Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd okt. 08, 2024 15:12



Hozzászólás a témához  [ 252 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Hogyan küldjünk másvilágra egy vinyót? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
OFF: Végülis ha kell, megreszelem magamnak azt a kalapácsot, és még a szabványjelöléseket is ellátom ahogy azt régen tették. 10dkg-s kalapácsot még én is csináltam, és még mindig müködik. Az is megfelelő célszerszám lenne a keresztlányom kezében mikor a HDD-k közé ültetném és megkérném hogy akkor hajrá, és játszva elvégezné a munkát :) :D


csüt. okt. 02, 2008 9:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
ISO minősített kalapáccsal :D


szer. okt. 01, 2008 20:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Ez a berendezés is erre jó tehát a védjegyével biztositja a vásárlót hogy a HDD-t megsemmisiti.
A fentebb irtakon kívül az ISO nem csak a terméket mint olyat szabályoz, hanem az egész vállalat müködését, akár tisztaság, meg ilyenek. Természetesen nem azt mondom hogy ezek nem jók, csak ha egy józan paraszti ésszel ellátott tulaj kulturáltan akarja működtetni a vállalatát akkor magátol is kitalálja a szabványban leirtakat.

De még mindig megsemmisítem jó pénzért amit meg kell.


szer. okt. 01, 2008 9:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
OFF: Az egyik ISO szabányról mondta tanárunk, hogy (sajnos szó szerint nem tudom idézni) a szabvány azt mondja ki, hogy az így minősített termékek egyforma minőségűek. Ez nem azt jelenti, hogy mind jó, ez azt jelenti, hogy ha sz.ar az adott termék, akkor mindegyik sz.ar, ha jó akkor mindegyik jó. :roll: :lol:


kedd szept. 30, 2008 22:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ha már ISO, akkor kicsit OFF:
Alapkövetelmény, de én inkább kvázi követelménynek hívnám, mert nem kötelező, de szeretik a cégek egymástól megkövetelni, mert nyújt egyfajta hamis biztonságérzetet, ugyanis ami az ISO auditkor úgy volt, az nem biztos (biztos, hogy nem), hogy úgy lesz utána is. Mert egyébként konkrétan minden ISO ajánlást betartani és akceptálni lehetetlen, az ugyanis a rugalmas üzletmenetet gátolja, merevvé teszi. És itt a lényeg: az ISO-ban csak ajánlások vannak, nem kötelező érvényű és nem konkrétan leírt szabályok, alkalmazások, csak útmutatás. Tehát támpontokat ad, de konkrétan nem fogalmaz meg semmit, csak alapot ad ahhoz, hogy egy egységes rendszert valaki felépítsen irányelvek alapján. Ezt felejtik el sokan.

Üdv!


kedd szept. 30, 2008 20:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
ez kb olyan mint mikor bevezetek egy csomó minősitési szabványt mint pl ISO9... vagy hasonlóak.
Több nagyon jó kulturált cégnél akár külföldinél azt mondták még annó minek legyen ha ugy is betartjuk ezeket még jobban. Persze azóta alapkövetelmény lett, és csak azok verik magukat vele akiknek vaj van a fülük mögött.

:)
De ha gondolják az aláírásommal fele pénzért megsemmisitem bármelyiket, de végülis ha egy cég vállalja egy boltban vásárolható berendezéssel, hogy megsemmisiti lehet egy csomó papirmunikát meg lehet vele spórolni


kedd szept. 30, 2008 8:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Tron írta:
És aláírásoddal hitelesíted, hogy garantáltan semmiféle adat nem nyerhető vissza az eszközről?

Ha ugyanígy szétverem, mint a gép szétnyomja, miért ne írnám alá, hogy megsemmisítettem? Vagy ha szétcsavarozom, és a lemeztányért lemezvágóval szétvágom 3-4 cikkre, miért ne írnám alá ... abból már nem szereznek vissza semmit.

Tron írta:
Egy komoly cégnél ugyanis ez kell. Biztonság és felelősség.

[/quote]
Már ahol. Vannak komoly helyek, ahol magasról sz*rnak bele az egészbe. Máshol meg az apróságokat fújják fel és totál lényegtelen dolgokra és hülyeségekre helyeznek nagy hangsúlyt.

Magyarországon a cégek nagy részénél (mondjuk úgy kb. 100%-ánál) nincs ilyen présgép, mégis megsemmísitik a diszkeket valahogy.


kedd szept. 30, 2008 7:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
És aláírásoddal hitelesíted, hogy garantáltan semmiféle adat nem nyerhető vissza az eszközről?
Egy komoly cégnél ugyanis ez kell. Biztonság és felelősség.


hétf. szept. 29, 2008 19:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Pénzlehuzás az egész, mármint az ilyen berendezések! Azért a kürt sem csodatevő. Valóban csak egy üllő kell és kész vagy csak lecsavarozni a tetejét megszorni homokkal és beinditani egy táp segitségével. de van még ezetrmillió lehetőség csak válogatni kell kinek mire van tehetsége :)


hétf. szept. 29, 2008 8:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Tron írta:
Idézet:
Ha egy nagykalapáccsal hasonlóan szétgörbesztik a diszket, mint a fentebb írt "nem publikus" árú présgép, az nem elég körülményes?

De igen. Főleg belevenni az informatikus munkaköri leírásába.

Ha fúrógéppel kifúrást lehet belevenni, akkor ezt is ...
Egyébként kötelező az adathordozót a cég dolgozójának tönkretennie, vagy lehet megbízni külső céget is (persze megfelelően megbízható külső céget?)

Tron írta:
Idézet:
(csak floppyt ma már nagyon kevesen használnak)

Erről meg csak az APEH, a Nyufig és a TB nem óhajt tudomást venni, ráadásul nekik évekig őrizgetni is kell a bevallásokat (könyvelési adatok).

Mondjuk ez jellemző, a mai gépekbe már évek óta nem raknak floppy meghajtót alapból, de a nyenyit még floppyn kellett beadni (eleinte azt hittem, hogy csak a könyvelő mondja ezt, mert ő így szokta csinálni).


szomb. szept. 27, 2008 15:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
Ha egy nagykalapáccsal hasonlóan szétgörbesztik a diszket, mint a fentebb írt "nem publikus" árú présgép, az nem elég körülményes?

De igen. Főleg belevenni az informatikus munkaköri leírásába.
Idézet:
(csak floppyt ma már nagyon kevesen használnak)

Erről meg csak az APEH, a Nyufig és a TB nem óhajt tudomást venni, ráadásul nekik évekig őrizgetni is kell a bevallásokat (könyvelési adatok).


szomb. szept. 27, 2008 12:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Tron írta:
Nemúgyvanaz!
Ha olvastál valaha rendes SZVSZ-t, abban illik bennelenni, hogy adathordozó cégtől csak elég körülményesen kerülhet ki.
HDD selejtezésre nálunk egy több millás mágneses cuccot használnak. Szerintem még a fejet is letépi a karról a hangok alapján.
A floppyk selejtezése ennél egyszerűbb: símán (és persze személyesen) bedobjuk az égetőmű torkába. Aztán rápakolnak még valamit és várunk, amig biztosan leér az egész az égéstérbe.

Ezt nem tudom kinek írtad?
Ha egy nagykalapáccsal hasonlóan szétgörbesztik a diszket, mint a fentebb írt "nem publikus" árú présgép, az nem elég körülményes?
(De még ha csak megsemmisítés nélkül is kidobnának egy sokelemes RAID tömbből egy meghibásodott diszket, arról senki se tud értelmes adatot leszedni a többi diszk nélkül. Sőt, ha néha valami hiba miatt szétesik a RAID tömb, még a többi diszk megléte esetén is nehézségekbe ütközik visszaszerezni bármit).
Az átfúrás előtt meg elég volt csak szoftveresen törölni: teleírták a diszket valami véletlen számsorozattal, és csókolom. Csak aztán kipattant valaki fejéből az ötlet, hogy hardveresen is tönkre kell tenni. (De én akkor már jöttem el onnét, az is lehet, hogy nem lett az átfúrásból semmi)

CD, DVD megsemmisítésére létezik direkt arra való darabológép, hasonló, mint a papírdaráló, csak erősebb. Gondolom floppy-ra is van valami hasonló (csak floppyt ma már nagyon kevesen használnak).


pén. szept. 26, 2008 20:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Nemúgyvanaz!
Ha olvastál valaha rendes SZVSZ-t, abban illik bennelenni, hogy adathordozó cégtől csak elég körülményesen kerülhet ki.
HDD selejtezésre nálunk egy több millás mágneses cuccot használnak. Szerintem még a fejet is letépi a karról a hangok alapján.
A floppyk selejtezése ennél egyszerűbb: símán (és persze személyesen) bedobjuk az égetőmű torkába. Aztán rápakolnak még valamit és várunk, amig biztosan leér az egész az égéstérbe.

Visszakanyarodva kicsit BSA-hoz:
Egyik kollégámra egyszer egy "jóakarója" ráuszította őket. Bementek (muszáj volt, rendőrrel jöttek), körbenéztek. Megállapították, hogy a gépén win2000, ez az amaz. Illegálisan.
DE:
- volt legális win98-a
- volt legális fejlesztői progija (bár korábbi verzió, mint amit a gépen találtak)

Megállapítás: a maszek munkáját el tudja (tudná) végezni a tulajdonában meglévő legális programokkal is. Azzal, hogy ténylegesen újabb, fejlettebb programváltozatokat használt, inkább nem foglalkoztak.


csüt. szept. 25, 2008 19:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
T68m írta:
pedig csak bele kéne dobálni őket egy kohóba, ahogy azt swarcival csinálták a terminátorban.


Pontosan :D Abból szedjen ki adatot utána a Kürt :D


csüt. szept. 25, 2008 19:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
pedig csak bele kéne dobálni őket egy kohóba, ahogy azt swarcival csinálták a terminátorban.


csüt. szept. 25, 2008 19:11
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, ezen az ár nem publikuson én is néztem egyet. Gondolom nem olcsó mulatság, de azért nem kéne ekkora hadititok legyen...


csüt. szept. 25, 2008 19:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Höhö, az ára nem publikus, be ne csináljak ... Ehhez elég volna egy 15 kg-s kőtörő kalapács meg egy acéltuskó simán ...

Régebben, ahol melóztam, ott a hardveres srácoknak a kidobált, leselejtezett, vagy csak hibás diszkeket át kellett fúrniuk fúrógéppel a pincében.


csüt. szept. 25, 2008 18:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Azt hiszem ez a hír beleillik ebbe a topicba: http://prohardver.hu/hir/merevlemez_gyi ... inten.html


csüt. szept. 25, 2008 17:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Nutella írta:
...
Forgatokonyv: Ki a sata rack, ures rackdoboz a helyere, bootol a beta windows, a racket meg a dickoladakat ki akasztom az ablakba, kb 70cm melyre, h az also szomszedot se zavarja. Ha csak siman kibamul a "szakemberuk" nem lat csak betonrengeteget.
...

Ha valóban alapos kutatást rendeznek, még a kéménybe is benéznek ...
Azért nem jön be mindig, hogy mindenki hülye, és legegyszerűbb trükkel átvágható.
Tudom, panelban nincs kémény :D


pén. jan. 18, 2008 9:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tud valaki tippet mondani, hogy honnan lehetne egy működő PGP verziót beszerezni, amivel titkosíthatnám a vinyómat? Annyit álltam már sorban a torrentboltokban, hogy leszakad a lábam :lol: :lol: , de nem találtam sehol. Amit találtam, azt nem tudom működésre bírni, s szinte mindenütt ugyanez a verzió van csak meg.


csüt. jan. 17, 2008 12:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
McLaca írta:
És miért kellett kinyírni? Ha baja volt, akkor egyébként is cserélik, ha meg nem volt, akkor miért csere?
Rámásoltam 10GB-nyi zenét, akkor 20-30 fájl olvashatatlan volt közülük. Meg a sebessége néha rendben volt, máskor csak 500kB/s-al akart menni. Az ilyenek szoktak a szervizben tökéletesen működni, otthon pedig hibásan. Na ezért kellett kinyírni.


vas. nov. 05, 2006 20:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Kicsit off leszek, de ha már ebben a topikban jött szóba... :)
Szóval a DriveCrypt Plus Pack-al hogy is lehet 2 oprendszert feltenni külön jelszavakkal 1 vinyóra?


vas. nov. 05, 2006 19:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
És miért kellett kinyírni? Ha baja volt, akkor egyébként is cserélik, ha meg nem volt, akkor miért csere?

Üdv!


vas. nov. 05, 2006 19:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
nbela írta:
Szeptember 8-án is ezt írtad. 2 hónapig tart egy csere, vagy már a másodikat ütötted ki? :lol:
Akkor azt írtam, hogy visszaküldtem kicseréltetni, azóta pedig a szervizben megállapították, hogy cserélni kell.
Egyébként azért 2 hónap, mert a srác, aki visszavitte Bécsbe, és hozza a másikat, csak 3-4 hetente jár haza, én meg mondtam neki, hogy nem sürgős a dolog, így ő sem hívogatta a szervízt naponta, csak hetente rákérdezett, hogy áll a dolog.


vas. nov. 05, 2006 11:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3577
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Szeptember 8-án is ezt írtad. 2 hónapig tart egy csere, vagy már a másodikat ütötted ki? :lol:


vas. nov. 05, 2006 9:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Csak jelzem, hogy bejött a piezos megoldás. Kicserélik a vinyómat.


vas. nov. 05, 2006 0:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:ooo: mármint mi? Atopic,a BSA vagy a Dos 6.22?


hétf. szept. 18, 2006 20:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Azert elegge kozrohej jellegu lenne ha dos 6.22 -ert vinnenek el
bilincsbe verve. :lol:

Miért, ez az egész nem közröhely jellegű?


hétf. szept. 18, 2006 19:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Azert elegge kozrohej jellegu lenne ha dos 6.22 -ert vinnenek el
bilincsbe verve. :lol:


hétf. szept. 18, 2006 17:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 14:30
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: 193.225.220.130
Hozzászólás 
Egyebkent szoftverkalozkodas tekinteteben ugy tudom, azokkal van nagyobb para, amelyik kiadonak erosebb az erdekkepviselete kicsiny hazankban.

Tehat mondjuk egy minden (magara valamit is ado warezarc :D) haztartasaban fellelheto w95osr2/98se/2k/xp, office97/2k/xp/2k3... akkord boven nagyobb para, mint mondjuk a ketmillio forintos maya4.


hétf. szept. 18, 2006 17:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 14:30
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: 193.225.220.130
Hozzászólás 
Vinyogyilokra egy span a gazgyujtot javasolta. Nehányat pattintgatsz a vinyofedelen, azt csá. Én még nem próbáltam, de sztem nem eleg.

Ami tuti, az a tesla generator, neten van egy csomo kapcsolasi rajz. Viszont az mindent kinyir ami elektromos, erossegetol fuggoen par meteren belul.

Dehat ezek a moccerek allatoknak valo. Nekem van egy regi 40-es vinyom, 250 sata meg rackben. 40esen egy beta vista, rengeteg demo jatek, trailerek, mozielozetesek, kozepiskolas pascal forrasok, rengeteg kep (felehez kozom sincs, asse tom kivan rajtuk) meg egy rakat kamu adat. Ujsagokbol osszegyujtott eredeti cdk/dvdk az asztalon, egy-kettőről biztonsági másolatot is írtam :) A gazok meg dickós borondkeben vannak. Plusz van egy ures rackdoboz a sata helyere. Ablakom alatt nehany szazas szog akasztokkal (panel 3.em, nem feltuno).

Elsodleges boot a rack, aztan a 40es. Ha tarsasag erkezik 1. haverjaim felhivnak ha jonnek, aki csak vakon csonget, azt nem engedem be (parátol fuggetlenul - etikett :D) 2. ha kaputelefonon vakeral, tudom ki az/kukucson megnezem a pofajat.

Forgatokonyv: Ki a sata rack, ures rackdoboz a helyere, bootol a beta windows, a racket meg a dickoladakat ki akasztom az ablakba, kb 70cm melyre, h az also szomszedot se zavarja. Ha csak siman kibamul a "szakemberuk" nem lat csak betonrengeteget.

Lehet h paranoias vok.

Egyebkent 4-5 eve volt egy akkor bsa hasznalatos detektiv szoftverem :D Annyit csinalt, h minden exet kikeresett a gepen, meg listazta a fejlecukbol a gyartot/termeknevet stb. Aztan lehetet csamcsogni a 140 oldalas logfileon. Eleg LOL volt a cucc :D


hétf. szept. 18, 2006 16:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Csak sikerült!
Viccesen néz ki a hdd erroros bootolás :P
gdb semmi értelmes adatot nem talál a vinyón!!!
Már csak egy dologra vagyok kíváncsi: fdisk /mbr


hétf. szept. 18, 2006 13:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Nekem egyik se jön le...


vas. szept. 17, 2006 13:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 1:00
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Baranya megye
Hozzászólás 
Lossfer írta:

Ez eddig nem rossz, de valamilyen passwordot kér a telepítéshez.


szer. szept. 13, 2006 11:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
ez nem jo?


kedd szept. 12, 2006 20:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Aranyos határozottan és még az ára sem vészes! Olcsóbb mint egy windows :)
Van valakinek "free" verzió belőle amit meg is osztana velem? :)


kedd szept. 12, 2006 16:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Itt a megoldás:
DriveCrypt Plus Pack

Ezzel le lehet kódolni az egész merevlemezt is, jelszó nélkül nem bootol be. 256 bites algotitmust használ, nincs benne "kiskapu" :)

Ráadásul két oprendszert is lehet rátenni, két különböző jelszóval.
Elképzelés:
Ha jön a police és kérik a jelszót megmondod nekik a hamisat. A gép bebootol egy akármilyen ingyenes linuxba, amin csak pár ingyenes progi van, meg pár nyaralási kép :D. Ha elmentek, reset, igazi jelszó és már ott is a warezes, másoltjátékos mp3-gyűjteményes rendszer 8)

Itt még a jelszót sem kell elfelejteni : :lol:


kedd szept. 12, 2006 15:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
djsms írta:
Sparow2 írta:
...

A gyanusitott vallomasa is tanuvallomas, amit ertelem szeruen megtagadhat. Ha jelszoval vedett allomanyokhoz kellene a jelszo es azt mondja elfelejtette az nem bizonyitek visszatartas, kiveve ha be tudjak bizonyitani, hogy nem felejtette el :)

Ha valaki megvadol azzal, hogy irtal neki cd-t azt be kell bizonyitani. Ha 6 ember allitja, hogy irtal nekik de nincs bizonyitek akkor a 6 tanu tehet neked egy szivesseget ;) Sot, ha jo ugyveded van meg esetleg kapnak a nyakukba egy kis hamis tanuzast is... ;)

De ha nem haragszotok ezt a temat jegeljuk, mert nem kivanom tamogatni a kalozkodast! Maradjunk a topik szigorubb temajanal, bar teny, hogy implicit tartalmaz(hat) ez is nemi csunya doolgot :)

OKé, jegeljük, de szerintem aki kalózkodik, az normálisan utánanéz a témának, átrágja magát az ide vonatkozó törvényeken, szabályokon, és nem innét fogja kiolvasni, hogy mit tehet/nem tehet :wink: (végülis itt bárki mondhat bármit, lehet hülyeségeket beszélünk, ezt nem tudhatja)
Legalábbis én így csinálnám :D


hétf. szept. 11, 2006 16:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
potyo írta:
Sparow2 írta:
Jól elkanyarodtunk az eredeti témától 8)
Attól tényleg.
De egy kicsit visszakanyarodnék. A piezo öngyujtós csippentés bejött. Megcsipkedtem a vinyót, és fel sem pörgött. A srác már vissza is vitte kicseréltetni.

Nem kötekedni akarok, de csak az elektronika ment tönkre. (Az eredeti kérdés a 100%-os tönkretevés volt)


hétf. szept. 11, 2006 16:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
...

A gyanusitott vallomasa is tanuvallomas, amit ertelem szeruen megtagadhat. Ha jelszoval vedett allomanyokhoz kellene a jelszo es azt mondja elfelejtette az nem bizonyitek visszatartas, kiveve ha be tudjak bizonyitani, hogy nem felejtette el :)

Ha valaki megvadol azzal, hogy irtal neki cd-t azt be kell bizonyitani. Ha 6 ember allitja, hogy irtal nekik de nincs bizonyitek akkor a 6 tanu tehet neked egy szivesseget ;) Sot, ha jo ugyveded van meg esetleg kapnak a nyakukba egy kis hamis tanuzast is... ;)

De ha nem haragszotok ezt a temat jegeljuk, mert nem kivanom tamogatni a kalozkodast! Maradjunk a topik szigorubb temajanal, bar teny, hogy implicit tartalmaz(hat) ez is nemi csunya doolgot :)


pén. szept. 08, 2006 21:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Jól elkanyarodtunk az eredeti témától 8)
Attól tényleg.
De egy kicsit visszakanyarodnék. A piezo öngyujtós csippentés bejött. Megcsipkedtem a vinyót, és fel sem pörgött. A srác már vissza is vitte kicseréltetni.


pén. szept. 08, 2006 17:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
djsms írta:
Nono, a bizonyíték visszatartása nem igazán jó itt. Ha az a bizonyíték saját magad (vagy kht) ellen szól akkor az sztv 57 alapján élsz a megtagadással és ennyi. Bizonyíték visszatartásról legfeljebb akkor beszélhetnénk, ha a szomszéd kisfiú írott cd-je nálad van és te azt letagadod!
Továbbá ha jelszóval titkosítottad a cuucaidat azt sem vagy köteles megmondani szintén az sztv 57 alapján. A bíróság meg azt hisz és gondol amit akar, ha nincs bizonyíték akkor nem tudnak elítélni sem.
Az sztv 57 egyébként azt hiszem államvédelmi cuccoknál bukik csak meg, de ha ilyesmiről van szó akkor nem otthoni cédémásolgató kispistike vagy csak, aki írt pár cd-t :D


57. § (1) A tanúvallomást megtagadhatja

a) az eljárás alá vont személy hozzátartozója;

b) az, aki magát vagy hozzátartozóját bűncselekmény vagy szabálysértés elkövetésével vádolná, az ezzel kapcsolatos kérdésben.

(2) Nem lehet tanúként kihallgatni, aki foglalkozásánál, hivatásánál vagy közmegbízatásánál fogva titoktartásra köteles, ha a tanúvallomásával e kötelezettségét megsértené, továbbá azt sem, akitől testi vagy szellemi fogyatékossága miatt nyilvánvalóan nem várható helyes vallomás.

Ezek szerint tanúvallomást lehet megtagadni. Viszont a vinyódon lévő anyagok nem tanúvallomásnak számítanak, hanem bizonyítéknak.
Viszont ha találnak néhány embert akiknek írtál dvd-ket, és ők hajlandóak is tanúskodni ellened, akkor vajon mi történik? És találnak, mert különben mi alapján mennének oda? Csak találomra biztos nem. Bizonyíték nincs, de mondjuk 6 szavahihető tanú azt álítja, hogy te írtad a dvd-iket. Ilyenkor mi történik?
Jól elkanyarodtunk az eredeti témától 8)


pén. szept. 08, 2006 16:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
sirjan írta:

Na pont erre a válaszra vártam, köszönöm! Elolvastam miről is szól ez az sztv57. Ezt szokták lökni akkor is mikor gyorshajtanak az arcok. :lol:

Azért csak óvatosan, az sztv57 csak egy kiskapu. Ha nem figyelsz a főbejáraton át visznek be a sittre :)


csüt. szept. 07, 2006 20:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 1:00
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Baranya megye
Hozzászólás 
djsms írta:
Továbbá ha jelszóval titkosítottad a cuucaidat azt sem vagy köteles megmondani szintén az sztv 57 alapján. A bíróság meg azt hisz és gondol amit akar, ha nincs bizonyíték akkor nem tudnak elítélni sem.
Az sztv 57 egyébként azt hiszem államvédelmi cuccoknál bukik csak meg, de ha ilyesmiről van szó akkor nem otthoni cédémásolgató kispistike vagy csak, aki írt pár cd-t :D


Na pont erre a válaszra vártam, köszönöm! Elolvastam miről is szól ez az sztv57. Ezt szokták lökni akkor is mikor gyorshajtanak az arcok. :lol:


csüt. szept. 07, 2006 20:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
bandiras2 írta:
Sparow2 írta:
sirjan írta:
És ha tételezzük fel lekódolam az egész tárterületemet, akkor mit csinálnak? Köteles vagyok felnyitni nekik? Vagy jön a radiátor meg a bilincs?

Igen, úgytom a nyomozó hatóság számára köteles vagy felnyitni.

ööö... Úgy megijedtem a rendőrbácsiktól, hogy elfelejtettem...


Önmagadra (és családtagodra) nem vagy köteles terhelő vallomást adni.

Van valami bizonyíték visszatartása, vagy ilyesmi ... attól, hogy nem bizonyosodott be, hogy az bizonyíték, a bíróság nem veszi be a gyenge mesét, hogy elfelejtettem a jelszót (akkor egy kábszerbanda mondhatná, hogy nem volt semmi a lakásukban mikor elmentek, de mire a rendőrség odaért, valaki telepakolta kábítószerrel - ez se hihető).
Valószínű elsőre mindenki ezzel él, hogy elfelejtette a jelszót.
Hozzátenném, nem értek a joghoz, csak így gondolom. Hátha van itt nagyobb tudású ember, aki kijavít.
Másrészt nemtom, hogy a jelszó kiadása vallomásnak bizonyulhat-e.
Meg azért szívás az egész, ha már feljelentenek: pl. egyszer utcai verekedésbe keveredtem. Kijöttek a rendőrök. Bevittek engem, két társamat, meg a másik csapatból is 3 embert (mi csak 3-an voltunk, az ellenfél többi emebere meg szétspriccelt mikor meglátták a kék villogót). Bár a másik fickókon volt 1-2 kisebb törés, rajtunk nem, a doki akit kijött a rendőrségre éjszaka rendes volt, és mindent 8 napon belüli sérülésnek vett fel, úgytom. És nem léptük át a jogos önvédelem határát. Ennek ellenére jópárszor kellett menni a rendőrségre, meg az ügyészségre, még az eset után 1,5-2 évvel is. Olyankor mindig kellett kivennem egy nap szabit, elmenni, várakozni, előadni mi történt, hazajönni: minden egyes alkalommal legalább fél nap időm + 1 nap fizetésem ráment (akkor még alvállalkozóként dolgoztam, ha bent voltam fizettek, ha nem voltam bent akkor nem fizettek, hiába vittem igazolást; viszont ennek ellenére számolták a kivett szabadnapokat).
Bürokrácia.

Szerk: ott is először mindenki azt mondta, hogy ő nem ütött/rugott/bántott meg senkit. Én is. Persze ezen nevetett a rendőr, mikor írta a jegyzőkönyvet, hogy utcai bunyóból hoztak be, látszik is rajtad jónéhány sérülés, akkor senki sem hiszi el, hogy nem bántottál senkit.
Valszeg a jelszóelfelejtésen is csak nevetni fognak.

Nono, a bizonyíték visszatartása nem igazán jó itt. Ha az a bizonyíték saját magad (vagy kht) ellen szól akkor az sztv 57 alapján élsz a megtagadással és ennyi. Bizonyíték visszatartásról legfeljebb akkor beszélhetnénk, ha a szomszéd kisfiú írott cd-je nálad van és te azt letagadod!
Továbbá ha jelszóval titkosítottad a cuucaidat azt sem vagy köteles megmondani szintén az sztv 57 alapján. A bíróság meg azt hisz és gondol amit akar, ha nincs bizonyíték akkor nem tudnak elítélni sem.
Az sztv 57 egyébként azt hiszem államvédelmi cuccoknál bukik csak meg, de ha ilyesmiről van szó akkor nem otthoni cédémásolgató kispistike vagy csak, aki írt pár cd-t :D


kedd szept. 05, 2006 15:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
isohunt (legjobb torrent site) + bitcomet
(0.56os verziot hasznalom atom stabil)
eddig (2ev) nem volt szerencsem virushoz


kedd szept. 05, 2006 15:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
+ crack.am


kedd szept. 05, 2006 14:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás 
AGyurma írta:
Sziasztok!

Van egy 40 GB-os Maxtor vinyóm, kb 2-3 éves. Töredezettségmentesítés közben egyszer csak eltűnt az XP.
"Fájlrekordszegmens (xxxxx) olvashatatlan." És futtatja a számokat, kb több százat vagy ezret.

Mi történt a merevlemezzel? Vissza lehet hozni az adatokat? Milyen programmal?

Köszi a segítséget!


Nekem most volt ilyen gondom:
Megoldas Getdataback megfelelo verzioja.
Gedataback-NTFS
Getdataback-FAT

GOOGLE.com-n keress ra..vagy vmi P2P cuccon.


szer. aug. 30, 2006 10:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
sirjan írta:
Sparow2 írta:
... attól, hogy nem bizonyosodott be, hogy az bizonyíték, a bíróság nem veszi be a gyenge mesét, hogy elfelejtettem a jelszót

Ok, hogy nem veszik be a gyenge mesét, de akkor milyen váddal citálnak pl bíróság elé? Vád: gyanúsított elfelejtette a jelszót. Ilyen bűntény nincs, h jelszóelfelejtés. Csak úgy rámfogják, hogy biztos tonnányi varez nehezíti vincsimet? Ha kötöm az ebet a karóhoz és juszt se mondom el a jelszót mit csinálnak? Mi alapján jelentenek fel?
Nem vitázni szeretnék, hanem kíváncsi vagyok, hogy vajon milyen lehet ebben az esetben az eljárás?

Nemtom ...
Egy jogászt meg kellene kérdezni.
Mindenestre az nem életszerű, hogy az ember elfelejti a jelszavát, amivel lekódolta a több száz gigás diszkjét, és biztos megkapargatják a dolgot. Lehet, hogy akkor jobban körülnéznek a házban. De igazából nemtom.
Azt tom, hogy a bíró mérlegeli mindig az adott konkrét esetet, és annak arányában szabja ki a büntetés mértékét (azért vannak tól-ig tartományok megadva a törvényben, mint pl. 2-től 5-évig terjedő szab.vesztés, vagy x-től y ezer ft-ig terjedő pénzbírság, meg ilyesmik), viszont ha nincs bizonyíték, akkor elvileg nem csinálhatnak semmit.
De lehet, hogy hatalmas házkutatást rendeznek, meg behívják kihallgatásra az ismerőseidet, szomszédokat, barátnődet (esetleg nála is körülnéznek másolt dvd ügyében), stb ... hogy hátha tudnak mondani valamit. Szerintem ilyenkor ez a max. amit tehetnek, és ez rengeteg idő, kényelmetlenség, satöbbi.
De lehet, hogy semmit se csinálnak.

sirjan írta:
Csak úgy rámfogják, hogy biztos tonnányi varez nehezíti vincsimet?

Valszeg nem csak úgy találomra mennek ki, hanem valamilyen nyom alapján találnak oda.


szer. aug. 30, 2006 9:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy 40 GB-os Maxtor vinyóm, kb 2-3 éves. Töredezettségmentesítés közben egyszer csak eltűnt az XP.
"Fájlrekordszegmens (xxxxx) olvashatatlan." És futtatja a számokat, kb több százat vagy ezret.

Mi történt a merevlemezzel? Vissza lehet hozni az adatokat? Milyen programmal?

Köszi a segítséget!


szer. aug. 30, 2006 8:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 252 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség