Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. szept. 30, 2024 14:29



Hozzászólás a témához  [ 315 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Nokia 8800 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Bizony bizony. :wink: Torrentboltban már a blueray verziókat is meg lehet "venni"


hétf. márc. 02, 2009 21:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
miert van szallito 3 film? es abban ez a telefon van?


hétf. márc. 02, 2009 20:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Jó telcsi, sztem az összes közül ennek a legpatentabb a mechanikája. Szállító 3 feeling, már csak egy A8 kell hozzá:-D


hétf. márc. 02, 2009 19:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
Black siroccorol velemenyek? van egy vadiuj amin gondolkozom...


hétf. márc. 02, 2009 15:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
Nem rossz telcsi. :D


vas. dec. 28, 2008 22:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Kiváncsi leszek, mennyivel lesz drágább mint a Carbon Arte kezdő ára. Szerintem ezzel a fehér bőrrel már nagyon csicsás. Ráadásul a fehér bőrön aztán tényleg minden meglátszik... Az Artek közül nekem mindig a zafír jöbb be a legjobban.


vas. dec. 28, 2008 16:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Hamarosan megjelenik a Nokia 8800 Gold Arte:

http://www.nokia.hu/link?cid=PLAIN_TEXT_1180734

Megjelenési időpont, pontos (tuti horror) ára egyenlőre ismeretlen.

Le mertem volna fogadni, hogy lesz Gold Arte is (a 'la Sirocco, na jó, abban nem volt Carbon :D )


szer. dec. 24, 2008 13:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 671
Tartózkodási hely: M. Service
Hozzászólás 
john30 írta:
Szeretnék pár kisebb dolgot kérdezni:

1./ Mi a különbség a 8800 scirocco és a 8800d scirocco között?
2./ Mi a legutolsó sw száma?
3./ Szeretném letölteni a gyári scirocco témákat, kerestem, de nem találom, honnan tölthető le?

Nagyon szépen köszönöm előre is!



1. www.telefonguru.hu itt az összehasonlitasban megvan minden

2. Sima 8800-nak 4.17 a Sirocco-nak 4.20

3. Sztem nem nagyon van kint sehol, esetleg ha másik telóról átküldöd
vagy új SW

Jah ám IMÁDOM mind2 telefonom :P , arra jó amire kitalálták s egyedi mind2 :wink:


pén. máj. 09, 2008 22:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Macika írta:
john30 írta:
Senki sem tud segíteni?
Macika estleg?

Tényleg, van jelentősége egyáltalán a "d" betűnek?
Annyit tudok, hogy a 8800-nak a gyári kódja RM-13. A 8800D-nek pedig RM-165.
Tehát egészen biztos, hogy HW-s eltérés van közöttük.

Bevallom, a 8800-as típus annyira nem tetszik nekem, annyira elítélem a Nokiát ezért a lehúzásért, amit ezzel a modellel csinál, hogy még a topicot sem nagyon olvasom.

Így többet nem tudok segíteni. De a google biztosan be van kötve Nálad is...


Köszönöm Macika, így is segítettél.
Amit vettem, az:
8800d Siricco T-Mobile Contract UK
v 03.51
RM-165

Igazából azért "kellett", hogy a 8xxx sorozat gyűjtését folytassam, már nem annyira horror az ára a (jobb) minőségű használtaknak.

A "lehúzással" maximálisan egyetértek Veled, minden 8xxx Nokia az volt sajnos (talán a 8210 nem annyira anno).

A google is működik, csak nem igazán találtam "szakembereket" ezzel a d-kérdéssel, plusz hiába olvastam vissza ezt a pár oldalas topic-ot, nem találtam infót.


szomb. máj. 03, 2008 13:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
john30 írta:
Senki sem tud segíteni?
Macika estleg?

Tényleg, van jelentősége egyáltalán a "d" betűnek?
Annyit tudok, hogy a 8800-nak a gyári kódja RM-13. A 8800D-nek pedig RM-165.
Tehát egészen biztos, hogy HW-s eltérés van közöttük.

Bevallom, a 8800-as típus annyira nem tetszik nekem, annyira elítélem a Nokiát ezért a lehúzásért, amit ezzel a modellel csinál, hogy még a topicot sem nagyon olvasom.

Így többet nem tudok segíteni. De a google biztosan be van kötve Nálad is...


szomb. máj. 03, 2008 13:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
john30 írta:
Szeretnék pár kisebb dolgot kérdezni:

1./ Mi a különbség a 8800 sirocco és a 8800d sirocco között?
2./ Mi a legutolsó sw száma?
3./ Szeretném letölteni a gyári sirocco témákat, kerestem, de nem találom, honnan tölthető le?

Nagyon szépen köszönöm előre is!


Senki sem tud segíteni?
Macika estleg?

Tényleg, van jelentősége egyáltalán a "d" betűnek?


szomb. máj. 03, 2008 12:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Szeretnék pár kisebb dolgot kérdezni:

1./ Mi a különbség a 8800 scirocco és a 8800d scirocco között?
2./ Mi a legutolsó sw száma?
3./ Szeretném letölteni a gyári scirocco témákat, kerestem, de nem találom, honnan tölthető le?

Nagyon szépen köszönöm előre is!


csüt. máj. 01, 2008 12:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
doki írta:
AndrySoft

ha elküldöd a 6233 IMEI számát utána tudok nézni az adatbázisban , hogy csinltak-e vele valamit.

ktibor@tel-net.hu

Üdv
Én már megtettem jó 1,5 hónapja, jogos a dolog a Nokia részéről.

Sajnos nem tudja a tulajdonos elfogadni.


hétf. júl. 16, 2007 13:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
AndrySoft

ha elküldöd a 6233 IMEI számát utána tudok nézni az adatbázisban , hogy csinltak-e vele valamit.

ktibor@tel-net.hu

Üdv


hétf. júl. 16, 2007 12:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Nem csak itt vacakol a "drága" Nokia (mobil sáska): a Márkaüzletben 8hónapja vett 6233-amat bevittem a szervizbe, hogy a fülhallgató mikrofonja nem müxik (a teló egyébbként jó). Egy hét után visszakaptam a telefont, ami továbbra is rossz, de a kijelzőjében van néhány szösz (korábban nem volt). Azt írták, hogy illegális beavatkozás történt a telefonban, ezért nem javítják. És egy laza mozdulattal áthúzták a garijegyet... Tegyük hozzá, hogy a mellékelt képen egy 12lábú BGA alkatrész helye látszik. Ez vagy nem is volt benne, vagy valaki überprofin forraszthatta ki. Két dolog nem világos: ki olyan hülye, hogy 1,5x áron megvesz egy telót a gari miatt, aztán maga kezdi forrasztgatni (egy profi hőlégfuvó pákával és egy valami alkatrész kiszedő céleszközzel). Szerintük bárki rendelkezhet ilyesmivel... Egyébként, ha valaki kivette (ilyen profin), akkor miért nem tette vissza?
A másik: miért csak egy javítás és egy garijegy-csere van a garira írva, amikor már 4-szer volt javítva... Egyáltalán: miért kellett a garijegyet cserélni???
No ezért vegyen bárki 1,5x-es áron Nokiát... :wink:


kedd jún. 26, 2007 12:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Sziasztok !

A 8800SE és a sima 8800 között alig van különbség. Belülről szinte teljesen egyforma. Röhej, de a 8800SE-nek nem az ujjlenyomatgyűjtés a legnagyobb problémája, hanem a belül használt csavarok :-( Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy a Nokiának a legjobb anyagminőségű termékeit is sikerül elcsesznie valahogy. Érdekességképp elmondom, hogy az SE-ben egyszerűen gyenge minőségű csavarokat használnak. Ez egyszerűen banális. Ha a mechanikát és a középső részt összetartó csavarokat egy kicsit is túlhúzzák (és miér is ne tennék) akkor az a fej részénél szó szerint beletörik a mechanikába, ahonnan kiszedni, enyhén szólva is művészet. Az eredeti 8800-nál is találkoztam ilyen jellegű problémákkal, de ott ezek nem gyárilag jelentkeztek, hanem akkor, amikor valaki belebabrál és csavar-csavar mindegy neki hozzáállással tönkretszi a készüléket. Ha csak 1 csavar is beletörik, vagy megpattan, onnantól kezdve a középső rész is elkezd deformálódni, a mechanika nem kap egyenletes súlyelosztást, és ezzel természetesen a flipp is elkezd "csavarodni" .Ezt könnyen lehet ellenőrinzni. Ha a blackplay-en (a flipp fekete hátulja) karcolódás nyomait veszitek észre, az már azt jelenti, hogy a flipp nem egyenesen csúszik vissza a házba, magyarul valahol érintkezik a fémtesttel és karcolódik. Ennyi. Sajnos ez egy banánhéj, amin "egy kicsit" elcsúszott a Nokia. Ha az egészet kiegészítem azzal, hogy valaki ilyen problémával beviszi a telót a márkaszervízbe, a büdös életben be nem bizonyítja, hogy a csavar nem barkácsolás eredményeképp törött bele. A Nokia kötelességszerűen úgy fogja értékelni, hogy mechanikai behatás érte a telefont és garancia ugrik :-( Ez szerintem egy kicsit -finoman fogalmazva- inkorrekt dolog.
Üdv mindenkinek.


kedd jún. 26, 2007 10:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
SilentKiller írta:
Szegény kics telcsi... Egy ronda gyevoska megfürdeti whiskyben, aztán átmennek rajta egy F360-as Modenával majd a korábban említett gyevoska a tűsarkú bakancsával gyilkolja a kijelzőt... Mostmár tudom miért lett slágertermék a Nokia 8800 Oroszországban :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=DrU5wXwa ... ed&search=
Hámehogyne, a 8800 vízálló, meg ütésálló, meg tonnaálló.

A hülye meg én vagyok...


kedd máj. 15, 2007 0:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 802
Hozzászólás 
Szegény kics telcsi... Egy ronda gyevoska megfürdeti whiskyben, aztán átmennek rajta egy F360-as Modenával majd a korábban említett gyevoska a tűsarkú bakancsával gyilkolja a kijelzőt... Mostmár tudom miért lett slágertermék a Nokia 8800 Oroszországban :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=DrU5wXwa ... ed&search=


hétf. máj. 14, 2007 17:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 23, 2007 6:46
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Azért a 0,3 MP kamera érezhetően kacsa. Csinálnak egy prémium modelt egy már alsó kategóriában sem nagyon használt kamerával? Ez egy gyártót sem jellemez. Egyébként a kamera kinézete dettó 6300, tehát a 2 MP tuti meglesz!


hétf. ápr. 23, 2007 6:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 17:30
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Czumy írta:
Nokia 8800 Monaco - orosz optikai tuning

...[i]"Az itt látható 8800 Sirocco készülékek az orosz ISSE cég Monaco fantázianevű változatai.

a készülékház alapján ez nem sirocco hanem "sima" 8800....
B


szer. márc. 07, 2007 21:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Nokia 8800 Monaco - orosz optikai tuning

Kép

http://ringnokia.typepad.com/photos/unc ... /88002.jpg
http://ringnokia.typepad.com/photos/unc ... /88003.jpg

"Az itt látható 8800 Sirocco készülékek az orosz ISSE cég Monaco fantázianevű változatai. Az amúgy is igen drága mobiltelefont aprólékos módon tették vonzóvá azok számára, akik tényleg a maximális luxust kedvelik. A készülék házán különleges módon díszitik fel, miközben a legdrágább anyagokat használják fel hozzájuk. Egy készülékre akár 1,5 karátnyi gyémántot, topázt és egyéb dárgaköveket, arany, ezüst vagy platina bevonatot tesznek. Ezen felül a kijelző zafírüveget kap, amely igen ellenálló a karcolások és sérülések ellen."
http://www.mobilport.hu/?r=8938


szer. márc. 07, 2007 19:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tudja valaki, hogy mi most a sirocco aktuális firmwarének verziója?

Az enyém: V03.93 10-10-06 RM-165

Van újabb?

Normális az, ha a hanghívásnál "Hiba a hangrendszerben" üzenetet küld a sirocco? (Persze tudom, hogy nem, de mi lehet az oka?)


csüt. jan. 18, 2007 8:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 802
Hozzászólás 
Érdekes... egyre jobba az akksi teljesítménye... Korábban egy nap alatt lemerült, most pedig már hardcore használat mellett is elketyeg 1,5 napot... Kíméletesebb használattal 2 nap.

Pont azon gondolkodtam, hogy ezt a hozzászólást lehetőleg ne másoljátok be a Nokia 6310i topikba :oops:


vas. dec. 17, 2006 16:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Guni

Bachatjuk, ha csak tervezgethetünk vele, de nem fizetnek érte. A Jabil, a Siemens, a Bosch, a Cisco, stb. mind fizet a munkánkért, a Nokia meg egy fafejű társaság, akik még azt sem ismerik el, ha elrontottak valamit. Legalábbis a nagyközönség felé, mert a tervezési hibákból fakadó panaszokat csak úgy lehetne korrekten rendezni, ha visszarendelnék a szériát. Ezen kívül ha egy telefon megbukik pl. az elektromágneses kompatibilitási vizsgálaton (EMC) akkor sem foglalkoznak vele különösebben, mert melyik felhasználó fog rájönni? Hány felhasználó tudja ellenőrizni méréssel hogy mekkora a kárös közeltéri háttérsugárzás, vagy mekkora a frekvencia deviáció, a kimenő adóteljesítmény stb? Ez itt a gond. Egy készülék átmegy (átnyomják) az engedélyeztetési folyamaton, utána pedig szabad a vásár. Ezt okozza pl. a minőségellenőrzéss lazasága, használhatnak gyengébb anyagokat stb, az engedélyeztetési eljárás után legfeljebb a HIF, vagy a fogyasztóvédelem fog vizsgálni egyes telefonokat, de nem a szériát, mert annak gyártására az engedélyeket már beszerezték. A fenti hatóságok meg csak a felhasználók jelzésére fognak reagálni, vagyis visszatérünk az alap problémára, hogy hány felhasználó tudja ezeket a méréseket elvégezni? Ez a 22-s csapdája.
Üdv


vas. dec. 10, 2006 7:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
doki írta:
Ezt csak egyszer lehetne eljátszani és egy egész egyetem tönkre mehet bele.

Természetesen én sem úgy gondoltam, hogy kiadjátok a kezetek közül a forrást, hiszen nem kis elismerés és bizalom a Nokia részéről, hogy megosztja veletek - gondolom nem túl sok nem Nokiánál dolgozó részesül ebben a "szentségben" - és ráadásul szinte tuti a lebukás, ami meg azután jönne, azt nyilván nem tennétek zsebre. (meg gondolom egy ilyen után többi cég is meggondolná, tényleg rátok akarja-e a bízni a legféltettebb üzleti titkait). Mindössze csak eljátszottam a gondolattal micsoda lehetőségek vannak a kezetekbenn (Kijavíthatnátok egy csomó szándékosan bent hagyott idegesítő hibát és korlátozást -> gyakorlatilag létrehozhatnátok a Tökéletes Mobileszközt), de csak szigorúan elméleti szinten. :-)

Guni


szomb. dec. 09, 2006 19:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Guni!!

"Íííííí, micsoda infók birtokában lehettek! Nem kevés programozó/telefon örült lehet a világon aki a fél kezét odaadná a birtokotokban lévő tudásért! :-) Hmm, kalózfejlesztésű fw-es telefon... nem lenne rossz! "

Ezt csak egyszer lehetne eljátszani és egy egész egyetem tönkre mehet bele. Egyébként most 2 irányba dolgozom:

1, Megvan a 8800SE anyagösszetétele felületi síkon, elektronmikroszkóppal és spekrtumanalizátorral.Most várom hogy kapjak egy fekete SE akufedelet, amit szétvágok, és 20Ex nagyítással megnézzük milyen vastag a festékréteg és a lakk, valamint milyen anyagból van. Ekkor a szerves és szervetlen kémiai tanszéken tudunk választani olyan anyagot és technológiát aminek négy alapvető követelménynek kell megfelelnie: mechanikai ellenállóképesség, erős víz és zsírtaszító tulajdonság, valamint az hogy megtapadjon a kemény lakkrétegen a telefon fényezésének elvesztése nélkül. ha ez megvan akkor a 8800SE-n nem marad ujjlenyomat.

2, Mivel a 8800SE és a 8800 silver belülről tök egyforma, ( proci, video, kijelző, mechanika stb) , várok egy 2 mp-s kamerát amit berakok a silverbe és onnantól a silver fele akkora háttértérolóval, de ugyanazt fogja tudni mint az SE. A hitetlenkedők kedvéért, a 8800SE 4-s platformú szoftja már fut a 8800-n csak a fényképezőnél természetesen megfagy:-)
Üdv


szomb. dec. 09, 2006 19:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
doki írta:
Megfelelő garanciák és biztosítékok melett a forrást kaptuk meg.

Íííííí, micsoda infók birtokában lehettek! Nem kevés programozó/telefon örült lehet a világon aki a fél kezét odaadná a birtokotokban lévő tudásért! :-) Hmm, kalózfejlesztésű fw-es telefon... nem lenne rossz! Beindult a fantáziám... :-)

Guni


szomb. dec. 09, 2006 17:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: 8800SE ujjlenyomat
doki írta:
Egyébként mi a véleményed az elküldött spektrumanalízisről? Üdv
Számomra meggyőző, végre kézzelfoghatóvá válik (a 70-es évek-beli 'mikelültebbenafotelben7200forintba?' bohózat mintájára) miért annyi az annyi.
Tehát anyagában ultrakorrekt a teló. :)


szomb. dec. 09, 2006 16:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás Re: 8800SE ujjlenyomat
Idézet:
"Lehet, hogy ezzel minősítette is a probléma nagyságát? ;)
"

Maci szerintem nem:-) Ez a hülye tükörfelület úgy látszik kezdd terndi lenni, lásdd motorola K1, LG csoki, stb. A kemény karcálló lakréteg kiváló ujjlenyomat gyüjtő. Egyébként mi a véleményed az elküldött spektrumanalízisről? Üdv


szomb. dec. 09, 2006 15:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: 8800SE ujjlenyomat
doki írta:
Egyik kolegám a szerves kémiai tanszékről az ujjlenyomat kérdésére roppantul egyszerű megoldást ajánlott ( igaz nálam nem jön be).Azt javasolta, hogy naponta 3x 10percre dugjam az ujjaimat sósavba, és garantálja hogy egy deka ujjlenyomat nem lesz a telefonon :-)
Nem rossz ötlet. :)

Lehet, hogy ezzel minősítette is a probléma nagyságát? ;)


szomb. dec. 09, 2006 15:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 8800SE ujjlenyomat
Egyik kolegám a szerves kémiai tanszékről az ujjlenyomat kérdésére roppantul egyszerű megoldást ajánlott ( igaz nálam nem jön be).Azt javasolta, hogy naponta 3x 10percre dugjam az ujjaimat sósavba, és garantálja hogy egy deka ujjlenyomat nem lesz a telefonon :-)


szomb. dec. 09, 2006 8:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 8800SE
Guru 2006

Idézek az általad bevágott link szövegéből: "A kijelző- a zafírüvegnek hála- ellenáll a karcolásoknak". elárulom a titkot: Egyik 8800-k sincs zafír üvege. Egyszerű üveg amit egy keményített réteggel vonnak be ugyanúgy mint a szemüvegeknél.Ennyit a pontos tesztekről, illetve azokról akik "kiollózzák" a teszteredményeket.
Üdv


pén. dec. 08, 2006 7:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 8800SE
Mint ígértem fokozatosan beszámolok az SE eredményeirő.A mai adag a következő:1ó22p beszélgetés melett 36 óra alatt lemerült.Az SE kimenő adóteljesítménye kb 76,2%-a a silverének, valamint 100 mA-rel nagyobb akku van benne, ezért bírja tovább a telefon. A teljesítmény csökkenése viszont a stabil kommunikáció vesztéséhez vezethet. Az SE-ben az antenna iránykarakterisztikája nem gömb alakú mint a silvernél, hanem félgömb, vagyis kivették a sugárzást az árnyékzónából, és a csökkentett teljesítmény így jobban koncentrálódik egy irányba. Igaz az is, ha magasabban állsz mint az átjátszó akkor a kommunikáció megszakad, viszont megint nyertek vele egy kis üzemidőt. Egyelőre ennyi, és bocsánatot kérek az SE felhasználóktól, de műszaki felépítés szempontjából a silver jobb. Felhasználói szempontból az SE softvere viszont jobb.
Üdv


csüt. dec. 07, 2006 18:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 8800SE
Ma megviszgáltam elektronmikroszkóppal 10E nagyításban az SE anyagát,és kezdem sejteni miért is kerül ennyibe. (akit érdekel e-mailban el tudom küldeni az összetevők spektrumát,és természetesen a hozzá tartozó értékeket is).Szóval az akkumulátor fedelet vizsgáltam meg. Belülről semmi különös, egyszerű savmentes szabvány acél, viszont a külseje az Cink és Titán ötvözet, amire kemény festéket és még keményebb lakkréteget égettek rá. A külső része a műanyag értékének természetesen a többszöröse. Szerintem ez a magyarázata, annak ellenére hogy az SE belülről 99%-n megegyezik a silverrel, (az SW-ről nem beszélek mert az különös értéket nem képvisel) miért is irreálisan drágább mint a sima 8800.

Üdv mindenkinek


csüt. dec. 07, 2006 16:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
doki írta:
Maci !

Igen a 8800 igen sok HW hibája van, elsősorban tervezési hibák, aminek a tesztelés alatt ki kellett volna jönniük.Utána megjelentek a gyártási hibák is, de a legszomorúbb sajnos a gyártás utáni minőségellenőrzés problémája. Ma ha úgy gondoljátok beírok 1-2 érdekes dolgot ezzel kapcsolatban, de csak akkor ha nem zavarok.
Üdv
Természetesen nem zavarsz!


szer. dec. 06, 2006 8:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 8800 változatok egy témára
Maci !

Mint korábban írtam, a Nokia a 8800-val nagyot szeretett volna kaszálni és ez sikerült is neki. Mindenki tudja, hogy az első generációs 8800-k HW hibáit folyamatosan próbálták javítgatni, ám sajnos ezzel egy időben egy durva hibát ejtett a Nokia. A 8800-t Németországban gyártják, és a gyártósoron az "elmozdult" vagy "alaktrészhiányos" alaplapokat az EU minőségbiztosjtási rendszer szerint meg kellene semmisíteni. Ez a "selejt " alaplap veszélyes hulladéknak számít, amit meg kellene semmisíteni, ami elég sok pénzbe kerül. Igen egyszerű megoldást találtak ki. A "selejt" alaplapokat "megsemmisítésre" kiszállítják valamelyik távol-keleti országba, ott ugyanis a minőségbiztosítási szabvány lehetővé teszi az alaplapon végrehajtott javításokat. Egyszerűen kiforrasztják, visszaforrasztják, magyarul rendberakják az alaplapot, tesznek rá kint gyártott házat, stb., de mivel az alaplapi IC-n található IMEI szám alapján a telefon német, ezért a telefonokat megutaztatva visszaküldik Európába. íme. A telefon német, belül pedig taivani gagyi. Sajnos én már nem egy ilyennel találkoztam, és erre csak akkor lehet rájönni ha szétszedi az ember a telefont, ami viszont a garancia megvonásával jár. El tudjátok képzelni, ha az alaplap ingyen van, sőt fizetnek azért hogy megsemmisítsd (amit nem tesznek meg) akkor mennyiből lehet kihozni egy ilyen telefont? Én ezt tartom a leggusztustalanabb dolognak. Az a legnagyobb baj, hogy gyakran a kereskedők sem tudják mit vesznek.
Üdv


szer. dec. 06, 2006 8:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Maci !

Igen a 8800 igen sok HW hibája van, elsősorban tervezési hibák, aminek a tesztelés alatt ki kellett volna jönniük.Utána megjelentek a gyártási hibák is, de a legszomorúbb sajnos a gyártás utáni minőségellenőrzés problémája. Ma ha úgy gondoljátok beírok 1-2 érdekes dolgot ezzel kapcsolatban, de csak akkor ha nem zavarok.
Üdv


szer. dec. 06, 2006 7:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
doki írta:
Maci és pampika

A 8800SE már az újabb 4-s platformú sw-t használja. Érdekes hogy ezt a softot fel tudtam tenni a 8800-ra is, csak a kameráról alaphelyzetben beérkező videójellel nem tudott mit kezdeni a teló.Ha a kamerát kicserélem akkor , miver az alaplap a video, és a proci (természetesen a kijelző is ) a 8800-é megegyezik a 8800SE-vel akkor a sima silverre is simán rá lehet pakolni az SE softverét. legfeljebb a háttértéroló lesz fele akkora mint az SE-é, de az meg kit érdekel ? Én nem szoktam fényképezni a telefonnal.

üdv
Az rendben van, na de szó nicns arról, hogy a 8800 hibája KIZÁRÓLAG a softban keresendő!
Van ott HW-s hiba is, majdnem akkora, mint az SW-s (ha nem nagyobb).
Nem?


kedd dec. 05, 2006 21:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Maci és pampika

A 8800SE már az újabb 4-s platformú sw-t használja. Érdekes hogy ezt a softot fel tudtam tenni a 8800-ra is, csak a kameráról alaphelyzetben beérkező videójellel nem tudott mit kezdeni a teló.Ha a kamerát kicserélem akkor , miver az alaplap a video, és a proci (természetesen a kijelző is ) a 8800-é megegyezik a 8800SE-vel akkor a sima silverre is simán rá lehet pakolni az SE softverét. legfeljebb a háttértéroló lesz fele akkora mint az SE-é, de az meg kit érdekel ? Én nem szoktam fényképezni a telefonnal.

üdv


kedd dec. 05, 2006 15:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Pedig simán megcsinálhatnák a következő sw-ben. És mivel úgysem ismernék be, hogy elszűrták, így vmi marketing dumával körbemagyaráznák, hogy csak nektek, csak most fejlesztettük és kész. Legalább a user is jól járna, ha egyszer lehetséges.


kedd dec. 05, 2006 14:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
pampika írta:
Okés, így már érthető, hogyan tudtatok belenyúlni :)
Akkor már csak az maradt, hogy ezt a fejlesztést a nokia is alkalmazni fogja?
Aligha hiszem.
Ahhoz el kellene ismerni, hogy hibáztak.

Az meg...


kedd dec. 05, 2006 14:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Okés, így már érthető, hogyan tudtatok belenyúlni :)
Akkor már csak az maradt, hogy ezt a fejlesztést a nokia is alkalmazni fogja?


kedd dec. 05, 2006 12:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
pampika !

A tuning számomra is primitív leírása valóban megtévesztő. ( Ha valamelyik kollégám meglátná ugyanúgy egy hátast dobna tőle mint ti, sőt én letagadném még azt is hogy én írtam :-)) ), De ha egy nem szakember megkérdezi tőled hogy működik a 3G mit válaszolsz neki? Ismerteted cellákra vonatkoztatva a szórt spektrum elméletét, vagy aszt mondod, hoyg videótelefonálj.? :lol:


kedd dec. 05, 2006 12:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Pampika!

természetesen egy egyetem nem foglalkozhat nem hivatalos és engedélyezett dolgokkal, így nem fejtünk vissza semmit. Ráadásul ez roppantul időigényes lenne és közel sem biztos, épp az SW védelme miatt, hogy sikerülne. Megfelelő garanciák és biztosítékok melett a forrást kaptuk meg. :shock:
Üdv


kedd dec. 05, 2006 12:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Ezt tudom, nálunk Szegeden is van pl. Cisco labor, valamint a most elhunyt tanárunk világszinten elismert volt az orvosi képfeldogozás terén végzett munkájáért.

A 8800-hoz visszatérve: ez akkor olyasmit jelentene, hogy mégis sikerült visszafejteni az sw-t, vagy épp magát a forrást kaptátok meg?


kedd dec. 05, 2006 12:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
pampika

Az un. tuningot is egy igen drága műszer segítségével lehet megcsinálni és cca 3-3,5 óra munka. Mindösszesen nem egy egyszerű beavatkozáz, ezért is vol jó és jogos a kédésed.

Üdv


kedd dec. 05, 2006 12:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
pampika!

Ne haragudj, de egy egyetem informatikai intézetében, az informatikai tanszéken és a hozzá csatlakozó tanszékeken , ahol akár processzor architektúrákkal is tudnak foglalkozni, van olyan műszerezettség ( egyik másik műszer több mint 20mill ft), ha az ember meg szeretne csinálni valamit azt meg is tudja, főleg úgy, ha szakemberek is vannak.Ne feledd, hogy egy egyetem ilyen intézményeiben kutatás is folyik, tehát a lehetőségeket nem lehet egy átlag servicéhez viszonyítani.Egyes kutatásokhoz illetve kutatási témákhoz maguk a multik adják meg a megfelelő instrukciókat. Ez nem csak a Nokiára, de a Bosch-ra a siemensre, a Cisco-ra, a Jabil-ra, az Audira, is igaz, hogy csak a nagyobbakat említsem.
Üdv


kedd dec. 05, 2006 12:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
És hogy tudsz belenyúlni az sw-be? Mert eddig arról volt szó, hogy a DCT3-s nokiák óta nem nagyon lehet belenyúlni/tuningolni, mert eléggé védett.


kedd dec. 05, 2006 11:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás tuning
Elfelejtettem beírni, hogy a módszerrel a beszélgetési időt sikerült megnövelni 2-4,5 órára, a készenléti időt pedig 1-5,5 napra egy akkumulátorra vonatkoztatva.

Üdv mindenkinek


kedd dec. 05, 2006 6:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 06, 2006 17:01
Hozzászólások: 38
Hozzászólás Tuning
Fiuk, bocsi hogy beleszólok a témába, engem a dolog csak minimális érint, de mivel az adott tájékoztatót én írtam, úgy gondolom, talán engem is érint a dolog egy picit. A tuning ha pontosan szeretnék fogalmazni,tulajdonképp a telefon-akkumulátor, másképpen fogalmazva az sw-telefon energiaellátásának optimalizációján alapul.Az eljárás egy méréstechnikai kutatás "mellékterméke".Annak ellenére, hogy a Li-s akkumulátorok töltötttségi indexe magas, a 8800-l ez gyártás ( tervezés) hiba miatt nem éri el csak valóban a 68-70%-t. 8800-k az akkumulátor gyorstöltése után , amikor az akkumulátor eléri a nominális feszültségét, a telefon leállítja a töltést, így nem engedi a kondicionáló töltést sem.Az optimalizáció tulajdonképp nem más mint a kondicionáló töltés "engedélyezése", bármilyen hülyén hangzik is. így gyakorlatilag ki tudjuk használni a teljes akkumulátor kapacitást.A másik fontos dolog, míg az irodalom azt írja a Li-s akkumulátoroknál nincs memória effektus, addig a SZAKirodalom azt írja hogy nem jellemző rájuk a memóriaeffektus. Sajnos a BL5-re pont jellemző, és mivel nem tudom hogy használták az akkumulátort, mennyi ideig, milyen hőmérsékleti körülmények között stb, ezért szoktam javasolni a "tuning" után új akkumulátor használatát. Nagyjából ennyi. Üdv mindenkinek.


kedd dec. 05, 2006 6:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 315 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség