Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. szept. 30, 2024 6:21



Hozzászólás a témához  [ 132 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Tv kimeneti problémák 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hát, akkor belecsaptam a 5z4rba. :)
Amikor megvettem, vacilláltam egy Radeon 9550/9600 és ez között... ár döntött. :/
Most már legalább tudom mi az egyetlen hátránya.
Köszi a segítséget!


hétf. nov. 20, 2006 15:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
nem hiszem el hogy nem lehet clone- módban használni a gf3-akat
Személy szerint a gf3-akat pont átugrottam
üdv


hétf. nov. 20, 2006 12:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
FeF írta:
Szerk: hosszú voltam és a helyzet változott.
Egyik szemem sír a másik meg épphogy :| .
Tehát röviden összefoglalva magam: tv kimeneten van jel, szép is, de akkor meg a monitoron nincs.
Ha tv-t nyomom, be lehet állítgatni a tv dolgait (norma meg ilyenek; eltartott egy ideig mire rájöttem hogy akkor és csak akkor lehet pl. kompozitra átállítani mert különben iszonyat ronda az svhs kép; nem győztem bogarászni hogy hol mit akar írni).
Egyébként sehol nem találok egy árva Klón módot vagy második monitor/kijelző aktiválása című részt.


A Geforce3 kártyák nem támogatják az egyidőben 2 megjelenítő használatát., mert ún single-headosok csak.
http://tvtool.info/manual95/content/english/tab_nview.htm lásd vonal alatt a 3. bekezdést.


vas. nov. 19, 2006 20:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 13:01
Hozzászólások: 250
Hozzászólás 
UP


vas. nov. 19, 2006 19:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 13:01
Hozzászólások: 250
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tegnap óta nem megy a TV-kimenet az ASUS A6KM-Q056-os notimon. Eddig gond nélkül használtam, de tegnap mikor meg akartam nézni egy filmet, akkor nagyon megdöbbentem, ugyanis a TV-n semmi nem jelent meg. A beállításokat nem piszáltam meg, ugyanúgy volt, ahogy eddig használtam.

Mi lehet a gond? :hm: Remélem tudtok vmi megoldást mondani, mert nagyon el vagyok keseredve. :cry:


vas. nov. 19, 2006 15:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Szerk: hosszú voltam és a helyzet változott.
Egyik szemem sír a másik meg épphogy :| .
Tehát röviden összefoglalva magam: tv kimeneten van jel, szép is, de akkor meg a monitoron nincs.
Ha tv-t nyomom, be lehet állítgatni a tv dolgait (norma meg ilyenek; eltartott egy ideig mire rájöttem hogy akkor és csak akkor lehet pl. kompozitra átállítani mert különben iszonyat ronda az svhs kép; nem győztem bogarászni hogy hol mit akar írni).
Egyébként sehol nem találok egy árva Klón módot vagy második monitor/kijelző aktiválása című részt.


szomb. nov. 11, 2006 15:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Asztalon jobb katt/tualjdonságok, és ott a beállítások fül.

Üdv!


szomb. nov. 11, 2006 15:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
energoman írta:
FeF:
Katints a Bellitások menün belül (nem a speciális) a 2. monitorra (bal klikk) és ott kapcsod be hogy legyen aktiv azt a kilyelző is.


Hol is tulajdonképpen? Melyik beállítások menünél?
Nézegetem mindenhol de nem látok ilyesmit.


szomb. nov. 11, 2006 13:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Huhh, a helyzet, hogy megúsztam a forrasztást, mivel pont most vettünk új videót a ~10 éves sohanemműködő daewoo helyett. Ennek a videónak van scart bemenete, melyen képes kezelni az s-video jelet, majd átkonvertálja kompozitra, így a TV-n színes képem lett.

Tehát probléma megoldva :)

(Bár lehet, hogy majd csinálok egy ilyen forrasztott scartot is, ha netalántán máshol kell TV-re kötni...)


szomb. nov. 11, 2006 12:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, igen, mire kimentem gépteremből nekem is leesett, hogy mekkora marhaságot írtam. Persze, hogy kondenzátor :P (Tavaly tanultuk :D)

Lábkiosztást már találtam jópár helyen, így abból nem lesz gond, bekötési rajzokat is.

Scart csatit természetesen megnézem előtte. (Tegnap cask így hirtelen felindulásból szétpattintottam, hogy mi lakik benne, hát hogy kondi nem volt benne az fix, tehát ez a problémám).

De találtam olyan bekötést, ami s-video-->kompozit, lehet hogy ezt fogom csinálni inkább (lévén hogy egyrészt kisebb a csatlakozó, másrészt én valahogy jobban szeretem a kompozitot)

Na mind1, majd meglátom. 7végén remélem lesz időm ezt megműködni, meg találok ilyen kondit.


kedd nov. 07, 2006 14:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Hanibal:

Szemely szerint nekem a 7 v. 9 tűs din csatlakozóban csak 4 tű van bekötve, szóval 2 jel + 2 föld hozzá. A többi meg töbnyire azért van mert csak ilyen din csatit gyártanak vagy ilyen volt a gyárnak :).
De mielőtt forrsztgatsz, szed szét az átalakitót és nézd meg hogy jó helyre mennek e a jelek. Ezért keress egy scart labkiosztást. Még annó én is linkeltem ide magyarul. de meglepiben keresek neked egyet. :)

Amugy a tv beállitások között állitsd Pal-G -ra a tv-t.

FeF:
Katints a Bellitások menün belül (nem a speciális) a 2. monitorra (bal klikk) és ott kapcsod be hogy legyen aktiv azt a kilyelző is.


üdv
energo


kedd nov. 07, 2006 9:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hali!
Vanik egy kis gondom.
Inno3d GeForce 3 Ti200-asom TV-kimenete nem úgy működik ahogyan az elvárható lenne... Egyszerre nem hajlandó a monitorra és a tv-re kiadni a képet. Többféle deto-val is próbáltam 56.72-től 84.21-ig de semmi változás, egyszerűen nem lehet aktiválni a klón nView módot :(
De semmi mást sem. Egyszerre csak egyfelé hajlandó "jelezni".
Nem tudom, hogy ennek így kéne-e lennie, de engem kimondottan zavar hogy nem tudom így leosztani kétfelé a képet.
Hasonló/ellenkező tapasztalatok ezzel a kártyával vannak vkinek?


hétf. nov. 06, 2006 19:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Ezt inkább ne mondd a boltban :)

Inkább egy 470 pikofarados kondenzátort kérj.


hétf. nov. 06, 2006 15:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Akkor megvan a problémám: a TV-m nem képes kezelni a scarton érkező s-video jelet. Ezért ezt át kell alakítani kompzitra, amit tud kezelni.
Még múltkor találtam is egy ilyen rajzot, amin mint kiderült ezt csinálták, csak nem értettem akkor még.

Szóval kell akkor nekem egy 470pF-es valami. Erről valaki tudna mondani valamit? Sejtésem: 470 pikofarád? és mi is a neve? Tranzisztor? Ha bemegyek egy kis elektronikaboltba és azt mondom, hogy kérek egy 470pF-es tranzisztort, akkor tudják, hogy miről beszélek? :P


Ja, és a 7 pólusú csatlakozó: Maga a kártya kiad kompozit és s-video jelet is, ezért van rajta 7 luk és ezért lehet rádugni azt a kábelt amit kaptam a másik karimhoz és ehhez meg nem :(


hétf. nov. 06, 2006 14:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Bocs csak siettem és nem voltak ékezetes betüim, (csak umlautosak :))
Szóvala legutóbb belinkelt elosztóban kell a hibát keresni, tudtommal ha rákeresen a SCART szóra a keresőben a hardver alatt akkor ott kijön rengeteg hsz ami hasonló problémákat tárgyal.
Természetesen nézd meg hogy a kábelek nincsennek e eltörve.
üdv
energo


hétf. nov. 06, 2006 13:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Huhh energo, igazából nem értetem amit írtál :(

Tehát nekem van a laptopon az előbb linkelt csatlakozó. Akkor jön az s-videó kábel, belemegy egy ilyen átalakítóba: Kép Majd a TV scartjába. Így nem tudtam szép képet elővarázsolni. Olyan fakó maradt a kép. Majd bedugtam a laptopba a telefonnal fényképezett kábelt, ebbe dugtam az s-video kábelt, a többi u.a., így volt amikor szép képem volt (pusztán az svideo kábelt és a fényképezett kábel közti csatlakozást mozgattam).

Akkor hol és milyen lábak hibáddzanak?


pén. nov. 03, 2006 16:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
jo sokat irtal
de ez egyertelmuen szinten scart bekotesproblema.
csak onnan tudom hogy anno kb 4 eve en is szenvedtem a haverommal ilyen ugyben, (ugyan olyan karirol van szo) csak mivel oneki din-scart kabele volt, nekem pedig a karimhoz adtak azt az Y alaku din-rca+din elosztot.
na szo ami szo, kimertuk a labakat hogy mi hova megy a din-scart kabelen megneztuk a kartya manual-jaban a labkiosztasokat es ennek megfeleloen atkotottuk a kabelt. utanna jo. lett.

Olyannal meg ne jojjon senki hony nem tudja a tv kezelni az akarmit, mert manapsag minden tvnek tudnia kell megjeleniteni a szamitogepet, a junoszt is csak azert nem tudja a szineket mert fekete feher. De ha hozzeteszek egy videot akkor legalabb megjeleniti. :)

udv


pén. nov. 03, 2006 9:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sziasztok!

Akadt egy problémám a laptopim tv kimenetével(?). Szóval van egy ilyen rajta:
Ilyen van a laptopon.
Van hozzá egy ilyen kábelem: Kábel

A kábel asszem 2,5 méteres, aranyozott végekkel.
És a baromi nagy probléma, hogy egy épkézláb képet nem tudok összehozni a tv-n. Ezzel a kábellel színt nem tudok varázsolni a TV-re. Van egy másik s-video kábelem, ami a másik gépemnél van felhasználva olyan célra, hogy felvegyek a TV-ről a videókártyán keresztül (VIVO-s vid.kari van abba a gépbe.). Ezzel nem mondom azt hogy gyönyörű a kép, de ez valószínű már a TV adás minőségi hibái miatt van, tehát az a kábel jó. De amint a laptopot és a TV-t kötöm össze vele, látszódik valami színecske, de nem az igazi. Másik gépen compoziton (asszem ez a neve, az ilyen kis egy eres kábel, sárga színű csatlakozóval.) megy a jel, az tökéletes.
Kicsit utána kerestem ennek a csatlakozónak így kép ügyileg:
Kép
Felső kép: s-video IN????

És itt most elakadtam. Most mi van???? Nem tudnék róla, hogy lenne ez bemenet, meg hát az eszközkezelőben nem is jelenik meg ilyen jellegű eszköz. Vagy ez ilyen költségcsökkentő az ATI-nál, hogy ne kelljen két csatlakozót gyártani? Nem értem, abszolut nem értem. Egyátalán mért nem tudok rendes képet kicsikarni ebből a notiból?
Szoftveresen már próbáltam az összes PAL, NTSC szabványt, eredménytelenül, mind1-ik ugyanolyan volt.

Ja, még annyi, hogy úgy van megoldva, hogy
laptop-->svideo kimenet-->kábel-->svideo to scart átalakító-->tv(scarton)

Remélem tud valaki segíteni, én már belefáradtam.

Update:
Egyre érdekesebb a helyzetem:
Van egy kábelem, amit a vidkarimhoz kaptam. Ez ilyen VIVO-s kábel:
Kép1
Kép2
Kép3

Ezen van videó kimenet, illetve bemenet, mind svideon, mind kompoziton A laptophoz ez pont jó. Rádugtam. Tapasztalat: kompoziton olyan szép kép volt, hogy öröm volt nézni. S-videón Kicsit kontaktosnak tűnt a cucc, egyszer jó képe volt, egyszer fakó, de amikor jó volt, akkor is még kicsit elmaradt a kompozittól. De az a poén, hogy ha direktbe dugtam az svideó kábelt a laptopba nem ezen az átalakítón keresztül, akkor bármerre mozgathattam, meg se moccant a kép.

Namost akkor hol van a kontakt vagy más hiba?
Másik módszer: hol lehet svideó-->kompozit átalakítót szerezni olcsóért? (Olyat mind ami van a VIVO-s karimhoz, de elég csak a kimeneti része.)


Köszi szépen.

Hannibal.

Uccsó 3 képért bocsi, elég sz*r minőség, de csak a telefon volt a közelbe.


csüt. nov. 02, 2006 22:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Másik verzió: a TV nem tudja lekezelni az S-video jelet, vagy ha több scart van rajta, akkor pont abba dugtad, ami nem ismeri. :)
Esetleg NTSC-ben nyomod a TV-nek a képet.

Üdv!


csüt. nov. 02, 2006 21:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 02, 2006 13:55
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
köszi szépen a segítséget, akkor majd lehet megpróbálok venni egy olyat
üdv!


csüt. nov. 02, 2006 19:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
szokik az ugy lenni hogy neha nem jol van bekotve a scart-ba a din dugo, de nem olyan veszes
Itt egy labkiosztas de keress rä egyjobbra es akar magyarra (meg anno stol is linkelt ide ilyeneket)

az a lenyeg hogy a kariba ne menjen semmi se vissza.
De ha meg nem foglalkoztal ilyennel, akkor szerintem menj be a boltba es kerj egy olyan kabelt ami jol van bekotve.
udv


csüt. nov. 02, 2006 16:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 02, 2006 13:55
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
hali!
A következő a problémám összekötöttem a gépet a TV-vel és feketefehér a kép(s-video kábel, scart csatlakozó), nemhiszem, hogy beállítás lenne rosz, megkérdeztem egy töllem jobban hozzáértőt és azt monta hogy valami szabváy nem megfelelő, meg hogy átlehetne forrasztani a scartban a vezetékeket,csak ha nem találom el akkor a kártya meg a TV is tönkremehet
Ha tudna valaki segiteni azt meköszönném.
Üdv!


csüt. nov. 02, 2006 14:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:
djsms írta:
Media playerben van olyan opció, hogy kiváló minőségű mód használata. Ha ezt bepöckölöm akkor nem csíkozza a képet, ámde nem működik a "színház mód" valamiért :/


Na menj a... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ha beixelem a programomban a "Csíkozás kiszedése" opciót, akkor megszűnik a csíkozás... :roll: :)

de vicces kedvünkben vagyunk... :P
Másik gépen a "csíkoás kiszedése :) " nélkül sem csíkozza a képet, szóval...
Egyébként gyors mozgásoknál még így is tördeli a képet, csak nem annyira észrevehető :/
Úgy látom ez a kártya nem alkalmas a célra... :(


hétf. jan. 30, 2006 8:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Zipike írta:
Thomas írta:
Teljes képernyős videóra gondolsz?
Ez arra pont jó, hogy amíg barátnőm nézi a Született Feleségeket, addig én ülhetek a gép előtt. :roll:



Van benne valami! :wink: :D :D :D


Igen, okos opció! :wink:


hétf. jan. 30, 2006 0:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Thomas írta:
Teljes képernyős videóra gondolsz?
Ez arra pont jó, hogy amíg barátnőm nézi a Született Feleségeket, addig én ülhetek a gép előtt. :roll:



Van benne valami! :wink: :D :D :D


vas. jan. 29, 2006 23:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Teljes képernyős videóra gondolsz?
Ez arra pont jó, hogy amíg barátnőm nézi a Született Feleségeket, addig én ülhetek a gép előtt. :roll:


vas. jan. 29, 2006 23:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:

Ixeld be a "TV-n is mutassa a media player a videókat, mint újrainstallálás előtt" jelölőnégyzetet! :lol: :lol: :lol:

Egyébként pedig az nVidia menüjében az "Átfedés színbeállítása" almenüben a "Teljesképernyős eszköz" és a "Nagyításszabályzó" részt állítsd át. Ha minden igaz ez a megoldás kulcsa nálad. De rémlik még valami...de most nem tudom átállítani a rendszert, mert élesben üzemelünk. :wink:


Köszi a tippet :lol: Az az igazság hogy olyan checkboxot találtam csak, hogy "Minden úgy működjön, ahogy szeretném" :lol: :lol: :lol:

Jó volt az ötlet és találtam valamit de nem a tuti. Így a film a tv-n csak teljes képernyőn futhat és eddig futott ablakban is. Így nem jön fel alul a sáv és a menüsor sem. Bár ezek nélkül lehet élni mert a monitoron itt vannak a cuccok.


vas. jan. 29, 2006 23:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Zipike írta:
Sziasztok!

GF3 Ti4200-om van és eddig is sikerült összekötnöm a tv-vel gond nélkül. Most újrahúztam a gépet és a videókat a monitoron lejátsza de a tv-n fekete a media player. Ha átrakom horizontal split-be és áthúzom az ablakot akkor OK de eddig simán clone view-ban egyszerre látszott a monitoron és a tv-n is a film. Szerintem valami nagyon egyszerű kis beállítási dolog lehet de sajna nem jöttem rá hogy mi. Mit kell bekattintani hogy működjön?

Köszi a segítséget!
Zip


Ixeld be a "TV-n is mutassa a media player a videókat, mint újrainstallálás előtt" jelölőnégyzetet! :lol: :lol: :lol:

Egyébként pedig az nVidia menüjében az "Átfedés színbeállítása" almenüben a "Teljesképernyős eszköz" és a "Nagyításszabályzó" részt állítsd át. Ha minden igaz ez a megoldás kulcsa nálad. De rémlik még valami...de most nem tudom átállítani a rendszert, mert élesben üzemelünk. :wink:


vas. jan. 29, 2006 23:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Zipike írta:
Sziasztok!

GF3 Ti4200-om van és eddig is sikerült összekötnöm a tv-vel gond nélkül. Most újrahúztam a gépet és a videókat a monitoron lejátsza de a tv-n fekete a media player. Ha átrakom horizontal split-be és áthúzom az ablakot akkor OK de eddig simán clone view-ban egyszerre látszott a monitoron és a tv-n is a film. Szerintem valami nagyon egyszerű kis beállítási dolog lehet de sajna nem jöttem rá hogy mi. Mit kell bekattintani hogy működjön?

Köszi a segítséget!
Zip


Ixeld be a "TV-n is mutassa a media player a videókat, mint újrainstallálás előtt" jelölőnégyzetet! :lol: :lol: :lol:

Egyébként pedig az nVidia menüjében az "Átfedés színbeállítása" almenüben a "Teljesképernyős eszköz" és a "Nagyításszabályzó" részt állítsd át. Ha minden igaz ez a megoldás kulcsa nálad. De rémlik még valami...de most nem tudom átállítani a rendszert, mert élesben üzemelünk. :wink:


vas. jan. 29, 2006 23:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
djsms írta:
Media playerben van olyan opció, hogy kiváló minőségű mód használata. Ha ezt bepöckölöm akkor nem csíkozza a képet, ámde nem működik a "színház mód" valamiért :/


Na menj a... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ha beixelem a programomban a "Csíkozás kiszedése" opciót, akkor megszűnik a csíkozás... :roll: :)


vas. jan. 29, 2006 22:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Sziasztok!

GF3 Ti4200-om van és eddig is sikerült összekötnöm a tv-vel gond nélkül. Most újrahúztam a gépet és a videókat a monitoron lejátsza de a tv-n fekete a media player. Ha átrakom horizontal split-be és áthúzom az ablakot akkor OK de eddig simán clone view-ban egyszerre látszott a monitoron és a tv-n is a film. Szerintem valami nagyon egyszerű kis beállítási dolog lehet de sajna nem jöttem rá hogy mi. Mit kell bekattintani hogy működjön?

Köszi a segítséget!
Zip


vas. jan. 29, 2006 21:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:
djsms írta:
Van két gép, mindkettőben 9600-as radeon. Az egyik desktop gép a másik laptop. Az asztali csíkozza a képet a laptop nem.


Ilyenkor egyből megszólal bennem a földhurkot jelző csengő és izolátort kiáltok a TV antennára. Egy szerkezet, amely megszűnteti a közvetlen galvanikus összeköttetést a TV antenna és a rá csatlakozó eszköz(általában TV) bemene között.
Itt kapható egy ilyen izolátor.

akkor a pavlovi reflex most nem jól működik :) Nincs kábeltv! (pont ezért nézem pc-ről a tvműsort streamben) Csak a video jelet kapja meg a tv. Akkor is, ha a pc ups-ről megy! Közben megbizonyosodtam róla, hogy szoftveres gond!
Media playerben van olyan opció, hogy kiváló minőségű mód használata. Ha ezt bepöckölöm akkor nem csíkozza a képet, ámde nem működik a "színház mód" valamiért :/


szomb. jan. 28, 2006 12:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Én meg építettem egyet azt hiszem 250-300 Ft-ból kihoztam. Persze a befektetett munkával együtt már meghaladta a 750 Ft-ot a dolog, de legalább szereztem egy kis tapasztalatot. Tudom, hogy legközelebb rendelek. :lol: :lol:


pén. jan. 27, 2006 1:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Köszi Csaba már régóta kerestem ezt a linket!
Rendeltem is egyet :)


csüt. jan. 26, 2006 16:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
djsms írta:
Van két gép, mindkettőben 9600-as radeon. Az egyik desktop gép a másik laptop. Az asztali csíkozza a képet a laptop nem.


Ilyenkor egyből megszólal bennem a földhurkot jelző csengő és izolátort kiáltok a TV antennára. Egy szerkezet, amely megszűnteti a közvetlen galvanikus összeköttetést a TV antenna és a rá csatlakozó eszköz(általában TV) bemene között.
Itt kapható egy ilyen izolátor.


csüt. jan. 26, 2006 15:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
tv out gond nálam is.
Van két gép, mindkettőben 9600-as radeon. Az egyik desktop gép a másik laptop. Az asztali csíkozza a képet a laptop nem. A csíkozást valahogy úgy kell elképzelni, mintha a kép rugalmas anyagból lenne és az egyik függőleges oldalról egy fésű szerű eszközzel meghúznánk a képet. Vízszintes torzulásokat okoz, de csak gyorsabb mozgásnál. A másik gépről nézve ugyanezen filmek tökéletesen csíkmentesen jelennek meg gyors mozgásnál is.
Ugyanezt a hibát tapasztaltam most egy viewsonic tft-n is matrox g550-en kártya mellett. Ebből én valami driver vagy codec gondra tippelek.
A lejátszó minden esetben mediaplayer 10


csüt. jan. 26, 2006 14:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
xlife írta:
Próbáltad már kihúzni a TV-ből az antennát? A kábeltv jele nekem is okoz némi zavart a képben, de ha kihúzom a coax-kábelt akkor kristálytiszta és torzításmentes a kép.


Nem próbáltam, de jó ötlet... Most hogy így mondod, hasonló a jelenség ahhoz, mint amikor az otthoni Pana TV-n elöl és hátul is be volt dugva a SCART! (Egyszerre csak egy lehetett bedugva.)
Kösz a tippet!


pén. jan. 20, 2006 23:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: P3579, vagy P4988
Hozzászólás 
Próbáltad már kihúzni a TV-ből az antennát? A kábeltv jele nekem is okoz némi zavart a képben, de ha kihúzom a coax-kábelt akkor kristálytiszta és torzításmentes a kép.


csüt. jan. 19, 2006 8:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Dester nekem akkor volt ilyen mikor az Ati9100-emen bexart a TV-OUT (menet közben ki-be "dugás" miatt)! :(
De azért ne vedd biztosra!


csüt. jan. 19, 2006 8:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nekem ez a problémám:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060118/ ... es.hu_.jpg
(A ferde eltolódást kell nézni, a fekete csík középen "természetes" jelenség fényképezéskor.)

Akármit cseszek neki, a képen látható "effekt" fogad a TV kimeneten, felbontástól függetlenül. A videokártya egy Inno3D NVidia FX5200-as kártya, a használt kábel egy vatta új 10 méteres S-Video<-->S-Video kábel, a TV-vel pedig egy RCA/S-Video In/Out kapcsolós SCART átalakítón keresztül "kommunikál". Ugyanezzel az átalakítóval és kábellel a laptopom jó képet adott. Mindenféle PAL/NTSC beállítást próbáltam, a legújabb driver van fenn. A kép hasonlít mindig a fentire, majd elkezd szaladni, és végül megint beáll ez a kép, kb. 10 másodpercenként váltakozik. Ötlet?


szer. jan. 18, 2006 23:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
De neked írtam, mert úgy gondoltam, hogy nem fogod mégegyszer leírni, amit már én leírtam. Mert tartalmilag a mondandómban benne volt az, amit te úgymond hozzáfűztél. De akkor ezek szerint tévedtem. Van ilyen.


szomb. márc. 26, 2005 5:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Vagy nem nekem irtad?


pén. márc. 25, 2005 12:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Csaba_20: Hogy melyik allitasod akartam cafolni terhatas ugyileg? Tudtommal egyiket sem. Miert, honnan gondoltad? En csak hozzafuztem valamit ahhoz, amit irtal.


pén. márc. 25, 2005 12:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Dehogy téged akartalak (én ) cáfolni. Csak egy két dolgot leirtam a dologról.
A 2. pontban leirtak pedig olyan sugárzókrol szól amiben darabonként akár 10 hangszóró van különbözö irányokba irányitva és dinamikával.
És ez se térdatás csak valami tárhatásocska.
Egyébként még a live5.1 szoftverei között is volt egy beállitás 2 hangszóróra, ami jól is szólt!!!! :) :) :)
üdv


pén. márc. 25, 2005 10:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Távol álljon tőlem, hogy olyan témában akarjak érvelni, amihez nem sok közöm van, de továbbra is úgy látom, hogy bizonyos fokú térhatást el lehet érni két hangszórón is. Mivel nem azt állítom, hogy olyan lesz, mint a több sugárzós rendszerek, vagy még azoknál is jobb, ezért nem értem miért akarjátok cáfolni eme el nem hangzott kijelentésem. :)


pén. márc. 25, 2005 10:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Átcsaptunk kicsit hangszórokhoz.

A tv vel kapcsolaban nem tudok mit mondani mert ugy látom mindannyian ugyanugy gondolkodunk.
Egyébként tényleg mindenki azt mondja hogy jobb az ujabb kártyák tvoutja de nem mondja senki hogy miben. Már kezdem azt hinni hogy ez olyan ujjabb és drágább ezért jobb vélemények.

1., Két hangszóró: (mondom hangszóró): csakis stereó csatorna semmiféle térhatás.
2.,Két front sugárzó: Virtual Pro Logic - speciális hangszóróbeállitásokkal és dinamikával próbálnak a két sugárzón létrehozni virtuális térhatást (de még ez sem az)
3., 4,5,5+1.... sugárzó: virtuális térhatás, DD, DTS.... - akár virtuális akár eredeti-többcsatornás ez már térhatás, persze ez akkor lenne a legtérhatásabb ha 360fok-ban venne körbe egy vagon hangszóró (mondjuk analógan).

A füllhalgatós kb a 2., pontban leirtak szerint müködhet.
A virtuális szoftveres cuccokat természetesen a stereó (vagy mono) hanghoz találták ki. Amit mi is be tudunk manuálisan állitani a hangkártyán, (nem az equalaiser-en).

Az EAX és társai, virtuális is meg valódi is, mivel játékokrol van szó, ezért célorientáltan irják, hogy a szoftver milyen hangokat generáljon az egyes csatornákon. Az EAX-hoz is kell a jó hangrendszer.

üdv


pén. márc. 25, 2005 10:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
energoman írta:
Tegnap ép vitáztam egy emberkével, hogy a 2 hangszórón nem tud térhatást csinálni, legfeljebb csak jó sztereó élményt.


Csaba_20 írta:
Azért ebben a 2 hangszórón nem lehet térhatást elérni dolgon egy cseppet vitatkoznék. Még akkor is, ha az ismereteim ezen a téren igencsak hiányosak. Tudomásom szerint létezik fejhallgatóra kitalált adási rendszer, amivel el lehet érni a térhatást. Talán az EAX,A3D és most láttam a CMSS az ami erre való.


Scorp írta:
Csaba_20: 2 hangszoron csak virtualis terhangzast lehet elerni. A valodi es a virtualis kozotti kulonbseg pedig eg es fold.


Na most akkor egy picit álljunk meg! Melyik állításom akartad ezzel cáfolni? Amúgy meg hogy lehet valami valódi, ha a nevében is benne van, hogy csak hatás(térhatás). Olyan hatása van, mintha...Valóban nem lehet olyan jó térhatást elérni két hangszóróval, mint mondjuk 6-tal, de ettől függetlenül térhatást lehet vele elérni.


pén. márc. 25, 2005 3:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Scorp írta:
glad: A terhangzasos velemenyeddel egyetertek, en sem mondtam ennek az ellenkezojet. Amit en irtam, azt te nem modositottad, hanem csak kiegeszitetted. :)


Igaz...


pén. márc. 25, 2005 3:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
glad: TV-OUT tema. Na igen, eppen ez az, hogy en is mindenhonnan azt hallottam, hogy az ATI kartyak tv-outja sokkal jobb, mint az NVIDIA kartyake. Ezek utan arra szamitottam, hogy tenyleg jobb kepet fogok kapni, es oriasi csalodas volt, hogy nem lattam semmifele kulonbseget. Ezert is kerdezem, hogy hol lathatok kulonbseget? (Nem ketkedes van szavaimban, hanem kivancsisag.)


pén. márc. 25, 2005 2:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
glad: A terhangzasos velemenyeddel egyetertek, en sem mondtam ennek az ellenkezojet. Amit en irtam, azt te nem modositottad, hanem csak kiegeszitetted. :)


pén. márc. 25, 2005 2:16
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 132 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség