Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 7:38



Hozzászólás a témához  [ 1903 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 39  Következő
Nokia 6233 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Ezzel a Macika féle háborgással (hőbörgéssel?) nem tudok mit kezdeni. Hiszen, ha
a. Valakinek ÁFÁS számla kell, hát vegye hivatalos viszonteladónál...
b. Ha valaki nem tudja elszámolni az ÁFÁT, akkor nyugodtan megveheti GSM boltban. Mivel számla NEM KELL belföldi forgalomban vett telóhoz, csak külföldről behozotthoz. Másrészt legfeljebb a boltot büntethetik ÁFA csalásért, a vevőt NEM.
Igazad is van, engem sem érdekel, hogy az a valami amit megveszek, az lopott-e, vagy hamisítvány-e, vagy hogy az illető kifizette-e érte a berszerzési árat tisztességesen, a lényeg az, hogy NEKEM JÓ LEGYEN.
Mindenki más le van sza.rva, én járjak jól!

Példamutató felfogás.

Írjál még pár példát nekem légy szíves, hogy milyen GYÁRI ÚJ cuccot tudsz még hivatalosan venni ÁFA nélkül, hogy legyen rá gyári garancia.

Nos?


hétf. aug. 14, 2006 23:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Macika írta:
Ja tudom, rásegítenek feltöltőkártya-értékesítéssel...


Igen, az hatalmas biznisz. :)
Naponta akár 500 Ft-ot is ki lehet vele termelni. :) Ott ugyanis nem 10-12, hanem 3-5% a haszonkulcs... 8)
Pont ezért írtam, de jó, hogy pontosítottad, mert hátha nem jön le másoknak a dolog...


hétf. aug. 14, 2006 23:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
b. Ha valaki nem tudja elszámolni az ÁFÁT, akkor nyugodtan megveheti GSM boltban.


És mivel bizonyítod, hogy belföldi a vétel?
Az adásvételi a Nokiának garihoz nem hiszem, hogy elég, a sufni boltok meg előszeretettel hoznak külföldi telót be, tehát IMEI alapján is külföldi lesz a készülék, és máris a számlát kérik... :wink:


hétf. aug. 14, 2006 23:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
Ja tudom, rásegítenek feltöltőkártya-értékesítéssel...


Igen, az hatalmas biznisz. :)
Naponta akár 500 Ft-ot is ki lehet vele termelni. :) Ott ugyanis nem 10-12, hanem 3-5% a haszonkulcs... 8)


hétf. aug. 14, 2006 22:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Ezzel a Macika féle háborgással (hőbörgéssel?) nem tudok mit kezdeni. Hiszen, ha
a. Valakinek ÁFÁS számla kell, hát vegye hivatalos viszonteladónál...
b. Ha valaki nem tudja elszámolni az ÁFÁT, akkor nyugodtan megveheti GSM boltban. Mivel számla NEM KELL belföldi forgalomban vett telóhoz, csak külföldről behozotthoz. Másrészt legfeljebb a boltot büntethetik ÁFA csalásért, a vevőt NEM.


hétf. aug. 14, 2006 22:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
S5600 írta:
Márpedig köztudott hogy jótállási jegy csak számlával együtt érvényes.

Ezt azert igy gyorsan a bullshit kategoriaba sorolnam :)

151/2003. 4. § (1) A jótállási igény a jótállási jeggyel érvényesíthető.

(szavatossagi igenynel pedig
49/2003. 2. § Ha a fogyasztó szavatossági igényt kíván érvényesíteni a fogyasztói szerződés tárgyát képező szolgáltatást nyújtó forgalmazóval (a továbbiakban: forgalmazó) szemben, a fogyasztói szerződés megkötését bizonyítottnak kell tekinteni, ha a fogyasztó bemutatja az ellenérték megfizetését igazoló bizonylatot.)


hétf. aug. 14, 2006 22:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
EMBEREK!!!

Nem hiszem, hogy senki nem gondolkozik!!!
Utoljára még leírom, aztán lemondok rólatok.

Számoljunk együtt!!!
De előtte tisztázzunk pár alap dolgot.

1. Itthon BÁRMILYEN elektronikai készüléket, újonnan csak 20% ÁFA kifizetése (és befizetése az állam bácsinak) mellett lehet forgalmazni.
Ha valaki nem így tesz, akkor az minimálisan is adócsaló. Olyan NINCS, hogy különbözeti adózás GYÁRI ÚJ, BONTATLAN készülékekre!!!
A (nem használtcikk-) kereskedelem nem ismeri ezt a fogalmat.

2. A nagykerben NEM adnak el készüléket a 20 % ÁFA megfizetése nélkül. SENKINEK!!! Az ÁFÁS nagyker-ár pedig általában magasabb (vagy kb. megegyezik) annál, mint amilyen áron a sufniGSM-ék adják a készülékeket. Így nemhogy hasznuk nincs rajta, hanem ráfizetésük keletkezne minden egyes készülék eladása után.

3. A hivatalos nagykerek általában olyan 10-16 %-os hasznonnal dolgoznak, kivéve, ha valami nagyon kurrens cikk, akkor felmehet akár 25%-ig is. Ezt a hasznot mindenkitől beszedik, tehát ha a sufni-GSM hivatalos helyen veszi, akkor róluk is.

4. Egy hivatalos árusítóhely a nagykerből hivatalosan beszerzett készüléket 10-12% haszonnal adja tovább.

Natehát, ha együtt gondolkozunk.
Amennyiben elfogadjuk, hogy 0-s ÁFÁ-val adnak (számla helyett adás-vételivel) új készüléket, akkor abban 90%-ig biztosak lehetünk, hogy valami nem kerek, jó esetben 'csak' adót csal a cég, rossz esetben nem csak az APEH-nak hazudnak.

Azt pedig kéretik elfelejteni, hogy kisebb haszonkulccsal dolgoznának, mint a hivatalos üzletek! Nekem ne mondja senki, hogy egy eladott 6280-as készüléken fogott mondjuk 5.400 Ft megfelelő haszon egy olyan GSM-üzletnek, ahol nem adnak naponta el 10 készléket (mellesleg egy 3 alkalmazottal/tulajjal/üzletbérleti díjjal súlytott, normálisan adózó cég igen érdekes lenne, hogyan hozza ki az alkalmazottak minimálbérét ennyi bevételből. Ja tudom, rásegítenek feltöltőkártya-értékesítéssel...

Szóval gondolkozzunk, Emberek!

Ha valaki ezentúl vitatlkozni óhajt, netalán bebizonyítani, hogy tévedek, az legyen szíves saját tapasztalatú forintadatokat közöljön, valamint gondolja előtte végig, hogy miért nem működhet a dolog!
Azt se bánnám, ha levezetné, hogy - szerinte - miért működhet.

Bizonyíték, forintadatok és végiggondolás nélküli - Andrysoft-módra készült - postokat nem kérnék, mert azokat már unom.

Előre is köszönöm tisztelettel!

PS:
Egyebekben nem egyszer valóban előfordul, hogy VALÓBAN eredeti garival adják a készülékeket, ám ez esetben általában nem új készülékekről van szó. Illetve ránézésre igen. Csak úgy valójában nem.

Mellesleg a BB5-ösök ára ezért esett le ennyire drasztikusan, mert a sufniGSM-ek nem tudják mesterségesen magasan tartani, mivel nem lehet nyitni őket. Függően meg nem olyan kelendő.


hétf. aug. 14, 2006 22:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: Álom világ
Hozzászólás 
Czumy írta:
Dannyboy írta:
S5600 írta:
Nekem csak az a gyanús hogy számlát vagy nyugtát nem adtak hozzá, csak adásvételi szerződést.
Márpedig köztudott hogy jótállási jegy csak számlával együtt érvényes. Az adásvételivel kitörölhetem. Tehát nekem nagyon gyanús.
Pár napon belül kiderül az igazság.


Nemrég vittem szoft. frissítésre és egy joystick cserére egy K750i-t és egy K300i-t. Mindkettő garanciális, egyikhez sem kértek a garilevélen kívül mást. (mindkettő Pannonnál lett véve, nem lett buherálva)



sufni-gsm-t nem hasonlítsd össze egy szolgáltatóval! A Pannon/Vodafone/T-Mobile MINDIG ad számlát, mindig!! Ellenben egy zug-gsm boltban nem szokás számlát adni, csak akkor kapsz:
1.) ha kérsz :arrow: de mire mész egy 0%-os ÁFÁs számlával?? :twisted: :twisted: elszámolni lehet, hogy el fogod tudni, de visszaigényelni nem fogsz tudni semmit.
2.) ha kifizeted a 0% ÁFÁs árra a 20% ÁFÁ-t :arrow: tehát a vételár is ennyivel lesz több, de legalább van egy "hivatalos" számla is kezedben az adás-vételi és a garijegy mellett.

A szolgáltatói zárat pedig szokták látni - legalább is Nokiánál tudják -, hogy az a bizonyos készülék hogyan hagyta el a gyárat: lock-olva, avagy sem!



Én meg direkt így vettem mert nekem így is megfelelt mert nem vagyok ÁFÁ-s. A készüléket meg ráadásul ki is cserélte Nokia garanciába úgy hogy tuti hogy Magyar garis volt a készülék :D


hétf. aug. 14, 2006 19:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Dannyboy írta:
S5600 írta:
Nekem csak az a gyanús hogy számlát vagy nyugtát nem adtak hozzá, csak adásvételi szerződést.
Márpedig köztudott hogy jótállási jegy csak számlával együtt érvényes. Az adásvételivel kitörölhetem. Tehát nekem nagyon gyanús.
Pár napon belül kiderül az igazság.


Nemrég vittem szoft. frissítésre és egy joystick cserére egy K750i-t és egy K300i-t. Mindkettő garanciális, egyikhez sem kértek a garilevélen kívül mást. (mindkettő Pannonnál lett véve, nem lett buherálva)



sufni-gsm-t nem hasonlítsd össze egy szolgáltatóval! A Pannon/Vodafone/T-Mobile MINDIG ad számlát, mindig!! Ellenben egy zug-gsm boltban nem szokás számlát adni, csak akkor kapsz:
1.) ha kérsz :arrow: de mire mész egy 0%-os ÁFÁs számlával?? :twisted: :twisted: elszámolni lehet, hogy el fogod tudni, de visszaigényelni nem fogsz tudni semmit.
2.) ha kifizeted a 0% ÁFÁs árra a 20% ÁFÁ-t :arrow: tehát a vételár is ennyivel lesz több, de legalább van egy "hivatalos" számla is kezedben az adás-vételi és a garijegy mellett.

A szolgáltatói zárat pedig szokták látni - legalább is Nokiánál tudják -, hogy az a bizonyos készülék hogyan hagyta el a gyárat: lock-olva, avagy sem!


hétf. aug. 14, 2006 17:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás 
Én is GSM boltban vettem a 6280-as telefonomat 2 éves Nokia garival. Már kétszer volt frissítésen és semmi gond nem volt. Szerintem az a GSM bolt aki hosszútávon ebből akar megélni az nem fog átverni, mert tudja, hogy ez hamar kiderül és senki nem megy hozzá. Én ismerek több GSM boltot akik évek óta becsületesen múködnek. Senkit nem akarok ezzel rábeszélni semmire. Mindenki döntse el maga, hogy hol akar vásárolni és mennyiért.


hétf. aug. 14, 2006 17:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
S5600 írta:
Nekem csak az a gyanús hogy számlát vagy nyugtát nem adtak hozzá, csak adásvételi szerződést.
Márpedig köztudott hogy jótállási jegy csak számlával együtt érvényes. Az adásvételivel kitörölhetem. Tehát nekem nagyon gyanús.
Pár napon belül kiderül az igazság.


Nemrég vittem szoft. frissítésre és egy joystick cserére egy K750i-t és egy K300i-t. Mindkettő garanciális, egyikhez sem kértek a garilevélen kívül mást. (mindkettő Pannonnál lett véve, nem lett buherálva)


hétf. aug. 14, 2006 16:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 13, 2006 11:30
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Vettél már hivatalos 2év garival "sufni"-GSM-ben Nokiát?


Igen vettem, pénteken.
De még nem volt időm bemenni a nokiához megnézetni a telefont.
Amint lesz időm megteszem.
2 éves gyári garival adta a gsm bolt.
Garancialevél (eredei nokiás papír) is magyar, használati utasítás is magyar.
Nekem csak az a gyanús hogy számlát vagy nyugtát nem adtak hozzá, csak adásvételi szerződést.
Márpedig köztudott hogy jótállási jegy csak számlával együtt érvényes. Az adásvételivel kitörölhetem. Tehát nekem nagyon gyanús.
Pár napon belül kiderül az igazság.


hétf. aug. 14, 2006 15:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
S5600 írta:
jani0625 írta:
hát konkrétan beszéltem már olyasvalakivel aki


igen, másoktól nekem is vannak ilyen olyan információim
de azt mondom hogy az az igazi amit az ember a saját bőrén tapasztal


Na, hátha NAGYON KELL akkor elmegy és megveszi ott - persze nem kell félteni, ráteszi ugyanazt a hasznot, és így hirdeti:
X telefon, 6 hónap, vagy 1 év bolti garival: 79.990 Ft
X telefon, 2 év hivatalos Nokia garival: 88.990 Ft
X telefon, 2 év hivatalos Nokia garival (pl. MM-ben): 89.990 Ft
/személyes tapasztalat/


hétf. aug. 14, 2006 15:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
S5600 írta:
jani0625 írta:
hát konkrétan beszéltem már olyasvalakivel aki


igen, másoktól nekem is vannak ilyen olyan információim
de azt mondom hogy az az igazi amit az ember a saját bőrén tapasztal


Herótom van az olyanoktól, akik rémhíreket terjeszgetnek. Vettél már hivatalos 2év garival "sufni"-GSM-ben Nokiát? Átvágtak? Én már vettem, és nem vágtak át. Te meg a másod-unokatestvéred-haverjának-az ismerősétől hallott infó alapján terjeszted a hülyeséget. Tudod mit?
Te vedd drágábban a márkaboltban... :wink:

UI:
Részemről befejeztem...


hétf. aug. 14, 2006 13:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 13, 2006 11:30
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
jani0625 írta:
hát konkrétan beszéltem már olyasvalakivel aki


igen, másoktól nekem is vannak ilyen olyan információim
de azt mondom hogy az az igazi amit az ember a saját bőrén tapasztal


hétf. aug. 14, 2006 11:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 29, 2006 22:02
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
S5600 írta:
jani0625 írta:
volt itt szó arról hogy a "sufni gsm-ekben" lehet-e két év magyar garis telt kapni, hétvégén bementem egy ilyen boltba és ők mondták hogy az igy hirdetett teleket hivatalos magyar importőrtől veszik. Úgyhogy sztem van.Csak nem raknak rá annyi hasznot


akkor vegyél egy ilyen telefont és vidd be a nokia szervizbe és próbáld ki hogy tényleg vállalják-e a garis javítást ingyen :)


hát konkrétan beszéltem már olyasvalakivel aki így vett nokiát és utána nokia szerviz természetesen ingyen csinálta a szoft frissítést.


hétf. aug. 14, 2006 9:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 13, 2006 11:30
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
jani0625 írta:
volt itt szó arról hogy a "sufni gsm-ekben" lehet-e két év magyar garis telt kapni, hétvégén bementem egy ilyen boltba és ők mondták hogy az igy hirdetett teleket hivatalos magyar importőrtől veszik. Úgyhogy sztem van.Csak nem raknak rá annyi hasznot


akkor vegyél egy ilyen telefont és vidd be a nokia szervizbe és próbáld ki hogy tényleg vállalják-e a garis javítást ingyen :)


hétf. aug. 14, 2006 7:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 29, 2006 22:02
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
volt itt szó arról hogy a "sufni gsm-ekben" lehet-e két év magyar garis telt kapni, hétvégén bementem egy ilyen boltba és ők mondták hogy az igy hirdetett teleket hivatalos magyar importőrtől veszik. Úgyhogy sztem van.Csak nem raknak rá annyi hasznot


hétf. aug. 14, 2006 7:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 16:58
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Tudom, hogy a moderátor nem én vagyok, hanem Te, Macika, és hozzászólni sem szoktam, csak olvasni, de kezd már idegesítővé válni, hogy a nokia 6233-as topicban egy abszolút nem ide tartozó témával kapcsolatban civakodtok (én tudok többet-nem, én! stb). Úgy gondolom, hogy ez egyrészt nem tartozik ránk (és ide), másrészt nem használ egyikőtöknek sem.
b


vas. aug. 13, 2006 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Macika írta:
AndrySoft írta:
1. Te mondtad: NEM kell megnézni, hogy hogyan lett nyitva. Egy dolgot csinálnak bepötyögik az IMEI-t egy központi adatbázisba, mire az megmondja, hogy melyik régióba lett gyártva az a teló.
2. Tehát NEM az számít, hogy hol lett véve, hanem az, hogy a Nokia EREDETILEG hova szánta.
3. Gondolom a DCT4-ek (és az újabbak) IMEI-jét még Te sem tudod átütni (úgy, hogy egyezzen a hátlapon lévő számmal).
4. Na, ha az Törökországba lett szánva, akkor nemigen teszik fel rá INGYEN a magyar nyelvet...
5. Pl. szoftver frissítéskor is AUTOMATIKUSAN megnézi, hogy jogosult-e az illető teló az INGYENES frissítésre. Ha igen bejegyez valamit egy központi adatbázisba, a szerviz ez alapján kapja majd a szoft-frissítésért a lét (és nem bemondás alapján) Tehát ha akarnának sem tudnak sundibundizni, mivel minden mozdulatukat figyeli a NAGY TESTVÉR...
Látom, jobb belátásra tértél a nagykeráron, de azért nagyon szeretnéd, ha valamiben Neked lenne igazad.

1. Nem nem KELL, hanem NINCS MÓD rá megnézi, hogyan lett nyitott, vagy nyitott-e egyáltalán! Különbség.

2. Így van, egyáltalán nem számít, hogy hol lett véve, csak az, hogy hová lett szánva/gyártva eredetileg. Azonban a Nokiának megvan az a rossz tulajdonsága, hogy NEM AD EL máshová nem oda szóló telót. Tehát ne várd, hogy Kölnben fogsz találni magyar piacra szánt telót. Ott csak TurkGer kódost fogsz találni. Magyar piacra szánt telót csak a már említett honi 3(4) nagyker kaphat a Nokiától, mások számára hozzáférhetetlen a dolog.

3. Az újabbakat (BB5) valóban nem. A DCT4 IMEI-je senkinek nem akadály, mint ahogy egy IMEI-címkét összedobni sem az, a papírt a legnehezebb megszerezni, de az sem nem lehetetlen.

4. Ezt mondtam én is szó szerint.

5. Nem próbálkoztál még meseírással?
Semmiféle automatikus adatbázis nincs, sőt, a szoftfrissítést végző gépen még csak net-elérés sincs általában.
Szerintem inkább kérdezzél először, mintsem hogy egyből kijelentsél olyan dolgokat, amik ronthatják a szavahihetőségedet.
A pénzt bizony munkalapok alapján kapják, 1000 kreditről indul a 'csomag' és onnan számol vissza. Ha elfogyott, akkor addig nincs flashelés, ameddig nem kapnak újabb 'feltöltést'.


1. Ez nagy hülyeség volt. Ugyanis nem azt nézik, hogyan lett függetlenítve, hanem az IMEI alapján megnézik, hogy gyárilag független-e, ha nem, lockosnak kell lenni. Ha nem az, akkor ki lett nyitva. Mi ezen az érthetetlen??? (ha a szolgáltató nyitotta ki, ad róla igazolást)
2. Akkor mégiscsak nekem van igazam. Mivelhogy ezek a telók olcsóbbak, mint pl. a nyíregyházi moboil-sáskánál és mégis elfogadja az itteni szerviz az IMEI leelenőrzése után is.
3. A 6233 tudtommal NEM DCT4.
4. Ezt mondtam én is.
5. Bemész a mobil-sáskába. Megmondod az IMEI-t. Megmondják, hogy gyárilag független-e, hova lett gyártva és mikor. És ezt megteszik MINDEN szervizbe bemenő telónál, a szoft.frissítésre bemenőnél is, sajna. Ezért kellett pl. egy 3510i-t hozzád küldenem flashelésre, mivel a Nokiások azt mondták, kifüggetlenitett telóval NEM foglakoznak. (Pedig kóddal lett nyitva)
Na, most akkor ki mesél? És miért nincs központi adatbázis? Ez a nyíregyházi mobil-sáska, de gondolom, hogy máshol is igy megy. Nem a frissítést végző gépen van a net-elérés, hanem egy másikon, de bármely művelet előtt beviszik az IMEI-t és akkor kiderül, mi a helyzet. Nem ártana, ha a vádaskodás előtt megnéznéd, mi is a helyzet. Nekem már volt dolgom velük épp elégszer (sajna), hogy tudjam. Előfordulhat, hogy Pesten más a helyzet, vagy ismerős a szervizes, ekkor nem irják be az IMEI-t a netes gépbe és nem derülnek ki a dolgok...


szomb. aug. 12, 2006 10:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás 
Nekem most a 6.8 verzió van fent. Ezzel minden jól működik.


szomb. aug. 12, 2006 6:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 07, 2006 18:11
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Most egy bluetooth dongléval szivok.
Már telepitésnél is teljesen megzabarodott az xp,szinte másodpercenként akarta ujra és ujra telepiteni.felraktam de csak a saját progiján keresztül tudok a telora másolni,és a szinkronizálás sem megy.A pc suite,egyszerüen nem is látja a bluetooth-t.


pén. aug. 11, 2006 20:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás 
Én is megjártam a frissítéssel. A 6280 és 6131-is ment a régi PC Suite-n nem volt semmi gond. Az újjal viszont nem működött semmi. Vissza kellett tennem a régit. Nem frissítek többet az biztos.


pén. aug. 11, 2006 18:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
rob4 írta:
McLaca írta:
Próbáld ki azt a régebbi verziót szerintem.
Sosem lehet tudni... :)

Üdv!


Köszi a segitséget,a régebbivel simán megy,ki érti ezt...
Ezért kérdeztem, amit.
A fent lévő friss szoftok általában UPGRADE-ként szolgálnak, a hozzá kapott CD-ről feltelepített progi frissítésére szolgálnak, nem kifejezetten standalone programként (ettől még működhet).
Nem csodálkoznék, ha most, a CD-ről felrakott progira rátelepítve a legfrissebbet már működne az is...


pén. aug. 11, 2006 14:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hát, talán a Nokia... :)
Általában a dobozban hozzáadott szoftverekkel szokott menni. Inkább az a kérdés, hogy az újabbal miért nem...
Mindenesetre örülök, hogy sikerült, és legalább tudom, hogy ha megveszem én is (1-2 hónapon belül), ne is próbálkozzak frissebb PCSuite-tal.

Üdv!


pén. aug. 11, 2006 10:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 07, 2006 18:11
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
McLaca írta:
Próbáld ki azt a régebbi verziót szerintem.
Sosem lehet tudni... :)

Üdv!


Köszi a segitséget,a régebbivel simán megy,ki érti ezt...


pén. aug. 11, 2006 10:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Próbáld ki azt a régebbi verziót szerintem.
Sosem lehet tudni... :)

Üdv!


pén. aug. 11, 2006 8:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 07, 2006 18:11
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
McLaca írta:
Zoltanfi írta:
Nokia 6080?
http://europe.nokia.com/EUROPE_NOKIA_COM_3/Find_and_Compare/6080/6080_main.jpg
Hamarosan kapható és nem lesz drága :wink:
(infrás, rádiós, kamerás, TFT kijelzős, mp3 csengőhangos)
Igen, nővérem is erre a telefonra vár, neki pont megfelelő lenne (a Nokia birt oldalán már "coming soon" , és a csomagban van tisztítókendő a fényes felülethez :D).
Ára 180€ körül várható, tehát 45 ezres, vagy alatta. Picit drága elsőre, de biztos, hogy hamar esni fog (szerintem debütáláskor be fogják akciózni 39.990-re).
De ezt miért ebben a topicban? :D

rob4: Outlookkal akarod szinkronizálni?

Üdv!


Elötte samsungom volt ott a samsung programjában láttam minden bejegyzést és tudtam szerkeszteni.
Itt a pc suite-al probálom,valószinü ő az outlokkal akarná.
A saját lemezén 1el régebbi verzio van fent belőle.


pén. aug. 11, 2006 8:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Zoltanfi írta:
Nokia 6080?
http://europe.nokia.com/EUROPE_NOKIA_COM_3/Find_and_Compare/6080/6080_main.jpg
Hamarosan kapható és nem lesz drága :wink:
(infrás, rádiós, kamerás, TFT kijelzős, mp3 csengőhangos)
Igen, nővérem is erre a telefonra vár, neki pont megfelelő lenne (a Nokia birt oldalán már "coming soon" , és a csomagban van tisztítókendő a fényes felülethez :D).
Ára 180€ körül várható, tehát 45 ezres, vagy alatta. Picit drága elsőre, de biztos, hogy hamar esni fog (szerintem debütáláskor be fogják akciózni 39.990-re).
De ezt miért ebben a topicban? :D

rob4: Outlookkal akarod szinkronizálni?

Üdv!


pén. aug. 11, 2006 8:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 07, 2006 18:11
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
McLaca írta:
A csomagban található CD-n lévőt tetted fel (ha rajta volt)?
Ill. mivel kötötted a géphez?

Üdv!


Nem,hanem letöltöttem már elötte a 6.6.18ast,azt irja ki a progi hogy nem kompatibilis a telefon a szinkronozálásra.Infrával kötöttem össze.
Más menüpontot nem találtam ahol valószinüleg telefonkönyvet lehet szerkeszteni csak a szinkronizálást.A Pc Suite más pontjai müködnek.


pén. aug. 11, 2006 7:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
Nokia 6080?
Kép
Hamarosan kapható és nem lesz drága :wink:
(infrás, rádiós, kamerás, TFT kijelzős, mp3 csengőhangos)


pén. aug. 11, 2006 0:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Zoltanfi írta:
Sima 6230-at lehet használtat 25 körül venni, a 6230i is 40 alatt van már. Egy új elő-hátlap és kész a makulátlan, újszerű teló.
Aki a gyönyörű kijelzőre és a divatos formára bukik annak ott van kicsit többért a 6131..
Okostelefon fronton a 6630, 6670, 7610 szintén 40 körül vagy még olcsóbban elérhető..


Használtat, ne vicceljünk már! A 6230i meg előfizuval van esetleg 40 alatt. Akkor máshogy kérdezem: Mondjuk Te milyen Nokia alternatívát javasolnál egy SE K300, K310, K510, illetve egy K610-nek? Ami tudásban hasonló, az árat most hagyjuk, a Nokiák mindigis rahadt drágák voltak.

Guni


csüt. aug. 10, 2006 19:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A csomagban található CD-n lévőt tetted fel (ha rajta volt)?
Ill. mivel kötötted a géphez?

Üdv!


csüt. aug. 10, 2006 19:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 07, 2006 18:11
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Én is vettem egy 6233at,szeretném a telefonkönyvet pc-n szerkeszteni,de nem megy a Pc suite-al,csinált ilyet már valaki?


csüt. aug. 10, 2006 18:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
drkuhl írta:
Ez milyen igaz! Régebben az ember tudta azt hogy a 5-ös széria az olcsó készülékek közé tartozik, most meg a N5500 78000-80000ft és ezt igazán nem nevezhetnénk az olcsó kategóriának.
Ez nem az áremelkedések miat van, csak önmagával is ellentmondásba került a Nokia a modellszámozás tekintetében.


csüt. aug. 10, 2006 15:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
drkuhl írta:
guni. írta:
Igazándiból nagyon meglepőnek tartom, hogy a Nokiának az utóbbi időben alig vannnak olcsó, de még akár középkategóriás teló is. Sorban jönnek ki az N-sorzatú és hasonló okostelók, már fogalmam sincs melyik melyik, de pl 40 alatt kártyásan van a már a bemutatásakor, több mint egy éve is elavult 3120, 6030, 6020, oszt' kész. Függetlenül meg 80-90-ről indulnak a legolcsóbbak.

Guni


Ez milyen igaz! Régebben az ember tudta azt hogy a 5-ös széria az olcsó készülékek közé tartozik, most meg a N5500 78000-80000ft és ezt igazán nem nevezhetnénk az olcsó kategóriának.

Volt az 5110 is 50000 forint... Nekem még van is árlistám róla. :D


csüt. aug. 10, 2006 14:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: Álom világ
Hozzászólás 
guni. írta:
Igazándiból nagyon meglepőnek tartom, hogy a Nokiának az utóbbi időben alig vannnak olcsó, de még akár középkategóriás teló is. Sorban jönnek ki az N-sorzatú és hasonló okostelók, már fogalmam sincs melyik melyik, de pl 40 alatt kártyásan van a már a bemutatásakor, több mint egy éve is elavult 3120, 6030, 6020, oszt' kész. Függetlenül meg 80-90-ről indulnak a legolcsóbbak.

Guni


Ez milyen igaz! Régebben az ember tudta azt hogy a 5-ös széria az olcsó készülékek közé tartozik, most meg a N5500 78000-80000ft és ezt igazán nem nevezhetnénk az olcsó kategóriának.


csüt. aug. 10, 2006 13:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
Sima 6230-at lehet használtat 25 körül venni, a 6230i is 40 alatt van már. Egy új elő-hátlap és kész a makulátlan, újszerű teló.
Aki a gyönyörű kijelzőre és a divatos formára bukik annak ott van kicsit többért a 6131..
Okostelefon fronton a 6630, 6670, 7610 szintén 40 körül vagy még olcsóbban elérhető..


csüt. aug. 10, 2006 13:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Majd jön hamarosan a 6080, és a 6151, utóbbi "olcsó" 3G-s telefon lenne, előbbi meg engem a 6030-ra emlékeztet.
De miben nyilvánul meg egy telefon elavultsága az olcsó, alsó, ill. alsó-középkategóriás telefonoknál?

Üdv!


csüt. aug. 10, 2006 12:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Igazándiból nagyon meglepőnek tartom, hogy a Nokiának az utóbbi időben alig vannnak olcsó, de még akár középkategóriás teló is. Sorban jönnek ki az N-sorzatú és hasonló okostelók, már fogalmam sincs melyik melyik, de pl 40 alatt kártyásan van a már a bemutatásakor, több mint egy éve is elavult 3120, 6030, 6020, oszt' kész. Függetlenül meg 80-90-ről indulnak a legolcsóbbak.

Guni


csüt. aug. 10, 2006 12:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Zoltanfi írta:
Azért a csúcs Nokiák (N73, N80) még mindig kuva drágák :twisted:
Azok a Nokiák, amik nem presztízstelefonnak lettek kikiáltva (8800, 8910i, stb), azok új ára is jelentősen hanyatlott.
Persze a technikai fejlődés is hozza magával az árak csökkenését...


csüt. aug. 10, 2006 12:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
Azért a csúcs Nokiák (N73, N80) még mindig kuva drágák :twisted:


csüt. aug. 10, 2006 12:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Vismajor írta:
Ha valaki égetően szükségesnek találja hogy 2 évet aláírjon a P-nél, akkor mától ott is kapható a N6233 54.9e-ért.
Érdekes, 3-4 éve még 130e-nél indultak a független telók.
A 6310i-met még 119.900-ért vettem az ASK-nál megjelenéskor, rá 1 évre a 7650-et meg 129.900-ért.
Örülök, hogy a dömping leverte a Nokia árait is. Csak gondoljunk bele, mit kaszált mindenki itt korábban... :)


csüt. aug. 10, 2006 12:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 182
Hozzászólás 
Ha valaki égetõen szükségesnek találja hogy 2 évet aláírjon a P-nél, akkor mától ott is kapható a N6233 54.9e-ért.


csüt. aug. 10, 2006 9:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 113
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Macika írta:
Korábban írtam, hogy amennyiben megvan az EREDETI származást igazoló számla/garijegy, akkor más a helyzet.

Eddig itt senkinek nem volt meg az eredeti külföldi számla/garijegy, mivel nem közvetlenül vásárolták kintről.


Így már értem...


kedd aug. 08, 2006 8:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
atub írta:
AndrySoft írta:
[...]Egy dolgot csinálnak bepötyögik az IMEI-t egy központi adatbázisba, mire az megmondja, hogy melyik régióba lett gyártva az a teló. Tehát NEM az számít, hogy hol lett véve, hanem az, hogy a Nokia EREDETILEG hova szánta. [...] Na, ha az Törökországba lett szánva, akkor nemigen teszik fel rá INGYEN a magyar nyelvet...
[...]


Nekem Győrben a Nokia boltban szó nélkül frissítették a SW-t egy 6230-on, pedig Németországból rendeltem. És flashelés után volt rajta magyar nyelv, pedig előtte nem. És ingyen volt, pedig csak a német számla volt meg...
Korábban írtam, hogy amennyiben megvan az EREDETI származást igazoló számla/garijegy, akkor más a helyzet.

Eddig itt senkinek nem volt meg az eredeti külföldi számla/garijegy, mivel nem közvetlenül vásárolták kintről.


hétf. aug. 07, 2006 22:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 113
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
[...]Egy dolgot csinálnak bepötyögik az IMEI-t egy központi adatbázisba, mire az megmondja, hogy melyik régióba lett gyártva az a teló. Tehát NEM az számít, hogy hol lett véve, hanem az, hogy a Nokia EREDETILEG hova szánta. [...] Na, ha az Törökországba lett szánva, akkor nemigen teszik fel rá INGYEN a magyar nyelvet...
[...]


Nekem Győrben a Nokia boltban szó nélkül frissítették a SW-t egy 6230-on, pedig Németországból rendeltem. És flashelés után volt rajta magyar nyelv, pedig előtte nem. És ingyen volt, pedig csak a német számla volt meg...


hétf. aug. 07, 2006 22:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 07, 2006 18:11
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Zoltanfi írta:
Bejövő hívásnál 240×240 pixelben gyönyörködhetünk a hívófél képében. :D
Kimenőnél bélyegábra :(
Sms hang már időtlen idők óta lehet bármi (kb 3510 óta):wink:


Köszi.mostanában csak samsungom meg sonyericssonom volt,ugyhogy ezért kérdeztem.


hétf. aug. 07, 2006 21:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
1. Te mondtad: NEM kell megnézni, hogy hogyan lett nyitva. Egy dolgot csinálnak bepötyögik az IMEI-t egy központi adatbázisba, mire az megmondja, hogy melyik régióba lett gyártva az a teló.
2. Tehát NEM az számít, hogy hol lett véve, hanem az, hogy a Nokia EREDETILEG hova szánta.
3. Gondolom a DCT4-ek (és az újabbak) IMEI-jét még Te sem tudod átütni (úgy, hogy egyezzen a hátlapon lévő számmal).
4. Na, ha az Törökországba lett szánva, akkor nemigen teszik fel rá INGYEN a magyar nyelvet...
5. Pl. szoftver frissítéskor is AUTOMATIKUSAN megnézi, hogy jogosult-e az illető teló az INGYENES frissítésre. Ha igen bejegyez valamit egy központi adatbázisba, a szerviz ez alapján kapja majd a szoft-frissítésért a lét (és nem bemondás alapján) Tehát ha akarnának sem tudnak sundibundizni, mivel minden mozdulatukat figyeli a NAGY TESTVÉR...
Látom, jobb belátásra tértél a nagykeráron, de azért nagyon szeretnéd, ha valamiben Neked lenne igazad.

1. Nem nem KELL, hanem NINCS MÓD rá megnézi, hogyan lett nyitott, vagy nyitott-e egyáltalán! Különbség.

2. Így van, egyáltalán nem számít, hogy hol lett véve, csak az, hogy hová lett szánva/gyártva eredetileg. Azonban a Nokiának megvan az a rossz tulajdonsága, hogy NEM AD EL máshová nem oda szóló telót. Tehát ne várd, hogy Kölnben fogsz találni magyar piacra szánt telót. Ott csak TurkGer kódost fogsz találni. Magyar piacra szánt telót csak a már említett honi 3(4) nagyker kaphat a Nokiától, mások számára hozzáférhetetlen a dolog.

3. Az újabbakat (BB5) valóban nem. A DCT4 IMEI-je senkinek nem akadály, mint ahogy egy IMEI-címkét összedobni sem az, a papírt a legnehezebb megszerezni, de az sem nem lehetetlen.

4. Ezt mondtam én is szó szerint.

5. Nem próbálkoztál még meseírással?
Semmiféle automatikus adatbázis nincs, sőt, a szoftfrissítést végző gépen még csak net-elérés sincs általában.
Szerintem inkább kérdezzél először, mintsem hogy egyből kijelentsél olyan dolgokat, amik ronthatják a szavahihetőségedet.
A pénzt bizony munkalapok alapján kapják, 1000 kreditről indul a 'csomag' és onnan számol vissza. Ha elfogyott, akkor addig nincs flashelés, ameddig nem kapnak újabb 'feltöltést'.


hétf. aug. 07, 2006 20:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás 
Macika írta:
kakuk100 írta:
Én próbáltam, de nekem nem működött rendesen valamiért.
Ha használnád az idézést, még tudni is lehetne, kinek írtad... :)


Elnézést nem tudtam, hogy átmegy a másik oldalra. Socckitnak írtam a letöltött mobiltárcáról van szó, hogy nekem nem működött.


hétf. aug. 07, 2006 19:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1903 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 39  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség