Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 5:18



Hozzászólás a témához  [ 1903 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 39  Következő
Nokia 6233 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Zoltanfi írta:
Sms hang már időtlen idők óta lehet bármi (kb 3510 óta):wink:
Pontosabban a 3310@3315 óta.


hétf. aug. 07, 2006 19:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
Bejövő hívásnál 240×240 pixelben gyönyörködhetünk a hívófél képében. :D
Kimenőnél bélyegábra :(
Sms hang már időtlen idők óta lehet bármi (kb 3510 óta):wink:


hétf. aug. 07, 2006 18:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 07, 2006 18:11
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Szeretném megkérdezni aki már ilyet haszmál,hogy a hivóképet bejővőhíváskor mekkorában mutatja és sms hangnak bármit be lehet állitani?
köszi


hétf. aug. 07, 2006 18:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Macika írta:
AndrySoft írta:
Megszüntethetnénk a vitát, mivel én vettem már ilyen helyen Nokiát, sokkal olcsóbb volt, mint a hivatalos eladó (nyíregyházi HIVATALOS Nokia szerviz is egyben). És mit tesz isten, leellenőriztettem náluk IMEI szerint és HIVATALOSAN gyárilag független teló volt, amit Magyarországon forgalmaztak. Különben ugye nem tették volna rá ingyen a legújabb MAGYAR szoftot. Ennyi.

Tapintatlanság volna elkérni az IMEI-jét privátban és a CODE-ját (a hétjegyűt), ami az IMEI alatt van a címkén?

Megkértelek, írd le, milyen árakon forgalmaz a nagyker és odaírom (vagy tőlem Te is kikeresheted itt a neten), milyen áron a sufni-kisker.
Ha megmondod, ki fizeti a különbözetet, akkor itt, public, mindenki előtt fogok kövér betűkkel bocsánatot kérni, amiért kételkedtem az igazadban.
De - egyelőre - mindig csak kitérsz a konkrétumok elől.

Idén februárig egyébként felrakták bármilyen Nokia Garijegyre (nem titok, igen sok volt a hamis, magára valamit is adó sufniGSM-nél halomban áll a biankó hologramos Nokia garijegy) a szoftvert díjmentesen. Azóta azonban nem. Hidd el!

AndrySoft írta:
a. Olcsóbb, mint a márkaboltban

Igen, lehet olcsóbb, mint a márkaboltban. Ha:
a) Nem hivatalos beszerzés, tehát nincs rá gari.
b) Kivitték az országból, majd visszaigényelték az ÁFÁ-t utána, és visszacsempészték az országba. Így viszont nincs papírjuk a beszerzésről, az a telefon nem Magyarországon van, hiszen elhagyta hivatalosan az országot. Így számlát sem adhatnak ki rá, még 0 ÁFÁ-sat sem.
c) Nem új a készülék, minden papírja stimmel, valóban garis, teljesen újnak néz ki, de mégsem az teljesen. Valaki már megunta.
d) Új, csak nem hivatalosan, mivel nem itthonról származik.

AndrySoft írta:
b. A márkaszerviz zokszó nélkül elfogadta a kapott garijegyet. Egyébbként, mint elmondták, pl. szoft frissítés előtt is megnézik, hogy gyárilag független-e a teló, és ha nem gyárilag de független, még pénzért sem hajlandóak rátenni az új szoftot. Ha meg gyárilag független, de nem nálunk vett, akkor azt a nyelvcsomagot teszik fel ingyé', amivel meg lett véve... :wink:

Akkor Te kifogtál egy olyan lelkes, de síkhülye munkatársat, aki sose látott még embert Nokiát flashelni.
A másik lehetőség, hogy Te értetted félre az egészet, de úgy rendesen...

Egészen véletlenül én is UGYANOLYAN cuccal/progival flashelek, mint amivel a Nokia a gyári szervizben (MobilAsk). Elhiszed-e nekem vagy sem, de rohadtul nem látszik meg, hogy az a készülék milyen függő, függő-e egyáltalán, vagy ki lett nyitva kóddal, akármivel!
Egyvalami látszik, az IMEI-szám, amit a belső rendszerből lekérdezve kiderül a készülékről, hogy mikor, hová (melyik országba) készült, melyik szolgáltató lockja van rajta (elvileg), meddig garanciális és hányszor volt javítva.
Azt, hogy milyen nyelvi csomag van rajta eredetileg, azt már viszont nem onnan tudják, hanem a Phoenix nevű program olvassa ki a hétjegyű CODE azonosítót, ebből tudja a progi, hogy milyen szoftot/nyelvi csomagot kell ráküldenie. Alapból, automatikusan teszi fel azt a nyelvi csomagot a program, amit a készülék eredete előír.
Természetesen van lehetőség belenyúlni, átírni a nyelvi csomag kódját, de ilyenkor nagy ablakban figyelmeztet a progi, hogy nem az eredeti nyelvi csomagot akarja felrakni a munkatárs és hogy figyeljen oda, biztosan ezt akarja-e.
A Phoenix progival SEMMILYEN függőséget/függetlenséget nem tudnak megnézni a telón. Bármi gyanú merül fel, akkor beküldik a központi szervizbe, ahol 3 nap alatt azt is kiderítik, mi volt az utolsó 20 lenyomott billentyű a telón :) (Na jó, kicsit túloztam. De ott meglátnak mindent rajta.)


Te mondtad: NEM kell megnézni, hogy hogyan lett nyitva. Egy dolgot csinálnak bepötyögik az IMEI-t egy központi adatbázisba, mire az megmondja, hogy melyik régióba lett gyártva az a teló. Tehát NEM az számít, hogy hol lett véve, hanem az, hogy a Nokia EREDETILEG hova szánta. Gondolom a DCT4-ek (és az újabbak) IMEI-jét még Te sem tudod átütni (úgy, hogy egyezzen a hátlapon lévő számmal). Na, ha az Törökországba lett szánva, akkor nemigen teszik fel rá INGYEN a magyar nyelvet...
Pl. szoftver frissítéskor is AUTOMATIKUSAN megnézi, hogy jogosult-e az illető teló az INGYENES frissítésre. Ha igen bejegyez valamit egy központi adatbázisba, a szerviz ez alapján kapja majd a szoft-frissítésért a lét (és nem bemondás alapján) Tehát ha akarnának sem tudnak sundibundizni, mivel minden mozdulatukat figyeli a NAGY TESTVÉR...


hétf. aug. 07, 2006 16:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
kakuk100 írta:
Én próbáltam, de nekem nem működött rendesen valamiért.
Ha használnád az idézést, még tudni is lehetne, kinek írtad... :)


hétf. aug. 07, 2006 16:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás 
Én próbáltam, de nekem nem működött rendesen valamiért.


hétf. aug. 07, 2006 14:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
McLaca írta:
Rögtön a mobiltárca jutott eszembe, de gyorsan utánanézve sajnos az ebből a telefonból hiányzik.
Kis keresés a fórumon, és egy javaslat, szintén mobiltárca nélküli telefon esetében: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=691862#691862
Bővebben nem ismerem a dolgot, de talán egy próbát megér.

Üdv!

Köszönöm szépen.


hétf. aug. 07, 2006 9:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Rögtön a mobiltárca jutott eszembe, de gyorsan utánanézve sajnos az ebből a telefonból hiányzik.
Kis keresés a fórumon, és egy javaslat, szintén mobiltárca nélküli telefon esetében: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=691862#691862
Bővebben nem ismerem a dolgot, de talán egy próbát megér.

Üdv!


hétf. aug. 07, 2006 8:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok, hogy egy kicsit ON legyek lenne egy kérdésem, hátha van rá valamilyen megoldás. Amikor P910i-t használtam akkor volt egy program amit nagyon szerettem. Tudom, hogy ez nem okos telefon, de hátha van valamilyen megoldás a dologra. Nah a program amit használtam fel kellett telepíteni a P910i-re, és egy rogramot a PC-re. A jelszavakat, és különböző titkos információkat lehetett tárolni a programban és tökéletesen lehetett szinkronizálni. Jó volt, mert mindig minden információ nálam volt. Most is kellene egy kód, de nem tudom, mert 200 Km-re vagyok a PC-től, milyen jó lenne, ha a telefonban lenne.
Természetesen nem gondoltam ilyen "tökéletes" megoldásra, már valamilyen jelszó tároló JAVA program is jó lenne. Amiről esetleg mentést lehet készíteni, egy SW frissítés során ne vesszen el minden adat.
Előre is köszönöm a válaszokat!


hétf. aug. 07, 2006 8:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Megszüntethetnénk a vitát, mivel én vettem már ilyen helyen Nokiát, sokkal olcsóbb volt, mint a hivatalos eladó (nyíregyházi HIVATALOS Nokia szerviz is egyben). És mit tesz isten, leellenőriztettem náluk IMEI szerint és HIVATALOSAN gyárilag független teló volt, amit Magyarországon forgalmaztak. Különben ugye nem tették volna rá ingyen a legújabb MAGYAR szoftot. Ennyi.

Tapintatlanság volna elkérni az IMEI-jét privátban és a CODE-ját (a hétjegyűt), ami az IMEI alatt van a címkén?

Megkértelek, írd le, milyen árakon forgalmaz a nagyker és odaírom (vagy tőlem Te is kikeresheted itt a neten), milyen áron a sufni-kisker.
Ha megmondod, ki fizeti a különbözetet, akkor itt, public, mindenki előtt fogok kövér betűkkel bocsánatot kérni, amiért kételkedtem az igazadban.
De - egyelőre - mindig csak kitérsz a konkrétumok elől.

Idén februárig egyébként felrakták bármilyen Nokia Garijegyre (nem titok, igen sok volt a hamis, magára valamit is adó sufniGSM-nél halomban áll a biankó hologramos Nokia garijegy) a szoftvert díjmentesen. Azóta azonban nem. Hidd el!

AndrySoft írta:
a. Olcsóbb, mint a márkaboltban

Igen, lehet olcsóbb, mint a márkaboltban. Ha:
a) Nem hivatalos beszerzés, tehát nincs rá gari.
b) Kivitték az országból, majd visszaigényelték az ÁFÁ-t utána, és visszacsempészték az országba. Így viszont nincs papírjuk a beszerzésről, az a telefon nem Magyarországon van, hiszen elhagyta hivatalosan az országot. Így számlát sem adhatnak ki rá, még 0 ÁFÁ-sat sem.
c) Nem új a készülék, minden papírja stimmel, valóban garis, teljesen újnak néz ki, de mégsem az teljesen. Valaki már megunta.
d) Új, csak nem hivatalosan, mivel nem itthonról származik.

AndrySoft írta:
b. A márkaszerviz zokszó nélkül elfogadta a kapott garijegyet. Egyébbként, mint elmondták, pl. szoft frissítés előtt is megnézik, hogy gyárilag független-e a teló, és ha nem gyárilag de független, még pénzért sem hajlandóak rátenni az új szoftot. Ha meg gyárilag független, de nem nálunk vett, akkor azt a nyelvcsomagot teszik fel ingyé', amivel meg lett véve... :wink:

Akkor Te kifogtál egy olyan lelkes, de síkhülye munkatársat, aki sose látott még embert Nokiát flashelni.
A másik lehetőség, hogy Te értetted félre az egészet, de úgy rendesen...

Egészen véletlenül én is UGYANOLYAN cuccal/progival flashelek, mint amivel a Nokia a gyári szervizben (MobilAsk). Elhiszed-e nekem vagy sem, de rohadtul nem látszik meg, hogy az a készülék milyen függő, függő-e egyáltalán, vagy ki lett nyitva kóddal, akármivel!
Egyvalami látszik, az IMEI-szám, amit a belső rendszerből lekérdezve kiderül a készülékről, hogy mikor, hová (melyik országba) készült, melyik szolgáltató lockja van rajta (elvileg), meddig garanciális és hányszor volt javítva.
Azt, hogy milyen nyelvi csomag van rajta eredetileg, azt már viszont nem onnan tudják, hanem a Phoenix nevű program olvassa ki a hétjegyű CODE azonosítót, ebből tudja a progi, hogy milyen szoftot/nyelvi csomagot kell ráküldenie. Alapból, automatikusan teszi fel azt a nyelvi csomagot a program, amit a készülék eredete előír.
Természetesen van lehetőség belenyúlni, átírni a nyelvi csomag kódját, de ilyenkor nagy ablakban figyelmeztet a progi, hogy nem az eredeti nyelvi csomagot akarja felrakni a munkatárs és hogy figyeljen oda, biztosan ezt akarja-e.
A Phoenix progival SEMMILYEN függőséget/függetlenséget nem tudnak megnézni a telón. Bármi gyanú merül fel, akkor beküldik a központi szervizbe, ahol 3 nap alatt azt is kiderítik, mi volt az utolsó 20 lenyomott billentyű a telón :) (Na jó, kicsit túloztam. De ott meglátnak mindent rajta.)


hétf. aug. 07, 2006 1:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Macika írta:
AndrySoft írta:
Ti a pesti GSM-boltok áraival jösztök (talán), én azt nem ismerem, mivel szabolcsi vagyok. Itt viszont az a helyzet, hogy a "sufni"-GSM boltokban olcsóbb a teló, mint a hivatalos márkaboltban. És a NEM AKCIÓS EW és MM árainál is általában jobbak. De legalábbis nem rosszabbak. És igen, HIVATALOS 2éves Nokia garis telókat árulnak (mást is). Van külföldről behozott telóik is, arra saját 1éves garit adnak, és az olcsóbb...
Te biztos, hogy ugyanazt a topicot olvassuk?

Mi pont ugyanezt írtuk.
Csak én nem hiszem el a hivatalos Nokia garit.
Visszaértünk megint ugyanoda.

Mit is tudunk?

1. Magyarországon HIVATALOSAN 3 (esetleg 4) nagyker cég hozhat be Nokiát (és SE-t) úgy, hogy érvényes legyen rá az itthoni Nokia Hungária garancia.

2. Aztán tudjuk azt is, hogy ezek a nagykerek egymáshoz igen kötődnek, közel azonos, egymástól párszáz Ft-os eltéréssel adják el a kiskereskedőknek a készülékeket. Sokszáz/többezer db egyidejű vásárlása esetén a multik természetesen kapnak engedményt a nagykerárból, pár százaléknyit, amit a vevőknek általábban továbbad a multi (MM, Saturn, EW, stb.)

3. Azt is tudjuk, hogy az itthoni sufniGSM-ek gyári garisnak hazudott készülékeit a multik árainál is kedvezőbben kínálják, gyakran 0 áfával (gyk. nyugtát adnak csak róla).

Ezek után érdekelne, hogyan csinálják, mely napokat dolgozzák társadalmi munkában az alkalmazottak és mely napokon fizetnek azért, hogy új készülékeket árulhassanak...

Segítesz?


Megszüntethetnénk a vitát, mivel én vettem már ilyen helyen Nokiát, sokkal olcsóbb volt, mint a hivatalos eladó (nyíregyházi HIVATALOS Nokia szerviz is egyben). És mit tesz isten, leellenőriztettem náluk IMEI szerint és HIVATALOSAN gyárilag független teló volt, amit Magyarországon forgalmaztak. Különben ugye nem tették volna rá ingyen a legújabb MAGYAR szoftot. Ennyi.

Tehát:
a. Olcsóbb, mint a márkaboltban
b. A márkaszerviz zokszó nélkül elfogadta a kapott garijegyet. Egyébbként, mint elmondták, pl. szoft frissítés előtt is megnézik, hogy gyárilag független-e a teló, és ha nem gyárilag de független, még pénzért sem hajlandóak rátenni az új szoftot. Ha meg gyárilag független, de nem nálunk vett, akkor azt a nyelvcsomagot teszik fel ingyé', amivel meg lett véve... :wink:

UI:
Egyébbként a 6233-at 75e ft-ért adták HIVATALOS Nokia garival...


hétf. aug. 07, 2006 0:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Ti a pesti GSM-boltok áraival jösztök (talán), én azt nem ismerem, mivel szabolcsi vagyok. Itt viszont az a helyzet, hogy a "sufni"-GSM boltokban olcsóbb a teló, mint a hivatalos márkaboltban. És a NEM AKCIÓS EW és MM árainál is általában jobbak. De legalábbis nem rosszabbak. És igen, HIVATALOS 2éves Nokia garis telókat árulnak (mást is). Van külföldről behozott telóik is, arra saját 1éves garit adnak, és az olcsóbb...
Te biztos, hogy ugyanazt a topicot olvassuk?

Mi pont ugyanezt írtuk.
Csak én nem hiszem el a hivatalos Nokia garit.
Visszaértünk megint ugyanoda.

Mit is tudunk?

1. Magyarországon HIVATALOSAN 3 (esetleg 4) nagyker cég hozhat be Nokiát (és SE-t) úgy, hogy érvényes legyen rá az itthoni Nokia Hungária garancia.

2. Aztán tudjuk azt is, hogy ezek a nagykerek egymáshoz igen kötődnek, közel azonos, egymástól párszáz Ft-os eltéréssel adják el a kiskereskedőknek a készülékeket. Sokszáz/többezer db egyidejű vásárlása esetén a multik természetesen kapnak engedményt a nagykerárból, pár százaléknyit, amit a vevőknek általábban továbbad a multi (MM, Saturn, EW, stb.)

3. Azt is tudjuk, hogy az itthoni sufniGSM-ek gyári garisnak hazudott készülékeit a multik árainál is kedvezőbben kínálják, gyakran 0 áfával (gyk. nyugtát adnak csak róla).

Ezek után érdekelne, hogyan csinálják, mely napokat dolgozzák társadalmi munkában az alkalmazottak és mely napokon fizetnek azért, hogy új készülékeket árulhassanak...

Segítesz?


vas. aug. 06, 2006 21:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Mert routerekre nem olyan szigorú a terjesztési- és garancia feltétel, kismillió nagykertől beszerezhető (kismillió áron), vagy akár saját csatornán keresztül is.
De ha a görbét eltolod 2000HUF-ról 15.000 HUF-ra, és 60.000HUF-ról 100.000HUF-ra, akkor megint ugyanott vagyunk (valószínűleg erről lehet szó, mert a 60.000HUF-os kategória nagyon kelendő lett minden műszaki cikkből az utóbbi két évben, ott tehát verseny van, nem lehet nagy az árrés).

Üdv!


vas. aug. 06, 2006 21:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
McLaca írta:
AndrySoft írta:
Úgy látom Ti nem fogjátok fel agyilag. A nagy multik 30%-os-os haszonnal dolgoznak (kivéve az akciós 30db cuccost), a kicsik meg HA 15%-al, akkor lehet, hogy akkor is olcsóbb, ha a nagykertől DRÁGÁBBAN kapta. Kapise?
Nos, éppen fordítva.
A multik szerény árréssel dolgoznak, a sufnik, egymunkatársas kiskerek meg pofátlannal.
A multik (a nagyok) 7-14%-os árréssel dolgoznak az alap műszaki cikkeken. Ahhoz, hogy az árrés 20% fölé, esetleg 30% fölé menjen (utóbbi igen ritka), ahhoz a terméknek legalább fél millába kell kerülnie (bruttó eladási), mert abban már nem tűnik fel a lehúzás.
Egy szép parabolát formáz az árrés az árak függvényében, a koordinátarendszer X tengelye az ár, az Y az árrés, %-ban. 0-tól Kb. 2000Ft-ig folyamatosan csökken, elég lapos kb. 50-60 ezresig, onnan kismértékben kezd emelkedni, és 200 fölött válik egyre meredekebbé. Ezt állítom (biztos forrásból), és nem tippelem.
Pl. tuti, hogy a 6233-ason az EW-ben (amikor 79-ért adták) sem volt 15%-nál több.

Üdv!


Ez mind nagyion szép, de akkor a kiskerben 12e ft-os WLAN router miért került a MM-ban 20e ft-ba???? (mindkettő HIVATALOS helyről van, MINDKETTŐRE 1év a gari)


vas. aug. 06, 2006 18:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Ti a pesti GSM-boltok áraival jösztök (talán), én azt nem ismerem, mivel szabolcsi vagyok. Itt viszont az a helyzet, hogy a "sufni"-GSM boltokban olcsóbb a teló, mint a hivatalos márkaboltban. És a NEM AKCIÓS EW és MM árainál is általában jobbak. De legalábbis nem rosszabbak. És igen, HIVATALOS 2éves Nokia garis telókat árulnak (mást is). Van külföldről behozott telóik is, arra saját 1éves garit adnak, és az olcsóbb...


vas. aug. 06, 2006 18:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Úgy látom Ti nem fogjátok fel agyilag. A nagy multik 30%-os-os haszonnal dolgoznak (kivéve az akciós 30db cuccost), a kicsik meg HA 15%-al, akkor lehet, hogy akkor is olcsóbb, ha a nagykertől DRÁGÁBBAN kapta. Kapise?
Nos, éppen fordítva.
A multik szerény árréssel dolgoznak, a sufnik, egymunkatársas kiskerek meg pofátlannal.
A multik (a nagyok) 7-14%-os árréssel dolgoznak az alap műszaki cikkeken. Ahhoz, hogy az árrés 20% fölé, esetleg 30% fölé menjen (utóbbi igen ritka), ahhoz a terméknek legalább fél millába kell kerülnie (bruttó eladási), mert abban már nem tűnik fel a lehúzás.
Egy szép parabolát formáz az árrés az árak függvényében, a koordinátarendszer X tengelye az ár, az Y az árrés, %-ban. 0-tól Kb. 2000Ft-ig folyamatosan csökken, elég lapos kb. 50-60 ezresig, onnan kismértékben kezd emelkedni, és 200 fölött válik egyre meredekebbé. Ezt állítom (biztos forrásból), és nem tippelem.
Pl. tuti, hogy a 6233-ason az EW-ben (amikor 79-ért adták) sem volt 15%-nál több.

Üdv!


vas. aug. 06, 2006 16:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
UI:
A multik max.5%-al olcsóbban kapják a cuccost a nagykertől. Egy példa én a nagykertől pl. 39900ft-ért vehettem egy S68-at. Az EW ezt akciósan adta ennyiért. Megtehette, mert ő ezt 38e ft köről kapta. A MM ezt a telót 42e ft körül árulja akciósan. Nem akcósan vajon mennyi lenne ?
Ez mind szép és jó és igaz is.

Kicsit azonban (véletlenül vagy szándékosan?) eltévedtél, hiszen nem a multikat hasonlítottuk össze a nagykerekkel (árakban), hanem a sufnikat a hivatalos üzletekkel, multikkal.

Ha jól sejtem, van lehetőséged, hogy megnézd a nagyker-árakat.
Légy szíves - a szavahihetőséged megőrzésének érdekében - másold már ide, hogy pár új típus mennyibe kerül a nagykerben (BRUTTO) és mennyibe egy-egy sufniGSM-nél, ahol hivatalos gyári garanciát ÍGÉRNEK vele.

Előre is köszönöm.

Szerk.:
Illetve az is elég, ha csak a nagykerek árait írod ide, én majd hozzákeresem a sufnikból az árakat.


vas. aug. 06, 2006 15:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Macika írta:
AndrySoft írta:
El kell szomorítsalak, mert ez nem egészen igy van. A nagyker hivatalos árrése lehet vagy 30%, ha egy cég csak 15%-ot tesz rá, akkor már olcsóbb, mint a hivatalos helyen 30% haszonnal árult. Egy példa (nem mobil): az infopatika nevü cég az iaudio lejátszók hivatalos forgalmazója. Náluk egy A2 139900 ft. Ugyanez az Extreme Digitalnál 129750 ft. És infopatikás garijegyet adnak hozzá. Na, erre varjál gombot... :wink:
Na most akkor megkérdezhetem, hogy odafigyeltél-e arra, amit írtam, vagy csak úgy zsigerből okoskodsz?

Azt írtam, hogy az itthoni garanciának FELTÉTELE az, hogy az itthoni - Nokiával szerződésben lévő - 3-4 nagyker hozza be az országba azt a készüléket.
Lehet az ő árrésük 80 %-os kis, ki a bánatot érdekel?
Csak így hivatalos a gari és kész!

Ne mondd, hogy ezek után sem érted!!!!!!!!!!

Nem kell semmivel, sem kétpuputeve-bolttal, sem árvalányhaj-üzlettel összehasonlítani, mert az más!


Úgy látom Ti nem fogjátok fel agyilag. A nagy multik 30%-os-os haszonnal dolgoznak (kivéve az akciós 30db cuccost), a kicsik meg HA 15%-al, akkor lehet, hogy akkor is olcsóbb, ha a nagykertől DRÁGÁBBAN kapta. Kapise?

UI:
A multik max.5%-al olcsóbban kapják a cuccost a nagykertől. Egy példa én a nagykertől pl. 39900ft-ért vehettem egy S68-at. Az EW ezt akciósan adta ennyiért. Megtehette, mert ő ezt 38e ft köről kapta. A MM ezt a telót 42e ft körül árulja akciósan. Nem akcósan vajon mennyi lenne ?


vas. aug. 06, 2006 14:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
El kell szomorítsalak, mert ez nem egészen igy van. A nagyker hivatalos árrése lehet vagy 30%, ha egy cég csak 15%-ot tesz rá, akkor már olcsóbb, mint a hivatalos helyen 30% haszonnal árult. Egy példa (nem mobil): az infopatika nevü cég az iaudio lejátszók hivatalos forgalmazója. Náluk egy A2 139900 ft. Ugyanez az Extreme Digitalnál 129750 ft. És infopatikás garijegyet adnak hozzá. Na, erre varjál gombot... :wink:
Na most akkor megkérdezhetem, hogy odafigyeltél-e arra, amit írtam, vagy csak úgy zsigerből okoskodsz?

Azt írtam, hogy az itthoni garanciának FELTÉTELE az, hogy az itthoni - Nokiával szerződésben lévő - 3-4 nagyker hozza be az országba azt a készüléket.
Lehet az ő árrésük 80 %-os kis, ki a bánatot érdekel?
Csak így hivatalos a gari és kész!

Ne mondd, hogy ezek után sem érted!!!!!!!!!!

Nem kell semmivel, sem kétpuputeve-bolttal, sem árvalányhaj-üzlettel összehasonlítani, mert az más!


szomb. aug. 05, 2006 18:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
El kell szomorítsalak, mert ez nem egészen igy van. A nagyker hivatalos árrése lehet vagy 30%, ha egy cég csak 15%-ot tesz rá, akkor már olcsóbb, mint a hivatalos helyen 30% haszonnal árult. Egy példa (nem mobil): az infopatika nevü cég az iaudio lejátszók hivatalos forgalmazója. Náluk egy A2 139900 ft. Ugyanez az Extreme Digitalnál 129750 ft. És infopatikás garijegyet adnak hozzá. Na, erre varjál gombot... :wink:


AndrySoft írta:
Hibás az okfejtésed, mivel a nagyker jóval kisebb, a kisker meg jóval nagyobb árréssel dolgozik. A nagykerben egy héten nem 5-10 telót adnak el, a kiskerben viszont igen...


Nem értem, hogy hol hibázik az érvem... Árréstől függetlenül a hivatalos, gyártói szerződéssel rendelkező nagyker drágábban adja el a telefonokat egy hetente csak 5-10 db-ot vásárló ügyfélnek, mint egy olyan multinak, aki hetente pár száz/ezer darabot vesz meg.

Kisker zug-gsm pedig szeret min. 6-8000 Ft-ot fogni minden "új", 0 perces telefon. Mindegy, hogy legális hazai beszerzés (érvényes magyar, gyártói garancia) vagy szürke import. Vannak géesem boltok, ahol 8-10.000 Ft-tal drágábbak a "fehér", valóban 0 perces telefonok, mint a külföldről beszerzett, adás-vételi nélkül "ál-nagykerben" megvett telefonok.

Te írtad, hogy a NAGYker 30%-os árréssel dolgozik, a kisker pedig 15%-kal. Erre másodszorra azt írod, ha jól értem, hogy a nagykernek kisebb az árrése, mint mondjuk egy zug-gsm-nek.
Most akkor hogy is van?

(Az viszont biztos, hogy ha ugyanott vesszük meg ugyanazt a telefont (pl. a S&U-nál egy Nokia 6280-t) a MM/EW/Saturn és én, akkor én, mint kisker, olcsóbban tudom eladni a telefont 4-5000 Ft-tal a MM/EW/Starun-hoz képest, még akkor is, ha 8-10.000 Ft-os árréssel dolgozom. Ha jól emlékszem, még valamikor áprilisban volt ilyen a helyzet...)

AndrySoft írta:
UI:
A multik árképzése viszont nem a szeretetotthon kategóriába esik.
Egy példa: a hú de olcsó MM-ben egy WLAN router 19800ft volt, ugyanez egy szám.tek boltban 11200 ft. Mindkét bolt ugyanattól a nagykertől vette a cuccot. Ekkor mi van?


Gondolom ennek sok oka lehet, pl. több a rezsije, mint egy számtech boltnak, más termékeken viszont kisebb árrést realizál...


szomb. aug. 05, 2006 15:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Czumy írta:
AndrySoft írta:
El kell szomorítsalak, mert ez nem egészen igy van. A nagyker hivatalos árrése lehet vagy 30%, ha egy cég csak 15%-ot tesz rá, akkor már olcsóbb, mint a hivatalos helyen 30% haszonnal árult. Egy példa (nem mobil): az infopatika nevü cég az iaudio lejátszók hivatalos forgalmazója. Náluk egy A2 139900 ft. Ugyanez az Extreme Digitalnál 129750 ft. És infopatikás garijegyet adnak hozzá. Na, erre varjál gombot... :wink:


Ezt meg én nem értem.

TUDOMÁSOM SZERINT a Nokia csak és kizárólag az S&U-on, mint nagykereskedőn keresztül értékesíti a készülékeit. (Ha lenne nálam árlista, mondanék konkrét árat is, hogy jobban szemléltethessen a dolgot.)

A nagyker megkapja a Nokiától az X telefont br. 80.000 Ft-ért. Ő tovább értékesíti a mezei viszonteladónak (mondjuk valamelyik zug-gsm-nek a körútról) br. 99.900 Ft-ért, a nagyobb vevőinek kedvezménnyel (ilyen pl. a MediaMartk, az ElectroWorld) 89.900 Ft-ért. A MM-ban/az EW-ben kikerül a polcokra br. 104.990 Ft-ért. (pl. a 6280, 3250 megjelenésekor kb. ekkora mértékű volt az árrése a multinak).

Olyan még nem hallottam, hogy az havonta 4-5 darabot vásárló zug-gsm-nek olcsóbban adnák a telefont, mint egy multinak; ill. nem közvetlen a gyárban vásárolnak be a boltosok, hanem a magyar nagykerben - így lesz legális a gyártói garancia! A nagyker pedig nem beszerzési áron értékesíti tovább a készülékeit - ezért hibázik a 15%/30%-os haszonkulcs értelmezésed!


Hibás az okfejtésed, mivel a nagyker jóval kisebb, a kisker meg jóval nagyobb árréssel dolgozik. A nagykerben egy héten nem 5-10 telót adnak el, a kiskerben viszont igen...

UI:
A multik árképzése viszont nem a szeretetotthon kategóriába esik.
Egy példa: a hú de olcsó MM-ben egy WLAN router 19800ft volt, ugyanez egy szám.tek boltban 11200 ft. Mindkét bolt ugyanattól a nagykertől vette a cuccot. Ekkor mi van?


szomb. aug. 05, 2006 14:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 17:30
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
McLaca írta:
Babarnew írta:
hello evribádi,
csak jelzem ennek a telónak - sztem teljesen alaptalanul, mert egy kiváló készülék - annyira nincs piaca, hogy a két hetes , hibátlan, Nokia garis fekete cuccot ma 60kp-ért alig bírtam eladni :evil: ( napok óta ez volt a legmagasabb ajánlat....)
Miért adtad el?
Egyébként azzal, hogy bekapcsoltad és használtad, máris elveszítette piaci értéke 10%-át akkor is, ha egyetlen napos.

Üdv!


:oops: egyszerűen meguntam = nem jelentett már a használata semmiféle újdonságot...
az elmúlt két hétben nyaraltam a családdal, kb 100 megányi videót felvettem, hihetetlen minőség !!!.....30-40 kép stb, ezen kívül az S40 nekem többet nem tud adni...
jellemzően s60 (symbian) Nokiákat használok, amire most ácsingózok az viszont még horror ár ....N93 :?
a 6233 egyébként SZVSZ a mai napon a legjobban kinéző és egyik legmagasabb tudású s40-es teló a piacon :!:

na üdv (egy másik topikban :D ) Babar


szomb. aug. 05, 2006 14:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
El kell szomorítsalak, mert ez nem egészen igy van. A nagyker hivatalos árrése lehet vagy 30%, ha egy cég csak 15%-ot tesz rá, akkor már olcsóbb, mint a hivatalos helyen 30% haszonnal árult. Egy példa (nem mobil): az infopatika nevü cég az iaudio lejátszók hivatalos forgalmazója. Náluk egy A2 139900 ft. Ugyanez az Extreme Digitalnál 129750 ft. És infopatikás garijegyet adnak hozzá. Na, erre varjál gombot... :wink:


Ezt meg én nem értem.

TUDOMÁSOM SZERINT a Nokia csak és kizárólag az S&U-on, mint nagykereskedőn keresztül értékesíti a készülékeit. (Ha lenne nálam árlista, mondanék konkrét árat is, hogy jobban szemléltethessen a dolgot.)

A nagyker megkapja a Nokiától az X telefont br. 80.000 Ft-ért. Ő tovább értékesíti a mezei viszonteladónak (mondjuk valamelyik zug-gsm-nek a körútról) br. 99.900 Ft-ért, a nagyobb vevőinek kedvezménnyel (ilyen pl. a MediaMartk, az ElectroWorld) 89.900 Ft-ért. A MM-ban/az EW-ben kikerül a polcokra br. 104.990 Ft-ért. (pl. a 6280, 3250 megjelenésekor kb. ekkora mértékű volt az árrése a multinak).

Olyan még nem hallottam, hogy az havonta 4-5 darabot vásárló zug-gsm-nek olcsóbban adnák a telefont, mint egy multinak; ill. nem közvetlen a gyárban vásárolnak be a boltosok, hanem a magyar nagykerben - így lesz legális a gyártói garancia! A nagyker pedig nem beszerzési áron értékesíti tovább a készülékeit - ezért hibázik a 15%/30%-os haszonkulcs értelmezésed!


szomb. aug. 05, 2006 9:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Macika írta:
kakuk100 írta:
Vismajor írta:
2 év MAGYAR garanciát ir. Ez azonos a Nokia garanciával?


Igen, azt hiszem a két év Magyar gari az = a 2 év Nokia garival.
Nem, de ebbe ne menjünk bele még egyszer.

A honi garanciának megvan az ára.

Ha a hivatalos beszerzési (sőt nagyker!) ár alatt adják, akkor az vagy nem új, vagy nem garis, vagy nem tiszta.

Úgy látszik, még mindig nem világos egyeseknek, hogy Magyarországra talán ha 3-4 cég hozhat be legálisan Nokiát, úgy hogy annak érvényes lesz a garanciája. Ez a 3-4 nagyker megközelítően azonos áron adja el a viszonteladóknak a készülékeket (ez az érdekük, ha mindannyian egyformán drága áron adják, akkor nem lehet máshonnan hivatalosat beszerezni, tehát adva van az ártartás (ja, hogy ez árkartell-gyanú??? Az hát).

Ezek a nagyker árak már magasabbak, mint ahogy a sufni GSM-ek adják, pedig a tényleges forgalmazói haszon még csak ezután jönne rá, ami nincs 10 %, és mint ilyen, tisztességesnek mondható.

Magyarul - logikailag - kizárható, hogy a hivatalos nagyker beszerzési ár alatt lehessen itthon Nokiát hivatalosan forgalomba hozni, hacsaknem a Máltai Szereteszolgálat csinálja és minden készülék eladásához hozzá nem járul pár ezer Ft-tal.


El kell szomorítsalak, mert ez nem egészen igy van. A nagyker hivatalos árrése lehet vagy 30%, ha egy cég csak 15%-ot tesz rá, akkor már olcsóbb, mint a hivatalos helyen 30% haszonnal árult. Egy példa (nem mobil): az infopatika nevü cég az iaudio lejátszók hivatalos forgalmazója. Náluk egy A2 139900 ft. Ugyanez az Extreme Digitalnál 129750 ft. És infopatikás garijegyet adnak hozzá. Na, erre varjál gombot... :wink:


szomb. aug. 05, 2006 1:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Babarnew írta:
hello evribádi,
csak jelzem ennek a telónak - sztem teljesen alaptalanul, mert egy kiváló készülék - annyira nincs piaca, hogy a két hetes , hibátlan, Nokia garis fekete cuccot ma 60kp-ért alig bírtam eladni :evil: ( napok óta ez volt a legmagasabb ajánlat....)
Miért adtad el?
Egyébként azzal, hogy bekapcsoltad és használtad, máris elveszítette piaci értéke 10%-át akkor is, ha egyetlen napos.

Üdv!


pén. aug. 04, 2006 21:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
kakuk100 írta:
Vismajor írta:
2 év MAGYAR garanciát ir. Ez azonos a Nokia garanciával?


Igen, azt hiszem a két év Magyar gari az = a 2 év Nokia garival.
Nem, de ebbe ne menjünk bele még egyszer.

A honi garanciának megvan az ára.

Ha a hivatalos beszerzési (sőt nagyker!) ár alatt adják, akkor az vagy nem új, vagy nem garis, vagy nem tiszta.

Úgy látszik, még mindig nem világos egyeseknek, hogy Magyarországra talán ha 3-4 cég hozhat be legálisan Nokiát, úgy hogy annak érvényes lesz a garanciája. Ez a 3-4 nagyker megközelítően azonos áron adja el a viszonteladóknak a készülékeket (ez az érdekük, ha mindannyian egyformán drága áron adják, akkor nem lehet máshonnan hivatalosat beszerezni, tehát adva van az ártartás (ja, hogy ez árkartell-gyanú??? Az hát).

Ezek a nagyker árak már magasabbak, mint ahogy a sufni GSM-ek adják, pedig a tényleges forgalmazói haszon még csak ezután jönne rá, ami nincs 10 %, és mint ilyen, tisztességesnek mondható.

Magyarul - logikailag - kizárható, hogy a hivatalos nagyker beszerzési ár alatt lehessen itthon Nokiát hivatalosan forgalomba hozni, hacsaknem a Máltai Szereteszolgálat csinálja és minden készülék eladásához hozzá nem járul pár ezer Ft-tal.


pén. aug. 04, 2006 20:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás 
Babarnew írta:
csak jelzem ennek a telónak - sztem teljesen alaptalanul, mert egy kiváló készülék - annyira nincs piaca, hogy a két hetes , hibátlan, Nokia garis fekete cuccot ma 60kp-ért alig bírtam eladni :evil: ( napok óta ez volt a legmagasabb ajánlat....)


Ne csodálkozz ezen. Ilyenkor pangás van. Mindenki nyaral.


pén. aug. 04, 2006 20:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 17:30
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
hello evribádi,
csak jelzem ennek a telónak - sztem teljesen alaptalanul, mert egy kiváló készülék - annyira nincs piaca, hogy a két hetes , hibátlan, Nokia garis fekete cuccot ma 60kp-ért alig bírtam eladni :evil: ( napok óta ez volt a legmagasabb ajánlat....)

üdv Babar


pén. aug. 04, 2006 19:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás 
Vismajor írta:
2 év MAGYAR garanciát ir. Ez azonos a Nokia garanciával?


Igen, azt hiszem a két év Magyar gari az = a 2 év Nokia garival.


pén. aug. 04, 2006 16:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 671
Tartózkodási hely: M. Service
Hozzászólás 
Csak éppen az sw még nagyon gyerekcipőben jár :wink:


pén. aug. 04, 2006 15:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 03, 2005 12:48
Hozzászólások: 338
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Közben a Saturnban emelkedett az ára 79990 ft-ról 87990 Ft-ra. :evil:


pén. aug. 04, 2006 10:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 182
Hozzászólás 
kakuk100 írta:
Én biztos, hogy soha nem vennék szolgáltatónál telefont, mert idegesít hogy belepiszkálnak a szoftverbe és rárakják a lógójukat mint pl. a T-mobile és a Voda is, és a kötöttséget sem kedvelem.


A kötöttségekkel igy vagyok én is. A felvetésem nem azért volt hogy mindenkinek irány a T és ott vegyen telefont.
Az XXL-nél használt 0 percesként kapható, a gsmdepo is 2 év MAGYAR garanciát ir. Ez azonos a Nokia garanciával? Szvsz nem, vagy nem tudom.


pén. aug. 04, 2006 9:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nomeg egy függő telefont nehezebb eladni, mint egy függetlent.

Üdv!


pén. aug. 04, 2006 8:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás 
Lehet kapni 79990 Ft. ért 2 év Nokia garival sőt még kevesebbért is, és igzazad van, hogy kinek mi éri meg az változó.
Én biztos, hogy soha nem vennék szolgáltatónál telefont, mert idegesít hogy belepiszkálnak a szoftverbe és rárakják a lógójukat mint pl. a T-mobile és a Voda is, és a kötöttséget sem kedvelem.


csüt. aug. 03, 2006 22:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
jani0625 írta:
nem rossz ár de mivel függetlenül már van 69 900 ért 2év nokia garral, így nem biztos hogy vennék a T-nél.


Ha azt nézzük, hogy nem hivatalos garanciát kapsz érte és ha kell a számla akkor már 83.988 és 85.080 Ft szemben a 54.990 Ft-tal, akkor nem biztos, hogy megéri. Most már csak azt kell eldönteni az embernek, hogy neki a 2 év hűség az mit jelent. Számomra semmit, mert biztosan kell mobiltelefon 2 év múlva is és nem váltok szolgáltatót szerintem, eddig sem tettem 30-as kártyám van már lassan 10 éve, igaz volt mellette 70-es, de a hátamra nem kívánom azt az időszakot.
Tehát a lényeg, hogy kinek éri meg aláírni 15.000 Ft-ért, mert alapul az MM-es árat vettem, mert ezek szerint megint csak a drágábnak látszó dolog az olcsóbb :D


csüt. aug. 03, 2006 13:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Az egy dolog, hogy te mit gondolsz a sufni gsm fogalmáról ;)


kedd aug. 01, 2006 13:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 182
Hozzászólás 
jani0625 írta:
xxl gsm, de a gsmdeponál is 70900 két év nokia garral.
ezek nem a sufni kategóriába tartoznak sztem.


Van akinek ha nem Nokia bolt vagy P/T/V márakbolt, akkor már sufni kategória. De ez NEM az én véleményem.


kedd aug. 01, 2006 13:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ezek nem újak és nem Nokia garanciálisak.
És persze ÁFA mentes árak.


kedd aug. 01, 2006 13:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 29, 2006 22:02
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Vismajor írta:
vocsok írta:
Hol is van függetlenül ennyiért?
(Áfástul)


Biztos egy GSM sufni-ban :D .Ahonnan sokan nem vennének telefont.


xxl gsm, de a gsmdeponál is 70900 két év nokia garral.
ezek nem a sufni kategóriába tartoznak sztem.


kedd aug. 01, 2006 13:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 182
Hozzászólás 
vocsok írta:
Hol is van függetlenül ennyiért?
(Áfástul)


Biztos egy GSM sufni-ban :D .Ahonnan sokan nem vennének telefont.


kedd aug. 01, 2006 7:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
jani0625 írta:
Vismajor írta:
Mától forgalmazza a T:

Nokia 6233 (2/1 év hűség): 54.990 Ft 64.980 Ft.


nem rossz ár de mivel függetlenül már van 69 900 ért 2év nokia garral, így nem biztos hogy vennék a T-nél.


Hol is van függetlenül ennyiért?
(Áfástul)


kedd aug. 01, 2006 7:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 29, 2006 22:02
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Vismajor írta:
Mától forgalmazza a T:

Nokia 6233 (2/1 év hűség): 54.990 Ft 64.980 Ft.


nem rossz ár de mivel függetlenül már van 69 900 ért 2év nokia garral, így nem biztos hogy vennék a T-nél.


kedd aug. 01, 2006 6:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 182
Hozzászólás 
Mától forgalmazza a T:

Nokia 6233 (2/1 év hûség): 54.990 Ft 64.980 Ft.


kedd aug. 01, 2006 6:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Pletyók szerint a Nokia emelni akar a forintromlás miatt.

Üdv!


hétf. júl. 31, 2006 21:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Ck. írta:
john30 írta:
Persze,tudom hogy lehet a hátlapon levő kamerával videótelefonálni vele.

Az a kérdés,hol vegyem meg.

A Nokiánál szóltak,hogy jövő 7en kb 10%os áremelés lesz minden telefonra (forintromlás miatt).
EW,MM?Sufni-gsm kizárt...


Én MM-ben vettem, sztem 79990-ért a legjobb vétel! 8)



Voltam hétvégén a debreceni MM-ben,86.990.Huf a készülék,így nem vettem semmit sem. :evil:


hétf. júl. 31, 2006 10:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Én MM-ben vettem, sztem 79990-ért a legjobb vétel! 8)[/quote]



Annyira meg vagy vele elégedve???Jó/rossz tapasztalatok?


csüt. júl. 27, 2006 12:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 13:01
Hozzászólások: 250
Hozzászólás 
john30 írta:
Persze,tudom hogy lehet a hátlapon levő kamerával videótelefonálni vele.

Az a kérdés,hol vegyem meg.

A Nokiánál szóltak,hogy jövő 7en kb 10%os áremelés lesz minden telefonra (forintromlás miatt).
EW,MM?Sufni-gsm kizárt...


Én MM-ben vettem, sztem 79990-ért a legjobb vétel! 8)


csüt. júl. 27, 2006 11:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. dec. 02, 2005 19:21
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Soockit írta:
Esetleg tudja valaki, hogy mikor várható a mobilszolgáltatóknál a készülék megjelenése?


Én még április közepén írtam e-mailt a T-nek, hogy lesz e nálunk.
De mivel május végén megvettem a 6131-emet ezért már tárgytalan.
Bemásolom a válaszukatí:

Köszönjük, hogy levelével megkereste vállalatunkat!

A Nokia 6233 típusú telefon forgalmazását tervezzük, annak megjelenése a készülékkínálatunkban a harmadik negyedévben várható.

Kérdése esetén továbbra is készséggel állunk rendelkezésére!


csüt. júl. 27, 2006 10:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Persze,tudom hogy lehet a hátlapon levő kamerával videótelefonálni vele.

Az a kérdés,hol vegyem meg.

A Nokiánál szóltak,hogy jövő 7en kb 10%os áremelés lesz minden telefonra (forintromlás miatt).
EW,MM?Sufni-gsm kizárt...


csüt. júl. 27, 2006 10:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Videotelefonálni most is lehet vele egy kis tükör segítségével :D, én nem tudok i-s verzióról, de szerintem ha ingyen lenne, akkor sem használnám a videotelefonálást, mert ahhoz vagy kihangosítás kell (amit utcán azért mégsem), vagy headset, amit megintcsak utálok. :)

Üdv!


csüt. júl. 27, 2006 10:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1903 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 39  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség