Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 15:20



Hozzászólás a témához  [ 1903 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 39  Következő
Nokia 6233 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
jokers5 írta:
McLaca írta:
4.52-es sw
Üdv!


Már 4.54 :wink:
2006. 08 14 óta.
(Meg azonban csak 09. 22-én jelent.)


kedd nov. 07, 2006 20:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 671
Tartózkodási hely: M. Service
Hozzászólás 
McLaca írta:
4.52-es sw
Üdv!


Már 4.54 :wink:


kedd nov. 07, 2006 17:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hol vetted?

A stereo widening gondolom, a sztereó teret hivatott szélesíteni (egyébként az valóban kicsit össze van esve bizonyos MP3-aknál), de az ilyen effektekkel vigyázni kell, mert csak meghatározott frekvenciakomponenseket tartalmazó zenéknél segít, más esetekben akár ronthat is a hangzáson.

Üdv!


hétf. nov. 06, 2006 21:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 13, 2006 11:30
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
McLaca írta:
Nincs ilyen menüpont (csak 5 sávos egyénileg testreszabható equalizer), viszont a sztereó térhatás az nem a hangerőt növeli.
Viszont az meglep, hogy azt írod, halk az MP3 a gyári fülesen keresztül, mert nekem szó szerint baromi hangos.
10-esen már úgy üvölt, hogy már kellemetlenül (bántóan) hangos, pedig én is szeretem a jó zenét hangosan, de vissza kell venni belőle. Simán leköröz egy walkmant, vagy discmant. (Made in Germany, és tényleg új, hivatalos helyről + 4.52-es sw.)

Üdv!


Hát nem tudom, természetesen az adott mp3 file minőségétől is függ a dolog. De az biztos, hogy 6131 és 6270 esetében amikor benyomtam a stereo wideninget akkor a fülesben "izmosabban" szólt a zene.

A kijelző viszont idegesítő még mindig. A kijelző kb. 1 mm-re el van csúszva a fedlap ablakához képest bal oldali irányba. Így marha ronda, mert a jobb oldalt egy vastag fekete csík van a fedlap ablakának széle és a kijelző tényleges széle között.

Hivatalos gari van rá, majd beviszem a nokiához és megkérdezem, hogy erre mit tudnak lépni.


hétf. nov. 06, 2006 12:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Helló!

A korábban leírt hibát orvosolta a szerviz és új főpanelt rakott a készülékbe. Viszont azóta a kijelző bal oldalánál (szemből nézve) a kamera takaró környékén finoman kattog a készülékház az illesztésnél, ha megnyomom. Hívásnál elég zavaró hangot ad, ahogy mozgatom az ujjamat. Gondolom a szétszedés miatt lehet. Bevittem megint, azt mondták holnapra megpróbálnak csinálni vele valamit. Másnak van valami hasonló tapasztalata?

Kijelző nálam is "középen" van.


hétf. nov. 06, 2006 12:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nincs ilyen menüpont (csak 5 sávos egyénileg testreszabható equalizer), viszont a sztereó térhatás az nem a hangerőt növeli.
Viszont az meglep, hogy azt írod, halk az MP3 a gyári fülesen keresztül, mert nekem szó szerint baromi hangos.
10-esen már úgy üvölt, hogy már kellemetlenül (bántóan) hangos, pedig én is szeretem a jó zenét hangosan, de vissza kell venni belőle. Simán leköröz egy walkmant, vagy discmant. (Made in Germany, és tényleg új, hivatalos helyről + 4.52-es sw.)

Üdv!


hétf. nov. 06, 2006 9:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 13, 2006 11:30
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
Hello! A stereo widening (sztereó térhatás) menüpont nekem azét lenne jó, mert a gyári fülesen keresztül hallgatva elég halk az mp3 a korábbi telcsieimhez képest (6131, 6270). A sztereó kihangosítás valóban jól szól e nélkül is, viszont a füleshez szerintem kéne. Szóval van ilyen menüpont az új szoftverek esetében? Lécci nézze meg valaki!


hétf. nov. 06, 2006 9:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Akkor gratulálhatsz. :)
Kb. 200 név van a telefonkönyvemben, szorosabb ismeretségben ennek kb. 20%-ával vagyok, tehát névnapot eleve csak nekik köszöntök (a többiek szigorúan munkajellegű kapcsolatban állnak velem), azt a 20%-ot meg fejből is végigmondom.

Egyébként apró bakira lettem figyelmes: felraktam a PC Suite-ot (ami rögtön frissítette is magát), és a névjegyzékben ha a telefonban több mobilszáma van valakinek, azt a progi sem az egyszerű (ahol csak egyet mutat), sem az összetettebb nézetben (amiben már van többféle mobil) nem mutatja, csak az alapértelmezettet.

Üdv!


hétf. nov. 06, 2006 9:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
McLaca írta:
Névnapokat meg kell jegyezni :), vagy a naptárba nézni.
Az nem túl őszinte, ha névnapokon rákeresel a telefonkönyvben lévő egyező keresztnevű személyekre, és körSMS-t küldesz nekik. :)


1. A fontos névnapok a fejemben vannak.
2. A PC-n fenn van a Névnap 4.0 így nem kell naptár bogarásznom.

Elmagyarázom, hogy hogyan szokott lenni.
Van egy gyakoribb név, mondjuk a mai az IMRE.
Keresztnevek előre, rákerestem az IMRE kontaktokra és elkezdtem irogatni SMS-t mindegyiknek, külön-külön, mert mindegyiknek egy kicsit mást írtam.
Az IMRE ismerőseim közzül hirtelen vagy 3 eszembe jutott, de nem mind a 6. Régen meg át kellett bogarászni az egész névjegyzéket, hogy megnézzem, hogy akkor milyen IMRE ismerőseim vannak.

Azt ne mond, hogy mondok neked egy gyakori nevet, mondjuk Sándor és rávágod egyből, hogy milyen Sándor nevű emberek vannak a telefonkönyvedben. Ha igen akkor gratulálok!


vas. nov. 05, 2006 23:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
McLaca írta:
Névnapokat meg kell jegyezni :), vagy a naptárba nézni.
Az nem túl őszinte, ha névnapokon rákeresel a telefonkönyvben lévő egyező keresztnevű személyekre, és körSMS-t küldesz nekik. :)

Igazolva látszik a teóriám, a szolgáltatótól szervizSMS-ben kapott beállításokat nem lehet testreszabni, saját profilt kell csinálni, csak az szerkeszthető.
Ha meg kiveszem a memóriakártyát, és arról van beállítva egy csengőhang, azonnal visszaáll Nokia Tune-ra. Ez persze érthető, mert valahogy csörögnie kell, de miért nem csak akkor állítja vissza, ha éppen hívnak is? Addig maradhatna az eredetileg kártyáról beállított, hátha visszakerül a káryta - és a csengőhang.
Egyébként telefonról lehet fájlt küldeni számítógépre infrán? (Mármint úgy, hogy a telefonban választom ki a küldést, és nem a géppel húzom le.)

Üdv!
Ami személyre szabandó, azt a gyártó oldaláról kell elküldeni, ott van személyre szabhatóság.


vas. nov. 05, 2006 19:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Névnapokat meg kell jegyezni :), vagy a naptárba nézni.
Az nem túl őszinte, ha névnapokon rákeresel a telefonkönyvben lévő egyező keresztnevű személyekre, és körSMS-t küldesz nekik. :)

Igazolva látszik a teóriám, a szolgáltatótól szervizSMS-ben kapott beállításokat nem lehet testreszabni, saját profilt kell csinálni, csak az szerkeszthető.
Ha meg kiveszem a memóriakártyát, és arról van beállítva egy csengőhang, azonnal visszaáll Nokia Tune-ra. Ez persze érthető, mert valahogy csörögnie kell, de miért nem csak akkor állítja vissza, ha éppen hívnak is? Addig maradhatna az eredetileg kártyáról beállított, hátha visszakerül a káryta - és a csengőhang.
Egyébként telefonról lehet fájlt küldeni számítógépre infrán? (Mármint úgy, hogy a telefonban választom ki a küldést, és nem a géppel húzom le.)

Üdv!


vas. nov. 05, 2006 19:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Rian írta:
McLaca írta:
Naugye! :)
Ezt írtam pár hsz-szel előrébb is. Igazából nem értem, minek kell külön kezelni a vezeték és keresztnevet egy telefonnak. Meg az Outlookban sem igazán vili, miért jó ez. Régi 3100-mról SIM-mel másoltam át a számokat, szépen bepakolta a teljes nevet a vezetéknévhez. Nekem jó is így. :)

Üdv!


Én pl. külön kezeltetem a telómmal a vezetéknevet, és keresztnevet. Beállításoknál be van állítva, hogy először a keresztnevet írja ki, aztán a vezeték nevet. Így könnyebb keresni valakit (azoknak jó ez akiknek túl sok név van már a telkönyvébe). Tehát lehet így vezeték név alapján is keresni valakit, és keresztnév lapján is. De ehhez az szükséges, hogy minden név ilyen formában kerüljön be a telkönyvbe. Szerintem praktikus.
Névnapokon nagyon jól jön ez!


vas. nov. 05, 2006 13:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
McLaca írta:
Naugye! :)
Ezt írtam pár hsz-szel előrébb is. Igazából nem értem, minek kell külön kezelni a vezeték és keresztnevet egy telefonnak. Meg az Outlookban sem igazán vili, miért jó ez. Régi 3100-mról SIM-mel másoltam át a számokat, szépen bepakolta a teljes nevet a vezetéknévhez. Nekem jó is így. :)

Üdv!


Én pl. külön kezeltetem a telómmal a vezetéknevet, és keresztnevet. Beállításoknál be van állítva, hogy először a keresztnevet írja ki, aztán a vezeték nevet. Így könnyebb keresni valakit (azoknak jó ez akiknek túl sok név van már a telkönyvébe). Tehát lehet így vezeték név alapján is keresni valakit, és keresztnév lapján is. De ehhez az szükséges, hogy minden név ilyen formában kerüljön be a telkönyvbe. Szerintem praktikus.


vas. nov. 05, 2006 10:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Naugye! :)
Ezt írtam pár hsz-szel előrébb is. Igazából nem értem, minek kell külön kezelni a vezeték és keresztnevet egy telefonnak. Meg az Outlookban sem igazán vili, miért jó ez. Régi 3100-mról SIM-mel másoltam át a számokat, szépen bepakolta a teljes nevet a vezetéknévhez. Nekem jó is így. :)

Üdv!


szomb. nov. 04, 2006 23:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
gabomusz írta:
Kikapcsolhatom 10× is, nem fordítja meg.
Nekem sem, mert a vezetéknévhez írom a keresztnevet is.


szomb. nov. 04, 2006 19:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 09, 2005 12:05
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Kikapcsolhatom 10× is, nem fordítja meg.


szomb. nov. 04, 2006 19:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
Jó, csak ki-bekapcs után ugyanúgy megfordítja a vezeték- és keresztneveket.


Kapcsold mégegyszer ki/be, akkor visszafordítja... :lol:


szomb. nov. 04, 2006 18:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás Re: Névjegyzék
gabomusz írta:
A 4.54-es sw-ben már jó a névjegyzék!
Jó, csak ki-bekapcs után ugyanúgy megfordítja a vezeték- és keresztneveket.


szomb. nov. 04, 2006 18:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 09, 2005 12:05
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Névjegyzék
A 4.54-es sw-ben már jó a névjegyzék!


szomb. nov. 04, 2006 17:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én a NET 50 csomagot használom! Megy szépen minden mostmár! Voltak gondok elejinte, de az a buta web`n`walk-os APN miatt volt (wnw)! A T-mobile úgy csinál, mintha ő fedezte volna fel a spanyol viaszt! Elrózsaszinesítette az Opera mini-t és úgy adja elő mintha ő találta volna ki! A web`n`walk böngésző közben nem működik csak akkor, hogy ha wnw APN-t használsz, ezt viszont be kell kapcsoltatni!


szomb. nov. 04, 2006 10:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 01, 2005 19:49
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Macika írta:

Én egyébként úgy tudom, hogy NINCS külön wap és net a T-nél, kizárólag csak a Vodánál van még különválasztva a kettő.


Sajnos külön-külön van, vagy wap-ra fizetsz elő(250 vagy 1500 KB-os csomag van), vagy netre, amit wap-ra is használhatsz. Ebből 1800,- körül van az 50MB-os.
Opera mini-t én még nem tudtam használatra bírni 6233-on T-Mobile wap hivatalos beállításokkal. Mondjuk sokat nem kísérleteztem vele :)


szomb. nov. 04, 2006 8:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
S5600 írta:
Mi a legújabb szoftver? Ezen 3,70 van.
Az újabb szoftverekben van STEREO WIDENING (sztereó térhatás) menüpont? Média menüpont 8. pontjában kéne lennie...
Most a zenelejátszáshoz a fülesen kéne, vagy a telefon hangszóróira? Csak azért kérdem, mert ez a telefon eleve sztereó, és egynémely csengőhangnál ez meglehetősen hallható is.
Megnéztem pont szemből, nem vastagabb a jobb oldali csík. (Nem sufnigsm-ben vettem, a dobozon ott vigyorgott a rightphone matrica is.)
A 4.52 névjegyzékére is van megoldás, nem kell különválasztani a vezetéknevet és keresztnevet. Igaz, így Outlookban is érdekesen néznek majd ki a nevek, de nem lehet megfordítani őket.

Üdv!


szomb. nov. 04, 2006 1:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Utána olvastam nem is olyan messze csak a Opera mini súgójában! Elvileg megy WAP-pal is és természetesen NET-tel is! A szolgáltatótól függ, hogy engedélyezi e WAP-pal!
Tehát az lenne a kérdésem, hogy T-mobile-nál megy a Opera mini WAP-pal? Én használom, de NET 50 csomaggal!


szomb. nov. 04, 2006 0:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Soockit írta:
Azt szeretném kérdezni, hogy a miniOpera csak GPRS/3G NET-tel megy, vagy működik WAP-pal is (T-mobile-nál!)?
Az Opera Mini-nek éppen az a lényege, hogy nem kell net elérés hozzá, Te (akár wap-on keresztül) oldal-lekéréseket küldesz az Opera szerverére, a szerver letölti az oldalt, átkonvertálja a Mini által értelmezhető és megjeleníthető formára, majd a fennálló (wap) kapcsolaton keresztül elküldi a telóra.


pén. nov. 03, 2006 22:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Soockit írta:
Azt szeretném kérdezni, hogy a miniOpera csak GPRS/3G NET-tel megy, vagy működik WAP-pal is (T-mobile-nál!)?
A teljeskörű használatához MINDENKÉPPEN NET előfizetés szükséges. Működhetnek vele oldalak, de sokszor fogsz vakra futni vele.

Én egyébként úgy tudom, hogy NINCS külön wap és net a T-nél, kizárólag csak a Vodánál van még különválasztva a kettő.


pén. nov. 03, 2006 22:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
S5600 írta:
Tegnap elcseréltem a 6131 telcsit egy ilyenre. Hát alapvetően jobban tetszik de egy-két csalódás már az első napon ért. Miért hiányzik a stereo widening funkció belőle? A kijelzője sokkal fényesebb mint a 6131 kijelző, már már torz a kontraszt arány. Jah és a kijelző nem középen van, mert ha pont szemből nézzük, akkor jobb oldalt vastagabb a fekete csík.

Mi a legújabb szoftver? Ezen 3,70 van.
Az újabb szoftverekben van STEREO WIDENING (sztereó térhatás) menüpont? Média menüpont 8. pontjában kéne lennie...


Van már a 3.70-nél újabb, 4.52, 4.54. Nekem 4.52 van fenn, mert a Nokia-nál ezt rakják fel, de a Névjegyzéke egy rakás sz*r. Maradj egyelőre csak a 3.70-nél.


Azt szeretném kérdezni, hogy a miniOpera csak GPRS/3G NET-tel megy, vagy működik WAP-pal is (T-mobile-nál!)?


pén. nov. 03, 2006 20:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 13, 2006 11:30
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
Tegnap elcseréltem a 6131 telcsit egy ilyenre. Hát alapvetően jobban tetszik de egy-két csalódás már az első napon ért. Miért hiányzik a stereo widening funkció belőle? A kijelzője sokkal fényesebb mint a 6131 kijelző, már már torz a kontraszt arány. Jah és a kijelző nem középen van, mert ha pont szemből nézzük, akkor jobb oldalt vastagabb a fekete csík.

Mi a legújabb szoftver? Ezen 3,70 van.
Az újabb szoftverekben van STEREO WIDENING (sztereó térhatás) menüpont? Média menüpont 8. pontjában kéne lennie...


pén. nov. 03, 2006 14:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
AD-46 a legjobb, azzal a hívást is fel lehet venni és műküdik antennaként is.


pén. nov. 03, 2006 10:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Na jó, de a 6233-hoz AC-4E dukál, az viszont 5V-on 890mA-rel terrorizálja a 970mA-es akkut. (Töltési idő <2 óra.)

Egyébként én vagyok a béna (ősnokiásként), vagy már tényleg nem lehet a szolgáltatótól kapott beállításokat (WAP, MMS, stb.) testreszabni? (Saját profilt lépésről lépésre lusta vagyok megcsinálni, viszont nem a pannon főoldala kéne wap induláshoz...)
wolf79 írta:
Sziasztok!
Laikus kérdések: 1.Megéri beruházni egy minőségi fülhallgatóba és egy AD-46-ba? Érezhető a különbség a HS-23-hoz képest?
2. AD-49-el kompatibilis a Nokia 6233?
A válaszokat előre is köszönöm!
Meg kéne hallgatni a kettő közti különbséget. Én is rögtön cserélni akartam, de amikor a dobozban lévő fülest meghallottam, kellemesen csalódtam. Ugyan a dinamikatartománya nem túl nagy (némi dobozhang fíling), de határozott mélyhangok is vannak benne, és az 5 csatornás, egyénileg testreszabható hangszínzsabályzóval még kellemesebbé lehet kikupálni a zenéket (kivéve rádió).
Én egyébként egy 3,5mm-es jack adaptert vennék, és egy pana neodímium mágneses fülest, viszont ha az adapterben nincs mikrofon (olcsóbb példányok), akkor mindig ki kell rángatni az adaptert a telefon aljából, ha hívás jön.

Üdv!


pén. nov. 03, 2006 10:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
McLaca írta:
Szerk.: akkukímélés céljából tervben van egy átalakító, hogy ACP7-tel is tölthessem, de szöget ütött a gondolat a fejembe, hogy vajon ha legelőször is már ACP7-tel tölteném, azzal érnék el valami pozitívat az akku kapacitásában/élettartamában? (Szerintem semmit, a Li-poly nem túl finnyás, de hátha más máshogy tudja.)

Üdv!
Érdekes ám a dolog, a nejem kapott tőlem egy 6103-at (ugyebár az is véknya lukú, mármint a teló ;)), én meg egyből vettem átalakítót, majd a teló kicsomagolásakor lepődtem meg!!!
A telóhoz adott AC-3E típusú töltő 5 V 350 mA adatokkal bír, míg a klasszikus ACP-7E pedig 3,7 V 355 mA-rel.

Innentől kezdve nincs értelme a csak Európában működő ACP-7E-t erőltetni, hiszen hasonlóan kíméletes áramerőséggel végzi a töltést az új kis töltő, ráadásul kapcsolóüzemű, így 100-240 V-ig (50-60 Hz) minden feszültségről elmegy!


pén. nov. 03, 2006 4:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 03, 2006 3:04
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Laikus kérdések: 1.Megéri beruházni egy minőségi fülhallgatóba és egy AD-46-ba? Érezhető a különbség a HS-23-hoz képest?
2. AD-49-el kompatibilis a Nokia 6233?
A válaszokat előre is köszönöm!


pén. nov. 03, 2006 3:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Macika írta:
McLaca írta:
Most már csak azt kéne kitalálnom, hogyan húzom át a 3100-ából a hosszú és ékezetes neveket.
Ha elhozod, megcsinálom, ingyen.
Vinném szívesen, de sajnos messze vagyunk egymástól... Mindenesetre a felajánlást köszönöm!
A - számomra - legegyszerűbb megoldás az marad, ha az újabb (talán 25 karaktert kezelő?) SIM-mel másolom át a névjegyzéket, aztán a több számos neveket kézzel egyesítgetem (persze előre tartok attól, hogy nem fogja szétválasztani vezeték- és keresztnévre, hanem egy mezőbe ömleszti a teljes nevet).
Egyébként a 3100 is szolgálatban marad a másik kártyám miatt.
Mindenesetre legközelebb ilyen gondom szerencsére már nem lesz. :mrgreen:

Szerk.: akkukímélés céljából tervben van egy átalakító, hogy ACP7-tel is tölthessem, de szöget ütött a gondolat a fejembe, hogy vajon ha legelőször is már ACP7-tel tölteném, azzal érnék el valami pozitívat az akku kapacitásában/élettartamában? (Szerintem semmit, a Li-poly nem túl finnyás, de hátha más máshogy tudja.)

Üdv!


csüt. nov. 02, 2006 21:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Hozzászólás 
Soockit írta:
Pitiless írta:
Club Nokiás újságban volt benne, hogy "Hamarosan". Többet nem tudok róla én sem, amúgy is AD-46-ra pályázom. Túl drága ahhoz, hogy a csatlakozója megtörjön és utánna használhatatlan legyen.


Vaterán láttam AD-46-ot, nem volt olyan sok, de nem nagyon néztem meg a alkut, hogy pontosan mik voltak a feltételek!


Tesóm már szerzett egyet, csak Karácsonyig nem adja ide :?


csüt. nov. 02, 2006 21:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
McLaca írta:
Most már csak azt kéne kitalálnom, hogyan húzom át a 3100-ából a hosszú és ékezetes neveket.
Ha elhozod, megcsinálom, ingyen.

Szervizkábel és box kell a 3100-hoz (eléggé végállomás-telefon), de a siker garantált!
JAF Box kell hozzá és az ő COM-emulátora, szóval nem egyszerű! :)


csüt. nov. 02, 2006 21:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nos, ma délutántól én is tulaj vagyok.
Eddig nem volt vele semmi bajom, igaz, sok mindent még nem tudtam kipróbálni.
A betűk tényleg aprók, az első energiatakarékos üzemmód egy vicc, az óra és dátum is mogyoró, ennél még a 3100-ám is nagyobbat tud. :)
Viszont az nem mutatja meg 2mp-re a készenléti kijelzőt (nagy órával) a hívás vége gombra.
Az összes hangszórója hangminőségével elégedett vagyok, és a füles is meglepő, sokkal jobb, mint amire számítottam (de azért továbbra is gondolkodom egy jack adapter és egy tisztességes füles beszerzésén).
Most már csak azt kéne kitalálnom, hogyan húzom át a 3100-ából a hosszú és ékezetes neveket.
SIM kártyán még megoldható, de csomó névhez van több telefonszám.
Akkuval is elégedett vagyok (főleg, mert Li-poly, de sajnos kínai).
Egyébként zenelejátszás közben a kijelző lassabban halványodik, szóval a proci nagyon ki van centizve.
Hamarosan (amit lesz mivel géphez kötnöm) jön majd a szinkronizációs, és adatátviteli nyüstölés is, remélem, abban sem fogok (nagyot) csalódni...

Üdv!


csüt. nov. 02, 2006 19:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Pitiless írta:
Club Nokiás újságban volt benne, hogy "Hamarosan". Többet nem tudok róla én sem, amúgy is AD-46-ra pályázom. Túl drága ahhoz, hogy a csatlakozója megtörjön és utánna használhatatlan legyen.


Vaterán láttam AD-46-ot, nem volt olyan sok, de nem nagyon néztem meg a alkut, hogy pontosan mik voltak a feltételek!


csüt. nov. 02, 2006 17:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Hozzászólás 
Soockit írta:
Pitiless írta:
Soockit írta:
Sziasztok!

Mi a különbség a Nokia HS-6-os és a HS-69-es headset között?
HS-69-et sehol nem találtam a neten. A Nokia oldala szerint 6233-hoz a HS-69 lenne a jó!


HS-69 még csak most fog a boltokba kerülni.


Esetleg van valamilyen híred, hogy mikortól lesz kapható!


Club Nokiás újságban volt benne, hogy "Hamarosan". Többet nem tudok róla én sem, amúgy is AD-46-ra pályázom. Túl drága ahhoz, hogy a csatlakozója megtörjön és utánna használhatatlan legyen.


csüt. nov. 02, 2006 15:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Soockit írta:
Sziasztok!

Mi a különbség a Nokia HS-6-os és a HS-69-es headset között?
HS-69-et sehol nem találtam a neten. A Nokia oldala szerint 6233-hoz a HS-69 lenne a jó!
28 Angol Fontért?

Tudod mit? >11e Ft-ért vegyen Nokia fülest, akinek 3 anyja van!

:)


csüt. nov. 02, 2006 12:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Pitiless írta:
Soockit írta:
Sziasztok!

Mi a különbség a Nokia HS-6-os és a HS-69-es headset között?
HS-69-et sehol nem találtam a neten. A Nokia oldala szerint 6233-hoz a HS-69 lenne a jó!


HS-69 még csak most fog a boltokba kerülni.


Esetleg van valamilyen híred, hogy mikortól lesz kapható!


csüt. nov. 02, 2006 12:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Hozzászólás 
Soockit írta:
Sziasztok!

Mi a különbség a Nokia HS-6-os és a HS-69-es headset között?
HS-69-et sehol nem találtam a neten. A Nokia oldala szerint 6233-hoz a HS-69 lenne a jó!


HS-69 még csak most fog a boltokba kerülni.


csüt. nov. 02, 2006 8:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Mi a különbség a Nokia HS-6-os és a HS-69-es headset között?
HS-69-et sehol nem találtam a neten. A Nokia oldala szerint 6233-hoz a HS-69 lenne a jó!


szer. nov. 01, 2006 23:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 01, 2005 19:49
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Soockit írta:
Nah nekem mostmár csak a SyncML-t kellene beállítani.
T-email esetén.
Nem akaródzik neki szinkronizálni!


Ezt én is prónáltam, látszólag szinkronizálja is, viszont a webes felületen nem látszik ebből semmi. Annó 6280-asnál volt egy ilyen sw hiba, lehet ebbe is átkerült.


szer. nov. 01, 2006 21:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Pitiless írta:
Írtam levelet a Nokia üf-nek. Tudnak a hibáról, jelzik a fejlesztőknek. Én is ezért inkább használom úgy, hogy ha nem akarom, hogy elérjenek, akkor Repülés mód...


Azért ez szerintem nagyon bosszantó hiba, és ezt észre kellett volna venniük már régen.
Nah mindegy, ez a repülés mód megoldás nem olyan rossz. Én nem nagyon szoktam nagyon kikapcsolni, éjszakára állítok be egy VIP profilt, mert valami vadbarom is felhívott múltkor 23:00-kor szám nélkül. Amúgy sem nagyon szoktam felvenni szám nélküli hívásokat csak tényleg 8-17:00 között, nem hogy 23:00-kor!


szer. nov. 01, 2006 11:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Hozzászólás 
vamosip írta:
Soockit írta:
Nah akkor megint én, de hát nem megy minden rendben :(

Jah nekem a 4.52 sw esetében minden ki-bekapcsolás esetében meghülyöl a névjegyzék, sebaj, úgy sem kapcsolom ki olyan sűrűn a telefont, mostanában is csak a GPRS/3G miatt tettem ezt.


Na evvel én is ráfaragtam. Lényeg, hogy minden ki/bekapcs után felcseréli a vezeték és keresztnevet, hiába van beállítva a névjegyzék beállításánál jól. Viszont ha bekapcskor beállítod megint a helyes sorrendet, akkor kikapcsolásig helyesen jelenik meg. Elég égő hiba :oops: Remélem hamar javítják :?


Írtam levelet a Nokia üf-nek. Tudnak a hibáról, jelzik a fejlesztőknek. Én is ezért inkább használom úgy, hogy ha nem akarom, hogy elérjenek, akkor Repülés mód...


szer. nov. 01, 2006 9:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Hozzászólás 
Soockit írta:
Nah nekem mostmár csak a SyncML-t kellene beállítani.
T-email esetén.
Nem akaródzik neki szinkronizálni!


Használd inkább a mobicalos szinkront. Működik, teljesen jól. És szolgáltatóváltás után is megmarad... :twisted:


szer. nov. 01, 2006 9:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Minden kérdésemre itt lett volna a megoldás:

http://t-mobile.hu/egyeni/vasarlas/tele ... f/6233.pdf


kedd okt. 31, 2006 23:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nah nekem mostmár csak a SyncML-t kellene beállítani.
T-email esetén.
Nem akaródzik neki szinkronizálni!


kedd okt. 31, 2006 23:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 01, 2005 19:49
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Soockit írta:
Nah akkor megint én, de hát nem megy minden rendben :(

Jah nekem a 4.52 sw esetében minden ki-bekapcsolás esetében meghülyöl a névjegyzék, sebaj, úgy sem kapcsolom ki olyan sűrűn a telefont, mostanában is csak a GPRS/3G miatt tettem ezt.


Na evvel én is ráfaragtam. Lényeg, hogy minden ki/bekapcs után felcseréli a vezeték és keresztnevet, hiába van beállítva a névjegyzék beállításánál jól. Viszont ha bekapcskor beállítod megint a helyes sorrendet, akkor kikapcsolásig helyesen jelenik meg. Elég égő hiba :oops: Remélem hamar javítják :?


kedd okt. 31, 2006 22:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sikerült mostmár a Streaming-et is beállítani. Ez milyen adatforgalommal jár? Úgy látom elég nagy adatforgalmat bonyolít!


kedd okt. 31, 2006 21:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Persze, hogy lehet.


kedd okt. 31, 2006 20:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1903 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 39  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség