Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. okt. 07, 2024 22:35



Hozzászólás a témához  [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 63  Következő
XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre! 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Tehát ha jól értem, kikapcsolod a gépet (USB-be bedugva marad), aztán bekapcsolás után mégsem működik, és újra kihúz/bedug szükséges?
Másik USB portban is ezt teszi?

Üdv!


vas. feb. 04, 2007 13:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Sziasztok!
Néhány hónapja vettem meg első laptopomat (FS Pa 1510), azóta számomra megoldhatatlan probléma, hogy az egeret ne kelljen minden bekapcsolás után ujra rádugni az usb-re!
Apró dolog, de szörnyen bosszantó tud lenni!
Ha valaki találkozott már hasonló problémával, akkor legyen szíves megosztani velem a tapasztalatait!


vas. feb. 04, 2007 13:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A hangerőért együttesen "felel" a hangerő csúszka és a hanghullám is.
Utóbbi akkor állítódhat el, ha valamelyik program nem tökéletesen kezeli (zenelejátszók főleg).
Ha a zenelejátszóban más a beállítás, vagy elállítod, akkor az magával hozza a hamghullám csúszka állítását is (hiszen a legtöbb program egyszerűen azt állítja), így lehet, hogy elállítódik.
Nézd meg, hogy a lejátszó progikban (hang, video) van-e állítási lehetőség, és ha igen, akkor azokban is húzd max.-ra.

Üdv!


szer. jan. 31, 2007 23:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 23:05
Hozzászólások: 13
Hozzászólás hangkártya gond
Helló mindenkinek.
Az a gondom,hogy sokszor halkabban szól pl. a zene a gépen, és rájöttem,hogy a tálca hangszóró ikonjával megnyitom a "fő hangerő" ablakot a hanghullám csúszkálya felére lecsúszva áll.Ha felhúzom bizonyos idő után visszacsúszik van mikor egész alulra.Elég idegesítő.
Amúgy a hanggal minden OK.A handkártya alaplapi Realtek HD Audio
az eredeti driver-el.Talán frissíteni kellene?Üdv.


szer. jan. 31, 2007 22:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. dec. 12, 2005 15:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
Van egy béna hiba: Amikor egy netes videó Win Media Player-ben nyílik meg (streaming video-ként), egyszerűen hibaüzenettel bezár a Mozilla Firefox és a Win-os Internet Explorer is. Lehet valamit kezdeni vele?


szer. jan. 31, 2007 16:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 22:40
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Álom-világ
Hozzászólás 
Bocs én úgy értettem, hogy a scandisk nem talált hibát.A ramos buli viszont bejött,a kisebbik ram volt a hunyó.Viszont azóta hogy azt kivettem,van új hülyesége!AZ ikonokat nem rakja ki az óra mellé a tálcára.Megnyitom az MSN-t bejelentkezem,aztán leküldöm a tálcára,az meg nem oda megy, hanem bezár.A feladatkezelő szint úgy!
Még valami! Ki hallott már olyanról hogy "win33 security update", vagy "win 31 security update" Lefogadom valami hülye vírus! A 31-est elkapta a virusírtó, de a másikat nem.Ja és állandóan kommunikálni akar a netfelé. :!: :( [/u]


szomb. jan. 27, 2007 17:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Neo36 írta:
Ha a scandisk bootoláskor megtalálja a szektorhibákat,akkor nincs hiba ott sem.
Már hogyne lenne, ha a scandisk talál hibát... Egyébként ha talál, és többször is, ill. rendszeresen, akkor kezdhetsz félni.
Nekem úgy vált használhatatlanná a vinyóm, hogy reallocated sector egy sem volt rajta, de reallocation event count úgy nőtt, mint a nyavaja, minden restart után scandiks teljes felületteszttel, és az indulás ill. használat is lassult, a végén teljesen használhatatlanná vált.

Üdv!


pén. jan. 26, 2007 19:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 22:40
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Álom-világ
Hozzászólás 
hofipeti: "kövi indítás után nem tudtam csatlakozni az MSN-re, csak újraindítás után. Sztem ez csak nálam jelentkezett, szal hibernáljatok!"

Nálam is hasonlóan van, én is hibernnálom!
Mesmeg köszi mindenkinek a tippeket :!: Az Everest azt írja: A Smart merevlemezek állapota jó.
Ha a scandisk bootoláskor megtalálja a szektorhibákat,akkor nincs hiba ott sem. Kiszedem az említett ramokat had látom mi lesz :?: Ha többet nem jelentkezem akkor elszúrtam valamit. :D


pén. jan. 26, 2007 19:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
McLaca írta:
Lassulást okozhat a szaporodó rossz szektorokkal terhelt vinyó is. Telepítésnél minden penge, aztán egyre rosszabb (tapasztalat).

Üdv!

ohh. Tényleg!
Neo Kapcsold be a biosban a SMART-ot, az szól ha nagy gáz van a vinyóval.


pén. jan. 26, 2007 18:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Lassulást okozhat a szaporodó rossz szektorokkal terhelt vinyó is. Telepítésnél minden penge, aztán egyre rosszabb (tapasztalat).

Üdv!


pén. jan. 26, 2007 18:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Ennek a gépnek hasítani kell!

Bizony :!:
A 20 perc bootolás még egy gyatra gépnek is óriási. Itt valami nagy geb.@.sz van.
Ami legjobban lassítja a bootot nálam, az rendre a Norton AntiVirus/Internet Security. De ez is olyan 5 perces nagyságrend maximum.
Természetesen fix IP cím kell a hálókártyára.
A NOD32-nél jobban lassítanak más vírusirtók is, a Pandát hallottam korábban szidni, de személyes tapasztalatom nincs, az újabb verzióiról pláne nincs. A CA 2007 is lassít.
De még az Nvidia drivernél is feltűnt. Hacsak nem indokolja valami, normál használathoz abszolút felesleges feltenni, bőven megfelelő az XP-s driver ezekhez a kártyákhoz.
ATI-nál nem vettem észre jelentősebb lassulást, igaz csak a drivert pakoltam fel a vezérlőpultja nélkül.


pén. jan. 26, 2007 18:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
30 napos, de ha 30 nap után leszeded és felrakod az újat, vígan frissít.

A hibernálás tényleg gyorsítha, de néha azért nem árt egy reboot.

Nézd meg process explorerrel, hogy mi fut még a gépen. Lehet egy két spyware is nehezíti az életed. SPY BOT-tal ezeket leírthatod és azt is megtudod nézni mi az ami gépinduláskor elindul és ami felesleges azt szedd ki vele.

Érdekes a ram párosítás is. Hibátlanul fut a kettő egymás mellett? Memtestet futtattál? Próbáljátok meg a kisebbik ramot kivenni. Mikori a BIOS? Mert az is leghet hogy a nagyobbik modult nem kezeli rendesen.

Ennek a gépnek hasítani kell!


pén. jan. 26, 2007 17:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
A lassulás az én gépemen is megfigyelhető, igaz enyém nem ennyire erős. Amíg nincs fenn a tűzfal (Sygate personal firewall - azt hallottam egyik legkisebb gépigényű) és a vírusírtó addig frankón gyors. Persze az indításba beleszólnak mindenfél automatikus indítású progik (Catalyst, Aboba Gamma bigyulátor, QuickTima stb stb...)
Javaslom használjatok hibernálást! Nálam bejött, de valahogy, ha 10 után még MSN-eztem akkor kövi indítás után nem tudtam csatlakozni az MSN-re, csak újraindítás után. Sztem ez csak nálam jelentkezett, szal hibernáljatok!


pén. jan. 26, 2007 14:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
"30 napig frissíthető".


pén. jan. 26, 2007 8:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 22:40
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Álom-világ
Hozzászólás 
Konfig:
processzor: AMD sempron 3000+ 512kb l2, BARTON MAGOS
alaplap:ASUS nforce2, a7n8x-x series
memória: 1 GB ddr 400 mhz ram + 256 mb ddr 400 mhz ram
videókártya: ATI RADEON 9600 pro 256 mb rammal
winchester: MAXTOR 40 GB ata 133 7200 rpm
A Nod32, free vagy korlátozott?


pén. jan. 26, 2007 0:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
pontos konfig?
Nod32-őt használj , az nem fogja a gépet annyira. Outpostból a 4-esnek kicsit több a gépigénye mint pl a 3-asnak.


csüt. jan. 25, 2007 22:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 22:40
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Álom-világ
Hozzászólás 
Kössz a tippet! Siker.
Viszont azt szeretném még kérdezni, a barátnőmnek is van egy sztem full jó gépe, de hiába telepítí újra meg újra a windowst, kb két hét és annyira lelassúl hogy sokszor 20perc kell neki a betöltéshez.A progik megnyitásáról nem is beszélve.Már ki sem kapcsolja inkább hibernálja,gyorsabban vissza jön.De sztem ez nem normális dolog.Két ho alatt 5-ször telepítette,6 napja és már lassúl! Mondtam biztos vírusa van.Lehet?
A tűzfala:Outpost Firewall Pro
Az Av:AVG Antivirus 7.5


csüt. jan. 25, 2007 21:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Nem minden driverrel ill progival van baja az SP2-nek.


csüt. jan. 25, 2007 18:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 22:40
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Álom-világ
Hozzászólás 
Köszi.Meg próba. De nekem van egy P3-om is negyed ilyen sebességgel:733-as prockóval XP SP2-ugyan az a verzió, és annak semmi baja sincs.Azon a nyeszlett gépen minden flottul megy.Csak ez idegel ki.


szer. jan. 24, 2007 22:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Rakd újra a drivereket és lehtőleg a SP2 után kiadott driverekkel.


szer. jan. 24, 2007 20:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 22:40
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Álom-világ
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggion írta: Birtos hogy szoftveres probléma?

Nem tudom, de álltalában akkor jön rá a roham, ha megy az MSN, vagy a Skype. Legalább is akkor sűrübben. Néha akadozik a hang is. :(


szer. jan. 24, 2007 8:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Nem tudok megint BIOS reseten kívül más javasolni.
Haver gépével úgy jártam, hogy a DVD írójáról nem bootolt az Acronis True Image boot lemeze! Az XP-é igen. Emellett volt valami gondja a hanggal is, mert Skype közben szinte mindig szaggatottan lehetett csak hallani. Néha másodpercekre, néha egy-egy hang erejéig elment a hang. Őszintén kezdtem hardveres problémára gondolni, mert az XP reinstall sem segített. Aztán gondoltam egyet, CMOS clear, és minden megjavult. Azonnal bootolt az Acronissal a DVD író, a hang is jó lett.
Szerintem mindenképp érdemes az ilyen gondoknál a BIOS-al kezdeni, az a legkevésbé időigényes. Szereléssel együtt is max 2 perc. Ráadásul az alaplapján pofon egyszerű volt, nem kellett jumperolni, elég volt a két megfelelő érintkezőt rövidrezárni egy csavarhúzóval.


kedd jan. 23, 2007 19:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Neo36 írta:
Miért van az,hogy frissen telepített XP-SP2 rendesen betölt,aztán fogja magát és elmegy a kép meg a hang,pár másodperc múlva meg visszajön minden.Egyszer-egyszer elmegy,de már a hajam égnek áll tőle.
Ha valaki tud segítsen?? :(

Biztos, hogy szoftveres probléma?


kedd jan. 23, 2007 18:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 22:40
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Álom-világ
Hozzászólás 
Miért van az,hogy frissen telepített XP-SP2 rendesen betölt,aztán fogja magát és elmegy a kép meg a hang,pár másodperc múlva meg visszajön minden.Egyszer-egyszer elmegy,de már a hajam égnek áll tőle.
Ha valaki tud segítsen?? :(


hétf. jan. 22, 2007 22:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 06, 2007 21:30
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Komárom/SK
Hozzászólás 
McLaca írta:
Alapesetben sokféle fájlnak kéne benne lennie, nekem pl. egyetlen inf sincs.
Viszont az inf fájlok nemigen szoktak rendszermappában telepítetlen formában in_-ként szerepelni.

Üdv!


Nálam pedig így volt. Lényeg hogy azóta müködik minden. Csak furcsa, Asus-ék ilyen bénán telepítenék az XP-t a notijaikra? ja és a win azóta se talál meg semmilyen drivert magától, mindig ki kell jelölnöm hogy melyik mappában vannak a driverek :shock:


pén. jan. 19, 2007 21:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Alapesetben sokféle fájlnak kéne benne lennie, nekem pl. egyetlen inf sincs.
Viszont az inf fájlok nemigen szoktak rendszermappában telepítetlen formában in_-ként szerepelni.

Üdv!


pén. jan. 19, 2007 21:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 06, 2007 21:30
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Komárom/SK
Hozzászólás 
Hi!
Rájöttem az USB-s problémám megoldására: a c:\windows\system32\drivers
könyvtárban lévő in_ fájlokat kellet átnevezni inf-re. Azóta müködik minden (egér, pendrive). Valaki látott már ilyet? Alapesetben hogy kéne kinéznie a c:\windows\system32\drivers könyvtárnak?


pén. jan. 19, 2007 20:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Eez :
Idézet:
XPSP2 van a gépemen feltelepitettem egy memoria managert , hogy hátha tudok a memoriában egy ram driveot létrehozni...
,nem akarlak elkeseríteni de nem fog müködni!
-Amit szeretnélel az egy live CD v.DVD-van ilyen ,de azt nem Micro..-nak híják hanem Ba-Pe-nek és az egy linux,Win kinézettel a "tálca" felül van.-Ez egészen más OS :arrow: az fut ramdisken,de az nem MS!
Az MS mindenképpen szeretne írni olyan fizikális lemezre amit egy ramdisk látni lát,de írni nem tud
:wink:


csüt. jan. 18, 2007 21:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 11:37
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
vackor írta:
Esetleg a rendszer tulajdonságainál kapcsold ki az automatikus újraindítást, akkor látod hogy lefagyás okozza-e a hibát. Esetleg nézz bele az eseménynaplóba is, de egy memóriateszt sem árt.

Ja a lapozo kivankapcsolva és az ujraindítás is mégis ujraindol a memo is jó


csüt. jan. 18, 2007 21:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás 
vackor írta:
Olyan, mintha egy bazi nagy ládát tennél a szobádba, hogy több minden elférjen bent, csak éppen a láda foglalja el a hasznos helyet...

Ez jó :!: 8) :rulez:


csüt. jan. 18, 2007 8:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4865
Hozzászólás 
Esetleg a rendszer tulajdonságainál kapcsold ki az automatikus újraindítást, akkor látod hogy lefagyás okozza-e a hibát. Esetleg nézz bele az eseménynaplóba is, de egy memóriateszt sem árt.


szer. jan. 17, 2007 22:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4865
Hozzászólás 
A jelszó-problémára nem tudom a megoldást, de annak amit terveztél, semmi értelme nincsen. Olyan, mintha egy bazi nagy ládát tennél a szobádba, hogy több minden elférjen bent, csak éppen a láda foglalja el a hasznos helyet... Akkor inkább kapcsold ki a lapozást.


szer. jan. 17, 2007 22:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 11:37
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Sziasztok
Egy gurut keresek aki tud nekem segíteni
XPSP2 van a gépemen feltelepitettem egy memoria managert , hogy hátha tudok a memoriában egy ram driveot létrehozni amire rá tudom rakni a windows swappolását igy egy nagyon gyor swap file jött volna létre de nem sikerült. Uninstall.-
a leszedés után ha jelszót adok meg a windowsnak és nem írom be a jelszót 15-20 sec alatt űjra indítja a gépet resettel felál indul és resetel és fojamatosan ezt csinálja ha nincs jelszó simán indul .
Ki le e ezt kapcsolni valahol? jra telepítettem az xp-t javító modban de utána is csinálja nem szeretném törölni a particiót ha van más megoldás
Előre is köszi


kedd jan. 16, 2007 22:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 13, 2006 7:53
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Köszi. Ezzel én tisztába vagyok, de azt hittem hogy az ntfs alatt ilyen disznóságok már nem fordulnak elő


hétf. jan. 15, 2007 12:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ezt lehet csinálni: elolvasni http://hu.wikipedia.org/wiki/Bin%C3%A1ris_prefixum ezt a szócikket.
Illetve az NTFS fájlrendszernél is van clusterméret, ami miatt egyetlen bájt is elfoglalhat a lemezen 1-2-32-64, vagy akár 512 kB-ot.

Üdv!


vas. jan. 14, 2007 14:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 13, 2006 7:53
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Hi!

Az lenne a kérdésem, hogy az egyik partícióm 65Gigás ebből jelenleg csak 15Giga van lefoglalva akkor elvileg 50Giga maradna de ez nem így van, mert csak 39Giga a szabad hely. Ez miért van? Én azthittem hogy az ntfs-be már nincsenek ilyen hibák. Már defragoltam is de semmi. Mit lehetne csinálni? A segítséget előre is köszönöm.


vas. jan. 14, 2007 9:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Leginkább a ramoktól szokott ilyen bűvöletbe esni.Ilyenkor leginkább,úgy lehet kicselezni hardvderelemcsere nélkül,(marad benne a ram-ez a későbbiek folyamán még rengeteg galibát okoz,de a rendszer telepíthető) 98-at felrak,majd abból upgrade Xp-és láss csudát működik! :roll:


pén. jan. 12, 2007 17:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Hali mindenkinek!
A problémám a következö.
Egy gépre elöttem pár nappal valaki felrakta az XP-t.
A gyerek szolt, hogy mennyek már el, mert valami gond van vele és vigyek SP2-őt is.
Nos elmentem és nem tudtam frissíteni a gépet.
Ott kezdödik a dolog, hogy nem tudtam az SP2 frissítést felmásolni a gépre.
Szenvedtem egy darabig de semmi.
Utánna gondoltam nem cicózok újrarakom a saját WINXPSP2 lemezemmel és a probléma meg fog oldódni.
Boot-ol rendesen a gép kiírja, hogy: A SZÁMÍTÓGÉP HARDVERKIÉPÍTÉSÉNEK VIZSGÁLAT és újraindul.
Ezt is eljátszottam vele egy párszor.
Mitől lehet ez???


pén. jan. 12, 2007 11:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Sziasztok !

Egy dolog, amit még nem csináltam: a gépemen (WinXP Prof SP2 HU) a nejem számára létrehoztam egy korlátozott felhasználói fiókot. Hogyan tudom azt elérni, hogy az ő fiókjából tudja használni az Office2003-at, levelezést, Firefoxot, stb.
Addig rendben, hogy jogosultságot kellene adnom neki, de hogyan is ? :roll:


kedd jan. 09, 2007 20:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Sziasztok!
az lenne a kérdésem hogy a win miért dob fel mindig egy ablakot hogy a win futásához szükséges fájlok felül lettek írva?valami ilyen a szöveg,és kéri a win cd-t.de minden fut rendesen,látszólag semmi baja!ezt le lehet tiltani valahol?vagy mi nincs rendben? köszi!!!


hétf. jan. 08, 2007 17:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Nekem is volt ilyen USB hibám, BIOS reset megoldotta (CMOS CLEAR)!


hétf. jan. 08, 2007 17:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
A Home-nak is tudnia kellene, az SP1-ben már benne van az USB2.0 szabvány támogatása.


vas. jan. 07, 2007 15:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 06, 2007 21:30
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Komárom/SK
Hozzászólás 
BIOS-ban is engedélyezve van. Még arra gondoltam esetleg, hogy beruházok egy XP Prof-be (most Home van rajta, géphez adták) hátha az megoldja.


vas. jan. 07, 2007 15:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Még valami. A BIOS-ban engedélyezve van az USB 2.0 ? Nézz körül a gép lelkében, hátha találsz valamit.


vas. jan. 07, 2007 15:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Hát csak erre gondoltam, mert az USB-s eszközök nagy része szintén a gép tápját/akksiját használják erőforrásként. Más ötletem egyenlőre nincs. Talán majd a többiek...


vas. jan. 07, 2007 15:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 06, 2007 21:30
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Komárom/SK
Hozzászólás 
utini írta:
Tápod mekkora teljesítményű és milyen márka ?

Vmi. Delta Electronics (output 19V, 3.42A), az akksit most kapásból nem tudom. Miért kérded, lehet hogy ez a probléma összefügg a gép áramfelvételével ? Már bármit el tudok képzelni...


vas. jan. 07, 2007 15:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Tápod mekkora teljesítményű és milyen márka ?


vas. jan. 07, 2007 15:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 06, 2007 21:30
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Komárom/SK
Hozzászólás 
utini írta:
Alaplapi CD meghajtói fenn vannak ? (chipset, LAN, IDE driverek..)

Minden fent van és minden a legfrisebb. Driver keresésekor ha azt választom hogy a neten keressen ott se talál semmit :(


vas. jan. 07, 2007 15:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Alaplapi CD meghajtói fenn vannak ? (chipset, LAN, IDE driverek..)


vas. jan. 07, 2007 15:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 06, 2007 21:30
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Komárom/SK
Hozzászólás 
Hi!

Asus A9Rp laptop + XP SP2 kombinációval a következő gondom van:
Bármilyen USB 2.0-ás cuccot (pendrive, egér stb) dugok rá nem hajlan-
dó drivert találni hozzá. Kiirja hogy új hardvert talált stb, keresés --> semmi eredmény. ja és ezek mind olyan cuccok amikhez nem adtak drivert merthogy XP úgyis tartalmazza :D
1.1-es cuccokkal semmi gond, azok mennek rendesen. Már minden létező dolgot frissitettem (XP, bios, asus driverek) de ez se segitett.
Pls segitsen valaki...


vas. jan. 07, 2007 15:03
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 63  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség