Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. okt. 03, 2024 10:16



Hozzászólás a témához  [ 1903 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 39  Következő
Nokia 6233 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
A Nokia azért is a szivem csücske, mert mindig ilyenek olvasok a telók belsejében: Made in Hungary, Finland, Germany, sosem China, mint az összes Moto és SE..
Az mondjuk kissé furcsa, hogy pl a V3-at Kínában jobban összerakták, mint a finn gyártású 6280-at..


vas. ápr. 29, 2007 0:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 739
Tartózkodási hely: La Hongrie
Hozzászólás 
Changes/improvements made from MCU SW version 4.91 to version 5.10:
Messaging
- The email address length value has been optimized
- Sending and receiving MMS improved
- Improved downloading of SMIL info
- AM or PM added if 12-hour time format is used in Message details
Browser
- Improved downloading with Opera browser
- Browser functionality improved when Hebrew language used
- Downloading Java games improved
- Browser bookmarks updated in German menu
- HTTP Loader Context creation improved
Bluetooth/IRDA
- Improved transfer of DRM SD protected content
- UAProfile updated
- Font size setting option available in all variants
- Echo cancellation improved when CK-7W hands free used
- Dictionary application available in all variants
- Video streaming improved
- Downloading of 3GP file improved
- Improved support for AMR file with Media Player
- IMSI detach sent to network when powering off due to low battery
- Operator name list updated

(Smoke)


szomb. ápr. 28, 2007 20:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
McLaca írta:
OFF
Egy mai 70 ezres telefon precíziós svájcibicska egy mai 70 ezres (hulladékalkatrészes, papírpanel, márkától függetlenül ugyanolyan lengyel képcső) TV-hez képest...
ON

Üdv!
Egyrészt.

Másrészt ha már játszunk az arányítással, akkor egy átlagosnak mondható laptop áráért 80+ centis plazmatévét kapunk, nem is a legaljából.
Vagy egy átlagos mobiltelefon áráért már asztali DVD-recordert.

Hogy jó-e ez nekünk?

Jó-e az, hogy a kínai mentalitás rányomja a világ termelésére a bélyeget?

Nem feltétlenül vagyok biztos benne.

Meg kéne becsülni azokat a termékeket, amelyek MÉG nem hódoltak be a sárgáknak, és a gyárnak nem az olcsón - **** a vezérlőmotivuma.

(Kérem senki ne olvasson ki rasszizmust a soraimból, hiszen alaptalan lenne, egészen egyszerűen csak a vészharangot kongatom, és kizárólag gazdasági alapokon...)


szomb. ápr. 28, 2007 2:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
OFF
Egy mai 70 ezres telefon precíziós svájcibicska egy mai 70 ezres (hulladékalkatrészes, papírpanel, márkától függetlenül ugyanolyan lengyel képcső) TV-hez képest...
ON

Üdv!


szomb. ápr. 28, 2007 1:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
En venni csak a nokia garist vagyok hajlando, mas kerdes, hogy azt amit most kernek erte, annyiert meg nem ;) /anno mar feszegettem itt a 72 centis tv vs. telefon feelinget ;)/. Sz'al nalam az osszes sufni, meg pixmania, meg extreme digital, meg minden ilyen szurke cucc kiesik /OFF: kiveve szamtechcuccok egy resze, mert ott meg tudom hogyan mukodik a 3 ev gari, ami valojaban 1+2, es a 2 evben ugy pocsol a gyarto, ahogy kedve van, emlekszem, nemreg ugy 3 honap alatt mar meg is javitottak egy alaplapot (ugyanaz jott vissza!)/


pén. ápr. 27, 2007 19:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Na jo, megkerdem irasban EW-eket. Mert 62-ert az EW garis nem kell, 70-ert meg a teljes garis nem :D
Az a 8e Ft az 1,2 fizető szoftverfrissítés.

De soká jutunk még el oda, hogy a tiszta, korrekt dolgokért hajlandóak az emberek többet fizetni...

Helyette marad a mutyizás, az 'okosan' beszerzett dolgok...


pén. ápr. 27, 2007 17:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Na jo, megkerdem irasban EW-eket. Mert 62-ert az EW garis nem kell, 70-ert meg a teljes garis nem :D


pén. ápr. 27, 2007 15:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A telefont az IMEIje predesztinálja, illetve az ahhoz tartozó Nokia Partneroldali információ.
Ott feketén-fehéren szerepel a célország, a garancia ideje és érvényesíthetősége...


pén. ápr. 27, 2007 15:35
Profil ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Akkor az a nagy kerdesem, hogy mi a product code-ja az ew-s webshoposnak, es ez passzol-e a hivatalos fuggetlen magyarhoz. Valamint a hivatalos magyarhoz passzolo product code predesztinalja-e a telefont a nokia gariban valo reszvetelre ;)


pén. ápr. 27, 2007 15:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
N6230 írta:
...ha az EW-s számlával beviszed egy Nokia szervizbe, nem fognak elhajtani.
Meg kéne próbálni.
Szerintem nem véletlen, hogy ha nem a magyar hivatalos forgalmazón keresztül hozzák be az országba a telót (és ezáltal nem fizetik meg az árban a szerviz költség-részt), akkor nem kapják meg az itthoni garanciális hátteret.
Szerintem ez így a korrekt.

Tudod, mint az egészségügyben, nem adja ki jól magát, ha valaki nem fizet TB-t, de azért eljárogat orvoshoz, mások úgyis fizetik jelszóval...

Ilyen alapon a mobilszámlámat is szétoszthatnák a többi előfizető között, pár fillérrel (a szó szoros értelmében!) lenne csak több mások számlája, nekem viszont egy fillért sem kéne fizetnem...

Remélem érted...


pén. ápr. 27, 2007 13:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 20, 2004 15:24
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Ok, thx, akkor majd lehet, hogy maradok a zsebnel, marhara nem szimpatizalok a tokkal. Dedikalt zseb, oszt kesz ;)
Kettes szamu kerdesem viszont, most az EW-s telefonokkal mi lett a tortenet vege? Most milyen gart adnak ott? Mert bar irta valaki itt, hogy hivatalos forgalmazos verzio van, ma nyomoztam, ew-s versmondolany aszondja, h sajatgaros /61.9-ert/ nokiaeknal 70, fukar 74.5, MM 80 :shock:, sz'al akar lehet is benne valami, lehet hogy valtogatjak melyik verziot adjak? Ofcoz megnezni nem tudom, mert egyik nyuves boltjukban sincs, ahova el tudok jutni, webshopbol meg potyara azert nem rendelnem be /kulonbenis a fekete vs. szurke kerdes meg mindig nem lejatszott :)/


Ezt most nem igazán értem. Én az EW webshop-ban vettem, ami Brno-ból postáz (elég jól becsomagolták). Garancialevél volt mellette, de nem emlékszem. Egyébként az EW-nél általában áll az, hogy hozzájuk viheted vissza. Bár szerintem ha az EW-s számlával beviszed egy Nokia szervizbe, nem fognak elhajtani.

Ja igen: 61.9-ért vettem, feketét, nagyon tetszik :)


pén. ápr. 27, 2007 13:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
És még azt hittem, hogy én vagyok a flúgos... :D

Üdv!


csüt. ápr. 26, 2007 22:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
Én is 8)
Ha mégis valami keményre kell tenni, akkor az oldalsó élére rakom, nagyon stabilan megáll és csak két volalon érintkezik az alatta lévő felülettel.
És 1 év után még sehol egy karc, csak 1-2 esés nyoma a sarkán, de az is csak mikroszkóp alatt látható..


csüt. ápr. 26, 2007 16:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
vamosip írta:
McLaca írta:
Fóliában én sem tartom :), de sosem teszem simán az asztalra, mindig van alatta papír, terítő, egérpad, bármi.


Akkor Te is ilyen paranoiás vagy, mint én :)
Sőt én még az asztal szélét, vizespohár közelségét is kerülöm :twisted:
Nem paranoia ez, hanem rutin. :)

(egyébként én is így vagyok ;))


csüt. ápr. 26, 2007 16:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 01, 2005 19:49
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
McLaca írta:
Fóliában én sem tartom :), de sosem teszem simán az asztalra, mindig van alatta papír, terítő, egérpad, bármi.


Akkor Te is ilyen paranoiás vagy, mint én :)
Sőt én még az asztal szélét, vizespohár közelségét is kerülöm :twisted:


csüt. ápr. 26, 2007 15:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 01, 2005 19:49
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Macika írta:
vamosip írta:
T-Mobile függő Nokia 6233-hoz elérhető az 5.10-es sw a Nokia Software Update-on.
Még nem tettem fel, majd holnap...
Bocsánat, hogy belejavítok, nem a függőség számít. Az lehet (hivatalosan) függetlenített is akár.

Ami számít, az EGYEDÜL csak a Product Code, amit kiolvas a frissítóprogram.

És ha az T-mobile H-s, akkor lehet (akár gyári) független is a teló, akkor is a T-s brandes szoftot rakja fel rá.


Persze, a product kódos dologgal tisztában vagyok. Csak azért írtam, mert nem minden verziót hagynak jóvá a szolgáltatók és múlt héten még nekem sem volt elérhető a frissítés.

Amúgy sikerült frissíteni, viszont az normális, hogy minden adatom és beállításom megmaradt? Sőt (hál isten) törlődött a w'n'w ikon és a t-zones ikon is. T-Mobile-nál vettem :)


csüt. ápr. 26, 2007 15:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Soockit írta:
Ennek ellenére a kamera mellett az ezüstös rész már két helyen is megkopott, illetve a tetjén a "gumi" borítású műanyag megkarcolódott, egyszer én karcoltam meg a körmömmel amikor a zsebembe nyultam érte. És elég mélyen, kelemes a tapintása, de ilyen hátránya van.
Viszont lehet, hogy erősebb (ujjal határozottan) dörszölésre eltűnik a karcolás. Az ilyen anyag képes rá, a szemüvegtokom is ilyesféle anyagból van (az inkább bőrszerű), és minden karcolást kis dörzsöléssel halványítani lehet, vagy akár teljesen eltüntetni.
Fóliában én sem tartom :), de sosem teszem simán az asztalra, mindig van alatta papír, terítő, egérpad, bármi.

Üdv!


szer. ápr. 25, 2007 21:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Macika írta:
Bár én tavaly nyár óta hordom zsebben és nincs semmi ilyen problémám.

Mennyire lett karcos? Vagy van folia? Vagy juzerfuggo ez az egesz karcosodas dolog? Mostani telefonomon 3 eve nincs mar semmi, es egy deka karc nincs a kepernyojen (szinten zsebben hordott), csak azert ertetlenkedem :)
Nicns semmi karc, én is csodálkozom nagyokat. Ahol karcolódik, az hátul a lakkfekete rész a kamera mellett. De az is csak igen minimálisan.


szer. ápr. 25, 2007 21:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
McLaca írta:
A szokásos puha Nokia műanyaghoz képest a 6233-ason sokkal keményebb, masszívabb a kijezlő borítása. Én is zsebben hordom, közel fél éve (igaz, zseben kívül is vigyázok rá) és egyetlen karcolás sincs rajta, még olyan "mikro"karcolás sem, amit csak súrló fényben lehet látni. Ha megtöröltgetem, akár újnak is hazudhatnám.

Üdv!


A kijelzője az tényleg hibátlan. Én zsebben hordom, annak ellenére, hogy ott van valahol az eredeti Nokia tok, de nem szeretem.
Én annyira nem vagyok megelégedve vele. Vigyázok rá. természetesen nem tartom fóliában, folpackban... használom. Nem csapkodom, nem dobálom és nem rakok a telefon mellé kulcsot aprót stb. Ennek ellenére a kamera mellett az ezüstös rész már két helyen is megkopott, illetve a tetjén a "gumi" borítású műanyag megkarcolódott, egyszer én karcoltam meg a körmömmel amikor a zsebembe nyultam érte. És elég mélyen, kelemes a tapintása, de ilyen hátránya van.

De a kijelző tényleg hibátlan. Tökéletes.


szer. ápr. 25, 2007 20:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Ok, thx, akkor majd lehet, hogy maradok a zsebnel, marhara nem szimpatizalok a tokkal. Dedikalt zseb, oszt kesz ;)
Kettes szamu kerdesem viszont, most az EW-s telefonokkal mi lett a tortenet vege? Most milyen gart adnak ott? Mert bar irta valaki itt, hogy hivatalos forgalmazos verzio van, ma nyomoztam, ew-s versmondolany aszondja, h sajatgaros /61.9-ert/ nokiaeknal 70, fukar 74.5, MM 80 :shock:, sz'al akar lehet is benne valami, lehet hogy valtogatjak melyik verziot adjak? Ofcoz megnezni nem tudom, mert egyik nyuves boltjukban sincs, ahova el tudok jutni, webshopbol meg potyara azert nem rendelnem be /kulonbenis a fekete vs. szurke kerdes meg mindig nem lejatszott :)/


szer. ápr. 25, 2007 19:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A szokásos puha Nokia műanyaghoz képest a 6233-ason sokkal keményebb, masszívabb a kijezlő borítása. Én is zsebben hordom, közel fél éve (igaz, zseben kívül is vigyázok rá) és egyetlen karcolás sincs rajta, még olyan "mikro"karcolás sem, amit csak súrló fényben lehet látni. Ha megtöröltgetem, akár újnak is hazudhatnám.

Üdv!


szer. ápr. 25, 2007 16:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Macika írta:
Bár én tavaly nyár óta hordom zsebben és nincs semmi ilyen problémám.

Mennyire lett karcos? Vagy van folia? Vagy juzerfuggo ez az egesz karcosodas dolog? Mostani telefonomon 3 eve nincs mar semmi, es egy deka karc nincs a kepernyojen (szinten zsebben hordott), csak azert ertetlenkedem :)


szer. ápr. 25, 2007 15:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Szia! Köszi a tippet! Zsebben hordom a telefont, elképzelhető, hogy ez okozhatja a problémát, bár arra mindig vigyázok, hogy ne legyen szöszös a zsebem, poros helyen sem nagyon tartózkodom és a telefonon kívül mást nem is tartok ott. Egyébként a Pannonnál vettem a készüléket 2 év rabigáért cserébe :D


szer. ápr. 25, 2007 14:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
kl439 írta:
Sziasztok! Januárban vettem egy 6233-t és a közelmúltig nem is volt vele gond, újabban viszont az 1-es gomb vagy nem reagál használatkor, vagy a kamerát indítja el, ha lenyomom. Szerintetek mi lehet a probléma? Leejtve vagy nagy nyomásnak kitéve nem volt a készülék. A válaszokat előre is köszi! Üdv!
És zsebben hordod?

Lehet, hogy el kéne vinni kitisztíttatni...
Bár én tavaly nyár óta hordom zsebben és nincs semmi ilyen problémám.

Újonnan (szolgáltató, EW, MM, stb.) vetted, vagy kéz alól?


szer. ápr. 25, 2007 12:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok! Januárban vettem egy 6233-t és a közelmúltig nem is volt vele gond, újabban viszont az 1-es gomb vagy nem reagál használatkor, vagy a kamerát indítja el, ha lenyomom. Szerintetek mi lehet a probléma? Leejtve vagy nagy nyomásnak kitéve nem volt a készülék. A válaszokat előre is köszi! Üdv!


szer. ápr. 25, 2007 10:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 20, 2004 15:24
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Ha van új szoft, akkor lehet, megpróbálom frissíteni az enyémet.
Korábban írtam, hogy nem akarja látni sokszor a telefont a frissítő, ezért eddig nem is sikerült megtennem.
Viszont a névjegyzék összekutyulódása nagyon zavar.

Lehet a kábel problémája? Eddig azzal próbáltam.


szer. ápr. 25, 2007 10:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
vamosip írta:
T-Mobile függő Nokia 6233-hoz elérhető az 5.10-es sw a Nokia Software Update-on.
Még nem tettem fel, majd holnap...
Bocsánat, hogy belejavítok, nem a függőség számít. Az lehet (hivatalosan) függetlenített is akár.

Ami számít, az EGYEDÜL csak a Product Code, amit kiolvas a frissítóprogram.

És ha az T-mobile H-s, akkor lehet (akár gyári) független is a teló, akkor is a T-s brandes szoftot rakja fel rá.


kedd ápr. 24, 2007 21:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 01, 2005 19:49
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
T-Mobile függő Nokia 6233-hoz elérhető az 5.10-es sw a Nokia Software Update-on.
Még nem tettem fel, majd holnap...


kedd ápr. 24, 2007 20:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
Az alap különbség az az, hogy a Nokiánál a # lenyomása PROFILVÁLTÁST eredményez (az előre beállított néma profilra), míg az SE-nél az épp aktuális profiltól veszi el az összes hangot.

Így könnyedén megoldható a visszaváltás is, csak vissza kell adni az alap-profilban beállított hangerőket.

Ezért jobb SOKKAL az SE megoldása.


Tudom, ezt akartam én is írni, ezek szerint nem voltam egyértelmű... :)


szomb. ápr. 21, 2007 12:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Londelmor írta:
azért a Nokiákon sem kell olyan nagyon a menüben túrni, hogy profilt válts.


Csak mellesleg, az új SE-oknál is ugyanúgy (a bekapcs gombbal) lehet profilt váltani, mint Nokiánál, csak itt megvan az egy gombos némítás/visszaállítás lehetősége IS :wink:
Az alap különbség az az, hogy a Nokiánál a # lenyomása PROFILVÁLTÁST eredményez (az előre beállított néma profilra), míg az SE-nél az épp aktuális profiltól veszi el az összes hangot.

Így könnyedén megoldható a visszaváltás is, csak vissza kell adni az alap-profilban beállított hangerőket.

Ezért jobb SOKKAL az SE megoldása.


szomb. ápr. 21, 2007 11:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Londelmor írta:
azért a Nokiákon sem kell olyan nagyon a menüben túrni, hogy profilt válts.


Csak mellesleg, az új SE-oknál is ugyanúgy (a bekapcs gombbal) lehet profilt váltani, mint Nokiánál, csak itt megvan az egy gombos némítás/visszaállítás lehetősége IS :wink:


szomb. ápr. 21, 2007 11:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Macika írta:
hogy ha az SE meg tudta oldani, hogy EGY GOMBBAL (NEM menümászkálással/profilváltással!!!) némítható/visszahangosítható legyen a készülék (mellesleg egy egyre inkább szabvány MINDEN telefongyártónál), akkor a Nokia miért nem?
azért a Nokiákon sem kell olyan nagyon a menüben túrni, hogy profilt válts. bár az igaz, hogy néhánnyal több gombnyomás, de onnan oda váltod, ahonnan és ahova akarod.
az s60-as telefonomban eleinte még mindig a #-et használtam (megszokás Siemensből az egy gombos némítás), de aztán hamar áttértem a Power gomb és profil választása eljárásra. ez most Motorolán is teljesen jól működik, csak itt a hangerőgombot kell hozzá megnyomni.


szomb. ápr. 21, 2007 9:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Azért nem kellene az SE telókat etalonként beállítani, mert én speciel nem szoktam #-el némítani, inkább átteszem néma profilba....
Nem írtam, hogy etalon lenne az SE.
Azt írtam, hogy ha az SE meg tudta oldani, hogy EGY GOMBBAL (NEM menümászkálással/profilváltással!!!) némítható/visszahangosítható legyen a készülék (mellesleg egy egyre inkább szabvány MINDEN telefongyártónál), akkor a Nokia miért nem? Ill. miért hibásan?

A naptárról nem írtam semmit, hiszen egyáltalán nem használom (egyik telefonomnál sem). A fejemben van, ami kell, a névnapokra meg ott van a net, ott úgyis írják, mikor kinek van. A családot meg amúgy is fejből tudom, más meg annyira nem érdekel.


szomb. ápr. 21, 2007 7:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
AndrySoft írta:
Már régebben volt K750/W800 telóm, de abban nem tudtam ismétlődést beállítani a telón(az Outlookban beállítottat betette). De nem rémlik, hogy lett volna olyan lehetőség, hogy kiválasszam a jegyzet típusát (tárgyalás, születésnap, hívás, feljegyzés, emlékeztető). Lehet, hogy az újabb telókban már kijavították?

Pl. ha fel kell hívnom valakit, nem árt, ha a számot is be lehet írni és az adott időben fel is tudja hívni az illetőt...

És ha emlékezetem nem csal, be van limitálva a jegyzetek száma is. Nálam ez azért érdekes, mivel beteszem az összes névnapot is, és ez már eleve 365db...


A limithez nem tudok hozzászólni, nekem még nem sikerült átlépjem a havi 2-3 darabbal :) , tehát lehet, hogy van benne...
Ismétlést már be lehet állítani a 2006-os modellekben, és az újabbakban is, nem kell outlookkal szenvedni.
Jegyzettípus nincs, ez nekem fel sem tűnt :shock: , simán beírtam, hogy Évi szülinap, ez tényleg hiányozhat nagy mennyiségben...
Telefonszám közvetlen hívása nincs a naptárban, az a feladatokban van csak, ott meg nincs ismétlődés. :?

Hát akkor tényleg van még mit fejlődni :) , bár magamtól ezeket szvsz soha nem vettem volna észre, hogy hiányzik. A régiekből az éves ismétlés nekem is nagyon hiányzott, azt szerencsére már megoldották, a többi nem tűnt fel, hogy lehetne olyan is... :oops:


És még nem is említettem a hangjegyzet lehetőségét, ahol diktafonszerüen be lehet bejegyezni a jegyzetet, és az adott időpontban jelez és elmondja a feljegyzést. No, ez a Nokiában sincs (Siemens R.I.P.)
:cry:


szer. ápr. 18, 2007 15:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Már régebben volt K750/W800 telóm, de abban nem tudtam ismétlődést beállítani a telón(az Outlookban beállítottat betette). De nem rémlik, hogy lett volna olyan lehetőség, hogy kiválasszam a jegyzet típusát (tárgyalás, születésnap, hívás, feljegyzés, emlékeztető). Lehet, hogy az újabb telókban már kijavították?

Pl. ha fel kell hívnom valakit, nem árt, ha a számot is be lehet írni és az adott időben fel is tudja hívni az illetőt...

És ha emlékezetem nem csal, be van limitálva a jegyzetek száma is. Nálam ez azért érdekes, mivel beteszem az összes névnapot is, és ez már eleve 365db...


A limithez nem tudok hozzászólni, nekem még nem sikerült átlépjem a havi 2-3 darabbal :) , tehát lehet, hogy van benne...
Ismétlést már be lehet állítani a 2006-os modellekben, és az újabbakban is, nem kell outlookkal szenvedni.
Jegyzettípus nincs, ez nekem fel sem tűnt :shock: , simán beírtam, hogy Évi szülinap, ez tényleg hiányozhat nagy mennyiségben...
Telefonszám közvetlen hívása nincs a naptárban, az a feladatokban van csak, ott meg nincs ismétlődés. :?

Hát akkor tényleg van még mit fejlődni :) , bár magamtól ezeket szvsz soha nem vettem volna észre, hogy hiányzik. A régiekből az éves ismétlés nekem is nagyon hiányzott, azt szerencsére már megoldották, a többi nem tűnt fel, hogy lehetne olyan is... :oops:


szer. ápr. 18, 2007 14:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
AndrySoft írta:
De az igenis bosszant, hogy a naptárja a SE-nak a mai napig siralom, zavarbaejtő a bejegyzések "sokfélesége" (mind az egy fajta), az ismétlődési beállítások "millió" variációja.


Mondjuk én nagyon ritkán használom a naptár részét a telefonnak (ált megjegyzem ami fontos :) ), csak a születés/névnapok vannak benne, és 1-2 olyan dolgom, amit tényleg nem jó, ha elfelejtek, tehát 1 hónapra jut mondjuk 2-3 bejegyzés, de nem tudom mi a problémád vele.
Meg lehet adni, mikor, hova kell menjél, mennyivel előtte szóljon, mennyi az időtartama a találkozónak, be lehet ismétlődést állítani...

Kiváncsi vagyok, mi az a borzasztóan nagy hiányosság, amit többsoron is említettél...


Már régebben volt K750/W800 telóm, de abban nem tudtam ismétlődést beállítani a telón(az Outlookban beállítottat betette). De nem rémlik, hogy lett volna olyan lehetőség, hogy kiválasszam a jegyzet típusát (tárgyalás, születésnap, hívás, feljegyzés, emlékeztető). Lehet, hogy az újabb telókban már kijavították?

Pl. ha fel kell hívnom valakit, nem árt, ha a számot is be lehet írni és az adott időben fel is tudja hívni az illetőt...

És ha emlékezetem nem csal, be van limitálva a jegyzetek száma is. Nálam ez azért érdekes, mivel beteszem az összes névnapot is, és ez már eleve 365db...


szer. ápr. 18, 2007 12:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 15:50
Hozzászólások: 452
Hozzászólás 
McLaca írta:
Ezt 3 hónappal ezelőtt már tárgyaltuk. :)
Egyébként kioldott billentyűzet mellett a háttérben futó zenelejátszó a "hívás vége" gomb 1mp-ig történő nyomvatartásával leállítható. Tehát nem kell magát a lejátszót előszedni ehhez.
De valaki 6233 tulaj, akinek nem 4.52 van rajta, hanem magasabb verzió, igazán nyilatkozhatna, hogy tud-e az SMS-e 3-asnál hangosabban szólni... Mert nekem 4.52-vel hiába van 5-ösön a csengetési hangerő, az SMS akkor is csak kb. 3-assal szól...

Üdv!


Hali!
Nekem 4.91 van rajta és véletlenszerűen néhány csengőhang nagyon halkan szól.Nekem 4esen van a hangerő,de azok olyan 3as szinten lehetnek.Nem lehet meghatározni,hogy éppen melyik hang teszi ezt.


szer. ápr. 18, 2007 4:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
De az igenis bosszant, hogy a naptárja a SE-nak a mai napig siralom, zavarbaejtő a bejegyzések "sokfélesége" (mind az egy fajta), az ismétlődési beállítások "millió" variációja.


Mondjuk én nagyon ritkán használom a naptár részét a telefonnak (ált megjegyzem ami fontos :) ), csak a születés/névnapok vannak benne, és 1-2 olyan dolgom, amit tényleg nem jó, ha elfelejtek, tehát 1 hónapra jut mondjuk 2-3 bejegyzés, de nem tudom mi a problémád vele.
Meg lehet adni, mikor, hova kell menjél, mennyivel előtte szóljon, mennyi az időtartama a találkozónak, be lehet ismétlődést állítani...

Kiváncsi vagyok, mi az a borzasztóan nagy hiányosság, amit többsoron is említettél...


szer. ápr. 18, 2007 0:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Macika írta:
Pitiless írta:
N6230 írta:
Sziasztok!
Arra van valakinek ötlete, hogy profilváltáskor miért felejti el, hogy a névjegyzékben milyen módon kellene a neveket megjelenítenie?
Állandóan elfelejti a Vezetéknév-keresztnév opciót.


v4.52-ben volt ez a bug. v4.91-ben már megint jó.
Örömömre szolgál, hogy beletették a #-re a némítás (Néma profil választása) funkciót, de vissza már nem abba a profilba tesz, amiről váltottam némára, hanem az általánosba.
Az SE W800, W810, X750 simán tudta/ja ezt.

Mondjuk ettől még nagyon bejön a 6233 nekem, csak hát ez kicsit bosszantó benne...


Azért nem kellene az SE telókat etalonként beállítani, mert én speciel nem szoktam #-el némítani, inkább átteszem néma profilba. De az igenis bosszant, hogy a naptárja a SE-nak a mai napig siralom, zavarbaejtő a bejegyzések "sokfélesége" (mind az egy fajta), az ismétlődési beállítások "millió" variációja. Az is elismerésre méltó, hogyan tudták oly brilliánsan megoldani, hogy a címjegyzékben megnézzem, egy bolt nyitvatartási idejét, vagy Kovács Pistike lakcímét. Mert én horribille dictu még ilyen elvetemült dolgokra is használ(nám) a telefonomat, nemcsak orrba-szájba fotóznék és az RDS FM rádióját nyüstölném napestig (akkumulátor-szakadtáig). Bár ha valaki nem használja a naptárt, vagy a címjegyzéket, annak nem tűnhetnek fel a fenti dolgok...
Az általam ismert telefonokban a naptár a Siemensekben volt a legjobb (Isten nyugosztalja őket). De a Nokia naptárja is példamutatuan jó kezd lenni. Például számomra használhatóbb, ha kiteszi az aktuális naptár bejegyzéseket a főképernyőre (a la Windows PPC, és Symbian), mint hogy mindenféle jegyzeteket akasszak ki a fő képernyőre. A naptárba is beletehetek bármit, és még jelzést is rendelhetek hozzá. Az "etalon" SE ilyet nem tud. Persze a #-re visszavált az előző profilra...

Tökéletes telefon persze nincs (és kereskedelmi okokból nem is lesz), de az SE távolabb áll tőle (szándékosan nem azt írtam, hogy a Nokia közelebb áll hozzá). A Benq is megvalósíthatta volna ezt, ha lett volna rá még 1-2 éve. A Samsungba is, ha Siemens (vagy Nokia) szoftot tennének, egész használható lenne. Lásd a Symbian vagy WSP és PPC-s próbálkozásaikat...


kedd ápr. 17, 2007 23:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ezt 3 hónappal ezelőtt már tárgyaltuk. :)
Egyébként kioldott billentyűzet mellett a háttérben futó zenelejátszó a "hívás vége" gomb 1mp-ig történő nyomvatartásával leállítható. Tehát nem kell magát a lejátszót előszedni ehhez.
De valaki 6233 tulaj, akinek nem 4.52 van rajta, hanem magasabb verzió, igazán nyilatkozhatna, hogy tud-e az SMS-e 3-asnál hangosabban szólni... Mert nekem 4.52-vel hiába van 5-ösön a csengetési hangerő, az SMS akkor is csak kb. 3-assal szól...

Üdv!


kedd ápr. 17, 2007 23:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Pitiless írta:
N6230 írta:
Sziasztok!
Arra van valakinek ötlete, hogy profilváltáskor miért felejti el, hogy a névjegyzékben milyen módon kellene a neveket megjelenítenie?
Állandóan elfelejti a Vezetéknév-keresztnév opciót.


v4.52-ben volt ez a bug. v4.91-ben már megint jó.
Örömömre szolgál, hogy beletették a #-re a némítás (Néma profil választása) funkciót, de vissza már nem abba a profilba tesz, amiről váltottam némára, hanem az általánosba.
Az SE W800, W810, X750 simán tudta/ja ezt.

Mondjuk ettől még nagyon bejön a 6233 nekem, csak hát ez kicsit bosszantó benne...


kedd ápr. 17, 2007 14:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 20, 2004 15:24
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Pitiless írta:
N6230 írta:
Sziasztok!
Arra van valakinek ötlete, hogy profilváltáskor miért felejti el, hogy a névjegyzékben milyen módon kellene a neveket megjelenítenie?
Állandóan elfelejti a Vezetéknév-keresztnév opciót.


v4.52-ben volt ez a bug. v4.91-ben már megint jó.


Való igaz, nekem is ez a verzió van, de sajna eddig nem sikerült a frissítés a Nokia updaterrel :(


kedd ápr. 17, 2007 12:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
SMS hangerőről feltett kérdésemre valaki?

Üdv!


kedd ápr. 17, 2007 8:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Hozzászólás 
N6230 írta:
Sziasztok!
Arra van valakinek ötlete, hogy profilváltáskor miért felejti el, hogy a névjegyzékben milyen módon kellene a neveket megjelenítenie?
Állandóan elfelejti a Vezetéknév-keresztnév opciót.


v4.52-ben volt ez a bug. v4.91-ben már megint jó.


hétf. ápr. 16, 2007 11:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 20, 2004 15:24
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Sziasztok!
Arra van valakinek ötlete, hogy profilváltáskor miért felejti el, hogy a névjegyzékben milyen módon kellene a neveket megjelenítenie?
Állandóan elfelejti a Vezetéknév-keresztnév opciót.


hétf. ápr. 16, 2007 11:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A 4.91-ben és 5.10-ben kijavították már a halk SMS hangot?
Most, hogy próbálgattam, nem is 4-es, hanem 3-as hangerővel szól az SMS, akármilyen hangosra is van beállítva a profilban a csengőhang (4.52).

Üdv!


vas. ápr. 15, 2007 18:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
nszabi2 írta:
Nálam (mivel T-mobilos a teló),bent van az alkalmazáslistában a web n walk funkció.Egyébként a telón(és nem a memókártyán)tárolt alkalmazásokat jeleníti meg.De ezt biztos tudjátok... :D
A kérdés konkrétan az 5.10-es sw-re vonatkozott, 4.91-nél minden megjelenik a listában, a mem.kártyán tárolt alkalmazások-játékok is, 5.10-nél semmi.


pén. ápr. 13, 2007 23:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 11, 2007 20:13
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Hozzászólás 
Nálam (mivel T-mobilos a teló),bent van az alkalmazáslistában a web n walk funkció.Egyébként a telón(és nem a memókártyán)tárolt alkalmazásokat jeleníti meg.De ezt biztos tudjátok... :D


pén. ápr. 13, 2007 19:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Macika írta:
Semmit...
Köszi, marad a 4.91...


pén. ápr. 13, 2007 8:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
Macika írta:
Ezek szerint az 5.10 MÉG MINDIG nincs kint hivatalosan.
Sikerült már a Kedvencek-Alkalmazáslistába belevarázsolni valamit?
Semmit...


csüt. ápr. 12, 2007 22:37
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1903 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 39  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség