Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. szept. 28, 2024 16:35



Hozzászólás a témához  [ 2008 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 41  Következő
Egyutas hangdobozok 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Fdsamano!

Köszönöm a feltett információt, és ígérem, ahogy valamit nem értek, azonnal felkereslek kételyeimmel.
Most már csak azt az egyet nem értem, hogy rettenetes tudásod ellenére miért nem Te gyártasz 20Hz-től induló hangsugárzókat 8cm-es, 110Hz-es hangszórókból? Lehet, hogy a bigott lexikális tudás gátolja gondolataid szabad szárnyalását? Szerencsére ez a Te bajod, nem az enyém!
Van egy kérdés-felelet szlogen, amit nagyon szívesen megosztok Veled:
Kérdés: Tudod mit kell csinálni a gyári katalóguslapokból?
Válasz: ....Papírrepülőt!

Üdv: -L-


hétf. aug. 14, 2006 22:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Kedves Lancelot!

Az Xmax meghatározásához torzítási adatok társulnak, ehhez képest minden hangszóró membránja hihetetlenül nagyot tud mozdulni.

http://www.aes.org/e-lib/browse.cfm?elib=11426


hétf. aug. 14, 2006 21:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Fdsamano!

A W3-315CS csak papíron rendelkezik 0,5mm-es úthosszal. Gyakorlatilag hihetetlen, hogy mekkorát tud mozdulni ez a parányi alumembrán, ha az élet épp ezt igényli. A teljes igazsághoz hozzátartozik az is, hogy ezt a hangszórót csak tölcsérbe építettem be, ott viszont nem kell lobognia a membránnak, hogy már 20Hz-től jól érezhető hangnyomást hozzon létre.

Üdv: -L-

Ui.: Ha valakinek van kedve 8cm-es hangszórókat hallgatni, csak el kell jönni, és le kell ülni (az első pár hang után úgy is mindenki leülne)!


hétf. aug. 14, 2006 21:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
A kis TB valszeg egy irányba 0,5mm, de ez már nem túl lényeges, mindkettő kevés. :D


hétf. aug. 14, 2006 18:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Az ARN 100-nak is 0,5 mm csúcstól csúcsig. Úgy látszik, ez a 100 Hz-es rezonanciafrekvencia velejárója :)


hétf. aug. 14, 2006 18:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
De kevés, viszont szélessávúnál az 1mm-t nehezen lehet túllépni, vagy ha lehet, annak - nem feltétlen pénzben kifejezhető - ára van. Engem inkább más foglalkoztat a 315SC-vel kapcs. Hogy lehet ekkora induktivitással ilyen emelkedő átvitele magastartományban... Bár az a ~60mm-es alu membrán ki tudja hol rezonál, és mennyire.

Ui: az ARN 100 példul nem szélessávú mégis +-0,25mm az Xmax értéke.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára shalafi66 hétf. aug. 14, 2006 18:26-kor.



hétf. aug. 14, 2006 18:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Idézet:
Tangband W3-315SC

Thiele-Small Parameter(Herstellerangaben)

Nennimpedanz/Gleichstromwiderstand: 8/6,6 Ohm
Resonanzfrequenz: 100 Hz
Gütefaktoren(Qms/Qes/Qts): 3,3 / 0,80 / 0,64
Äquivalenzvolumen(Vas): 1,68 Liter
Effektive Membranfläche(Sd): 32 cm²
Antriebsfaktor(BL): 3,3 Tm
Schwingspulenüberhang(Xmax): 0,5 mm

0,5 mm-es Xmax? Nem kevés ez?


hétf. aug. 14, 2006 16:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Oshifis!

A Tangband hangszórócsaládból 8-10db-hoz volt eddig szerencsém, de nem mind nyerte el tetszésem. Az első Tangbandom nekem is a W3-871S volt, és most is nagy örömmel hallgatom őket megduplázva, egy bruttó 9 literes 3D-horn szerű dobozkában (csak 35Hz-töl indul, és ez egy kicsit kevés).
De kérdésedre válaszolva, a W4-1052SA neodymium mágnesű, árnyékolt, és pazar hangja van (olyan magastartománnyal rendelkezik, hogy néha még az FE-167E/FE-206E is belesápad). Csak ajánlani tudom ezt az alig 12cm-es hangszórócskát mindenkinek, és szinte bármibe beépíthető (tölcsér, TL, 3D-spirál, reflex).
A W3-315S is egy nagyon ígéretes hangszóró. Nekem kicsit túlteng a magasa, de ha egy kicsit magashiányos rendszerbe illesztik be, egészen biztos mindenkinek tátva marad a szája.

Üdv: -L-


vas. aug. 13, 2006 20:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Szia Lancelot,

Én akartam rendelni a SpectrumAudio-tól W3-315SC-t, de azt mondták, hogy nem rendelhető. A másik 4"-es még nem volt akkor, ezért maradtam a W3-871S-nél. Nem csalódtam! Neked melyikkel van konkrét tapasztalatod? Próbáltál már neodymium mágnesűt?


vas. aug. 13, 2006 17:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Üdv Tisztelt nyaraló egyutasok!

Ha valaki nagyot akar dobni hangrendszerén, figyelmébe ajánlom a következő két hangszórót:

http://www.spectrumaudio.de/breit/tangb ... W3315S.jpg

http://www.spectrumaudio.de/breit/tangb ... 1052SA.jpg

Mindkét hangszóró megfizethető, és nagyon jó.

További kellemes nyaralást: -L-


szomb. aug. 12, 2006 19:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Szia Lancelot!

Dobtam e-milt!

Kössz!


hétf. júl. 24, 2006 14:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Kalapur!

Lefolyócsőbe gyömöszölt MTK kábelspirált nincs kedvem eszkábálni, így inkább megnéztem a Japán muki terveit, kicsit számoltam, és egyszerű alkotóval összeraktam az első egyenes 3D spirál clone dobozom, ami igen jóra sikerült. Ez volt:
http://cortezweb.tvn.hu/frssc.jpg
Azóta több kiegyenesített spirálreflexcsöves doboz készült, és attól eltekintve, hogy ez is csak egy böfögős reflexdoboz, egészen jónak mondja mindenki.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Szia Balo!

Dobj e-milt, hogy tudjak válaszolni.

-L-


hétf. júl. 24, 2006 14:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Szia Lancelot!


Én is kérhetnék egy rajzküldést?


hétf. júl. 24, 2006 10:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Lancelot írta:
Szia Kalapur!

Ha esetleg mégsem jönne össze a spirálragasztás, elküldöm az egyenes 3-D spirál doboz tervrajzát, hogy még karácsony előtt meg tudd hallgatni.

Sok sikert!

Üdv: -L-


Üdv Lancelot!

3-D spirál tervrajz? Ez miben különbözik a japán fickó terveitől? a spirál nem műanyag csőben van?

Üdv

k


hétf. júl. 24, 2006 8:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Kalapur!

Ha esetleg mégsem jönne össze a spirálragasztás, elküldöm az egyenes 3-D spirál doboz tervrajzát, hogy még karácsony előtt meg tudd hallgatni.

Sok sikert!

Üdv: -L-


szomb. júl. 22, 2006 9:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!

A betegség előnye, hogy otthon marad az ember és van ideje pepecselni. Végre nekiláttam a spirálragasztásnak, és el is készült egy, majdnem. Addig jutottam, hogy a kábelrétegeket felragasztottam a farúdra és már csak be kell illeszteni a csőbe, előtte persze átkenni párszor lakkal, hogy merev legyen.
Még nem kentem át, mert észrevettem, hogy nem teljesen illeszkedik a spirál a csőbe. Ez önmagában még nem lenne baj, de nem egyenletesre sikerült tekernem. A közepe - már amennyire látom - 1-2mm híján jól illeszkedik, viszont az eleje meg a vége majd fél centi híján ér a cső a falához. Ennyit a lakk sem fog segíteni. Kicsit görbe az éle, vagyis a drótok végeinek sorozata által alkotott vonal nem egyenes, hanem görbe, ezért nem ér ki a cső széléig. Még viszonylag hajlékony a spirál ezért ha elhajlítom, nagyjából odaér a széléhez, csak azt nem tudom, hogy tegyem szilárddá és egyenesség, mielőtt becsúsztatom a csőbe.

Itt tartok

folyt köv.

k


szomb. júl. 22, 2006 8:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
Deka írta:
.......
Esetleg mit szólnátok a villanydróthoz? Elkezdeni tekerni, majd 5-10 cm után ragasztózni belülről, hogy síma legyen. Aztán folytatni. Végül pedig kívülről is bevonni valamivel.

Drága. Akkor már inkább hulladékból, pl. újságpapír + csiríz a ragasztáshoz. Ha 2 cm vastagra rétegeled, nem lesz gond a szilárdsággal sem és bármilyen formára lehet így alakítani.


kedd júl. 18, 2006 17:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Én valami olyasmin töröm a fejem, hogy egy összetekert tölcsért kellene valami módon összerakni (mint pld. egy vadászkürt), ami teljesen törés mentes (a fából készült tölcsérekkel ellentétben). Úgy tudom emiatt tartják sokan a tölcséres konstrukciót házilag nehezen építhetõnek. Meg hát a merõleges falai miatt sem túl jó. Esetleg valami könnyen formálható anyagból kellene építkezni, mint pld. gipsz, vagy agyag.

Esetleg mit szólnátok a villanydróthoz? Elkezdeni tekerni, majd 5-10 cm után ragasztózni belülrõl, hogy síma legyen. Aztán folytatni. Végül pedig kívülrõl is bevonni valamivel.


kedd júl. 18, 2006 16:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Balo, és Deka!

A 3D-spirálos hangdoboz szerintem a világ legjobban eltalált "triciklije", így mindenféle képen érdemes meglépni. Azt, hogy spirál, vagy sima táguló reflexcsővel van megvalósítva a konstrukció, csak esztétikai kérdés.
A tölcséres dobozok kicsit odébb vannak minőségben, de méretben is más kategóriát képviselnek (FE-206E tölcsér 32kg/db, és csaknem bruttó 130 liter).
A 2db 3W-871-es hangszóróval szerelt 3D-spirál-clone dobozo térfogata bruttó 9,2 liter, és maximális élvezetet tud nyújtani a tölcsérek árnyékában.

-L-


kedd júl. 18, 2006 14:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Hát igen...
Én is már töröm egy jó ideje a felyem, hogy mibõl és hogyan kellene egy jó tölcsért építeni. Lehet, hogy megkérdezem a sógorom, mert õ járatos mindenféle iparos tevékenységben. Hátha van valami jó ötlete!

Üdv: Deka


kedd júl. 18, 2006 13:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Sziasztok!

Elhangzott a kulcsszó: "egy jó tölcsérhez képest..."
Egy baj van, nem tudunk jó tölcsérest építeni, Lancelot mestert kivéve, aki valszeg nem árulja el a titkot nekünk (ha mégis, akkor rajta)!
Két eset van: vagy van sok pénzed időd és nem kis szerencséd és megtanulsz "jó tölcsérest építeni", vagy építesz jó hangszóróval egy ilyen spirálos "triciklit" és ígérem neked, hogy baromi boldog leszel vele.
Harmadik eset, építesz egy "triciklit", azon hallgatod a zenét és közben megtanulsz "jó tölcsérest" építeni.
OFF
Ja és egy tipp, ha nincs "kedvünk" drágább futóművet venni: a Kácsa-ban lehet kapni egy USB Sound Box nevezetű kütyüt (már elég régóta), ami egy külső optikai kimenetet tartalmaz (pénztárnál fizet kb 5000 HUF), rádug valami notebookra, másik vége a kisDAC-ba, annak a másik vége Gainclone-ba, megyünk tovább a "triciklibe"...hát nem semmi.
ON


kedd júl. 18, 2006 10:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Lemaradt:

A 3d spirál nem rossz konstrukció, nagyon energikus hangot lehet vele elérni, de egy jól sikerült tölcsérhez képest csak egy tricikli (a dupla Tangbandos 3D spirált is bármikor meghallgathatod). A 3D spirál egyetlen előnye az, hogy viszonylag kicsi. Pont akkora, mint egy reflexdoboz, mivel ez is egy reflexdoboz, csak lineárisan táguló, 4-5x hosszabbra méretezett reflexcsővel van felépítve (méretezés: kiszámolsz egy sima reflexdobozt, de a reflexcsövet 4-5x hosszabbra, a kilépőnyílást 2x nagyobbra veszed).

-L-


vas. júl. 16, 2006 17:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Deka!

Az FE-127E nagyon jó kis hangszóró, és több konstrukcióban is sikeresen használható. Igazi energikus mélyhangot csak tölcséres dobozban produkál, de ez mit sem von le egyéb hangzási értékéből (50-55Hz fölött alig találni vetélytársat, ami azért nem semmi). Ha esetleg ismét pesten jársz, és belefér életedbe egy kis hallgatózás, megmutatom a 127-es képességeit (sokat nem ígérhetek, de szerintem elakad a lélegzeted a 12cm-es hangszóró tudásán).

Sikeres dobozépítést: -L-

Ui.: Csak tájékoztatásul írom, hogy a Tangband W4-1052SA is pokoli jó hangaszóró. Ha valamilyen okból jelenleg nem a világ legjobb erősítőrendszerével rendelkezel, a Tangbandban nem fogsz csalódni.


vas. júl. 16, 2006 17:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Szia Lancelot!

Mivel hallgatózni most nem tudtam ezért:

Mi a véleményed a 3D spirálos hangfalról? Írtad, hogy a kis Tangband-okkal építettél egy párt? Hogyan múzsikál benne a többi konstrukcióhoz képest?

Gondolkozok egy Fostex-es hangfalon már régóta. (Külföldi fórumokon is javallják õket...) Olyan bõ 30.000 / pár árban gondolkodom + doboz. Te melyiket ajánlanád? Esetleg FE-127E?


szomb. júl. 15, 2006 15:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Deka!

Nincs semmi probléma. Sőt!
Te nem értél rá, más viszont pont akkor ért rá, így nem kellett mindkettőnk számára megfelelő időpontot keresni.
Ez így volt jó, ahogy volt!

Jó maradék nyarat!

Üdv: -L-


szomb. júl. 15, 2006 6:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Szia Lancelot!

Nem mentem mégsem...gondolom észrevetted! :)
Elhúzódott az ügy, amiért felmentem, meg el is fáradtam.

De ez nem azt jelenti ám, hogy nem is fogok!!! Csak máskor.... Majd kereslek elõtte.

Szia: Deka


szer. júl. 12, 2006 16:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Deka!

Rt / vezetékes: 06-70-319-9462 / 06(1) 260-9741

Ha rákattintasz a www. logóra, ott is megtalálod az kért információkat.

Üdv: -L-


kedd júl. 11, 2006 19:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Szia Lancelot!

Akkor holnap mennék, ha még mindig jó az idõpont.

Viszont egy telefonszámot szeretnék kérni, hogy egyeztetni tudjunk! Légyszíves ide: dekaa kukac freemail.hu

Üdv: Deka


kedd júl. 11, 2006 11:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Deka!

Természetesen eljöhetsz hallgatózni.
És ami hallható: FE-206E, FE-167E, FE-127E, FRS-8 (tölcsérben), Tangband 3W871 (spirálhorn clone).
Lemezeket hozzál!

Üdv: -L-


vas. júl. 09, 2006 14:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Szia Lancelot!

Köszönöm a választ!

Szerdán Pesten leszek. Délután elmehetnék hallgatózni egy kicsit?

Üdv: Deka


szomb. júl. 08, 2006 19:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Deka!

Ha már Fostex, akkor FE107E.
És hogy miért?
Érzékenyebb, szebb frekimenet, bármibe beépíthető (reflex, TL, tölcsér), árnyékolt.

Sok sikert: -L-


szomb. júl. 08, 2006 17:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek/tapasztalatotok a Fostex FE-103E típusú hangszóróval kapcsolatban. A paraméterei és ára szimpatikus.

Milyen dobozba raknátok?

Üdv: Deka


szomb. júl. 08, 2006 9:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Azért ez érdekes!
Pedig én is gondolkoztam, hogy építeni kellene valami spirálos cuccot, de lehet, hogy még várok vele egy kicsit. A számítása is elég homályos.


szomb. júl. 08, 2006 8:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!

A ajpán muki oldalán vannak fenn újdonságok. A spirált konstans emelkedéssel építette meg és nem tapasztalt gyakorlati különbséget.

The only difference between Helix-VC75 and V75 is that the spiral pitch is constant for VC75 and is expanded for V75.
The measurements indicate the frequency responses of both VC75 and V75 are practically the same.
I have embraced until now the illusion that a spiral must be expanded for a good performance. But, these results strongly indicate the expansion of a spiral is unnecessary.


Kép

Most kezdeném rajzolni a spirál menetét, erre jön ezzel a fickó :(

Tulajdonképpen ez egy megcsavart egyenes TL, előnye, hogy nincs benne törés.

üdv

k


pén. júl. 07, 2006 18:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Deka írta:
Sziasztok!

Rendelt már valaki külföldről, pld. innen:

http://www.spectrumaudio.de

Valamivel barátságosabbak az árak, mint itthon!!

Tőlük vettem a topicnyitó Tangbandokat.


pén. jún. 30, 2006 13:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Deka írta:
Póstáznak, csak a tapasztalatokra lettem volna kíváncsi...
Meg arra, hogy mennyiért...

írj nekik, nekem még aznap válaszoltak, sajna a levelezésem az előző cégemnél maradt.
arra emléxem, hogy 2db 17 cm-es vifát rendeltem és szállítással együtt pont annyival volt olcsóbb az itthoni forgalmazónál (AV control) mint két kis tangband871.
nézd meg az ebay.de-t, hogy mennyiért postáznak cuccokat, kb ugyanannyi lehet innen is.
Egyébként ezt írja:
"You can choose between shipping by land or air
please ask for your shipping costs"

egyébként egy e-bayről találomra kiválasztott hangszóró esetén:
Versandkosten Verfügbare Services Verfügbar für
EUR 10,50 Versicherter Versand nur innerhalb Deutschland
EUR 17,00 Versicherter Versand Europa
szóval kb 5 rugó a posta Európaszerte

egy tangban 871 itthon 8 ropi, kint meg 5,5, vagyis szállítással együtt már ugyanannyi...viszont két pár esetén már olcsóbb kintről rendelni, nem beszélve a nagyobb értékű hangszórókról


csüt. jún. 29, 2006 18:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Póstáznak, csak a tapasztalatokra lettem volna kíváncsi...
Meg arra, hogy mennyiért...


szer. jún. 28, 2006 21:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Deka írta:
Sziasztok!

Rendelt már valaki külföldről, pld. innen:

http://www.spectrumaudio.de

Valamivel barátságosabbak az árak, mint itthon!!

én igen, bár ők csak Németországon belülre küldték egy címre, ahonnan egy szegedi srác hozta el, aki ezzel foglalkozik, hogy havonta hoz be kintről mindenfélét egy lerobbant kisbusszal.
Nem tudom közvetlenül Magyarországra is postáznak-e.


szer. jún. 28, 2006 11:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Sziasztok!

Rendelt már valaki külföldről, pld. innen:

http://www.spectrumaudio.de

Valamivel barátságosabbak az árak, mint itthon!!


szer. jún. 28, 2006 9:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Lapos fehér vagy fekete sigetelésű kéteres sodrott vezeték, nem tom a nevét, íróasztal lámpáknak van ilyen drótja.

A merev drótot nem tudod szépen hajlítani, itt eléggé meg kell csavarni, ha elkezded majd rájössz.
Pár mm nem számít, csak esztétika, különben sem látszik.


kedd jún. 27, 2006 7:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 13:58
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
A PVC ragasztóban és a lskkban levő oldószer nagyon hosszú ideig párolog (ha már nincs szaga, még akkor is), ami a hangszóró ragasztásait feloldhatja. Ezért lényeges a vizes bázisú anyagok használata.
A vezetéknek én a tömör vezetőset választanám, mivel alapból ad egy merevséget. Más megodásokon is töröm a fejem, de még nem jutottam előbbre. (pl katronpapír-cikkekből ragasztani)


kedd jún. 27, 2006 5:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
...és milyen drótot használtatok? sima kéteres sodrott villanyvezetéket, vagy tömör vezetéket?

és mennyire kell pontosan méretezni? 1-2mm is számít, vagy annyit elfed a végén a lakk, amibe mártom?


hétf. jún. 26, 2006 21:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Genelec, lehet hogy igazad van, csak nem tudom mire gondolsz pontosan, ki kell próbálni.
Az a baj, hogy a pvc-hez elég kevés anyag tapad rendesen.


hétf. jún. 26, 2006 15:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Sziasztok!

Klayman ötlete nékem tetszik, én szépen végigkentem pillanatragasztóval minden sort, a végén meg lelakkoztam párszor, de lehet, hogy a pvc ragasztó szilárdabb.
Pillanat ragasztóból kb 4 kis tubus ment el a két spirálra, tehát nem jelentős, nagy barkácsáruházakban füzérben kapsz olcsón (200-300 Ft /db).
A lakk: aqualakk-nak hívják, de bármilyen vizes lakk jó.
Elgondolkoznék a szivacscsík és bemártom variáción is!


hétf. jún. 26, 2006 15:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 13:58
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Milyen PVC ragasztót használtok? (Van belőle néhány féle) Ami viszont fontos lehet, hogy a ragasztóban levő oldószer gondot okozhat, (mert ilyen a legtöbb PVC ragasztó) ezért lehetne használni vizes bázisú festésre is alkalmas kitöltő anyagot. Ezek persze csupán ötletek. Mi a véleményetek, akik már megcsináltátok?

Üdv: Genelec


hétf. jún. 26, 2006 13:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
klayman írta:
...Bocs hogy én válaszolok Balo előtt, de nekem a ciános-pvc-s kombo vált be. Magyarul, a spirált pár helyen összefogom a ciánossal, ehhez elég egy kis 5 gr.-os tubus, És utána pvc-ragasztóval az egészet, tetőtől talpig.
Persze lehetne nyilván mással is.
Üdv:Klayman

köszi


szomb. jún. 24, 2006 8:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
Kalapur írta:
Üdv Mindenkinek!

Balo, hol lehet Budapesten kapni olyan ciános ragasztót akkora mennyiségben ami egy ilyen spirálhoz kell, és kb mennyibe kerül? valamint milyen lakkot használjak? terméknéve kellene.

üdv

k


...Bocs hogy én válaszolok Balo előtt, de nekem a ciános-pvc-s kombo vált be. Magyarul, a spirált pár helyen összefogom a ciánossal, ehhez elég egy kis 5 gr.-os tubus, És utána pvc-ragasztóval az egészet, tetőtől talpig.

Persze lehetne nyilván mással is.




Üdv:Klayman


pén. jún. 23, 2006 14:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!

Balo, hol lehet Budapesten kapni olyan ciános ragasztót akkora mennyiségben ami egy ilyen spirálhoz kell, és kb mennyibe kerül? valamint milyen lakkot használjak? terméknéve kellene.

üdv

k


pén. jún. 23, 2006 10:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
nagyobb torok, magasabb alsó határfrekvenciát ad. Azut írj, hogy a hangszóró Fs feléig érdemes lemenni, ez esetemben 43Hz, vagyis a fele 26Hz. A 2db TVM 1500308 épített 14 literes reflexdobozaimat alakítanám át ilyenre az alábbiak szerint:
n (menetek száma) 2,00 db
v (cső vastagsága) 2,20 mm
D (cső külső átmérő) 110,00 mm
D (cső belső átmérő) 105,60 mm
L cső hossza 750,00 mm
L spirál hossza 91,35 cm
S torok 27,30 cm2
V doboz 14,00 liter
Fh 25,00 Hz

Tehát egy 75cm-es cső lenne az állvány, és frankón lemenne 25 Hz-ig

egy a bajom ezzel. a spirál hossza, szerintem determinisztikusan változik a cső átmérője és a menetek számával arányosan, de erre nincs képlet. miért?

van kétféle spirálméretezés fenn:
n=3,5, Dbelső=100mm, rúd vastagsága:15mm
félfordulatonként a spirál vonala a rúd tetejétől (mm)
0, 30, 65, 100, 150, 200, 255, 315
ennek a toroknyílása:65mm*((100mm-15mm)/2)=2762mm2=27,6cm2

n=3, Dbelső=??????
félfordulatonként a spirál vonala a rúd tetejétől (mm)
0, 45, 106, 183, 276, 385, 510,


csüt. jún. 22, 2006 13:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Deka, elolvasnám én is, melyik fórumon láttad?


szer. jún. 21, 2006 7:47
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2008 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 41  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség