Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 5:20



Hozzászólás a témához  [ 1903 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 39  Következő
Nokia 6233 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 21, 2006 8:52
Hozzászólások: 139
Hozzászólás 
Ugyan dehogy. Azért annyira nem negativ amennyire Te érzed. Szerintem kezded kicsit eltúlozni. Én tudtam volna még irni bele. Nézd, a 6280as topic az élö példa a te szemszögedre. Pozitiv teszt 2magyar websiteon, és a tényleges valóság: defektes, hibával teli, bugos, használhatatlan, + durva megjegyzések, bánatos, vitába torkolló csalódottságok a Márka&Márkaszervizzel szemben.


szer. júl. 05, 2006 23:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Igen, nem biztos, hogy kevés a 3 szegmens, mert általában a töltöttség 60%-át elveszítve fogy el az első szegmens, a második meg már akkor, amikor alig 20% van az akkuban. Tehát jó eséllyel ha csak az utolsó látszik, akkor 1 nap van a telefonban max.

A negatívumok kiemelése egy tesztben valóban fontos. De ha ekkora hangsúlyt kap, az emberben csak az fog megragadni, és a sokadik teszt után elmegy a kedve a mobilvásárlástól is, mert mindről olyan képe lesz, hogy defektes, hibával teli, bugos, használhatatlan...

Üdv!


szer. júl. 05, 2006 21:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
An-Dante.. írta:
Londelmor írta:
ahogy látom nagyon divatos lett ez a 3 állású akkumlátor töltöttségjelző ikon [...] leglaább 5 vonásos lenne az igazi.


Igazad van, de az eddigi tapasztalataim alapján hiába van sok osztás bizonyos modelleknél, mert az első vonal szinte alig akar elfogyni, aztán nagynehezen esik még egyet, végül hirtelen közel nollára zuhan a töltöttség visszajelzés.. :?

A 6600-nál és most az N70-nél is teljesen rendben van az akksi töltöttség kijelzése. Már el se hiszem, hogy volt olyan telefonom, amit lemerülve rá raktam töltőre 10 percre, és max. töltöttséget mutatott. Ezek tökéletesen jeleznek mindent.


szer. júl. 05, 2006 21:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2473
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Londelmor írta:
ahogy látom nagyon divatos lett ez a 3 állású akkumlátor töltöttségjelző ikon [...] leglaább 5 vonásos lenne az igazi.


Igazad van, de az eddigi tapasztalataim alapján hiába van sok osztás bizonyos modelleknél, mert az első vonal szinte alig akar elfogyni, aztán nagynehezen esik még egyet, végül hirtelen közel nollára zuhan a töltöttség visszajelzés.. :?


szer. júl. 05, 2006 20:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Londelmor írta:
ennél már csak a Canon fényképezőm a durvább, ami kb. 5 másodperccel azelőtt, hogy csutkára lemerülne diszkréten kitesz egy kis piros ikont, hogy merül, de egészen eddig semmit nem mutat...

Nekem is ezt csinálja. Canon A40. :P :wink:


szer. júl. 05, 2006 19:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
ahogy látom nagyon divatos lett ez a 3 állású akkumlátor töltöttségjelző ikon az újabb telefonokon. pedig szerintem nem valami jó, mert alig vannak fokozatok, nem látni igazán, hogy mennyire van éppen töltve. leglaább 5 vonásos lenne az igazi. ennél már csak a Canon fényképezőm a durvább, ami kb. 5 másodperccel azelőtt, hogy csutkára lemerülne diszkréten kitesz egy kis piros ikont, hogy merül, de egészen eddig semmit nem mutat...


szer. júl. 05, 2006 18:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Nem feltetlenul kell kivagni, eleg egy kis postprocess is... /bar ha nem automatan fenykepez az ember, akkor erre ugye nincs szukseg/ Hozzaertobbek nyilvan ennel jobb utomunkat is tudnanak csinalni, nekem csak erre futotta :)

Kép
Kép


szer. júl. 05, 2006 18:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jún. 19, 2004 10:42
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: mobilarena HQ:-)
Hozzászólás 
Érdekes volt olvasni itt is az észrevételeket, köszönjük. És igen, most már ideje lecserélni a régi HP fotómasinát, kiszolgált, tudom.


szer. júl. 05, 2006 16:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
Nekem is nagyon tetszett An-Dante cikke. Végre egy õszinte és kimerítõ teszt. Nem csak beleömlengés a nagyvilágba. Aztán meg csalódik a több száz cikk olvasó, hogy miért nem mondta, hogy ez meg az nem teljesen OK.


szer. júl. 05, 2006 12:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
enhetvenes írta:
De közöljetek több menüképet...

Ha ezt teszitek, akkor viszont egy cseppet nagyobb zaridovel, mert halalsotetek a menukepek :(


szer. júl. 05, 2006 12:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 21, 2006 8:52
Hozzászólások: 139
Hozzászólás 
AnDante, maradj meg ennél a vonalnál. De közöljetek több menüképet, és funkciót. Miért ne lehetne egy teszt kétszer olyan hosszú, mint mostanság? Aki ismeri a müködését, az úgy is csak átsiklik azokon a mondatokon, de aki egyátalán nem, v csak kevésbé, annak friss info! Egy teszt több ezer embernek szól, az Ök kérdéseire kellene már ott a tesztben válaszolni.


szer. júl. 05, 2006 10:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 21, 2006 8:52
Hozzászólások: 139
Hozzászólás 
Egy tesztnek pedig ilyennek kell lennie. A hibákra való felhívás elsörangú dolog, mert csalódás van utána. A jó tul.ságok pedig kellemes csalódást okoznak. Ti mit szerettek jobban? Ne mondja, h recseg, aztán te jössz rá otthon, 80rugó után, v mondja, és ha nem recseg csak vidám maradsz. A negativumok amiket irt, azok információk, ahogyan irta azok pedig csak szavak, egy megfogalmazás. Jó teszt!


szer. júl. 05, 2006 9:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2473
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
OFF:
Nem tagadom, valóban szubjektív lett a teszt. A magas elvárásokat a nemzetközi portálok szuperlatívuszokban történő ömlengése táplálta, mely után nagy csalódás volt a puszta valóság. Az, hogy mostanában csak SE telóim voltak elsősorban amiatt van, mert a számorma fontos funkciókban az domborít jobban (korlátlan email kliens, fejlettebb JAVA VM, stb stb.) de természtesen a SE összeszerelési minősége, gyengébb dizájnja és hibái épp úgy idegesítenek, melyet sem a Z530i sem a W300it esztben nem is hagytam szó nélkül.

ON: A 6233i-ről én is írhattam volna egy cukormázas esszét, de van egy csomó olyan hibája amit szükségesnek éreztem kiemelni. Talán túl durva lett, de igyekeztem mindezt ellenpontozni a fejlett funkcióinak kiemelésével is. Nem csak a saját vélményem van benne a tesztekben, hanem barátaim, ismerőseim észrevételei is akik nem telefonfejek, hanem átlag "júzerek"..


szer. júl. 05, 2006 9:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Na jó, de egy teszt nem lehet szubjektív.
Ha a tesztelő úgy kezd tesztelni, hogy elvárásai vannak egy készülék felé, akkor lehúzás lesz belőle, ha azokat a készülék nem teljesíti, az pedig nem objektív.
De ha szíve csücske egy másik márka, akkor annak hibáit esetleg elbagatellizálja (volt már ilyen), szóval objektivitás kéne mindenekelőtt, és nem saját érték- és érvrendszer szerint tesztelni... :(

Üdv!


szer. júl. 05, 2006 7:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás 
Ugye nem gondoljátok, hogy valaki reklámoztatja magát egy rossz készülékkel, mert az, hogy kiírják a nevét annak aki a készüléket odaadta tesztre az reklám.
Inkább arról vab szó, hogy aki írta a tesztet annak nem a kedvence a Nokia. Ilyen van. Émlékezzetek a 6131 Mobil Negyed tesztjére, hogy hogy lehúzta a telefont pedig egy nagyon jó készülékről van szó.
A Gsmport tesztje pont az ellenkezőjét írta a telóról. Én is átnéztem a MM-ban és nagyon tetszett. Persze nem tökéletes, de melyik telefon az egyik se.


szer. júl. 05, 2006 6:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Jól gondoltad. :) Bár inkább terem az a szoba.
De az is jó gondolat, hogy ugyanaz a szoba Nokia és Sagem, sőt, ugyanaz az ügyintéző is.

Babarnew írta:
nem kellene tesztkészüléket egyenesen a Nokia-tól kérni :idea: :?:

Ezen én is eltöprengtem, mert amikor megláttam, hogy ...GSM, akkor megfordult a fejemben, hogy az a tesztkészülék esetleg már valakié lehetett, és mivel ennyi baja van, ezért passzolta le...

Üdv!


kedd júl. 04, 2006 22:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Vismajor írta:
Egy irodában egyik szoba Nokia, másik szoba Sagem, stb....

Igy gondoltam en is...


kedd júl. 04, 2006 10:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 29, 2006 22:02
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Babarnew!

részletesebb beszámolót tudnál írni? fagyás volt már?


kedd júl. 04, 2006 10:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 17:30
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
hello,
csak jelzem, az általatok ( tesztek) jelzett hibák, mint csikorgó gombok vagy fejhallgató behelyezése majd fagyás stb egyike sem jelentkezett Nálam....
nem kellene tesztkészüléket egyenesen a Nokia-tól kérni :idea: :?:

:P :P :P
Üdv Babar


kedd júl. 04, 2006 9:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 182
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Jaja, az ki van adva bermeloba vagy miafene. Nehany eve par szammal arrebb tarcsaztal, es a Sagem ugyfelszolgalat vette fel a telefont (es ugyanaz a digimaca mondta mindkettoben, hogy ehhez az 1-es gombot, ahhoz a 2-es gombot nyomd meg ;) ).


Az nem jelent semmit hogy ugyanaz a hang mondta be az utasításokat. Lehetett egy központ, arra feltettek több callcenter szolgáltatást, és ugyanazt a nénit kérték fel a hangok felmondására. Egy irodában egyik szoba Nokia, másik szoba Sagem, stb....


kedd júl. 04, 2006 8:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
McLaca írta:
A Nokia ügyfélszolgálatára ne halgass :D (egyrészt a 6280-nál simán letagadták a VGA videót, másrészt a telefonost az a cég csinálja, akiknél én is dolgozom :))

Jaja, az ki van adva bermeloba vagy miafene. Nehany eve par szammal arrebb tarcsaztal, es a Sagem ugyfelszolgalat vette fel a telefont (es ugyanaz a digimaca mondta mindkettoben, hogy ehhez az 1-es gombot, ahhoz a 2-es gombot nyomd meg ;) ).


hétf. júl. 03, 2006 21:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem, ez nem az optika hibája.
Erről ordít, hogy a szoftverrel szűrik agyon (az apró "szőrök" is erre utalnak, tipikus elrontott zajszűrés, de ezt már a 6280-nál is mondtam).
A teszt nagyon szubjektív, eléggé tényként állítottál be olyan dolgokat, amik valószínűleg nem szériatulajdonságok, hanem inkább egyediek (pl. nyikorgó navigációs gomb), illetve az alsó csatlakozó szorulását.
A 30. csatlakoztatás után már nem fog szorulni. Minden új csatlakozó szokott szorulni, amíg be nem járatódik. Jobb is így, máskülönben fél év után magától kiesne belőle a csatlakozó (vagy legalábbis igen lazán kotyogna).
A Nokia ügyfélszolgálatára ne halgass :D (egyrészt a 6280-nál simán letagadták a VGA videót, másrészt a telefonost az a cég csinálja, akiknél én is dolgozom :))
A 74 és 40kbps-ot nem elírtad véletlenül? Mert ha nem, akkor lassabb, mint egy betárcsázós modem, amit azért nem hinnék el inkább, mert így a 64 megás kártya feltöltése több, mint 4 óra lenne...

Üdv!


hétf. júl. 03, 2006 20:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2473
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Annyira egetverő eltérés nincs. A MobilPort-os tesztképek erős napsütésben készültek, míg nekem csak borult ég jutott. Emiatt azok a képek élénkebb színekben pompáznak. (Megnézheted, hogy a beltéri fényviszonyoknál milyen képet tudtam csinálni a kuttyról.) Ha közelebbről megnézed ezt a képet az előtérben levő fű leginkább csak egy pacahalmaz és a fák lombja is egy zöld massza. Sajnos erősen legyalulta a részleteket a szoftver, de lehet hogy az "optika" febontóképessége ennyi. Persze az sem lehetetlen, hogy ott újabb kicsivel a szoft is.


hétf. júl. 03, 2006 19:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: Álom világ
Hozzászólás 
An-Dante.. írta:
Peti93 írta:
AnDante SE fan, de Tényleg nem dicsérte agyon...


Az SE-t is szidom, ha nem azt csinálja amit elvár tőle az ember. Az igazat megvallva majdnem mindenhol úgy emlegetik a 6233-at, mintha tökéletes műremek lenne, pedig nagyon nem az sajnos. Valószínűleg egy csomó bug eltűnik, ha a sorozatgyártás során "beletanulnak" az emberekek és nyilván meg kell várni egy-két szoftverfrissítést is. Mindazonáltal igen kényelmetlenűl éreztem magam, hogy a fejhallgató nem akart beférni a helyére, majd kihúzáskor lefagyott a teló. Sajnos ez már nem a régi Nokia minőség.


Én csak azt nem értem hogy hogyan lehetséges a két tesztben lévő fényképek között ekkora különbség :roll: :?:


hétf. júl. 03, 2006 18:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2473
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Vismajor írta:
A fém házról meg akkor hiszem el hogy tényleg fém, ha majd kettéfűrészeltem egyet és megnéztem :D :D

Ha nem fém, akkor a Nokia nagyot alkotott. De tapintásra és a gyártó álíltása szerint is rozsdamentes acél.


hétf. júl. 03, 2006 16:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2473
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Peti93 írta:
AnDante SE fan, de Tényleg nem dicsérte agyon...


Az SE-t is szidom, ha nem azt csinálja amit elvár tőle az ember. Az igazat megvallva majdnem mindenhol úgy emlegetik a 6233-at, mintha tökéletes műremek lenne, pedig nagyon nem az sajnos. Valószínűleg egy csomó bug eltűnik, ha a sorozatgyártás során "beletanulnak" az emberekek és nyilván meg kell várni egy-két szoftverfrissítést is. Mindazonáltal igen kényelmetlenűl éreztem magam, hogy a fejhallgató nem akart beférni a helyére, majd kihúzáskor lefagyott a teló. Sajnos ez már nem a régi Nokia minőség.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára An-Dante.. hétf. júl. 03, 2006 16:02-kor.



hétf. júl. 03, 2006 15:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 29, 2006 22:02
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Babarnew írta:
Vismajor írta:
Nos volt a kezemben fekete is, szürke is. Egyes gombok (0-9,#,*) nyomáspontja nem túl határozott. lötyögős. A softbillentyűk jók voltak.
A "fém" háznak gagyi krómozott műanyag hatása volt a feketén.
Amúgy gyönyörű és gyors menü.


hát a fém keret az nagyon is fém a feketén is , a feleségem ( persze az Ő szeme nem áll annnyira rá a technikára...) pl. egy pillanatig azt hitte ez még mindig a 8800 ! A közepes Pierre Cardin tokba pont passzol, ezt használom már 6680.N70.6280 óta...
nincs egy darab lötyögős gombja se, nagyon össze van rakva. A hátlapot alig bírtam levenni meg feltenni annyira szoros.
Nekem volt 2 db 6280-am is, lehet hogy egy árnyalatnyival nagyobb annak a kijelzője viszont mindig attól féltem hogy szétesik....
Gyors és megbízhatóan működik, nem találtam egyelőre bug-ot sem :)

az EW 79.900 akciót meg már a múlt hét közepén írtam Nektek, látszik egyesek mennyire figyelnek :idea:

üdv Babar


még még még!


hétf. júl. 03, 2006 15:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 17:30
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Vismajor írta:
Nos volt a kezemben fekete is, szürke is. Egyes gombok (0-9,#,*) nyomáspontja nem túl határozott. lötyögős. A softbillentyűk jók voltak.
A "fém" háznak gagyi krómozott műanyag hatása volt a feketén.
Amúgy gyönyörű és gyors menü.


hát a fém keret az nagyon is fém a feketén is , a feleségem ( persze az Ő szeme nem áll annnyira rá a technikára...) pl. egy pillanatig azt hitte ez még mindig a 8800 ! A közepes Pierre Cardin tokba pont passzol, ezt használom már 6680.N70.6280 óta...
nincs egy darab lötyögős gombja se, nagyon össze van rakva. A hátlapot alig bírtam levenni meg feltenni annyira szoros.
Nekem volt 2 db 6280-am is, lehet hogy egy árnyalatnyival nagyobb annak a kijelzője viszont mindig attól féltem hogy szétesik....
Gyors és megbízhatóan működik, nem találtam egyelőre bug-ot sem :)

az EW 79.900 akciót meg már a múlt hét közepén írtam Nektek, látszik egyesek mennyire figyelnek :idea:

üdv Babar


hétf. júl. 03, 2006 14:51
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Vismajor írta:
Peti93 írta:


Hát annyira nem dicsérték túl :( . A fém házról meg akkor hiszem el hogy tényleg fém, ha majd kettéfűrészeltem egyet és megnéztem :D :D


AnDante SE fan, de Tényleg nem dicsérte agyon...

Csak bátran ;)


hétf. júl. 03, 2006 8:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 182
Hozzászólás 
Peti93 írta:


Hát annyira nem dicsérték túl :( . A fém házról meg akkor hiszem el hogy tényleg fém, ha majd kettéfûrészeltem egyet és megnéztem :D :D


hétf. júl. 03, 2006 8:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Peti93 írta:


An-Dante eléggé lehúzza. Nem hinném, hogy ennyire pocsék lenne.


hétf. júl. 03, 2006 8:35
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Mobilaréna teszt

http://mobilarena.hu/c.php?mod=20&id=1188


hétf. júl. 03, 2006 7:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Roszdamentes acél (RM acél), nem lehet krómozott hatása (meg érintésre is hideg, ami a műanyagnál sosem fordulhat elő).

Üdv!


hétf. júl. 03, 2006 6:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 182
Hozzászólás 
Nos volt a kezemben fekete is, szürke is. Egyes gombok (0-9,#,*) nyomáspontja nem túl határozott. lötyögõs. A softbillentyûk jók voltak.
A "fém" háznak gagyi krómozott mûanyag hatása volt a feketén.
Amúgy gyönyörû és gyors menü.


hétf. júl. 03, 2006 6:51
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A teszthez a közvetlen link:

http://www.mobilport.hu/?r=6977

(Ha jól hallottam, a Mobilaréna is kidobja ma...)


hétf. júl. 03, 2006 6:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Sokáig a 6280-ast akartam, de ez a telefon szinte teljesen ugyanaz. A kicsit kisebb kijelző nem zavar, viszont a kompaktabb kialakítása miatt ezt jobban kedvelem (bár a 6280 is nagyon impresszív a hatalmas kijelzőjével, és mégsem nagy készülék), meg az acél/fekete szín párosítás nekem nagyon bejön. :)
Szerintem tokot is könnyebb lesz ehhez a szélességhez találni (magasságban kicsit nagyobb, mint a 6280).
A legfontosabb pedig, hogy mindig is ódzkodtam a mozgó mechanikától, tehát a kinyitható, elforgatható, szétcsúsztatható telefonoktól, és a 6233 jó alternatíva egy 6280-as szolgáltatású blokktelefonként.

Üdv!


hétf. júl. 03, 2006 6:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 347
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
McLaca írta:
Egyelőre valami jó akciót várok, a PhotoHall-ban pl. most lesz akcióban 84.990-ért, de ha lehet, nem szeretném az árát egyben kifizetni, 0% THM meg sehol sem akar rá lenni... Ugyan a PhotoHall-ban most olyan hitelakcióban lesz, hogy 10% önerőt kell befizetni, aztán 10× ár/10, tehát elméletben az árának 10%-át kéne ráfizetni, de a THM valahogy mégis 20% feletti, szóval vagy elsumákolnak valami kezelési és egyéb díjat, vagy elírták, vagy már a THM sem a régi... :D

De ha nagyon sokáig tökölnek, akkor megveszem egyösszegben és csúszik a többi betervezett költés (vinyó vásárlás pl...)

Üdv!


Nincs baj a THM-el, csak torz képet kapsz mivel éves szintre számítják. Ezzel szemben Te nem egy éven keresztül fizeted a törlesztőrészletet hanem csak 10 hónapig. A THM az egy évnél rövidebb hitelek esetében nem mindig úgy működik, ahogyan vagy amiért "kitalálták".
Ha a fenti esetet vesszük alapul, akkor Te tényleg csak plusz 10%-ot fogsz ráfizetni a telefonra. Persze köthetsz rá biztosítást, az kb 2-300 forint lesz havonta, ami szintén növeli a visszavizetendő összeget, de legalább bevéded a hátsód :lol:

Más.
Miért nem a 6280-at veszed? Ennek 3mm-el kisebb lesz a kijelzője (31x41), bár gondolom ez nem igazán számít.


hétf. júl. 03, 2006 6:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Tegyük hozzá, szürkületben közelre 'sem' csinál jó (értsd világos) képet.
A mobilfénynek kb. fél méteren belül van hatása, szóval szerintem igazán hiányozni nem fog senkinek. Egy mikroégős, egy AAA-s ceruzaelemmel működő lámpával jobban jársz. :)

Üdv!


hétf. júl. 03, 2006 6:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás 
savaria írta:

Szerintetek nagy hiányosság hogy nincs benne mobilfény? ( Az elülsö kamera hiányát nem találom annak.)

Csak annyiban, hogy szürkületben nem csinál jó képet. Napsütésben viszont igen. Ilyenkor kell fotózni vele.


hétf. júl. 03, 2006 6:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás 
Teszt és videó a mobilport.hu-n.


hétf. júl. 03, 2006 5:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 10:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás 
Megmondom öszintén ezen (6234- vodás vagyok) vagy a 6280-on vacillálok...
Szerintetek nagy hiányosság hogy nincs benne mobilfény? ( Az elülsö kamera hiányát nem találom annak.)


vas. júl. 02, 2006 23:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
McLaca írta:
Egyelőre valami jó akciót várok, a PhotoHall-ban pl. most lesz akcióban 84.990-ért, de ha lehet, nem szeretném az árát egyben kifizetni, 0% THM meg sehol sem akar rá lenni... Ugyan a PhotoHall-ban most olyan hitelakcióban lesz, hogy 10% önerőt kell befizetni, aztán 10× ár/10, tehát elméletben az árának 10%-át kéne ráfizetni, de a THM valahogy mégis 20% feletti, szóval vagy elsumákolnak valami kezelési és egyéb díjat, vagy elírták, vagy már a THM sem a régi... :D

De ha nagyon sokáig tökölnek, akkor megveszem egyösszegben és csúszik a többi betervezett költés (vinyó vásárlás pl...)

Üdv!


EW-ben holnaptól 79.990, és asszem van 10 x 1/10-es hitel is hozzá.


vas. júl. 02, 2006 19:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 29, 2006 22:02
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
McLaca írta:
E60-am? Dehogy. :)
Életem első komolyabb telefonja lenne, viszont az igény rá már másfél éve megvan. :) (Egész konkrétan nekem a 3G miatt kell, emellett meg akkor már legyen egy általános funkcionalitásában jó készülék, és tetszik is a fekete verzió).

MM-ben ki volt rakva, vagy kérted?
Nálunk nem teszik ki, a 6280-as is csak vitrinben nézhető.

Üdv!


nálunk kint van mind2!


vas. júl. 02, 2006 16:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
E60-am? Dehogy. :)
Életem első komolyabb telefonja lenne, viszont az igény rá már másfél éve megvan. :) (Egész konkrétan nekem a 3G miatt kell, emellett meg akkor már legyen egy általános funkcionalitásában jó készülék, és tetszik is a fekete verzió).

MM-ben ki volt rakva, vagy kérted?
Nálunk nem teszik ki, a 6280-as is csak vitrinben nézhető.

Üdv!


vas. júl. 02, 2006 15:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 29, 2006 22:02
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
McLaca írta:
Egyelőre valami jó akciót várok, a PhotoHall-ban pl. most lesz akcióban 84.990-ért, de ha lehet, nem szeretném az árát egyben kifizetni, 0% THM meg sehol sem akar rá lenni... Ugyan a PhotoHall-ban most olyan hitelakcióban lesz, hogy 10% önerőt kell befizetni, aztán 10× ár/10, tehát elméletben az árának 10%-át kéne ráfizetni, de a THM valahogy mégis 20% feletti, szóval vagy elsumákolnak valami kezelési és egyéb díjat, vagy elírták, vagy már a THM sem a régi... :D

De ha nagyon sokáig tökölnek, akkor megveszem egyösszegben és csúszik a többi betervezett költés (vinyó vásárlás pl...)

Üdv!


hali!

neked nem E60ad van/volt?
amúgy vmelyik fóruomon olvastam hogy jövő héttől 80k lesz akciósan valamelyik üzletban(EW talán?). nem tom pontosan.

tegnap hosszabban tesztelgettem mmben. sztem nagyon jó teló, képeket sajna nem tudtam jókat csinálni mert volt rajta egy fólia a kamera előtt amit nem lehetett leszedni de sztem 6280as kameráját kapta 1az1ben, az meg sztem jó.Kezelhetőség kiváló, sztereo hangszórók csodásak! van rajta normál csengőhang nem pedig csak ilyen zene félék(apámnak ez a gondja a 6280al hogy nincs rajta normális "csengő"hang,csak zenék).


vas. júl. 02, 2006 14:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Egyelőre valami jó akciót várok, a PhotoHall-ban pl. most lesz akcióban 84.990-ért, de ha lehet, nem szeretném az árát egyben kifizetni, 0% THM meg sehol sem akar rá lenni... Ugyan a PhotoHall-ban most olyan hitelakcióban lesz, hogy 10% önerőt kell befizetni, aztán 10× ár/10, tehát elméletben az árának 10%-át kéne ráfizetni, de a THM valahogy mégis 20% feletti, szóval vagy elsumákolnak valami kezelési és egyéb díjat, vagy elírták, vagy már a THM sem a régi... :D

De ha nagyon sokáig tökölnek, akkor megveszem egyösszegben és csúszik a többi betervezett költés (vinyó vásárlás pl...)

Üdv!


vas. júl. 02, 2006 11:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás 
Ez nagyon valószinű. A két telefon belsőleg nem sokban tér el. Véletlenül benne felejtették a 6280-ra vonatkozó billentyűzár leírását is.
Te mikor veszed meg?


vas. júl. 02, 2006 6:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Igen, volt róla szó korábban, hogy forgatva, vagy kistükörrel még használható is :), szerintem a 6280 szoftvere van kicsit átpofozva rajta.

Úgy láttam, most már nem csak az európai, hanem a magyar oldalra is felkerült végre a magyar használati.
Viszont az előbb olvasgatva a kézikönyvet, egy érdekességre lettem figyelmes:

Nokia 6233 manual írta:
■ Billentyűzár
Ha meg szeretnénk akadályozni a gombok véletlen megnyomását, nyomjuk meg a Menü gombot, majd a
billentyűzet lezárásához három és fél másodpercen belül a * gombot, vagy csukjuk össze a telefont, és nyomjuk
meg a Lezár gombot.

Ez biz' a 6280-as kézikönyvéből lett átszerkesztve... :D
Ha megnézzük a PDF manual elején a képet, ott is a típusszámban a 33-nak más színárnyalata van, mint a 62-nek, mintha utólag írták volna át. Felettébb gyanús. :)

Üdv!


szomb. júl. 01, 2006 22:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás 
Most olvastam a használatiát és azt írja, hogy lehet rajta videótelefonálni. Attól függetlenül, hogy csak egy kamerája van. A kijelzőn mind a két fél képe látható. Érdekes nem? :lol:


szomb. júl. 01, 2006 20:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
KrE írta:
McLaca írta:
Az E61 tiszta műanyag, nem?
Nem! Tiszta fém! És nem csak a kerete! Csak a gombok műanyagok... 8)
Esküszöm, képről egyáltalán nem látszik, hogy a teljes kasztni fém... De a 6233 akkor is elegánsabb - főleg a fekete. :)

savaria: ugyanolyan képeket csinál, mint a 6280, szerintem a kamerája is ugyanaz, és a szoftver ugyanúgy agyonszűri, bár talán kicsit kevésbé, mint a 6280-on.
1024-re, vagy 800-ra átméretezve nagyon korrekt a képe, a videó meg ugye jelenleg a piacon a legjobb a kategóriában (a 6280-nal egyetemben).
Visszább a topicban be van linkelve a mobilarénás cikk, a vodás verzió leginkább a külsőben tér el.

Üdv!


pén. jún. 30, 2006 20:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1903 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 39  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség