártyás Basic csomag, amire akkor tesznek át, ha nincs elég egyenleged a havidíjhoz. Habár a szöveg szerint mintha váltani is lehetne rá. Ennek persze nincs havidíja, a percdíj pedig 49/24 Ft. Ez viszont egyértelműen rosszabb, mint a korábbi "sima" Kártyás csomag 47/24 Ft-os percdíjai.

A számlázási egység mindkét esetben 1 perc.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Sverige kedd máj. 02, 2006 9:32-kor.



kedd máj. 02, 2006 9:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Most nem azért, de erről nem kellett volna kiadni egy közleményt?

http://www.djuice.hu/tarifacsomagok/kartyas.php

2006. május 2-tól a Pannon GSM Távközlési Zrt. a djuice kártyás tarifacsomagot már nem értékesíti. Ezzel a tarifacsomaggal rendelkező Előfizetőink változatlan feltételekkel megtarthatják tarifacsomagjukat.

Ami az új Djuice Kártyás+ csomagot illeti.

Percdíjak mobilra:
-Csúcsidőben: 49Ft
-Csúcsidőn kívül: 17Ft

Vezetékesre non-stop 49Ft
...és mindez 490Ft-os havidíjért. :evil:


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára mz kedd máj. 02, 2006 12:47-kor.



kedd máj. 02, 2006 9:12
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
Én is benéztem volna a Pannon Online-ra. Belépési név-jelszó, aztán a hibaüzenet: hiba történt az adatok módosítása közben.

Szerintem meg már hamarábbbbbb.... Nem módosít, belép. Maargit.


szomb. márc. 25, 2006 13:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
krimlin írta:
zoli62 írta:
Nme nagyon van 3G szolgáltatás a pannonnál. A honlapon nem is szerepel erre képes kártyatelefon, az 1212-en is csak tíz perc múlva tudták megmondani, milyen van.


mi köze a pannonak az 1212-höz?

...vagy 1220-at akartál írni? :)


Persze, csak benéztem. :)


szomb. márc. 25, 2006 13:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 02, 2005 13:01
Hozzászólások: 253
Hozzászólás 
zoli62 írta:
Nme nagyon van 3G szolgáltatás a pannonnál. A honlapon nem is szerpel erre képes kártyatelefon, az 1212-en is csak tíz perc múlva tudták megmondani, milyen van.


mi köze a pannonak az 1212-höz?

...vagy 1220-at akartál írni? :)


szomb. márc. 25, 2006 11:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Nme nagyon van 3G szolgáltatás a pannonnál. A honlapon nem is szerpel erre képes kártyatelefon, az 1212-en is csak tíz perc múlva tudták megmondani, milyen van.


szomb. márc. 25, 2006 10:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
joc_ írta:
hogy min múlik a számlák pontos formája.


Random()


szomb. márc. 25, 2006 2:10
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
Hát ez az! Nekem is "céges" három előfizetés (három szám) egy néven. Mindhárom ugyanaz a tarifa (Üzleti Expert?) Bár régebben, -a scannelt számla is erről szólt még,- két egyforma -Üzleti standard Plus,- és egy pannon 50-es volt. Ugyancsak csoportos beszedési megbízásos a fizetés. Eccerűen nem értem...
Nekem egy Minimum, egy Partnerkártya és egy Happy van -- illetve volt. Az első kettő átment illetve legközelebbi fordulón át fog menni Expertbe.
Ha valakinek ilyen vagy olyan típusú számlája van, igazán megírhatá ezeket a részleteket, engem most már csakazértis érdekelne, hogy min múlik a számlák pontos formája.


pén. márc. 24, 2006 19:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Hát ez az! Nekem is "céges" három előfizetés (három szám) egy néven. Mindhárom ugyanaz a tarifa (Üzleti Expert?) Bár régebben, -a scannelt számla is erről szólt még,- két egyforma -Üzleti standard Plus,- és egy pannon 50-es volt. Ugyancsak csoportos beszedési megbízásos a fizetés. Eccerűen nem értem...


pén. márc. 24, 2006 16:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
skynet írta:
ööööööööööö.... az nem lehet, hogy cégeknek más a számlájuk, mint magánszemélyeknek?
Lehet persze. De Bronzi is azt mondta, hogy az övé is céges és csoportos beszedéses. Ezek szerint két céges sem egyforma, és még csak nem is a fizetés módjától függ. Na, kinyomozzuk, hogy mitől?
ja igen. Mind a kettő 3db előfizetésből áll, tehát még a darabszám is azonos.


pén. márc. 24, 2006 13:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
Háááát... Vakon vigyenek a népkonyhára, ha értem... :shock:


meghívsz egy sörre és nem kell értened! :lol:


pén. márc. 24, 2006 13:16
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Háááát... Vakon vigyenek a népkonyhára, ha értem... :shock:


pén. márc. 24, 2006 7:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
... Egyszerűen nem hiszem, hogy egy mobilcégnek több számlázási rendszere van.
Na akkor itt van a ma érkezett számlámnak a legelső és a legutolsó oldala. (Fényképezővel készítettem mert nincs szkennerem, de a célnak így is megfelel). Ez bizony nem egyezik meg azzal amit Bronzi belinkelt korábban:
Kép
Kép


csüt. márc. 23, 2006 22:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
a partnerkártyát mindig is másképpen kezelték, mitn a főkártyát, (csak azt nem tudom, hogy ez magára a tarifacsomagra vonatkozik (vonatkozott), vagy pedig az egy ügyfélszámon levő másodlagos kártyákra) de én úgy emlékszem, hogy a főkártyát sikerült átváltani hóközben. eredetileg egy módosított optimum* csomagról momentumra, valamikor 2002-ben.
viszont sjanos számlát azóta sem sikerült előkeríteni, mert el van téve a régi adóelszámolásokkal valahova...

*-> akkoriban egészségügyi dolgozók számára elérhető csomag volt, kb ugyanaz, mint az optimum, csak havi 40 vagy 60 ingyen sms volt benne, meg még pár dolog, amire nem emlékszem, mert nem használtam.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Londelmor pén. márc. 24, 2006 13:09-kor.



csüt. márc. 23, 2006 19:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
joc_ írta:
Újabb adalék a "kétféle Pannon van" titok megfejtéséhez:
Néhány hete (kerestem, de pontosan nem találtam meg) volt szó róla valamelyik topikban, egyesek azt állították hogy számlás esetben csak számlazáráskor lehetett mindig is tarifacsomagot váltani, volt aki ezt cáfolta.
Nos: Ma két elõfizunkat váltottam. Az egyiket azonnal állította át, a másikat majd számlafordulókor. Hogy miért? Mert az sem mindegy, hogy mirõl váltasz. A mi esetünkben az egyik Minimum, a másik Partnerkártya volt. Az utóbbit vállalták azonnaltól. A Pannonlányon már úgy is szerepel, a másik pedig látszik hogy a számlafordulónapra be van idõzítve.


igen, szóval kétféle van! :D nekem, ahogy abban a vitában is állítottam (londelmore volt a másik álláspont egyik képviselője), csak számlazárással, ami 2.-án volt, váltottak díjcsomagot. Egyébként nekem végig céges előfizum volt, eleinte minimum/momentum, később üzleti standard és + díjcsomagokkal.


csüt. márc. 23, 2006 19:04
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
Újabb adalék a "kétféle Pannon van" titok megfejtéséhez:
Néhány hete (kerestem, de pontosan nem találtam meg) volt szó róla valamelyik topikban, egyesek azt állították hogy számlás esetben csak számlazáráskor lehetett mindig is tarifacsomagot váltani, volt aki ezt cáfolta.
Nos: Ma két előfizunkat váltottam. Az egyiket azonnal állította át, a másikat majd számlafordulókor. Hogy miért? Mert az sem mindegy, hogy miről váltasz. A mi esetünkben az egyik Minimum, a másik Partnerkártya volt. Az utóbbit vállalták azonnaltól. A Pannonlányon már úgy is szerepel, a másik pedig látszik hogy a számlafordulónapra be van időzítve.


csüt. márc. 23, 2006 18:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
tlala írta:
Idézet:
Gyerekek... A Pannont lehet szeretni, gyűlölni, de azért butaságokat ne írkáljunk már össze... Egyszerűen nem hiszem, hogy egy mobilcégnek több számlázási rendszere van. Tessék itt a legutóbbi számlám: céges, 3 előfizetés, csoportos beszedési megbízással fizetek...
Pedig de - az én számlám sem olyan mint a tiéd.
És üzleti, meg beszedéses, stb?


csüt. márc. 23, 2006 13:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
joc_ írta:
Azt látom, Bronzi számlája hónap 1-i zárású lehet. A mienk hónap 14-e.
Nem elsejei, minden hó 28-án zárják a számlámat.
joc_ írta:
Ja igen talán mégegy. Az előfizetés céges, de csupa olyan tarifacsomagunk van ami egyéni előfizetőknek is lehet. (Most fogunk üzleti tarifacsomagra váltani.)
Na ehhez nem tudok hozzászólni... Bár furcsállnám, ha emiatt más SW futna a számlázó gépen... :roll:


csüt. márc. 23, 2006 13:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ilyened nincs?

joc_ írta:
2. Késedelmi kamatok
Nincsenek késedelmes fizetések.


Üdv!


csüt. márc. 23, 2006 11:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
Idézet:
Gyerekek... A Pannont lehet szeretni, gyűlölni, de azért butaságokat ne írkáljunk már össze... Egyszerűen nem hiszem, hogy egy mobilcégnek több számlázási rendszere van. Tessék itt a legutóbbi számlám: céges, 3 előfizetés, csoportos beszedési megbízással fizetek...



Pedig de - az én számlám sem olyan mint a tiéd.
Amúgy nem gyűlölöm a Pannont, csak a felsorolt szivatásokat! :lol:


csüt. márc. 23, 2006 10:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
Idézet:
...
egyébként, én annyira nem szívnám fel a dolog, megnézném az az követő számlák mit mutatnak egyenleg szinten. Ha ott jóváírodott a befizetés, akkor még csak neki sem állnék keresni azt a csekket...


Köszi az ötletet, megnéztem, de nekem sincs egyenleg a számlán, a 3.2-es rész a végén sima ÁFA összesítő, pontosan ahogy joc_ leírta.


csüt. márc. 23, 2006 10:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
T68m írta:
végre, hogy más is észrevette, hogy (legalább) kétféle pannon van! :lol:
Gyerekek... A Pannont lehet szeretni, gyűlölni, de azért butaságokat ne írkáljunk már össze... Egyszerűen nem hiszem, hogy egy mobilcégnek több számlázási rendszere van.
Pedig ezek szerint tényleg... Scanner híján nem tudom berakni (de megígérem amint lesz berakom), de ide írom, milyen rovatok vannak:
...
1.3. Hóközi számlák
Nincsenek hóközi számlák
2. Késedelmi kamatok
Nincsenek késedelmes fizetések.
3.Számlaösszesítő
3.1 Kártya- és számlaszintű összesítő
(itt telefonszámonként van összesítve a nettó, áfa, bruttó)
3.2. ÁFA összesítő
(itt ilyen van hogy SZJ szám áfa alap áfa összege)
---------itt a számla vége-------
Azt látom, Bronzi számlája hónap 1-i zárású lehet. A mienk hónap 14-e.
Ja igen talán mégegy. Az előfizetés céges, de csupa olyan tarifacsomagunk van ami egyéni előfizetőknek is lehet. (Most fogunk üzleti tarifacsomagra váltani.)


csüt. márc. 23, 2006 7:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
T68m írta:
joc_ írta:
Ezek szerint tényleg többféle számla van? Az enyémen sosem volt elszámolási info (céges, 3 előfizetéssel, és csoportos beszedéssel fizetjük). Kb. 4 évvel ezelőtt még átutalással fizettünk, de akkor sem emlékszem hogy lett volna -- abban nem vagyok nagyon határozott. De a mostani az (nálunk) biztos.
Nálam a 3.2 pont címe: "ÁFA összesítő". És ez a legutolsó része a számlának.
végre, hogy más is észrevette, hogy (legalább) kétféle pannon van! :lol:
Gyerekek... A Pannont lehet szeretni, gyűlölni, de azért butaságokat ne írkáljunk már össze... Egyszerűen nem hiszem, hogy egy mobilcégnek több számlázási rendszere van. Tessék itt a legutóbbi számlám: céges, 3 előfizetés, csoportos beszedési megbízással fizetek...

Kép


csüt. márc. 23, 2006 6:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
joc_ írta:
Ezek szerint tényleg többféle számla van? Az enyémen sosem volt elszámolási info (céges, 3 elõfizetéssel, és csoportos beszedéssel fizetjük). Kb. 4 évvel ezelõtt még átutalással fizettünk, de akkor sem emlékszem hogy lett volna -- abban nem vagyok nagyon határozott. De a mostani az (nálunk) biztos.
Nálam a 3.2 pont címe: "ÁFA összesítõ". És ez a legutolsó része a számlának.


végre, hogy más is észrevette, hogy (legalább) kétféle pannon van! :lol:

mellesleg annál, ahol én voltam, a céges számlán 3.2 elszámolási info alatt szerepelnek a befizetések, úgy, ahogy azt már fentebb mondták. Ja, és még azt a 334Ft-ot se fizették vissza, amivel annakidején többet fizettünk. (eltekintve most a másik céges hibáiktól)


csüt. márc. 23, 2006 0:21
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
Ezek szerint tényleg többféle számla van? Az enyémen sosem volt elszámolási info (céges, 3 előfizetéssel, és csoportos beszedéssel fizetjük). Kb. 4 évvel ezelőtt még átutalással fizettünk, de akkor sem emlékszem hogy lett volna -- abban nem vagyok nagyon határozott. De a mostani az (nálunk) biztos.
Nálam a 3.2 pont címe: "ÁFA összesítő". És ez a legutolsó része a számlának.


szer. márc. 22, 2006 20:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
joc_ írta:
A panni számla általában nem tartalmaz befizetési információkat.
Akkor Én rendkívüli számlákat kapok?
Mert a számla 3.2-es pontja (Elszámolási információ - Pénzügyi rendelkezések)megmutatja, mikor fizettem be az előző csekket.


szer. márc. 22, 2006 20:18
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
joc_ írta:
T68m írta:
egyébként, én annyira nem szívnám fel a dolog, megnézném az az követő számlák mit mutatnak egyenleg szinten. Ha ott jóváírodott a befizetés, akkor még csak neki sem állnék keresni azt a csekket...
A panni számla általában nem tartalmaz befizetési információkat.


De tartalmaz. A számla alján van az Elszámolási in formáció. Itt található az hogy mennyi volt az előző számla összege, mikor lett befizetve és mennyi. Ha minden oké, akkor a két utolsó sorban szereplő összegnek egyeznie kell. Tehát a jelenlegi számla egyenlegének és a záróegyenlegnek. Ha a záróegyenleg magasabb mint a jelenlegi számla egyenlege, akkor ott valami hátralék van. Ha kevesebb, akkor volt korábban valami túlfizetés, vagy jóváírás.
Világos, egyértelmű a Pannon számlája. Kíváncsi vagyok az új típusúra, hétfőn még a régit kaptam. Remélem azon is minden egyértelmű lesz.


szer. márc. 22, 2006 20:18
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
T68m írta:
egyébként, én annyira nem szívnám fel a dolog, megnézném az az követő számlák mit mutatnak egyenleg szinten. Ha ott jóváírodott a befizetés, akkor még csak neki sem állnék keresni azt a csekket...
A panni számla általában nem tartalmaz befizetési információkat.


szer. márc. 22, 2006 20:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
McLaca írta:
Csak annyit jegyeznék meg, hogy a számlákat és csekkbizonylatokat 5 évig meg kell õrizni. Egy mappában elfér bõven. Pont az ilyen esetek elkerülése végett.

Üdv!


és annyit tennék hozzá, hogy bizonyos cégeknél nem csak ajánlatos, hanem kötelező megőrizni! :lol:

egyébként, én annyira nem szívnám fel a dolog, megnézném az az követő számlák mit mutatnak egyenleg szinten. Ha ott jóváírodott a befizetés, akkor még csak neki sem állnék keresni azt a csekket...


szer. márc. 22, 2006 15:13
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Csak annyit jegyeznék meg, hogy a számlákat és csekkbizonylatokat 5 évig meg kell őrizni. Egy mappában elfér bőven. Pont az ilyen esetek elkerülése végett.

Üdv!


szer. márc. 22, 2006 10:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 106  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség