Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. szept. 28, 2024 22:24



Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ] 
Ausztriában melyik szolgáltatót válasszam? 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
BNM írta:
Adam_batyam írta:
Nem tudjátok mi történt a Teleringgel ?

Tegnap meg ma kinn voltam a szomszédban. A 3. falunál már kezdett fura lenni hogy még mindig csak 3 hálózatot lát a telefon, Bécs meg St. Pölten mellett viszont már egyenesen gyanússá kezdett válni. Ma a visszaúton sem találtam sehol.
Gondolom nem szimpla hálózati karbantartás, mert az éjszaka szokott lenni, és ilyen nagy területen legfeljebb 1-2 óra, nem 2 nap...


Üdv:

Adam_batyam


Nekem úgy rémlik, hogy a T-Mobile megvette....


Igen


szomb. máj. 05, 2007 10:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 384
Hozzászólás 
Adam_batyam írta:
Nem tudjátok mi történt a Teleringgel ?

Tegnap meg ma kinn voltam a szomszédban. A 3. falunál már kezdett fura lenni hogy még mindig csak 3 hálózatot lát a telefon, Bécs meg St. Pölten mellett viszont már egyenesen gyanússá kezdett válni. Ma a visszaúton sem találtam sehol.
Gondolom nem szimpla hálózati karbantartás, mert az éjszaka szokott lenni, és ilyen nagy területen legfeljebb 1-2 óra, nem 2 nap...


Üdv:

Adam_batyam


Nekem úgy rémlik, hogy a T-Mobile megvette....


szomb. máj. 05, 2007 10:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Nem tudjátok mi történt a Teleringgel ?

Tegnap meg ma kinn voltam a szomszédban. A 3. falunál már kezdett fura lenni hogy még mindig csak 3 hálózatot lát a telefon, Bécs meg St. Pölten mellett viszont már egyenesen gyanússá kezdett válni. Ma a visszaúton sem találtam sehol.
Gondolom nem szimpla hálózati karbantartás, mert az éjszaka szokott lenni, és ilyen nagy területen legfeljebb 1-2 óra, nem 2 nap...


Üdv:

Adam_batyam


pén. máj. 04, 2007 21:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Sulla írta:
.gúnár. írta:
hogy ha itt nem hoz egy terület kellő extraprofitot a szolgáltatóknak, akkor sza.rnak lefedni.


Megmondaná nekem valaki, hogy mi az a sokat emlegetett extraprofit?


Igen, meg: a 20 forintos hálózaton belüli percdíj például az.

Szerk.: de számomra még nagyobb pofátlanság, ahogy ezt reklámozzák. Nem részletezem, így is off lettem.


pén. aug. 18, 2006 12:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: on-line
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
hogy ha itt nem hoz egy terület kellő extraprofitot a szolgáltatóknak, akkor sza.rnak lefedni.


Megmondaná nekem valaki, hogy mi az a sokat emlegetett extraprofit?


pén. aug. 18, 2006 12:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Al Bundy írta:
Gondoltam, érdekel valakit:

Ausztriában, az autópályán a SEMMI KÖZEPÉN:
...
Mikor lesz ilyen nálunk is?


Azért azt tegyük hozzá, hogy autópályán. Nálunk is először az autópályákra koncentráltak. (Ezt be is bukta annak idején a Pannon, mert a vidéki településeket meg elhanyagolta). De tény, hogy a hegyekben is szinte mindenhol van térerő. Sajnos nálunk még a Mátra lefedése is gond volt sokáig, nem tudom, most mi a helyzet arrafelé, de tény, hogy ha itt nem hoz egy terület kellő extraprofitot a szolgáltatóknak, akkor sza.rnak lefedni.


pén. aug. 18, 2006 10:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 18:07
Hozzászólások: 72
Hozzászólás 
Krimlin: örülök, h meg vagy elégedve, és h tényleg jó a yesss. Az én tapasztalatom nem ez volt, egy yess-es ismerösöm volt. A bob-ot tegnap láttam elöször, gondoltam megosztom, ha már adott a téma. Hál Isten nem kell most semmilyen osztrák kártya, nem dolgozom náluk. Ettöl függetlenül a telering nekem bevált, ha hazatelefonáltam, mentem egy netcaféba telefonálni. Ha a yesss tényleg olyan jó mint irod, akkor ajánlom én is.


pén. aug. 18, 2006 10:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Gondoltam, érdekel valakit:

Ausztriában, az autópályán a SEMMI KÖZEPÉN:
Kép
És több, mint 100 km-en keresztül, amíg ezen az autópályán voltunk, hasonló volt a helyzet, de ennek a három szolgáltatónak szinte mindig tudtam a 3G hálózatát használni:
Kép

Térerő tekintetében a leggyengébb egyértelműen a tele.ring volt, mind 3G-ben, mind GSM-ben. Szinte mindenhol volt 3G-je az A1-nek.

Mikor lesz ilyen nálunk is?


pén. aug. 18, 2006 10:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Másnak sikerül(t) akkor küldenie hazai T-Mobile-os számra?
Jó lenne tudni, hogy egyedi eset az enyém, vagy általános...


Mielőtt megvettem volna a Yesss-t, elég alaposan körülnéztem. A telefonálási szokásaimat vettem figyelembe (leginkább sms haza, itteni vezetékes hívás, ha meg haza akarok telefonálni, legjobb a Calling Card), és ezért esett erre a választás.
Bobnál pl. 50 cent az sms haza...

Lassan a mobilos internetet akarom váltani, decemberben jár le az egy év, utána +10 € a havi előfizetési díj, ezért 600 megát kapok...


pén. aug. 18, 2006 10:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 02, 2005 13:01
Hozzászólások: 253
Hozzászólás 
Én használok Yesss-t, és abszolút SEMMI bajom nincs vele! Megvettem, betettem a telefonba, és működik. Hangminőség jobb mint amit itthon megszoltam T-Mobile-lal meg Pannonnal, egyáltalán nem tudom, hogy mi a bajotok vele. A ONE hálózatán megy, jól ki van építve (lehet, hogy nem a legjobb Ausztriában, de ahol nekem kellet, ott mindenhol volt, és nagyon jó minőségben).

bob-hoz:

Mielőtt megvettem a Yesss-t, néztem bob-ot is, de az egy kicsit "nagy" átverés. Egyrész, ha tovább akarja használni az ember, mint azt a 100 percet vagy sms-t, akkor kötelező számlássá változtatni, amihez kell osztrák bankszámla, cím, stb.
Másrészt minden sarkon van rejtett költsége, egy példa csak a külföldre küldött sms (ami yesss-nél megegyezik a belföldi árával).

Yesss-nél is van amúgy számlás opció, akkor jár hozzá Roaming is, és most ugyanaz az akció, mint a bob-nál, hogy ha szept. 30. regisztrál az ember akkor nincs havi minimális költség (9 euró), amit ugyan havidíjnak is lehet mondani, csak annyi a különbség, hogy lebeszélhető. Számlásan akkor egy perc már csak 6,9 Cent, és egy sms 15 cent. Prepaidben ugye 9 cent a perc és 13 az sms.


tib075 írta:
A yesss a ludas; olcsó húsnak hig a leve.

Nem lennék én annyira biztos ebben. Nem tudom, hogy miért baj az, ha jön egy szolgáltató, aki tényleg csak telefonálást meg sms-ezést kínál, de ezt viszont a legjobb árakért? Nincs benne, GPRS, MMS, a prepaid változatban még roaming sem. Ez mind olyan dolog, ami pénzbe kerül, és ezt nem kínálják. Helyette van egy olcsó, átlátható tarifa, amit egy év alatt 400.000szer lett eladva, és ha fórumokon olvasom, nincs valami sok panasz. Ehhez jön még az, hogy egy igen jó hálózattal rendelkező szolgáltató minőségét használod, itt nem fogsz tapasztalni semmi különbséget a ONE havidíjjas előfizetői és a yesss-t használók között.
Persze lesznek emberek, akik nem tudnak megélni a GPRS nélkül, akkor azok nem a yesss-hez mennek, de akkor nem kéne panaszkodni, hogy milyen drága a telefonálás...

Amúgy akinek sem a yesss, sem a bob nem szimpatikus, az még nézze meg a tele2uta-nál a "champion" tarifát. Ott 8 cent egy perc, de 90/60-as számlázási egységgel (viszont asszem lehet választani a yesss tarifáját is, 9 centért 60/30-as egységekkel). Tele2uta-nál van akkor GPRS meg MMS is, Roaminghoz itt is kell regisztrálni, és ez is a ONE hálózatát használja. Én azért nem ezt vettem, mert a tele2 nekem abszolút nem szimpatikus, attól még persze lehet, hogy minden jól működik!


pén. aug. 18, 2006 9:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 18:07
Hozzászólások: 72
Hozzászólás 
Tegnap láttam egy újdonságot, minden ÖMV benzinkúton van szórólap, és ott lehet kapni is. Ez is egy új fapados játék, még nem néztem meg a weboldalát, úgyhogy nem tudok róla mindent. www.bob.at A percdijak: (Ausztrián belül) mobil: 7cent/perc
vezetékes: 7cent/perc
Ha szept 30ig belépsz, nincs kötelezö havidij, ami 9euro/hónap egyébként.
Számlázás: 60/60 ha szept 30ig belépsz, 60/30.
Csomag ára: 14.90euro.
Belépéskor egyszeri 100perc vagy 100sms ajándék.
Nincs feltöltés, Bankszla-ról vonják a költségeket, valószinüleg itt is csak hivás & sms van. További rejtett dolog: ha 4héten belül regisztrálsz (név, cim), beszélhetsz tovább ezeken a dijakon; az ellenkezö eset percdijait persze nem közlik. 98.5%-os lefedettség, van roaming, de a hálózatot nem közlik (weben talán igen), legjobb hálózaton öszerintük. Ha ez az A1 hálózatán megy, akkor igazat mondtak.
Ennyi derül ki a szórólapról.


pén. aug. 18, 2006 9:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 18:07
Hozzászólások: 72
Hozzászólás 
A yesss a ludas; olcsó húsnak hig a leve. Anno Németo.-ban az eplus volt ilyen; nem küldött smst csak a Pannonra. Ezt 2003 májusában kijavitották. A yess-szel is ez lehet, mivel kis filléres szolgáltató, épp hogy az adott országban müködik. Elvégre oda szánták. Én használtam már A1, ONE, TeleRing kártyát, és csak az utóbbit tudom ajánlani. Egy hátránya van, nincs GPRS, csak CSD WAP. Borzalom. De MMS van persze gprs-en. Egy magyar ismerösöm használt yessst, egy kinszenvedés volt a silány minöség miatt. Számtalanszor megszakadt, rossz a hangminöség, recseg-ropog. A teleringet sokan nem szeretik, a leggyengébb szolgáltató, viszont nekem soha nem volt vele gondom. Siemens telefonnal 2x annyi térerö volt, mint Samsung külsö antennás telcsivel! Bent a házban, fent a hegyen. 2003-ban vettem, 20euróért és 30at tudtam lebeszélni. Van Roamingom ha itthon vagyok, smst megkapom ha le is van merülve.


pén. aug. 18, 2006 8:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Használ itt vki Yess-t?

Júli közepén vettem egyet, mert a B-Free már elviselelhetetlenül drága volt (itteni vezetékes 70 cent percenként, sms haza 30cent).
Nemrég derült rá fény, hogy otthoni T-Mobilera küldött sms-ek nem érkeztek meg, nekem pedig levette a díját.
Írtam az itteni üfsz-nak, de egyelőre semmi.
Ki lehet a ludas? Yesss, vagy az otthoni tré-mobil?

Köszönöm a segítséget!


pén. aug. 18, 2006 7:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
www.eety.at

PrePaid kártya (csak erre szakosodtak) 14.90€ ebből 5€ lebeszélhető.
Tarfák:
itthoni vezetékes: 0,132
itthoni mobil: 0,302
sms bárhova: 0,09
Ausztria bárhova: 0,19
60/30-as számlázás

GPRS, MMS nincs, ha jól láttam, akkor "csak" hívás és sms.

Üdv:
Tian


csüt. ápr. 27, 2006 17:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Valaki meg tudná mondani, hogy a yesss-ben lévő 60 perc-el csak osztrák számot lehet hívni? vagy esetleg haza is lehet telozni?
masik kerdes, a 20€ a legkisebb feltoltheto egyseg?

ugye még mindig a yesss a legjobb sms-ezésre? vagy azóta változott vmit a dolog?


csüt. feb. 02, 2006 17:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Vizsla írta:
-vadaszg- írta:
nem is rossz ez a hazatelefonáló kártya 33ft/perc körül van, bár gondolom ezt csak utcai telefonról lehet igénybevenni... na majd meglássuk, rendelek 1-et, ha jól látom ingyé van :)
Teleperced van vagy Favorit (Plusz)?
5 hét a legyártási idő :wink: .


Favoritom van...
5 hét? na hallod, azt már buktam, de ŐK is... kézzel csinálják a műanyag kártyát vagy mi ?:)


hétf. jan. 16, 2006 20:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
-vadaszg- írta:
nem is rossz ez a hazatelefonáló kártya 33ft/perc körül van, bár gondolom ezt csak utcai telefonról lehet igénybevenni... na majd meglássuk, rendelek 1-et, ha jól látom ingyé van :)
Teleperced van vagy Favorit (Plusz)?
5 hét a legyártási idő :wink: .


hétf. jan. 16, 2006 18:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
1 kérdés a yesss-el kapcsolatban:
a letelefonálható 60 percet, lehet sms-re is fordítani?
mert igazából nem tudok mit kezdeni a letelefonálással, és gondolom ezt csak ausztriai tartományban vehető igényben..


hétf. jan. 16, 2006 18:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
köszönöm a válaszokat!
Akkor valószínű yesss!-t veszek...
nem is rossz ez a hazatelefonáló kártya 33ft/perc körül van, bár gondolom ezt csak utcai telefonról lehet igénybevenni... na majd meglássuk, rendelek 1-et, ha jól látom ingyé van :)


hétf. jan. 16, 2006 18:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Ha T-Comos vagy, és van Hazaszámlázótok, akkor annyiért tudsz hazatelefonálni, mintha innen hívnád Ausztriát. S ezt utólag fizeted, a díjcsomagod szerinti számlázási egységben.


hétf. jan. 16, 2006 16:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Ha leginkább sms-zésre szeretnéd használni, akkor talán a Hofer áruházlánc Yess feltöltőkártyája a legjobb: 13 cent az sms, minden irányban.

Az A1-nél nem tudom, h tart -e még az akció, most "ingyen" lehet simet venni (5 €, de lebeszélhető).

Amúgy a Telering a nyerő.

Mivel nagyvárosban leszel, nézz be mobilos boltba, és keresd a BalaBolka kártyát. Azzal kedvezően lehet hazatelefonálni, leginkább akkor, ha vezetékesről vagy fülkéből telefonálsz.Ha ilyet nem találsz, akkor a postán vegyél Calling Cardot.

Gprs-t illetően csak A1-gyel kapcsolatban vannak illetve voltak tapasztalataim. Barátnőm ingyen tud wapozni, amikor én is próbáltam nekem pár perc alatt levette a frissen feltöltött 20 €-t. Most már mennyiség alapon van az elszámolás, pontosabbat a weblapon találsz.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan.


hétf. jan. 16, 2006 15:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
én is most megyek majd ki igaz nem Bécsbe , hanem Salzburgba.
most is a tele.ring a nyerő?
igazából legfőbbképpen smsezésre használnám, (kintről =>hun-ba), de néha - néha hazatelefonálnék...
melyiket válasszam?

esetleg, ha GPRS-t is lehetne igénybevenni, az szuper lenne, mer akkor lehetne akár olcsosms-el is haza smsezni...


vas. jan. 15, 2006 20:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Paul írta:
Simico, semmi át..szás. De nincs roaming, nincs gprs, nincs mms, semmi, csak telefonálás és sms.


Aha, köszi. Akkor túristáknak ideális :)


kedd máj. 17, 2005 10:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 16:41
Hozzászólások: 707
Hozzászólás 
Jelenleg a Telering Twist 15 a legolcsóbb tarifa. 20 euróba kerül a kártya, melyből 21 Euro lebeszélhető (kvázi nyersz 1 eurót). Ha 30 naponként feltöltöd 20 euróval, akkor 15 Cent a hívás bármelyik osztrák hálózatba és 15 Cent az sms (Magyarországra is). Ha nem töltöd fel a 30 nap letelte után, akkor 30 Cent a hívás meg az sms. A hívás Magyarországra amúgy 70 Cent.

Ha csak Bécsben szeretnéd használni, akkor nem lesz sok gondod vele, csak néha valami miatt le vannak terhelve a vonalak, így volt már, hogy 1 órán keresztül nem tudtam Magyarországra csörögni. Bécs és Hegyeshalom között viszont k...a **** a térerő. Majdnem végig nagyon gyenge illetve semmi nincs. Ha ezzel tudsz élni, akkor az árai miatt javaslom. Amúgy egy nagy rakás ****!!!


kedd máj. 17, 2005 10:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 19, 2004 20:14
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: néha Budapest
Hozzászólás 
Közben megnéztem még egyszer a Yesss honlapját, egy új SIM kártya 13 Euró, de ebböl csak 60 percet lehet lebeszélni. Ezután meg 0,09 Euro/perc, számlázás 30 másodpercenként történik, az elsö perc után. Egy SMS 0,13 Euro. Hangposta lehallgatása szintén 9 cent, ügyfélszolgálat hívása úgyszintén 9 cent.

Külfödre történö hívás 0,70 Euro, mindegy, hogy mobilra vagy vezetékesre, exotikusabb országokba 1,10 - 1,60 euró.

Az elszámolás 30 másodperces egységekben történik, az elsö perc után, melyet teljesen felszámolnak.

Ismétlem, nincs Roaming, nincs, MMS, nincs GPRS, de olcsó !!

Példát vehetnének a magyar szolgáltatók

Üdv


hétf. máj. 16, 2005 18:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 19, 2004 20:14
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: néha Budapest
Hozzászólás 
Simico, semmi át..szás. De nincs roaming, nincs gprs, nincs mms, semmi, csak telefonálás és sms. Pofonegyszerü tarifa, minden perc bármikor, bárhova 9 cent. Nincs promóciós telefon hozzá, semmi, csak a Simkártya. Mindez persze prepaid, tehát semmi havidíj, semmi elkötelezettség. És egyenlöre csak a Hofer üzletekben lehet kapni.

Mondanom sem kell, hogy hatalmas sikere van.


hétf. máj. 16, 2005 18:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Paul írta:
Ausztriai tartózkodáshoz mindenkinek szívböl ajánlom az újonnan megjelent YESSS szolgáltatót (www.yesss.at), ez a One "fapadosa".


És mi benne az átb.szás? Vagy finomabban: miben nyílvánul meg a fapadosság?


hétf. máj. 16, 2005 17:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Na Paul, most jól elszomorítottál engem.

Méghogy verseny lenne itthon.... inkább csak reklámokban, meg pici kis kaka dolgokban. Olyan: Ne itt a kolonc, az akció amit akartál, úgyhogy pofád befogod!


hétf. máj. 16, 2005 17:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 19, 2004 20:14
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: néha Budapest
Hozzászólás 
Macika, mondhatnék ennél jobbat is:

A1-es business elöfizetésemmel (havi 25 Euro + 5 a Wayfinder korlátlan használata, inkl gprs) korlátlanul ingyen telefonálok minden osztrák vezetékes és minden A1-es (a mobilok több mint fele) mobil számmal.

One elöfizetésemmel (18 Euro havidíj) 1 cent (0,01 Euro) bármikor vezetékes számra és hálózaton belül.

Mindkettö telefonnal ha külföldre akarok telefonálni, akkor az amiga privát hálózatát használom, melyen keresztül a legtöbb ország felé 5 cent-ért beszélek, másodperces elszámolással.

Ez azt jelenti, hogy A1-es mobilról felhívom (ingyen) a 0196222-es vezetékes számot, a kapott tárcsahang után tárcsázom a külföldi számot. A telefonomba mindez szünettel van betáplálva (pl 0196222p00361xxxxxxx). így mobilról bármikor 5 cent-ért (kb 12,5 Ft) beszélek nagyon sok országgal, Európán kívül megemlíteném USA, Kanada, Kína, Japán, Hongkong, Dubai, stb stb, másodperces elszámolással.

Persze minden ár bruttó értendö.

üdv


hétf. máj. 16, 2005 17:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
guni. írta:
Na jó, de ha jól értem, ez egy virtuális szolgáltató. Olyan meg sajnos itthon még nincs...

Guni
Jól érted, de felőlem lehet harangöntőműhely is, ha ilyen árakon lehet telefonálni a szolgáltatásukkal.


hétf. máj. 16, 2005 3:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Na jó, de ha jól értem, ez egy virtuális szolgáltató. Olyan meg sajnos itthon még nincs...


Guni


hétf. máj. 16, 2005 1:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Paul írta:
Ausztriai tartózkodáshoz mindenkinek szívböl ajánlom az újonnan megjelent YESSS szolgáltatót (www.yesss.at), ez a One "fapadosa". Egy perc beszéd egységesen 0,09 Euro, bármikor, bármely osztrák hálózatba. Európába történt külföldi hívás 0,70 Euro/perc, így Magyarország felé is. Csak a HOFER (ez az osztrák Aldi) üzleteiben kapható !!!! Egy kártya ára 13 Euro, melyböl 10 Euro lebeszélhetö.

Üdv mindekinek
Hopp, itt álljunk csak meg!!!
13 € (3.315 Ft) a kártya, ebből 10 € (2.550 Ft) lebeszélhető. Belföldi percdíja (percalapon) 9 cent (23 Ft).

Tessék mondani, nekünk van ilyen tarifacsomagunk??? :lol:
Melyik magyar szolgáltató ad 2.550 Ft-ért 111 lebeszélhető percet bármely irányba?

Relax100 = 3.300 Ft 100 perc
Vodafone90 = 2.880 Ft 90 perc
Pannon100 - 3.200 Ft 100 perc

Hogy a pre-paidről már ne is beszéljünk...


hétf. máj. 16, 2005 1:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 19, 2004 20:14
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: néha Budapest
Hozzászólás 
Ausztriai tartózkodáshoz mindenkinek szívböl ajánlom az újonnan megjelent YESSS szolgáltatót (www.yesss.at), ez a One "fapadosa". Egy perc beszéd egységesen 0,09 Euro, bármikor, bármely osztrák hálózatba. Európába történt külföldi hívás 0,70 Euro/perc, így Magyarország felé is. Csak a HOFER (ez az osztrák Aldi) üzleteiben kapható !!!! Egy kártya ára 13 Euro, melyböl 10 Euro lebeszélhetö.

Üdv mindekinek


hétf. máj. 16, 2005 0:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Ausztriában melyik szolgáltatót válasszam?
krimlin írta:
skynet írta:
a németeknél a vodafone volt a legolcsóbb percdíjak tekintetében.
igaz, hogy abszolút nem ide tartozik, de azért ezt az állítást helyesbítem, nehogy valaki elhiggye.
A prepaid szegmensen NÉMETORSZÁGBAN az e-plus a legolcsóbb, ha csak azt nézzük, hogy mennyiért lehhet magyarországra telefonálni.
Nem írta sehol skynet, hogy csak arra gondolt volna. Pre-paidben mindegyik szolgáltató irgalmatlanul drága Németországban.
Nekem pl. a legolcsóbb megoldás kellett, mert – +0-val hívva itthonról az én kinti számomat – a legolcsóbb kommunikácót sikerült megvalósítani.
Ez talán így működhet Ausztriával is.


vas. máj. 15, 2005 23:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. okt. 17, 2004 10:16
Hozzászólások: 134
Hozzászólás 
Seca írta:
Nekem a Telering jött be.
30 euro a prepaid csomag, teljesen lebeszélhető. Semmilyen iratot sem kérnek, még útlevelet sem: bemész pl. egy Intersparba, kifizeted, kész, egy perc az egész.
70 cent Magyarország hivása, fél perc alapon, belföld valami 40 centnek rémlik, és 22.00-5.00h- ig ingyen hivhatsz másik Teleringes előfizetőt. Ha 30 naponkét feltöltöd, belföldi hivás 15 cent lesz, de a külföldi tarifa nem változik. Térerő mindenhol van. Ingyenes webes email cim is jár hozzá.


Köszi, ez jó lesz, még így is olcsóbb mint a Voda Roaming, főleg ha az sms-eket nézzük :)


vas. máj. 15, 2005 23:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 02, 2005 13:01
Hozzászólások: 253
Hozzászólás Re: Ausztriában melyik szolgáltatót válasszam?
skynet írta:
a németeknél a vodafone volt a legolcsóbb percdíjak tekintetében.


igaz, hogy abszolút nem ide tartozik, de azért ezt az állítást helyesbítem, nehogy valaki elhiggye.
A prepaid szegmensen NÉMETORSZÁGBAN az e-plus a legolcsóbb, ha csak azt nézzük, hogy mennyiért lehhet magyarországra telefonálni.
De szerintem ezt most haggyuk, mert itt ausztria volt a kérdéses.
ott viszont (ausztriában) én is a teleringet választanám. amennyiben tényleg csak bécsben vagy, nem lesz baj a térerővel!


vas. máj. 15, 2005 21:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Nekem a Telering jött be.
30 euro a prepaid csomag, teljesen lebeszélhető. Semmilyen iratot sem kérnek, még útlevelet sem: bemész pl. egy Intersparba, kifizeted, kész, egy perc az egész.
70 cent Magyarország hivása, fél perc alapon, belföld valami 40 centnek rémlik, és 22.00-5.00h- ig ingyen hivhatsz másik Teleringes előfizetőt. Ha 30 naponkét feltöltöd, belföldi hivás 15 cent lesz, de a külföldi tarifa nem változik. Térerő mindenhol van. Ingyenes webes email cim is jár hozzá.


vas. máj. 15, 2005 20:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. okt. 17, 2004 10:16
Hozzászólások: 134
Hozzászólás Ausztriában melyik szolgáltatót válasszam?
Sziasztok,

néhány hétre Bécsbe megyek, és hát hmm a Vodafone prepaid roaming árai láttán arra jutottam, hogy kint kellene venni egy kártyát. Ahogy az árakat néztem, Magyarországra hazatelefonálni egységesen 0,7 Euro/perc - van valami jó ötlete valakinek, melyik szolgáltatónál érdemes kártyát venni?


vas. máj. 15, 2005 17:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 40 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség