Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 09, 2024 17:25



Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ] 
kivezérlésjelző kapcsrajzot keresek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves oshifis és Többiek!

Valószínűleg kopott a fej, de 100%-ig nem vagyok benne biztos.

A fej benne van az áramkörben, mint induktív elem, ha kopik, megváltozik az induktivitása, részben elmegy a magashang, vagy zavarosabb lesz a hangzás, "puffogósabb" lesz a hang. Az induktivitásának megváltozása pedig az áramkör gerjedéséhez is vezethet, illetve ez a jelenség a további áramkörökben "hibajelként" megjelenve zavart okozhat, a kivezérlésjelzőt is "meghajthatja".
Az egyik csatornában esetleg hamarabb jelentkezhet ez a probléma, de később mindkét csatorna csinálja a jelenséget.
Annakidején nagyon sok Unitra sztereo-kazettás-magnónak ez tipushibája volt, csak a fejcsere segített rajtuk.
Nem brummosodott be valamelyik csatorna egy kicsit?
Ha igen, ez lehet a jelenség egyik jellemzője.

Okozhat ilyen jellegű hibát a csatoló-ELKO-k, hidegítő-szűrő ELKO-k, átvezetése/kapacitás-csökkenése is, de az már esetleg egyenáramú munkapontváltozásokat is okozhat, ami további hibákat "termel".
Mérni kell, ha egyenáramúlag minden OK, akkor a fejnél kell keresgélni, mérni ha lehet.
Sok sikert hozzá!
Üdv! SMA


kedd jan. 20, 2004 16:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
SMA:
Biztos? Magyarázd el légyszives, mert nem értem.


kedd jan. 20, 2004 14:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves oshifis!

Igen, a fej ekkor is benne van az áramkörben!
Üdv! SMA


hétf. jan. 19, 2004 18:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves oshifis!

Igen, a fej ekkor is benne van az áramkörben!
Üdv! SMA


hétf. jan. 19, 2004 18:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
SMA,

Nem hiszem, mert ha áll a szalag, akkor is világít.


hétf. jan. 19, 2004 17:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves oshifis és Többiek!

Elkopott a fej, ezért világít az alsó LED!
Mielőtt széttekernéd, vagy átalakítanád, ezt ellenőrizd, ha kell, cseréld a fejet.

Még valami!
Az UAA-rajzon az 1N4001-es dióda nem megfelelő, mert hangfrekvencián nem dolgozik, tessék ide 1N4148-as diódát betenni!

Üdv! SMA


hétf. jan. 19, 2004 17:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves oshifis és Többiek!

Elkopott a fej, ezért világít az alsó LED!
Mielőtt széttekernéd, vagy átalakítanád, ezt ellenőrizd, ha kell, cseréld a fejet.
Üdv! SMA


hétf. jan. 19, 2004 17:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Szerintetek mitől lehet az, hogy a magnómban az egyik csatorna legalsó ledje soha nem alszik el? Nem hiszem, hogy gerjedne a csatorna, mert a kimeneten minden OK, és mono jelnél szépen együttfutnak a jelek. Holnapra megnézem, hogy mi az IC tipusa (Marantz SD-420 magnóról van szó).

Még egy kérdés: van ebben a gépben egy kis csalás. Minden led duplázva van, azaz kettesével gyulladnak ki. A valóságban kb. 16 szegmens igazából csak 8 szintet jelent. Milyen IC-re cseréljem (lehetőleg peak-hold-osra!), hogy minden led külön működjön? A ledeket meg szeretném hagyni, az új meghajtás mehet külön panelra.


hétf. jan. 19, 2004 14:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Funk és Többiek!

Éppen ezért írtam, hogy kalibrálni kell!
Másik része a dolognak, hogy a LED-es kivezérlésjelzők gyorsak, sokkal gyorsabbak, mint a régi mutatós műszerek, tehát, elvileg látni a túlvezérlés-szerű állapotot, vagy annak határát.
A bemeneti fokozatnál lehet választani, hogy átlagérték-kijelzést akarunk, vagy csúcsérték-kijelzést, ez a jelzett LM IC-nél is megvalósítható, lásd adatlapok.
A többi a beállításon, kalibráláson múlik.

Tessék ellesni valami profi erősítőből a "két-LED-es" kijelzést, ami a jel meglétét mutatja, illetve a túlvezérlés jelenlétét, a torzítást, vagy határolást.
Van erre nagyon sok rajz, a sound.au.com, audioweb.com, stb. címeken. Ezeket is kalibrálni kell. :)
Üdv! SMA


vas. jan. 18, 2004 14:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
LDani!

Én sokszor játszottam komparátorral és úgy látom, hogy 2-3 ledes kivezérlésjelője senkinek nincs.
Neked két komparátorra lenne szükséged, az egyik nézné a -40 dB-t, a másik pedig a 0 dB-t vizsgálná. A 0 dB-s led nem tökéletes a túlvezérlés jelzésére, de használható. Az egészhez kell:
2 db led(szekrényből), 7-8 db ellenállat(szekrényből), 1 db dupla komparátor(boltból 70 Ft-ért), néhány diófa meg gründenzátor szintén gubiból. Kell még 250 fokos páka meg ón és ha jól fröcsögtetted az ón, akkor működni fog. Ha mindent megveszel, akkor sem lehet több 200 Ft-nál.
Ha neked nagyon sok kell ebből az áramkörből, akkor gyártatni kellen nyákot, amibe én is beszállnék. így saccra a nyák szintén kijönne 200 Ft-ból(SMD-vel), de kellene gyártatni vagy 20 db-ot. nekem nem kell ennyi. funkee@freemail.hu

Nekem egyébként olyanra van szükségem ami két led, az egyik -40 dB-n a másik -20 dB-n villan fel. A clip információt más áramkör állítja elő.

SMA!

A kivezérlés jelzővel csak a durva túlvezérlésektől tudod megvédeni az eszközt. Ami nem is baj, mert a +3 dB-s túlvezérlést nehéz meghallani. Szerintem inkább a látvány a cél kivéve bizonyos eseteket, mint pl magnóban felvételnél.

Üdv, Funkee


vas. jan. 18, 2004 14:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

Akármilyen kivezérlésjelzőt építetek meg, egy dologra figyelni kell.
Ez a kalibrálás.
Fontos, mert tudni kell, hogy mihez képest akkora a jelszint, mint amekkorát mutat a kijelzés.
Ezt beállítani műszerrel lehet, ha nincs mihez, mivel, akkor pontatlan a kijelzés, esetleges a mutatott érték, nem lehet rá számítani.
Azért javasoltam előző levelemben az LM-IC-ket, mert azokat egyszerű kalibrálni és megbízhatóak.
A sok LED őnmagában nem jelent semmit, legfeljebb szépen ugrándozik, szaladgál a jelszint, ez látványnak elmegy.
A kivezérlés kijelzésének pedig akkor van értelme, ha tudjuk, hogy mit jelez ki és a kijelzett érték mérvadó a berendezés használatában, épségének megőrzésében.
A kijelzés ha pontos, akkor lehet belőle a jelszintekre következtetni, illetve, a torzítást is könnyebben észre lehet venni, ezáltal korrigálni a bemeneti szintet, hogy ne vezéreljük túl az erősítőt, illetve a hangsugárzót.
A "Peak-Hold" kijelzésnek is akkor van értelme, ha nézzük, hogy mekkora a jelszint és azonnal korrigálunk, ha egy pillanatra is, de túlléptük a normál-jelszintet.
Az LM3915-kapcsolással 30dB-es átfogású kijelző építhető, ez a legtöbb feladatra bőven elég. Ha nem elég, akkor lehet ezeket kaszkádba kötni, így már akár "studió-szintű" kijelzést kaphatunk, 60dB-es átfogással, 20 LED-el, ez mindenre elég.

Árban az LM IC, 10-LED, egyebek, kb.2.000Ft-ból kijön, az a "netes-kapcsolás" kb. 3.000Ft lehet, kiviteltől függően, csatornánként, persze.
Üdv! SMA


vas. jan. 18, 2004 12:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
hi!

Esetleg olyan rajzot nem tudtok, amin csak 2 led van: van jel, illetve túlvezérlet jel? Minél egyszerűbb/olcsóbb megoldás kéne, mert egy hangmátrix bemeneteire akárnám rárakni, tehát elég sok kéne belőle.

Thx.


vas. jan. 18, 2004 1:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
SMA: 8-10-12 ledes kivezérlésjelzőket már építettem többet is.Igaz, csak a bajielektronikából rendelt kit volt normálisan nyákon megcsinálva, de mind működött.Épp azért tetszik az a nagy kivezérlésjelző, mert sok led van benne.:-)Ha nyákrajz van, akkor úgy gondolom, hogy már nem bonyolult.Csak kikell nyomtatni, vasalni, maratni és beforrasztgatni a cuccokat.
Wazze Ravin, most jelennek meg a képek!Minek ekkorát beszúrni????
SMA: szerinted kb. mennyi pénzben lenne benne egy olyan cucc összesen?Ledekkel mindennel együtt gondolom.
kispedro


szomb. jan. 17, 2004 20:04
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
http://www.tar.hu/skori/quad405/a277d.gif
http://www.tar.hu/skori/quad405/kj_nyak.gif
http://www.tar.hu/skori/quad405/kj_beult.jpg

biztos ismeritek... ;)


szomb. jan. 17, 2004 19:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves kispedro és Többiek!

Ezen a címen minden letölthető, még a nyákrajz is, igaz OrCAD formátumban.
Nem építeném meg, túl drága és bonyolult, a sok-sok alkatrész miatt.
Inkább javaslom Nektek az LM3915-ös IC-t, az 10-LED-et tud meghajtani és 3dB-es lépésekben, vagy az LM3914-es lineáris skálával. Esetleg az LM3916-os, ez vegyes skálájú, tehát durvább a felbontása.
Tessék letölteni az adatlapokat az nsc.com oldalakról és mindjárt látszik melyik a megfelelő az adott célra.
Ha elég 5-LED, akkor az AN6884-es IC a legolcsóbb megoldás. ( National-Panasonic )
Sok sikert!
Üdv! SMA


szomb. jan. 17, 2004 15:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Hát ez a http://www.tekniikka.oamk.fi/~archy/vu-meter/ linken található nagyon tetszik.Leszedtem róla egy videót is működés közben.Nem mernék belekezdeni a megépítésébe.Nagyon bonyolult.Se nyákrajz semmi.Meg az a temérdek IC benne.De nagyon jól néz ki.Olyasmik vannak a stúdiókban is.
kispedro


szomb. jan. 17, 2004 14:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Az oldal sajna már régóta nem műxik.Én is nézem néha, mert szednék le egy-két cuccot.
Kivezérlésjelzőt én UAA180-ból építettem.Egyáltalán nem drága.360Ft (http://www.dunaweb.hu/bajielektronika/arlic.html)
kispedro


szomb. jan. 17, 2004 14:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
köszi szépen, ahogy lesz egy kis időm megépítem a kapcsolást, közben találtam egy oldalt:
www.geocities.com/spacemaniacs/DOWNLOAD/download.html

Ezt ismeri valaki? Elég jó cuccok lehettek fenn rajta, de a linkek közül egyik sem működik, ha esetleg valakinek meglennének a cuccok, kirakhatná valahova...


szomb. jan. 17, 2004 12:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Tegnap,elfelejtettem megirni,hogy elküldtem a mailt!


szomb. jan. 17, 2004 9:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
pakaforgato: el tudnad kuldeni az adatlapokat a vlezlee@freemail.hu emilre?

Előre is köszi!


pén. jan. 16, 2004 17:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Szia tecchnique!

Az Urbán Elektronika által forgalmazott mikrokontrolleres kivezérlésmérő nem alkatrésztemető és emlékeim szerint pékholdos.

Gilszkilabor


pén. jan. 09, 2004 9:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Koszonom!
Az elsot ismertem de az egy alkatresztemeto, felesleges tulbonyolitasa a
dolognak.
A masodik mar jobb, de az sem peak hold-os:-((


szer. jan. 07, 2004 9:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Találtam még egy IC-t:LB1412
Csak ebből sztereóhoz kettő kell.De legalább ez kapható a Hornos KFT.-nél 737 Ft-os áron.Ha kell az adatlap irj ide és elküldöm e-mailben.


szer. jan. 07, 2004 6:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Tecchnique!
Ha irsz egy e-mail cimet akkor küldök egyet pdf fájlban.
Nagyon egyszerű BA6822 IC-vel épül fel.Van NYÁK terv meg beültetési rajz is.Az IC-t csak az ELFA-nál láttam,hogy meg lehet rendelni.Aki tud más beszerzési forrást erre az IC-re az légyszi irja ide.(nem tudom,hogy az ELFA-nál mennyi a postaköltség és igy nem akarom megrendelni)


kedd jan. 06, 2004 20:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
http://www.tekniikka.oamk.fi/~archy/vu-meter/
http://sound.westhost.com/project60.htm


kedd jan. 06, 2004 19:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
"Peak hold"-os kivezérlésjelző rajzot keresek, vagyis olyat amelyiknél az utolsó led égve marad egy darabig.
Lehetőleg nem olyat amiben több tíz tranzisztor van.


kedd jan. 06, 2004 17:43
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 26 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség